Blizny, rozstępy - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-07, 13:44   #91
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pękająca skóra-rozstępy

Cytat:
Napisane przez DiFrancesco Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy temat znajduje sie w odpowiedniej tematyce wrazie co prosze o przeniesienie/usuniecie

Mam 17lat, od malego borykam sie z rozstepami. Od kilku lat mialam jedyne biale rozstepy po schudnieciu 15kg w 3 tygodnie...Od okolo miesiaca gdy waga od dluzszego czasu stoi w miejscu a skora zaczela pekac. Jak widac na zdj, wygladam gorzej niz 40latka po 10ciazach...
Jestem zdiagnozowana z lojotokowym zapaleniem skory oraz ekzema. Sucha,alergiczna skora...

Jak sobie z tym problemem poradzic? Skora peka, uzywam dwoch rzeczy do ciala ;
Ziaja Naturalna oliwka do masazu z olejem z oliwek
Ziaja Mleczko do ciala awokado

Polecacie jakies kremy na rozstepy? Isc do dermatologa po jakies glebsze badania? Moze sa inne przyczyny niz te co wypisalam? Wkoncu waga stoi w miejscu, a nie spotkalam sie jeszcze ze skora peka bez tycia/chudniecia.
Z gory dziekuje za pomoc
Rozstępy mogą mieć przyczynę hormonalną (dlatego często powstają u wczesnych anstolatek, mimo ze ani nie tyły, ani nie chudły, ani nie sa wysokie i nie rosły gwałtownie)

Przy takim ich ataku, poszłabym na Twoim miejscu do endokrynologa i męczyłą go bardzo o sprawdzenie wszytkei co sie da.

Kosmetyki które stosujesz, sa po prostu słabe.
No nie oszukujmy się + oliwa z oliwek ma właściwości _osyszajace_!!! skórę. Dlatego jest dedykowana skórze przetłuszczajacej się!
Dla Ciebie Imo bardziej by chyba był polecany jakiś tłuszcz o skąłdzie zbliżonym do naturalnego sebum, np. olejek jojoba.
Ale to i tak nadal jedynie zewnętrzna kosmetyka, majaca mały wpływ na to co dzieje się w głębokich warstwach skóry.

Zadbaj o dietę, skórę odżywia się, uelastycznia, nawilża, pielęgnuje głownie _od środka_ tym co jemy.
Nie unikaj naturalnych tłuszczy (byle nie smażonych i ze smeiciowego jedzenia, dla skóry od suchej piersi z kury zdrowsze są tłuste i kleiste mięsa, galarety, tłuste ryby morskie, awokado, orzechy, oliwa i oleje zimnotłoczone, pestki i nasiona typu słonecznik, dynia, siemię, sezam + suplementacja wit D3) dbaj o odpowiednią ilosc białka w diecie - kolagen uelastyczniający skórę to po prostu białko w długich wiązaniach, organizm mając zapewnioną odpowiednią ilosc białka z pożywniena poradzi sobie + jedz (i/lub suplementuj) produkty bogate w krzem, siarkę i cynk - bardzo ważne dla kondycji skóry.

Alergolog coś na to mówił?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 16:53   #92
DiFrancesco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 30
Dot.: Pękająca skóra-rozstępy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rozstępy mogą mieć przyczynę hormonalną (dlatego często powstają u wczesnych anstolatek, mimo ze ani nie tyły, ani nie chudły, ani nie sa wysokie i nie rosły gwałtownie)

Przy takim ich ataku, poszłabym na Twoim miejscu do endokrynologa i męczyłą go bardzo o sprawdzenie wszytkei co sie da.

Kosmetyki które stosujesz, sa po prostu słabe.
No nie oszukujmy się + oliwa z oliwek ma właściwości _osyszajace_!!! skórę. Dlatego jest dedykowana skórze przetłuszczajacej się!
Dla Ciebie Imo bardziej by chyba był polecany jakiś tłuszcz o skąłdzie zbliżonym do naturalnego sebum, np. olejek jojoba.
Ale to i tak nadal jedynie zewnętrzna kosmetyka, majaca mały wpływ na to co dzieje się w głębokich warstwach skóry.

Zadbaj o dietę, skórę odżywia się, uelastycznia, nawilża, pielęgnuje głownie _od środka_ tym co jemy.
Nie unikaj naturalnych tłuszczy (byle nie smażonych i ze smeiciowego jedzenia, dla skóry od suchej piersi z kury zdrowsze są tłuste i kleiste mięsa, galarety, tłuste ryby morskie, awokado, orzechy, oliwa i oleje zimnotłoczone, pestki i nasiona typu słonecznik, dynia, siemię, sezam + suplementacja wit D3) dbaj o odpowiednią ilosc białka w diecie - kolagen uelastyczniający skórę to po prostu białko w długich wiązaniach, organizm mając zapewnioną odpowiednią ilosc białka z pożywniena poradzi sobie + jedz (i/lub suplementuj) produkty bogate w krzem, siarkę i cynk - bardzo ważne dla kondycji skóry.

Alergolog coś na to mówił?

Poki co stosuje to co mialam pod reka, wlasnie mam zamiar zakupienie tego olejku jojoba na temat natrualnych tluszczy, nie moge zbytnio jesc tlustego naturalnie jedzenia poniewaz jestem na diecie. Jak bylam mniejsza waga strasznie leciala w gore i teraz walcze z gubieniem jej a zostalo z 30kg...
dziekuje za porade na temat tego jakie witaminy/mineraly sa potrzebne, napewno sie w nie zaopatrze.
Mialam robione ostatnio badania alergiczne i jedyne co wykazalo to uczulenie na jajka oraz wierzby, pokazujac mu skore stwierdzil egzeme. Bylam wczesniej u dermatolog ktora stwierdzila lojotokowe miejscowe zapalenie skory- zadno nic na roztstepy nie powiedzialo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
DiFrancesco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:17   #93
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pękająca skóra-rozstępy

A czy dostałaś coś na łojotokowe zapalenie skóry? Ja się borykam z tym problemem, mam łzs skóry głowy, brwi i czasem wyskakuje na powiekach i wiem, że żadna siła nie jest w stanie ruszyć tych plamek oprócz specyfików od dermatologa. Nawilżać sobie mogę, ale dopóki nie zastosuję tego, co mi przepisano (to jakiś płyn miejscowy ana skórę) to nie ma szans, że zejdzie.

A co do rozstępów - bardzo dziwna sprawa, powinnaś pomęczyć lekarzy o dokładniejsze badania, w tym właśnie hormonalne!
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 01:46   #94
DiFrancesco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 30
Dot.: Pękająca skóra-rozstępy

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
A czy dostałaś coś na łojotokowe zapalenie skóry? Ja się borykam z tym problemem, mam łzs skóry głowy, brwi i czasem wyskakuje na powiekach i wiem, że żadna siła nie jest w stanie ruszyć tych plamek oprócz specyfików od dermatologa. Nawilżać sobie mogę, ale dopóki nie zastosuję tego, co mi przepisano (to jakiś płyn miejscowy ana skórę) to nie ma szans, że zejdzie.



A co do rozstępów - bardzo dziwna sprawa, powinnaś pomęczyć lekarzy o dokładniejsze badania, w tym właśnie hormonalne!

Mialam robione badania krwi w tym hormony- dowiem sie co i jak we wtorek.

Mieszkam we szwecji ale z tego co kojarze sa te leki tez w polsce.

Na skorw glowy-betnovat
Na twarz- pevisone
Uszy- protopic

Ostatnio dostalam na szyji i pod piersiami- uzylam tego co do twarzy i polowa znikla po nocy.
O tyle dobrze ze przy uszach i twarzy znika po nocy( uzywam przed spaniem).

Mi pomaga na twarz procz leku( nie chce za czesto uzywac) krem z Ziaja- awokado. Bardzo tlusty i nawilza niesamowicie i pomaga- sproboj moze Ci tez pomoze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
DiFrancesco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 20:00   #95
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pękająca skóra-rozstępy

Cytat:
Napisane przez DiFrancesco Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy temat znajduje sie w odpowiedniej tematyce wrazie co prosze o przeniesienie/usuniecie

Mam 17lat, od malego borykam sie z rozstepami. Od kilku lat mialam jedyne biale rozstepy po schudnieciu 15kg w 3 tygodnie...Od okolo miesiaca gdy waga od dluzszego czasu stoi w miejscu a skora zaczela pekac. Jak widac na zdj, wygladam gorzej niz 40latka po 10ciazach...
Jestem zdiagnozowana z lojotokowym zapaleniem skory oraz ekzema. Sucha,alergiczna skora...

Jak sobie z tym problemem poradzic? Skora peka, uzywam dwoch rzeczy do ciala ;
Ziaja Naturalna oliwka do masazu z olejem z oliwek
Ziaja Mleczko do ciala awokado

Polecacie jakies kremy na rozstepy? Isc do dermatologa po jakies glebsze badania? Moze sa inne przyczyny niz te co wypisalam? Wkoncu waga stoi w miejscu, a nie spotkalam sie jeszcze ze skora peka bez tycia/chudniecia.
Z gory dziekuje za pomoc
Wątek o rozstępach już jest- łącze Twoj z tamtym (większe prawdopodobieństwo odpowiedzi i porady na temat rozstępów)
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 06:59   #96
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pękająca skóra-rozstępy

Cytat:
Napisane przez DiFrancesco Pokaż wiadomość
Mialam robione badania krwi w tym hormony- dowiem sie co i jak we wtorek.

Mieszkam we szwecji ale z tego co kojarze sa te leki tez w polsce.

Na skorw glowy-betnovat
Na twarz- pevisone
Uszy- protopic

Ostatnio dostalam na szyji i pod piersiami- uzylam tego co do twarzy i polowa znikla po nocy.
O tyle dobrze ze przy uszach i twarzy znika po nocy( uzywam przed spaniem).

Mi pomaga na twarz procz leku( nie chce za czesto uzywac) krem z Ziaja- awokado. Bardzo tlusty i nawilza niesamowicie i pomaga- sproboj moze Ci tez pomoze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za radę, wypróbuję przy najbliższej okazji
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:11   #97
malwinatoja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 32
Dot.: Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Naturalne kosmetyki czy idealna dieta własnie nie zawsze gwarantują to, że rozstępów nie będzie
malwinatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 19:12   #98
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malwinatoja Pokaż wiadomość
Naturalne kosmetyki czy idealna dieta własnie nie zawsze gwarantują to, że rozstępów nie będzie
może jako wsparcie i np. pomoc po jakimś zabiegu.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 22:36   #99
Snax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Rozstępy

Siemka, jestem chłopakiem i mam zaróżowione rozstępy na bicepsie, wiem ze całkowite usuwanie wiąże sie z użyciem lasera ale wolał bym z tego nie korzystać. Mam pytanie, jaki najlepszy produkt polecacie aby te rozstępy jakoś lepiej wyglądały ? Są zaróżowione wiec myśle ze jeszcze cos da sie zrobić
Snax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 08:24   #100
myszkamyszkalove
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malwinatoja Pokaż wiadomość
Naturalne kosmetyki czy idealna dieta własnie nie zawsze gwarantują to, że rozstępów nie będzie
Naturalne kosmetyki jak najbardziej, ale chyba bardziej jako wsparcie bo same niekoniecznie podołają wyzwaniu. Zawsze pozstaje medycyna estetyczna Tak, wiem te zabiegi nie są najtańsze, ale też nie kosztują majątku. Fajnie radzi sobie Np. Fraxel Dual który robią w klinice Krajewskiego w Warszawie a polega na użyciu lasera Co2 i raz, że się usuwa rozstępy, a dwa skóra też się odmładza
myszkamyszkalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 12:56   #101
Gernelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Rozstępy

W miarę tanim i skutecznym sposobem jest wcieranie witaminy E w kroplach (dostępne w aptece za ok. 8zł). 2 razy dziennie, kilka kropli dać na dłoń i wklepać w rozstępy.
U mnie kuracja trwała ok. miesiąca i nastąpiła widoczna poprawa

Droższą opcją, ale ponoć równie skuteczną jest bioOil.

Pozdrawiam
Gernelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-04, 22:50   #102
lucymalutka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez myszkamyszkalove Pokaż wiadomość
Naturalne kosmetyki jak najbardziej, ale chyba bardziej jako wsparcie bo same niekoniecznie podołają wyzwaniu. Zawsze pozstaje medycyna estetyczna Tak, wiem te zabiegi nie są najtańsze, ale też nie kosztują majątku. Fajnie radzi sobie Np. Fraxel Dual który robią w klinice Krajewskiego w Warszawie a polega na użyciu lasera Co2 i raz, że się usuwa rozstępy, a dwa skóra też się odmładza
Poczyałam sobie na stronie tego Estivance, zabieg rzeczywiście jest interesujący. Taki zabieg w gruncie rzeczy polega na tym, że kilka razy przejedzie laser po tym miejscu na ciele, które ma być „leczone”. Cóż nowinek jest dużo, warto z nich korzystać, w końcu nie rozstępy naprawdę potrafią skutecznie zniszczyć życie, a teraz jak lato będzie szło to już tym bardziej
lucymalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 08:32   #103
myszkamyszkalove
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lucymalutka Pokaż wiadomość
Poczyałam sobie na stronie tego Estivance, zabieg rzeczywiście jest interesujący. Taki zabieg w gruncie rzeczy polega na tym, że kilka razy przejedzie laser po tym miejscu na ciele, które ma być „leczone”. Cóż nowinek jest dużo, warto z nich korzystać, w końcu nie rozstępy naprawdę potrafią skutecznie zniszczyć życie, a teraz jak lato będzie szło to już tym bardziej
No dokładnie tak, dlatego ja się zapisałam na ten zabieg do doktora Krajewskiego. Odłożyłam trochę kasy, poczytałam sobie, też popytałam znajomych o to, jaka jest faktycznie skuteczność tego, bo o to głównie chodzi no a że kilka osób mi potwierdziło, że jest okej to stwierdziłam że ide. Efekt jest więc i tym samym pod skutecznością też się podpiszę osobiście.
myszkamyszkalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 08:53   #104
angel2604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Blizny potrądzikowe

Heej, polecacie jakieś kremy na blizny potrądzikowe? W sumie od zawsze mam problemy z trądzikiem, obecnie biorę antybiotyk przepisany od dermatologa Tetrasal i stosuje maści Epiduo na twarz i Atrederm na plecy i dekold. Niestety zauważyłam, że na plecach i dekolcie zaczęły pojawiać mi się takie czerwone plamy. Mieliście może kiedyś podobne problemy? Możecie mi coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angel2604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 20:27   #105
wizazystka_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 14
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez angel2604 Pokaż wiadomość
Heej, polecacie jakieś kremy na blizny potrądzikowe? W sumie od zawsze mam problemy z trądzikiem, obecnie biorę antybiotyk przepisany od dermatologa Tetrasal i stosuje maści Epiduo na twarz i Atrederm na plecy i dekold. Niestety zauważyłam, że na plecach i dekolcie zaczęły pojawiać mi się takie czerwone plamy. Mieliście może kiedyś podobne problemy? Możecie mi coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy czy to są faktycznie blizny, czy po prostu przebarwienia jeszcze nie do końca zregenerowanego naskórka. Mi osobiście przebarwienia znikają po 3-6 miesiącach lub przynajmniej stają się praktycznie niewidoczne, chociaż teraz mam niewielkie problemy z cerą w porównaniu do tego co było kiedyś. Przeszłam dwie kuracje izotekiem, zostało mi mnóstwo blizn i przebarwień, na wszystko to pomogła mikrodermabrazja (w moim przypadku dwukrotna) i szczerze polecam ten zabieg. Wracając do kremów polecam aksoderm forte- na świeże blizny/przebarwienia, nie wiem czy na te starsze zadziała.
wizazystka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 11:38   #106
kapseltajga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Czy moje blizny zejdą naturalnie?


Mam małe blizny od trądzika. Czy one zejdą naturalnie czy zabiegiem? Czy jest na to jakieś lekarstwo?

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

https://forum.abczdrowie.pl/forum-pr...jda-naturalnie


Wkleiłem linka do mojej skóry. Na pierwszym zdjęciu jest blizna zaznaczona na czerwono, która ma już chyba naturalny odcień skóry, ale nie znikła całkowicie a jest już od 4 lat i ma szerokość 5 mm, na drugim zdjęciu zaznaczone jest miejsce w którym nie mogę określić co to za problem skórny bo to jest taka czerwona plama, która nie może zejść koło 2 lat. Czy to mi się zagoi całkowicie czy już nie ma nadziei? Dzięki
kapseltajga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 13:44   #107
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Czy moje blizny zejdą naturalnie?

Blizny to coś bardzo ciężkiego do usunięcia.

Wiem bo sama mam coś ala blizny ala przebarwienia.

Inne niż te które podałeś.

Zazwyczaj niektórzy czekają. Ale same nie zejdą.
Ja tak uważam bo niestety to jest uszkodzony naskórek.
Próbowałeś sam złuszczać je jakimiś preparatami?

Jeśli mam dać radę na lato to teraz jedynie krem no- scar na blizny. lub cepan.
Albo coś wybielającego typu skinoren na bazie kwasów lub tańszy acne derm.
Ale przy kremach z kwasami trzeba używać kremu z filtrami i unikać słońca żeby nie było przebarwień.
Świeże ślady zawsze schodzą prędzej od takich preparatów.
Ja stosowałam jeszcze krem lub serum z Pharmaceris z kwasem migdałowym.
Ale na lato tego nie polecam bo lepiej zrobić to na jesieni.
Teraz bardziej no scar.
I patrzeć jakie efekty to daje. Jeśli nie pomoże to niestety kwasy, albo laser.

Albo kosmetyczka i kwasy na jesieni ( bo latem nie robi się ich ze względu na słońce) seria takich kwasów pewnie kilka .

Albo laser.Laser wybiera się na partie nie trzeba robić całej twarzy.

Ja byłam na tym i na tym. U mnie efekt taki sobie.
Niestety trzeba powtarzać i laser i kwasy. Czasem jest tak, że takich serii musi być z 5. A 1 laser kosztuje od 600- do 3. 000 zł.

Wybielające jeszcze efekty może dać żel aloesowy np z gorvity za 13 zł i maseczki z glinek.
Ale pamiętaj, że to musisz sam wypróbować. Bo każda skóra jest inna, czasem może coś podrażnić.
To jest metoda prob i błędów.

Edytowane przez mazowszanka1991
Czas edycji: 2017-06-13 o 13:49
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 19:47   #108
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Czy moje blizny zejdą naturalnie?

Mam pytanie o laser.
Czy zabiegi laserem mogę robić teraz tj. latem czy muszę odczekać do jesieni?
Mam inny problem skórny (brodawki), słyszałam, że może mi pomóc laser, myślę o wizycie u dermatologa, ale skoro z laserem miałabym czekać do jesieni to wolę wtedy dopiero się umówić by nie chodzić 2 razy.
Problem dotyczy rejonu twarzy.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 08:22   #109
sylwiaklo1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 72
Dot.: Blizny, rozstępy - ZBIORCZY

Rozstępy zależa bardzo od genetyki. Jezeli Twoja mama miała rozstępy to naturalne jest że Ty tez mozesz miec. Sama nie spotkalam jeszcze kosmetyku ktory idealnie by na nie zaradzil, ale u mnie odpowiednie nawilzenie, głownie olejami troche je rozjasnia i zmniejsza. Dobrze tez sie sprawdza masło shea.
sylwiaklo1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-03, 16:18   #110
Cookiejarr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 1
Dot.: Rozstępy na pośladkach,

Witajcie Ze spuszczoną głową muszę zapytać o poradę.Zdjecie w zalaczniku…Od czego byście zaczely?Blizna powstala na skutek zbyt mocnego manualnego oczyszczania…Nie chce jej dluzej miec..Podpowiedzcie prosze jak dzialac..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FBC356E1-B0F6-46C7-9E35-AD5AC75D5245.jpg (98,6 KB, 6 załadowań)
Cookiejarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-03 17:18:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.