HASHIMOTKI łączmy się ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 15:45   #1
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73

HASHIMOTKI łączmy się ;)


Witam,
po przeszperaniu forum nie znalazłam niestety wątku w którym mogłyby się wspierać osoby chore na hashimoto.
Sama leczę się już prawie 10 lat, moja choroba ujawniła się po poronieniu pierwszej ciąży. Chciałabym znaleźć tutaj bratnie dusze, powymieniać sie informacjami, radami. Dodatkowo zmagam się z dodatkowymi kilogramami, 3mam się w ryzach, raz mniej raz więcej , ale łatwo nie jest.

Hashimotki! Jeśli tu jesteście, odezwijcie się
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 15:55   #2
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Witam koleżankę w "niedoli"
Hashimotkuję od kwietnia 2010, tzn. od wtedy oficjalnie
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 16:05   #3
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Ojej, jak szybko ale super!!
Tzn. nie super że Ciebie też to spotkało ale szczerze mówiąc świetnie jest mieć bratnią duszę
Jak tam samopoczucie?
Jakieś problemy z wagą? Jakie tabletki bierzesz?
Ale fajnie
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 16:16   #4
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Nie mam problemów z wagą - odpukać!, w ogóle żadnych. Jakieś tam zaburzenia okresu miałam po raz pierwszy pół roku temu, ale skutek innych czynników niż Hashi.
Biorę hormon 25 i 50 na zmianę i nawet pomimo dużych wahań w badaniach, które czasami mam - fizycznie się to jakoś nie objawia.

A jeśli chcesz naprawdę dłuugiego wątku, to zajrzyj na Ginekologię - tam jest wątek o niedoczynności i Hashi z tego co kojarzę.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 16:24   #5
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Dzięka i odpukać że nie masz dolegliwości fizycznych
Ja niestety mam średnio 3 razy w roku rzuty chorobowe, ospałość, całkowity brak koncenracji, szwankującja przemiana materii, wieczne zaburzenia hormonalne,da się żyć ale nie da się "drugiego życia dać"
Mieszkając z Polsce przyjmowałam Letrox (na początku euthyrox) w dawce 150/175, teraz przyjmuje zagramaniczny hormon 175/200

No i walcze z małą nadwagą , na efekty trzeba zapracować ale da się

Ide sprawdzić tą ginekologię
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:36   #6
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

witajcie ja też mam hashimoto, ale endokrynolog nie dał mi żadnych tabletek. tsh mam niby w normie,ale hormony płciowe mam w cały świat, prolaktynę bardzo wysoką i nie mam okresu od 4 miesięcy. wybieram się we wtorek do ginekologa. mam pytanko, czy macie tsh w normie czy już weszłyście w niedoczynność? bo ja niby mam "tylko" hashimoto,ale skoro hormony mam rozwalone to chyba powinnam brać jakieś leki?
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 09:40   #7
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
witajcie ja też mam hashimoto, ale endokrynolog nie dał mi żadnych tabletek. tsh mam niby w normie,ale hormony płciowe mam w cały świat, prolaktynę bardzo wysoką i nie mam okresu od 4 miesięcy. wybieram się we wtorek do ginekologa. mam pytanko, czy macie tsh w normie czy już weszłyście w niedoczynność? bo ja niby mam "tylko" hashimoto,ale skoro hormony mam rozwalone to chyba powinnam brać jakieś leki?
Hej a jak wykryto u Ciebie hashi? Hash zawsze wchodzi wcześniej czy później z niedoczynnością.
Ja od razu mialam stwierdzoną niedoczynność, nie kilku lat nie mogę wyregulować TSH, czasem jest w normie ale nigdy nie spada poniżej 1 - czyli z ciąży nici.

Czy miałaś robione usg tarczycy?
Jeśli nie masz jeszcze niedoczynności, to nie musisz brać hormonów gdyż tarczyca sama je jeszcze produkuje. Ale raczej, niestety, to się szybko zmieni
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 11:29   #8
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
Hej a jak wykryto u Ciebie hashi? Hash zawsze wchodzi wcześniej czy później z niedoczynnością.
Ja od razu mialam stwierdzoną niedoczynność, nie kilku lat nie mogę wyregulować TSH, czasem jest w normie ale nigdy nie spada poniżej 1 - czyli z ciąży nici.

Czy miałaś robione usg tarczycy?
Jeśli nie masz jeszcze niedoczynności, to nie musisz brać hormonów gdyż tarczyca sama je jeszcze produkuje. Ale raczej, niestety, to się szybko zmieni
hashimoto stwierdza się na podstawie podwyższonych przeciwciał anty-tpo i anty-tg oraz usg tarczycy, i tak też u mnie stwierdzono, tsh na razie mam w normie, ale T3 i T4 raczej mam niskie, słyszałam,że niektórzy lekarze dają leki po to, żeby wspierać pracę tarczycy,ale mi lekarka powiedziała,że leki dostanę jak zajdę w ciążę,a teraz na razie nie

poza tym nie wiem, jak mam niby zajść w ciążę,skoro nie mam okresu i owulacji zapewne też nie, dziewczyny pisały na forach, że leki na tarczycę pozwoliły im odzyskać okres, no a ja nie dostałam, więc sama nie wiem. zapytam się ginekologa

Edytowane przez _Asiaczek_
Czas edycji: 2013-02-09 o 11:33
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:36   #9
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
hashimoto stwierdza się na podstawie podwyższonych przeciwciał anty-tpo i anty-tg oraz usg tarczycy, i tak też u mnie stwierdzono, tsh na razie mam w normie, ale T3 i T4 raczej mam niskie, słyszałam,że niektórzy lekarze dają leki po to, żeby wspierać pracę tarczycy,ale mi lekarka powiedziała,że leki dostanę jak zajdę w ciążę,a teraz na razie nie
Tak, hormony powinno się przyjmować żeby wspierać pracę tarczycy. Jeżeli planujesz ciążę i pragniesz bejbusia to zmień lekarza! Ta banda szarlatanów jest zawsze najmądrzejsza po szkodzie

Jeżeli od samego poczęcia nie będziesz wspierana farmakologicznie to szanse na donoszonie zmniejszą się drastycznie, wiem o czym piszę.
U mnie choroba ujawniła się podczas pierwszej ciąży a rozszalała się po poronieniu.
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:40   #10
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
Tak, hormony powinno się przyjmować żeby wspierać pracę tarczycy. Jeżeli planujesz ciążę i pragniesz bejbusia to zmień lekarza! Ta banda szarlatanów jest zawsze najmądrzejsza po szkodzie

Jeżeli od samego poczęcia nie będziesz wspierana farmakologicznie to szanse na donoszonie zmniejszą się drastycznie, wiem o czym piszę.
U mnie choroba ujawniła się podczas pierwszej ciąży a rozszalała się po poronieniu.
no dobrze, ale ja na razie nie planuję dziecka, to co, nie zasługuję sama w sobie na leczenie? w ciąży dostanę leki, a jak nie planuję to nie? porąbane to wszystko. dodam,że u lekarza byłam prywatnie,ale nie jestem zadowolona
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 13:09   #11
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
no dobrze, ale ja na razie nie planuję dziecka, to co, nie zasługuję sama w sobie na leczenie? w ciąży dostanę leki, a jak nie planuję to nie? porąbane to wszystko. dodam,że u lekarza byłam prywatnie,ale nie jestem zadowolona

Mieszkając w Polsce byłam, żeby nie skłamać, u 7 endokrynologów, jeden na NFZ reszta prywatnie, nigdy nie byłam zadowolona.
Teraz biore zagraniczne hormony ale lekarz jest jeszcze gorszy niż ci wszyscy polscy razem wzięci.

Dopóki nie ujawni Ci się niedoczynność, hormonów raczej nie dostaniesz , gdyż hashi samo w sobie się nie leczy, leczy się tylko niedoczynność.
Dlatego zdziwniona jestem że w ogóle je u Ciebie wykryto, gdyż hashi diagnozuje się dopiero w zaawansowanej postaci choroby, gdy dochodzi już do niedoczynności.
Z jednej strony dobrze że szybko zdiagnozowane, z drugiej strony nie można leczyć. Kółko się zamyka

Czy zbadali już objętość oraz wymiary tarczycy? dużo masz nacieków?
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 13:26   #12
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
Mieszkając w Polsce byłam, żeby nie skłamać, u 7 endokrynologów, jeden na NFZ reszta prywatnie, nigdy nie byłam zadowolona.
Teraz biore zagraniczne hormony ale lekarz jest jeszcze gorszy niż ci wszyscy polscy razem wzięci.

Dopóki nie ujawni Ci się niedoczynność, hormonów raczej nie dostaniesz , gdyż hashi samo w sobie się nie leczy, leczy się tylko niedoczynność.
Dlatego zdziwniona jestem że w ogóle je u Ciebie wykryto, gdyż hashi diagnozuje się dopiero w zaawansowanej postaci choroby, gdy dochodzi już do niedoczynności.
Z jednej strony dobrze że szybko zdiagnozowane, z drugiej strony nie można leczyć. Kółko się zamyka

Czy zbadali już objętość oraz wymiary tarczycy? dużo masz nacieków?
właśnie dlatego,że hashimoto diagnozuje się dopiero z zaawansowaną niedoczynnością, pacjenci mają przerąbane. u mnie zdiagnozowano wcześniej a i tak nie chcą podjąć leczenia. podejmą dopiero wtedy,jak będę ważyła 100kg i nie będę w stanie podnieść się z łóżka

co do usg to nie znam się, wiem,że mam guzy i tarczyca ma niejednorodną echogeniczność.

a co do niedoczynności,to mam jej objawy, w rodzinie występuje ta choroba,a oni patrzą tylko na tsh i nic więcej.na tej podstawie nie podejmują leczenia
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 14:38   #13
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
właśnie dlatego,że hashimoto diagnozuje się dopiero z zaawansowaną niedoczynnością, pacjenci mają przerąbane. u mnie zdiagnozowano wcześniej a i tak nie chcą podjąć leczenia. podejmą dopiero wtedy,jak będę ważyła 100kg i nie będę w stanie podnieść się z łóżka

co do usg to nie znam się, wiem,że mam guzy i tarczyca ma niejednorodną echogeniczność.

a co do niedoczynności,to mam jej objawy, w rodzinie występuje ta choroba,a oni patrzą tylko na tsh i nic więcej.na tej podstawie nie podejmują leczenia

Czyli niestety norma
Ja po pierwszym poronieniu, jak hashi sie rozszalało to przytyłam ponad 40kg, mój pierwszy endo "kazał mi się z tym pogodzić" a ja mu na to figa i wróciłam do wagi "z przed" fakt faktem jest mi ciężko utrzymać wagę bo przemiana materii bardzo niedomaga, tsh utrzymuje przy górnej granicy normy czyli o ciąży mogę zapomnieć, z upływem lat pojawiły się "rzuty choroby" .
Najbardziej wnerwia mnie stwierdzenie "z tym da się żyć", tylko co to za życie dla mnie i otoczenia , ja już w tej chwili mam takie wachnięcia nastrojów że aż wstyd miedzy ludźmi przebywać

Wiem że w niemczech jest jesdna endokrynolożka która zajmuje się głównie hashi, same dobre opinie na jej temat krążą.

Póki co Słońce, mogę polecić Ci zmianę dięty oraz odpowiednią suplementację, zastosowałam się do tych wskazówek zwłaszcza jeśli chodzi o wykluczenie pewnej żywności np. soji, fasoli,; staram się jeść bezglutenowo oraz przyjmuję wskazaną suplementację

przeczytaj ten artykuł :

http://commed.pl/dieta-i-suplementy-...o-vt50353.html
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 15:10   #14
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

dołączam : ) problemów z wagą nie mam, bioręeythyrox 50, jestem na diecie bezglutenowej...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 20:12   #15
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
Czyli niestety norma
Ja po pierwszym poronieniu, jak hashi sie rozszalało to przytyłam ponad 40kg, mój pierwszy endo "kazał mi się z tym pogodzić" a ja mu na to figa i wróciłam do wagi "z przed" fakt faktem jest mi ciężko utrzymać wagę bo przemiana materii bardzo niedomaga, tsh utrzymuje przy górnej granicy normy czyli o ciąży mogę zapomnieć, z upływem lat pojawiły się "rzuty choroby" .
Najbardziej wnerwia mnie stwierdzenie "z tym da się żyć", tylko co to za życie dla mnie i otoczenia , ja już w tej chwili mam takie wachnięcia nastrojów że aż wstyd miedzy ludźmi przebywać

Wiem że w niemczech jest jesdna endokrynolożka która zajmuje się głównie hashi, same dobre opinie na jej temat krążą.

Póki co Słońce, mogę polecić Ci zmianę dięty oraz odpowiednią suplementację, zastosowałam się do tych wskazówek zwłaszcza jeśli chodzi o wykluczenie pewnej żywności np. soji, fasoli,; staram się jeść bezglutenowo oraz przyjmuję wskazaną suplementację

przeczytaj ten artykuł :

http://commed.pl/dieta-i-suplementy-...o-vt50353.html
dzięki za artykuł, na pewno przeczytam. póki co jestem na diecie niskowęglowodanowej, nie jem pieczywa, ogólnie mąki, ziemniaków itp. ograniczam nabiał i staram się jeść świeże warzywa do każdego posiłku. żebym jeszcze kawę potrafiła ograniczyć,ale piję jej dużo i yerba mate,bo jestem senna cały czas
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 22:01   #16
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
dołączam : ) problemów z wagą nie mam, bioręeythyrox 50, jestem na diecie bezglutenowej...
bardzo prawidłowo witamy w gronie młodych gniewnych
a w jakim wieku jesteś bo na avatarze dałabym Ci z 16 ale aż mi byłoby strasznie przykro wiedząc że taka młoda osóbka choruje

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
dzięki za artykuł, na pewno przeczytam. póki co jestem na diecie niskowęglowodanowej, nie jem pieczywa, ogólnie mąki, ziemniaków itp. ograniczam nabiał i staram się jeść świeże warzywa do każdego posiłku. żebym jeszcze kawę potrafiła ograniczyć,ale piję jej dużo i yerba mate,bo jestem senna cały czas
Właśnie o tym mowa słońce dieta bezglutenowa czyli wykluczenie mąki (pieczywa, makaronów), jeszcze tylko dorzucić selen, cynk i omega 3 i gitarka
A czy Ciebie też mogę spytać o wiek? Nie żebym książkę pisała , ale coraz wiecej młodych dziewczyn zaczyna chorować
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 22:35   #17
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
bardzo prawidłowo witamy w gronie młodych gniewnych
a w jakim wieku jesteś bo na avatarze dałabym Ci z 16 ale aż mi byłoby strasznie przykro wiedząc że taka młoda osóbka choruje



Właśnie o tym mowa słońce dieta bezglutenowa czyli wykluczenie mąki (pieczywa, makaronów), jeszcze tylko dorzucić selen, cynk i omega 3 i gitarka
A czy Ciebie też mogę spytać o wiek? Nie żebym książkę pisała , ale coraz wiecej młodych dziewczyn zaczyna chorować
omega 3 biorę i ogólnie preparaty witaminowo-mineralne, obecnie biorę prenatal classic,bo jest tam dużo żelaza,a ja mam z nim problem, zawsze mam niskie. zdecydowałam się na dietę niskowęglową,bo zauważyłam,że węglowodany mnie tuczą,tak samo nabiał,doczytałam że najlepiej by było wykluczyć cukry proste i tak też zrobiłam.

ja mam 30 lat, więc nastolatką nie jestem
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 22:58   #18
cyanide_girl
Przyczajenie
 
Avatar cyanide_girl
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cześć, chętnie się przyłączę do Waszego grona. Hashimoto zdiagnozowano u mnie ok. roku temu, w sumie tylko dzięki temu, że zaczęłam sama drążyć, dlaczego nagle, w niecały rok, przytyłam ponad 10kg, Dodam, że całe życie walczyłam z niedowagą, bmi ledwo dobijało do normy. Poza tym mam też inne problemy hormonalne, przede wszystkim dużo za wysoką prolaktynę. Teoretycznie tsh według norm laboratoryjnych było ok, ale jednak według mojego endokrynologa było za wysokie i biorę euthyrox 25, i już to mi sporo dało bo nie przesypiam 12 h w nocy i jeszcze kilku w dzień. Ehh, rozpisałam się, a chciałam się tylko przywitać. W każdym razie pozdrawiam wszystkie towarzyszki niedoli
__________________
"You mean she would rather imagine herself relating to an absent person than build relationships with those around her?"
cyanide_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 23:35   #19
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez cyanide_girl Pokaż wiadomość
Cześć, chętnie się przyłączę do Waszego grona. Hashimoto zdiagnozowano u mnie ok. roku temu, w sumie tylko dzięki temu, że zaczęłam sama drążyć, dlaczego nagle, w niecały rok, przytyłam ponad 10kg, Dodam, że całe życie walczyłam z niedowagą, bmi ledwo dobijało do normy. Poza tym mam też inne problemy hormonalne, przede wszystkim dużo za wysoką prolaktynę. Teoretycznie tsh według norm laboratoryjnych było ok, ale jednak według mojego endokrynologa było za wysokie i biorę euthyrox 25, i już to mi sporo dało bo nie przesypiam 12 h w nocy i jeszcze kilku w dzień. Ehh, rozpisałam się, a chciałam się tylko przywitać. W każdym razie pozdrawiam wszystkie towarzyszki niedoli
witaj
ja też mam inne problemy hormonalne, prolaktynę mam bardzo wysoką i m.in. z tego powodu zaniknął mi okres. we wtorek idę do gina,mam nadzieję,że mi pomoże. ja też przytyłam ok. 12 kg w dwa lata, także nie jesteś sama,tu wszystkie się zmagamy z tym problemem
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 10:10   #20
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
bardzo prawidłowo witamy w gronie młodych gniewnych
a w jakim wieku jesteś bo na avatarze dałabym Ci z 16 ale aż mi byłoby strasznie przykro wiedząc że taka młoda osóbka choruje
Mam 19 : P A wykryto u mnie Hashimoto w wieku 17... no niestety choroby tarczycy są nazywane chorobą cywilizacyjną już : (


Znam ten artykuł z commedu, często przeglądam kolejne strony tego forum i staram się do tego stosować.

Ale nie wiem czy te witaminy trzeba brać cały czas? Przecież chyba trzeba robić przerwy? Ja kupiłam sobie selen, omega 3 i 6, żelażo, wit z grupy B, wit C 1000 mg, ekstrakt z zielonej herbaty i cynk (salfazin) i wit D3 ale taką do rozpuszczania z wapniem musującą, bo nigdzie nie widziałam innej ; o a tam pełno chemii w tym i wątpie w tą przyswajalność...:rolleye s:
ale już mi się pokończyło... teraz biolę tylko selen i żelazo, a zamiast kapsułek z kwasami omega piję olej lniany : )
Do tego wykluczyłam całkowicie nabiał i soję no i produkty bezglutenowe, a także kawę (piję dużo białej herbaty i czasem zieloną, też mają kofeinę, okresowo ekstrakr z Gurany z firmy Olimp- polecam zamiast kawy) a jem baaardzo dużo warzyw. I widzę wielką różnicę w samopoczuciu i wierzę, że będzie jeszcze lepiej : )

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać przepisy bezglutenowe i beznabiałowe, które sama wymyśliłam, więc na własne ryzyko : DD
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:15   #21
kasia_mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Witam dziewczyny cieszę się, że znalazłam to forum, bo o Hashi słyszy się dużo ale spotkać kogoś z podobnymi problemami i z wiedzą na ten temat już ciężej... Ja Hashi mam stwierdzone od 4 lat, aktualnie biorę 6x88mg eutyroxu i 1x100mg na tydzień. THS mam w normie ale atpg i atpo w granicach 500 jednostek (4 lata temu koło 1000 było więc jakiś regres jest)
Mimo to walczę z dużą nadwagą - na obecną chwilę powinnam ważyć dobrze ponad 30 kg mniej.. niby przy wzroście 178 cm moje 100 kg tak nie razi ale jak się czuję z tym "bagażem" wiem ja najlepiej... Juz pomijam fakt, że ciężko cokolwiek kupic w czym człowiek nie wygląda jak baleron lub 80-letnia babcia - ale sama kondycja fizyczna... dramat wejście na 2 piętro po schodach - zadyszka na maxa, zawiązanie butów czy pedicure - męka... Lustra w domu prawie kirem okryte bo patrzeć na to coś nie mogę... Od kilku dni zaczęłam stosować jako chyba ostatnią deskę ratunku dietę niskoglikemiczną, oczywiście na razie wogóle się nie ważę bo nie ma sensu ale po cichu liczę, że może tym razem się uda... Walka z kg zaczęła się po pierwszym porodzie 14 lat temu - wtedy przez całą ciążę leżałam, faszerowana duphastonem na podtrzymanie ciąży przytyłam 40 kg... Niby w drugiej ciązy 10 lat temu przytyłam tylko 10 kg ale co z tego skoro te pierwsze wcale nie zleciały... Czuję się jak czołg pancerny i czego już nie stosowałam na tą wagę... Powiem szczerze, tylko raz udało się schudnąć lat temu 6 kiedy dostępna i legalna była meridia - wtedy w kilka miesięcy zleciało mi 18 kg ale po odstawieniu w dwa lata wróciło - i w międzyczasie zdiagnozowano mi Hashimoto...
to chyba na tyle na początek.. jeśli macie jakieś doświadczenia w diecie niskoglikemicznej (mi zaleciła ją moja endo) - proszę o sugestie; w necie jest wiele o diecie Montignaca która jest podobna do niskoglikemicznej ale o samej niskoglikemicznej poza przepisami na jedzonko dużo nie znalazłam
pozdrawiam serdecznie
kasia_mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:41   #22
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez cyanide_girl Pokaż wiadomość
Cześć, chętnie się przyłączę do Waszego grona. Hashimoto zdiagnozowano u mnie ok. roku temu, w sumie tylko dzięki temu, że zaczęłam sama drążyć, dlaczego nagle, w niecały rok, przytyłam ponad 10kg, Dodam, że całe życie walczyłam z niedowagą, bmi ledwo dobijało do normy. Poza tym mam też inne problemy hormonalne, przede wszystkim dużo za wysoką prolaktynę. Teoretycznie tsh według norm laboratoryjnych było ok, ale jednak według mojego endokrynologa było za wysokie i biorę euthyrox 25, i już to mi sporo dało bo nie przesypiam 12 h w nocy i jeszcze kilku w dzień. Ehh, rozpisałam się, a chciałam się tylko przywitać. W każdym razie pozdrawiam wszystkie towarzyszki niedoli
Witaj cyanide_girl niestety senność to również moja domena, mi jeszcze dochodzą bóle mięśni i stawów ale tylko w okresie rzutu choroby o którym napiszę jak znajdę chwilke wiecej czasu

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
witaj
ja też mam inne problemy hormonalne, prolaktynę mam bardzo wysoką i m.in. z tego powodu zaniknął mi okres. we wtorek idę do gina,mam nadzieję,że mi pomoże. ja też przytyłam ok. 12 kg w dwa lata, także nie jesteś sama,tu wszystkie się zmagamy z tym problemem

Kurczę, ostatnio też ma problemy z okresem, dokładnie od 2 mc, cykl mi się rozlegulował jak nigdy o zmaganiach z wagą chyba nic nie muszę dodawać
Asiaczku ..też dobijam 30

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Mam 19 : P A wykryto u mnie Hashimoto w wieku 17... no niestety choroby tarczycy są nazywane chorobą cywilizacyjną już : (


Znam ten artykuł z commedu, często przeglądam kolejne strony tego forum i staram się do tego stosować.

Ale nie wiem czy te witaminy trzeba brać cały czas? Przecież chyba trzeba robić przerwy? Ja kupiłam sobie selen, omega 3 i 6, żelażo, wit z grupy B, wit C 1000 mg, ekstrakt z zielonej herbaty i cynk (salfazin) i wit D3 ale taką do rozpuszczania z wapniem musującą, bo nigdzie nie widziałam innej ; o a tam pełno chemii w tym i wątpie w tą przyswajalność...:rolleye s:
ale już mi się pokończyło... teraz biolę tylko selen i żelazo, a zamiast kapsułek z kwasami omega piję olej lniany : )
Do tego wykluczyłam całkowicie nabiał i soję no i produkty bezglutenowe, a także kawę (piję dużo białej herbaty i czasem zieloną, też mają kofeinę, okresowo ekstrakr z Gurany z firmy Olimp- polecam zamiast kawy) a jem baaardzo dużo warzyw. I widzę wielką różnicę w samopoczuciu i wierzę, że będzie jeszcze lepiej : )

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać przepisy bezglutenowe i beznabiałowe, które sama wymyśliłam, więc na własne ryzyko : DD
Z przepisów z chęcią skorzystam ostatnio korzytam z przepisów do diety dunkana, jestem zadowolona ale z chęcią nauczę sie czegos nowego i już wypróbowanego

Illegale, jesli chodzi o suplementacje to postawiłam na omega 3 - przyjmuje dwie tabletki z Olipmu dziennie - mniej aniżeli jest zalecane ale lepiej mniej niż wcale
witamina c i a+e codziennie po 1 tabletce
selen i cynk - seryjnie, tzn. wykańczam "listek tabletek" i robie mc przerwę

Oczywiscie wszystkie te suplementy przyjmuje w ciagu dnia i wieczoram, od rana tylko i wyłącznie letrox/levaxin
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:54   #23
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość


Z przepisów z chęcią skorzystam ostatnio korzytam z przepisów do diety dunkana, jestem zadowolona ale z chęcią nauczę sie czegos nowego i już wypróbowanego

Illegale, jesli chodzi o suplementacje to postawiłam na omega 3 - przyjmuje dwie tabletki z Olipmu dziennie - mniej aniżeli jest zalecane ale lepiej mniej niż wcale
witamina c i a+e codziennie po 1 tabletce
selen i cynk - seryjnie, tzn. wykańczam "listek tabletek" i robie mc przerwę

Oczywiscie wszystkie te suplementy przyjmuje w ciagu dnia i wieczoram, od rana tylko i wyłącznie letrox/levaxin
Ja również tabletki-witaminy przyjmuję wieczorem, wszędzie tak się zaleca
Ja staram się teraz jeść jak najmniej tabletek, a jak najwięcej dostarczać w pożywieniu witamin... byłam przerażona jak przez jakiś czas było tego mnóstwo: tabletki anty, letrox, propranolol, polprazol i duspatalin na żołądek + wszystkie witaminy polecane przy Hashi i preparat z guarany teraz biorę rano tylko letrox, wieczorem tabletke anty no i okresowo witaminy -żelazo i selen : )



Na wieczną senność polecam Guaranax z Olimpu w dużych dawkach : ) (chyba 6 na dobę)




Co do przepisów to postaram się później stworzyć, bo narazie staram się uczyć do ostaniego kolokwium :< jak tylko zdam wezmę się zato...

A co robisz z diety Dukana? Ja kiedyś robiłam placki owsiane, chyba stąd pochodzą, ale niestety są glutenowe ;<
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:09   #24
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja również tabletki-witaminy przyjmuję wieczorem, wszędzie tak się zaleca
Ja staram się teraz jeść jak najmniej tabletek, a jak najwięcej dostarczać w pożywieniu witamin... byłam przerażona jak przez jakiś czas było tego mnóstwo: tabletki anty, letrox, propranolol, polprazol i duspatalin na żołądek + wszystkie witaminy polecane przy Hashi i preparat z guarany teraz biorę rano tylko letrox, wieczorem tabletke anty no i okresowo witaminy -żelazo i selen : )



Na wieczną senność polecam Guaranax z Olimpu w dużych dawkach : ) (chyba 6 na dobę)




Co do przepisów to postaram się później stworzyć, bo narazie staram się uczyć do ostaniego kolokwium :< jak tylko zdam wezmę się zato...

A co robisz z diety Dukana? Ja kiedyś robiłam placki owsiane, chyba stąd pochodzą, ale niestety są glutenowe ;<
muszę chyba wypróbować ten guaranax ale obawiam się,że jedna kapsułka nie wystarczy
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:20   #25
cyanide_girl
Przyczajenie
 
Avatar cyanide_girl
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
Witaj cyanide_girl niestety senność to również moja domena, mi jeszcze dochodzą bóle mięśni i stawów ale tylko w okresie rzutu choroby o którym napiszę jak znajdę chwilke wiecej czasu
O, ja myślałam przez cały czas, że stawy mnie bolą bo odziedziczyłam reumatyzm po babci po prostu, bo zawsze mi się bóle nasilały się jesienią i kiedy w powietrzu jest dużo wilgoci.
__________________
"You mean she would rather imagine herself relating to an absent person than build relationships with those around her?"
cyanide_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 15:34   #26
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

chyba też się skuszę na ten guaranax, jak tylko dotrę do Polski.

Dziewczyny, chcialabym Wam podać przepis na chleb z diety dunkana. Nie jest coprawda bezglutenowy ale napiszę dlaczego mi służy bardziej niż zwykły chleb , nawet wieloziarnisty, żytni czy chlebek wasa.

Po pierwsze, ograniczam wegle do minimum gdyż mi poprostu nie służą, własnie przy zimie doszło mi kilka kg ktore aktualnie zwalczam chleb wasa bezglutenowy jest absurdalnie drogi a ponieważ pracuje fizycznie potrzeuje dużo energii. Po zjedzeniu 3 kromeczek takiego chlebka i po dwóch godzinach pracy, ssie mnie niesamowicie, poprostu jestem nieziemsko głodna.

Po drugie , my hashimotki, mamy problemy z przemianą materii. Osobiście miałam takie klopoty z wypróżnieniem że szok. Przez 9mc łykałam przed jedzeniem błonnik, niby było ok ale w którymś momencie przestał na mnie działać.

Skusiłam się na chleb dunkana i moje problemy skończyły się momentalnie. P 3 cieńkich kromeczkach z chudą szyneczką i warzywkami czuje sytość przez 3-4 godzinki , o problemach kibelowych pamietam jak przez mgłę

Dla chetnych podaję przepis :

-16łyżek otrębów owsianych nie mielonych
-8łyżek otrebów pszennych nie mielonych
- 10 łyżek odtłuszczonego mleka w proszku np. z mlekovity
- 12g (paczuszka) drożdzy suszonych
- pół łyżeczki soli
- 3 jajka
- 5 łyzek jogurtu naturalnego
- 5 łyzek letnie wody.

Mieszamy składniki suche, dodajemy skladniki mokre i mieszamy (np. silikonową łyzką do ciast) . ciasto przelewamy do foremki "keksówki" wyłożonej papierem do pieczenia.

Wkładamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy;
15minut w 200c
20minut w 170c

wykładamy do ostygnięcia.

Chlebek starcza mi na 5/6 dni, jego przygotowanie zajmuje mi 5min + pieczenie. Bardzo syty, wilgotny. Osobiście polecam

Edytowane przez tusentakk
Czas edycji: 2013-02-10 o 15:37 Powód: bo napisałam 200 zamiast 20 minut ;)
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:01   #27
cyanide_girl
Przyczajenie
 
Avatar cyanide_girl
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

A propos bólu mięśni i stawów, to ja też odczuwam podobne dolegliwości. Nawet się zastanawiałam czy to nie z powodu hashimoto, ale zrzuciłam to na odziedziczony po babci reumatyzm. :P
__________________
"You mean she would rather imagine herself relating to an absent person than build relationships with those around her?"
cyanide_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:26   #28
tusentakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 73
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez cyanide_girl Pokaż wiadomość
A propos bólu mięśni i stawów, to ja też odczuwam podobne dolegliwości. Nawet się zastanawiałam czy to nie z powodu hashimoto, ale zrzuciłam to na odziedziczony po babci reumatyzm. :P
Przy chorobie hashimoto występują tzw. "rzuty choroby" - tarczyca pobudzana terapią hormonalną sama próbuje wytworzyć dawkę hormonu. Reakcja ukłądu odpornościowego jest natychmiastowa. Skutkiem rzutu jest - "obolałe ciało" - wszechobecny ból mięśni , stawów(jak przy grypie), skóry, dręwienie kończyn, wzmożona senność i brak jakiejkolwiek koncentracji.

to tak w mega skrucie , bez wnikania w terminologię medyczną
tusentakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:35   #29
kasia_mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

dołączam do grona z Hashi żyję już czwarty zdiagnozowany rok a ile ich wcześniej było - kto wie... po wielu przygodach z lekarzami trafiłam w końcu na dobrą internistkę, która ma sporą wiedzę o Hashi i w efekcie mam THS już unormowane. Biorę 6 x w tyg 88mg eutyroxu i 1x 100mg. Ponieważ zmagam się z dużą nadwagą pewien "specjalista" dwa lata temu przepisał mi 150mg eutyroxu po którym mało co się nie przekręcilam na tamten świat...kołatanie serca, poty, czarne plamy przed oczami w najmniej odpowiednich momentach (np przy prowadzeniu auta) - w rezultacie z niedoczynności wskoczyłam w nadczynność i faktycznie zaczęłam chudnąć ale coś kosztem czegoś... Trafiłam na obecną panią doktor i wszystko wróciło do "normy" tzn wyniki już w miarę (atpg i atpo z prawie 1000 jednostek zjechało o połowę) aczkolwiek zgubić te 30 kg nie idzie w żaden sposób od wczoraj jem tylko produkty z indeksem glikemicznym poniżej 40 i jak to nie pomoże to już chyba nie mam szans oczywiście probowałam wszystkich możliwych diet, przyznam szczerze, że zanim zdiagnozowali mi Hashi tylko niedozwolona dziś meridia pomogła mi schudnąć ok 20 kg w pół roku. Niestety potem to wróciło
Jeśli któraś z Was kochane ma doświadczenia z dietą niskoglikemiczną to bardzo proszę o podpowiedzi i sugestie jak to ustrojstwo stosować... Czy pomogło którejś z Was? pozdrawiam serdecznie
kasia_mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 18:49   #30
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: HASHIMOTKI łączmy się ;)

Cytat:
Napisane przez tusentakk Pokaż wiadomość
Przy chorobie hashimoto występują tzw. "rzuty choroby" - tarczyca pobudzana terapią hormonalną sama próbuje wytworzyć dawkę hormonu. Reakcja ukłądu odpornościowego jest natychmiastowa. Skutkiem rzutu jest - "obolałe ciało" - wszechobecny ból mięśni , stawów(jak przy grypie), skóry, dręwienie kończyn, wzmożona senność i brak jakiejkolwiek koncentracji.

to tak w mega skrucie , bez wnikania w terminologię medyczną
Od wczoraj to ja. Aż mnie to wkurza
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-11 15:02:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.