Audiobooki jakie polecacie.? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 19:52   #1
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193

Audiobooki jakie polecacie.?


Jakie audiobooki możecie z czystym sumieniem polecić.??

Ja od siebie mogę polecić :


*Sztuka ścigania się w deszczu - Garth Stein (
Książka Gartha Steina jest dziwna. Narratorem jest pies, Enzo, który towarzyszy człowiekowi od swoich szczenięcych lat aż do chwili jego – psa – śmierci. Pan Enzo, Denny, kocha wyścigi samochodowe. Kocha też swoją żonę i córeczkę. Szczęście rodziny rozwiewa się wraz z diagnozą raka mózgu u żony Denny’ego, jej śmiercią i próbą odebrania mężczyźnie córeczki. Enzo jest z nimi w chwilach szczęścia i t momentach, gdy Eve boi się śmierci, Zoe potrzebuje miłości ojca, a sam Denny świadomości, że jest ktoś kto kocha go bezgranicznie, bezgranicznie mu ufa i zawsze przy nim będzie. Enzo, rozmiłowany jak jego pan w wyścigach samochodowych, próbuje rzeczywistość związaną z jazdą autami wyścigowymi uczynić metaforami życia. Opisując ważne zasady bezpiecznego i zwycięskiego wyścigu znajduje ich odbicie w codzienności – nie mniej trudnej niż tor formuły i nie mniej uszczęśliwiającej, gdy pokonało się najtrudniejsze chwile. Dziwnie było czytać o ludziach, których obserwuje pies. Dziwnie – bo też wnioski z owych obserwacji często pokazywały jak niewiele ludzie wiedzą o życiu. I jak bardzo zwierzęta są siebie świadome. „Sztuka ścigania się w deszczu” to dziwna książka. I w swej dziwności szalenie mądra, zmuszająca do myślenia. Ważna.)



*Marie Hermanson - Plaża muszli Ulrika jako nastoletnia dziewczynka co roku lato spędza nad morzem w południowo-zachodniej Szwecji wraz z barwną i kontrowersyjną rodziną Gattmanów. Na muszelkowej plaży rozgrywają się najważniejsze i najpiękniejsze chwile jej życia. Gdy jednak pewnego razu znika w tajemniczych okolicznościach adoptowana przez Gattmanów hinduska dziewczynka, harmonia tego miejsca zostaje zaburzona, a letni dom pustoszeje. Dorosła Ulrika wraca do zatoki muszelek dopiero po dwudziestu czterech latach, by pokazać swoim synom rajską plażę swojego dzieciństwa, ale makabryczne odkrycie, którego przypadkowo dokonuje wraz z nimi, rzuca nowe światło na tajemnicę sprzed lat. Poznaj tajemnice rodziny opętanej przeszłością.)



Aleksandra Tyl - Aleja Bzów
Na głowę Izabeli, młodej, samotnej dziennikarki spadają kolejne problemy. Zawierucha w pracy, nagły wyjazd jedynej przyjaciółki, kłopoty finansowe - to wszystko kumuluje się w jednym czasie. Na domiar złego nadchodzi wiadomość, że pałac na wsi, położony przy uroczej Alei Bzów, w którym Izabela spędziła dzieciństwo i w którym mieszka jej babcia - został sprzedany przez gminę i staruszka niebawem zostanie eksmitowana. Dopiero gdy Izabela poznaje Monikę - matkę chorego dziecka, jej własne problemy odchodzą na dalszy plan. Zaangażowana w pomoc nowej koleżance, pochłonięta pracą, nie zauważa, że i do niej powoli zaczyna uśmiechać się szczęście. Bo choć przeprowadzka babci wydaje się być nieunikniona, to każda wizyta w Alei Bzów powoduje u Izabeli mocniejsze bicie serca...)


Donoghue Emma - Pokój - Dla pięcioletniego Jacka Pokój jest całym światem. To tu się urodził, to tu bawi się i uczy ze swoją mamą. Na noc mama układa go do snu bezpiecznie w szafie, na wypadek, gdyby przyszedł wujek Nick.

Dla Jacka Pokój jest domem, dla jego mamy więzieniem, w którym została zamknięta siedem lat wcześniej. Dzięki ogromnej determinacji, pomysłowości i bezgranicznej matczynej miłości, udało jej się stworzyć dla synka namiastkę normalności. Niestety, ciekawość chłopca rośnie z wiekiem i matka zdaje sobie sprawę, że Pokój nie wystarczy mu na długo...




Trylogia Czasy - (Gier Kerstin) - Jesteście romantykami? Lubicie historie o podróżach w czasie, przygody, tajemnice i zagadki? Jeśli tak, „Trylogia czasu” Kerstin Gier na pewno skradnie wasze serca. Przestrzegam jednak: te powieści całkiem was pochłoną, w pełni oczarują i wciągną w fantastyczny świat! Jesteście na to gotowi? Skoro czytacie dalej, to zapewne tak właśnie jest.

A zatem przedstawiam wam Gwendolyn Shepherd, szesnastoletnią uczennicę londyńskiego Liceum Saint Lennox. Na pierwszy rzut oka Gwenie jest niezbyt wyróżniającą się dziewczyną. Zwykle nosi swój znienawidzony szkolny mundurek o barwie purée z ziemniaków, uwielbia oglądać filmy z najlepszą przyjaciółką - Leslie, a w szkole uczy się też tylko tak sobie. Jak wiadomo: „cicha woda brzegi rwie”, i nasza bohaterka tylko z pozoru jest zupełnie przeciętną dziewczyną, czy inaczej mówiąc – zwykłą nastolatką.



Wszystkie te audiobooki wywarły na mnie niesamowite wrażenie.. Szukam obecnie czegoś nowego .. pasjonującego , niecodziennego .. możecie coś polecić.?;***
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 12:45   #2
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

up
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:47   #3
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

up
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:22   #4
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Murakami!
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 17:11   #5
moodygirl
Raczkowanie
 
Avatar moodygirl
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 250
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Z całego serca polecam Audiobook Izabeli Kuny - Klara. Ksiązka czytana jest przez samą autorkę, dzięki czemu wiele zyskuje. Fakt, że można uznać ją za nieco dziwną - tak naprawdę nic nie wiemy o głownej bohaterce, wątki są od siebie oderwane, poszczególne rozdziały nie mają ze sobą nic wspólnego, występują wulgaryzmy, ale wlaśnie w tym, wg mnie, twi jej urok.
Uwielbiam słuchać podczas jazdy autobusem bądź też w bezsenne noce
__________________
what is love?
moodygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 21:38   #6
mala9943
Przyczajenie
 
Avatar mala9943
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

A ja polecam:

Paullina Simons - Trylogia : Jezdziec Miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogrod letni (wspaniale, cudowne ksiazki,polecaaaaam!!!)

Lesley Lokko - Gorzka czekolada

Meyer Syephenie - saga Zmierzch (podeszlam do niej sceptycznie....i zatopilam sie w niej do glebi)

Harlan Coben - dla wielbicielek thrillerow
__________________
...Na początku mówimy mężczyznom, co im zawdzięczamy, na końcu wypominamy, co przez nich straciłyśmy...
mala9943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:48   #7
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

up
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 21:12   #8
Agsia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Jestem wierną słuchaczką audiobooków. Często jednak się nacinam na książki, których słuchać się po prostu nie da.
Co polecam?
Charlotte Link - wszystko jak leci ze wskazaniem na najlepszy: "Dom sióstr", a najsłabszy chyba "Przerwane milczenie" - fabuła wszystkich jest wciągająca (kryminały psychologiczne), lektorki lepsze i gorsze (Ewa Abart), ale wszystkie zdatne do przesłuchania.
Małgorzata Kalicińska - wszystkie części Rozlewiska i Lilka
Małgorzata Gutowska Adamczyk: "Podróż do miasta świateł" - cudna; w formie książkowej czytałam wszystkie części Cukierni - też polecam
James Clavell "Król szczurów" - długo się do niego zabierałam, a niepotrzebnie zwlekałam - bardzo dobra książka czytana
Stefan Darda - wszystkie książki, ale najbardziej te czytane przez Wiktora Zborowskiego - horrory/thillery, mroczne, zaskakujące i wciągające opowieści ("Dom na Wyrębach", seria "Czarny Wygon")
Katarzyna Berenika Miszczuk "Ja dliblica" i "Ja anielica" - mało ambitna lektura, ale słucha się przyjemnie; wciągają opowieści nie z tego świata a chyba drugą część, czyta lektorka połykająca głoski - ale słucha się i tak fajnie
Camilla Lackberg - cała czarna seria - również bez ambicji, ale jako czasozabijacz nieźle się sprawdza

Teraz powiem o tych, które trudno mi było zdzierżyć lub przerwałam słuchania
Umberto Eco "Cmentarz w Pradze" - fabuła tak nudna, że nie przebrnęłam
"Teściową oddam od zaraz" - może i historia nienajgorsza, ale lektorka nie do przejścia; teatr jednego czytacza z intonacją zupełnie niepasującą do emocji, które sugeruje treść
Emilly Giffin "7 lat później" - tragedia w dwóch odsłonach: fabuły bez fabuły i lektorki bez talentu
"Cudzoziemka" - i treść i lektorka nie przypadły mi do gustu na tyle, że spasowałam w połowie
Agsia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 08:25   #9
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Cytat:
Napisane przez Agsia76 Pokaż wiadomość
Jestem wierną słuchaczką audiobooków. Często jednak się nacinam na książki, których słuchać się po prostu nie da.
Co polecam?
Charlotte Link - wszystko jak leci ze wskazaniem na najlepszy: "Dom sióstr", a najsłabszy chyba "Przerwane milczenie" - fabuła wszystkich jest wciągająca (kryminały psychologiczne), lektorki lepsze i gorsze (Ewa Abart), ale wszystkie zdatne do przesłuchania.
Małgorzata Kalicińska - wszystkie części Rozlewiska i Lilka
Małgorzata Gutowska Adamczyk: "Podróż do miasta świateł" - cudna; w formie książkowej czytałam wszystkie części Cukierni - też polecam
James Clavell "Król szczurów" - długo się do niego zabierałam, a niepotrzebnie zwlekałam - bardzo dobra książka czytana
Stefan Darda - wszystkie książki, ale najbardziej te czytane przez Wiktora Zborowskiego - horrory/thillery, mroczne, zaskakujące i wciągające opowieści ("Dom na Wyrębach", seria "Czarny Wygon")
Katarzyna Berenika Miszczuk "Ja dliblica" i "Ja anielica" - mało ambitna lektura, ale słucha się przyjemnie; wciągają opowieści nie z tego świata a chyba drugą część, czyta lektorka połykająca głoski - ale słucha się i tak fajnie
Camilla Lackberg - cała czarna seria - również bez ambicji, ale jako czasozabijacz nieźle się sprawdza

Teraz powiem o tych, które trudno mi było zdzierżyć lub przerwałam słuchania
Umberto Eco "Cmentarz w Pradze" - fabuła tak nudna, że nie przebrnęłam
"Teściową oddam od zaraz" - może i historia nienajgorsza, ale lektorka nie do przejścia; teatr jednego czytacza z intonacją zupełnie niepasującą do emocji, które sugeruje treść
Emilly Giffin "7 lat później" - tragedia w dwóch odsłonach: fabuły bez fabuły i lektorki bez talentu
"Cudzoziemka" - i treść i lektorka nie przypadły mi do gustu na tyle, że spasowałam w połowie

Przepraszam za pytanie, ale... kupujesz audiobooki czy korzystasz z "darmowych zasobów internetu"?
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 20:12   #10
Agsia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
Przepraszam za pytanie, ale... kupujesz audiobooki czy korzystasz z "darmowych zasobów internetu"?
Jeżeli chcesz jakieś odkupić, to mogę Ci kilka zaproponować. Nie ze wszystkimi tytułami się rozstanę, ale niektórych mogę się pozbyć. Książki też kupuję, bo na razie mnie stać. Pozdrawiam.
Agsia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:23   #11
Agsia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Zmisia;
Dziękuję Ci bardzo za polecenie "Pokoju" - to najlepszy audiobook, którego do tej pory wysłuchałam. Trylogia Czasy niczego sobie - wciąga jak dobry odkurzacz. Plażę Muszli też dobrze się słuchało - lubię niesamowite opowieści. Sztuka ścigania się w deszczu - pochłonełam w szybkim tempie. Natomiast Aleja Bzów nie przypadła mi do gustu. Ale 75% trafionych! Podziel się innymi zdobyczami, proszę.
W międzyczasie przesłuchałam "Służące" Kathryn Stockett i polecam bardzo. Książka składa się z opowieści dwóch czarnych pomocy domowych i jednej białej, początkującej dziennikarki. Lata 60, stan Missippi USA; groza, humor i ogromna przyjemność słuchania w jednym.
Agsia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-23, 23:19   #12
Wrusa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Ja tam jednak wolę sama czytać książki, wam też to polecam, a ostatnio czytam książkę Marii Bucardi -pisarki i wiedźmy "Jak rozmawiać z Aniołami" xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-25 o 11:57 Powód: reklama
Wrusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 12:47   #13
Marta9999991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

Ja nie mogę się skupić jak czytam, wolę audiobooki, maja dobre w empiku, polecam
Marta9999991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 09:03   #14
Marta9999991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: Audiobooki jakie polecacie.?

https://www.empik.com/listy-zza-grob...ebooki-i-mp3-p

Polecam! zakochałam sie
Marta9999991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-21 10:03:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.