można KUPIĆ kurs przedmałżeński??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-17, 12:03   #1
Fulvia
Przyczajenie
 
Avatar Fulvia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 18
Question

można KUPIĆ kurs przedmałżeński???


Witam Drogie Wizażanki!
Sprawa jest następująca: chcemy załatwić z narzeczonym kurs przedmałżeński i poradnie rodzinna. Czyli po prostu kupić te papiery nie chodząc na te kretyńskie spotkania. Czy ma ktoś jakieś "wtyki" albo możliwości załatwienia tego? Byłabym szczerze zainteresowana.
Fulvia
Fulvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 12:17   #2
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

hmm po co Wam ślub kościelny, skoro podchodzicie do niego jako do "kretyńskich" obowiązków?
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 12:18   #3
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
hmm po co Wam ślub kościelny, skoro podchodzicie do niego jako do "kretyńskich" obowiązków?
otoz to.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 12:21   #4
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Uwielbiam taka hipokryzje.
Skoro sie z tym nie zgadzacie, uwazacie to za strate czasu to po co chcecie robic show i slubowac w kosciele?

Wezcie cywilny i miejcie jaja powiedziec rodzinie o swoich pogladach.

pff
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 14:39   #5
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez Fulvia Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki!
Sprawa jest następująca: chcemy załatwić z narzeczonym kurs przedmałżeński i poradnie rodzinna. Czyli po prostu kupić te papiery nie chodząc na te kretyńskie spotkania. Czy ma ktoś jakieś "wtyki" albo możliwości załatwienia tego? Byłabym szczerze zainteresowana.
Fulvia
że powtórze pytanie za kolezankami:
po co Wam ślub kościelny??


rozumiem że czasem nauki są nudne, ale jak ktoś rozumie po co bierze ślub koscielny rozumie po co są nauki,
a jak się troszkę zainteresuje znajdzie spotkania bardzo ciekawe.
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 14:45   #6
jupik
Rozeznanie
 
Avatar jupik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: moje Miasto, w Centrum Świata:)
Wiadomości: 817
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Prowokacja??? Jeśli nie- "gatuluję" hipokryzji, kościół to nie hipermarket, gdzie można sobie coś kupić i wybrać tylko to, co Ci odpowiada. Fulvia,i Ty chcesz przysięgać przed Bogiem ... No sorry, ale bezczelna jesteś.
__________________
już 25 kwietnia 2009r. nasz ślub

Seks- maksimum radości bez jednego uśmiechu...
http://www.suwaczek.pl/cache/36d1015f53.png
jupik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 17:46   #7
DORIS0208
Rozeznanie
 
Avatar DORIS0208
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Greenford
Wiadomości: 858
Send a message via Skype™ to DORIS0208
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez Fulvia Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki!
Sprawa jest następująca: chcemy załatwić z narzeczonym kurs przedmałżeński i poradnie rodzinna. Czyli po prostu kupić te papiery nie chodząc na te kretyńskie spotkania. Czy ma ktoś jakieś "wtyki" albo możliwości załatwienia tego? Byłabym szczerze zainteresowana.
Fulvia

Musze sie zgodzic tutaj z dziewczynami!
Moze i nie wszystkie nauki sa super ciekawe i interesujace(choc nasze mi sie podobaly)ale takie sa prawa kosciola i jesli chcesz wziasc slub koscielny to podejdz prosze do tego powaznie albo faktycznie mow glosno ze to kretynstwo i nie rob cyrku!
DORIS0208 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 17:51   #8
Fulvia
Przyczajenie
 
Avatar Fulvia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 18
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

To nie jest tak jak myślicie.
Poprostu gadki o śluzie, kalendarzyku i innych bzdetach są już tak oklepane że wiem o tym wszystko. Jakby tam uczyli czegoś pożytecznego i ciekawego to bym chętnie poszła. Naprawde. Nie jestem bezczelna po prostu mam swoje zdanie na niektóre kwestie i się z nimi nie zgadzam jak większość ludzi. Przyznaję że macie troche racji ale ja albo z tamtąd wyjde bo mi uszy spuchną, albo słuchawki założe ewntualnie sie pokłóce z tym kto bedzie to prowadził. No chyba że mnie narzeczony zaknebluje
Od wilelu wielu osób słyszałam różne herezje jakie tam sie wygaduje i one też sie z tym nie zgadzaja a jakoś sie hajtnęli i są szczęśliwi. Podobne wątki można znaleźć choćby na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=kurs
Może czasem troche zrozumienia zamiast zaraz atakować
Pozdrawiam
Fulvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 18:38   #9
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez Fulvia Pokaż wiadomość
To nie jest tak jak myślicie.
Poprostu gadki o śluzie, kalendarzyku i innych bzdetach są już tak oklepane że wiem o tym wszystko. Jakby tam uczyli czegoś pożytecznego i ciekawego to bym chętnie poszła. Naprawde. Nie jestem bezczelna po prostu mam swoje zdanie na niektóre kwestie i się z nimi nie zgadzam jak większość ludzi. Przyznaję że macie troche racji ale ja albo z tamtąd wyjde bo mi uszy spuchną, albo słuchawki założe ewntualnie sie pokłóce z tym kto bedzie to prowadził. No chyba że mnie narzeczony zaknebluje
Od wilelu wielu osób słyszałam różne herezje jakie tam sie wygaduje i one też sie z tym nie zgadzaja a jakoś sie hajtnęli i są szczęśliwi. Podobne wątki można znaleźć choćby na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=kurs
Może czasem troche zrozumienia zamiast zaraz atakować
Pozdrawiam
Zrozumienia.....?! Piszesz ze chcesz KUPIĆzaświadczenia potrzebne do ślubu KOŚCIELNEGO i oczekujesz zrozumienia? Zgadzam się z innymi to hipokryzja.

P.S Podpisy na karteczkach do spowiedzi też będziesz chciała KUPIĆ?
soffera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:12   #10
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez Fulvia Pokaż wiadomość
To nie jest tak jak myślicie.
Poprostu gadki o śluzie, kalendarzyku i innych bzdetach są już tak oklepane że wiem o tym wszystko. Jakby tam uczyli czegoś pożytecznego i ciekawego to bym chętnie poszła. Naprawde. Nie jestem bezczelna po prostu mam swoje zdanie na niektóre kwestie i się z nimi nie zgadzam jak większość ludzi. Przyznaję że macie troche racji ale ja albo z tamtąd wyjde bo mi uszy spuchną, albo słuchawki założe ewntualnie sie pokłóce z tym kto bedzie to prowadził. No chyba że mnie narzeczony zaknebluje
Od wilelu wielu osób słyszałam różne herezje jakie tam sie wygaduje i one też sie z tym nie zgadzaja a jakoś sie hajtnęli i są szczęśliwi. Podobne wątki można znaleźć choćby na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=kurs
Może czasem troche zrozumienia zamiast zaraz atakować
Pozdrawiam
A skąd wiesz, że RZECZYWIŚCIE tak będzie?
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:22   #11
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Mi się nauki bardzo podobały, może nie zawsze zgadzałam się ze wszystkim co tam mówią, ale nigdy nie przyszło mi przez głowe żeby je kupować!! Może jak nie tobie to twojemu tż te gadki się przydadzą, no chyba że ma takie zdanie jak ty no to szukajcie może sobie kupicie.
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 19:25   #12
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

a z jakiego miasta jesteś? bo może znajdzie się ktos, kto Ci z tego miasta poleci nauki
przecież naaaaaaaaaaprawdę chcesz je zrobić.
naprawdę.



przepraszam, ale nienawidze hipokryzji i takiego zachowania.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:11   #13
Fulvia
Przyczajenie
 
Avatar Fulvia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 18
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

no tak.. naprawdę.. widzę więc że zostają mi tylko słuchawki
Dziękuję wszystkim serdecznie :/
Fulvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:16   #14
jupik
Rozeznanie
 
Avatar jupik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: moje Miasto, w Centrum Świata:)
Wiadomości: 817
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Wiesz, na tych naukach nie mówią o śluzie, to raczej w poradni, a same nauki oczywiście czasami bywają głupie i źle prowadzone, ale to kwestia dobrej woli, żeby znaleźć odpowiednie miejsce z porządnymi prowadzącymi. W tym na pewno wiele dziewczyn by Ci mogło pomóc. Poza tym- naczytałaś się o kilku beznadziejnych kursach i oceniasz na tej podstawie wszystkie nauki- zupełnie niesłusznie. Wiadomo- najgłośniej się mówi o ekstremalnych sytuacjach, ale tak naprawdę nawet sto złych opinii to niewiele przy dziesiątkach tysięcy osób, które na tych kursach były A kupowanie zaświadczenia do kościoła jest jak dla mnie obłudą i ja bym się sama przed sobą czegoś takiego wstydziła zrobić.
__________________
już 25 kwietnia 2009r. nasz ślub

Seks- maksimum radości bez jednego uśmiechu...
http://www.suwaczek.pl/cache/36d1015f53.png
jupik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:17   #15
Fulvia
Przyczajenie
 
Avatar Fulvia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 18
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez mela26
na moich było ciekawie: od prezerwatyw można dostac raka; kobieta która kiedykolwiek brała tabletki będzie na 100% miała raka; nie wolno wymigiwać się od obowiazków malżeńskich po ślubie tylko zawsze być gotowym;rodzina katolicka to taka w której jest co najmniej 3 dzieci - pierwsze jest dla Boga, drugie dla Ojczyzny a 3 dla rodziców dopiero; uważajcie aby nie zadawać sie z akoholikiem lub narkomanem bo to są "śmiecie"; i tym podobne... zawzięłam się ale miałam ochotę wyjsć po dwóch poerwszych stwierdzeniach z ust księdza. wyszło że moze 1 osoba na tysiąc jest zdolna do małżenstwa a uzależnieni to ludzie, których należy wyrzucić na smietnik i nie mają prawa do miłosći.... zaproszono również rodzinę katolicką, która ma 3 dzieci i modlą się wspólnie przed każdym zbliżeniem.... no comments....

zaskoczyły mnie niektóre poglądy osoby duchownej... ale mam piękne zaświadczenie)
chętnie pójde na jakieś pożyteczne nauki z których wyniose coś nowego. może ktoś wie gdzie takie się odbywają? skorzystam o NPR moge w necie poczytać jak bede kiedyś chcieć zajść w ciążę
i nie chce odbębnić mojego ślubu tak dla jasności
Pozdrawiam

Edytowane przez Fulvia
Czas edycji: 2008-08-17 o 20:55
Fulvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 22:09   #16
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Nauki trzeba odbyć, tak samo poradnię, poważne potraktowanie tych dwóch spraw jest krokiem naprzód do poważnego potraktowania małżeństwa jako instytucji i sakramentu. Takimi sprawami kupczyć nie można
Wątek zamykam.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 22:11   #17
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: można KUPIĆ kurs przedmałżeński???

Cytat:
Napisane przez Fulvia Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki!
Sprawa jest następująca: chcemy załatwić z narzeczonym kurs przedmałżeński i poradnie rodzinna. Czyli po prostu kupić te papiery nie chodząc na te kretyńskie spotkania. Czy ma ktoś jakieś "wtyki" albo możliwości załatwienia tego? Byłabym szczerze zainteresowana.
Fulvia
Wątpię żeby ktoś Ci pomógł.

Cytat:
Napisane przez Fulvia Pokaż wiadomość
To nie jest tak jak myślicie.
Poprostu gadki o śluzie, kalendarzyku i innych bzdetach są już tak oklepane że wiem o tym wszystko. Przyznaję że macie troche racji ale ja albo z tamtąd wyjde bo mi uszy spuchną, albo słuchawki założe ewntualnie sie pokłóce z tym kto bedzie to prowadził. No chyba że mnie narzeczony zaknebluje
Od wilelu wielu osób słyszałam różne herezje jakie tam sie wygaduje i one też sie z tym nie zgadzaja a jakoś sie hajtnęli i są szczęśliwi. Podobne wątki można znaleźć choćby na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=kurs
Może czasem troche zrozumienia zamiast zaraz atakować
Pozdrawiam
To w taki razie co to jest szczyt śluzu i co po nim następuje? I jak rozpoznać, że doszło do poronienia? Żartuje , ale z tym "wiem wszystko" nie byłabym taka pewna. Ja nie musiałam prowadzić kalendarzyka, sami dostaliśmy wykresy i uczyliśmy się je odczytywać, robiliśmy także różne obliczenia. Mieliśmy dwa spotkania po 1,5 h od 21.00 z poślizgiem do 23.00 dałam rade bez słuchawek . Wyniosłam stamtąd dużo nowych, ciekawych informacji np. w kwestii ustalania płci (skuteczność 70-80 %), wyliczenia dnia porodu +/- 1 dzień błędu, rozpoznania momentu zapłodnienia/poronienia itp., bo trafiłam na kompetentną osobę, która bardzo się przykładała do tych spotkań i robiła wszystko by były ciekawe.

P.S Widzę, że wątek został zamknięty.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.