Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 14:49   #4381
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

o, dziękuję bardzo Lorri
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:51   #4382
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ma ktoś jakiś pomysł?
Max mozesz dac 5%. Gestosc nasypowa to 0.5 wiec ja bym dala 10ml.
Tylko nie wiem czy na 100ml czy na 90ml
Bo nie wiem jak 95% wody zamienic na ml
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 20:09   #4383
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Max mozesz dac 5%. Gestosc nasypowa to 0.5 wiec ja bym dala 10ml.
Tylko nie wiem czy na 100ml czy na 90ml
Bo nie wiem jak 95% wody zamienic na ml
Dziękuję
Dla mnie ilości procentowe to kosmos, więc wolę mililitry i te sprawy
Spróbuję 10ml na 100ml... chyba, że ktoś już bełtał sobie taki tonik i będzie pewien ile do czego
I jeszcze FEOG... też nie wiem ile, ale coś wymyślę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 21:09   #4384
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Dla mnie ilości procentowe to kosmos, więc wolę mililitry i te sprawy
Spróbuję 10ml na 100ml... chyba, że ktoś już bełtał sobie taki tonik i będzie pewien ile do czego
I jeszcze FEOG... też nie wiem ile, ale coś wymyślę
Nie ma za co

Zeby uzyskac ml musisz znac % i gestosc nasypowa. To nie jest takie trudne jak sie wydaje. Extr. z zielonej herbaty mozesz uzyc od 0.01% do 5% czyli mozesz uzyc sobie 2%, 4% itd.

Ja mam tylko problem z substancjami, gdzie nie moge znalezc tej gestosci nasypowej :/ W wiekszosci z substancjami plynnymi .

Jezeli chodzi o FEOG to moze ta informacja Ci pomoze
1 kropla FEOG waży 0.04 g - wystarcza na zakonserwowanie od 4 do 8 gram kosmetyku, czyli na 50 ml (40 g) kremu nalezy użyć od 5 do 10 kropel FEOG. oraz
Zalecane stężenie 0.5 - 1.0%

Ja bym dala na 100ml 15kropel
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 09:26   #4385
tevo
Raczkowanie
 
Avatar tevo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja mam tylko problem z substancjami, gdzie nie moge znalezc tej gestosci nasypowej :/ W wiekszosci z substancjami plynnymi .
Gęstość nasypowa jest to gęstość produktów sypkich. Nie znajdziesz dla cieczy gęstości nasypowej. Dla substancji płynnych gęstość jest po prostu gęstością .

Apsik13 żeby zrobić 100 ml 5% roztworu używasz 5 g (10ml) ekstraktu i 95 g (95ml) wody. Sumarycznie masz wtedy 100 g mieszaniny (5/100 daje Ci 5%). Jeśli używasz 10 ml ekstraktu i 100 ml wody, masz wtedy w sumie 105 g, a stężenie wynosi 4,76 %. (jeśli się pomyliłam w obliczeniach proszę mnie poprawić )

Edytowane przez tevo
Czas edycji: 2012-10-29 o 09:47
tevo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:00   #4386
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez tevo Pokaż wiadomość
Gęstość nasypowa jest to gęstość produktów sypkich. Nie znajdziesz dla cieczy gęstości nasypowej. Dla substancji płynnych gęstość jest po prostu gęstością .

Apsik13 żeby zrobić 100 ml 5% roztworu używasz 5 g (10ml) ekstraktu i 95 g (95ml) wody. Sumarycznie masz wtedy 100 g mieszaniny (5/100 daje Ci 5%). Jeśli używasz 10 ml ekstraktu i 100 ml wody, masz wtedy w sumie 105 g, a stężenie wynosi 4,76 %. (jeśli się pomyliłam w obliczeniach proszę mnie poprawić )
Tak, tak wiem, ale powiedz jak sie liczy gestosci subst.plynnych?
Np. jaka jest gestosc wody? I jeszcze jak obliczylas, ze 10ml ekstraktu to bedzie 5g ?

__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:52   #4387
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Zeby uzyskac ml musisz znac % i gestosc nasypowa. To nie jest takie trudne jak sie wydaje. Extr. z zielonej herbaty mozesz uzyc od 0.01% do 5% czyli mozesz uzyc sobie 2%, 4% itd.

Ja mam tylko problem z substancjami, gdzie nie moge znalezc tej gestosci nasypowej :/ W wiekszosci z substancjami plynnymi .

Jezeli chodzi o FEOG to moze ta informacja Ci pomoze
1 kropla FEOG waży 0.04 g - wystarcza na zakonserwowanie od 4 do 8 gram kosmetyku, czyli na 50 ml (40 g) kremu nalezy użyć od 5 do 10 kropel FEOG. oraz
Zalecane stężenie 0.5 - 1.0%

Ja bym dala na 100ml 15kropel
Cytat:
Napisane przez tevo Pokaż wiadomość
Apsik13 żeby zrobić 100 ml 5% roztworu używasz 5 g (10ml) ekstraktu i 95 g (95ml) wody. Sumarycznie masz wtedy 100 g mieszaniny (5/100 daje Ci 5%). Jeśli używasz 10 ml ekstraktu i 100 ml wody, masz wtedy w sumie 105 g, a stężenie wynosi 4,76 %. (jeśli się pomyliłam w obliczeniach proszę mnie poprawić )
Dziękować dziękować Dziewczyny, pomogłyście mi bardzo
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-29 o 20:53
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 21:49   #4388
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dziękować dziękować Dziewczyny, pomogłyście mi bardzo
Nie ma za co

Znalazlam, ze gestosc wody destylowanej to 1 g/cm3 , a na ml bedzie tez tyle samo

Przy okazji zapytam poniewaz posiadam kwas pantotenowy w proszku i znalazlam, ze jego gestosc nasypowa wynosi 1.266 g/ml lub 1.27 g/cm3 czy macie moze jakies inne info co do tego skladnika?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 22:09   #4389
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Nie ma za co

Znalazlam, ze gestosc wody destylowanej to 1 g/cm3 , a na ml bedzie tez tyle samo
Muszę sobie to wszystko spisać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-30 o 18:52
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 10:26   #4390
tevo
Raczkowanie
 
Avatar tevo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Tak, tak wiem, ale powiedz jak sie liczy gestosci subst.plynnych?
Np. jaka jest gestosc wody? I jeszcze jak obliczylas, ze 10ml ekstraktu to bedzie 5g ?

gęstość substancji płynnych szuka się w tabelach, trzeba tylko pamiętać, że jak masz kg/m3 lub g/cm3 to musisz to sobie przeliczyc na ml lub l. Gdzie cm3 to jest 1 ml, a dm3 to jest l (chociaz nikt nie podaje w dm3, ale warto wiedziec )

co do ekstraktu- skoro gestosc nasypowa to 0,5 (1/2) g/ml to mozesz to odczytac tak: 1g ekstraktu to objetosciowo 2 ml.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dziękować dziękować Dziewczyny, pomogłyście mi bardzo
nie ma problemu

Edytowane przez tevo
Czas edycji: 2012-10-30 o 10:34
tevo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 18:36   #4391
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez tevo Pokaż wiadomość
gęstość substancji płynnych szuka się w tabelach, trzeba tylko pamiętać, że jak masz kg/m3 lub g/cm3 to musisz to sobie przeliczyc na ml lub l. Gdzie cm3 to jest 1 ml, a dm3 to jest l (chociaz nikt nie podaje w dm3, ale warto wiedziec )

co do ekstraktu- skoro gestosc nasypowa to 0,5 (1/2) g/ml to mozesz to odczytac tak: 1g ekstraktu to objetosciowo 2 ml.
Dzieki za wyjasnienia

Przyszlo mi na starosc matematyki sie uczyc

Edit: Dziewczyny czy nie myslicie, ze tutaj http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...tem-z-malin/38 jest blad w obliczeniach co do B3 i pantenolu? Mnie sie nie zgadzaja wartosci % do ml jakie podali. Np. 5% B3 wyszlo mi 3,57ml , a nie 4,5ml , a pantenolu wyszlo mi 2,5ml Przeliczylam zatem podane gramy na ml i co do pantenolu to by sie zgadzalo, ze 1,5g wychodzi 1,25ml , ale juz B3 sie nie zgadza bo 2,5 g wychodzi 1,8ml.
Nie wiem o co chodzi w tym serum

No i w koncu jaka jest gestosc nasypowa kwasu migdalowego ZSK- 0,67 - mazidla- 0,8 ?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-10-31 o 03:07
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 07:41   #4392
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
No i w koncu jaka jest gestosc nasypowa kwasu migdalowego ZSK- 0,67 - mazidla- 0,8 ?
To zależy od producenta a dokładniej od wielkości drobinki, bo im mniejsza wielkość drobinki tym więcej zmieści się gram w 1 militrze. Wpływ na ciężar właściwy ma też wilgotność składnika (choć przy oznaczaniu ciężaru usypowego powinna być zgodna z normami wyznaczania gęstości). Wychodzi na to, że Mazidła mają kwas o mniejszej drobince, dlatego 1 mililitr waży 0,8 grama.
A więc bardzo możliwe, że ZSKowy migdał ma gęstość 0,67 g/ml a mazidlany 0,8g/ml .
Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Edit: Dziewczyny czy nie myslicie, ze tutaj http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...tem-z-malin/38 jest blad w obliczeniach co do B3 i pantenolu? Mnie sie nie zgadzaja wartosci % do ml jakie podali. Np. 5% B3 wyszlo mi 3,57ml , a nie 4,5ml , a pantenolu wyszlo mi 2,5ml Przeliczylam zatem podane gramy na ml i co do pantenolu to by sie zgadzalo, ze 1,5g wychodzi 1,25ml , ale juz B3 sie nie zgadza bo 2,5 g wychodzi 1,8ml.
Nie wiem o co chodzi w tym serum
Źle liczysz proporcje.
Najłatwiejsze rozpisanie to takie:
Wit. B3 0,55 gr - 1 ml
2,5 gr - x (bo wiesz ile masz użyć gram w kremie a nie wiesz ile to będzie militrów)
0,55gr * x = 2,5gr *1 ml
z takiego równania wychodzi Ci, że x = 4,54 ml

Tak samo postępujesz przy D-pantenolu

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-10-31 o 07:57
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:02   #4393
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
No i w koncu jaka jest gestosc nasypowa kwasu migdalowego ZSK- 0,67 - mazidla- 0,8 ?
Sprawdzałam w cylindrze miarowym ciężar nasypowy kwasu z Mazideł i bez ubijania wyszło mi ok. 0,7 g/ml. Kwas z Naturalisa wydaje mi się drobniejszy niż z Mazideł, a podany ciężar to 0,72 g/ml. W obliczeniach (na potrzeby forum) przyjmuję 0,7 g/ml.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 17:12   #4394
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Źle liczysz proporcje.
Najłatwiejsze rozpisanie to takie:
Wit. B3 0,55 gr - 1 ml
2,5 gr - x (bo wiesz ile masz użyć gram w kremie a nie wiesz ile to będzie militrów)
0,55gr * x = 2,5gr *1 ml
z takiego równania wychodzi Ci, że x = 4,54 ml

Tak samo postępujesz przy D-pantenolu
Jesli przyjac, ze niacinamide tj. 0,55 to by sie zgadzalo. Tyle, ze wg http://mazidla.com/index.php?option=...id=31&Itemid=2 on wynosi 1,4

To jeszcze mozesz mi powiedziec jaki naprawde jest ciezar nasypowy 100% pantenolu w proszku. Mazidla podaja , ze 1.2 moze dlatego mi wychodzi dwa razy tyle bo ZSK uzyli do formuly 75% D-pantenol, ktory jest ciecza.

W nastepnym miesiacu kupuje wage bo juz mnie te ml denerwuja

Dziekuje

Edit: Juz wiem co zle robilam zamiast na 50g wyliczyc to ja na 100 liczylam
Z pantenolem ciezar nasypowy sie zgadza
Ale fakt faktem,ciezar nasypowy niacinamide na mazidlach zle jest podany.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sprawdzałam w cylindrze miarowym ciężar nasypowy kwasu z Mazideł i bez ubijania wyszło mi ok. 0,7 g/ml. Kwas z Naturalisa wydaje mi się drobniejszy niż z Mazideł, a podany ciężar to 0,72 g/ml. W obliczeniach (na potrzeby forum) przyjmuję 0,7 g/ml.
MAm kwas ze ZSK czyli moge zaokraglic i przyjac 0,7 .

Dziekuje
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-10-31 o 18:05
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:07   #4395
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ale fakt faktem,ciezar nasypowy niacinamide na mazidlach zle jest podany.
Tak, podali ciężar właściwy zamiast nasypowego. To nie jedyny taki błąd w ich receptariuszu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:06   #4396
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kolejna nowość - włókna pomarańczy http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Wlokna-...ORGANICZNE/444
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:46   #4397
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Kolejna nowość - włókna pomarańczy http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Wlokna-...ORGANICZNE/444
Bardzo miła niespodzianka . Interesuję się tym składnikiem od pewnego czasu, jako że dążę usilnie do wyeliminowania emulgatorów. Teraz będę miała okazję go wypróbować (szkoda że nie pojawił się chwilę wcześniej, jak robiłam zamówienie).

Dla zainteresowanych strona producenta: http://www.imulsi-fi.com/index.html
Wszystko w jednym PDF-ie: http://www.imulsi-fi.com/documents/I...iBooklet30.pdf

Główną moją obawą jest to nieszczęsne rolowanie. Mam nadzieję, że rzeczywiście wystarczy trzymać się stężenia <3%, żeby go uniknąć.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:59   #4398
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Bardzo miła niespodzianka . Interesuję się tym składnikiem od pewnego czasu, jako że dążę usilnie do wyeliminowania emulgatorów.
A nie obawiasz sie, ze zmniejszy to ogólnie przyswajalność pewnych składników, szczególnie hydrolfilnych, bo emulgatory są promotorami przejścia?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 14:15   #4399
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja chyba jednak zamowie kwas mlekowy. Od 2 tygodni uzywam toniku, oleju z pestek malin i ha + b3 i nie widze poki co zadnych rezultatow poza tym ze cala brode mam w pryszczach ale wydaje mi sie ze to od zoladka, bo jakby mnie cos zapychalo to na innej czesci twarzy tez bym pewnie miala wypryski.
Oczywiscie wiem ze 2 tygodnie to za krotko na cokolwiek, ale po kwasie mlekowym po tygodniu mialam jasniejsza cere i lepiej nawilzona a teraz poki co mam czerwona tak jak mialam, moze musze dac witaminie b3 wiecej czasu, a moze cos zle zmieszalam?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 16:53   #4400
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A nie obawiasz sie, ze zmniejszy to ogólnie przyswajalność pewnych składników, szczególnie hydrolfilnych, bo emulgatory są promotorami przejścia?
Wpływ emulgatorów i typów emulsji na absorpcję substancji chemicznych to problem złożony. Różne wnioski można wyciągnąć z badań. Emulgatory mogą, ale nie muszą zwiększać wchłanialności, niektóre dają nawet efekt odwrotny. Czasem emulgatory powodują szybkie przejście substancji czynnych do krwiobiegu, przez co skóra ma z nich niewielki pożytek. W każdym przypadku konieczne są testy, żeby stwierdzić, jak działa dany układ. Dawniej uważano, że penetracja jest większa, gdy substancja rozpuszcza się w fazie ciągłej, okazało się jednak, że nie jest to regułą. Zauważono także rozbieżności, jeśli idzie o wpływ emulsji określonego typu na przenikanie dermalne (w obrębie warstw skóry) i transdermalne (do krwi). Masa czynników decyduje o absorpcji przeznaskórkowej (jednym z najważniejszych jest lipofilowość substancji). Wrócę kiedyś do tego tematu i rozwinę, bo warto.

Dążę do zminimalizowania działania aknegennego emulsji, w tym celu ograniczam stężenie emulgatorów i fazy olejowej. Cały czas są to jednak emulsje o dobrej stabilności. Interesują mnie patenty na stabilizację emulsji za pomocą różnych substancji, szczególnie takich, które przy okazji robią coś dobrego dla skóry. Nie zdecydowałabym się na zwiększenie stężenia emulgatora czy użycie emulgatorów nie odpowiadających mi z jakichś względów jedynie w celu poprawienia przenikalności składników.

Informację o tym, że Imulsi-Fi nie jest emulgatorem uważam za chwyt marketingowy (producenci kosmetyków mogą deklarować, że nie zawierają one emulgatorów). Składnik ten spełnia funkcje emulgatora, skoro zapobiega koalescencji kropel fazy rozproszonej i stabilizuje emulsję. Podobnie jak tradycyjne surfaktanty ma charakter amfifilowy i zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy faz, a dodatkowo zwiększa lepkość fazy ciągłej. Dla mnie jest istotne, że to emulgator/zagęszczacz w pełni naturalny, skuteczny w niewielkim stężeniu (według deklaracji producenta) i dający spore pole do eksperymentów. Jestem bardzo ciekawa, jakie odczucia daje na skórze.

Cytat:
Napisane przez ZSK
Włókna pomarańczy nie są emulgatorem (nie zawierają części rozpuszczalnej w tłuszczach) dzięki czemu można na ich bazie tworzyć kremy, mleczka bez emulgatorów.
Dziwi mnie to zdanie. Producent pisze wyraźnie, że składnik ma właściwości zarówno hydrofilowe, jak i lipofilowe.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-08 o 04:27
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 10:44   #4401
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Boję sie tego rolowania. Poczekam na opinie i dopiero wtedy zamówię.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 20:37   #4402
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Boję sie tego rolowania. Poczekam na opinie i dopiero wtedy zamówię.
Rolowanie jest możliwe przy wyższych stężeniach, poniżej 3 ma być ok. Zawsze można by wykorzystać surowiec do mazideł spłukiwanych. Ja też na razie się wstrzymam, chyba że będę potrzebowała coś jeszcze z ZSK.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 10:38   #4403
le illjah
Wtajemniczenie
 
Avatar le illjah
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 957
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
cala brode mam w pryszczach ale wydaje mi sie ze to od zoladka, bo jakby mnie cos zapychalo to na innej czesci twarzy tez bym pewnie miala wypryski.
co masz na myśli z tym żołądkiem? mnie tez ostatnio obsypuje tylko na brodzie, nie wiem dlaczego, nigdy tak nie miałam.
__________________

perfumy na wymianę
klik

Edytowane przez le illjah
Czas edycji: 2012-11-07 o 10:44
le illjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 16:43   #4404
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez le illjah Pokaż wiadomość
co masz na myśli z tym żołądkiem? mnie tez ostatnio obsypuje tylko na brodzie, nie wiem dlaczego, nigdy tak nie miałam.
Mnie tak kiedys dermatolog powiedziała, że jesli wysypuje mnie na linii zuchwy i na brodzie to znaczy, ze zle sie odzywiam, czyli za duzo slodyczy, za malo warzyw i owocow, za mało płynów.. no i byc moze to racja, bo od czasu straty pracy i juz dwumiesiecznego przebywania w domu tylko opycham sie slodyczami
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 18:22   #4405
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Co sądzicie o lekkim kremie nawilżającym do cery trądzikowej i tłustej? Używał ktoś? Gdzieś czytałam opinie, że kogoś zapchał z powodu gliceryny w składzie. Ale ja tam jej nie widzę, chyba, że ślepa jestem
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:04   #4406
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mnie tak kiedys dermatolog powiedziała, że jesli wysypuje mnie na linii zuchwy i na brodzie to znaczy, ze zle sie odzywiam, czyli za duzo slodyczy, za malo warzyw i owocow, za mało płynów.. no i byc moze to racja, bo od czasu straty pracy i juz dwumiesiecznego przebywania w domu tylko opycham sie slodyczami
. Moim zdaniem nie ma to znaczenia . Ja jem w wiekszosci owoce I warzywa I tez mam takie gule w tym miejscu. Oczywiscie dieta czyli odpowiedie odzywanie sie sa b.wazne. Bardziej sklanialabym sie w kierunku watroby,ktora odpowiada za odpornosc .

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Co sądzicie o lekkim kremie nawilżającym do cery trądzikowej i tłustej? Używał ktoś? Gdzieś czytałam opinie, że kogoś zapchał z powodu gliceryny w składzie. Ale ja tam jej nie widzę, chyba, że ślepa jestem
Gliceryna jest w tym drugim http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Przeciw...somami-45-g/14 . Ja go mialam I nic mnie nie zapchal. Spoko kremik
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:08   #4407
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Samantha, no mi tak dermatolog mowila, oczywiscie mi tlumaczyla ze moze tez jem produkty ktorych nie powinnam i faktycznie, jadlam wiele truskawek, a nie powinnam. Tak naprawde wiele rzeczy ma wplyw na cere
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:19   #4408
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Samantha, no mi tak dermatolog mowila, oczywiscie mi tlumaczyla ze moze tez jem produkty ktorych nie powinnam i faktycznie, jadlam wiele truskawek, a nie powinnam. Tak naprawde wiele rzeczy ma wplyw na cere
. Dlatego moim zdaniem powinnabyla pouczyc ogolnie o odzywianiu
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:57   #4409
Misia67
Raczkowanie
 
Avatar Misia67
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 247
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

"Woda do wstrzykiwań Baxter "
Czy to jest woda do iniekcji, którą mogę stosować np do zrobienia kremu?
Misia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:54   #4410
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Misia67 Pokaż wiadomość
"Woda do wstrzykiwań Baxter "
Czy to jest woda do iniekcji, którą mogę stosować np do zrobienia kremu?
Pamiętaj tylko, że trzeba ja szybko zużyć, najlepiej w ciągu kilkunastu godzin.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.