Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 14:57   #1
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef

Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!


Witam Serdecznie

Mam taki problem. W tamtym tygodniu rozjanialam i malowalam wlosy dwukrotnie. (same odrsoty). Problem polega na tym, ze przy myciu wlosow z rozjasniacza, potem z farby mialam jakby to powiedziec szorstka glowe;/ Na poczatku nie wiedzialam czemu, bo nie widzialam zeby wlosy wypadaly czy cos ani przy myciu ani potem... Troche wypalilo mi z przodu, szczerze wydaje mi sie ze trosze tych wlosow mi ubylo jakims cudem bo nie wypadaja az tak strasznie. Uzywalam Radical oraz olej Khadi, po nim chyba tez raczej wlosy by nie wypadly a bynajmniej nie spotakalam sie z taka sytuacja. Dzis bylam u dermatologa. Stwierdzil tylko tyle ze mam przerzedzone wlosy i przepisal Lacoid Crelo . Mam go wcierac w skore glowy raz dziennie przez dwa tygodnie. Boje sie ze te wlosy beda wypadac. Piecze mnie skora i swedzi. Nadal czuje takie igielki klujace. Dodam ze miesiac pije pokrzywe, nakladam olej khadi, radical... Ale jakby to byly nowe wlosy to powinno bys ich wiecej a nie mniej. Czy mozliwe ze rozjasniacz czy farba wypalil wlosy do samej skory i te wlosy po prostu wyarowaly? ulegly spaleniu? Prosze pomozcie co stosowac zeby nie wylysiec czy moga leciec wszystkie?

Dodam, ze farbuje odrosty co 2 miesiace tym samym rozjaniaczem a potem nakladam farbe. Tzn nie ja tylko fryzjerka i nigdy mi sie takie cos nie przytrafilo z gory Dziekuje za odpowiedzi.

Edytowane przez es7ef
Czas edycji: 2012-12-11 o 15:01
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 17:24   #2
body_language
Raczkowanie
 
Avatar body_language
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 73
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Rozjaśnianie a następnie malowanie to najgorsze co można zrobić włosom. Jednorazowe rozjaśnianie trwale niszczy włosy, a Ty robisz to regularnie. Przede wszystkim przestań je rozjaśniać jeżeli nie chcesz wyłysieć. Moja przyjaciółka rozjaśniała włosy przez 1,5 roku co 2,5 miesiąca. Potem musiała je ściąć praktycznie "na chłopaka" bo by wyłysiała kompletnie. Sama farbuję włosy i wiem, że trudno jest paradować z 10cm odrostami. Ale musisz się poświęcić i przestać to robić szkoda włosów.
Myślę, że powinnaś wybrać się do jakiejś fryzjerki. Powiedzieć jej jak na spowiedzi jakie zabiegi robiłaś na włosach czym malowałaś itd. Ona na pewno coś doradzi, albo przepisze kosmetyki, ktorych nie kupisz w drogeriach tylko właśnie w salonie.
body_language jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 17:35   #3
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Dziekuje za odpowiedz. Wiem, niestety ale taka prawda, Musze przestac napewno farbowac na blond. A przynamniej rozjasniacza napewno juz nie rusze. Jutro ide do fryzjera troche je podciac. Mam nadzieje,ze jakos bedzie dobrze.
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 10:23   #4
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

A czy te igiełki czujesz pod palcami dotykając skóry głowy ?
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:32   #5
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez es7ef Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz. Wiem, niestety ale taka prawda, Musze przestac napewno farbowac na blond. A przynamniej rozjasniacza napewno juz nie rusze. Jutro ide do fryzjera troche je podciac. Mam nadzieje,ze jakos bedzie dobrze.
nie pociesze cie... czeka cie ciezka i dluga droga do tego zeby bylo dobrze. Sama to przechodzilammm
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 15:21   #6
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

tak, takie igielki. Dokladnie.Pod palcami jak dotykam skory.

ewulkamala16 mozesz mi cos powiedziec na tewn temat wiecej...

W tej chwili boli mnie skora na glowie a jestem ponad tydzien po malowaniu, niewiem juz co robic
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 16:15   #7
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

rozjaśniasz wodą 9% czy 12% ?
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 16:17   #8
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

rozjasniacz 9, farba 12 %...
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:33   #9
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Piszesz , że używasz olejku Khadi , pijesz pokrzywę i stosujesz Radical ...to moim skromnym zdaniem te igiełki to nowe mocne włoski i powinnaś się cieszyć a nie dodatkowo martwić
Ja takie igiełki czułam po wcieraniu olejku rycynowego i wody brzozowej .
Nie od razu zgęstnieją Ci włosy ... a te igiełki oznaczają , że odrastają nowe i mocniejsze .Ja na Twoim miejscu kontynuowałabym pielęgnację z szczególnym uwzględnieniem nawilżania włosów
Zajrzyj na blog Anwen klik i poprzeglądaj wątki dot. pielęgnacji włosów na tym forum
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 17:06   #10
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Witam jeszcze raz

Dzis zauwazylam ze wypada mi wiecej wlosow ni zwykle, z cebulkami. Znalazalm w odkurzaczu... I teraz pytanie co stosowac zeby wiecej nie wypadlo ? Czy moga wszyskie wyleciec?
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 19:36   #11
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Taaa.. anwen - "królowa żelatyny w proszku" zaraz Ci powie ze jesteś chora! i każe zrobić badania - guru od 7 boleści . Lepiej zapytaj się na blogu blond bunny => http://blogblondbunny.blogspot.com/p...ryzjerska.html , ona jest fryzjerką i powie Ci co i jak... a tak na marginesie po co i na co mówisz jej ze od oleju i jakiejś herbatki rosną jej nowe włosy, skoro lekarz powiedział jej ze przerzedziły się???.........
Bankowo to przez ten rozjaśniacz.. woda12% to ostro pogrywasz sobie .

Edytowane przez Blond Wenus
Czas edycji: 2012-12-13 o 19:44
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 19:55   #12
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez es7ef Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie

Mam taki problem. W tamtym tygodniu rozjanialam i malowalam wlosy dwukrotnie. (same odrsoty). Problem polega na tym, ze przy myciu wlosow z rozjasniacza, potem z farby mialam jakby to powiedziec szorstka glowe;/ Na poczatku nie wiedzialam czemu, bo nie widzialam zeby wlosy wypadaly czy cos ani przy myciu ani potem... Troche wypalilo mi z przodu, szczerze wydaje mi sie ze trosze tych wlosow mi ubylo jakims cudem bo nie wypadaja az tak strasznie. Uzywalam Radical oraz olej Khadi, po nim chyba tez raczej wlosy by nie wypadly a bynajmniej nie spotakalam sie z taka sytuacja. Dzis bylam u dermatologa. Stwierdzil tylko tyle ze mam przerzedzone wlosy i przepisal Lacoid Crelo . Mam go wcierac w skore glowy raz dziennie przez dwa tygodnie. Boje sie ze te wlosy beda wypadac. Piecze mnie skora i swedzi. Nadal czuje takie igielki klujace. Dodam ze miesiac pije pokrzywe, nakladam olej khadi, radical... Ale jakby to byly nowe wlosy to powinno bys ich wiecej a nie mniej. Czy mozliwe ze rozjasniacz czy farba wypalil wlosy do samej skory i te wlosy po prostu wyarowaly? ulegly spaleniu? Prosze pomozcie co stosowac zeby nie wylysiec czy moga leciec wszystkie?

Dodam, ze farbuje odrosty co 2 miesiace tym samym rozjaniaczem a potem nakladam farbe. Tzn nie ja tylko fryzjerka i nigdy mi sie takie cos nie przytrafilo z gory Dziekuje za odpowiedzi.

po pierwsze odstaw ten Radical! to mocna wcierka, może wysuszać! mi po Radicalu włosy przy skalpie zrobiły się faktycznie mocniejsze i sztywne, ale też wysuszone a ja miałam naturalne, Ty masz rozjaśnianione, to jest zabójstwo!
po drugie olejek Khadi, tam też jest mnóstwo ziół, które mogą Ci przesuszyć włosy! wybierz olej bez ziół.
nawilżaj te biedne włosy, bo jak narazie to je wysuszasz. najprawdopodobniej rozjaśnianie tak podrażniło Ci skórę głowy, że cebulki są mega osłabione
pij tą pokrzywę, ale ze skrzypem plus koniecznie przy tym witaminę B, bo skrzyp ją wypłukuje.

poza tym byłaś u lekarza to stosuj się co Ci powiedział a nie kombinuj.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 08:35   #13
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
po pierwsze odstaw ten Radical! to mocna wcierka, może wysuszać! mi po Radicalu włosy przy skalpie zrobiły się faktycznie mocniejsze i sztywne, ale też wysuszone a ja miałam naturalne, Ty masz rozjaśnianione, to jest zabójstwo!
po drugie olejek Khadi, tam też jest mnóstwo ziół, które mogą Ci przesuszyć włosy! wybierz olej bez ziół.
nawilżaj te biedne włosy, bo jak narazie to je wysuszasz. najprawdopodobniej rozjaśnianie tak podrażniło Ci skórę głowy, że cebulki są mega osłabione
pij tą pokrzywę, ale ze skrzypem plus koniecznie przy tym witaminę B, bo skrzyp ją wypłukuje.

poza tym byłaś u lekarza to stosuj się co Ci powiedział a nie kombinuj.

Radicalu konczylam uzywac 2 opakowanie jak malowano mi wlosy. Narazie 3 dzien stosuje ta masc co mi lekarz przepisal. Lacoid crelo. Niewiem czy to ma pobudzic wlosy do wzrostu bo zadnej czerwonej glowy ani krost nie mam.... Wydaje mi sie ze przod mi sie bardzo przerzedzil bo jakbym chciala to bym policzyla wlosy a najgorsze jest to ze nie widze zeby cos odrastalo Zalatwilam sie na amen...

Prosze poradz mi jaki olej najlepiej stosowac?

Biore teraz 2x dziennie BIO SILICA po 1 tabletce, czy do tego moge jedna szklanke tej pokrzywy ze skrzypem wypic czy to za duzo? Moze dodatkowo kupic witamine B... Wlosow ogolnie zbyt duzo nie mam na glowie.Nigdy nie mialam za gestej czupryny. Karmilam synka 2 i pol ponad roku, nie bralam witamin moze tez przez mam te wlosy oslabione ale przez to rozjanisnianie ostatnie wypalilo mi resztki tych wlosow a teraz boje sie ze nie odrsona Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Edytowane przez es7ef
Czas edycji: 2012-12-14 o 08:42
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 10:28   #14
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez Blond Wenus Pokaż wiadomość
Taaa.. anwen - "królowa żelatyny w proszku" zaraz Ci powie ze jesteś chora! i każe zrobić badania - guru od 7 boleści . Lepiej zapytaj się na blogu blond bunny => http://blogblondbunny.blogspot.com/p...ryzjerska.html , ona jest fryzjerką i powie Ci co i jak... a tak na marginesie po co i na co mówisz jej ze od oleju i jakiejś herbatki rosną jej nowe włosy, skoro lekarz powiedział jej ze przerzedziły się???.........
Bankowo to przez ten rozjaśniacz.. woda12% to ostro pogrywasz sobie .
Jeszcze nie słyszałam żeby po miesiącu komuś wyrosła lwia grzywa od pokrzywy lub oleju , na wszystko trzeba czasu i cierpliwości a efekty na pewno przyjdą . Jeśli czegoś nie znasz nie musisz od razu krytykować
Tak jak wcześniej napisałam- postaw na nawilżanie . Wcieraj to co przepisał Ci dermatolog ...dobrze nawilżający olej to moim zdaniem z pestek winogron
A na blog Anwen zajrzyj , bo znajdziesz u niej wiele sposobów na nawilżenie włosów i wiele recenzji naprawdę fajnych odżywek i masek .
Co do picia pokrzywy zgadzam się z pilotka86 - uzupełniaj witaminę B .
Już nie cofniesz tego farbowania więc intensywnie zadbaj o włosy
Skórę głowy super nawilża sok z aloesu więc jeśli masz aloes w domu zerwij liść wyciśnij miąższ i wetrzyj w skórę głowy na kilka godzin czy na noc
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:17   #15
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez es7ef
Radicalu konczylam uzywac 2 opakowanie jak malowano mi wlosy. Narazie 3 dzien stosuje ta masc co mi lekarz przepisal. Lacoid crelo. Niewiem czy to ma pobudzic wlosy do wzrostu bo zadnej czerwonej glowy ani krost nie mam.... Wydaje mi sie ze przod mi sie bardzo przerzedzil bo jakbym chciala to bym policzyla wlosy a najgorsze jest to ze nie widze zeby cos odrastalo Zalatwilam sie na amen...
Kochana ta maść jest sterydowa, ona nie jest do pobudzenia włosów tylko leczenia m.in podrażnień Najprawdopodobniej fryzjerka spaliła Ci skórę i teraz trzeba ją leczyć, słuchaj się lekarza, nie stosuj nic więcej oprócz tej maści i postępuj wg wskazań lekarza! Odstaw Radical i wszelkie wcerki itp, bo zapewne zmniejszają działanie maści! Lekarz widocznie wiedział co robi

Cytat:
Napisane przez es7ef
Prosze poradz mi jaki olej najlepiej stosowac?
moim zdaniem absolutnie nie powinnaś w czasie kuracji maścią stosować żadnych olejów! maść plus jakiś delikatny szampon i lekka odżywka, której nie nakładaj w czasie kuracji maścią na skalp tylko na długośc włosów

Cytat:
Napisane przez es7ef
Biore teraz 2x dziennie BIO SILICA po 1 tabletce, czy do tego moge jedna szklanke tej pokrzywy ze skrzypem wypic czy to za duzo? Moze dodatkowo kupic witamine B...
Albo tabletki albo herbata, z suplementami trzeba uważać! przy Bio Silica też zażywaj wit B.
Osobiście polecam sypane zioła skrzyp+pokrzywa, tylko ważne aby je parzyć conajmniej 30 min.

Cytat:
Napisane przez es7ef
Wlosow ogolnie zbyt duzo nie mam na glowie.Nigdy nie mialam za gestej czupryny. Karmilam synka 2 i pol ponad roku, nie bralam witamin moze tez przez mam te wlosy oslabione ale przez to rozjanisnianie ostatnie wypalilo mi resztki tych wlosow a teraz boje sie ze nie odrsona Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Kochana a może Ty masz rozchwiane hormony po ciąży i karmieniu??? na Twoim miejscu zrobiłabym badania Odrosną, ale musisz się odżywiać zdrowo
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 16:18   #16
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Kochana ta maść jest sterydowa, ona nie jest do pobudzenia włosów tylko leczenia m.in podrażnień Najprawdopodobniej fryzjerka spaliła Ci skórę i teraz trzeba ją leczyć, słuchaj się lekarza, nie stosuj nic więcej oprócz tej maści i postępuj wg wskazań lekarza! Odstaw Radical i wszelkie wcerki itp, bo zapewne zmniejszają działanie maści! Lekarz widocznie wiedział co robi

Własnie Pan doktor powiedzial, ze nie mam ani poparzen ani nic na skorze, dlatego niewiem po co ta masc. Wszyskie wcierki itd odstawilam.

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Albo tabletki albo herbata, z suplementami trzeba uważać! przy Bio Silica też zażywaj wit B.
Osobiście polecam sypane zioła skrzyp+pokrzywa, tylko ważne aby je parzyć conajmniej 30 min.
Ok, czyli jak zaczelam brac to juz skoncze to opakowanie i dokupie witamine B a potem bede pic ziolka zamiast tabletek.


Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Kochana a może Ty masz rozchwiane hormony po ciąży i karmieniu??? na Twoim miejscu zrobiłabym badania Odrosną, ale musisz się odżywiać zdrowo
Co do hormonow to watpie w to bo przed tym malowaniem mialam ladne wlosy, nie zniszczone mimo malowania. Tyle za rzadkie bo takie byly odkad pamietam.Teraz to rozjasnianie tak je zniszczylo i powyrywalo z przodu chyba z cebulkami bo nie mam nic, tylko gdzieniegdzie wlosek... (

Dziekuje za pomoc naprawde.
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 07:06   #17
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez es7ef Pokaż wiadomość
rozjasniacz 9, farba 12 %...
o boszeee, nie mogłas wybrac gorzej niestety
spaliłas włosy i skóre głowy.
Radical- zdecydowanie odstaw, jesli już to Jantar- nie zawiera alkoholu, i trzymaj sie zaleceń dermatologa.

odeszłabym od rozjasniania włosów

Nie rozumiem jak można rozjasniane włosy traktować farba z 12% wodą,nie podejrzewam żeby to zrobiła fryzjerka- żadna by takiego czegos nie zastosowała, nie robi sie tak

Edytowane przez RUDAkaska
Czas edycji: 2012-12-15 o 07:07
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 09:01   #18
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
o boszeee, nie mogłas wybrac gorzej niestety
spaliłas włosy i skóre głowy.
Radical- zdecydowanie odstaw, jesli już to Jantar- nie zawiera alkoholu, i trzymaj sie zaleceń dermatologa.

odeszłabym od rozjasniania włosów

Nie rozumiem jak można rozjasniane włosy traktować farba z 12% wodą,nie podejrzewam żeby to zrobiła fryzjerka- żadna by takiego czegos nie zastosowała, nie robi sie tak
No wlasnie kolezanka fryzjerka mi robila wloski i to z dobrego salonu. Robila mi caly rok niewiem czy tak samo, na tych samych wodach. Nigdy nie pytalam bo nie mialam zadnych problemow. Zaszkodzic napewno nie chciala, nie winie jej.

Narazie mam odstawic wszytskie wcierki tak powiedzial lekarz, wiec musze dwa tygodnie wytrzymac z tlusta glowa wysmarowana sterydami... ;/

Edytowane przez es7ef
Czas edycji: 2012-12-15 o 09:02
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 13:45   #19
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez es7ef Pokaż wiadomość
No wlasnie kolezanka fryzjerka mi robila wloski i to z dobrego salonu. Robila mi caly rok niewiem czy tak samo, na tych samych wodach. Nigdy nie pytalam bo nie mialam zadnych problemow. Zaszkodzic napewno nie chciala, nie winie jej.

Narazie mam odstawic wszytskie wcierki tak powiedzial lekarz, wiec musze dwa tygodnie wytrzymac z tlusta glowa wysmarowana sterydami... ;/
no to Ci współczuję.

A co do koleżanki, jesli włosy są już rozjasnione nigdy nie słyszłam żeby kłaść farbę z oxy 12%- wybacz, ale coś tu nie gra- tak się nie robi i żaden fryzjer takiego kroku by sie nie podjął

Ale nie ma co gdybac- stało się . Powodzenia

Edytowane przez RUDAkaska
Czas edycji: 2012-12-15 o 13:45 Powód: dopisek
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 19:20   #20
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Witajcie...

Glowa przestala piec, swedziec itd... Skonczylam masc i teraz pytanie co dalej ? Co zrobic zeby wzmocnic cebulki ktore non stop wypadaja... Wcierac jantar ? kupilam Wax Pilomax'a do blond zniszczonych i wypadajacych wlosow. Dziennie troche ich wychodzi... Moze nie wyciagam pol wlosow z grzebienia ale do 30-40 dziennie norma a nigdy mi nie wychodzily. Niewiem czy to sie konczy. Biore BIO SILICA juz pol opakowania i niewiem czy jak skoncze zaczynac nastepne czy cos innego bedzie lepsze, niewiem czy ten olej khadi stosowac... czy nie zaszkodzi tym slabym wlosom moim... Prosze poradzcie a moze znowu udac sie do dermatologa?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi no i Wesolych Swiat Wszystkim zycze.
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 09:36   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez joobler Pokaż wiadomość
Piszecie tu no nowych włosach, czyli jednak da się "wyhodować" nowe włosy na głowie?
Nowe włosy rosną cały czas. U każdego. Przy pomocy wspomagaczy wewnętrznych i zewnętrznych można sprawić, że rośnie ich więcej/w szybszym tempie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:34   #22
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Zamiast oleju Khadi użyj łopianowego, Alterra z Rossmanna albo oliwy z oliwek. Rób 2x w tygodniu maskę z żółtka łużki rycyny, oleju z pestek winogron, odrobiny soku z cytryny i lyżezki nafty kosmetycznej. Też rozjaśniam i to moja ulubiona maseczka. Dobrze, ze masz Wax dla blondu bo też jest świetny. Do wcierania polecam ci Jantar, który nie ma w składzie alkoholu i nawilża. Używaj teraz jakiegoś delikatnego szamponu (polecilabym Joico nwilżajcy z keratyną), może być z Alterry.
Mi pomaga picie 1/4 kostki drożdży na odrastanie nowych włosków.
Pamiętaj zawsze o nawilżaniu skóry glowy.

Ja już nie żywam rozjśniaczy tylko raz na 3 miesice najjaśniejszego Castniga. Odrosty wyrównuję co miesiąc kremem z Avonu, ale już go chyba nie ma w ofercie. I nawilżam włosy czym się da + keratyna + ochrona końcówek.

Powodzenia.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 17:52   #23
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Zamiast oleju Khadi użyj łopianowego, Alterra z Rossmanna albo oliwy z oliwek. Rób 2x w tygodniu maskę z żółtka łużki rycyny, oleju z pestek winogron, odrobiny soku z cytryny i lyżezki nafty kosmetycznej. Też rozjaśniam i to moja ulubiona maseczka. Dobrze, ze masz Wax dla blondu bo też jest świetny. Do wcierania polecam ci Jantar, który nie ma w składzie alkoholu i nawilża. Używaj teraz jakiegoś delikatnego szamponu (polecilabym Joico nwilżajcy z keratyną), może być z Alterry.
Mi pomaga picie 1/4 kostki drożdży na odrastanie nowych włosków.
Pamiętaj zawsze o nawilżaniu skóry glowy.

Ja już nie żywam rozjśniaczy tylko raz na 3 miesice najjaśniejszego Castniga. Odrosty wyrównuję co miesiąc kremem z Avonu, ale już go chyba nie ma w ofercie. I nawilżam włosy czym się da + keratyna + ochrona końcówek.

Powodzenia.
Wax i Jantar uzywam od dwoch dni... Kupie ten olej łopianowy i bede robic takie maseczki, mam nadzieje ze przestana wypadac. I narazie jakies pol roku napewno nie pomaluje bo sie boje ze wszystkie wyjda...

Prosze powiedz mi te drozdze przez ile mam pic ? przez jaki czas ?

Dziekuje za Pomoc. Naprawde! Pozdrawiam
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 08:51   #24
kamki
Raczkowanie
 
Avatar kamki
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Kochana ja sama farbowałam/rozjaśniałam moje włosy jakieś 2-3 lata temu przez ponad rok czasu. Mój skalp doprowadziłam tym do dramatycznego stanu, i do dzisiaj czuję efekt. Po pierwsze to fakt, że rozjaśniacze i farby mają często skład przyczyniający się do wypadania, a po drugie wysuszamy sobie skórę głowy, jest ona nieodżywiona i cebulki obumierają.
Najlepsze co możesz chyba zrobić, to kupić naturalną hennę ( najlepiej ze strony internetowej, bez dodatków), kupić sobie porządną wcierkę (polecam Jantar) oraz aloes do nawilżania skalpu i działać. Oczywiście na długości pewnie też przyda się nawilżać włosy.
__________________
_______________

- Czas wszystko zmienia.
- Tak mówią, ale to nieprawda. Konieczne są czyny. Gdy nic się nie robi wszystko zostaje jak było kiedyś.

Zapuszczam włosy
25 cm(sierpień),

I cel: 35 cm

niekosmetyczny blog dla kobiet


Kapryśne loki - blog
kamki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 20:29   #25
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez kamki Pokaż wiadomość
a po drugie wysuszamy sobie skórę głowy, jest ona nieodżywiona i cebulki obumierają.
To akurat nieprawda, skad ten pomysl?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 17:34   #26
kamki
Raczkowanie
 
Avatar kamki
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To akurat nieprawda, skad ten pomysl?
Kiedyś namiętnie farbowałam i rozjaśniałam, naprzemiennie, z brązu chciałam mieć blond. Niestety zaczęły pojawiać mi się łyse placki miejscami a skóra głowy swędziała coraz bardziej po każdym farbowaniu. Stan ten zmienił się w chwili, gdy zaczęłam nawilżać skalp. Może się mylę i to nie od tego, niech ktoś mądrzejszy oceni

Nie oszukujmy się, nie w każdej farbie jest super przyjemny skład. Są substancje też, które niestety nie działają kojąco na skórę.

Fakt, wtedy jakbym w ogóle wiedziała o tym, że skalp tak jak skórę na twarzy trzeba nawilżać może i bym miała po dziś dzień blond, niestety owej wiedzy nie miałam.
__________________
_______________

- Czas wszystko zmienia.
- Tak mówią, ale to nieprawda. Konieczne są czyny. Gdy nic się nie robi wszystko zostaje jak było kiedyś.

Zapuszczam włosy
25 cm(sierpień),

I cel: 35 cm

niekosmetyczny blog dla kobiet


Kapryśne loki - blog
kamki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 00:29   #27
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Dziękuje wszystkim za rady i zainteresowanie.
Włosy w dalszym ciągu wypadaja. Nie jest to jakaś ogromna ilość ale jest a nigdy nie było. Dodam też że Włosy malowałam ok 30 listopada i do dziś Mam jakiś cm odrostu ale wydaje mi się że te włosy co wypadają nie maja go wcale. Są całe blond tak jak by były teraz malowane. Może mi się wydaje bo odrost nie jest tak znaczący ale to ostatnio zauważyłam... Używam teraz jantaru choć też jak czytam powodować może wypadanie czego znowu się boję oraz waxu a do mycia green farmacy szampon plus odzywka do włosów słabych i zniszczonych.

Mam jeszcze pytanie. Przed malowaniem i po malowaniu używałam khadi oleju i to dość często. Praktycznie codziennie przez ok 2 tygodnie. Zastanawiam się czy to po nim może te włosy teraz wypadają? Spotkałam się z takimi opiniami. Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 09:01   #28
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

miałam podobną sytuacje do Twojej, aż wstyd się przyznawać jakie katusze zafundowałam swoim włosom w wakacje zrobiłam sobie trwałą a październiku nałożyłam najpierw rozjaśniacz tak jak Ty i od razu w tym samym dniu farbe.Rozjaśniacz zmywałam po niecałych 10 minutach, bo tak mnie parzyła skóra głowy.Potem miałam wrażenie, że włosy przestały mi rosnąć, nie mówiąc w jakim były stanie
od 1 listopada pije codziennie drożdże, wcieram jantar, 2 razy w tygodniu olejuje i ufarbowałam włosy khadi na ciemny brąz bez żadnej chemii.Poprawie 2 miesiącach systematycznej pielęgnacji widze różnice, włosy czasami nawet błyszczą i widze, że zaczęły znowu rosnąć
mnie wprawdzie nie wypadały włosy ale miałam stracha, że obumarły mi cebulki skoro włosy nie chciały rosnąć...
__________________
70/48





marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 14:10   #29
es7ef
Raczkowanie
 
Avatar es7ef
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 75
Send a message via Skype™ to es7ef
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Witam jeszcze raz... Prosze o rade. Kupilam VITAPIL i zaczynam od dzis go lykac. Slyszalam ze jeszcze mozna drozdze pic do tego. Jak myslicie ? nie chce przesadzic ale musze pomoc moim wlosom bo dalej wypadaja... Pozdrawiam
es7ef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 15:09   #30
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Prosze pomozcie mi! Włosy po rozjasnianiu!!!

Cytat:
Napisane przez es7ef Pokaż wiadomość

Mam jeszcze pytanie. Przed malowaniem i po malowaniu używałam khadi oleju i to dość często. Praktycznie codziennie przez ok 2 tygodnie. Zastanawiam się czy to po nim może te włosy teraz wypadają? Spotkałam się z takimi opiniami. Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Tak, oleje mogą się przyczyniać do nadmiernego wypadanie włosów lub "tylko" je wzmagać. Dlatego ja bym raczej ostrożnie do nich podchodziła.

Tak swoją drogą, o ile nie ma się alergii (która powoduje puchnięcie, nie poparzenie, tak swoją drogą, bo mam czasami wrażenie, że niektórzy mylą objawy), to można farbując na bardzo jasne blondy mieć zdrowe (wiadomo, że uwrażliwione) włosy i skórę głowy. A woda 12% może czasem wyrządzić kuku, przy wrażliwej skórze ja lubię używać troszkę oleju przed farbowaniem (u siostry, sama nie używam na swoich włosach tej wody, tylko 9%), ale pojawiły się osoby, u których przez tę metodę włosy nie rozjaśniły się za dobrze. Więc to ryzyko, bo kolor może wyjść rudawy lub żółty. Blond Bunny zaczęła myć odżywką przed farbowaniem i u niej się to chyba sprawdza. A ona farbuje farbami na wodzie 12%. Warto samemu wziąć sprawy w swoje ręce i się farbować, na blogu Blond Bunny jest sporo dziewczyn z ciemną naturą

No ale tak czy inaczej na razie trzeba poczekać, aż się skóra wyleczy.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.