Reklamacja Parfois - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 18:07   #1
insyminatorka86
Przyczajenie
 
Avatar insyminatorka86
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 15

Reklamacja Parfois


Witam,
Moja przygoda zaczęła się tak. Kupiłam portfel w Parfois w Katowicach po pierwszy dniu używania zerwał się "breloczek" przy zamku co powodowało że miałam trudności z rozsuwaniem tego zamka bo nie było za co złapać - złożyłam reklamacje portfel został naprawiony - OK. 30.04.2013 kupiłam torebkę po pierwszym użyciu popruła się i zatrzaski nie trzymały złożyłam reklamacje - torebka została wymieniona na nową. Ubrałam tą "nową" i motyla noga popruła się dokładnie tak samo a zatrzask odpadł!!! Złożyłam dziś reklamację żądając zwrotu gotówki i już za parę godzin otrzymałam odpowiedź z salonu iż reklamacja została odrzucona i torebka jest w naprawie. Napisałam odwołanie od tej decyzji i wysłałam ją e-mailem.

Nie chce wymiany na nową bo pewnie zrobi się z nią to samo co z dwiema poprzednimi! Jestem w ciąży nie mam czasu, nerwów ani zdrowia jeździć i bawić się w reklamacje.

Tego naprawionego portfela nie nosze sprzedałam go na allegro - ciekawe czy nowa właścicielka ma ten sam problem

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia na tym polu??
insyminatorka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:42   #2
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
GG do sheisnot
Dot.: Reklamacja Parfois

współczuję....ale ja sklepu (na szczęście widzę) nie znam....
sheisnot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:53   #3
aliiisss
Raczkowanie
 
Avatar aliiisss
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 143
Dot.: Reklamacja Parfois

jeśli wcześniej zaproponowano Ci wymianę na nową , to powinna być opcja zwrotu gotówki. Tyle, że zapewne nie zostałaś o niej poinformowana ze względu na to , że Twoja kasa zostanie u nich w sklepie , a nie wróci do Twojego portfela...
aliiisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:06   #4
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Reklamacja Parfois

Ja mam jedną torebkę z Parfois i całe szczęście jest cała i zdrowa , mimo ciężarów, które dźwiga . Może daj jej jeszcze jedną szansę ? Bo zdaje mi się , że nie ma regulacji prawnych , które w czasie reklamacji zobligowały by ich do zwrotu gotówki , jeżeli produkt można zreperować lub wymienić na identyczny .


No i się nie denerwuj takimi głupotami , to tylko torebka Więcej już tam nie kupisz i tyle .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:34   #5
angelekk
Rozeznanie
 
Avatar angelekk
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 720
Dot.: Reklamacja Parfois

Ja uwielbiam ten sklep, mam zegarek, biżuterię, ze 4 torebki i zero problemów
Może masz pecha do. Nich
angelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:31   #6
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Reklamacja Parfois

Cytat:
Napisane przez insyminatorka86 Pokaż wiadomość
Witam,
Moja przygoda zaczęła się tak. Kupiłam portfel w Parfois w Katowicach po pierwszy dniu używania zerwał się "breloczek" przy zamku co powodowało że miałam trudności z rozsuwaniem tego zamka bo nie było za co złapać - złożyłam reklamacje portfel został naprawiony - OK. 30.04.2013 kupiłam torebkę po pierwszym użyciu popruła się i zatrzaski nie trzymały złożyłam reklamacje - torebka została wymieniona na nową. Ubrałam tą "nową" i motyla noga popruła się dokładnie tak samo a zatrzask odpadł!!! Złożyłam dziś reklamację żądając zwrotu gotówki i już za parę godzin otrzymałam odpowiedź z salonu iż reklamacja została odrzucona i torebka jest w naprawie. Napisałam odwołanie od tej decyzji i wysłałam ją e-mailem.

Nie chce wymiany na nową bo pewnie zrobi się z nią to samo co z dwiema poprzednimi! Jestem w ciąży nie mam czasu, nerwów ani zdrowia jeździć i bawić się w reklamacje.

Tego naprawionego portfela nie nosze sprzedałam go na allegro - ciekawe czy nowa właścicielka ma ten sam problem

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia na tym polu??
Niestety, ale prawo stoi po stronie sklepu
najpierw naprawa/wymiana, a gdy to nie jest możliwe, albo zbyt kosztowne, można odstąpić od umowy
2 ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej art. 8
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 01:32   #7
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Reklamacja Parfois

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Niestety, ale prawo stoi po stronie sklepu
najpierw naprawa/wymiana, a gdy to nie jest możliwe, albo zbyt kosztowne, można odstąpić od umowy
2 ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej art. 8

Niekoniecznie masz rację. Sklep nie zdołał zadośćuczynić żądaniu. Miałam identyczną sytuację z butami narciarskimi (za 1szym razem wymieniono na nowe-tak samo wadliwe; sklep oddał kasę mimo wielkich oporów, choć musiałam postraszyć).

Jest taki wątek o reklamacji w Reserved. Tam dokładnie opisałam, co należy zrobić.

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2013-05-14 o 01:33
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 12:30   #8
insyminatorka86
Przyczajenie
 
Avatar insyminatorka86
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 15
Dot.: Reklamacja Parfois

Może i bym dała kolejną szansę tylko po co jak te torebki już po pierwszym użyciu się potargały a wielkich ciężarów w nich nie miałam bo dużo nosić ze względu na mój stan nie mogę. Zobaczymy napisałam odwołanie tylko ciekawe ile będę czekała na odpowiedź A jak wymienią na nową to jej nie przyjmę i będę się odwoływać - nie podaruję ;]
insyminatorka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:15   #9
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Reklamacja Parfois

Powinnaś złożyć reklamację DO SPRZEDAWCY/SKLEPU (a nie do producenta) bo to oni są odpowiedzialni za transakcję . No i powołać się na odpowiednie paragrafy. I reklamować nie z tytułu gwarancji, a niezgodności towaru z umową. Powołaj się też na wadę fabryczną (wystąpiła ta sama wada w dwóch niezależnych egzemplarzach).
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 20:10   #10
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Reklamacja Parfois

Cytat:
Napisane przez insyminatorka86 Pokaż wiadomość
Może i bym dała kolejną szansę tylko po co jak te torebki już po pierwszym użyciu się potargały a wielkich ciężarów w nich nie miałam bo dużo nosić ze względu na mój stan nie mogę. Zobaczymy napisałam odwołanie tylko ciekawe ile będę czekała na odpowiedź A jak wymienią na nową to jej nie przyjmę i będę się odwoływać - nie podaruję ;]
A ile dni jest na zwrot towaru? Bo jeśli dadzą Ci nową torebkę, to możesz ją oddać w ramach zwrotu I problem z głowy Wiem, że nie można zwracać biżuterii, ale z torebkami nie powinno być problemu
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:38   #11
insyminatorka86
Przyczajenie
 
Avatar insyminatorka86
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 15
Dot.: Reklamacja Parfois

Cytat:
Napisane przez niuniulka1989 Pokaż wiadomość
A ile dni jest na zwrot towaru? Bo jeśli dadzą Ci nową torebkę, to możesz ją oddać w ramach zwrotu I problem z głowy Wiem, że nie można zwracać biżuterii, ale z torebkami nie powinno być problemu

Masz rację Sprzedawca mi mówił, że mam 7 dni na zwrot i chyba tak zrobię Dzięki
insyminatorka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.