Zaprosić/ nie zaprosić ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-15, 19:26   #1
sofever
Przyczajenie
 
Avatar sofever
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
GG do sofever

Zaprosić/ nie zaprosić ???


Cześć Dziewczyny!
Od dawna już jestem biernym uczestnikiem forum, dużo czytam, nigdy nie piszę, ale pewne porady i uwagi wielokrotnie mi pomogły.

Teraz, mimo, że problem z szerszej perspektywy wydaje się błahy proszę Was o opinie, zmobilizowanie lub zniechęcenie mnie do tego co chciałabym zrobić

Otóż od dość dawna podoba mi się pewien chłopak, z którym studiuję już 1,5roku. Podręcznikowy typ introwertyka, zawsze siedzi sam, na nikogo nie zwraca uwagi, rzadko kiedy zamieni z kimś 2 słowa. Niedawno, po raz pierwszy, przyszedł po raz pierwszy na imprezę integrującą nasz kierunek. Postanowiłam wykorzystać fakt, że w końcu postanowił udzielać się towarzysko oraz to, że moja śmiałość i pewność siebie zostały delikatnie zwiększone przez kilka drinków, i podeszłam i zagaiłam rozmowę. Skończył o się na tym, że przegadaliśmy razem cały wieczór. Następne dni czekałam, aż może na zajęciach podejdzie, zagada, zaproponuje spotkanie a tu totalna lipa. Zatem moje pytanie brzmi: czy mogę (powinnam) podejść do niego ja i zaproponować wyjście na piwo? Czy jest to społecznie akceptowalne, aby kobieta podjęła inicjatywę czy po prostu się w ten sposób skompromituje? Nie chciałabym mu się narzucać, albo dać do zrozumienia, że za nim szaleję, bo bez sensu wprowadzać atmosferę skrępowania jak jeszcze 3 lata wspólnej nauki przed nami. Dodam, że wcześniej miałam podejście, że to facet jest zapraszania, ale obrzydliwie gościa lubię i wolałabym przegadać z nim każdy swój wieczór niż siedzieć sama w pokoju, myśląc jak wyglądałyby nasze wspólne rozmowy...

Z góry przepraszam za trywialną naturę mojego problemu i proszę proszę o opinie
__________________
...CZAS NA ZMIANY...

Ćwiczę silną wole!
sofever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 19:33   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 20:33   #3
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Narzucanie się to jest wychodzenie z inicjatywą spotkania po odmowie z jednej strony. Jak można mówić o narzucaniu się gdy pierwszy raz chcesz coś zaproponować. Śmiało zaproponuj i nie analizuj za dużo, a jeśli odmówi to wycofaj się i już
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 22:42   #4
trapped_in_amber
Raczkowanie
 
Avatar trapped_in_amber
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 320
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Przegadaliście cały wieczór i było ok?
A teraz może się nie odzywać bo takim jest introwertykiem jak napisałaś, może jest niepewny, nieśmiały.
Ja bym zaryzykowała i go zagadnęła/zaprosiła, może z tego być fajna znajomość bo taki typ też się z czasem może otworzyć jak komuś bardziej zaufa/pozna lepiej (tak przynajmniej zauważyłam z mojego doświadczenia, miałam kilka takich znajomości).
__________________
Cel: zdrowe, normalne podejście
W drodze do celu...
trapped_in_amber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:31   #5
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Myślę, że jest po prostu nieśmiały i nie ma doświadczenia- z kobietami, a pewnie i z ludźmi ogólnie Także do odważnych świat należy, wykaż inicjatywę!
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:39   #6
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 199
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Myślę, że jest po prostu nieśmiały i nie ma doświadczenia- z kobietami, a pewnie i z ludźmi ogólnie Także do odważnych świat należy, wykaż inicjatywę!
Popieram, biorąc pod uwagę, że potrafiliście znaleźć wspólne tematy.
__________________
“Chęć śmierci jest naszą jedyną prawdziwą tragedią.”
valerverda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 12:20   #7
sofever
Przyczajenie
 
Avatar sofever
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
GG do sofever
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Och, dziękuję, dziękuję. Postanowiłam wykrzesać z siebie tyle odwagi i zaproponuje mu spotkanie jutro!

Ale jak mnie odrzuci to nie będzie za wesoło, bo mój mózg i tendencja do upartego analizowania wszystkiego bardzo uprzykrzy mi wówczas smutny żywot.
__________________
...CZAS NA ZMIANY...

Ćwiczę silną wole!
sofever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 14:14   #8
trapped_in_amber
Raczkowanie
 
Avatar trapped_in_amber
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 320
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Cytat:
Napisane przez sofever Pokaż wiadomość
Och, dziękuję, dziękuję. Postanowiłam wykrzesać z siebie tyle odwagi i zaproponuje mu spotkanie jutro!

Ale jak mnie odrzuci to nie będzie za wesoło, bo mój mózg i tendencja do upartego analizowania wszystkiego bardzo uprzykrzy mi wówczas smutny żywot.
Dobra decyzja i powodzenia
Lepiej "przegadać z nim każdy swój wieczór niż siedzieć sama w pokoju, myśląc jak wyglądałyby nasze wspólne rozmowy..." gdybyś nie spróbowała, jak sama to napisałaś
__________________
Cel: zdrowe, normalne podejście
W drodze do celu...
trapped_in_amber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:22   #9
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Zapraszaj koniecznie, może będzie z tego coś fajnego może facet też tak analizuje wszystko jak szalony, i nie umie się zebrać w sobie
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 15:18   #10
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Cytat:
Napisane przez sofever Pokaż wiadomość
Och, dziękuję, dziękuję. Postanowiłam wykrzesać z siebie tyle odwagi i zaproponuje mu spotkanie jutro!

Ale jak mnie odrzuci to nie będzie za wesoło, bo mój mózg i tendencja do upartego analizowania wszystkiego bardzo uprzykrzy mi wówczas smutny żywot.
Koniecznie napisz, jak poszło

Każda taka sytuacja wiąże się z pewnym ryzykiem, ale z mojego doświadczenia powiem Ci, że warto próbować; jeśli będzie chętny, to super, jeśli nie, przynajmniej utniesz ten ciąg rozmyślań i nie będziesz sobie robić złudnych nadziei. Będziesz miała jasną sytuację, a to bardzo cenna rzecz, bo w przypadku, kiedy po prostu nie wiesz stan beznadziejnego zauroczenia może trwać bardzo, bardzo długo i być bardzo, ale to bardzo dołujący
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 17:58   #11
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Oczywiście, że jest spłecznie akceptowalne i nawet akceptowane. Jak odmówi, nie musisz tego powtarzać, ale spróbować zawsze można.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 18:25   #12
basienka666
Raczkowanie
 
Avatar basienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 207
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Jak najbardziej próbuj...bo nie masz nic do stracenia wręcz przeciwnie - możesz coś zyskać. Gdy przeczytałam Twój wpis przypomniał mi się mój obecny mąż....też podobnie zachowywał się. Spróbowałam zagadać, udało się ....i za niedługo zostaliśmy parą....a od 2,5 roku jeśmy małżeństwem i teraz dogadujemy się bez słów.
Powodzenia
__________________
10 lipiec 2010r.
basienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:09   #13
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

może pomyślał, że byłaś pijana i naprawdę nie jesteś zainteresowana, więc czeka na jakiś znak Jeśli Ci się tak podoba to zaproponuj piwko
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:13   #14
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Zaprosić/ nie zaprosić ???

Cytat:
Napisane przez sofever Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Od dawna już jestem biernym uczestnikiem forum, dużo czytam, nigdy nie piszę, ale pewne porady i uwagi wielokrotnie mi pomogły.

Teraz, mimo, że problem z szerszej perspektywy wydaje się błahy proszę Was o opinie, zmobilizowanie lub zniechęcenie mnie do tego co chciałabym zrobić

Otóż od dość dawna podoba mi się pewien chłopak, z którym studiuję już 1,5roku. Podręcznikowy typ introwertyka, zawsze siedzi sam, na nikogo nie zwraca uwagi, rzadko kiedy zamieni z kimś 2 słowa. Niedawno, po raz pierwszy, przyszedł po raz pierwszy na imprezę integrującą nasz kierunek. Postanowiłam wykorzystać fakt, że w końcu postanowił udzielać się towarzysko oraz to, że moja śmiałość i pewność siebie zostały delikatnie zwiększone przez kilka drinków, i podeszłam i zagaiłam rozmowę. Skończył o się na tym, że przegadaliśmy razem cały wieczór. Następne dni czekałam, aż może na zajęciach podejdzie, zagada, zaproponuje spotkanie a tu totalna lipa. Zatem moje pytanie brzmi: czy mogę (powinnam) podejść do niego ja i zaproponować wyjście na piwo? Czy jest to społecznie akceptowalne, aby kobieta podjęła inicjatywę czy po prostu się w ten sposób skompromituje? Nie chciałabym mu się narzucać, albo dać do zrozumienia, że za nim szaleję, bo bez sensu wprowadzać atmosferę skrępowania jak jeszcze 3 lata wspólnej nauki przed nami. Dodam, że wcześniej miałam podejście, że to facet jest zapraszania, ale obrzydliwie gościa lubię i wolałabym przegadać z nim każdy swój wieczór niż siedzieć sama w pokoju, myśląc jak wyglądałyby nasze wspólne rozmowy...

Z góry przepraszam za trywialną naturę mojego problemu i proszę proszę o opinie
jest sporo ludzi,którzy wstydzą się poprosić o spotknie.jeśli jesteś tą odważniejszą stroną to spróbuj.co innego rozmawiać na imprezie pełnej ludzi ,a co innego iść we dwoje na piwo.zobaczysz jego reakcję i może dasz mu zielone światło.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.