Przetłuszczenie włosów czy grzybica? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-22, 23:16   #1
Kikalinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 5

Przetłuszczenie włosów czy grzybica?


Chciałam zapytać, jak szybko przetłuszczają się Wam włosy? Od pewnego czasu usiłuję walczyć z wypadaniem włosów. Byłam u dermatologa. Stwierdził łojotokowe zapalenie skóry i dał Stieprost. Ten jednak nic nie pomógł. Na dodatek w moczu wyszły mi drożdże. Zaczynam trochę wątpić w diagnozę, bo moje włosy wyglądaja świeżo nawet po 4-5 dniach. Nie kleją się, lecz są bardzo suche. Czy to możliwe, że przetłuszczania nie widać na włosach, bo są wysokoporowate? Czy bardziej skupić się na szukaniu lekarza, który poszerzy diagnostyke w kierunku grzybicy? Z trudem wyprosiłam u dermatologa tabletki na grzyby. Mam wrażenie, że działają, bo skóra głowy mnie w ogóle nie swędzi. Na dodatek zaczął schodzić dziwny nalot z języka. Dermatolog nie widział w nim nic podejrzanego. Nie mam do niego zaufania, bo twierdzi, że od łojotokowego zapalenia skóry głowy i grzybicy nie wypadają włosy. Pozostałych dermatologow zdążyłam już odwiedzić kilka lat temu przy egzemie. Byli kiepscy. Myślę nad tym, by zgłosić się do internistki. Ona wtedy pomogła z egzema. Tylko wraca od poniedziałku, a do piątku mam tabletki przeciwgrzybicze. Producent zaleca ich branie przez 30 dni, ja biorę je od 12. Zakazenie grzybicze jest u mnie prawdopodobne, bo pracuję ze zwierzętami.
Kikalinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 08:39   #2
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Przetłuszczenie włosów czy grzybica?

Może zmień lekarza

Sent from my FP4 using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-19, 10:41   #3
Dusia669
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 18
Dot.: Przetłuszczenie włosów czy grzybica?

Mnie też się przetłuszczają włosy praktycznie co 2 dni. Wcześniej nie używałam suszarki praktycznie w ogóle, ale teraz, jak zaczęłam suszyć włosy suszarką z jonizacją, to są pięknie uniesione. Wydaje mi się, że nawet mniej się przetłuszczają.
Dusia669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-21, 10:31   #4
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Przetłuszczenie włosów czy grzybica?

Ja ze swojej strony mogę polecić używanie wcierek nawilżających i zawsze suszenie włosów niezbyt gorącym nawiewem, nie trzymane włosów za długo w ręczniku i dbanie o złuszczanie skóry głowy. Ja używam szamponu enzymatycznego, bo z peelingiem wg. mnie jest za dużo zachodu
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-21 11:31:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.