Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 22:01   #301
kusiutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
siwizna

witam!!!! proszę o pomoc!!!
moje włosy są prawie całkiem siwe...mam problem z ich koloryzacją
kiedyś byłam brunetką ale to juz zamierzchła przeszłość...od lat mimo swojego wieku (33lata) jestem już siwa zostało mi kilka ciemnych pasm na karku...
farbuję włosy na blond, bardzo jasny blond...ale od jakiegoś czasu mam kłopot z doborem odcienia... jestem typem chłodnym, jasna skóra, błękitne oczy... kiedy siwizny było mniej używałam popielatych, platynowych , jasnych odcieni blondu... teraz to istna katastrofa moje ulubione kolory wychodzą szare bure, niebiesko szaro brudne a ostatnio wręcz fioletowe...te kilka ciemnych pasm na karku które mi zostało wychodzą super!!!! ale reszta ...szkoda gadać
proszę mi poradzić jakich odcieni mam używać (a ciężko mi się rozstać z blondem, poza tym odrosty mniej widać) tak aby nie mieć na głowie czystego fioletu ale też nie chcę wyglądać jak żółty kurczaczek bo mi nie pasuje
POZDRAWIAM
kusiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 22:01   #302
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: siwizna

kolory popielate na włosach siwych często wychodzą fioletowe, ponieważ zawierają taki pigment. Radziłabym użycie kolorów naturalnych, w zimnych odcieniach (czyli, np. nie popielate, czy opalizujące). A najlepszym pomysłem byłoby udanie się do fryzjera po poradę Za konsultację nic się nie płaci, a fryzjerki są często chętne do pomocy.
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 09:57   #303
SmallM
Raczkowanie
 
Avatar SmallM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 103
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

kusiutka mam ten sam problem :/ Tyle, że ja twardo trzymałam się ciemnych, ale ostatnio szału już zaczęłam dostawać, bo musiałam je farbować co 2 tygodnie, gdyż tak szybko mi włosy rosną, że po tygodniu już zaczęły pojawiać się odrosty. Jestem w trakcie rozjaśniania tych farbowanych, żaden fryzjer nie chciał się podjąć tego zadania, więc zrobiłam to sama teraz położyłam Garniera Color Naturals odcień o nazwie blond (wydaje mi się, że numer 7, ale mogę się mylić) i... zszokowałam się, bo mi ściemniały hihi. Jak weźmiesz do reki opakowanie tego blondu to dodaj do niego troszkę i uzyskasz taki bronzik. To będzie to co mam na głowie. Dlatego teraz myślę o zejściu na ton jaśniejszy: Jasny blond. Tylko, żeby nie było zbyt drastycznie, to może najpierw przez jakiś czas będę te blondy ze sobą mieszała?? Ten zwykły i jasny? Nie wiem jeszcze. I tak jestem szczęśliwą kobietą, bo w weekend minęły 2 tygodnie od ostatniego farbowania, a ja patrząc w lustro stwierdzam, że spokojnie jeszcze kilka dni wytrzymam. Co byłoby nie do pomyślenia przy ciemnych włosach. I tu najważniejsze: mimo tego, że moja kolorystyka włosów przypuszczam jest podobna do Twojej (ten siwy jest taki dość ciemny - tak w końcu siwieją brunetki ), to nie mam na głowie żadnych fioletów ani niebieskości. Tylko mimo wszystko zrobiłabym na Twoim miejscu próbę na jakimś pasemku. Ja przeżyłam szok jak nałożyłam tą farbę i po chwili patrzę: czarno. Mało się nie rozpłakałam: tyle męczenia włosów, rozjaśniania i wszystko na nic... Na szczęście po zmyciu farby i wysuszeniu włosów nie było tak źle. Choć i tak były ciemniejsze niż myślałam, to i tak zadowolona byłam, że w miarę zrównało mi efekty różnych wcześniejszych zabaw z rozjaśnianiem domowym włosów farbowanych na ciemno + siwych odrostów (kto to przerabiał wie o co chodzi)

Wiesz, szukając odpowiedniej farby dla siebie zauważyłam, że na większości blondów, które zawierają w sobie rozjaśniacz - napisane jest, żeby nie używać przy dużej ilości siwych włosów. Może właśnie ze względu na efekt o którym piszesz? Jak się nie boisz, to spróbuj z tym garnierem co pisałam, tylko radzę na pasemku, no i jednak odcień trzeba brać jaśniejszy niż chce się uzyskać. Ale tak chyba większość farb ma Ja się teraz nabijam z ludzi, pytam jaki ma kolor włosów, oni mówią, że brązowy, a ja do nich: no tak daltonizm - nie widzisz, że to blond? A później śmiejemy się, że znając życie paletę kolorów nazywali faceci, a oni nie znają się na kolorach

Pozdrawiam.
SmallM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:02   #304
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

ja w liceum miałam jedne czy dwa siwe włoski, ale mi wylecialy i od tego czasu raczej nei mam takich neispodzianek. Tak czy owak nie planuje farbowac, gdy mi sie pojawią, bo nie chce niszczyc włosów. Moj facet jest ode mnie rok młodszy i ma juz troche siwych włosków, tak raczej porozrzucanych po glowie, ale wg mnei to ladnie wygląda, jemu tez nie przeszkadza- w sumie wg mnei o wiele lepszy siwy facet niz lysy facet
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:44   #305
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Question farbować?

Od kilku tygodni zmagam się z siwymi włosami (w ilości: około 20 kilku), które pojawiają się na mojej głowie. Na początku wyrywałam je, ale widzę, ze nie przynosi to żadnych efektów. Irytują mnie te białe włoski, które mocno kontrastują z naturalnym prawie czarnym kolorem czupryny. Teraz zastanawiam się czyżby ich już nie potraktować farbą? Szkoda mi mojego naturalnego koloru, nie chce pogarszać stanu moich ich tak delikatnych włosów. Mozę mi doradzicie, co mam zrobić. Zaznaczam, że mam 18 lat i miałam nadzieję, ze taki problem dosięgnie mnie później...znacznie później...
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:52   #306
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Połączyłam z identycznym wątkiem, przeczytaj go i poszukaj odpowiedzi
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 17:12   #307
Micke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
18 lat i kilka siwych włosów

Witam!
Mam 18 lat, jestem mężczyzną i na swojej głowie zauważyłem (mam długie włosy, więc nie było trudno) kilka siwych włosów. Zapewne może być ich więcej - kilkanaście, kilkadziesiąt - wiadomo, że wszystkich się nie wyszuka.

Czy w tym wieku jest to normalne?

Proszę o odpowiedzi.
Micke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 12:15   #308
creativka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Siwe włosy

Witam
Próbowałam znalezc na forum nurtujacy mnie temat ale z braku doswiadczenia w poruszaniu sie po forum niestety nie znalazłam,dlatego pstanowiłam załozyc nowy watek.Moim problemem sa siwe włosy,szukam farby w odcieniu blad która w 100%-tach pokryje moje siwki.Niestety mój problem z włosami pojawił sie po 20 roku zycia a teraz nie majac jeszcze 40-tki mam cała głowe siwa. Bede wdzieczna za wszelakie porady .Pozdrawiam
creativka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:40   #309
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Question siwy włos

Hej mam pytanko czy zna może ktoś farbę która doskonale pokrywa siwe włosy?? I na długo trzyma?? Taka dobra i sprawdzona farba?? Jestem młodą dziewczyną a mam duży problem z siwymi włosami mam dopiero 19 lat jeżeli był już taki wątek to z góry przepraszam i proszę o link bo ja nic nie znalazłam na ten temat
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 21:45   #310
Sol Freya Angelica
Raczkowanie
 
Avatar Sol Freya Angelica
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Moj tata uzywa od dwoch miesiecy odsiwiacza firmy Grecian i to naprawde dziala. Kolor jego wlosow sie przyciemnil o jakies 50%. Nie chce byc jednak calkowicie czarny, bo w jego wieku to juz niestosowne, wiec uzywa go teraz dwa razy w tygodniu tylko dla podtrzymania efektu.
Sol Freya Angelica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 15:07   #311
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

..

Edytowane przez Justinka_
Czas edycji: 2009-08-30 o 08:39 Powód: blad
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 13:09   #312
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Witam,
mam pytanko do tych dziewczyn które farbują swoje siwe włosy - czy robicie to u fryzjera czy też odważyłyście się same to robić w domu i jeżeli tak to z jakim skutkiem.

Ja swoje włosy farbuje sama (nie mam siwych) a chciałam zafarbować teściowej i zastanawiam się czy sama przy pomocy farby fryzjerskiej (kupuje w hurtowni) da radę to zrobić.
Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 18:05   #313
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Widzę, że nie jestem sama mam 22 lata i też czasem znajduję pojedyńcze siwe włosy na szczęście dużo ich nie ma i ratuję się farbowaniem co 2-3 miesiące .... Pierwszego siwego włosa znalazłam w wieku 19 lat

Dobrze, że są farby
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 19:07   #314
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Podłączam się pod wątek, gdyż cierpię na to samo. Już przed 20-tką zaczęły pojawiac się pojedyncze siwe włoski, ale z czasem ich przybyło, najwięcej mam na skroniach. U mnie i mojej młodszej sister to sprawa genetyczna -po mamie. na poczatku to wnerwiało, ale teraz to sie przyzwyczaiłam - nadal przeszkadza, ale juz inaczej do tego podchodze. Mam czekoladowe dludgie włosy i od lat farbuje je farba. Kiedys sama w domu, a statnio u fryzjerki. Włosy rosna szybko, ale farbuje raz na 2,5 miesiaca. szampon nie pokrywa siwych włsow a poza tym szybko sie zmywa.
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 10:57   #315
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
poldlugie,przetluszczajac e sie, z siwymi pasmami co robic?

witam.
mam odwieczodrny problem z moimi wlosami
mam dosc dlugie wlosy, ciemno brazowe- takie za lopatke. niestety mam tez siwe wolsy pomiedzy nimi, jak narazie moze jest to kilka procent. sa widoczne wiec je farbuje i tu zaczynaja sie schody. musze farbowac wlosy dosc czesto bo nie lubie miec siwych wlosow. ale przy okazji farbowania wlosy sie niszcza a dotego mam przetluszczajace sie.
chcialabym zrobic trwala, ale fryzjerzy odradzaja ze wzgledu na wieczna farbe i na to ze chodze na basen 3/4 razy w tygodniu.
chialabym miec jakas ladna fryzurke ale nic nie pasuje. mam buzie jak ksiezyc w pelni wiec chcialabym zostac przy dlugich wlosach ale co tu z tymi siwakami zrobic?
moze macie jakies pomysly dla mnie?
moze jakies zdjecia.
moze maszeczki dzialajaco anty przetluszczania...juz nie wiem co mam robic.
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:14   #316
walkiria22
Przyczajenie
 
Avatar walkiria22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: poldlugie,przetluszczajac e sie, z siwymi pasmami co robic?

ech no mam podobny problem, mam 23 lata troche juz siwych wlosow... a wlosy niestety mam slabe, cienkie i jest ich przerazajaco malo. Obawiam sie, że jak bede je farbowala co miesiac to moze sie to zle skonczyc. Moze cos poradzicie ? Aha mam wlosy do ramion, przetluszczajace i jestem brunetka;/
walkiria22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 22:56   #317
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Szałwia jest genialna na siwki, właśnie sobie znowu zrobiłam z niej płukaneczkę
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 06:53   #318
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Szałwia jest genialna na siwki, właśnie sobie znowu zrobiłam z niej płukaneczkę
A co robi? Przyciemnie je? Zupełnie ich nie widać? Napisz coś więcej.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 12:39   #319
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
A co robi? Przyciemnie je? Zupełnie ich nie widać? Napisz coś więcej.
Szałwia przyciemnia włosy, nie jest tak, że zupełnie nie są widoczne, po prostu nie rzucają się one po oczach, ale trzeba być systematycznym. tutaj jest cały wątek na temat przyciemniania ziołami http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ight=sza%B3wia
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 18:40   #320
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Możecie mi wierzyć lub nie, bo mam dopiero 18 lat, ale dostałam w spadku po rodzicach szybką siwiznę. Mama mówi, że zaczęła siwieć w klasie maturalnej (to by się zgadzało), a mój tata żeniąc się lekko po 30. tez już był całkiem siwy.
Nie ukrywam, że przeżywam tę sytuację i się denerwuje, bo każdy mój włos jest bielutki od nasady (tam gdzie cebulka). Nie chcę farbować bardzo często włosów, ale ostatnia farba (Garnier 100% color) w kolorze kasztanowym nie pokrył pojedynczych długich siwych kłaków. Jakieś rady?
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:12   #321
madziaam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Exclamation Farbowanie siwych włosów

Witam,
szukam dobrej farby(do użytku domowego, albo profesjonalna), która dobrze pokrywa siwe włosy, a potem się z nich nie zmywa.
Od niedawna mam problem siwych włosów, ale jest ich coraz więcej, a farby jakich do tej pory używałam, w najlepszym wypadku dosyć dobrze pokrywają siwe pasemka, ale już po kilku myciach się z nich wypłukują. Dodam, że włosy farbuję zawsze na niezbyt jasne blondy. Wypłukiwanie się farby jest bardzo frustrujące , dlatego szukam jakiegoś cudownego środka, po którym na miesiąc będę miała spokój z siwymi włosami. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane i zechce się nimi podzielić.
Pozdrawiam
madziaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:55   #322
po_la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 18
Wink czym farbowac siwe włosy...

Moja mama jest kobietą już po 50-tce Ma siwe włosy na całej głowie Chciałaby pofarbować włosy na kolor blond, ale boi się, że wyjdą Jej fioletowe lub żółte...
Co możecie poradzić i doradzić jakich farb użyć ?? lub jaki kolor były bezpieczny w tym przypadku ??

pozdrawiam
po_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:22   #323
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: czym farbowac siwe włosy...

Ja niestety też mam sporo siwych włosów. U mnie to też genetyka, choć może i trochę stres. Bardzo żałuję, że nie będe mogła już nigdy zobaczyć swojego naturalnego koloru, ale cóż lepiej osiwieć niż wyłysieć
Na razie stwierdziłam, że przy moich naturalnych mysich odrostach lepiej wyglądają jaśniejsze pasemka niż całość ufarbowana na ciemniejsze kolory. Dzięki jaśniejszemu balejażowi mogę rzadziej farbować
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 14:47   #324
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Siwy włos

Witajcie..
jak się pewnie domyślacie to ja tutaj jestem bo jestem siwa ;-)
Kompletnie nie umiem się do tego przyzwczaić, zaczęłam siwieć kolo 18, więc teraz jak mam pod 40stke mam już siwe włosy mniej więcej jak przeciętna 60dziesicilatka. I niestety widzę, ze im jestem starsza tym szybciej siwieje. To geny. to już wiem na 100%. Problem w tym, że farby niestety juz niewiele dają przy tym stanie. Farbuje na średni brąz (taki mam naturalnie) ale ilość siwych włosów niestety jest tak duża, ze po miesiącu mam już czubek głowy biały!
A końcówki, im częściej farbuje tym bardziej mi się niszczą. A najzabawniejsze jest to, że na na końcach włosów kolor trzyma mi się pięknie, niestety na siwych nie.
Myślałam o kupieniu odsiwiacza, ale jakoś nie umiem w nie uwierzyć, a na wizażu nie ma nic konkretnego ani na KWC ani na forum.
Wzięłam się na sposób, żeby nie niszczyć na całej długości włosów farbowaniem - farbuje tylko odrost plus jakieś 2-3 cm dodatkowo, jak tylko odrost ma około 2 cm. I muszę powiedzieć, że efekt jest super, a do tego włosy mniej zniszczone. Niestety pasemek nie lubię, a kolor mam ten sam od lat, jak się uprę żeby zmienić to będę farbować całą głowę ;-)
Był moment kiedy chciałam wrócić do naturalnych włosów, ale 35 lat i głowa siwiuteńka jak gołąbek niestety przerażała moja psychikę.
Jak na razie to dla mnie jedyna prawie trwała opcja metoda na usunięcie moich siwych włosów. i do tego w miarę bezpieczna dla pozostałej części włosów.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:53   #325
Olinkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Ja zaczęłam siwieć w wieku 18 lat. Obecnie mam 32 i jestem bardzo siwa. Do tej pory farbowałam włosy na ciemne brązy gdyż mój naturalny kolor jest podobny, ale wlosy odrastaja tak szybko, że musiałabym barbować minimum co 3 tygodnie. W końcu postanowiłam, że zrobię sobie dużo jasnych pasemek żeby nie było widać tak bardzo odrostów, ale moja fryzjerka mi odradza gdyż to bardzo niszczy wlosy. Zrozpaczona zaczęłam szukać w internecie innych metod i znalazłam różne odsiwiacze. Bez wahania kupiłam jeden z nich lady grecian 2000 jestem pewna, że mi nie zaszkodzi, a może bardzo mnie uszczęśliwi. Jak już sama się przekonam czy działa dam niezwłocznie znać wszystkim siwiejącym i szukającym ratunku.
Olinkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:08   #326
milka1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 203
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Olinkas jakbym czytala o sobie tylko ze jestem ciut starsza. zaczelam siwiec w wieku 20 lat i dzis mam juz prawie 100% siwizny. wlosy naturalne byly brazowe wiec na taki kolor zawsze farbowalam. teraz ciezko mi jest to odkrecic bo koncowki sa prawie czarne tak sa nasycone farba a przy skorze wiadomo po 10 dniach od farbowania juz widac odrost. wlosy mam cienkie podtne na wypadanie wiec boje sie je rozjasniac. napisz jak ten odsiwiacz zadzialal i jaki ma sklad bo to wwazne zeby nie zawieral bardzo trujacego octanu olowiu.
i mam jeszcze pytanko do siwowlosych- stosujecie henne? jak dziala na siwe wlosy?
milka1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 22:41   #327
Olinkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milka1976 Pokaż wiadomość
Olinkas jakbym czytala o sobie tylko ze jestem ciut starsza. zaczelam siwiec w wieku 20 lat i dzis mam juz prawie 100% siwizny. wlosy naturalne byly brazowe wiec na taki kolor zawsze farbowalam. teraz ciezko mi jest to odkrecic bo koncowki sa prawie czarne tak sa nasycone farba a przy skorze wiadomo po 10 dniach od farbowania juz widac odrost. wlosy mam cienkie podtne na wypadanie wiec boje sie je rozjasniac. napisz jak ten odsiwiacz zadzialal i jaki ma sklad bo to wwazne zeby nie zawieral bardzo trujacego octanu olowiu.
i mam jeszcze pytanko do siwowlosych- stosujecie henne? jak dziala na siwe wlosy?
Cześć milka1976,
Dzisiaj zakończyłam czwarty tydzień stosowania lady grecian 2000 i oszałamiających efektów nie ma, ale...
Ja mam bardzo siwe włosy z przodu i na bokach i to widze w lustrze, ale podobno z tyłu głowy mam ich bardzo mało i po stosowaniu tego środka podobno teraz są niewidoczne, natomiast na górze głowy włosy siwe robią się ciemniejsze dlatego nie przestałam stosować tego środka i zobaczę co będzie dalej. Producent zapewnia, że jest to bezpieczny i delikatny środek bez szkodliwych środków chemicznych i moze dlatego potrzeba wiecej czasu na efekty. Ja z natury jestem szatynką i ciemny brąz jest najbardziej zbliżony do mojego naturalnego koloru dlatego myśle, że na wyraźne efekty muszę jeszcze zaczekać.
Aha i muszę jeszcze dodać, że na czterotygodniową kurację zużyłam dokładnie 3 opakowania tego płynu. W czasie kuracje musisz myć włosy najlepiej raz w tygodniu co sprawia, że wyglądają one na bardzo przetłuszczone. Płyn powoduje, że sie sklejają i są sztywne i do tego pachną bardzo nieprzyjemnie. Podobno jak już uzyska sie pożądany kolor można myć włosy jak często sie chce więc ja jakoś się nie zniechęcam. Zauważyłam też, że włosy mniej mi wypadają, ale nie wiem czy to zasługa tego środka. Jeśli zdecydujesz się na kurację płynem lady grecian 2000 mam dla ciebie radę. Zanim zaczniesz najlepiej pofarbuj włosy na kolor najbardziej zbliżony do Twoich naturalnych wtedy w czasie kuracji nie będą widoczne siwe odrosty. Ja zaczęłam miesiąc po farbowaniu kiedy włosy właściwie nadawały sie do kolejnego farbowania i siwe odrosty były bardzo widoczne, ale teraz przynajmniej widzę, że delikatnie ciemnieją
Olinkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 09:35   #328
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Szukałam i szukałam wątku o takim temacie. I znalazłam! Z czego bardzo się cieszę Niestety mam już wiele siwych włosów - to chyba dziedziczne Naturalny mój kolor to ciemny szatyn, więc jestem tym faktem przerażona. Farby owszem pokrywają moje siwe włosy. Jednak już po dwóch tygodniach od farbowania widać na odrostach "pięknie świecące" białe pasemka. Już nie mam siły. Ostatnio strzeliłam sobie pasemka - rozjaśniłam - myślałam, ze nie będzie tak widać. Niestety, mineły 2 tygodnie i widać !!! To jest bardzo frustrujące
Dziewczyny co stosujecie, jakie preparaty, jakie farby ? Może jakieś zioła czy coś ???
Olinkas, przeczytałam, że stosujesz LADY GRECIAN 2000 lotion. Czy się sprawdza? Z tego co napisałaś to chyba jesteś zadowolona ?
Pytam, bo chcę dzisiaj zakupić farbę, więc może lepiej ten preparat?
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-03-30 o 09:37
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:36   #329
Olinkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

hej, po 7 tygodniach zakończyłam stosowanie Lady Grecian 2000. Owszem, włosy mi trochę przyciemniały w małym stopniu i nic nie polepszało się z czasem wiec uznałam to za bezcelowe. Mi zależy na tym żeby nie niszczyć włosów wiec teraz zaczęłam stosować "L'Oreal Casting Creme Gloss, krem bez amoniaku, optymalnie pokrywa siwe włosy i nadaje im naturalne, pełne blasku refleksy, które nie blakną aż do 28 myć".
Jak na pierwszy raz i bardzo długie siwe odrosty kolor wyszedł ładny, teraz muszę sprawdzić jak długo kolor utrzymuje się na włosach.

P.S. Podobno Lady Grecian 2000 działa w mniejszym lub wiekszym stopniu w zależności od rodzaju włosów wiec najlepiej żeby każdy sam zastosował i się przekonał. Na moje nie zadziałało Jakby ktoś był chętny to mogę odsprzedać jedno opakowanie tego płynu bo mi zostało, a już go nie potrzebuję.
Olinkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 04:36   #330
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: siwe włosy w w wieku 24 lat?czy to możliwe?

witam ja rowniez borykam sie z problemem siwych włosów już od 6 lat (mam 24), farbuje na ciemny braz ale zadna farba nie pokrywa w zadawalajacy sposob siwych wlosow co w efekcie prowadzi do tego ze pomimo farbowania co miesiac farba z odrostow szybciej sie wyplukuje a nowa ich nie pokrywa znacie jakies farby ktore na odrostach zlapia kolor?
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.