Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 15:00   #181
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
... No i najbardziej mnie cieszy mat na twarzy, wcześniej wyglądałam jakbym się masłem posmarowała, na lato to duży plus Krem nawilżający stosuję tylko rano pod makijaż, na noc nie używam nic i skóra mi się nie łuszczy (jedynie w kącikach ust), w sumie to nigdy się nie łuszczyła na twarzy może lek za słaby?:P
No własnie, wszyscy piszą że dzięki kuracji nie "świeci się skóra na twarzy". Ja już biorę aknenormin 7 miesiąc (ostatni), a cała twarz się świeci, chociaż nigdy wcześniej, tj. przed kuracją, nie miałam tego rodzaju problemów. Myślicie, że po odstawieniu leku wszystko wróci do normy?
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:21   #182
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
Nie mówiąc już o wypadających włosach, wychodzą garściami. Też tak macie z włosami, bo zaczęło mnie to trochę stresować ;/
Oj, moje włosy wypadają jak szalone. Zawsze miałam grube i gęste włosy, a została mi już chyba tylko połowa tego co było kiedyś . Na razie nic specjalnego z tym nie robię, bo uważam, że co ma wypaść i tak wypadnie. Miesiąc po skończonej kuracji wezmę się za odbudowę moich kłaków, począwszy od ich ścięcia po prawie rocznym zapuszczaniu na ślub.

Ja jeszcze dwa tygodnie zmniejszonej dawki (7 miesiąc) i koniec kuracji
Jest pięknie i oby tak zostało .
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:01   #183
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Oj, moje włosy wypadają jak szalone. Zawsze miałam grube i gęste włosy, a została mi już chyba tylko połowa tego co było kiedyś . Na razie nic specjalnego z tym nie robię, bo uważam, że co ma wypaść i tak wypadnie. Miesiąc po skończonej kuracji wezmę się za odbudowę moich kłaków, począwszy od ich ścięcia po prawie rocznym zapuszczaniu na ślub.

Ja jeszcze dwa tygodnie zmniejszonej dawki (7 miesiąc) i koniec kuracji
Jest pięknie i oby tak zostało .
No właśnie mi też została chyba połowa ;/ tak konkretnie zaczęły mi wypadać od dwóch miesięcy, masakra. Dobrze, że to już prawie koniec.
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 08:26   #184
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
No właśnie mi też została chyba połowa ;/ tak konkretnie zaczęły mi wypadać od dwóch miesięcy, masakra. Dobrze, że to już prawie koniec.
Ja przy kuracji pozbylam sie tez polowy moich wlosow, po kuracji wlosy przestaly po jakims czasie wypadac ale nigdy nie wrocily to stanu swietnosci sprzed kuracji.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 16:18   #185
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wystraszyłyście mnie tymi włosami. Mi zaczęły wypadać, nie jakoś bardzo, ale zawsze, a jestem dopiero w 83 dniu kuracji 20mg/doba. Jeszcze jakieś kilka miesięcy przede mną, a mam strasznie liche włosy, gdyby wypadła mi połowa to byłabym prawie łysa.

Mam jeszcze pytanie, co jecie przy połykaniu tabletki? Powinno się łykać tabletkę razem z jakimś tłuszczem. Zastanawiam się, czy nie dostarczam organizmowi za mało tłuszczu. Ogólnie nie jem tłusto i zdarza się, że połykam tabletkę przed snem i tylko popijam wodą.
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 16:22   #186
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Wystraszyłyście mnie tymi włosami. Mi zaczęły wypadać, nie jakoś bardzo, ale zawsze, a jestem dopiero w 83 dniu kuracji 20mg/doba. Jeszcze jakieś kilka miesięcy przede mną, a mam strasznie liche włosy, gdyby wypadła mi połowa to byłabym prawie łysa.

Mam jeszcze pytanie, co jecie przy połykaniu tabletki? Powinno się łykać tabletkę razem z jakimś tłuszczem. Zastanawiam się, czy nie dostarczam organizmowi za mało tłuszczu. Ogólnie nie jem tłusto i zdarza się, że połykam tabletkę przed snem i tylko popijam wodą.
Ja też nie jem tłusto ale popijanie samą wodą przed snem na pewno nie jest prawidłowe W tym wypadku tabletka pewnie w dużym stopniu (jeśli w ogóle) się nie wchłania... Zawsze przyjmuję tabletkę z posiłkiem, nie zagryzając owocem, ale np kanapką z masłem i wędliną, albo połykam w czasie obiadu.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 15:57   #187
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Wystraszyłyście mnie tymi włosami. Mi zaczęły wypadać, nie jakoś bardzo, ale zawsze, a jestem dopiero w 83 dniu kuracji 20mg/doba. Jeszcze jakieś kilka miesięcy przede mną, a mam strasznie liche włosy, gdyby wypadła mi połowa to byłabym prawie łysa.

Mam jeszcze pytanie, co jecie przy połykaniu tabletki? Powinno się łykać tabletkę razem z jakimś tłuszczem. Zastanawiam się, czy nie dostarczam organizmowi za mało tłuszczu. Ogólnie nie jem tłusto i zdarza się, że połykam tabletkę przed snem i tylko popijam wodą.
Ja też przyjmuję tabletkę przy kanapce z masłem i czyś tam jeszcze.

A co do włosów skonsultowałam się z moim dermatologiem, twierdzi że to wypadanie włosów raczej nie jest polekowe, bo pojawiłoby się w momencie zwiększenia dawki a nie pod sam koniec kuracji. Mówił, że to albo od antykoncepcji (używam nuvaring) albo jakieś łojotokowe wypadanie włosów, nie wiem co to ;/ dał mi jakieś krople do wcierania i wysłał na badanie prolaktyny, oby było wszystko ok.

Czy któraś z Was stosuje nuvaring i miała problemy z włosami?
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 16:12   #188
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
Ja też przyjmuję tabletkę przy kanapce z masłem i czyś tam jeszcze.

A co do włosów skonsultowałam się z moim dermatologiem, twierdzi że to wypadanie włosów raczej nie jest polekowe, bo pojawiłoby się w momencie zwiększenia dawki a nie pod sam koniec kuracji. Mówił, że to albo od antykoncepcji (używam nuvaring) albo jakieś łojotokowe wypadanie włosów, nie wiem co to ;/ dał mi jakieś krople do wcierania i wysłał na badanie prolaktyny, oby było wszystko ok.

Czy któraś z Was stosuje nuvaring i miała problemy z włosami?
Z może spróbuj przyjmować biotynę:
Cytat:
nie wiem czy to juz bylo, ale przepomnialam sobie o czyms a propos iso.
ten lek powoduje znaczny spadek aktywnosci biotynidazy, w konsekwencji pewnie przyswajalnosci biotyny z zarcia, wiec nie zaszkodzi lykac ja w tabletkach, co moze uchronic wlosy przed wypadaniem.
(cytat z http://www.laboratoriumurody.pl/foru...,t1236,30.html )
Jeżeli pojawiło się pod koniec kuracji to może właśnie z powodu długotrwałego niedoboru biotyny.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 19:30   #189
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Wystraszyłyście mnie tymi włosami. Mi zaczęły wypadać, nie jakoś bardzo, ale zawsze, a jestem dopiero w 83 dniu kuracji 20mg/doba. Jeszcze jakieś kilka miesięcy przede mną, a mam strasznie liche włosy, gdyby wypadła mi połowa to byłabym prawie łysa.

Mam jeszcze pytanie, co jecie przy połykaniu tabletki? Powinno się łykać tabletkę razem z jakimś tłuszczem. Zastanawiam się, czy nie dostarczam organizmowi za mało tłuszczu. Ogólnie nie jem tłusto i zdarza się, że połykam tabletkę przed snem i tylko popijam wodą.
No niestety, wypadanie wlosow to jeden ze skutkow ubocznych tego leku. Moze kup sobie jakis suplement diety na wzmocnienie wlosow i dzialaj zawczasu.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 00:02   #190
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
za parę dni zaczynam kuracje Izotekiem.. boje się tego wypadania włosów bardzo;/ nie mam ich za duzo, a teraz akurat w ogole nie wypadaja, więc mam nadzieję, że to mnie ominie... sama nie wiem co lepsze, mieć fajne włosy, czy gładką buzię;/ Mam trądzik zaskornikowo-grudkowy, więc to nie ejst jakas tragedia, ale i tak przeszkadza mi i chcę się w końcu go pozbyć.. i mam pytanie. Dermatolog mowil mi,ze nie moge uzywac produktow z wit A, czyli kremow, tabletek z wit, A, ale czy to sie tyczy tez zmywaczy do paznokci? Wiekszosc bez acetonu chyba ma wlansie wit. A w sobie.. ale to chyba nie powinno zaszkodzic?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 21:04   #191
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej Dziewczyny!!! mam pytanie do Was
kończę lada moment kurację izotekiem/axotret i mam pytanie jak długo utrzymuję się jeszcze w organizmie wit A? i jak długo po zakończeniu trzeba brać jeszcze tabsy anty? Czy można już po zakończeniu kuracji je odstawić??
Pozdrawiam
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 00:38   #192
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

tabletki anty trzeba brac jeszcze miesiąc po zakonczeniu kuracji. a co z tym zmywaczem z wit. A? mozna uzywac?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 08:25   #193
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Z może spróbuj przyjmować biotynę:
(cytat z http://www.laboratoriumurody.pl/foru...,t1236,30.html )
Jeżeli pojawiło się pod koniec kuracji to może właśnie z powodu długotrwałego niedoboru biotyny.
Dzięki, trochę mnie to uspokoiło pociągnę już do końca kurację, którą zalecił mi dermatolog, ale poszukam też biotyny. Dobrze, że to już prawie koniec.
Zostało mi 20 tabletek (czyli 10 dni po 40 mg), jednak dermatolog zalecił mi przyjmować teraz po 20 mg dziennie, żeby nie było szoku dla organizmu, bo to mogłoby skutkować nawrotem.

A co do antykoncepcji, poradził odstawienie jej dopiero w październiku, to również spowodowane było tym, ze gdybym odstawiła wszystko naraz to trądzik mógłby wrócić.
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 09:08   #194
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość

A co do antykoncepcji, poradził odstawienie jej dopiero w październiku, to również spowodowane było tym, ze gdybym odstawiła wszystko naraz to trądzik mógłby wrócić.
Dlaczego? Przecież anty bierze się po to żeby nie zajść w ciążę a nie żeby wspomagać leczenie Ja np nie łykam tabletek antykoncepcyjnych
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 09:19   #195
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dlaczego? Przecież anty bierze się po to żeby nie zajść w ciążę a nie żeby wspomagać leczenie Ja np nie łykam tabletek antykoncepcyjnych
No tak, ale to są hormony. I odstawienie ich również zaburza równowagę w organizmie. Więc odstawienie w tym samym czasie i izo i anty mogłoby spowodować nawrót. Tak mi tłumaczył dermatolog, mówił też, że miał pacjentkę na izo, która w trakcie kuracji miała zmieniany rodzaj tabl anty i to też wywołało wysyp. Więc jak to mówią "strzeżonego..."
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 09:29   #196
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
No tak, ale to są hormony. I odstawienie ich również zaburza równowagę w organizmie. Więc odstawienie w tym samym czasie i izo i anty mogłoby spowodować nawrót. Tak mi tłumaczył dermatolog, mówił też, że miał pacjentkę na izo, która w trakcie kuracji miała zmieniany rodzaj tabl anty i to też wywołało wysyp. Więc jak to mówią "strzeżonego..."
Dokładnie i nie raz już dziewczyny pisały w tym wątku, że dermatolog robił podobnie, więc coś pewnie w tym jest.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 12:14   #197
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dlaczego? Przecież anty bierze się po to żeby nie zajść w ciążę a nie żeby wspomagać leczenie Ja np nie łykam tabletek antykoncepcyjnych
Do dzis mnie zastanawia dlaczego moja derma kategorycznie zastrzegla, ze musze brac tabletki anty podczas brania Aknenormonu... dziwie sie, ze teraz nie jest to wymagane. Musialam wypelniac specjalne formularze, ze biore tabl. anty i ze jestem swiadoma, ze nie moge ich przestac brac w trakcie kuracji.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 12:33   #198
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Do dzis mnie zastanawia dlaczego moja derma kategorycznie zastrzegla, ze musze brac tabletki anty podczas brania Aknenormonu... dziwie sie, ze teraz nie jest to wymagane. Musialam wypelniac specjalne formularze, ze biore tabl. anty i ze jestem swiadoma, ze nie moge ich przestac brac w trakcie kuracji.
No moja też kazała Miałam nawet wykupione ale jednak z innych względów zdrowotnych kategorycznie nie wolno mi ich przyjmować.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 12:33   #199
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Do dzis mnie zastanawia dlaczego moja derma kategorycznie zastrzegla, ze musze brac tabletki anty podczas brania Aknenormonu... dziwie sie, ze teraz nie jest to wymagane. Musialam wypelniac specjalne formularze, ze biore tabl. anty i ze jestem swiadoma, ze nie moge ich przestac brac w trakcie kuracji.
W moim przypadku antykoncepcja hormonalna również była wymagana, też podpisywałam specjalne oświadczenia. Bez tego dermatolog nie przepisałby mi leku.
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 12:49   #200
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
W moim przypadku antykoncepcja hormonalna również była wymagana, też podpisywałam specjalne oświadczenia. Bez tego dermatolog nie przepisałby mi leku.
Bez przesady Ja również podpisałam oświadczenie w którym jest że dermatolog POINFORMOWAŁ o zagrożeniach i nie bierze odpowiedzialności jeśli pacjentka zaciąży :P Moja derma wie że nie biorę anty mimo iż mam narzeczonego i w tabelce wpisała "antykoncepcja we własnym zakresie".
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 12:53   #201
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No tak.
Ale ja np przestałam brac anty ponieważ ich nie potrzebuję obecnie... nie biore z dwa tygodnie i wczoraj pojawiła mi sie krostka... 1. w czasie kuracji... Mam nadzieję, że to 1. i ostatnia bo tak to co... nie chcę ich cały czas brac jak nie muszę, kiedyś w końcui odstawię i co wtedy, wysyo? to chyba już lepiej przy akenonorminie, kiedy powinien byc mniejszy.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 13:32   #202
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
W moim przypadku antykoncepcja hormonalna również była wymagana, też podpisywałam specjalne oświadczenia. Bez tego dermatolog nie przepisałby mi leku.
Ja mialam to samo.

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Bez przesady Ja również podpisałam oświadczenie w którym jest że dermatolog POINFORMOWAŁ o zagrożeniach i nie bierze odpowiedzialności jeśli pacjentka zaciąży :P Moja derma wie że nie biorę anty mimo iż mam narzeczonego i w tabelce wpisała "antykoncepcja we własnym zakresie".
Tu nie chodzi o poinformowanie, tutaj chodzi o nakaz, ja mialam nakaz brania anty. I pewnie, ze moglam sobie przestac w czasie kuracji ale to juz bylam moja swiadomosc skoro derma kazala to wie lepiej.
Visez, i dziwne, ze twoja derma ma tak rozna postawe niz moja, tym bardziej, ze masz stalego partnera. Bo jednak (oprocz celibatu) nic nie chroni przed ciaza tak jak tabletki anty. Widac kazdy lekarz ma inne podejscie do leczenia.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/

Edytowane przez Nikita...
Czas edycji: 2012-07-23 o 13:33
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 14:13   #203
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
(...)Tu nie chodzi o poinformowanie, tutaj chodzi o nakaz, ja mialam nakaz brania anty. I pewnie, ze moglam sobie przestac w czasie kuracji ale to juz bylam moja swiadomosc skoro derma kazala to wie lepiej.
Visez, i dziwne, ze twoja derma ma tak rozna postawe niz moja, tym bardziej, ze masz stalego partnera. Bo jednak (oprocz celibatu) nic nie chroni przed ciaza tak jak tabletki anty. Widac kazdy lekarz ma inne podejscie do leczenia.
Kwestia podejścia to lekarza to jedno, a druga sprawa to, że nie wyobrażam sobie zajść w ciążę na Izoteku. A jednak inne metody zapobieganie ciąży nie są tak pewne. Sama bałabym się nie brać anty podczas kuracji.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 14:44   #204
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Kwestia podejścia to lekarza to jedno, a druga sprawa to, że nie wyobrażam sobie zajść w ciążę na Izoteku. A jednak inne metody zapobieganie ciąży nie są tak pewne. Sama bałabym się nie brać anty podczas kuracji.

Hej! a mam jeszcze pytanie, w sumie to chciałabym od Was poradę... bo nie wiem kompletnie co robić jak napisałam parę postów wcześniej, że na początku sierpnia kończę kurację izotekiem/axotret. Zaczęłam brać tabletki od lutego i cały ten czas miałam dawkę 20mg i moja derm właśnie chce mi zakończyć kuracje... Co o tym myślicie? Bo ja jestem trochę zdezorientowana... wszędzie jest napisane o tej skumulowanej dawce a moja skumulowana dawka to jest ok 60mg (ważę 60kg przy 174cm). Dodam, że jak zaczynałam kurację nie miałam jakieś ciężkiej postaci trądziku tyle, że po tetralysal dalej miałam nawroty. Tetra brałam od listopada do stycznia.
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 16:01   #205
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
Hej! a mam jeszcze pytanie, w sumie to chciałabym od Was poradę... bo nie wiem kompletnie co robić jak napisałam parę postów wcześniej, że na początku sierpnia kończę kurację izotekiem/axotret. Zaczęłam brać tabletki od lutego i cały ten czas miałam dawkę 20mg i moja derm właśnie chce mi zakończyć kuracje... Co o tym myślicie? Bo ja jestem trochę zdezorientowana... wszędzie jest napisane o tej skumulowanej dawce a moja skumulowana dawka to jest ok 60mg (ważę 60kg przy 174cm). Dodam, że jak zaczynałam kurację nie miałam jakieś ciężkiej postaci trądziku tyle, że po tetralysal dalej miałam nawroty. Tetra brałam od listopada do stycznia.
Ja ważę 47 kg przy wzroście 164 cm, przez pierwszy miesiąc miałam przyjmować 20 mg, a później prawie do końca 40 mg. Wg obliczeń mojego derm dawka skumulowana, którą przyjęłam wynosi 155 mg/kg masy ciała. Mówił, że minimum to 120 mg a maximum to 180 mg, więc przyjęłam optymalną dawkę.

Być może u ciebie to nie było konieczne, trudno mi powiedzieć.
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 16:19   #206
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Raczej polecane jest wybranie dawki minimalnej. Spórbuj porozmawiać ze swoim dermatologiem albo skonsultuj się z innym. Bez sensu żebyś przerwała teraz kuracje w połowie, a później musiała powtarzać kurację.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 20:58   #207
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No dokładnie też tak myślałam, pójdę do innego derm na konsultację bo wydaje mi się to dziwne:l a nie mam ochoty mieć za jakiś czas nawrotów
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 00:16   #208
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej, dziś mój pierwszy dzien kuracji.. weszlam na forum izoteku, dopiero dzis natrafilam na wątek o szkodliwosci izotretynoiny na mózg i jelita.. podobno wpływa na metabolizm dopaminy, więc często może wystepowac obnizenie nastoju i depresja... ja juz 2 razy leczylam sie z powodu depresji, teraz cjeszcze biore leki, takze mam nadzieje,ze dzięki temu ominą mnie spadki nastroju.. ale podobno retinoidy doustne pogarszaja pamięc, koncentracje, itp i efekty widoczne sa dopero po zakonczeniu kuracji..
Napisane jest takze, ze izo zwiększa 4krotnie ryzykowa chorob jelit;/ czy ktoraz z Was jest juz po kracji i moglaby cos na ten temat powiedziec?
nie mam jakiegos gigantycznego trądziku, nie wiem juz sama, co robic;/ z drugiej strony moja siostra i koelzanka braly retinoidy i nie skarżą sie na nic..

malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 00:41   #209
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość

Tu nie chodzi o poinformowanie, tutaj chodzi o nakaz, ja mialam nakaz brania anty. I pewnie, ze moglam sobie przestac w czasie kuracji ale to juz bylam moja swiadomosc skoro derma kazala to wie lepiej.
Visez, i dziwne, ze twoja derma ma tak rozna postawe niz moja, tym bardziej, ze masz stalego partnera. Bo jednak (oprocz celibatu) nic nie chroni przed ciaza tak jak tabletki anty. Widac kazdy lekarz ma inne podejscie do leczenia.
No właśnie... celibat.. Jestem w 100% pewna że w ciążę NIE zajdę, jestem odpowiedzialna i nie ryzykuję.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 12:51   #210
halucyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
mam pytanie odnośnie brania tabletek antykoncepcyjnych w czasie kuracji retinoidami. Część z was pisze, że ich nie bierze. Mój problem polega na tym, że bardzo nie chcę wracać do tabletek antykoncepcyjnych, które niedawno odstawiłam. Zanim zaczęłam je brać miałam niewielki trądzik, w czasie brania idealna cera, a od kiedy odstawiłam jest tragicznie, dlatego dermatolog zaproponował mi retinoidy. Na razie dał mi erytromycynę, a do następnej wizyty mam zacząć brać antykoncepty i wtedy dostanę receptę. Powiedział też, że nie będę musiała brać tabletek tylko jeśli ginekolog mi zabroni. Z tym że to właśnie tabletki narobiły mi takich problemów z cerą i nie tylko, bo musiałam potem brać też tabletki na wywołanie okresu, więc naprawdę wolałabym do nich nie wracać.
Czy skoro poważne problemy z cerą zaczęły się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, to czy się to nie powtórzy pomimo brania Izoteku? Skoro najpierw odstawia się retinoid, a potem antykoncepcyjne, to przecież problem może wrócić, bo znowu będę miała rozhuśtane hormony.
Bardzo proszę o radę, bo już sama nie wiem co z tym zrobić
halucyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.