Studia, problem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-23, 21:42   #1
Anabellle
Raczkowanie
 
Avatar Anabellle
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 38

Studia, problem :(


W tym roku zaczęłam studia i jestem kompletnie załamana. Poszłam na filologię włoską od podstaw, zawsze mi się podobał ten język, ale nigdy nie miałam okazji się go uczyć. Co się okazało? Język jest spychany na dalszy plan, średnio muszę czytać od 5 do 7 książek tygodniowo (co jest niemożliwe do zrobienia, bo do tego dochodzą prezentacje na kilkanaście stron pisane drobnym druczkiem, projekty i inne podobne rzeczy, a zajęcia często trwają od rana do późnego popołudnia). Na dodatek mam już w pierwszym półroczu sesję z przedmiotów, które akurat najmniej mi leżą, i będą to na domiar złego ustne egzaminy, kiedy mam coś napisać jest w porządku, gorzej kiedy mam coś powiedzieć. Zawsze miałam z tym problem. Nie wiem czy opłaca się to ciągnąć, ale jestem załamana, bo to oznaczałoby 2 lata do tyłu w życiorysie, jako że po liceum nie poszłam na studia a od następnego roku już innych nie zacznę, bo ileż można, poza tym nie jestem z zamożnej rodziny żebym mogła sobie studiować do trzydziestki, jest wręcz przeciwnie. Najgorszy jest fakt, że nie mam pomysłu na to co mogłabym robić gdybym rzuciła studia. Nawet myślałam czy nie zacząć się już teraz przygotowywać do sesji, bo materiału jest dosłownie od groma, ale nie mam motywacji, bo wiem że egzaminy są ustne, prowadzący już o tym poinformowali. Myślałam o szkole policealnej, ale przeglądam oferty i nie widzę niczego dla siebie. Na domiar wszystkiego kilka innych bardzo przykrych dla mnie spraw zwaliło mi się na głowę i naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić, mam ochotę zasnąć i się nie obudzić, chociaż to głupie podejście, ale moja bezsilność zabija we mnie resztki chęci do czegokolwiek. Co mogę zrobić? Proszę o pomoc w postaci rad. Wszystkie mile widziane.
Anabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:44   #2
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Studia, problem :(

Że tak to ślicznie ujmę: Czym są 2 lata w skali całego życia? Lepiej się męczyć, czy wybrać ścieżkę, która da Ci radość? Skoro nie masz innej opcji, to póki co zakuwaj i myśl! Myśl o tym, co sprawiłoby Ci przyjemność i dało satysfakcję. Plus -pierwszy rok to zwykle banialuki, potem kierunek się rozkręca

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2012-11-23 o 21:46
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:54   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Studia, problem :(

Jak wyżej - praktycznie na każdym kierunku pierwszy rok to same ogólniki, podstawy, nic konkretnego. Dopiero na późniejszych latach zaczynają się 'poważne' przedmioty. Ja na I roku prawa nie miałam chyba żadnego przedmiotu związanego z prawem. Warto się przemęczyć
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 22:00   #4
Addicted to love
Rozeznanie
 
Avatar Addicted to love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 708
Dot.: Studia, problem :(

Na pewno nie bedzie tak zle jak Ci sie wydaje
Taco, wedlug mnie pierwszy rok wcale nie jest taki latwy -zwlaszcza pierwsza sesja. Ogromna roznica miedzy iloscia materialu do nauki w liceum, a na studiach. A juz w szczegolnosci na studiach, gdzie sie dopiero rozpoczyna nauke jezyka obcego.

Na studiach jezykowych najwazniejsza jest systematycznosc, wiec mozesz zaczac powoli przyswajac material. Nie zalamuj sie Dotrwaj do sesji, jesli nie uda sie zaliczyc za pierwszym razem, masz jeszcze kolejne podejscia.
Jesli naprawde lubisz ten jezyk to nie poddawaj sie tak latwo
__________________
staram się być miłą dziewczyną
nie obgryzam paznokci

systematycznie pracuje nad angielskim
najwyższy czas nauczyć się gotować
5/50

Addicted to love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 22:04   #5
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Studia, problem :(

Addicted to love - Banialuki, to niekoniecznie coś łatwego To zwykle głupoty, których nikt nie lubi i nie widzi w nich sensu
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 22:13   #6
Addicted to love
Rozeznanie
 
Avatar Addicted to love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 708
Dot.: Studia, problem :(

Taco tak sie wlasnie zastanawialam co to "banialuki"
Myslalam ze to zdrobnienie od banalny tylko Ci sie literowka jakas wkradla Teraz juz wszystko jasne

Nie wiem jak jest u autorki watku, ale wydaje mi sie ze na wszystkich filologiach od samego poczatku jest PNJ- praktyczna nauka jezyka, na ktora sklada sie kilka przedmiotow takich jak gramatyka, pisanie, konwersacje itd. Przynajmniej u mnie tak jest.
No i do tych zajec trzeba sie porzadnie przylozyc

Ale faktycznie sa tez takie zapychacze, ktore raczej do niczego nie beda przydatne. Wtedy mozna uzyc "pamieci zewnetrznej"
__________________
staram się być miłą dziewczyną
nie obgryzam paznokci

systematycznie pracuje nad angielskim
najwyższy czas nauczyć się gotować
5/50

Addicted to love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 22:22   #7
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Studia, problem :(

No, Kochana, witaj na filologii! A tak poważnie - początki są najgorsze, ja psioczyłam na te studia jak szalona, i w zasadzie to się nie zmieniło
Przede wszystkim, weź kilka głębokich oddechów.
Gdybym była Tobą, wzięłabym kartkę i zapisała na niej: Co ja właściwie lubię robić? W czym jestem dobra? Za co zawsze zbierałam pochwały? To mogą być z pozoru banalne rzeczy - ja mam wyczulony węch, obsesję na punkcie pisma i języka polskiego, kocham kosmetyki. Mogłabym prowadzić bloga o kosmetykach. Mogłabym? Mogła. Od szczegółu do ogólnego obrazu. Jak spojrzysz na taką listę, od razu coś Ci przyjdzie do głowy. Nie musi to być zaraz kierunek studiów, na który polecisz złożyć papiery! Ale od tego zacznij.

Nie musisz już teraz i od razu wiedzieć, co chcesz robić w życiu - za bardzo się nakręcasz. Jeśli ta filologia tak Ci ciąży, olej to. Nie ma sensu się męczyć. Ja, gdybym nie miała pomysłu na siebie, wyjechałabym na kilka miesięcy do pracy za granicę. Ale to ja. Każdy ma inny sposób na odnalezienie swojej ścieżki. Najważniejsze to się nie załamywać i nie mieć ciśnienia pt.: "Muszę już dzisiaj wiedzieć, co chcę robić za 20 lat!"
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 22:29   #8
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Studia, problem :(

co cię skłoniło, żeby iść na filologię włoską, skoro nigdy wcześniej się nie uczyłaś włoskiego, a na dodatek pochodzisz z niezbyt bogatej rodziny, więc pewnie potrzebujesz studiów, po których szybko znajdziesz pracę?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 22:39   #9
fdg
Raczkowanie
 
Avatar fdg
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez Anabellle Pokaż wiadomość
Język jest spychany na dalszy plan, średnio muszę czytać od 5 do 7 książek tygodniowo (co jest niemożliwe do zrobienia, bo do tego dochodzą prezentacje na kilkanaście stron pisane drobnym druczkiem, projekty i inne podobne rzeczy, a zajęcia często trwają od rana do późnego popołudnia).

Jestem absolwentką filologii włoskiej i cóż mogę napisać?
Filologia TO NIE SĄ STUDIA JĘZYKOWE!!!
Nauka i doskonalenie języka to bardzo ważny element, ale język jest tutaj tylko niezbędnym narzędziem.
Studiowanie filologii polega przede wszystkim na zgłębianiu zagadnień związanych z historią, literaturą oraz, najogólniej to ujmując, kulturą danego kraju i należy zdawać sobie z tego sprawę, wybierając ten kierunek studiów. To nie są wbrew pozorom studia łatwe - to studia dla pasjonatów, które wymagają sporego zaangażowania.
Teraz boisz się ustnych egzaminów, które, jeśli dobrze rozumiem, zostaną przeprowadzone w języku polskim. Za rok będzie trudniej, bo poza stresem dojdzie jeszcze to, że będziesz egzaminowana w języku włoskim.
fdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 23:02   #10
Anabellle
Raczkowanie
 
Avatar Anabellle
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 38
Dot.: Studia, problem :(

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;37785389]Że tak to ślicznie ujmę: Czym są 2 lata w skali całego życia? Lepiej się męczyć, czy wybrać ścieżkę, która da Ci radość? Skoro nie masz innej opcji, to póki co zakuwaj i myśl! Myśl o tym, co sprawiłoby Ci przyjemność i dało satysfakcję. Plus -pierwszy rok to zwykle banialuki, potem kierunek się rozkręca [/QUOTE]
Problem w tym że jak te studia rzucę to już kolejnych nie będę mogła zacząć. Na pewno nie w trybie dziennym, a zaoczne? Jedynie gdybym sama je sobie opłaciła i zaczęła się sama utrzymywać, bo jeżeli nie będę się uczyć to rodzice też nie będą mnie utrzymywać. Chcieć to mów, prawda? Ale to nie takie łatwe zarobić na opłacenie studiów i samodzielne utrzymanie.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Jak wyżej - praktycznie na każdym kierunku pierwszy rok to same ogólniki, podstawy, nic konkretnego. Dopiero na późniejszych latach zaczynają się 'poważne' przedmioty. Ja na I roku prawa nie miałam chyba żadnego przedmiotu związanego z prawem. Warto się przemęczyć
Patrzyłam na przedmioty w kolejnych latach i z roku na rok jest lepiej, tylko jeden ze znienawidzonych przeze mnie przedmiotów się przewija przez jeszcze jeden rok. Ale i tak nie wiem czy dobrym pomysłem jest kontynuowanie tego kierunku.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
co cię skłoniło, żeby iść na filologię włoską, skoro nigdy wcześniej się nie uczyłaś włoskiego, a na dodatek pochodzisz z niezbyt bogatej rodziny, więc pewnie potrzebujesz studiów, po których szybko znajdziesz pracę?
Podoba mi się kraj, ciekawi mnie jego kultura, sam język. Pracę można znaleźć po wszystkim, jeśli ma się szczęście i umiejętności w postaci dodatkowych kursów albo odbytych praktyk, a ja kierowałam się głównie zainteresowaniami.

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Addicted to love Pokaż wiadomość
Na pewno nie bedzie tak zle jak Ci sie wydaje
Taco, wedlug mnie pierwszy rok wcale nie jest taki latwy -zwlaszcza pierwsza sesja. Ogromna roznica miedzy iloscia materialu do nauki w liceum, a na studiach. A juz w szczegolnosci na studiach, gdzie sie dopiero rozpoczyna nauke jezyka obcego.

Na studiach jezykowych najwazniejsza jest systematycznosc, wiec mozesz zaczac powoli przyswajac material. Nie zalamuj sie Dotrwaj do sesji, jesli nie uda sie zaliczyc za pierwszym razem, masz jeszcze kolejne podejscia.
Jesli naprawde lubisz ten jezyk to nie poddawaj sie tak latwo
O ilości zdążyłam się już przekonać.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
No, Kochana, witaj na filologii! A tak poważnie - początki są najgorsze, ja psioczyłam na te studia jak szalona, i w zasadzie to się nie zmieniło
Przede wszystkim, weź kilka głębokich oddechów.
Gdybym była Tobą, wzięłabym kartkę i zapisała na niej: Co ja właściwie lubię robić? W czym jestem dobra? Za co zawsze zbierałam pochwały? To mogą być z pozoru banalne rzeczy - ja mam wyczulony węch, obsesję na punkcie pisma i języka polskiego, kocham kosmetyki. Mogłabym prowadzić bloga o kosmetykach. Mogłabym? Mogła. Od szczegółu do ogólnego obrazu. Jak spojrzysz na taką listę, od razu coś Ci przyjdzie do głowy. Nie musi to być zaraz kierunek studiów, na który polecisz złożyć papiery! Ale od tego zacznij.

Nie musisz już teraz i od razu wiedzieć, co chcesz robić w życiu - za bardzo się nakręcasz. Jeśli ta filologia tak Ci ciąży, olej to. Nie ma sensu się męczyć. Ja, gdybym nie miała pomysłu na siebie, wyjechałabym na kilka miesięcy do pracy za granicę. Ale to ja. Każdy ma inny sposób na odnalezienie swojej ścieżki. Najważniejsze to się nie załamywać i nie mieć ciśnienia pt.: "Muszę już dzisiaj wiedzieć, co chcę robić za 20 lat!"
Prowadzić bloga można w ramach hobby, zabicia wolnego czasu, ale nie żyć z tego, chyba że jest się córką premiera. Żadne z umiejętności które posiadam nie są niczym niezwykłym co mogłabym wykorzystać w sensowny sposób. Mogłabym uczynić takie prowadzenie bloga pasją czy sposobem na życie, gdybym była milionerką.
Anabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 23:53   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia, problem :(

Czilałt bejbe, też zaczynałam filo z językiem od zera, na wszystko przyjdzie pora i potem bokiem ci wyjdzie język. A literatura kiedyś się kończy. Naprawdę, ja przed pierwszą sesją jakieś 15 razy rzucałam studia, ale zaciskałam zęby i stwierdziłam, dobra jestem tu dopóki mnie nie wywalą. No i nie wywalili a język wszedł sam, nawet nie wiem kiedy.

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Nawet to #@*$)@#$2 językoznawstwo kiedyś mi się skończyło. Też miałam wrażenie że jezyk jest spychany na dalszy tor, ale po prostu są podstawy i przedmioty zapychacze które być muszą bo taki jest program. Trzeba to przełknąć i mówi się trudno i płynie się dalej. Potem będzie tylko lepiej i naprawdę nie rezygnuj tylko dlatego że jest ciężko. To taka moja rada, wybrałaś te studia i fascynuje cię ten język i kultura - czekaj. Po prostu przełknij to a potem będziesz mogła rozwijać się i rozwijać, np zgodnie ze specjalizacją. Głowa do góry momenty załamania ma każdy, Zgadzam się z Addicted to love.
A jakiego przedmiotu nie lubisz najbardziej?

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:52 ----------

esfira a takie uwagi to sobie daruj, tak, ja wiem, świat bylby piękny gdyby każde dziecko np z biednej rodziny było mózgiem i zostawało chirurgiem plastycznym i miało miliardy ale każdy robi to co potrafi najlepiej i stara się swoje zainteresowania i atuty wykorzystać na rynku pracy - atutem dziewczyny jest to że wchodzą jej języki obce, a zainteresowaniem są Włochy i ich kultura. I dobrze.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 00:54   #12
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość


esfira a takie uwagi to sobie daruj, tak, ja wiem, świat bylby piękny gdyby każde dziecko np z biednej rodziny było mózgiem i zostawało chirurgiem plastycznym i miało miliardy ale każdy robi to co potrafi najlepiej i stara się swoje zainteresowania i atuty wykorzystać na rynku pracy - atutem dziewczyny jest to że wchodzą jej języki obce, a zainteresowaniem są Włochy i ich kultura. I dobrze.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 07:24   #13
Anabellle
Raczkowanie
 
Avatar Anabellle
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 38
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Czilałt bejbe, też zaczynałam filo z językiem od zera, na wszystko przyjdzie pora i potem bokiem ci wyjdzie język. A literatura kiedyś się kończy. Naprawdę, ja przed pierwszą sesją jakieś 15 razy rzucałam studia, ale zaciskałam zęby i stwierdziłam, dobra jestem tu dopóki mnie nie wywalą. No i nie wywalili a język wszedł sam, nawet nie wiem kiedy.

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Nawet to #@*$)@#$2 językoznawstwo kiedyś mi się skończyło. Też miałam wrażenie że jezyk jest spychany na dalszy tor, ale po prostu są podstawy i przedmioty zapychacze które być muszą bo taki jest program. Trzeba to przełknąć i mówi się trudno i płynie się dalej. Potem będzie tylko lepiej i naprawdę nie rezygnuj tylko dlatego że jest ciężko. To taka moja rada, wybrałaś te studia i fascynuje cię ten język i kultura - czekaj. Po prostu przełknij to a potem będziesz mogła rozwijać się i rozwijać, np zgodnie ze specjalizacją. Głowa do góry momenty załamania ma każdy, Zgadzam się z Addicted to love.
A jakiego przedmiotu nie lubisz najbardziej?

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:52 ----------

esfira a takie uwagi to sobie daruj, tak, ja wiem, świat bylby piękny gdyby każde dziecko np z biednej rodziny było mózgiem i zostawało chirurgiem plastycznym i miało miliardy ale każdy robi to co potrafi najlepiej i stara się swoje zainteresowania i atuty wykorzystać na rynku pracy - atutem dziewczyny jest to że wchodzą jej języki obce, a zainteresowaniem są Włochy i ich kultura. I dobrze.
Właśnie literatury nie lubię, przeraża mnie sterta opasłych tomisk do przeczytania plus przebrnięcie przez całą jej historię, życiorysy autorów, epoki, to jest multum materiału. Inne przedmioty z pierwszej sesji też przerażają, ale na szczęście kończą się po pierwszym semestrze więc to mnie pociesza, ale literaturka będzie z tego co wiem do końca licencjatu albo drugiego roku, nie pamiętam. Językoznawstwo akurat lubię.
Jeszcze dodam, że najgorsze w tym wszystkim jest, że książki te napisane są zawilym językiem, czytając i tak niewiele z tego rozumiem więc zawsze muszę szukać opracowań żeby cokolwiek z tego wyciągnąć.

Edytowane przez Anabellle
Czas edycji: 2012-11-24 o 07:25
Anabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 09:04   #14
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Studia, problem :(

Tobie się pomylily studia filologiczne z kursem językowym i stąd rozczarowanie.. to chyba oczywiste, że na filologii się mnóstwo czyta, więcej niz na innych kierunkach bo oprócz opracowań teoretycznych jest cała literatura piękna

a i czytanie 5-7 książek tygodniowo to nie jest wyczyn nie do zrobienia
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 10:59   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia, problem :(

skoro cie to interesuje to ja bym radzila zostac. pierwszy rok jest najgorszy, glownie z powodu przeskoku liceum->studia. na kazdych studiach trafisz na przedmioty, ktore sa nudne/trudne i na sama mysl przechodza ciary. sama tez chcialam rzucic moje studia, psiocze na nie co jakis czas i zasiadam do kolejnych ksiazek. czasami warto sie przemeczyc, zeby dotrwac do ciekawszych przedmiotow.
moja rada - nie rzucaj studiow, mysl pozytywnie, organizuj sobie sensownie czas, zeby wszystko ogarnac i miec czas na relaks!
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 11:36   #16
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez Anabellle Pokaż wiadomość
Prowadzić bloga można w ramach hobby, zabicia wolnego czasu, ale nie żyć z tego, chyba że jest się córką premiera. Żadne z umiejętności które posiadam nie są niczym niezwykłym co mogłabym wykorzystać w sensowny sposób. Mogłabym uczynić takie prowadzenie bloga pasją czy sposobem na życie, gdybym była milionerką.
Podałam tylko przykład, nie mówię, że masz prowadzić bloga w ramach kariery zawodowej Po prostu powinnaś pomyśleć, co Cię kręci w życiu i co chciałabyś robić, a potem zacząć to robić
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 11:49   #17
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez Anabellle Pokaż wiadomość
W tym roku zaczęłam studia i jestem kompletnie załamana. Poszłam na filologię włoską od podstaw, zawsze mi się podobał ten język, ale nigdy nie miałam okazji się go uczyć. Co się okazało? Język jest spychany na dalszy plan, średnio muszę czytać od 5 do 7 książek tygodniowo

witaj na filologii
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 14:57   #18
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Studia, problem :(

Słyszałam o tym,że na filologii często ludzie są rozczarowani programem,bo mylą kurs językowy ze studiami,na których trzeba uczyć się o literaturze i historii danego kraju...A jeśli chodzi o to,że jest Ci ciężko to to naturalne,tak jest na każdych studiach,z kim bym nie rozmawiała niezależnie na jakim kierunku to każdy mówi,że 1 rok to masakra.Taka kolej rzeczy.ja jak poszłam do liceum też w 1 roku ledwo dałam radę.Po prostu trzeba zacisnąć zęby i jakoś przetrwać ten najgorszy okres,później jest już coraz lepiej Możesz też rozważyć kolegium nauczycielskie.Szkoła trwa 3 lata,możesz wybrać kierunek z nauką włoskiego i po tych 3 latach pracować w szkołach jako nauczycielka tego języka
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:02   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia, problem :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 15:41   #20
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
serio sa? gdzie? ja sie spotkalam tylko z tym, ze dla mgr po lic/inz jest rekrutacja na semestr letni.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:10   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez Anabellle Pokaż wiadomość
Właśnie literatury nie lubię, przeraża mnie sterta opasłych tomisk do przeczytania plus przebrnięcie przez całą jej historię, życiorysy autorów, epoki, to jest multum materiału. Inne przedmioty z pierwszej sesji też przerażają, ale na szczęście kończą się po pierwszym semestrze więc to mnie pociesza, ale literaturka będzie z tego co wiem do końca licencjatu albo drugiego roku, nie pamiętam. Językoznawstwo akurat lubię.
Jeszcze dodam, że najgorsze w tym wszystkim jest, że książki te napisane są zawilym językiem, czytając i tak niewiele z tego rozumiem więc zawsze muszę szukać opracowań żeby cokolwiek z tego wyciągnąć.
To kwestia organizacji czasu, a literatura zazwyczaj jest do drugiego roku. Wiem że to zawiły język, najgorsze są początki - ja też chciałam palić księgi, najgorsze były te z okresu średniowiecza. Ale po burzy przychodzi słońce, nowe prądy literackie, przychodzi nowoczesny język i przychodzą nowele i opowiadania zamiast grubych ksiąg to jest multum materiału ale nikt ci nie każe się tego uczyć na pamięć przed każdymi zajęciami. Kwestia organizacji czasu, wiele osób daje radę i ty też dassz.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:19   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia, problem :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:29   #23
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 199
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
witaj na filologii
Dokładnie.
__________________
“Chęć śmierci jest naszą jedyną prawdziwą tragedią.”
valerverda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:29   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia, problem :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:48   #25
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Studia, problem :(

że tak spytam.. a czego się spodziewałaś na filologii ?

jeżeli Cię to interesuje - przemęcz pierwszy rok i zostań
jeżeli straciłaś siły - znajdź inne wyjście (tylko dla odmiany od razu zapoznaj się porządnie z programem studiów) a te rzucaj - do rozpoczęcia kolejnych studiów masz jeszcze jakieś 10 miesięcy także spokojnie zdążysz w tym czasie znaleźć prace, odłożyć trochę kasy i ogarnąć się na tyle, żeby iść na zaoczne
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 21:35   #26
nuva88
Przyczajenie
 
Avatar nuva88
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 28
Dot.: Studia, problem :(

Hehe ja miałam dzieła po średniowiecznym francuskim które ni cholerka nie przypominały obecnego francuskiego
Droga autorko, jak już tu ktoś napisał filologia to nie studia językowe. Niestety trzeba spiąć poślady i zakuwać.
Pocieszę Cię ,że na magisterce mam tylko przedmioty które mnie interesują i nareszcie mogę się zająć językoznawstwem ( studiuję francuski i włoski).
Ja także literatury nie dzierżyłam ( romantyzm to dla mnie zło konieczne). Miałam ją do końca licencjatu ( francuska i włoską, choć na francuską był bardziej akcent położony). Dzięki temu przynajmniej z grubsza znam te dzieła, gdzie czasami w tłumaczeniach są jakieś nawiązania do ich literatury etc.

Edytowane przez nuva88
Czas edycji: 2012-11-24 o 21:40
nuva88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:28   #27
Anabellle
Raczkowanie
 
Avatar Anabellle
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 38
Dot.: Studia, problem :(

Zostałabym na studiach, ale pewnie i tak nie dam rady z tą sesją. Gdyby była pisemna byłoby ok, ale ustna to dla mnie pogrom, mam ten problem że ucząc się muszę mieć wszystko ułożone schematycznie, bo kiedy mówię co wiem, gubię po drodze większość istotnych faktów i nic z tego nie wychodzi, z kolei kiedy wygrzebuję z pamięci schematycznie, niesamowicie się zacinam. Pisząc na kartce jest inaczej, ma się czas na zastanowienie, a tutaj nie jest tak łatwo, wykuć całą stertę rzeczy na pamięć na 3 egzaminy i około sesyjne kolokwia na zaliczenia. Nie wiem co robić. Wzięłam się do roboty już teraz, ale ciężko mi to idzie, nauczenie się 1 wykładu=1 dzień. A na jedną sesję jest ich 15. W weekend jakoś idzie, ale w tygodniu nie bardzo bo wracam późno a jeszcze trzeba się uczyć na kolejne zajęcia.
Anabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:25   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez Anabellle Pokaż wiadomość
Zostałabym na studiach, ale pewnie i tak nie dam rady z tą sesją. Gdyby była pisemna byłoby ok, ale ustna to dla mnie pogrom, mam ten problem że ucząc się muszę mieć wszystko ułożone schematycznie, bo kiedy mówię co wiem, gubię po drodze większość istotnych faktów i nic z tego nie wychodzi, z kolei kiedy wygrzebuję z pamięci schematycznie, niesamowicie się zacinam. Pisząc na kartce jest inaczej, ma się czas na zastanowienie, a tutaj nie jest tak łatwo, wykuć całą stertę rzeczy na pamięć na 3 egzaminy i około sesyjne kolokwia na zaliczenia. Nie wiem co robić. Wzięłam się do roboty już teraz, ale ciężko mi to idzie, nauczenie się 1 wykładu=1 dzień. A na jedną sesję jest ich 15. W weekend jakoś idzie, ale w tygodniu nie bardzo bo wracam późno a jeszcze trzeba się uczyć na kolejne zajęcia.
tak, najlepiej znalezc sobie argumenty z i pokazac, jakim sie jest tchorzem i leniem. kobito, jak sobie chcesz poradzic w pozniejszej pracy?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:44   #29
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia, problem :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:21   #30
Anabellle
Raczkowanie
 
Avatar Anabellle
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 38
Dot.: Studia, problem :(

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tak, najlepiej znalezc sobie argumenty z i pokazac, jakim sie jest tchorzem i leniem. kobito, jak sobie chcesz poradzic w pozniejszej pracy?
Nie wiem, jeszcze się nad tym nie zastanawiałam.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie ma, losuje się pytanie i odpowiada, trzeba mówić minimum przez 15 minut, bo tyle ma trwać odpowiedź na 1 pytanie, a pytań są 3 I od starszych roczników słyszałam że nieraz jest tak że ktoś się nie spodoba egzaminatorowi i do widzenia. Wtedy cała nauka idzie na marne bo i tak nie zaliczasz semestru. a nie wiem jakie są kryteria spodobania się egzaminującym
Anabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.