Wysyp po kwasie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-28, 21:29   #1
shuchusuru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 2

Wysyp po kwasie


Cześć. Od jakoś 4 miesięcy stosuję peeling kwasowy Bandi anti acne. Posiadam cerę mieszaną. Wcześniej nie miałam jakiegoś ciężkiego trądziku, można powiedzieć, że czasem wychodziło mi co najwyżej kilka wyprysków na czole. Głównie przeszkadzały mi zaskórniki, datego sięgnęłam po ten peeling. Byłam świadoma tego, że po kwasie moja cera może sie pogorszyć, co rzeczywiście się stało. Jednak nawet po takim czasie regularnego używania peelingu moja cera wciąż wyglada źle. Pojawia mi się mnóstwo wyprysków (glównie na czole i policzkach), zaskórniki nie zniknęły, mam przebarwienia po gojeniu, jest jeszcze gorzej niż było i boję się spojrzeć na własne odbicie w lustrze. Dodam, że dobrze nawilżam skórę i używam codziennie odpowiedniego kremu z filtrem. Czy ja coś robię źle? Czy może powinnam odstawić ten peeling?
shuchusuru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 09:37   #2
piekna808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 6
Dot.: Wysyp po kwasie

czesc! sluchaj, czasami nawet dobre produkty nie graja jak powinny z nasza skora. peeling kwasowy to mocny gracz, moze robic cuda, ale nie dla kazdego. wyglada na to, ze twoja skora mogla zareagowac irytacja na skladniki peelingu. jesli po 4 miesiacach nie widac poprawy, to raczej malo prawdopodobne, zeby nagle sie to zmienilo. 😕 skoro nawilzasz i chronisz skore filtrem (super wazne!), to wydaje sie, ze podstawy masz ogarniete. moze warto dac skorze oddech od kwasow i obserwowac, jak reaguje? czasem skora potrzebuje przerwy, by sie zregenerowac. 😉 a co do przebarwien i zaskornikow, to moze by tak sprobowac czegos lagodniejszego? jakies delikatne peelingi enzymatyczne albo inne metody - moze maski na bazie glinki albo serum z niacynamidem? 🤔 i pamietaj, kazda skora jest inna, czasem trafia sie na produkt, ktory po prostu nie jest dla nas. nie zniechecaj sie, kazdy ma czasem mniejszy lub wiekszy zgrzyt z cera. trzymaj sie i nie poddawaj, na pewno znajdziesz sposob na swoje dylematy! 🌟
piekna808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 14:12   #3
saroz92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wysyp po kwasie

Na Twoim miejscu odpuściłabym sobie stosowanie teraz kwasów, a skupiła przede wszystkim na dobrym nawilżeniu i odżywieniu cery. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-13 o 14:16 Powód: reklama
saroz92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-01, 19:49   #4
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Wysyp po kwasie

Mi akurat kwasy nie szkodzą. Natomiast moja cera nie przepada za kolagenami. Jakoś ta skóra jest taka strasznie tłusta. Co do kwasów to u mnie zdały egzamin te z QMS Medicosmetics. 7% AHA
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 16:11   #5
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Wysyp po kwasie

Cytat:
Napisane przez shuchusuru Pokaż wiadomość
Cześć. Od jakoś 4 miesięcy stosuję peeling kwasowy Bandi anti acne. Posiadam cerę mieszaną. Wcześniej nie miałam jakiegoś ciężkiego trądziku, można powiedzieć, że czasem wychodziło mi co najwyżej kilka wyprysków na czole. Głównie przeszkadzały mi zaskórniki, datego sięgnęłam po ten peeling. Byłam świadoma tego, że po kwasie moja cera może sie pogorszyć, co rzeczywiście się stało. Jednak nawet po takim czasie regularnego używania peelingu moja cera wciąż wyglada źle. Pojawia mi się mnóstwo wyprysków (glównie na czole i policzkach), zaskórniki nie zniknęły, mam przebarwienia po gojeniu, jest jeszcze gorzej niż było i boję się spojrzeć na własne odbicie w lustrze. Dodam, że dobrze nawilżam skórę i używam codziennie odpowiedniego kremu z filtrem. Czy ja coś robię źle? Czy może powinnam odstawić ten peeling?
Jesteś pewna, że to wina peelingu? Może ten konkretny krem z filtrem lub inna pielęgnacja Ci zaszkodziła? Na razie i tak radziłabym Ci odstawić peeling, aby nie drażnić aktywnych wyprysków, przejrzenie pielęgnacji pod kątem składów a także produkty do oczyszczania - te muszą być skuteczne ale delikatne.
Przyczyną może być też stres, przemęczenie, zaburzenia hormonalne. Czasem może to być poszewka od poduszki nawet...Postaraj się o jak największą higienę stylu życia, sen, odpoczynek, zdrowe jedzenie, umiarkowaną aktywność fizyczną. Sprawdź hormony! Co do pielęgnacji cery postawiłabym na jakiś preparat na wypryski (bez alkoholu denat), przy tym porządne i przemyślane dbanie o barierę hydrolipidową (sprawdzenie jakie np. oleje nie są wskazane) i oczywiście krem z filtrem, jakiś jak najbardziej się da lekki (może coś z azjatyckich np. Numbizin, Isntree) Powodzenia, napisz potem jak postępy

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez shuchusuru Pokaż wiadomość
Cześć. Od jakoś 4 miesięcy stosuję peeling kwasowy Bandi anti acne. Posiadam cerę mieszaną. Wcześniej nie miałam jakiegoś ciężkiego trądziku, można powiedzieć, że czasem wychodziło mi co najwyżej kilka wyprysków na czole. Głównie przeszkadzały mi zaskórniki, datego sięgnęłam po ten peeling. Byłam świadoma tego, że po kwasie moja cera może sie pogorszyć, co rzeczywiście się stało. Jednak nawet po takim czasie regularnego używania peelingu moja cera wciąż wyglada źle. Pojawia mi się mnóstwo wyprysków (glównie na czole i policzkach), zaskórniki nie zniknęły, mam przebarwienia po gojeniu, jest jeszcze gorzej niż było i boję się spojrzeć na własne odbicie w lustrze. Dodam, że dobrze nawilżam skórę i używam codziennie odpowiedniego kremu z filtrem. Czy ja coś robię źle? Czy może powinnam odstawić ten peeling?
Jesteś pewna, że to wina peelingu? Może ten konkretny krem z filtrem lub inna pielęgnacja Ci zaszkodziła? Na razie i tak radziłabym Ci odstawić peeling, aby nie drażnić aktywnych wyprysków, przejrzenie pielęgnacji pod kątem składów a także produkty do oczyszczania - te muszą być skuteczne ale delikatne.
Przyczyną może być też stres, przemęczenie, zaburzenia hormonalne. Czasem może to być poszewka od poduszki nawet...Postaraj się o jak największą higienę stylu życia, sen, odpoczynek, zdrowe jedzenie, umiarkowaną aktywność fizyczną. Sprawdź hormony! Co do pielęgnacji cery postawiłabym na jakiś preparat na wypryski (bez alkoholu denat), przy tym porządne i przemyślane dbanie o barierę hydrolipidową (sprawdzenie jakie np. oleje nie są wskazane) i oczywiście krem z filtrem, jakiś jak najbardziej się da lekki (może coś z azjatyckich np. Numbizin, Isntree) Powodzenia, napisz potem jak postępy.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 17:11:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.