Ketony we krwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 09:11   #1
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323

Ketony we krwi


Niedawno odebrałam wyniki badań krwi i moczu.Obejrzałam je niezbyt dokładnie.Wczoraj byłam na wizycie u lekarza.Jestem w 19 tygodniu.Lekarz powiedział że wyniki badań krwi sa super i na nastepna wizytę mam zrobić tylko mocz.Ale w domu sobie porównałam ostatnie badanie krwi do tego i zobaczyłam,ze na tym obok "Ketony" mam wpisane dwa plusy(++).
Wiem co mogą oznaczać ketony we krwi(nie są spalane węglowodany i organizm spala tłuszcze(cukrzyca) lub moze to byc efekt głodzenia).Cukier mam w porządku, odzywiam sie raczej dobrze-nie przesadzam ale i sie nie głodzę(no moze czasem z braku czasu nie zjem regularnie-ale to rzadko).Jestem ogólnie szczupła.Czy te dwa plusy są niepokojace??Domniemam ze świadczą o obecności ketonów, ale nie wiem czy sa powodem do niepokoju, szczególnie kiedy lekarz był tak zadowolony z wyników?Czy któras z Was tez tak miała?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:29   #2
Kesi_34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 13
GG do Kesi_34
Dot.: Ketony we krwi

Cześć,
Na razie nie panikuj, po prostu powtórz badanie moczu tak jak lekarz zlecił. Dwa plusy to jeszcze nie tragedia, ale należy to sprawdzić. Przyczyn występowania ketonów w moczu może być wiele, nie należy również wykluczyć chociażby jakiejs pomyłki czy błędu ludzkiego.
Powtórz badanie moczu. Jakby ten wynik sie powtórzył bądz co gorsza byłybył +++ plusy to juz gorzej , ale myslę że lekarz zaraz ci pomoże.

pozdrawiam Kesi
Kesi_34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:56   #3
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ketony we krwi

Dzieki, ale wiesz-to chodzi o ketony we krwi-nie wiem jak to jest .....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 10:15   #4
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Ketony we krwi

No właśnie... w moczu ketony mogą oznaczać że za mało się pije, ja tak miałam ale we krwi nie spotkałam się.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 10:46   #5
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ketony we krwi

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
No właśnie... w moczu ketony mogą oznaczać że za mało się pije, ja tak miałam ale we krwi nie spotkałam się.
Właśnie doczytałam,ze ketony pojawiają się najpierw we krwi, potem w moczu(kiedy proces zakwaszenia jest bardziej zaawansowany)-skoro ja nie mam w moczu to całe zjawisko musiało nie trwać długo.Nie wiem jak ma się do tego sam fakt ,ze przecież badanie robi sie na czczo-ja tego dnia wstałam o 5,30 a krew miałam pobierana około 7.00.Dziwi mnie tylko fakt,ze moje wyniki lekarz okreslił na "super!" i nie ma potrzeby robic kolejnego za miesiąc(dodam że lekarz bardzo dokładny).Moze skoro były ketony tylko we krwi,nie było w moczu to jest to niegroźne.Moze dla swojego spokoju zrobię sobie w międzyczasie raz jeszcze bad. krwi.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:44   #6
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Ketony we krwi

Hmm skoro chcesz robić krew to dla pewności może zrób mocz gin nie skomentował - pytanie czemu? Albo rzeczywiście nie widział nic wyjątkowego albo czytał pobieżnie, ja mojego raz nakryłam że wynik ujemny przeczytał jako dodatni (to było przy toxo więc istotne )

A zanim pójdziesz do labu ponownie pomyśl czy problem nie leży w piciu, może to to

Masz tel do gina? Jak wynik się powtórzy może zadzwoń do niego i zapytaj
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:46   #7
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Ketony we krwi

Ja wiem z własnego doświadczenia, że wyniki w ciąży zawsze odbiegają od normy. Też się początkowo denerwowałam że tego za dużo, tego też, ale lekarz mi wytłumaczył, że tak ma być, że jeśli i jednych i drugich jest więcej to ok. Myślę, że panikujesz. Wyniki obejrzał, powiedział że świetne więc w czym problem? Ja też krew robię co drugie badanie. Najważniejsze, żeby nie było białka w moczu.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 12:29   #8
kasikzaki
Zadomowienie
 
Avatar kasikzaki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Tullamore Ireland
Wiadomości: 1 250
Send a message via Skype™ to kasikzaki
Dot.: Ketony we krwi

Mi w 16tc wyszły ketony +3 w moczu(ale jak piszesz to jest proces...krew...mocz) i kazano mi pić więcej wody, bez żadnej paniki. Q 20tc już wszystko było ok Myślę że jak lekarz Ci powiedział ze masz dobre wyniki to nie stresuj się na zapas
kasikzaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 08:21   #9
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ketony we krwi

Cytat:
Napisane przez kasikzaki Pokaż wiadomość
Mi w 16tc wyszły ketony +3 w moczu(ale jak piszesz to jest proces...krew...mocz) i kazano mi pić więcej wody, bez żadnej paniki. Q 20tc już wszystko było ok Myślę że jak lekarz Ci powiedział ze masz dobre wyniki to nie stresuj się na zapas
Kolejne badanie-tylko mocz i w moczu brak ketonów...uffff....teraz pewnie czeka mnie test obciązenia glukozą(jestem juz w 23 tygodniu).Na wszelki wypadek od tych kilku tygodni odstawiłam słodycze( i tak mało jadłam) i bardzo słodkie owoce, białe pieczywo na rzecz razowego...wolę zapobiegac niz leczyćPozdrawiam przyszłe Mamusie
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 08:47   #10
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Ketony we krwi

Ale to chwilowa dieta tylko na potrzeby badania czy zamierzasz tak jeść już do końca ciąży? Bo jeśli tylko do badania to nie potrzebnie fałszujesz wynik. Ważne jest żeby to badanie przeprowadzić odżywiając się normalnie bo to daje miarodajny wynik.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 06:35   #11
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ketony we krwi

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Ale to chwilowa dieta tylko na potrzeby badania czy zamierzasz tak jeść już do końca ciąży? Bo jeśli tylko do badania to nie potrzebnie fałszujesz wynik. Ważne jest żeby to badanie przeprowadzić odżywiając się normalnie bo to daje miarodajny wynik.
Nie no teraz to chyba sobie jaja ze mnie robisz
czy ja gdzieś napisałam ze ta dieta to chwilowa???
Od poczatku ciązy praktycznie odmawiałam sobie słodyczy,ale czasem cos mi sie zdażyło zjeść.Tak samo jak biała bułkę czy winogrona.Generalnie są to produkty ,których kobiety w ciązy powinny unikać.Chwilowe odstawienie nic by mi nie dało, więc taki tok myślenia nie jest w moim stylu.Po prostu jem chleb razowy, zero słodyczy i zamiast winogron -jabłka.I TAK DO KOŃCA CIĄŻY
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 18:56   #12
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Ketony we krwi

Wiesz nie czytam w Twoich myślach ani tym bardziej z Tobą nie mieszkam więc pytam, bo wiem że są osoby które wprowadzały dietę przed badaniem żeby osiągnąć "dobry wynik"...

Twoja ciąża Twoja dieta Twoja sprawa ja wiem że w ciąży nie wskazane są papierosy, narkotyki i alkohol, reszta w granicach rozsądku w końcu ciąża to nie stan chorobowy.

Życzę spokojnej drugiej połowy ciąży i szybkiego rozwiązania
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 07:54   #13
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ketony we krwi

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Wiesz nie czytam w Twoich myślach ani tym bardziej z Tobą nie mieszkam więc pytam, bo wiem że są osoby które wprowadzały dietę przed badaniem żeby osiągnąć "dobry wynik"(...)
Ja powinnam uważać własnie z tą dietą, moja siostra w którymś momencie w ciąży miała podwyższony cukier,ale wszystko zostało opanowane właśnie dietą.Ale przez jakis czas uzywała glukometru.Nie urodziła "dziecka cukrzycowego", nie miała innych powikłań....Ale my mamy generalnie podobne organizmy-dlatego ja trochę "spanikowałam".A wiadomo zdrowa dieta mi nie zaszkodzi,ale też nie wariuje całkowicie:raz na jakis czas jak zjem kawełek białego swieżego pieczywa albo ulegnę odrobinie słodyczy to myslę,ze nic sie nie stanie...Ale masz rację-ciąża to nie choroba-obyśmy tylko dbały o siebie i dziecko
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 06:31   #14
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ketony we krwi

Wczoraj miałam test obciążenia glukozą(75g).Cukier na czczo 77, po godzinie 90 , po 2 godz. -90....
Tak więc nie jest źle
.....a sam test był dla mnie kompletnie bezproblemowy-zarówno wypicie jak i wytrwanie tych 2 godzin nie stanowiło "wyczynu".Dzięki tej wypitej glukozie nie czułam specjalnie głodu-w końcu to spora porcja "pożywienia" dla organizmu. Normalnie bym padła z niejedzenia po 5 godzinach od wstania z łóżka(wstaje 5.30....a test trwał do 10.20..)

Ale słodycze nadal w odstawce
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.