Czerwona twarz - od zimna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-15, 21:38   #1
Falwack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2

Czerwona twarz - od zimna


Dzień dobry

Od bardzo długiego czasu mam problem z czerwoną twarzą. Największy problem tak jak w tytule - pojawia się zimą, ale tak na dobrą sprawę wystarczy trochę chłodniejszy wiatr i od razu poliki robią mi się czerwone. U dermatologów byłem trzech, ale oni polecają mi albo redblocker który nie działa albo polecają jakieś laserowe operacje zamykania naczynek na policzkach.

Ja wiem, że tego nie da się usunąć całkowicie, ale zwłaszcza zimą muszę się owijać szalikiem na pod oczami do brody, a i to wcale już tak bardzo nie pomaga. Jak tylko wracam z dworu to całe poliki czerwone

Czy ma ktoś z was jakieś rady w jaki sposób to ograniczyć? Polecicie jakieś maści, kremy które jakoś chronią skórę? Jak tak się dotykam po twarzy to jest to skóra sucha. Nie ukrywam, że jest to mój duży kompleks, bo nie mogę normalnie chodzić zimą po dworze tylko albo zawinięty szalikiem, albo cały czerwony...
Falwack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-21, 13:49   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Czerwona twarz - od zimna

Cytat:
Napisane przez Falwack Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Od bardzo długiego czasu mam problem z czerwoną twarzą. Największy problem tak jak w tytule - pojawia się zimą, ale tak na dobrą sprawę wystarczy trochę chłodniejszy wiatr i od razu poliki robią mi się czerwone. U dermatologów byłem trzech, ale oni polecają mi albo redblocker który nie działa albo polecają jakieś laserowe operacje zamykania naczynek na policzkach.

Ja wiem, że tego nie da się usunąć całkowicie, ale zwłaszcza zimą muszę się owijać szalikiem na pod oczami do brody, a i to wcale już tak bardzo nie pomaga. Jak tylko wracam z dworu to całe poliki czerwone

Czy ma ktoś z was jakieś rady w jaki sposób to ograniczyć? Polecicie jakieś maści, kremy które jakoś chronią skórę? Jak tak się dotykam po twarzy to jest to skóra sucha. Nie ukrywam, że jest to mój duży kompleks, bo nie mogę normalnie chodzić zimą po dworze tylko albo zawinięty szalikiem, albo cały czerwony...
Podejrzewam że możesz mieć wrażliwą skórę. Jak pielęgnujesz skórę, co stosujesz przed wyjściem?
ja osobiście nie wierzę w redblocker
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 11:41   #3
Dosti1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 4
Dot.: Czerwona twarz - od zimna

Cytat:
Napisane przez Falwack Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Od bardzo długiego czasu mam problem z czerwoną twarzą. Największy problem tak jak w tytule - pojawia się zimą, ale tak na dobrą sprawę wystarczy trochę chłodniejszy wiatr i od razu poliki robią mi się czerwone. U dermatologów byłem trzech, ale oni polecają mi albo redblocker który nie działa albo polecają jakieś laserowe operacje zamykania naczynek na policzkach.

Ja wiem, że tego nie da się usunąć całkowicie, ale zwłaszcza zimą muszę się owijać szalikiem na pod oczami do brody, a i to wcale już tak bardzo nie pomaga. Jak tylko wracam z dworu to całe poliki czerwone

Czy ma ktoś z was jakieś rady w jaki sposób to ograniczyć? Polecicie jakieś maści, kremy które jakoś chronią skórę? Jak tak się dotykam po twarzy to jest to skóra sucha. Nie ukrywam, że jest to mój duży kompleks, bo nie mogę normalnie chodzić zimą po dworze tylko albo zawinięty szalikiem, albo cały czerwony...
ja mam bardzo podobnie, wiatr, temperatura i suche powietrze w pomieszczeniach bardzo podrażniają mi skórę, od jakiegoś czasu używam kremu Alantan sensitive i widzę dużą róznicę, skóra jest nawilżona, podrażnienia zmniejszyły się że praktycznie są mało widoczne
Dosti1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 12:41:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.