Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-28, 11:40   #421
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Fajny kremik
i tani
szkoda ze tamten nie taki fajny
dzieki
Ewelina
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 14:48   #422
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pozwoliłam sobie powiększyć czcionkę, bo myślałam ,że oślepnę
Jest tu trochę składników nawilżających, z tymże wszelkie zachwalane przez producenta skłądniki typu proteiny są w 3 ostatnich linijkach składu. Nie jest to zły produkt - taki standardowy, drogeryjny.
dziekuje za odpowiedz
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 17:03   #423
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To ja poproszę o recenzje
maseczki do cery naczynkowej Bielendy
aqua,glicerin,glycereth 26,propylene glykol,
aesculus hippocastanum,triethanola mine,glyceryl polyacrylate,troxeritum,r utin,hydrolized glycosamonoglycans,
rosa canina,pantenol,allantoin ,malpighia puncifolia,
boswellia serrata,algae axtract,glukose,hydroxyet yl urea,sodiumlactate,
silk amino acids,lactic acid,acrylates/c-10-30, alkyl acrylate,
crosspolymer,peg 40,hydrogenated castor oil,disodium EDTA,diazolidinyl urea,matylparaben,propylp araben,parfum,butylphenym methylpropional,citronell ol,limonene,linalool,CI 19140, CI 42090

Kremowy zel do mycia twarzy-ogórek&limonka
aqua,sls,cocamidopropyl betaine,undecylenamidopro pyl betaine,
laureth-3,propylene glicol,cucumis sativus,
citrus aurantifolia,salicylic acid,triclosan,allantoin,
styrene/acrylates copolymer,DMDM hydantoin,lodopropylnyl butylcarbamate,parfum,lim onene,CI 19140,CI 42090

Czy warte są uwagi?
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 17:20   #424
marsza3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam ponownie...tak sie składa że przyjaciółka zapiernicza po 10 -12 godzin dziennie, więc nie ma po prostu takiej fizycznej możliwości aby napisać pracę ! a pracuje po to żeby opłacić holernie drogie studia, więc zrezygnować z pracy na rzecz pisania nie może <---- ale to chyba nie jest takie trudne do zrozumienia przez kogoś mieszkającego w Polsce. Jeśli chodzi o ściganie prawne osób piszących prace licencjackie czy to magisterskie.....to szczerze sie uśmiałam bo w necie na pęczki ogłoszeń firm które się tym zajmują. Z czystej przyjacielskiej sympatii oraz współczucia postanowiłam jej pomóc, niestety nie jestem biegła w owym temacie jak zresztą zaznaczyłam w swojej pierwszej wypowiedzi, dlatego też szukam jakiejkolwiek pomocy....podpowiedzi u osób które się tym zajmują tudzież interesują, lecz niestety spotkałam sie tylko z krytyką i oskarżeniem o bezprawną procedurę pisania pracy licencjackiej przyjaciółce.....i zapewne te wypowiedzi skierowane są od osób które nigdy w życiu nie pomogłyby przyjaciołą w potrzebie ! bo gdzieżby....raczej powiedziałaby że jest to niemoralny i bezprawny proceder ! czasem spróbujcie postawić sie w czyjejś sytuacji nim wyrazicie własną opinie na jakiś temat ! a co do materiałów na uczelni owszem mamy ich mnóstwo...tak sie tylko składa że mieszkam w innym mieście, a z pomysłem porównania składów kremów promotor wyskoczył w ostatnim momencie dlatego też spanikowałam i postanowiłam poszukać pomocy u "życzliwych" osób. Jednak jak widze macie swoją klikę......i pomagacie tylko sobie nawzajem....Poniekąd DZIĘKUJĘ jednak za porade aby skorzystać z google, wiele wniosło to do mojego życia, portal biotechnologia oszem znam, i spędziłam w nim długie chwile szukając składów, jednak wielu substancji nie odnalazłam. Więc nie poszłam na łatwiznę pisząc od razu do Was....starałam się ile mogłam odnaleźć w żródłach mi dostępnych. Nie spotkałam się jednak z wyrozumiałością...."byle tylko kogoś zgnoić zgnieść" DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ, PRZEPRASZAM ŻE ŻYJĘ

ok.....policzyłam do 1000 i trochę mi przeszło....więc chciałam dodać że dziękuję za linki do stronek, które być może mi pomogą. Pozdrawiam po mimo PMS które hamuje moją życzliwość i nakazuje ukręcić komuś głowę

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-28 o 18:17 Powód: post pod postem
marsza3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 19:09   #425
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Taką mamy Polskę jaką sami ją robimy - teraz jest pełna niedouczonych pseudofachowców do których wkrótce dołaczy Twoja przyjaciółka. Dzięki Tobie.
W te łazawe wyjaśnienia o trudnych, drogich studiach, pracy po 12 godzin, fizycznej niemożliwości napisania z tego co widze prościutkiej pracy porównawczej nie wierze nic a nic.
Właśnie dlatego ze żyję w Polsce i wiem jak jest.

Z mojej strony EOT i przepraszam watkowiczów za OT .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 19:49   #426
marsza3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

tak oczywiście że kłamię żeby Wam sie przypodobać i zebyście sie nademną zlitowały. Gdybym miała zamiar kłamać od początku nie opisywałabym sytuacji w jakiej się znalazłam....i że chodzi o prace licencjacką, tylko podałabym sie za kogoś kto szuka "fajnego kremiku przeciwzmarszczkowego dla mamusi" ale jak widac szczerość nie popłaca. Nie użyłam stwierdzenia że nasza uczelnia jest trudna....więc nie wiem skąd ten fakt podłapałaś. A że droga....no...hmmmm....wi esz masz racje kłamię....bo przecież 500 zł miesięcznie to darmoszka. A że przyjaciółka pracuje po 10-12 godzin dziennie to też zełgałam, bo tak na prawdę to siedzi w domu piłuje paznokcie a na konto spływają jej środki od anonimowego wielbiciela. Na jakim Ty świecie zyjesz dziewczyno ? poza tym nie zamierza zostać "pseudofachowcem" w dziedzinie kosmetologii, ponieważ pracuje już w innej branży. I nie ma sie w tym co doszukiwać podstaw moralnych...prawnych czy Bóg wie jakich jeszcze.....poniewaz 3/4 studentów nie podejmie nigdy pracy w kierunku jaki studiuje ! ponieważ takie sa realia. A tak przy okazji skoro odsyłacie mnie na inne strony i sugerujecie abym sama sobie czegoś poszukała (co zresztą zrobiłam przed poproszeniem Was o pomoc) to w takim razie jaki jest cel i założenie tego forum ?? bo wydawało mi sie że wzajemna pomoc, ale po co skoro każdy może skorzystać z linków które mi podałyście....no i przecież niezawodnej wyszukiwarki google !
marsza3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:00   #427
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Cava ma poniekąd rację, abstrahując od kwestii prawno-moralnych to:
na forum jest zakaz odrabiania prac domowych, pisania wypracować, prac licencjackich, prezentacji maturalnych itp.

Można jedynie podawać źródła - Hexanna podrzuciła Ci juz dwa linki. POlecam szczerze wgooglowac te skłądniki, bo wtedy mozesz trafic bezposrednio na strony producentow/dystrybutorów, a tam - cała masa info o tychże składnikach.


Ach, no i nieśmiertelna strona www.biotechnologia.com.pl - nie znasz jej?

Ja sprawdzam jeszcze skłądy np na takich stronach:

po angielsku:

http://www.beautynet.co.za/default.asp?id=353

http://www.cosmeticscop.com/learn/di...=SEARC H&ID=A

po francusku:

http://www.beaute-test.com/composant.php

Ale, taka moja osobista dygresja nr 1, dziwne, że na uczelni nie macie odpowiedniej literatury!!!???

Osobista dygresja nr2 - piszesz prace o konserwantach, a w skłądzie ziaji nie opisałaś ani jednego konserwantu - dlaczego??

Marsza,przeczytalas post L_V???? bo mam wrazenie,ze uczepilas sie jednego i nie odpuszczasz.

EOT
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 20:16   #428
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Regulamin wyraźnie zabrania odrabiania czyichś zadań domowych i to prawo jest respektowane przez użytkowników forum. Takie tu panują zasady.
L_V poświęca Biochemii mnóstwo czasu i też ma pracę do napisania.

Poza tym nie masz prawa oczekiwać od innych współuczestnictwa w oszustwie.


Cytat:
Jak widac bardzo marnie ! wielu surowców nie mogłam odnaleźć (albo jestem niedorajdą) a reszta bardzo skąpo opisana....WIĘC ZWRACAM SIE Z GORĄCĄ PROŚBA O POMOC !! BĄDŹ WSKAZANIE ŹRÓDŁA GDZIE SKŁAD TEGO KREMU ZOSTAŁ OPISANY,
Wątpię, aby ktoś dokładnie opisał skład tych kremów. Nie mogłaś znaleźć informacji o wodzie, soli morskiej, wyciągu z lukrecji, marchewki, skrzypu polnego, zielonej herbaty?! Kwasie mlekowym, glikolu propylenowym?! No bez przesady...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:19   #429
marsza3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
oczywiście ze skorzystałam....zresztą podziękowałam za te linki, niektóre z tych stronek znałam, innych nie. Własnie korzystam ze słownika, który okazał się bardzo pomocny ! na wstępie wspomniałam że nie jestem biegła w tym temacie dlatego też prosiłam o "jakąkolwiek" pomoc, i rzeczywiści te linki okazały sie pomocne....nie wiem tylko o co tyle szumu. Chciałam być po prostu szczera, a zostałam zaatakowana przez niektórych i poddano w watpliwość fakty które podałam, dlatego też weszłam w polemikę z tą nadmiernie (moim skromnym zdaniem) moralizatorską wypowiedzią, zupełnie nie rozumiem o co tyle krzyku !

Jeszce raz dziękuję wszem i wobec za podane linki....z których w tym momencie korzystam, nie wszystkie jednak substancje mogłam odnaleźć. Ale nim postanowię na jakimkolwiek forum prosić o pomoc w ich tłumaczeniu zastanowię się dwa razy, aby nie odbić sie po raz kolejny od muru krytyki i niezrozumienia.

Do Pani Cava <---- nie miałam na celu podejmowac wątku wzajemnych przytyków, ponieważ to nie jest odpowiednie miejsce. Jednak nie będę bierna wobec zarzutów jakobym kłamała. POKÓJ

Mentha....teraz już wiem że jest to zabronione przez regulamin, respektuję to ! Przyznaję że nie wgłębiałam sie w punkty regulaminu MEA CULPA ! przyznaję sie do błędu (każdy je popełnia) jednak powodowała mną desperacja i czas który nie jest po mojej stronie. PRZEPRASZAM ZA NARUSZENIE REGULAMINU !! czasem szczerość nie popłaca. Gdybym po prostu napisała że bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu składów kremów które np. mam zamiar nabyć, zmieniło by to zupełnie postać rzeczy....i oszczędziło nam wszystkim tej rozmowy, z której jednak wyciągnełam cenne wnioski. Pozdrawiam

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-28 o 21:28 Powód: post od postem
marsza3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:32   #430
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsza3 Pokaż wiadomość
oczywiście ze skorzystałam....zresztą podziękowałam za te linki, niektóre z tych stronek znałam, innych nie. Własnie korzystam ze słownika, który okazał się bardzo pomocny ! na wstępie wspomniałam że nie jestem biegła w tym temacie dlatego też prosiłam o "jakąkolwiek" pomoc, i rzeczywiści te linki okazały sie pomocne....nie wiem tylko o co tyle szumu. Chciałam być po prostu szczera, a zostałam zaatakowana przez niektórych i poddano w watpliwość fakty które podałam, dlatego też weszłam w polemikę z tą nadmiernie (moim skromnym zdaniem) moralizatorską wypowiedzią, zupełnie nie rozumiem o co tyle krzyku !

Jeszce raz dziękuję wszem i wobec za podane linki....z których w tym momencie korzystam, nie wszystkie jednak substancje mogłam odnaleźć. Ale nim postanowię na jakimkolwiek forum prosić o pomoc w ich tłumaczeniu zastanowię się dwa razy, aby nie odbić sie po raz kolejny od muru krytyki i niezrozumienia.
Krzyku i rozdzierania szat. Tylko że zarówno jedno jak i drugie robiłaś Ty sama
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 21:22   #431
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez izzolda Pokaż wiadomość
To ja poproszę o recenzje
maseczki do cery naczynkowej Bielendy
aqua,glicerin,glycereth 26,propylene glykol,
aesculus hippocastanum,triethanola mine,glyceryl polyacrylate,troxeritum,r utin,hydrolized glycosamonoglycans,
rosa canina,pantenol,allantoin ,malpighia puncifolia,
boswellia serrata,algae axtract,glukose,hydroxyet yl urea,sodiumlactate,
silk amino acids,lactic acid,acrylates/c-10-30, alkyl acrylate,
crosspolymer,peg 40,hydrogenated castor oil,disodium EDTA,diazolidinyl urea,matylparaben,propylp araben,parfum,butylphenym methylpropional,citronell ol,limonene,linalool,CI 19140, CI 42090

Kremowy zel do mycia twarzy-ogórek&limonka Bielenda
aqua,sls,cocamidopropyl betaine,undecylenamidopro pyl betaine,
laureth-3,propylene glicol,cucumis sativus,
citrus aurantifolia,salicylic acid,triclosan,allantoin,
styrene/acrylates copolymer,DMDM hydantoin,lodopropylnyl butylcarbamate,parfum,lim onene,CI 19140,CI 42090

Czy warte są uwagi?
Ponawiam pytanie
__________________

Edytowane przez izzolda
Czas edycji: 2007-03-01 o 11:47
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 21:39   #432
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez izzolda Pokaż wiadomość
To ja poproszę o recenzje
maseczki do cery naczynkowej Bielendy
aqua,glicerin,glycereth 26,propylene glykol,
aesculus hippocastanum,triethanolamine,glyceryl polyacrylate,troxeritum,rutin,hydrolized glycosamonoglycans,
rosa canina,pantenol,allantoin,malpighia puncifolia,
boswellia serrata,algae axtract,glukose,hydroxyetyl urea,sodiumlactate,
silk amino acids,lactic acid,acrylates/c-10-30, alkyl acrylate,
crosspolymer,peg 40,hydrogenated castor oil,disodium EDTA,diazolidinyl urea,matylparaben,propylp araben,parfum,butylphenym methylpropional,citronell ol,limonene,linalool,CI 19140, CI 42090
Ciekawa maseczka, bo są w niej i wyciagi roslinne [kasztanowiec, róża,algi] i np.rutyna, prowteiny jedwabiu, pochodna mocznika. WArta uwagi

Cytat:
Napisane przez izzolda Pokaż wiadomość
Kremowy zel do mycia twarzy-ogórek&limonka
aqua,sls,cocamidopropyl betaine,undecylenamidopro pyl betaine,
laureth-3,propylene glicol,cucumis sativus,
citrus aurantifolia,salicylic acid,triclosan,allantoin,
styrene/acrylates copolymer,DMDM hydantoin,lodopropylnyl butylcarbamate,parfum,lim onene,CI 19140,CI 42090

Czy warte są uwagi?
Znalazlam w nim sls - niektorym nie przeszkadza i kwas salicylowy, czyli raczej do cer tłustych. Stezenie kwasy salicylowego jest zapewne male, ale juz sama jego obecnosc kwalifikuje go jako "zmywacz nocny" - i uwaga na przesuszenie, kwas to kwas. Co to za producent? - uzupelnij w poscie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 22:15   #433
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Znalazlam w nim sls - niektorym nie przeszkadza i kwas salicylowy, czyli raczej do cer tłustych. Stezenie kwasy salicylowego jest zapewne male, ale juz sama jego obecnosc kwalifikuje go jako "zmywacz nocny" - i uwaga na przesuszenie, kwas to kwas. Co to za producent? - uzupelnij w poscie
Na prawie 100% Bielenda - miałam ten żel, a było to jeszcze w okresie błędów i wypaczeń (czyt. wysuszmy buzię, bo jakaś tłusta jest).
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 04:31   #434
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupilam podklad do skory suchej.Niestety po 2 godzinach w pracy sciaga mi twarz-napewno nie nawilza-dziewczyny pomocy-czy jest w tym skladzie jakis wysuszajacy skladnik?
Oprocz tego ze wysusza nie ma zadnych wad-jest kremowy-rozprowadza sie szybko-kryje fajnie.Czekam teraz na filtr avene-moze na nim bedzie sie sprawowal lepiej-bo teraz uzywam nawilzaczy z probek.

Almay line smoothing liquid makeup spf 15
Active Ingredients: Titanium Dioxide 4.70%, Zinc Oxide 2.1%

Inactive Ingredients: Aqua (water, eau), Cyclomethicone, Dimethicone, Butylene Glycol, PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon 12, Trimethysiloxysilicate, Boron Nitride, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Glyceryl -6, Polyricinoleate, Glycerin, PEG/PPG-20/15 Dimethicone, PEG 10 Dimethicone, Methicone, Laureth 7, Tribehenin, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract (licorice), Punica Granatum Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Erythrulose, Algae Extract, Vitis Vinifera Seed Extract (grape), Cucumis Sactivus Flower Extract (Cucumber), Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Saccharide Isomerate, Silica, Triethoxy Caprylysilane, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aluminum Hydroxide, Caffeine, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Acrylonitrile/Methacrylonitrile/Methyl Methacrylate Copolymer, Trihydroxystearin, Aloe Barbadensis (Leaf Juice), Anthemis Nobilis Flower Oil, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Dimethiconol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Palmitoyl Hydroxypropyl Trimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sorbitol, Talc, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, May Contain: Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Mica (CI77019), Titanium Dioxide (CI77891)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 09:45   #435
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Na prawie 100% Bielenda - miałam ten żel, a było to jeszcze w okresie błędów i wypaczeń (czyt. wysuszmy buzię, bo jakaś tłusta jest).
Dzięki Rayne.
Ja bym ten zmywacz traktowała jko normalny, kwasowy produkt - na pewno nie do codzienniego użycia, bo z tego co piszesz, jednak wysusza.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Kupilam podklad do skory suchej.Niestety po 2 godzinach w pracy sciaga mi twarz-napewno nie nawilza-dziewczyny pomocy-czy jest w tym skladzie jakis wysuszajacy skladnik?
Oprocz tego ze wysusza nie ma zadnych wad-jest kremowy-rozprowadza sie szybko-kryje fajnie.Czekam teraz na filtr avene-moze na nim bedzie sie sprawowal lepiej-bo teraz uzywam nawilzaczy z probek.

Almay line smoothing liquid makeup spf 15
Active Ingredients: Titanium Dioxide 4.70%, Zinc Oxide 2.1%

Inactive Ingredients: Aqua (water, eau), Cyclomethicone, Dimethicone, Butylene Glycol, PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon 12, Trimethysiloxysilicate, Boron Nitride, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Glyceryl -6, Polyricinoleate, Glycerin, PEG/PPG-20/15 Dimethicone, PEG 10 Dimethicone, Methicone, Laureth 7, Tribehenin, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract (licorice), Punica Granatum Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Erythrulose, Algae Extract, Vitis Vinifera Seed Extract (grape), Cucumis Sactivus Flower Extract (Cucumber), Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Saccharide Isomerate, Silica, Triethoxy Caprylysilane, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aluminum Hydroxide, Caffeine, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Acrylonitrile/Methacrylonitrile/Methyl Methacrylate Copolymer, Trihydroxystearin, Aloe Barbadensis (Leaf Juice), Anthemis Nobilis Flower Oil, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Dimethiconol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Palmitoyl Hydroxypropyl Trimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sorbitol, Talc, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, May Contain: Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Mica (CI77019), Titanium Dioxide (CI77891)
Elfie, skład mega-długaśny, więc tylko przejrzałam.

Cała "góra" składu to skłądniki matujące, czyli silikony, silikony, silikony, nylon, sole i rozpuszczalnik. To raczej podkłąd matujący, do cer mieszanych/ tłustych, nie dla suchych. Emolienty są dalej w w skłądzie, ale ich działąnie jest znikome.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 11:58   #436
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ciekawa maseczka, bo są w niej i wyciagi roslinne [kasztanowiec, róża,algi] i np.rutyna, prowteiny jedwabiu, pochodna mocznika. WArta uwagi
Na maseczce jest napisane ze ma również witamine C.Szukałam ale albo nie ma albko kryje sie pod inną nazwa niż kwas askorbinowy
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 13:02   #437
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez izzolda Pokaż wiadomość
Na maseczce jest napisane ze ma również witamine C.Szukałam ale albo nie ma albko kryje sie pod inną nazwa niż kwas askorbinowy
wyciąg z róży jest źródłem wit. C, może o to im chodzi.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 16:30   #438
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje L_V-czyli nastepny podklad poleci do siostry-chyba przeprosze sie z podkladem Mary Kay.
Ale to oszukuja czlowieka-w opisie napisane ze podklad jest dla cery suchej ma nawilzac caly dzien-a u mnie robi zupelnie cos odwrotnego-ehhh juz nie wierze opisom...
dzieki jeszcze raz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 16:38   #439
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
ja mam ogólne pytanie dotyczące kosmetyków LRP czy mają one w sobie jakieś specyficzmy składnik charakterystyczny dla nich i tylko dla nich?
Używałam kilka ich kosmetyków, tzn wszytskie dostępne filtry, Active C, Redermic, Hydrophase i wszytsko mnie zapycha, czy to możliwe?
jedynie nie szkodził mi effaclar k ale on ma własnie działanie oczyszczające

teraz mi przyszło jeszcze jedno pytanie.. nie jest to analiza składu ale nie wiem gdzie to wcisnąc więc pytam tutaj.
Używam na naczynka oliwki wymieszanej z czytsą wit K 10% , czy jakieś efekty dało by dodanie wit k do hudrolatu różanego zeby powstał tonik antynaczynkowy|
dzieki za podpowiedzi

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-01 o 20:58
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-01, 21:00   #440
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja mam ogólne pytanie dotyczące kosmetyków LRP czy mają one w sobie jakieś specyficzmy składnik charakterystyczny dla nich i tylko dla nich?
Używałam kilka ich kosmetyków, tzn wszytskie dostępne filtry, Active C, Redermic, Hydrophase i wszytsko mnie zapycha, czy to możliwe?
jedynie nie szkodził mi effaclar k ale on ma własnie działanie oczyszczające

teraz mi przyszło jeszcze jedno pytanie.. nie jest to analiza składu ale nie wiem gdzie to wcisnąc więc pytam tutaj.
Używam na naczynka oliwki wymieszanej z czytsą wit K 10% , czy jakieś efekty dało by dodanie wit k do hudrolatu różanego zeby powstał tonik antynaczynkowy|
dzieki za podpowiedzi
Nikita, tak sie skłąda ze mam w domu i Active C i Redermica i Hydraphase Riche - wszystkie mają trochę silikonów [Redermic sporo] - wiec moze to one? W przeciwnym razie trzeba by bylo przejrzec wszystkie składy.

Co do hydrolatu - próbuj, nie wiem tylko czy hydrolat dobrze rozprowadzi sie w oliwce...?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 09:49   #441
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jeszcze cie pomęcze.. chodziło mi o dodanie ampułek witaminy K do hydrolatu
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 08:02   #442
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

nie wiem czy już ktoś wklejał
Podkład w musie Wibo

cyclopentasiloxane, dimenthicone crosspolymer, dimethicone/vinyl dimethicone, crosspolymer, dimethiconol, isohexadecane, nylon-12, microcrystalline wax, aluminium starch octeny isuccinate, talc, ethyl hexyl hydroxystearate, triethyihexyl trimellilate, c30-450 lelin, hydrogenated palmkemel oil, titanium dioxide, polybutene, cl 77491, cl 77492, cl 77499, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 13:42   #443
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o przebadanie składu tego filtra poniewaz wałkuje mi sie na twarzy przy wcieraniu go w skore i nie wiem czy to moja wina czy jest to w jego naturze
Photoderm FLUSH Creme Teinte naturelle SPF 50
Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, methylbenzylidene camphor, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, ethylhexyl triazone, methylene bis benzotriazolyl tetramethyl butylphenol, potassium cetyl phosphate, dimethicone, dimethiconol behenate, glycerin, nylon-12, trimethylsiloxysilicate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, tocopheryl acetate, propylene glycol, xanthan gum, decyl glucoside, CI 77891, glycyrrhetinic acid, CI 77492, disodium EDTA, glycine soja, Ginkgo biloba, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, CI 77491, BHT, trilinolein, CI 77499, disodium stearoyl glutamate, PEG-4, trilinolein, triolein, citric acid, aluminum hydroxide, triarachidin, tripalmitin, tristearin, iodopropynyl butylcarbamate, butylparaben, methylparaben
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 17:52   #444
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jestem zalamana-czemu nie moge znalesc nic do zmywania twarzy co mnie nie podrazni?Ostatnio zamowilam mleczko dla niemowlat Klorane-bylo dobre do czasu-po jakichs 2 tygodniach mam zaczerwieniona twarz i czerwone drobne krostki na policzkach-zaplacilam za to mleczko$25 i bede go musiala chyba zuzyc tylko do zmywania makijazu oczu-kasa znowu wywalona w bloto.Przepisuje sklad-co moglo mnie podraznic?

Klorane no rinse cleansing milk for sensitive and delicate skin

aqua.c12-15 alkyl benzoate.caprylic/capric trigliceryde calendula officinalis
squalane acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer carbomer disodium edta parfum sodium methylparaben sodium propylparaben sorbic acid triethanolamine

A co sadzicie o tym skladzie?
Mustela PhysiObebe No Rinse Cleansing, Diaper Area - Face
Aqua, PEG-32, Poloxamer 184, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis, Chlorhexidine Digluconate, Tromethamine, Allantoin, Benzoic Acid, Saponaria Officinalis, Phenoxyethanol, Parfum, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Jestem wkurzona znowu musze szukac czegos co rowna sie wywalaniu kasy w bloto bo probki ciezko zdobyc.

A moze ktos mi poleci jakies dobre sprawdzone mleczko do zmywania twarzy dla wrazliwcow bez uzycia wody.
Dzieki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 21:59   #445
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witajcie,
czy mogę prosić o interpretację podkładu pod względem ewentualnych składników zapychających (skóra mieszana)?

L'Oreal, Translucide


Translucide L'Oreal - rozświetlający podkład z witaminą C. Do stosowania przede wszystkim latem: leciutki, nawilżający, nie widać go na twarzy, nie warzy się i nie spływa.

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, propylene glycol, isononyl isononanoate, glyceryl isostearate, diisocetyl dodecanedioate, octyl methoxycinnamate, titanium dioxide, glycerin, ptfe, phenyl trimethicone, stearic acid, polymethyl methacrylate, glyceryl stearate, triethanolamine, magnesium ascorbyl phosphate, citrus grandis/grapefruit rxtract, sodium hyaluronate, aloe barbadensis/aloe barbadensis extract, sodium lauroyl sarcosinate, magnesium aluminum silicate, diazolidinyl urea, methylparaben, alumina, butylparaben, cellulose gum, parfum/fragrance, silica, xanthan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulfate [+/- may contain: CI77891/titanium dioxide, CI 77499, CI77491, CI 77492/iron oxides, mica]. (F.I.L. B 4472/2)


Kiedyś byłam z niego zadowolona i chciałabym kupić go ponownie, niestety jest teraz dostępny przez internet lub za granicą
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 22:24   #446
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Piszesz,ze go uzywalas i bylas zadowolona ale prosisz o interpretacje pod katem zapychania,wiec zapychal Cie czy nie?

Osobiscie mam problem z tym podkladem,przegladalam go wlasnie pod katem zapychania zanim trafil w moje rece i wydawalo mi sie,ze powinno byc dobrze.
Niestety jest inaczej
Przerobilam wszelkie mozliwe kombinacje i wiem,ze ton podklad jest odpowiedzialny za niechciane niespodzianki,tylko jaki skladnik?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 10:28   #447
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LRP, Toleriane podklad. Byl juz tu analizowany, ale pod wzgledem uczulaczy. A ja bym chciala sie dowiedziec, czy jest w nim cos zapychajacego, poza gliceryna i sylikonami.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 11:24   #448
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Madulka poza ty,co wymienilas nie widze nic wiecej,co mogloby potencjalnie zapychac ale to kwestia indywidualna niestety,zreszta sama sie przekonalam po Translucide,ze wzglednie "bezpieczny"podklad okazal sie zdradziecki i nie mam pojecia jaki skaldnik lub mieszanka skladnikow spowodowala wysyp
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 16:03   #449
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wlasnie wiem. Mnie np. ostatnio uczulil xerial 5 z svr. Chyba jedyne co tam jest podejrzane to sylikony, ktore gdzie indziej nie wyrzadzaja mi krzywdy. I gdzie tu logika?
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 17:05   #450
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo ciekawy watek Naprawde
Z kolei ja bardzo prosze o analize filtra Garnier Ambre Solaire Clear Protection SPF30 Bardzo badzo leciutki W lapki wchlania sie natychmiastowo tylko jest jeden maly problem Strasznie alkoholowy wiec moje pytanie czy wogole jest mozliwosc nalozenia tego na twarz czy raczej nie probowac?? bedzie wypalac oczy??

SKLAD: ALCOHOL DENAT, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOPENTASILOXANE, C12-15 AKRYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOHEXASILOXANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, PHENYL TRIMETHICONE, ACRYLATES/OCTYLACRYLAMIDE COPOLYMER, TOCOPHEROL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, PROPYLENE GLYCOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, SORBITOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, CITRAL, AQUA / WATER, OPUNTIA COCCINELLIFERA / OPUNTIA COCCINELLIFERA FLOWER EXTRACT, COUMARIN, GLYCINE SOJA / SOYBEAN OIL,PARFUM / FRAGRANCE

Uff z gory dzieki
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.