Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-14, 09:59   #2461
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A jakie masz serum i jakie jest jego stężenie? Może Cię podrażnia któryś ze składników tego serum albo wit. C (mnie podrażnia). Witamina C kumuluje się w skórze i spokojnie można je używać co drugi dzień. Natomias jak długo, hmmm, można stale i nie trzeba robić przerw, ale to zależy od reakcji skóry.

agacior89 maść z arniką jest fajna, mi jeszcze bardzo służy nagietek. Jedynie co jakiś czas używając arniki trzeba robić przerwy bo może podrażnić, ale to po dłuższym czasie. O w tym wątku Justy wypowiadała się na te temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=arnik%B1

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2008-12-14 o 10:09
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:08   #2462
AlciaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15
Acenocumarol a rozszerzone naczynka

Hej, miesiąc temu miałam ostry zator płucny. Teraz muszę się leczyć (codziennie biorę acenocumarol). Mam też cerę wrażliwą i naczynkową. Nie wiem jakich kosmetyków powinnam używać, żeby sobie nie zaszkodzić - POMOCY
AlciaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 00:40   #2463
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Acenocumarol a rozszerzone naczynka

Cytat:
Napisane przez AlciaP Pokaż wiadomość
Hej, miesiąc temu miałam ostry zator płucny. Teraz muszę się leczyć (codziennie biorę acenocumarol). Mam też cerę wrażliwą i naczynkową. Nie wiem jakich kosmetyków powinnam używać, żeby sobie nie zaszkodzić - POMOCY

Przede wszystkim porozmawiaj z lekarzem u ktorego sie leczysz bo z tego co wiem o tym leku to nie powinnas dzialac na wlasna reke.
Zapoznaj sie z watkiem,poczytaj-wynotuj i skonsultuj sie z lekarzem.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 21:43   #2464
AlciaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15
Dot.: Acenocumarol a rozszerzone naczynka

Witam, dziś byłam u pani dermatolog i dowiedziałam się, że mogę stosować wszystkie kosmetyki do cery naczynkowej. Ta ilość, która jest nakładana na twarz, nie ma wpływu na stosowane przeze mnie leki
AlciaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 09:50   #2465
Rzeczywiscie15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 123
kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych.

a spotkałyście się z QuadroStar ?
Tzn. sama z niego nie korzystałam - ale widzę, że jest wiele salonów korzystających z tego urządzenia. Jakie są opinie na jego temat?
Rzeczywiscie15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:04   #2466
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Od kilku lat świadomie pielęguję swoją cerę naczynkową. Przez długi czas stosowałam filtry, Diroseal, Acne-Derm, serum z wit. C, apteczne kremy przeznaczone do cery naczynkowej. Niestety ale pielęgnacja w/w preparatami nie przyniosła rezultatów. Zamiast być lepiej było coraz gorzej, dlatego też postanowiłam zasięgnąć opinii specjalisty-dermatologa. Dermatolog stwierdził, iż stosowana przeze mnie pielęgnacja jest odpowiednia dla mojej skóry i polecił zabieg laserowy zamykania naczynek. Stwierdziłam, że laser jest moją ostatnią deską ratunku i poddałam się zabiegowi. Niestety ale zabieg nie przyniósł żadnych rezultatów. Nie wiedząc co jeszcze mogę zrobić dla poprawy stanu mojej skóry, postanowiłam dać kolejną szansę dermatologowi. Przez 2 miesiące byłam leczona antybiotykami. W gabinecie, w którym pracował w/w dermatolog miałam również wykonany zabieg jonoforezy. Moja cera była w opłakanym stanie - stan naczynek i zaczerwienień nie uległ poprawie, a skóra była bardzo przesuszona - po nałożeniu podkładu na twarz, skóra na policzkach wyglądała jak popękana . Byłam załamana, ponieważ za ok. 2 miesiące był mój ślub. Pomogła mi moja mama, która poradziła mi, żebym odstawiła całą chemię (antybiotyki, wszystkie preparaty na naczynka) i przemywała twarz krochmalem (mąka ziemniaczana + woda). Poprawa przyszła szybko - naczynka i zaczerwienienia były o wiele mniej widoczne, skóra już nie łuszczyła . Od września stosuję do pielęgnacji:
1) krem Clinique "Redness Solutions Daily Relief Cream" -> http://www.clinique.com/templates/pr...T_ID=PROD12610 - jest to najlepszy krem do cery naczynkowej jaki do tej pory stosowałam (stosowałam ich mnóstwo...),
2) kremo-żel do mycia twarzy (stosuję rano) Clinique "Redness Solutions Soothing Cleanser" -> http://www.clinique.com/templates/pr...T_ID=PROD12609 - bardzo delikatny, nie podrażnia i nie wysusza skóry,
3) żel do mycia twarzy (stosuję wieczorem do demakijażu) SVR "Provegol" -> http://www.svr.pl/index.php?id=58 - bardzo dokładnie myje, nie podrażnia, nie wysusza, bardzo wydajny.

Moja twarz dzięki w/w pielęgnacji w końcu wygląda dobrze. Od czasu do czasu (raz na miesiąc/dwa miesiące) chodzę na wizytę do kosmetyczki - maseczki z alg bardzo wyciszają moje naczynka.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:54   #2467
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Suri, długo przemywałaś twarz tym krochmalem? w jakich proporcjach mieszałaś ze sobą mąkę i wodę?
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 10:31   #2468
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Suri, długo przemywałaś twarz tym krochmalem? w jakich proporcjach mieszałaś ze sobą mąkę i wodę?
Nie pamiętam dokładnie ile czasu stosowałam krochmal, ale chyba ok. 3 tygodni.

Krochmal przygotowywałam w następujący sposób - gotowałam ok. 0.5 l wody i dodawałam przygotowaną wcześniej w szklance mieszankę - 1 łyżkę mąki + pół szklanki zimnej wody.

Proporcje są dowolne i możesz przygotować krochmal "na oko" - efekt końcowy musi być zbliżony do kisielu .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 08:46   #2469
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Nie pamiętam dokładnie ile czasu stosowałam krochmal, ale chyba ok. 3 tygodni.

Krochmal przygotowywałam w następujący sposób - gotowałam ok. 0.5 l wody i dodawałam przygotowaną wcześniej w szklance mieszankę - 1 łyżkę mąki + pół szklanki zimnej wody.

Proporcje są dowolne i możesz przygotować krochmal "na oko" - efekt końcowy musi być zbliżony do kisielu .
Krochmal rzeczywiście pomaga (sprawdzone na własnej skórze), mąką ziemniaczaną leczy się też skórę niemowląt. A co do kosmetyków na naczynka - to sporo preparatów "na naczynka i zaczerwienienia" ma w składzie alkohol denat. ! I zamiast pomagać zwyczajnie wysusza skórę.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:23   #2470
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
A co do kosmetyków na naczynka - to sporo preparatów "na naczynka i zaczerwienienia" ma w składzie alkohol denat. ! I zamiast pomagać zwyczajnie wysusza skórę.

Prawda, że alkohol wysusza skórę, ale przede wszystkim podrażnia naczynka.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 12:03   #2471
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Nie pamiętam dokładnie ile czasu stosowałam krochmal, ale chyba ok. 3 tygodni.

Krochmal przygotowywałam w następujący sposób - gotowałam ok. 0.5 l wody i dodawałam przygotowaną wcześniej w szklance mieszankę - 1 łyżkę mąki + pół szklanki zimnej wody.

Proporcje są dowolne i możesz przygotować krochmal "na oko" - efekt końcowy musi być zbliżony do kisielu .
hej, chciałabym spróbować Twojego sposobu z krochmalem ale nie do końca rozumiem,
czy trzeba zagotować wodę i dodać tej gorącej wody tę mieszankę z krochmalem?

Tak jak sie gotuje kisiel?

Ile razy dziennie trzeba przemywać skórę? Czy to przemywanie ma zastąpić żel do mycia twarzy i zmywać tym makijaż? czy tylko dodatkowo przemywać oprócz mycia żelem?
Sorki że tyle pytań ale nie wiem jak się do tego zabrać
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 12:13   #2472
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja w zasadzie pierwszy raz słyszę o tym sposobie z krochmalem ale myślę, że warto spróbować, może pomoże
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 13:54   #2473
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
hej, chciałabym spróbować Twojego sposobu z krochmalem ale nie do końca rozumiem,
czy trzeba zagotować wodę i dodać tej gorącej wody tę mieszankę z krochmalem?

Tak jak sie gotuje kisiel?

Ile razy dziennie trzeba przemywać skórę? Czy to przemywanie ma zastąpić żel do mycia twarzy i zmywać tym makijaż? czy tylko dodatkowo przemywać oprócz mycia żelem?
Sorki że tyle pytań ale nie wiem jak się do tego zabrać
Własnie tez jestem ciekawa i na jakiej zasadzie pomaga na rumienie ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 14:33   #2474
anianasilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam
Suri,czy używałaś krem Rilastil,jeśli tak to jaki jest w porównaniu z Clinique,proszę napisz skład clinique
z góry dziękuję.
anianasilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:29   #2475
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny, jeśli wasza skóra nagle zaczęła sprawiać więcej problemów naczynkowych np. flushe, i do tego zrobiła się jakaś chropowata, swędząca, pojawił się dziwnie wyglądający trądzik, którego nigdy wcześniej nie było, to zróbcie sobie test na nużeńca. Robi się go zapewne w laboratoriach analitycznych. Leczenie jest skuteczne, zdaje się, że nawet 100% maściami na świerzb.

Ten gad potrafi rozszerzać naczynka, powodować skórę naczynkową, której w rzeczywistości nie macie. Ja mam nużeńca, wktrótce zaczynam leczenie, nie wiem jeszcze czym, ale jak się dowiem, to dam znać.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:30   #2476
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
hej, chciałabym spróbować Twojego sposobu z krochmalem ale nie do końca rozumiem,
czy trzeba zagotować wodę i dodać tej gorącej wody tę mieszankę z krochmalem?

Tak jak sie gotuje kisiel?

Ile razy dziennie trzeba przemywać skórę? Czy to przemywanie ma zastąpić żel do mycia twarzy i zmywać tym makijaż? czy tylko dodatkowo przemywać oprócz mycia żelem?
Sorki że tyle pytań ale nie wiem jak się do tego zabrać
Krochmal przygotowujesz w następujący sposób - do gotującej się wody dodajesz mieszankę z krochmalem.

Skórę przemywasz/robisz okłady tyle razy dziennie ile masz ochotę. Ja robiłam sobie okłady kilka razy dziennie.

Demakijaż robisz preparatmi do tego przeznaczonymi. Krochmal potraktuj jak maseczkę na naczynka.

Cytat:
Napisane przez anianasilow Pokaż wiadomość
Witam
Suri,czy używałaś krem Rilastil,jeśli tak to jaki jest w porównaniu z Clinique,proszę napisz skład clinique
z góry dziękuję.
Nie, nie używałam kremu Rilastil .

Tutaj znajdziesz skład kremu Clinique -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ief-cream.html
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:48   #2477
Koralko
Przyczajenie
 
Avatar Koralko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pisz
Wiadomości: 6
GG do Koralko
Smile Poszukiwania kremu

Szukam kremu nawilżającego z: lucrecją, kasztanowcem lub arniką w przystępnej cenie. Może ma ktoś taki krem sprawdzony?
Koralko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 21:11   #2478
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Poszukiwania kremu

Zakladam ze ma byc dla cery naczynkowej lub z tendencja o naczynek,tak?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 22:41   #2479
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Poszukiwania kremu

Tak na szybko maseczki:

FlosLek Naczynka Krem - maseczka z suchym wyciągiem z kasztanowca
http://www.herbamed.pl/index.php?p25...-z-kasztanowca
FlosLek Naczynka Żel - maseczka dla cery z problemami naczyniowymi
http://www.herbamed.pl/index.php?p24...i-naczyniowymi
BIELENDA SERUM-MASECZKA KASZTANOWA
http://www.kosmetycznyswiat.pl/produ...acturers_id=13
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 09:49   #2480
Koralko
Przyczajenie
 
Avatar Koralko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pisz
Wiadomości: 6
GG do Koralko
Dot.: Poszukiwania kremu

Tak, cera z tendencją do naczynek, lecz krem niekoniecznie z tej serii.
Koralko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:33   #2481
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Uwaga - krem FlosLeku na naczynka ma w składzie alk.den.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:53   #2482
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ale tylko ten poltlusty inne nie maja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 15:10   #2483
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

a ja mam pytanie czy stosuje ktos żel hialuronowy ? przy cerze naczynkowej jest wskazany? do jego kupna zacheca mnie fakt,ze jest dobrym nawilzaczem wydaje mi sie,ze powinien byc ok, ale ja to jestem ciemnota jezeli chodzi o kosmetyki, wiec wole sie upewnic
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 17:39   #2484
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

witam
mam pytanie czy ktoras wizazanka robila moze zabieg So Delicate od Capuccini de Germaine?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:34   #2485
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez mmaggiee Pokaż wiadomość
czy stosuje ktos żel hialuronowy ?
Mam żel hialuronowy 1%. Stosuję dopiero od paru dni. Jestem : sucholec, naczynkowiec i wrażliwiec. Też kupiłam ten żel zachęcona opowieściami o jego właściwościach nawilżających. Jak dotychczas nie sprawdził się. Używałam na hydrolat, używałam pomieszamy z olejkiem, używałam pod serum z wit. "P" i "K"{Rejuvi}, używałam pod krem wspomagający naczynka {Bandi}. Żadna konfiguracja nie
zadowoliła mnie . Właśnie zastanawiam się czy nie zaprzestać doświadczeń z tym żelem na rzecz serum z wit.C
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:47   #2486
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Mam żel hialuronowy 1%. Stosuję dopiero od paru dni. Jestem : sucholec, naczynkowiec i wrażliwiec. Też kupiłam ten żel zachęcona opowieściami o jego właściwościach nawilżających. Jak dotychczas nie sprawdził się. Używałam na hydrolat, używałam pomieszamy z olejkiem, używałam pod serum z wit. "P" i "K"{Rejuvi}, używałam pod krem wspomagający naczynka {Bandi}. Żadna konfiguracja nie
zadowoliła mnie . Właśnie zastanawiam się czy nie zaprzestać doświadczeń z tym żelem na rzecz serum z wit.C
a hydrolatu jakiego uzywasz?moze oslawionego kocankowego ? ja dzis wlasnie go zamowilam i poki co wycofalam sie z zakupu zelu
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:21   #2487
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez mmaggiee Pokaż wiadomość
a hydrolatu jakiego uzywasz?moze oslawionego kocankowego ?
Można to tak określić : mam w użyciu hydrolat geraniowy, z róży damascena i - jakżeby inaczej : z tego osławionego na WIZAŻU kwiatu kocanki. Muszę przyznać, że zadowolona jestem.
Wiesz, z tym żelem to ja nie wiem tak na sto procent. Takie pienia pochwalne czytałam, że to może ja jakiś ewenement jestem. A może nie umiem stosować ...
Musiałabyś spróbować.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 12:24   #2488
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Thumbs up Dot.: Cera naczynkowa

Najważniejsze - iść do lekarza dermatologa. Po Garnierze przeciwzmarszczkowym, tak reklamowanym przez znaną aktorkę, zaczęłam mieć problemy z naczynkami. Najpierw pojawiały się zaczerwienienia od czasu do czasu a potem przez cały dzień. Kładłam sie spać i budziłam czerwona jak piwonia. Nie przesadzam. Martwiłam się że to początki trądziku rózowatego. Przez rok wypróbowałam różne kosmetyki do cery naczynkowej, skłonnej do podrażnień, czy z trądzikiem rózowatym. I co? I nic sie nie zmieniło. Został tylko lekarz. On dał mi leki na szybką poprawę stanu skóry i doradził, jakich kosmetyków uzywać. Poskutkowało. Po 2 miesiącach moje zaczerwienienia pojawiały sie coraz rzadziej, właściwie tylko wtedy, gdy wchodziłam z dworu do ogrzanego pomieszczenia i gdy zjadłam cos bardzo gorącego. Wiem, że musze juz uważać na cerę do końca życia, ale poprawa jest kolosalna. Nie wypróbowujcie wszystkiego co jest na rynku: po 1 - możecie sobie zaszkodzić, po 2 - zastosowanie sie do konkretnych zaleceń jest dużo tańsze.
Pozdrawiam.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 12:38   #2489
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Cera naczynkowa

Zakupiłam hydrolat z kocanki na naczynka ale nie pomagał mi raczej...Odstawiłam go na bok, zrobię kolejne podejście za kilka dni.
Obecnie na naczynka nie używam nic A chciałabym jakiś kremik, ah..
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:16   #2490
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Cera naczynkowa

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Zakupiłam hydrolat z kocanki na naczynka ale nie pomagał mi raczej...Odstawiłam go na bok, zrobię kolejne podejście za kilka dni.
Obecnie na naczynka nie używam nic A chciałabym jakiś kremik, ah..
a u Ciebie jaki wystepuje problem: popekane naczynka, staly rumien, czy rumience?
ja wlasnie czekam na hydrolat kocankowy i licze na jakies tam efekty.duzo pozytywnych opinii zebral. wiadomo,ze kazdemu moze pomoc cos innego,ale mam cichą nadzieje,ze dolacze do grona osob zadowolonych jak zrobisz kolejne podejscie daj znac a do tej pory jak w ogole go uzywalas? codziennie? przez jak dlugo?
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.