Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-08, 14:17   #1
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900

Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?


Zastanawiam się, dlaczego taki pisarz jak King zgodził się na zrobienie czegoś takiego z jednego że swoich najlepszych horrorów. Groteska, normalnie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 21:54   #2
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, dlaczego taki pisarz jak King zgodził się na zrobienie czegoś takiego z jednego że swoich najlepszych horrorów. Groteska, normalnie.
Byłam przedwczoraj.Mam mieszane uczucia.Uwielbiam Jasona Clarka i nie umiem być obiektywna jeśli chodzi o filmy z nim bo uważam go za świetnego aktora.Oglądałaś wersję z 89roku?Jak dla mnie świetna.Ta wersja nie była wg mnie zła choć nieco zmieniono fabułę.Na pewno lepsza niż nowa wersja TO, które ma super opinie a dla mnie to komedia dla nastolatków.Pierwsza wersja nadal mnie przeraża.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 07:50   #3
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Byłam przedwczoraj.Mam mieszane uczucia.Uwielbiam Jasona Clarka i nie umiem być obiektywna jeśli chodzi o filmy z nim bo uważam go za świetnego aktora.Oglądałaś wersję z 89roku?Jak dla mnie świetna.Ta wersja nie była wg mnie zła choć nieco zmieniono fabułę.Na pewno lepsza niż nowa wersja TO, które ma super opinie a dla mnie to komedia dla nastolatków.Pierwsza wersja nadal mnie przeraża.
Nieco zmienioną? Zakończenie to parodia, normalnie. Wersja poprzednia była niezła. To jest nie do przyjęcia dla mnie. Książka, oczywiście, to wg mnie najlepszy horror. I powieść psychologiczna jednocześnie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 09:07   #4
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Nieco zmienioną? Zakończenie to parodia, normalnie. Wersja poprzednia była niezła. To jest nie do przyjęcia dla mnie. Książka, oczywiście, to wg mnie najlepszy horror. I powieść psychologiczna jednocześnie.
no dobra sporo zmieniona choć pierwotna idea pozostała,wg mnie to jego nie najlepszy horror choć książkę bardzo lubię.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 11:13   #5
juud_
Przyczajenie
 
Avatar juud_
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 17
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

ogólnie nie jestem fanką Kinga, nie czytałam tej książki, nie widziałam poprzedniej wersji - ta mi odpowiada.
juud_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 12:34   #6
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Nieco zmienioną? Zakończenie to parodia, normalnie. Wersja poprzednia była niezła. To jest nie do przyjęcia dla mnie. Książka, oczywiście, to wg mnie najlepszy horror. I powieść psychologiczna jednocześnie.

O, książkę bardzo lubię i często do niej wracam, stara ekranizacja też miała swoje plusy ( Zelda! Do dziś śni mi się po nocach! ). Chętnie się dowiem, co zmienili, zaspoilerujcie mi na biało
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 12:40   #7
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Kiepskie ekranizacje Kinga to niestety tradycja. Nowe "To" podobało mi się jako jedyne, a widziałam wszystkie poza nowym "Smętażem". Nie wiem czy pójdę bo trailer nie napawał optymizmem. Zmiany fabularne są bardzo duże?

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-10, 12:47   #8
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Ja się dziś wybieram, zobaczymy "To" podobało mi się przeciętnie, ale miałam spore oczekiwania, tym razem nie nastawiam się na nic specjalnego.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 10:16   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ja się dziś wybieram, zobaczymy "To" podobało mi się przeciętnie, ale miałam spore oczekiwania, tym razem nie nastawiam się na nic specjalnego.
Nowe "To" było porażką dla mnie.
O wiele bardziej odpowiada mi stara wersja.

Na nową wersję 'Pet Cemetery" nawet się nie wybieram po obejrzeniu zwiastunów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 23:25   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez commerce Pokaż wiadomość
Kiepskie ekranizacje Kinga to niestety tradycja. Nowe "To" podobało mi się jako jedyne, a widziałam wszystkie poza nowym "Smętażem". Nie wiem czy pójdę bo trailer nie napawał optymizmem. Zmiany fabularne są bardzo duże?
Z tą tradycją kiepskich ekranizacji Kinga to mocna przesada. Mam wrażenie, że któryś krytyk to kiedyś palnął i wszyscy to zaczęli powtarzać nieco bezrefleksyjnie (wybacz). King wyprodukował tyle materiału do ekranizacji i w tylu brał udział (kocham go jako autora, ale trochę jest w niego niestety wyrobnik, czasami przedkłada ilość nad jakość), że trudno, aby część z nim nie była niższych lotów. Z Kingiem jest tak, jak z pracami Warhola. Wiele ekranizacji Kinga to były niestety niedofinansowane produkcje telewizyjne i potem było jak było. Ale przecież wiele z nich jest co najmniej dobra ("Mgła", "Christine", "Gra Geralda", nowe "To"*), a kilka to bardzo dobre / wybitne filmy (każdy w swoim gatunku) - "Misery", "Lśnienie", "Zielona Mila","Skazani na Shawshank", że o "Carrie", "Martwej Strefie", czy "Stań przy mnie" nie wspomnę.


* które zresztą uważam za bardzo dobrą ekranizację Kinga w odświeżonej wersji i generalnie dobry fil,. Krytycznym okiem obejrzałam starą wersję (która wydawała mi się kiedyś czymś "wow" - nostalgia za latami dzieciństwa robi swoje) i niestety broni się w niej głównie świetny Tim Curry.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-05-11 o 23:27
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 23:28   #11
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Z tą tradycją kiepskich ekranizacji Kinga to mocna przesada. Mam wrażenie, że któryś krytyk to kiedyś palnął i wszyscy to zaczęli powtarzać nieco bezrefleksyjnie (wybacz). King wyprodukował tyle materiału do ekranizacji i w tylu brał udział (kocham go jako autora, ale trochę jest w niego niestety wyrobnik, czasami przedkłada ilość nad jakość), że trudno, aby część z nim nie była niższych lotów. Z Kingiem jest tak, jak z pracami Warhola. Wiele ekranizacji Kinga to były niestety niedofinansowane produkcje telewizyjne i potem było jak było. Ale przecież wiele z nich jest co najmniej dobra ("Misery", "Christine", "Gra Geralda", nowe "To"*), a kilka to bardzo dobre, czy wręcz wybitne filmy (każdy w swoim gatunku) - "Lśnienie", "Zielona Mila","Skazani na Shawshank", że o "Carrie", "Martwej Strefie", czy "Stań przy mnie" nie wspomnę.





* które zresztą uważam za bardzo dobrą ekranizację Kinga w odświeżonej wersji i generalnie dobry fil,. Krytycznym okiem obejrzałam starą wersję (która wydawała mi się kiedyś czymś "wow" - nostalgia za latami dzieciństwa robi swoje) i niestety broni się w niej głównie świetny Tim Curry.
Każdy ma prawo do swojej opinii, ale jak mówiłam ja swoją opieram na obejrzeniu tychże ekranizacji. Osobiście uważam "Lśnienie" za mocno taki sobie film - kultowy, ale wciąż taki sobie - natomiast zgadzam się, że "Mila" i "Shawshank" to bardzo dobre filmy. Tylko to nie są horrory, podobnie jak "Misery". Miałam na myśli horrory, chociaż źle to ujęłam.

Być może przemawia przeze mnie po prostu przesadna miłość do książek Kinga i to przez nią filmy mi nie podchodzą, ale nic na to nie poradzę - nie bawię się na nich za dobrze...

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-12, 07:52   #12
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Mnie też żaden film nie dorasta do książki.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 08:08   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, dlaczego taki pisarz jak King zgodził się na zrobienie czegoś takiego z jednego że swoich najlepszych horrorów. Groteska, normalnie.
Dla pieniędzy tak jak całe jego pisanie. Jak dla mnie to jest pisarz najwyżej średni. Większość jego książek jest pisanych bardzo schematyczne, a niektóre wręcz wyglądają jak stworzone pod ekranizacje
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 11:06   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86803987]Dla pieniędzy tak jak całe jego pisanie. Jak dla mnie to jest pisarz najwyżej średni. Większość jego książek jest pisanych bardzo schematyczne, a niektóre wręcz wyglądają jak stworzone pod ekranizacje [/QUOTE]

Dla mnie to pisarz wypalony.

Kocham jego pierwsze powieści ( 'Misery", 'Lsnienie', 'Miasteczko Salem', 'Zielona Mila', 'To', 'Sklepik z Marzeniami', czy już nawet "Tommyknockers") ale po próbie przeczytania "Regulatorów", "Alicji w lesie", jakiejś książki o upiornym Mercedesie (chyba) przestałam sięgac po książki Kinga. Zdecydowanie już wolę Mastertona.

"Pet Cemetery" to akurat jedna z najlepszych jego książek ale ekranizacja (prynajmniej ta pierwsza) mocno ją okroiła. Druga zapewne książkę udziwni. I tyle. Absolutnie nie zamierzam jej oglądać. Nowe "It" bardzo mnie rozczarowało. Stara wersja miała klimat, choć oczywiście słabsze efekty specjalne. Ale nowa, choć efekty lepsze, była po prostu nudna i bez polotu, bez suspensu, bez klimatu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-05-12 o 11:10
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 20:50   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dla mnie to pisarz wypalony.
(...)
No jest, niestety. Przede wszystkim to pozwolił sobie na wyciąganie z dna szuflady prac, które kiedyś zaczął i porzucił w trakcie, a teraz się to skleca w "kolejna powieść Stephena Kinga" i wypycha na rynek przed świętami.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 21:31   #16
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Mi się wydaje, że King się zwyczajnie zestarzał Powinien odejść na emeryturę i pozostawić dobre wspomnienia, bo uważam, że dużo jego wcześniejszych książek jest dobrych lub bardzo dobrych. Ostatnie to porażka - możliwe, że trzymają go jakieś kontrakty czy ma na utrzymaniu dużo osób

Obejrzałam film i dla mnie jest całkiem dobry. Końcówka oczywiście przesadzona i bez sensu, ale do pewnego momentu to udana ekranizacja, klimat grozy też zachowany. Nie żałuję wieczoru w kinie
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 14:31   #17
Woomy
Raczkowanie
 
Avatar Woomy
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 38
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Byłam wczoraj na fali tego, że remake It mi sie bardzo podobal, ale film to raczej dolne stany średnie.
Woomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 20:34   #18
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Obejrzałam.
Hm....
To był błąd.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 23:51   #19
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dla mnie to pisarz wypalony.

Kocham jego pierwsze powieści ( 'Misery", 'Lsnienie', 'Miasteczko Salem', 'Zielona Mila', 'To', 'Sklepik z Marzeniami', czy już nawet "Tommyknockers") ale po próbie przeczytania "Regulatorów", "Alicji w lesie", jakiejś książki o upiornym Mercedesie (chyba) przestałam sięgac po książki Kinga. Zdecydowanie już wolę Mastertona.

"Pet Cemetery" to akurat jedna z najlepszych jego książek ale ekranizacja (prynajmniej ta pierwsza) mocno ją okroiła. Druga zapewne książkę udziwni. I tyle. Absolutnie nie zamierzam jej oglądać. Nowe "It" bardzo mnie rozczarowało. Stara wersja miała klimat, choć oczywiście słabsze efekty specjalne. Ale nowa, choć efekty lepsze, była po prostu nudna i bez polotu, bez suspensu, bez klimatu.
Hm, dwie wymienione przez Ciebie książki z kategorii "wypalił się" są z wczesnych lat 80 i 90, to już Sklepik z Marzeniami jest młodszy, nie mówiąc o Zielonej Mili z końcówki lat 90, może to nie kwestia tego, że się wypalił, a tego że te akurat pozycje Ci nie podeszły King ma dużo nowszych książek, które naprawdę dobrze się czyta, ze starszych osobiście nigdy nie przebrnęłam przez Cujo czy Rok Wilkołaka, a niby klasyka.

Polecisz coś Mastertona? Dla mnie to jest właśnie nierówny autor, dobrze wspominam niektóre powieści jak Drapieżcy, Zjawa czy Zaraza, ale z drugiej strony byłam dzieckiem jak je czytałam (dzięki, mamo) i to może być zwykły sentyment, bo jak siadłam swego czasu do Błyskawicy to przez 30 stron nie mogłam przebrnąć

Na Smętarz wybieram się w środę, zobaczymy, książkę kocham i nastawiam się na rozczarowanie
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-28, 13:54   #20
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Polecisz coś Mastertona? Dla mnie to jest właśnie nierówny autor, dobrze wspominam niektóre powieści jak Drapieżcy, Zjawa czy Zaraza, ale z drugiej strony byłam dzieckiem jak je czytałam (dzięki, mamo) i to może być zwykły sentyment, bo jak siadłam swego czasu do Błyskawicy to przez 30 stron nie mogłam przebrnąć

Coś w tym jest. Zaczytywałam się w latach nastolęcych, a teraz zaglądając do książek łapię się za głowę "Jak ja mogłam to w ogóle czytać?!" xD "Diabelskie Włosy" to była jakaś masakra. Polecić mogę chyba tylko "Manitou" i "Tengu".
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 21:01   #21
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Hm, dwie wymienione przez Ciebie książki z kategorii "wypalił się" są z wczesnych lat 80 i 90, to już Sklepik z Marzeniami jest młodszy, nie mówiąc o Zielonej Mili z końcówki lat 90, może to nie kwestia tego, że się wypalił, a tego że te akurat pozycje Ci nie podeszły King ma dużo nowszych książek, które naprawdę dobrze się czyta, ze starszych osobiście nigdy nie przebrnęłam przez Cujo czy Rok Wilkołaka, a niby klasyka.



Polecisz coś Mastertona? Dla mnie to jest właśnie nierówny autor, dobrze wspominam niektóre powieści jak Drapieżcy, Zjawa czy Zaraza, ale z drugiej strony byłam dzieckiem jak je czytałam (dzięki, mamo) i to może być zwykły sentyment, bo jak siadłam swego czasu do Błyskawicy to przez 30 stron nie mogłam przebrnąć



Na Smętarz wybieram się w środę, zobaczymy, książkę kocham i nastawiam się na rozczarowanie
Cujo lubię (ostatnio mi się przypomniało, gdy moja koleżanka znalazła się w mega podobnej sytuacji - zaatakowana przez bernardyna chwała się w aucie - na szczęście w mieście i nie był wściekły, haha), ale "Rok Wilkołaka" to naprawdę nie jest szczególnie dobra książka, z żadnej strony.

Ja czytałam dużo Mastertona, ale mam z tym autorem taki problem, że chwilę po skończeniu lektury NIC nie pamiętam. Przeczytałam w życiu - mam wrażenie - kilkanaście jego książek, a w pamięć zapadł mi tylko motyw wchodzenia w ścianę (?).

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 13:43   #22
Hazelka
Raczkowanie
 
Avatar Hazelka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 65
Dot.: Nowy "Smętarz dla zwierząt" wg Kinga. Ktoś widział?

Byłam wczoraj w kinie. Najgorzej zmarnowany wieczór od dawna.
Hazelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-29 14:43:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.