Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-16, 22:20   #511
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

DziekiL_V

Chcialam przetestowac kosmetyki Lush i zastanawiam sie czy warto-glownie wpadly mi w oko te dwa produkty-na tonik napewno sie skusze-moja skora lubi rozane kosmetyki-pozatym sklad jest prosty-zastanawiam sie nad tym kremem do zmywania makijazu-co sadzicie o skladach?

Lush-Ultra Bland-gentle cleanser
Ingredients: Peanut Oil (Arachis hypogaea), Rose Water (Rosa centifolia), Beeswax (Cera alba), Honey (Mel), Fresh Iris Extract (Iris florentina), Glycerine, Rose Absolute (Rosa centifolia), Tincture of Benzoin (Styrax benzoin), Sodium Borate, Methylparaben, Propylparaben

Lush Euroma water facial toner
Ingredients: Lavender Water (Lavendula hybrida), Rose Water (Rosa centifolia), Perfume, Methylparaben
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-17, 18:53   #512
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moge prosic o przeanalizowanie skladu tego kosmetyku pod wzgledem zapychania oraz do jakiej skory sie nadaje. Bede wdzieczna

podkład Loreal True Match

Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]

chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-17, 19:49   #513
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kasina Pokaż wiadomość
L_V dziękuję pieknie. Oczywiście w sklepie jak czytałam skład to nie wiem jak to sie stało ale nie zauważyłam tego paskudztwa polyakrylamidowego na czerwono. Jak przepisywałam skład to mi sie włos zjeżył na głowie, ale mam nadzieję , że 2 miesiące moja cera wytrzyma, a ponieważ strasznie wyysuszam sie w nocy to za dnia ten odzywczy typ służy mi a i filtr trzyma się na nim. Jeszcze raz DZIEKUJĘ CI BARDZO POSIADACZKO WIEDZY TAJEMNEJ ACZ NIEZBĘDNEJ DLA WSZYSTKICH!!!!!
Do usług

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize tego szamponu bez sls (podobno) Intensive Repair Shampoo Green People Products Czy ten szampon warty jest uwagi? szukam czegos do suchych zniszczonych wlosow

Ingredients: *Aloe barbadensis (aloe vera), Decyl glucoside (foaming agent from corn), Glycerin (plant-derived humectant), Cocamidopropyl betaine (foaming agent from coconut), Cocamidopropyl betainamide mea chloride, (mild foaming agent from coconut), *Herbal Infusions of:, *Thea sinensis (green tea), *Equisetum arvense (horsetail) Hydrolyzed wheat protein, Panthenol (vitamin B5), Faex (vitamin B), Bromelain (from pineapple), *Simmondsia chinensis (jojoba oil), *Pelargonium graveolens (rose geranium oil), Santalum austrocaledonicum (sandalwood oil), *Lavandula angustifolia (lavender oil), *Citrus sinensis (orange oil), Linalool (from essential oils), d-Limonene (from essential oils), Geraniol (from essential oils), Citronellol (from essential oils). *Organically grown

tu podaje ich stronke Moze kogos zainteresuje W koncu wiele osob ma znajomych za granica wiec mozna prezent podpowiedziec
Kosmetyki bez SLS ale ze nie znam sie na skladach to naprawde nie wiem co jest warte uwagi Moze podpowiecie?

Boze w koncu nawet nie wkleilam tego adresu!!!!

http://www.greenpeople.co.uk/Product...a-61257354e356

sorry
Szampon naprawdę wygląda nieźle, w zasadzi enie ma się do czego przyczepić. Jedyne zastrzezenie to ewentualna alergia na jakis skłąndik roślinny, ale te uzyte w szmponie to akurat te łagodzące. Faktycznie nie ma slsów, detergenty tu zastosowane sas bardzo delikatne. I jeszcze ta glicerynka, jak ja lubie szmpony na glicerynie. Dlqa suchych włosów, jak znalazł.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
DziekiL_V

Chcialam przetestowac kosmetyki Lush i zastanawiam sie czy warto-glownie wpadly mi w oko te dwa produkty-na tonik napewno sie skusze-moja skora lubi rozane kosmetyki-pozatym sklad jest prosty-zastanawiam sie nad tym kremem do zmywania makijazu-co sadzicie o skladach?

Lush-Ultra Bland-gentle cleanser
Ingredients: Peanut Oil (Arachis hypogaea), Rose Water (Rosa centifolia), Beeswax (Cera alba), Honey (Mel), Fresh Iris Extract (Iris florentina), Glycerine, Rose Absolute (Rosa centifolia), Tincture of Benzoin (Styrax benzoin), Sodium Borate, Methylparaben, Propylparaben

Lush Euroma water facial toner
Ingredients: Lavender Water (Lavendula hybrida), Rose Water (Rosa centifolia), Perfume, Methylparaben
Składy bardzo ładne - jedyne moje zastrzezenie co do mleczka Lusha: ma wosk pszczeli w skłądzie, czy wosk Cie Elfie nie zapychał? Reszta super.

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Czy moge prosic o przeanalizowanie skladu tego kosmetyku pod wzgledem zapychania oraz do jakiej skory sie nadaje. Bede wdzieczna

podkład Loreal True Match

Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]

Tutaj troche o nim pisałyśmy: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=278

Ogólnie: podkłąd z gatunku tych lżejszych, myślę, ze cery mieszane powinny dobrze go tolerować. Może miec właściwosci lekko rozswietlajace i raczej nei będzie mocno kryjacy, tylko taki pół-transparentny. Powinien byc dobry na wiosne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-17, 22:59   #514
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzieki L_V Jestes wielka Naprawde
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-18, 00:59   #515
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L-V-dziekiJa juz niewiem jak z tym woskiem-pojecia nie mam czy mnie zapycha czy nie-juz sama niewiem co kupowac-wlasnie musze sobie kupic krem nawilzajacy(tu juz wiem jaki kupie-ten Anne marie borlind dla wrazliwej),co do mleczka to sie zastanawiam ale kupie chyba rozane anne borlind ktore wczesniej mialam-bylo nawet niezle-teraz je docenilam jak dostalam wysypu po mleczku Klorane-filtr tez musze kupic bo Avene ten dla wrazliwej mnie tak pozapychal ze lecze cere do dzisiaj.Z filtrow zamowilam na razie probki jakiegos tam filtra Sofina-ja niedlugo zbankrutuje na te kosmetyki.Ostatnio nawet wysypalo mnie po serum z vit C-po ktorym myslalam ze takie dobre-zwariowac mozna z ta moja cera
Lusha chyba zamowie-najwyzej zwroce mi nie przypasuje.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-18, 11:37   #516
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V możesz coś dla mnie ocenić? Chciałabvym się dowiedzieć, czy ten krem da efekt rozświetlenia poprzez substancje odzywiające skórę, czy tylko poprzez dodatki dające takie wrażenie w chwili nałożenia ( bo widzę w składzie mike)

Nie wiem czy warto go używać na codzien, czy lepiej stosować jedynie jako rozświetlacz pod makijaż wyjściowy

Olay, Complete Care Multi Radiance Cream SPF 15 (Krem rozświetlajaco-nawilżający na dzień dla skóry suchej i normalnej)

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Diethicone, Titanium Dioxide, Mica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Caprylic/Capic Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propoylparaben, Tin Oxide Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool

z góry dziękuje za analizę
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 09:21   #517
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dostalam probke maseczki regenerujacej do wlosow Sephory. mi sie wydaje ze sephora ma takie sobie te produkty. ale lepiej zapytac sie fachowca
prosilabym o analize skladu tej maseczki czy rzeczywiscie cos pomoze. dodam ze moje wlosy nie sa bardzo zniszczone, troche wysuszone przez suszarke a poza tym dlugie wiec nie moge ich obciazac zadnymi kosmetykami

aqua, cetyl alcohol, behentrimonium chloride, bis-PEG/PPG-20/20 dimethicone, propylene glycol, cetyl esters, hydroxyethylcellulose, amodimethicone, tocopheryl acetate, cetrimonium chloride, parfum, phenoksyetanol, hydrolyzed wheat protein, panthenol, butyrospermum parkii ( shea butter) benzophenone-4, methylparaben, triethanolamine, citric acid, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, faex( yeast extract), benzylsalicytate, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben, cocos nucifera( coconut) oil, gardeniatahitensis ( flower extract), gardenia tahitensis( flower) xanthan gum
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-19, 09:37   #518
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
L_V możesz coś dla mnie ocenić? Chciałabvym się dowiedzieć, czy ten krem da efekt rozświetlenia poprzez substancje odzywiające skórę, czy tylko poprzez dodatki dające takie wrażenie w chwili nałożenia ( bo widzę w składzie mike)

Nie wiem czy warto go używać na codzien, czy lepiej stosować jedynie jako rozświetlacz pod makijaż wyjściowy

Olay, Complete Care Multi Radiance Cream SPF 15 (Krem rozświetlajaco-nawilżający na dzień dla skóry suchej i normalnej)

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Diethicone, Titanium Dioxide, Mica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Caprylic/Capic Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propoylparaben, Tin Oxide Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool

z góry dziękuje za analizę
Hmm...w zasadzie chyba tylko mika - jest jej tu naprawdę sporo, bedzie dawała silny efekt rozświetlenia. raczej stosowałabym ten krem jako baza rozświetlająca pod makijaz, nawet zamiast podkłądu, anie traktowała go jako kosmetyk pielęgnacyjny. Zwłaszcza, ze mnie ten krem na bank by pozapychał. To wersja dla cery norm/miesz, a pomijajac trójglicerydy, to jeszcze sporo kwasow tłuszczpwych i myristatów.

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
dostalam probke maseczki regenerujacej do wlosow Sephory. mi sie wydaje ze sephora ma takie sobie te produkty. ale lepiej zapytac sie fachowca
prosilabym o analize skladu tej maseczki czy rzeczywiscie cos pomoze. dodam ze moje wlosy nie sa bardzo zniszczone, troche wysuszone przez suszarke a poza tym dlugie wiec nie moge ich obciazac zadnymi kosmetykami

aqua, cetyl alcohol, behentrimonium chloride, bis-PEG/PPG-20/20 dimethicone, propylene glycol, cetyl esters, hydroxyethylcellulose, amodimethicone, tocopheryl acetate, cetrimonium chloride, parfum, phenoksyetanol, hydrolyzed wheat protein, panthenol, butyrospermum parkii ( shea butter) benzophenone-4, methylparaben, triethanolamine, citric acid, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, faex( yeast extract), benzylsalicytate, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben, cocos nucifera( coconut) oil, gardeniatahitensis ( flower extract), gardenia tahitensis( flower) xanthan gum
Wygląda całkiem nieźle: emolienty, masło shea, pantenol, oleje roślinne. Wypróbuje, produkt moze byc naprawde ciekawy.

Od siebie dodam, ze szampon z tej linii to totalna porazka. Ale maska wygląda niegłupio.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 19:59   #519
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V kochana ja ci jeszcze pozawracam glowe Mam tu takie mydelko do zmywania makijazu Lush Baby Face

Ingredients: Cocoa Butter (Theobroma cacao), Shea Butter (Butyrospermum parkii), Coconut Oil (Theobroma cacao), Fresh Avocado Butter (Persea gratissima), Tangerine Oil (Citrus reticulata), Narcissus Absolute (Narcissus jonquilla), Everlasting Flower Absolute (Gnaphalium uliginosum), Perfume

Myslisz ze bedzie zapychalo? Fajne takie naturalne Po kwasikach mam juz w sumie czysta twarz nie chce znowu napaskudzic
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 07:55   #520
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
L_V kochana ja ci jeszcze pozawracam glowe Mam tu takie mydelko do zmywania makijazu Lush Baby Face

Ingredients: Cocoa Butter (Theobroma cacao), Shea Butter (Butyrospermum parkii), Coconut Oil (Theobroma cacao), Fresh Avocado Butter (Persea gratissima), Tangerine Oil (Citrus reticulata), Narcissus Absolute (Narcissus jonquilla), Everlasting Flower Absolute (Gnaphalium uliginosum), Perfume

Myslisz ze bedzie zapychalo? Fajne takie naturalne Po kwasikach mam juz w sumie czysta twarz nie chce znowu napaskudzic
Mydełko wygląda ciekawie. Jest narawdę odzywcze. ma w skłądzie masło kokosowe, masło shea, olej kokosowy i masło z awokado - i włąśnie te składniki moga pozapychać. Mogą, ale nie muszą.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 08:47   #521
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo dziekuję L_V
chise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-20, 08:51   #522
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuję L_V
Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 19:19   #523
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam cere bardzo wrazliwa wiec chcialabym wiedziec czy mi wybrane kosmetyki nie zaszkodza zwlaszcza ze dodatkowo potrezbuje nawilzenia po ystheal + no i oczywiscie zeby nie zapychaly. prosze o analize:

Neutrogena Visibly Clear - maseczki do twarzy i pianki do mycia w jednym:
aqua, glycerin, kaolin, bentonite, sodium methyl cocoyl taurate, titanium dioxide, trideceth-9, salicylic acid, menthol, PEG-5 ethylhexanoate, coconut acid, xanthan gum, sodium chloride, disodium EDTA, citric acid, sodium citrate, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, chlorphenesin, parfum, [FPT0934]

Neutrogena Ultimate Moisture krem na dzien SPF 15:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glicerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, mica,ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, p-anisic acid, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, steareth-2, steareth-21, disodium EDTA, sodium hydroxide, bht, phenoxyetanol,chloroxylen ol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, chlorhexidine diguconate, chlorphenesin, parfum, CI 77891-[FPT0970]
agas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 21:54   #524
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mogę prosić o analizę tego kremiku?

Vichy, Thermal Fix Matt
Aqua/Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Silica, Aluminum Starch Octenylsuccinate, PEG-20 Stearate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, C13-14 Isoparaffin, PEG-6, Carbomer, Glyceryl Stearate, Metylparaben, Serine, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Voandzeia Subterranea Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Disodium Phosphate, Propylene Glycol, Propylparaben, Laureth-7, Xanthan Gum, Polyacrylamide, Cl 42090/Blue l, Parfum/Fragrance.
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 08:25   #525
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agas Pokaż wiadomość
mam cere bardzo wrazliwa wiec chcialabym wiedziec czy mi wybrane kosmetyki nie zaszkodza zwlaszcza ze dodatkowo potrezbuje nawilzenia po ystheal + no i oczywiscie zeby nie zapychaly. prosze o analize:

Neutrogena Visibly Clear - maseczki do twarzy i pianki do mycia w jednym:
aqua, glycerin, kaolin, bentonite, sodium methyl cocoyl taurate, titanium dioxide, trideceth-9, salicylic acid, menthol, PEG-5 ethylhexanoate, coconut acid, xanthan gum, sodium chloride, disodium EDTA, citric acid, sodium citrate, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, chlorphenesin, parfum, [FPT0934]

Neutrogena Ultimate Moisture krem na dzien SPF 15:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glicerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, mica,ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, p-anisic acid, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, steareth-2, steareth-21, disodium EDTA, sodium hydroxide, bht, phenoxyetanol,chloroxylen ol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, chlorhexidine diguconate, chlorphenesin, parfum, CI 77891-[FPT0970]
Seria Visibly Clear z neutrogeny jest oparta na kwasach. Maseczka, której skłąd tu wkleiłaś jest z kwasem salicylowym [BHA], czyli raczej sama powinna byc traktowana jako produkt kwasowy, i raczej nie jako ukojenie po Ysthealu+. Ech, a z Polski te linie Neutrogeny wycofali......

Krem z kolei bedzi eodzywczy - to na pewno. Bedzi etez mocno rozswietlał, bo mika wysoko w skłazie, czyli masz krem i baze pod makijaz w jednym. Nie wiem tylko czy alkohol aracidowy nie pozapycha, ale skoro piszesz ze cera potrzebuje dodatkowego nawilzenia - nie pozastaje nic jak spróbować.
Krem ten ma filtry, ale troche mało...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 08:32   #526
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Mogę prosić o analizę tego kremiku?

Vichy, Thermal Fix Matt
Aqua/Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Silica, Aluminum Starch Octenylsuccinate, PEG-20 Stearate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, C13-14 Isoparaffin, PEG-6, Carbomer, Glyceryl Stearate, Metylparaben, Serine, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Voandzeia Subterranea Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Disodium Phosphate, Propylene Glycol, Propylparaben, Laureth-7, Xanthan Gum, Polyacrylamide, Cl 42090/Blue l, Parfum/Fragrance.
Mamy tutaj:

- na niebiesko - silikony oraz inne składniki odpowiedzialne za utrzymanie matu na twarzy;
- na czarno - emolienty, raczej z tych niezapychajacych, no chyba ze alkohol cetarylowy zadziała, ale jest on dalej w składzie;
- na różwo - fosfolipid, wzmacnia błony komórkowe, aminokwas, uzyskiwany najcześciej z protein jedwabiu;
- na zielono - orzech Bambara
- na czerwono - to co mi sie nie podoba, dobrze ze ten poliakrylamid na koncu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 10:16   #527
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to znowu ja mam jeszcze jeden skład kremu i niewiem czy jest wart uwagi czy go sobie odpuścić , czy jest porównywalny z Eluage a może jest słabszy, L_V , proszę o pomoc

Environ, ULTRA night cream
skład:
Aqua, Caprylic/capric triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, hydrogenated coco-glyceridies, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl acetate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, beta-carotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays (corn) starch, dimethicone, disodium EDTA, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 11:07   #528
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja bym chciała poprosić o interpretację składu podkładu Rimmel Recover.
Mam wrażenie, że odkąd zaczęłam używać podkładów, na mojej skórze pojawiły się wypryski nie wiem, może to wcale nie wina podkładów, używam nie tylko rimmela, ale też często diorskin sculpt.
A może to wina pudru, a może hormonów, kto wie.
Ale chcialabym poznać opinię o tym składzie, poniewaz tego podkładu najczęściej używam.

water (aqua), cyclopentasiloxane, propylene glycol ethylhexyl, methoxycinnamate, talc, dimethicone, phenyl trimethicone, calcium aluminium borosilicate, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, dimethicone peg-10/15 crosspolymer, lecithin, phenoxyethanol, sodium chloride, fragrance (parfum), arctostaphylos uva ursi leaf extract, peg-10 dimethicone, methylparaben, triethoxycaprylylsilane, maltodextrin, silica, tocopheryl acetate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, peg-10, propylparaben, dipropylene glycol, magnesium gluconate, potassium gluconate, ascorbyl glucoside, zinc gluconate, bht, tocopherol, calcium gluconate, methyl alcohol, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicytate, linalool, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol [+/- (may contain): titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), ultramarines (ci 77007)]
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 19:51   #529
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Rossmann, Rose water (woda różana)


Skład: Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Methyldibromo Glutaronitrile, Rosa Centifolia, Parfum, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Sodium Lactate

czy oprócz alkoholu jest w tej wodzie coś co może zaszkodzić skórze?
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-21, 20:21   #530
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
to znowu ja mam jeszcze jeden skład kremu i niewiem czy jest wart uwagi czy go sobie odpuścić , czy jest porównywalny z Eluage a może jest słabszy, L_V , proszę o pomoc

Environ, ULTRA night cream
skład:
Aqua, Caprylic/capric triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, hydrogenated coco-glyceridies, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl acetate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, beta-carotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays (corn) starch, dimethicone, disodium EDTA, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Madziorka, krem będzie słabszy od ELouage ze wzgędu na zawartośc octanu retinylu [elouage ma retinaldehyd]. Ale tak ogólnei to całkiem nieźle ten skład wygląda. Kremi bezpieczny dla ciężarno-karmiących. Witaminy A, C i E. Same antyoksydanty.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
ja bym chciała poprosić o interpretację składu podkładu Rimmel Recover.
Mam wrażenie, że odkąd zaczęłam używać podkładów, na mojej skórze pojawiły się wypryski nie wiem, może to wcale nie wina podkładów, używam nie tylko rimmela, ale też często diorskin sculpt.
A może to wina pudru, a może hormonów, kto wie.
Ale chcialabym poznać opinię o tym składzie, poniewaz tego podkładu najczęściej używam.

water (aqua), cyclopentasiloxane, propylene glycol ethylhexyl, methoxycinnamate, talc, dimethicone, phenyl trimethicone, calcium aluminium borosilicate, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, dimethicone peg-10/15 crosspolymer, lecithin, phenoxyethanol, sodium chloride, fragrance (parfum), arctostaphylos uva ursi leaf extract, peg-10 dimethicone, methylparaben, triethoxycaprylylsilane, maltodextrin, silica, tocopheryl acetate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, peg-10, propylparaben, dipropylene glycol, magnesium gluconate, potassium gluconate, ascorbyl glucoside, zinc gluconate, bht, tocopherol, calcium gluconate, methyl alcohol, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicytate, linalool, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol [+/- (may contain): titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), ultramarines (ci 77007)]
Hmmm...w zasadzie połowa skłądu to same silikony i polimery - mogapowodowac powstawanie posdkórnych grudek. Przekonasz się odstawiając podąłd na jakiś czas. Jeśłi cera wróci do normy, uspokoi się - masz winowajcę.

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Rossmann, Rose water (woda różana)


Skład: Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Methyldibromo Glutaronitrile, Rosa Centifolia, Parfum, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Sodium Lactate

czy oprócz alkoholu jest w tej wodzie coś co może zaszkodzić skórze?
Nie, poza alkoholem wszystko OK.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 20:31   #531
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje, jeszcze jedno pytanie : Czy moge stosowac Krem ochronny dla narciarzy Daxa (tutaj przeanalizowałaś kiedyś jego skład http://www.wizaz.pl/forum/showthread...xa#post3633628 ) na noc? Został mi po zimie i chciałabym go zużyć do nawilżania buzi na noc. Czy zawarte w nim niby filtry nie obciążą zbytnio skóry w nocy?
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 20:40   #532
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmmm...w zasadzie połowa skłądu to same silikony i polimery - mogapowodowac powstawanie posdkórnych grudek. Przekonasz się odstawiając podąłd na jakiś czas. Jeśłi cera wróci do normy, uspokoi się - masz winowajcę.

prześlicznie dziękuję za odpowiedź!!!
myslę, że odstawie na razie wszystkie podkłady, zobaczymy czy poprawi się stan mojej skóry
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 20:40   #533
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V wielkie dzięki
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 21:07   #534
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę Was porosić o analizę tych składów, czy są w nich składniki nawilżające, czy to kolejna marketingowa ściema?: Będę Wam bardzo za pomoc.

maska do włosów zniszczonych KALLOS mleczna:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

olejek do włosów kallos regenerujący Glossy Kallos:

aqua,cyclopentasilox ane,C11-12isoparaffin,paraffinum liquidum,polyqaternium-6,fucus,vesiculosus,betul a alba,calendula officinalis,matricaria recutita,althaea officinalis,hamamelis virginiana,hedera helix,urtica dioica,salvia officinalis,citric acid,imidazolidinyl urea,CI 19140,CI 61565,CI 60725,parfum, jakies 2 zwiazki z methyl...

krem wygładzający na goroąco Hot Liss L'Oreal

aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, hydroxypropyl guar, phenoxyethanol, peg/ppg-17/18 dimethicone, behentrimonium chloride, aminethyl propanol, trideceth-12, polyquaternium-4, xylose, dimethiconol, limonene, linalool, amodmethicone, carbomer, methylparaben, potato starch modified, butylphenyl methylpropional, citronellol, cetrimonium chloride, citral, laureth-23, laureth-4, hexyl cinnamal, amyl cinnamal, parfum
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-21, 21:09   #535
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, dziekuje, chyle czoła twojej wiedzy
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-22, 16:20   #536
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
L_V dziekuje za odpowiedz. widzisz a tu na wyspach dopiero wchodzi ta seria Visibly Clear jest wiele roznych produktow maja one na celu likwidacje wagrow i zaskornikow. Nie wiedzialam ze sa na kwasach moge to laczyc z ysthealem?? pewnie tak zreszta ten stosuje srednoi raz w tygodniu bo sie po nim strasznie luszcze i nic na to luszcze nie moge znalezc. wiec z tego co piszesz Visibly Clear moze moja sucha na chwile obecna skore tylko jeszcze bardziej wysuszyc. a najgorsze to ze mam alergiczna skore i to naczynkowa ale jak jest uspokojona to jest bezproblemowa ale wstarczy byle co i zmienia sie nie do poznania ech.. nie cierpie szukac nowego kremu.

mam jeszcze jedno pytanie jak znalazlabys kiedys czas tylko troche mi glupio zapytac. naczytalam sie o cudownych wlasciwosciach arniki i szukajac krem z jej zawartoscia przypadkiem znalazlam krem arica cream z tym ze jest na nim napisane ze jest to pierwsza pomoc na siniaki i pewnie nie moznaby go uzywac (ze wzgledu na pozostaly sklad)na cienie pod oczami czy naczynka jego sklad to:
aktywne:
arica montana tincture 0,9% v/w
pozostale:
purified water, glyceryl monostearate+ Macrogol stearate, apricot kernel oil, theobroma oil, glycerol, polawax GP200 (cetearyl alcohol, PEG-20 stearate), cetostearyl alcohol, cetyl palmitate, glyceryl monocaprylate, methyl parahydroxybenzoate, propyl parahydroxybezoate

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-24 o 15:58 Powód: post pod postem
agas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-22, 17:22   #537
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poprosze o analize skladu tego podkladu pod wzgledem nawilzania i zapychania.Szukam znow podkladu -Mary Kay mnie ostanio zapchal-niewiem co sie dzieje wczesniej byl dobry-moja cera warjuje

Lorac Satin Makeup
Purified Water, Butylene Glycol, Dimethicone, Hybrid Sunflower Oil (Helianthus Annuus), Octyl Hydroxystearate, Caprylic/Capric Triglycerides, Matricaria Extract (Chamomilla Recutta), Glyceryl Stearate, C10-30 Cholesterol/Lanesterol Esters, Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone, Jojoba Esters, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Cetyl Alcohol, Cholesteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Shea Butter (Butyrospermim Parkii), Sodium PCA, Tocopheryl Linoleate, Myristyl Myristate, Magnesium Aluminum Silicate, PPG 5 Ceteareth-10 Phosphate, Triethanolamine, Tetrasodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, BHT, May Contain:, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarines

Zastanawim sie czy kupic ten podklad czy Fleur de tein Guerlaina-ten guerlaina jest rozany-nawilzajacy -moja skora lubi rozane kosmetyki-ale nie moglam nigdzie znalesc dokladnego skladu .
Dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-22, 19:03   #538
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Skład balasmu

Witam,
czytałam sobie forum i postanowiłam poprosić o rozszyfrowanie składu mojego balsamu. Według producenta jest to tłuszcz mleczny z nagietkiem.

Skład: aqua, petrolatum, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alkohol, ceteateh-20, cetearyl alcohol, calendula officinalis, propylene glycol, cetyl palmitate, panthenol, ceteareth-12, sodium carbomer, parfum, benzyl benzoate, dimethicone, glucose, sodium benzoate, potassium sorbate, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, C I 16255, C I 19140
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-22, 21:24   #539
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Potassium Myristate, Potassium Laurate, Potassium Palmitate, Potassium Stearate, Sodium Cocoyl Glycinate, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, PEG-32 Stearate, PEG-6 Stearate, Butylene Glycol, Glycine Soja, Methylparaben, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Tocopherol, Propylparaben, Ubiquinone, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum/Fragrance

Co powiecie na ten skład? Moja cera jest teraz odwodniona i miejscami sucha, ale popołudniu jest już mocno przetłuszczona :/ Jestem w czasie kuracji przeciwtrądzikowej. A jest to żel vichy, tu link do KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=854
Z góry dziękuje za odpowiedź
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-23, 07:53   #540
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, czytam na bieżąco Wasze zgłoszenia do analizy, ale prosze o chwilę czasu - pisze teraz rozdział pracy mgr i zajrzę do wątku dopiero w sobotnie popołudnie/ niedzielę. Dziekuję za wyrozumiałośc.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.