Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-09, 07:53   #511
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie dziś 24. dzień.
usta pękają bardziej, robią się bolesne zajady, przesusza skóra... i chyba tyle. pogorszyło mi się z jelitami ale nie wiem, czy wina leży po stronie retinoidów.
jestem idiotką :/. wzięłam termin na 19 nie myśląc za wiele i nie będę miała przez 3 dni (o ile kupię od razu po wizycie ) axotretu:/. będę dziś dzwonić, może uda mi się przełożyć wizytę na wcześniej. przerywała któraś kurację na taki czas? jakie może mieć to konsekwencje, zmarnuje ten miesiąc?
stresuję się
i... co dokładnie trzeba zbadać ? pewnie mam karteczkę od derm ale muszę jej poszukać porządnie.
kurczę, biorąc receptę nie byłam w 100% przekonana, czy zacznę brać.

jeszcze jedno pytanie . lekarz rodzinny nie może przepisać tego leku? jak jest ustalona dawka itp? musi być dermatolog zawsze, nie? leki na brzuch i kiedyś antykoncepcję spokojnie mi przepisywała, wiem jednak, że są dziwne rozporządzenia oraz że ten lek jest specyficzny
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 08:11   #512
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;36976874]Dziewczyny,
jaka była wasza największa dawka na dzień i przy jakiej wadze?[/QUOTE]

U mnie 53kg i 50mg.
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 10:02   #513
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
u mnie dziś 24. dzień.
usta pękają bardziej, robią się bolesne zajady, przesusza skóra... i chyba tyle. pogorszyło mi się z jelitami ale nie wiem, czy wina leży po stronie retinoidów.
jestem idiotką :/. wzięłam termin na 19 nie myśląc za wiele i nie będę miała przez 3 dni (o ile kupię od razu po wizycie ) axotretu:/. będę dziś dzwonić, może uda mi się przełożyć wizytę na wcześniej. przerywała któraś kurację na taki czas? jakie może mieć to konsekwencje, zmarnuje ten miesiąc?
stresuję się
i... co dokładnie trzeba zbadać ? pewnie mam karteczkę od derm ale muszę jej poszukać porządnie.
kurczę, biorąc receptę nie byłam w 100% przekonana, czy zacznę brać.

jeszcze jedno pytanie . lekarz rodzinny nie może przepisać tego leku? jak jest ustalona dawka itp? musi być dermatolog zawsze, nie? leki na brzuch i kiedyś antykoncepcję spokojnie mi przepisywała, wiem jednak, że są dziwne rozporządzenia oraz że ten lek jest specyficzny
Wiesz co, co do przerywania, to jak zapytałam moją dermatolog jak to jest z izotekiem i alkoholem, to powiedziała, że to nie chodzi o jakieś groźne reakcje które mogą zajść (bo nic takiego się nie stanie) tylko o dodatkowe obciążanie wątroby. Izotek sam w sobie już ją mocno "przetyra" i gdyby nadarzyło mi się jakieś wesele czy sylwester, gdzie mam zamiar pić to powiedziała żebym na 2 dni przed i 2 dni po odstawiła Izotek. Tak więc jak widać króciutkie przerwy w kuracji są dozwolone.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 10:13   #514
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
gdzie mam zamiar pić to powiedziała żebym na 2 dni przed i 2 dni po odstawiła Izotek. Tak więc jak widać króciutkie przerwy w kuracji są dozwolone.
Ja nie wpadłam na to żeby w dniu sylwestra nie brać i choć piłam malutko, malutkimi łyczkami i wyszło że do północy łacznie wypiłam z 1,5 kieliszka wódki no i o północy podali szampana i to był błąd 2 godz spędziłam w drzwiach tak mi było niedobrze

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
u mnie dziś 24. dzień.
usta pękają bardziej, robią się bolesne zajady, przesusza skóra... i chyba tyle. pogorszyło mi się z jelitami ale nie wiem, czy wina leży po stronie retinoidów.
jestem idiotką :/. wzięłam termin na 19 nie myśląc za wiele i nie będę miała przez 3 dni (o ile kupię od razu po wizycie ) axotretu:/. będę dziś dzwonić, może uda mi się przełożyć wizytę na wcześniej. przerywała któraś kurację na taki czas? jakie może mieć to konsekwencje, zmarnuje ten miesiąc?
stresuję się
i... co dokładnie trzeba zbadać ? pewnie mam karteczkę od derm ale muszę jej poszukać porządnie.
kurczę, biorąc receptę nie byłam w 100% przekonana, czy zacznę brać.
Bierzesz po 2 tabletki dziennie? Jak Ci zabraknie do wizyty to rozbij sobie dawkę i bierz np po jednej dziennie
Ja miałam kryzys po jakiś 4 miesiącach bo cała spuchłam aż wylądowałam na pogotowiu... do dziś nie wiem od czego to było czy reakcja alergiczna na lek czy co... Ale w tych dniach lekarz z pogotowia kazał mi odstawić albo przynajmniej brać jedną dziennie bo to może się dla mnie źle skończyć.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 15:05   #515
Maybelline1990
Raczkowanie
 
Avatar Maybelline1990
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 78
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez habibbi Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź. Ważę 60kg także te 20mg/dobę przez 6 miesięcy to rzeczywiście za mało.. Sama już nie wiem co robić, na pewno wykonam badania krwi, próby wątrobowe i chyba spróbuję u innego lekarza. Pozdrawiam
Zmień lekarza!
Maybelline1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 20:12   #516
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej! Zgłaszam się 28 dni przed końcem kuracji z małymi obawami... Został mi niecały miesiąc, a na twarzy ciągle jakieś pojedyncze pryszcze, takie stany zapalne, się pojawiają. Trochę mnie to martwi, bo wiele z Was pisze, że przez ostatnie miesiące kuracji na buzi ma czysto.
Jeśli chodzi o moją dawkę to od 14 kwietnia do 1 lipca brałam 30mg, a od 1 lipca do końca 40mg. Więc obliczyłam, że całkowita dawka na kg masy ciała wyniesie ok 126 mg, bo miałam minimalne wahania wagi, więc nie wiem jak to wyszło ostatecznie. Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że te ostatnie dni zmienią sytuację. I chciałabym żeby słowa mojej dermatolog "widzimy się na kontroli za pół roku" okazały się rzeczywistością
pozdrowienia z Poznania
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 19:31   #517
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
u mnie 53 kg i 40 mg
Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Ja 40 mg przy 60kg teraz dostałam

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------



Ja przy 60kg mam 40 mg
Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
U mnie 53kg i 50mg.

Dziewczyny, zazdroszczę wam! ja mam lekko powyżej 60 kg z wahaniami +/- 1 kg i mam dawkę 40 mg. z chęcią bym przeszła na większą bo poza dość mocno suchymi ustami nie dolega mi nic. Co prawda nie mogę stwierdzić, jak się moja wątroba z tym czuje, ale..

Ja z chęcią bym tą dawkę zwiększyła, żeby szybciej zakończyć całą tą kurację i cieszyć się normalną twarzą.


Padło też pytanie ad przepisywania tego leku przez lekarza pierwszego kontaktu, ktoś wie czy faktycznie tak można? Bo do mojego dermatologa kolejki są strasznie długie.
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 22:44   #518
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

również ponawiam pytanie o lekarza pierwszego kontaktu
26. dzień, 20 mg na 60 kg z hakiem, słabo. do tego zabraknie mi leku na 3 dni :/. na twarzy chyba nie mam żadnego pryszcza, za to pory wyglądają strasznie. takie przesuszone, tworzą się w nich jakby kuleczki (?) i są widoczne nawet takie wokół oczu (nigdy nie było ich widać). po nałożeniu podkładu wygląda to tragicznie. bez - zaczerwieniona skóra. schodzi trochę skóry z nosa i okolic, reszta w miarę ok. usta już tak nie bolą (za wyjątkiem okropnego zajada, który nie chce zejść ).
w związku z tym boję się, że ta dawka przestaje działać

dzisiaj sprawdziłam plecy (jakoś nie śledzę ich wyglądu codziennie). i... jej, ekstra! ostatnio takie miałam po wstrzymaniu miesiączkowania. ok, dalej są brzydkie zmiany, ale jest ich kilka razy mniej. kurczę, przestały mnie obrzydzać i już się ich tak nie wstydzę. nie zrezygnuję z tego leku, oj nie...

dziewczyny, mam pytanie . wiem, że nie wolno robić wosku ani niczego w tym stylu na retinoidach. a co z wąsikiem :0? szczerze mówiąc nigdy nie usuwałam (miałam takie zamiary ale jakoś nie wychodziło, poza tym boję się zaczerwienienia po zabiegu jako że mam dość wrażliwą skórę). ale teraz włoski bardzo mi przeszkadzają, mam wrażenie, że wąsik jest bardziej wyraźny. albo sucha skóra go podkreśla . aaaa, co robić ?

heh, ostatnie już! skoro lek wpływa źle na prawie wszystko , czy możliwy jest wpływ na cykl miesiączkowy? zawsze miałam nieregularne ale ostatnio musiałam czekać aż 50 dni. to chyba dość sporo...
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 23:31   #519
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie . wiem, że nie wolno robić wosku ani niczego w tym stylu na retinoidach. a co z wąsikiem :0?
Robiłam wąsik woskiem, mam do tego wprawę i myslałam że będzie ok a zerwałam sobie naskórek jak nigdy ała:/ Wtglądałam przez 3-4 dni jakbym się poparzyła pod nosem i to jak!

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Skończyłam leki i pojawiła się na całych rękach ta szorstka skóra jakby wysypka to samo co na początku kuracji Ale w tym samym czasie zmieniłam żel pod prysznic możliwe że to od tego żelu??
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 10:18   #520
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Boze, teraz marze tylko o tym by moj cykl sie troche wydluzyl.

No ja woskowalam sie od dluzszego czasu regularnie - lydki, uda, bikini brazylijskie i wasik i taraz zaprzestalam, bo czuje ze imo tego ze skora nie jest jakas przesuszona, mogloby sie to zle skonczyc. Kupilam krem veet i jakos sobie radze, chociaz boje sie ze po pol roku znow bede tak owlosiona jak w czasach kiedy jeszcze depilowalam sie maszynka/kremem.

Generalnie nie moge sie nadziwic jaka mam ladna twarz od kilku dni hahaha. I na dekoldzie ZERO krostek! Ale jestem w szoku jak duze i glebokie mialam zaskorniki... Okropne, czasami jak wychodza to takimi naprawde duzymi kuleczkami (fuj). Wysyp tez mi sie konczy chyba jeszcze triche na linii wlosow zostalo.

Biore 40mg dziennie (czasami 2 naraz ) a waze tak 58-62 i ciagle probuje schudnac. Podobno to najwyzsza dopuszczalna dawka na ta wage.

Przepraszam za literowki i brak polskich znakow, ale pisze z pracy na tablecie
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 12:13   #521
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
również ponawiam pytanie o lekarza pierwszego kontaktu
Wypisać może, ale podejrzewam, że nie każdy zdecyduje się na wypisanie takiego leku.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 14:16   #522
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny i chłopaki!

Z przyjemnością dołączam do grona retinoidowców W skrócie powiem tylko, że przez cały okres dojrzewania wyskakiwały mi krostki, ale nigdy nie nazwałabym tego trądzikiem. Rok temu na jesień istne kongo! Policzki usiane gulami, krostkami, łojotok taki, że świeciłam się jak psu...nos. W ciągu 5 miesięcy przeszłam kurację Tetralysalem i kilkoma innymi lekami, jak Zineryt, Differin i innymi cudami. Trądzik zniknął, buzia była idealna...przez 2 miesiące. Zaczęło się od jednego pryszcza i potem jak z bata strzelił wysyp. W międzyczasie miałam robione badania hormonalne - podwyższona prolaktyna leczona u endokrynologa, a na twarzy zmian brak, więc to nie hormony. Po Unidoxach sroksach i innych specyfikach pani dermatolog stwierdziła, ze czas na Izotek. No i tak kończę właśnie drugi tydzień na dawce 40mg przy wadze ok 70 kg. Usta i oczy suche, lekkie bóle stawów. Twarz się tak nie przetłuszcza już, gule nie powstają tak często, choć w pierwszym tygodniu wysyp był jak ta lala Używam żelu do mycia twarzy La roche Effaclar a do nawilżania Cetaphil, ale tylko wtedy gdy skóra już naprawdę potrzebuje pić poza tym filtrów SVR 50. Mój największy problem to pilnowanie tego, co jem...nie znoszę tego robic :P
Jestem dobrej myśli i trzymam kciuki za siebie i za Was!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:19   #523
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=Lacturia;37034898]

Biore 40mg dziennie (czasami 2 naraz ) a waze tak 58-62 i ciagle probuje schudnac. Podobno to najwyzsza dopuszczalna dawka na ta wage.


Czyli te 40 mg masz rozbijane na dwie kapsułki dziennie? Mi derma kazała brać 40 mg (czyli 2 tab.) na raz do obiadu. I właśnie przeszło mi pare razy przez myśl żeby brać 20mg rano, a 20mg późnym popołudniem czy na wieczór. Ale ona wyraźnie kazała mi brać 40mg jednorazowo. hmm.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:48   #524
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

gdy ja brałam 40 mg to 20 do śniadania i 20 do kolacji
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:04   #525
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A mnie boli często głowa... dziś się obudziłam nie mogłam się podnieść tak bolało i chciało mi się wymiotować, nie wiem czy to może mieć na to wpływ że kilka dni temu skończyłam izotek...? Teoretycznie w organizmie przecież lek jeszcze jest chyba przejdę się zrobić jakieś wyniki tylko nie chcę już iść do dermatologa zrobię na własną rękę tylko jakie?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 21:33   #526
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie . wiem, że nie wolno robić wosku ani niczego w tym stylu na retinoidach. a co z wąsikiem :0? szczerze mówiąc nigdy nie usuwałam (miałam takie zamiary ale jakoś nie wychodziło, poza tym boję się zaczerwienienia po zabiegu jako że mam dość wrażliwą skórę). ale teraz włoski bardzo mi przeszkadzają, mam wrażenie, że wąsik jest bardziej wyraźny. albo sucha skóra go podkreśla . aaaa, co robić ?

heh, ostatnie już! skoro lek wpływa źle na prawie wszystko , czy możliwy jest wpływ na cykl miesiączkowy? zawsze miałam nieregularne ale ostatnio musiałam czekać aż 50 dni. to chyba dość sporo...
Ja wyrywałam pęsetą.. jakoś bałam się woskiem

U mnie sytuacja z cykle była taka sama, zawsze miałam bardzo nieregularne, ale przy izo dochodziło do 60-70dni.. Tylko że w moim przypadku naprawdę ciężko stwierdzić czy to izo, czy co innego.

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość

Biore 40mg dziennie (czasami 2 naraz ) a waze tak 58-62 i ciagle probuje schudnac. Podobno to najwyzsza dopuszczalna dawka na ta wage.

Przepraszam za literowki i brak polskich znakow, ale pisze z pracy na tablecie
Chyba mogłabyś więcej brać bo zalecana dawka to 0,5-1mg/1kg

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Czyli te 40 mg masz rozbijane na dwie kapsułki dziennie? Mi derma kazała brać 40 mg (czyli 2 tab.) na raz do obiadu. I właśnie przeszło mi pare razy przez myśl żeby brać 20mg rano, a 20mg późnym popołudniem czy na wieczór. Ale ona wyraźnie kazała mi brać 40mg jednorazowo. hmm.
Ja przy 40mg brałam dwa razy.

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
A mnie boli często głowa... dziś się obudziłam nie mogłam się podnieść tak bolało i chciało mi się wymiotować, nie wiem czy to może mieć na to wpływ że kilka dni temu skończyłam izotek...? Teoretycznie w organizmie przecież lek jeszcze jest chyba przejdę się zrobić jakieś wyniki tylko nie chcę już iść do dermatologa zrobię na własną rękę tylko jakie?
Hm, może to ma jakiś wpływ.. może organizm się w taki sposób przyzwyczaja? nie mam pojęcia..
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 23:51   #527
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja biorę na raz i wszystko jest ok
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 12:44   #528
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Visez, jak tam buźka? Wszystko ok?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 13:07   #529
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
Visez, jak tam buźka? Wszystko ok?
Buźka w porządku tylko skóra jakaś zrogowaciała po odstawieniu:P Może to wina żelu pod prysznic bo zaczęło się jak pierwszy raz go użyłam, wczoraj na noc posmarowałam ramiona i ręce kremem do stóp z łojem jelenia i jest troche lepiej:P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 10:08   #530
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

to dobrze, że z buźką w porządku a jak usta? doszły troszkę do siebie?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 11:27   #531
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
to dobrze, że z buźką w porządku a jak usta? doszły troszkę do siebie?
Z ustami już od dłuższego czasu nie miałam większego problemu.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 15:14   #532
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie zaczęło się wysychanie oczu i nosa, no i trójglicerydy mocno podskoczyły;/ także ze zwiększenia dawki raczej nici..:/ Co robilyscie, zeby wrocily do normy?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 15:56   #533
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
trójglicerydy mocno podskoczyły;/ Co robilyscie, zeby wrocily do normy?
Ja łykam Omega 3 http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p6530-Olim...psulki_60_szt- o te
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 18:17   #534
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

to ja mam jeszcze jedno pytanko, wiem, że już była o tym dyskusja ale chciałam ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości...

nawilżacie czy nie nawilżacie swojej twarzy podczas kuracji? jak w tym temacie wypowiedział się wasz lekarz o nawilżaniu?

Mój powiedział aby nie nawilżać bo się szybciej krostki zagoją, aczkolwiek chodzę obecnie z twarzą Indianina..

no i co z filtrami? mój w ogóle nie wspomniał o ochronie przeciwsłonecznej, jeśli cały dzień siedzę pod jarzeniówkami to powinnam mieć jakieś filtry?

z kolei filtry to nawilżanie a miało być bez nawilżania.. i koło się zamyka

co wy na to?
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 18:59   #535
natalkao
Przyczajenie
 
Avatar natalkao
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mi derma mowiła że nawilżać jak najbardziej + filtry
natalkao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 19:10   #536
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez natalkao Pokaż wiadomość
mi derma mowiła że nawilżać jak najbardziej + filtry
otóż to!
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 09:46   #537
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi moja też powiedziała, żeby nawilżać, jednak zauważyłam, że jak pozwolę się skórze trochę połuszczyć to szybciej robi się gładka...dlatego na noc niczym nie smaruje a rano krem nawilżający+filtr
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 12:01   #538
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Moja powiedziała, że filtry koniecznie, a nawilżanie to zależy czy potrzeba
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 18:26   #539
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja nie nawilżam i o dziwo (bo mam skóre atopową, bardzo suchą) cera nie jest zbytnio przesuszona. gdzieś czytałam kiedyś wypowiedz dermatologa na izotek.pl, że zaleca się nie nawilżanie twarzy podczas terapii.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 23:39   #540
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wizyta u derm w piątek a ja załatwiam problem braku 3 tabletek przez branie leku co drugi dzień (mam dawkę 20 mg) :/. nie wiem, czy to dobra strategia. ale już trudno.

skóra mi się łuszczy ale nie piecze. na nosie wręcz te skórki robią się twarde? muszę się pilnować, by nie skubać . bo to draaażni . zaczynają mi wychodzić maleńkie ropne zmiany na twarzy, nie podoba mi się to .

słuchajcie, zgubiłam kartkę od derm... jakie badania powinnam wykonać przed wizytą? muszę iść na pobranie jutro lub najpóźniej we czwartek . i ile kosztuje mniej więcej taki zestaw?

noo, poza tym jedyne skutki uboczne to właśnie skórki, dziwne pory i ładne włosy ! na drugi dzień troszkę się przybrudzają ale ten stan utrzymuje się też trzeciego dnia, nie są tłuste. to cudowna nowość
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.