8 dni przerwy zamiast 7.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-30, 16:03   #1
Frumoasa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31

8 dni przerwy zamiast 7..


Witam,

Nie wiem czy wątek się teraz powórzy ale przedstawie moją sytuację i poproszę o Wasze odpowiedzi. Mianowicie.. brałam tabletki yasmin przez kilka miesięcy, przy skończonym opakowaniu zrobiłam przerwe 8 dni zamiast 7 i zmieniłam tabletki na yasminelle. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania yasminelle powinnam wziąć w czwartek o 13 a wzięłam w piątek o 13 czyli po osmiodniowej przerwie. Dodam, że podczas przerwy między opakowaniami stosunku nie miałam, ale ósmego dnia, w piątek, po przyjęciu pierwszej tabletki z nowego opakowania już tak.. Czy moja ochrona antykoncepcyjna była zaniżona na tyle, że mogłam zajść w ciąże? Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Proszę o Wasze opinie i rady co robić
Frumoasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 17:11   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: 8 dni przerwy zamiast 7..

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Pokaż wiadomość
Witam,

Nie wiem czy wątek się teraz powórzy ale przedstawie moją sytuację i poproszę o Wasze odpowiedzi. Mianowicie.. brałam tabletki yasmin przez kilka miesięcy, przy skończonym opakowaniu zrobiłam przerwe 8 dni zamiast 7 i zmieniłam tabletki na yasminelle. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania yasminelle powinnam wziąć w czwartek o 13 a wzięłam w piątek o 13 czyli po osmiodniowej przerwie. Dodam, że podczas przerwy między opakowaniami stosunku nie miałam, ale ósmego dnia, w piątek, po przyjęciu pierwszej tabletki z nowego opakowania już tak.. Czy moja ochrona antykoncepcyjna była zaniżona na tyle, że mogłam zajść w ciąże? Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Proszę o Wasze opinie i rady co robić
Zrób test 14 dni po stosunku to się dowiesz. Powinnaś się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień jak pominelas tabletke w 1 tyg. A prawdopodobieństwa nie da się oszacować. Jest 50/50 zaszłaś albo nie.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.