Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 20:34   #4201
xtasiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzięki za wskazówki, musi to byc w takim ukladzie tlenek cynku, bo gumy ksantanowej nie dodawalam.
wczesniej uzywalam kremu z kwasami PHA i z niego bylam zadowolna, ale postanowilam stosowac cos z filtrem bo tyle sie teraz czyta ze to sloneczko przyczynia sie do powstawania zmarszczek...
xtasiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 00:07   #4202
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny stosowała któraś z Was olejek myjący do ciała? Co zrobić, żeby się choć troszkę zapienił? SLP jakoś nie pomaga
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 01:39   #4203
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;36148035]Zastanawiam się, czy mogłabym zrobić podobne serum. Kwas HA mam, mogłabym połączyć go z ekstraktem z soku z truskawki (lub z miłorzębu) i do tego dodać po trochu z każdego z olejków? Gdybym robiła małe objętościowo te miksy np. po kilkanaście ml, to czy mogę je bez obaw przechowywać w lodówce?[/QUOTE]

Żel hialuronowy jest konserwowany, więc możesz próbować. Ekstrakt z miłorzębu najlepiej rozpuścić wstępnie w małej ilości spirytusu/glikolu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 06:38   #4204
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy jest konserwowany, więc możesz próbować. Ekstrakt z miłorzębu najlepiej rozpuścić wstępnie w małej ilości spirytusu/glikolu.
Dziękuję Lorri
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 15:17   #4205
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy do odmierzenia 5,7 ml niacynamidu ( na 60 ml hydrolatu) mogę wykorzystać strzykawkę ? Bo nie mam żadnych innych miarek ( oprócz jeszcze łyżeczek miarowych) i jak mniemam mogę zrobić sobie taki "tonik" rozjaśniający z hydrolatu z mięty i B3 ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:55   #4206
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy używała, któraś z Was liposomowego ekstraktu wzmacniającego włosy, były efekty? Szukam czegoś dobrego na wypadanie, ale bez alkoholu, bo już sobie strasznie przesuszyłam włosy dermatologicznymi cudami.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 01:36   #4207
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Czy do odmierzenia 5,7 ml niacynamidu ( na 60 ml hydrolatu) mogę wykorzystać strzykawkę ? Bo nie mam żadnych innych miarek ( oprócz jeszcze łyżeczek miarowych) i jak mniemam mogę zrobić sobie taki "tonik" rozjaśniający z hydrolatu z mięty i B3 ?
Jasne, możesz wykorzystać strzykawkę. Masz na myśli hydrolat bułgarski? On zawiera tylko naturalny fenoksyetanol (nie wiadomo w jakim stężeniu), do wzbogacania lepszy byłby jakiś konserwowany. Może dodaj niacynamid do połowy hydrolatu (ok. 2,9 ml na 30 ml). Trzymaj w lodówce.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 06:46   #4208
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

calego watku nie zdazylam przeczytac ale od razu widac jakie jestescie pozytywnie zakrecone na punkcie domowej roboty kosmetykow!

wczoraj zrobilam pierwsze zakupy w ZSK, dla siebie i siostry. kupilam hydrolat z rozy, olejek arganowy, z pachnotki (na zaskorniki), olejek eteryczny z bialego grejpfruta, macerat z morszczynu,algi brunatne, biala glinke, zel hialuronowy 1%, korund, peeling z truskawki i maslo shea rafinowane,uff... to chyba wszystko nie moglam sie oprzec, stwierdzilam ze sprobuje jak najwiecej kosmetykow "rossmanowych" zastapic naturalnymi.

mam do Was pytanie: kupilam ten macerat z morszczynu na cellulit. jak go stosowac??zeby dzialal najlepiej oczywiscie raz dziennie po kapieli bezposrednio na skore z zelem hialuronowym? czy np z maslem shea?

i jeszcze jedno czy jak wymieszam w przepisowych proporcjach olejek z grejpfruta z oliwka hipp zeby uzyc tego do masazu calego ciala to bedzie ok?? prosze o odp, jestem jeszcze zielona
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:45   #4209
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri
wielkie dzięki za odpowiedź tak mam ten bułgarski i nawet nie pomyślałam ( ahh te wakacje ) że może być za mało konserwantu. I zrobię małą porcję.
Myślę też dodawać odrobinkę B3 do maseczek z glinki i spiruliny licząc, że to pomoże choć minimalnie ujednolicić moją zmasakrowaną retinoidami wewn. cerę.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:23   #4210
lexpolonica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri, mam do Ciebie wielką prośbę. Nie mogę się skontaktować z ZSK, a potrzebuję informację czy krem mikrozłuszczanie z kwasem LHA mogę zrobić od razu z całości i ile wtedy muszę dodać konserwantu FEOG. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.
lexpolonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:43   #4211
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lexpolonica Pokaż wiadomość
Lorri, mam do Ciebie wielką prośbę. Nie mogę się skontaktować z ZSK, a potrzebuję informację czy krem mikrozłuszczanie z kwasem LHA mogę zrobić od razu z całości i ile wtedy muszę dodać konserwantu FEOG. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.
Chcesz zrobić aż 150 g? Hmm, nie wiem, jak będzie z trwałością kremu po dłuższym czasie, emulsja może się rozwarstwić. Na taką porcję można dodać maksymalnie 48 kropli FEOG (proponuję nie mniej niż 28).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 18:33   #4212
lexpolonica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Chcesz zrobić aż 150 g? Hmm, nie wiem, jak będzie z trwałością kremu po dłuższym czasie, emulsja może się rozwarstwić. Na taką porcję można dodać maksymalnie 48 kropli FEOG (proponuję nie mniej niż 28).
Niestety nie mam wagi i jakoś nie bardzo wierzę w dobre podzielenie składników, dlatego myślałam o zrobieniu całości od razu. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź

Dopiero teraz zobaczyłam, że składniki są już podzielone. To chyba jednak zrobię trzy porcje. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez lexpolonica
Czas edycji: 2012-08-31 o 19:51
lexpolonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:50   #4213
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja przyszłam się pożalić ;/ naczytałam się tyle pochlebnych opinii na wizażu i na przeróżnych blogach jak to kwas hialuronowy super nawilża ( mam ten 1,5 % ) oczywiście z towarzystwem olejków i u mnie niestety się nie sprawdza, stosuję go 2 razy dziennie po kropelce z olejem z pachnotki/ z pestek z brzoskwini i zamiast nawilżać to mnie troszkę wysusza. Będę musiała spróbować skwalan lub frakcję sojową, chyba, że polecacie jakiś inny fajny nawilżacz, który nie spowoduje wysypu krost na mojej kapryśnej cerze ?
A i czy to możliwe, że hydrolat bułgarski miętowy z B3 w stężeniu 5 % spowodował wysyp malutkich pryszczyków z białymi główkami ? Bo nie wiem czy on jest winowajcą czy zbliżający się @ ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:57   #4214
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja polecam, kocham i kiedyś za niego wyjdę MOCZNIK Trzeba się z nim trochę obchodzić jak z dzieckiem (tj. dokupić do niego mleczan sodu lub/i kwas mlekowy), ale jest miodzio*

*podobno nie dla cer wrażliwych
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:58   #4215
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Ja polecam, kocham i kiedyś za niego wyjdę MOCZNIK Trzeba się z nim trochę obchodzić jak z dzieckiem (tj. dokupić do niego mleczan sodu lub/i kwas mlekowy), ale jest miodzio*

*podobno nie dla cer wrażliwych
A tak konkretnie to jak się z nim obchodzisz? Jakiś przepisik?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:58   #4216
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
A tak konkretnie to jak się z nim obchodzisz? Jakiś przepisik?
oo właśnie podpinam się do pytania bo kupiłam mocznik z przeznaczeniem na włosy ale może na twarz też by się przydał
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:37   #4217
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
A tak konkretnie to jak się z nim obchodzisz? Jakiś przepisik?
Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
oo właśnie podpinam się do pytania bo kupiłam mocznik z przeznaczeniem na włosy ale może na twarz też by się przydał
Krem robię, 4% mocznika, ok. 2-4% mleczanu sodu i różne tam takie, hulaj dusza.

Jutro wykonam serum czy tam tonik prędzej, bo alkohol cetylowy mi nie służy, a wosków na chwilę obecną nie mam, ale zamówię po weekendzie.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 23:10   #4218
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziś mnie oświeciło, że do wody różanej zmieszanej z niacynamidem powinnam dodać konserwantu, ale nie wiem ile kropel
*60ml wody i 5,7ml niacynamidu

Pierwszej mieszanki nie zakonserwowałam niczym - nie zabiło mnie, ale może jednak dodać FEOG... tylko ile
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:57   #4219
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

O moczniku wiem, że nawilża, nawet mam , ale że trzeba go stabilizować mleczanem to już doczytałam jak paczka z ZSK była w drodze
Dziewczyny jestem oczarowana spiruliną wczoraj zrobiłam sobie małe spa na poprawę humoru i najpierw zrobiłam peeling ze skały wulkanicznej zmieszanej z odrobinką glinki czerwonej, kroplą kwasu hialuronowego i olejku z pachnotki, wyglądałam jak wkurzony Indianin potem na twarz połozyłam spiruliną ( to mój pierwszy z nią kontakt i byłam przygotowana na na prawdę mocne wrażenia i w sumie nie było jakoś tragicznie - zapach do przeżycia i jakby do tego dodać kropelkę olejku z drzewa herbacinaeho to myślę, że mógłby być to ładny zapach) z glinką zieloną, kwasem i olejkiem i wczoraj żadnej spektakularnej różnicy nie zauważyłam, ale za to dziś moja cera rozjaśniła się, a kilkanaście niewielkich, ale za to czerwonych pryszczyków zmalało, zbledło i są prawie niewidoczne.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 11:33   #4220
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy to możliwe, że po stosowaniu potrójnego kwasu hialuronowego 1,5% (ZSK) w wyniku oczyszczania twarzy, na mojej buzi pojawił się wysyp pryszczy?

Ogólnie mam buzię tłustą i skłonna do trądziku, zwłaszcza hormonalnego. Ale staram się znaleźć przyczynę dużego wysypu, który mam w tym miesiącu. Kwas stosuje od ponad 2 tyg.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:08   #4221
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie, czy to możliwe, że po stosowaniu potrójnego kwasu hialuronowego 1,5% (ZSK) w wyniku oczyszczania twarzy, na mojej buzi pojawił się wysyp pryszczy?

Ogólnie mam buzię tłustą i skłonna do trądziku, zwłaszcza hormonalnego. Ale staram się znaleźć przyczynę dużego wysypu, który mam w tym miesiącu. Kwas stosuje od ponad 2 tyg.

Mam to samo z tym, że ja bym bardziej obstawiała niacynamid ( bo po kilku dniach od jego zastosowania pojawiło mi się sporo maleńkich pryszczy), ale w sumie też od 2 tygodni stosuję 1,5 % ha więc kto wie ? niech się ktoś kompetentny wypowie
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:42   #4222
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja bym obstawiała niacynamid, zdarzały się przypadki, że zapychał. Za to ha
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 07:40   #4223
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Niacynamid? Czyli, że zawarty w kwasie niacynamid może odpowiadać za wysyp? Tzn.,że moja skóra się oczyszcza i dlatego tak się stało? Bo nie wiem czy to dobrze, czy źle, bo właśnie wszystko mi znikać zaczęło.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:11   #4224
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja bym obstawiała niacynamid, zdarzały się przypadki, że zapychał. Za to ha
Nie strasz proszę, bo właśnie przyszło mi zamówienie z ZSK i mam zamiar zrobić tonik z niacynamidem A dlaczego może zapychać, wiadomo?
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 20:47   #4225
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dziś mnie oświeciło, że do wody różanej zmieszanej z niacynamidem powinnam dodać konserwantu, ale nie wiem ile kropel
*60ml wody i 5,7ml niacynamidu

Pierwszej mieszanki nie zakonserwowałam niczym - nie zabiło mnie, ale może jednak dodać FEOG... tylko ile
Że się tak zacytuję... ktoś wie ile go dodać?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 13:53   #4226
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Spirulina to cudowna rzecz zakochałam się od pierwszego uzycia po maseczce z nią +odrobina glinki czerwonej+odrobina ekstraktu mandarynkowego buzia była cudownie gładka, odżywiona, taka wypoczęta i lekko napieta poczułam się jak po zabiegu w salonie piekności
Zapach przypomina mi zapach karmy dla rybek ale takiej jakby troche zwietrzałej, który wogóle mi nie przeszkadza.

Apsik13 Co do konserwantu FEOG to na ZSK piszą żeby na 50 ml dawać od 5 do 10 kropel ale hydrolat już ma troszke konserwantu więc ja bym dała tak jakieś 8 kropelek.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 14:10   #4227
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Apsik13 Co do konserwantu FEOG to na ZSK piszą żeby na 50 ml dawać od 5 do 10 kropel ale hydrolat już ma troszke konserwantu więc ja bym dała tak jakieś 8 kropelek.
Dzięki
Tylko że moja woda nie jest niczym konserwowana, także już wiem ile w razie czego
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:24   #4228
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy mogę już zacząć używać tonik z kwasem mlekowym wg przepisu Lorri czy poczekać jeszcze i ukręcić go dopiero pod koniec września ? (Cały czas używam filtru 50+)
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:46   #4229
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, planuję wykonanie tego serum z ekstraktem z soku z truskawki, o którym wspominałam wcześniej. Rozpisałam sobie proporcje zgodnie z procentowym zaleceniem koncentracji w kosmetyku przy każdym ze składników. I wyszło mi coś takiego:

Proporcje na 15 ml serum
ekstrakt z soku z truskawki do 5% czyli 0,75 ml
olej z pestek malin do 20% czyli 3 ml
olej z pestek dyni do 20% czyli 3 ml
HA 1,5 do 20% czyli 3 ml
olej z orzechów laskowych do 100% czyli 5,25 ml

Czy dobrze to policzyłam? Wydaje mi się, że tak, ale wole się upewnić, bo z matmy byłam/jestem noga
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:39   #4230
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Heja, wie ktos moze czy przy kwasie lha przy stezeniu 1% konieczne jest stosowanie filtrów? ZSK uparcie ignoruje moje maile
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.