utknęłam na wizazu - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-06, 17:00   #781
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Ależ Ty kusisz... normalnie masakra
ja też kupuję więcej włóczki niż przerabiam - ale ostatnie zapasy są wyjątkowo na konkretne plany i chciałabym się z tymi konkretnymi wyrobić (komplet dla synka będzie niedługo potrzebny, siostrze obiecałam szalik, drugiej bransoletkę, ale czy zużyję tę włóczkę którą sobie kupiłam na zimową czapkę i szalik to już nie wiem , nie wspominając o włóczce na kapciuszki zimowe dla siostry i synka i tej którą kupiłam w promocji zupełnie nie wiem po co ) Ostatecznie muszę przed kolejnymi zakupami coś pokończyć, żeby mnie mąż nie wyrzucił z domku z całym tym majdanem (staram się wszystko chować ale i tak praktycznie wszędzie idzie znaleźć jakąś zaczętą robótkę - część to próbki tylko)
nic co napisałaś nie jest mi obce

nic nie kuszę, ja musiałam mnóstwo opinii przeczytać... połamać kilka drutów, kupić chinę z rurką... zanim się zorientowałam co jest warte swojej ceny szkoda kasy na byle co... dobre druty są na wiele lat...
mój syn mi kiedyś schował pudło z włóczkami (utkałam w jego pokoju )... i czekał kiedy będę go szukać... się nie doczekał przez pół roku

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2011-11-06 o 17:02
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 21:35   #782
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

a ja dziś szukając czy w mojej pobliskiej pasmanterii internetowej są któreś: addi lub KP (jakbym nie musiała płacić za wysyłkę, to może bym się jeszcze przed zakończeniem tego co robię przejechała - w końcu coś na mikołajki mi się należy od męża ) natrafiłam tam na druty 2 innych firm: pony i prym. KP też mają ale tylko zestawy i uzupełnienia... Sprawdzając co to za firmy: te z prym wydawały mi się jakieś strasznie drogie - ok 24zł, a z wyglądu podobne do tych drugich (te pony tęz nie jakieś tanie - 11zł, a mi teściowa kupiła za 5zł jakieś takie zwykłe). O pony naczytałam się złych opinii, czyli że jakbym takie chciała, to lepiej poszukać taniej gdzieś innych ;p a prym mają bardzo dobre opinie... Przy okazji natknęłam się na opinie o drutach z lidla i... ktoś napisał jak zmiękczyć żyłkę - zalać na misce wrzątkiem, potrzymać minutkę i naciągnąć... jutro, albo nawet jeszcze dziś spróbuję tak zrobić z jedną parą drutów od teściowej (wezmę trójki, to nie będzie żal jakby coś się zepsuło, bo mam jeszcze 1 parę po babci z lepszą żyłką )
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:25   #783
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
a ja dziś szukając czy w mojej pobliskiej pasmanterii internetowej są któreś: addi lub KP (jakbym nie musiała płacić za wysyłkę, to może bym się jeszcze przed zakończeniem tego co robię przejechała - w końcu coś na mikołajki mi się należy od męża ) natrafiłam tam na druty 2 innych firm: pony i prym. KP też mają ale tylko zestawy i uzupełnienia... Sprawdzając co to za firmy: te z prym wydawały mi się jakieś strasznie drogie - ok 24zł, a z wyglądu podobne do tych drugich (te pony tęz nie jakieś tanie - 11zł, a mi teściowa kupiła za 5zł jakieś takie zwykłe). O pony naczytałam się złych opinii, czyli że jakbym takie chciała, to lepiej poszukać taniej gdzieś innych ;p a prym mają bardzo dobre opinie... Przy okazji natknęłam się na opinie o drutach z lidla i... ktoś napisał jak zmiękczyć żyłkę - zalać na misce wrzątkiem, potrzymać minutkę i naciągnąć... jutro, albo nawet jeszcze dziś spróbuję tak zrobić z jedną parą drutów od teściowej (wezmę trójki, to nie będzie żal jakby coś się zepsuło, bo mam jeszcze 1 parę po babci z lepszą żyłką )
prostych nie kupowałam dawno... jak mi był jakiś nr potrzebny to i zwykłych ciężkich używałam pony też , pryma nie mam wiem co to za druty,

Ja wrzucałam do wrzątku zwykłe (nie wiem jakiej firmy, nie mają żadnych oznaczeń) z pokręconą zyłką ! prostowała się idealnie !!! nie zauważyłam zmiany w miękkości
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 21:07   #784
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

mitenki córki,
zrobione z włóczek na chusty:
dwie nitki DLG , dwie niteczki zephira i jedna Lace Scrumptious , łącznie 5 cieniusich nitek,
robiłam na bambusowych drutach nr 3 , są cudownie miękkie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB090080.jpg (85,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB090081.jpg (91,3 KB, 14 załadowań)
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 06:29   #785
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

Wyglądają prześlicznie - jak widzę jakie włóczki do tego włożyłaś, to nic dziwnego że są mięciutkie ;P klask i:

Co do drutów, to moje zwykłe są perle - wyprostowały się (choć nie było z tym wcześniej tragedii i wydaje mi się że minimalnie zmiękły, ale grubości żyłki się nie przeskoczy )
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 16:36   #786
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość

ale grubości żyłki się nie przeskoczy )
co masz na myśli ?
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 16:44   #787
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

że w tych moich tanich drutach jest taka gruba żyłka wypełniona w środku - jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że to mogłoby być bardziej miękkie - te co mam miękkie mają cieńszą żyłkę i są super
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-10, 17:39   #788
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
że w tych moich tanich drutach jest taka gruba żyłka wypełniona w środku - jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że to mogłoby być bardziej miękkie - te co mam miękkie mają cieńszą żyłkę i są super
mi to by pasowało jakby cóś takiego było, że żyłka jest grubości drutów lekka przy tym i miękka ...

teraz robię na żyłkach i wróciło mi dociąganie nitki... ledwo mi się przesuwa włóczka
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 21:34   #789
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

No ja z tym chyba nigdy nie miałam za bardzo problemów - trochę przy warkoczach, ale to bardziej z tym że jedne oczka są za luźne a inne za ścisłe na tej żyłce.... Zawsze za to mam problem żeby na podziale na druty mi nie wychodziło za luźno, dlatego wolę żyłkę - dzieli się na 2 części a nie na 3 czy 4, do tego oczka nie spadają z drugiej strony jak nie patrzysz ...
Bo przecież jak przerabiasz, to na drucie, a potem one już mają jakąśtam wielkość, to jak Ci się zaciskają?
Za to zauważyłam że jak jest mięciutka żyłka to w miejscu łączenia wychodzi dużo ładniej - np. wcale go nie widać ;P a jak jest sztywna to bardzo trudno uzyskać ten efekt, szczególnie w kilku pierwszych rzędach...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 03:07   #790
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

[QUOTE=aga__tka;30439629
Bo przecież jak przerabiasz, to na drucie, a potem one już mają jakąś tam wielkość, to jak Ci się zaciskają?
[/QUOTE] ta moja wielkość przerobionego oczka jest mniejsza niż dalsza część drutu...

robię teraz na drewnianych KP nr 5, mają dobre (ostre czubki) ale oczko mi powstaje na zwężonej części (czubku) drutu... i potem mam problem z przesunięciem bo bardzo ciasno się przesuwają, a nitkę mam cieniusią ,
jak robiłam na cieńszych drutach jakoś mi to lepiej wychodziło np w serwetkach z nitki bawełnianej
niemniej zbliżam się ku końcowi
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 07:12   #791
Szydełkomaniaczka
Zakorzenienie
 
Avatar Szydełkomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 4 245
Dot.: utknęłam na wizazu

Malinko piękne mitenki tak patrze na godzinę twego postu i cos mi sie zdaje że chyba spać nie możesz?
Szydełkomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 08:55   #792
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez Szydełkomaniaczka Pokaż wiadomość
Malinko piękne mitenki tak patrze na godzinę twego postu i cos mi sie zdaje że chyba spać nie możesz?
no masz rację, choć tak wczoraj się cieszyłam na wolny dzień... że pośpię
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:56   #793
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

Tak to niestety bywa

Ad druciki jeszcze - chyba zaraziłam swoim zapałem do drutów Teściową - wczoraj godzinę na necie oglądałyśmy czy sobie nie pokupować pod choinkę nawzajem

Mam do Ciebie pytanie, jeśli jesteś w stanie odpowiedzieć oczywiście - czy myślisz że zestaw startowy knit pro do metalu + końcówki do naszych ulubionych włóczek (2,5-3) by wystarczył? Teściowa chce metal i byłoby miło na nich robić


Bo jeszcze się zastanawiałyśmy nad Addi - zestaw żyłek (podzieliłybyśmy się po pół - da się??) + dla każdej odpowiednie końcówki (tylko że cały czas nie możemy się połapać czy te firmy robią cienkie druty do tych zestawów...) Bo np zestawy startowe KnitPro trochę mają za grube druty jak na nasze potrzeby - Teściowa robi tylko sweterki dla wnuka (na 3 max 4), a mnie się też bardziej dzianiny drobnymi ściegami podobają... Więc może jednak byśmy sobie pokupowały pojedyncze druty 2-4 i już... Tylko że te wymienne kuszą strasznie
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:01   #794
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Mam do Ciebie pytanie, jeśli jesteś w stanie odpowiedzieć oczywiście - czy myślisz że zestaw startowy knit pro do metalu + końcówki do naszych ulubionych włóczek (2,5-3) by wystarczył? Teściowa chce metal i byłoby miło na nich robić


Bo jeszcze się zastanawiałyśmy nad Addi - zestaw żyłek (podzieliłybyśmy się po pół - da się??) + dla każdej odpowiednie końcówki (tylko że cały czas nie możemy się połapać czy te firmy robią cienkie druty do tych zestawów...) Bo np zestawy startowe KnitPro trochę mają za grube druty jak na nasze potrzeby - Teściowa robi tylko sweterki dla wnuka (na 3 max 4), a mnie się też bardziej dzianiny drobnymi ściegami podobają... Więc może jednak byśmy sobie pokupowały pojedyncze druty 2-4 i już... Tylko że te wymienne kuszą strasznie

ja zaczęłam kupować te nr , których najczęściej używam i zazwyczaj z żyłką na stałe
tych z odkręcaną żyłką mam niewiele i nie jestem z nich zadowolona, chociaż mają takie ułatwienie, że przy tym odkręcaniu jest dziurka i można tam nawlec zwykłą nitkę i ona "pójdzie" między oczkami, przydatne gdy się robi błędy i trzeba coś pruć... a przy ażurach zebranie prutych narzutów raczej nie jest możliwe
żyłka w KP jest lepsza, mam teraz na dwójkach robótkę i potrzebowałam dwóch par drutów addikom sie poskręcała żyłka a KP niee i czubek w KP jest ostrzejszy

nie mam startera
kupowałam addi ze względu na niższą cenę ..

poleciłabym pojedyncze KP z żyłką na stałe
http://www.biferno.pl/index.php?cat_...3&sort=default
ja kiedyś robiłam wyłącznie na trzecgh numerach drutów i starczało
miałam tylko 2,5, 3 i 3,5 i w zasadzie teraz też najczęściej używam tych numerów

pamiętaj tylko, że w długość żyłki jak jest napisane 100 cm to ona jest liczona razem z drutem, czyli sama żyłka ma 70 cm
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:43   #795
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

A jeszcze teściowa miała pytanie jakiej długości jest sam drut w Addi i KP jęsli wiesz - bo ona by wolała dłuższe (mam wrażenie że żyłka jej mało potrzebna ;P), ona woli robić na prostych, nawet tych starych, ale niestety nimi ciężko robić w niektórych miejscach... Aktualnie mamy druty po 12,5cm (ja mam też kilka krótszych po Babci w sumie) i chyba rzeczywiście będziemy kupować na sztuki, a ja się coraz bardziej zastanawiam nad tym zestawem drewnianych... - bo ja akurat nie lubię jak mi się włóczka ślizga po drucie - a Teściowa lubi jak jej luźno chodzi ale to też może być kwestia tego czym się robi - ja nie przepadam za akrylem, a ona robi praktycznie tylko z akrylu
Jak polecasz KP, to ja chyba się skuszę na te...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 17:28   #796
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
A jeszcze teściowa miała pytanie jakiej długości jest sam drut w Addi i KP jęsli wiesz - bo ona by wolała dłuższe (mam wrażenie że żyłka jej mało potrzebna ;P), ona woli robić na prostych, nawet tych starych, ale niestety nimi ciężko robić w niektórych miejscach... Aktualnie mamy druty po 12,5cm (ja mam też kilka krótszych po Babci w sumie) i chyba rzeczywiście będziemy kupować na sztuki, a ja się coraz bardziej zastanawiam nad tym zestawem drewnianych... - bo ja akurat nie lubię jak mi się włóczka ślizga po drucie - a Teściowa lubi jak jej luźno chodzi ale to też może być kwestia tego czym się robi - ja nie przepadam za akrylem, a ona robi praktycznie tylko z akrylu
Jak polecasz KP, to ja chyba się skuszę na te...

te z zyłka mają po 12,5 cm,( a wydawało mi się, że 15...)ale jak teściowa nie lubi żyłek ... to addi maja fajne proste (lekkie są )

nr 3,5 stary stalowy waży 20 gram, addi waży 9 gram,

http://zamotane.pl/pl/c/Druty-proste-Addi/213
https://www.e-dziewiarka.pl/index.ph...160&Itemid=296

ja tak jak Ty wolę panowac na włóczką wełnianą
powinni mi płacić za reklamy
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 17:53   #797
rardan
Zakorzenienie
 
Avatar rardan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 987
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
mitenki córki,
zrobione z włóczek na chusty:
dwie nitki DLG , dwie niteczki zephira i jedna Lace Scrumptious , łącznie 5 cieniusich nitek,
robiłam na bambusowych drutach nr 3 , są cudownie miękkie
Malinko, prześliczne mitenki i na pewno cieplutkie.
Mnie ta ilość nitek przeraża.
Chciałam sobie zrobić z moheru do kompletu do chusty,
ale mam za grube druty (3,5 mm).
Mam też pożyczone skarpetkowe 2 mm.
Ale na takich nigdy nie robiłam.
Muszę sobie dokupić jakieś cieńsze z żyłką.
rardan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:10   #798
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez rardan Pokaż wiadomość
Mam też pożyczone skarpetkowe 2 mm.
Ale na takich nigdy nie robiłam.
Muszę sobie dokupić jakieś cieńsze z żyłką.


speóbuj na tych 2, ja na takich kiedyś zaczynałam, trzeba tylko oczka ścisło robić . żeby nie pouciekały

mi się wydaje, że szybciej się zmienia 3-4 duty niż przeciąga żyłkę a mitenki robi się migusiem
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 23:36   #799
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

Malinka: dzięki co do teściowej to chyba będzie wolała jednak z żyłką, żeby sobie do pociągu zabierać ale ma się zastanowić...

Co do tego co się szybciej zmienia, planuję niedługo sprawdzić

Rardan - na wszelki wypadek jakby Ci się jednak ślizgało, to możesz kawałkami gumek do zmazywania zatykać nieużywane druty przez kilka pierwszych okrążeń zanim się nie wprawisz a robótka nie zacznie ich sama trzymać (ja przynajmniej mam takie wrażenie, że głównie na początku jest problem)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 02:39   #800
rardan
Zakorzenienie
 
Avatar rardan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 987
Dot.: utknęłam na wizazu

Malinka, aga_tka, dziękuję za odpowiedź.

Na razie kończę szal, ale Synuś chce rękawiczki,
więc na pewno będę próbować.
rardan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:10   #801
anka43
Zakorzenienie
 
Avatar anka43
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 9 535
Dot.: utknęłam na wizazu

Piękne mitenki
__________________
anka43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 23:42   #802
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

anka43

chusta GAIL z małymi zmianami (środek)
włóczka DLG i Zephir- ADRIAFIL , druty nr 4 na początku, później (prawie od połowy) nr 5 drewniane KP
http://zamotane.pl/pl/p/Zephir/1489
http://zamotane.pl/pl/c/DLG/229
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB210090.jpg (143,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB210088.jpg (147,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB210089.jpg (153,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB210087.jpg (167,7 KB, 13 załadowań)
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 09:14   #803
Szydełkomaniaczka
Zakorzenienie
 
Avatar Szydełkomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 4 245
Dot.: utknęłam na wizazu

Malinko : love::l ove: wow co za cudo, ale zdolniacha z Ciebie, szkoda, że daleko mieszkasz, bo bym Ci ją podkradła:cojest :
Szydełkomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 17:03   #804
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: utknęłam na wizazu

Prześliczna jest...

A jak to zrobiłaś że nie widać zmiany rozmiaru drutów?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 17:51   #805
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Prześliczna jest...

A jak to zrobiłaś że nie widać zmiany rozmiaru drutów?
dziękuję
luźno robiłam na tych 4, ale bardzo ciężko mi się przerabiało dwa razem na prawo na metalowych... a nie mam drewnianych 4 to wzięłam 5, chyba na ażurach własnie tak nie widać zmiany

Szydełkomaniaczka
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 19:02   #806
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: utknęłam na wizazu

OMG ale cudna
Uwielbiam takie chusty, moja mam zawsze miała kilka, wtedy była na nie moda. Fajnie, że to znów wróciło
Też bym Ci ją chętnie podkradła
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 19:17   #807
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
OMG ale cudna
Uwielbiam takie chusty, moja mam zawsze miała kilka, wtedy była na nie moda. Fajnie, że to znów wróciło
Też bym Ci ją chętnie podkradła
nawet moja stara kurtka lepiej wygląda z taka chustą
faktycznie moda wraca... dziś patrzyłam na ulicy dużo osób nosi
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 20:43   #808
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: utknęłam na wizazu

A czy możesz mnie oświecić, dlaczego do miteniek łączyłaś różne nitki a nie robiłaś jednym rodzajem?
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 21:29   #809
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
A czy możesz mnie oświecić, dlaczego do miteniek łączyłaś różne nitki a nie robiłaś jednym rodzajem?
chciałam, żeby były mięciutkie, a najlepsze włóczki miałam na chusty (cieniusie)
chciałam tez żeby nie były za jasne stąd "złamanie" białego koloru tej nitki
http://zamotane.pl/pl/p/Zephir-kolor-biel-nr-02/1655
dwoma ecri :
http://zagroda.co/pl/p/Lace-Scrumptious-/146
http://zamotane.pl/pl/p/DLG-kolor-na...y-nr-0270/1524

i pomyślałam też, że jak uszczknę z każdego motka... to i tak wystarczy mi na chusty,
a gdybym wzięła z jednego... zostałby się duża resztka , którą nie wiadomo jak zagospodarować

córka lubi te mitenki
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 12:02   #810
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: utknęłam na wizazu

echo flower shawl
http://www.ravelry.com/patterns/libr...o-flower-shawl
skorzystałam z opisu:
http://myszoptica.blogspot.com/2010/04/technicznie.html

z włóczki
https://www.e-dziewiarka.pl/index.ph...emart&Itemid=2
na drewnianych KP nr 5 powstaje..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB260089.jpg (123,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB260090.jpg (173,5 KB, 8 załadowań)
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-14 14:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.