Uczulenie Na Farbe Do Wlosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-24, 08:16   #31
EWELINAMAZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ale koniecznie zrób sobie test..
Jesli chodzi o mnie to ja biore wapno i alertek albo cos w tym stylu, ale włosy malowane są tak, jak przy balejazu czyli skora nie ma kontaktu z farbą. Najlepiej przejdz sie z tym do dermatologa /alergologa i zrób sobie test który wykarze na jaki składnik jestes uczulona.
EWELINAMAZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 15:37   #32
vikussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Niestety ma dokładnie to samo
Kiedyś farbowałam włosy na blond. Wszystko było ok. później czarna farba i straszne uczulenie. Teraz nie mogę używać już nawet jasnej farby. Myślałam o rozjaśnieniu włosów. Myślicie, że na to również wystąpi mi uczulenie? Na czym to polega?
vikussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 23:09   #33
rentka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam
Farby do włosów zawierają parafenlodiaminę, najwięcej jest jej w czarnych farbach. Męczę się już trzy lata! To był koszmar. Próbowalam różnych farb każda mnie uczulała. Potem szukałam różnych ziół, co prawda nie miałam reakcji alergicznej ale kolor był beznadziejny czyli jasny, wpadający w rudy, a ja chiałam czarny. I wreszcie znalazłam super zioła, może nie są zupełnie czarne ale bardzo ciemny brąz. Siwe włosy nie są całkowicie pokryte ale nie rzuca się to w oczy. Dla zainteresowanych polecam sklep internetowy Mazidła farba Indygo. Nie będę czarować, okropnie się nakłada to błoto, ale warto się pomęczyć. Pozrdawiam
rentka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 17:01   #34
barbarella3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Dla wszystkich z alergiami SPRAWDŹCIE farby BIOKAP NUTRICOLOR

www.zdrowefarbowanie.pl

Edytowane przez barbarella3
Czas edycji: 2010-02-11 o 17:02
barbarella3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 23:25   #35
martuniaa_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez twostep Pokaż wiadomość
u mnie to samo...
dobrze ,że znalazłam ten wątek,bo przynajmniej teraz dopiero wiem skąd te uczulenie u mnie...
farbowałam rzęsy henną po którym poczatkowo miałam oczy czerwone jak u królika,niesamowity ból głowy,dziwne dreszcze oraz uderzenie gorąca. potem pojawiła sie opuchlizna w zasadzie na całej twarzy-jak patrzyłam do lustra to nie mogłam się poznać-oczu prawie nie było widać, nos opuchnięty o rozmiarach kartofla, policzki jak u chomika...do tego po wczesniejszym farbowaniu włosów henną doszło do wysypki w postaci jakby nabrzmiałych bąbli, które pojawiły się przy lini włosów na czole,przy uszach oraz na głowie...nadziwniejsze jest to ,że do momentu kiedy pojawiły sie te wszystkie objawy stale farbowłam włosy henną i nigdy nie miałam takich objawów...
pluteus prosiłabym o namiary na hennę ,która nie posiada tego uczulajacego dziadostwa, byłabym bardzo wdzięczna Ci za pomoc
Powiedz mi jak się z tego wyleczyłaś i ile to trwało??
mam ten sam problem!!

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Cytat:
Napisane przez martuniaa_77 Pokaż wiadomość
Powiedz mi jak się z tego wyleczyłaś i ile to trwało??
mam ten sam problem!!
Tzn sorki ja farbowałam włosy szamponetka i najpierw miałam wysypke ,a potem spuchła mi cała twarz!!!
martuniaa_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 12:04   #36
Myszeczka9001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Tarnów:)
Wiadomości: 3
GG do Myszeczka9001
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witajcie!

Ja za pierwszym razem robiłam pasemka czarne i nic mi nie było,potem w domu sama zrobiłam sobie czarne włosy ale szamponem koloryzującym i nic mi nie było,na kolejny raz poszłam do fryzjerki z tą samą farbą i nic mi nie było,teraz tzn w sobotę zafarbowałam tą samą farbą na czarno i po prostu wyglądam dramatycznie,całą sobotę swędziała mnie głowa powstały ranki,rano jak wstałam twarz czerwona krostki itp,poszłam do lekarza okazało się że alergia na składnik w czarnej farbie,dostałam 2 zastrzyki,nic nie pomogło wczoraj wieczorem spuchłam dramtycznie aż się nie poznałam w lustrze,dostałam nowe i maści aczkolwiek nadal opuchlizna nie schodzi i nie wiem co robić,widzę swoje łuki brwiowe w oczach bo tak mam spucnhięte czoło,nie wiem czy znów iść do lekarza czy nakładam kompres schłodzony,troszkę zeszło po maści ale nie wiele...na całym ciele mam różne krostki zaczerwienienia ale twarz wygląda najgorzej...i ta opuchlizna..coz tą opuchlizną zrobić pomóżcie!
Myszeczka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 19:31   #37
martuniaa_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam!
Miałam to samo, te same objawy, byłam spuchnięta. Przede wszystkim musisz zabrać włosy z twarzy i karku, najlepiej spiąć w jakiś kok. Całe lecznie trwało ponad tydzień, brałam : przede wszystkim Clemiastin 2 razy dziennie, Telfast, Locoid Crelo na wysypkę. Opuchlizna zeszła mi po tygodniu. Jak nie Tobie to może przyda się to innym dziewczynom. Myślę, że chociaż trochę pomogłam.
Pozdrawiam
martuniaa_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 19:15   #38
patrysia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Jeżeli masz spuchniętą twarz i wypryski to powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza .Przykro mi ale to nie są żarty,dostaniesz jakieś konkretne leki i szybko Ci przejdzie ,w najgorszym przypadku zostawią cię pod kroplówką.Twoje włosy nie powinny dotykać szyji ,najlepiej wypłuczje w rumianku i nie staraj się ich dotykać .Może być tak że wypryski zaczną się powiększać ,bo to wszystko się przenosi na całe ciało z głowy .Broń boże nie drap tego .Powinnaś iść do lekarza jak najszybciej.Ja miałam cztery razy uczulenie i bez lekarza ,sterydów ,i innych leków na recepte nic nie pomogło . Pozdrawiam
patrysia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 10:56   #39
Myszeczka9001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Tarnów:)
Wiadomości: 3
GG do Myszeczka9001
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Poszłam do dermatologa,dostałam telfast,wodę borową,maść na receptę na twarz na ciało i na skórę głowy,pomogło,tydzień się męczyłam w drugim leczyłam plamy które wyglądały jak poparzenie...jest już dobrze,wypryski na plecach mam,sedzi mnie skóra głowy ale tak będzie dopóki nie zacznie schodzić farba...muszę się pomęczyć,jednakże moja twarz wygląda rewelacyjnie nie zostały blizny ani plam nie ma,2 tygodnie byłam na diecie mlecznej,właśnie przez to,lekarka powiedziała że mogło się to skończyć tragicznie byłam krok od śmierci,to nie żarty więcej nie farbuję włosów,a jak już będę miała farbować to driogą farbą i zrobię test na skórze,bądź kupie farbę dla alergików jednakże póki co,nie farbuję włosów...pozdrawiam
Myszeczka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 14:41   #40
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

spróbuj farbowanie henną - różne opcje kolorystyczne, jest specjalny wątek o tym. Jest to farba roślinna , nie posiadająca chemii przez co nie uczula. Jest neutralna dla włosów. Działa wręcz jak odzywka, nie obciąża włosów, nie niszczy ich. Jest w składzie wielu szamponów
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:06   #41
kasioczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

ja tez mam uczulenie ale nie wiem na jaki składnik podejrzewam ppd. Glowe mam w krostach puchnie mi twarz takze nieciekawie. Znalazłam w internecie farby calkowicie naturalne po nich nic mi nie jest, są to farby KHADI i mozna je kupic na helfy.pl. Niestety nie są zbyt trwałe dosyc szyko sie zmywaja i nie pokrywają idealnie siwych włosów ale dobre i to...
kasioczek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 17:56   #42
postrozowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 27
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

witajcie!
juz wczesniej pisalam ze mialam jakies uczulenie, czyli czerwone lpecy twarz po rozjasnianiu włosow. 2 dni temu opalalam sie na sloncu i potem w domu zafarbowalam sobie sama wlosy, kupilam 2 rozjasniacze i nalozylam dużąilosc na glowe potem zmylam farbe i nastepnego dnia mialam spuchniete czolo,potem jakby opuchlizna sie powiekszala,przestraszyla m sie i poszlam na pogotowei, dostalam leki i w zasadzie jakby mi sie zmniejszyla opuchlizna ale tez mam wrazenie ze mala jej cześć sie przemieszcza, bo obecnie mam miedzy oczami i wygladam jak świnia!
zaznacze ze jakies 3 miesiace temu bylam u dermatologa ,noi pani pseudo dermatolog stwierdzila ze nic mi nie jest noi ze chyba nie jestem uczulona, a nie zrobila mi zadnych testów!
i teraz mam pytanie do was. bo wiem ze farby czarne zawieraja PPD, ale czy rozjasniacze do wlosow tez?
i czy teraz juz wogole nie moge farbowac wlosow?czy jakies pasemka na folii u fryzjera przynajmiej?
bo nie wiem jak mialabym wygladac w ciemnych wlosach, czyli swoich naturalnych. zawszemialam jasne. i nadal chce takie miec!
pzdr
postrozowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:12   #43
playbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 97
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Hej dz8iewczyny!
Ja nigdy nie mialam uczulenia na farby zawsze farbowalam co 2-3 miesiace wlosy i bylo wszystko dobrze. od ostatnich jakis 4 razy dostaje wysypki na glowie i strasznie mnie swedzi. myslalam ze to inny problem wiec po farbowaniu gdy zluszczyl mi sie naskorek i nie m ialam juz czarnej glowy poszlam do dermatologa ona mi wymyslila ze mam luszczyce ale z tego co zauwarzylam 2 tygodnie o farbowaniu objawy znikaja. Ja pytalam sie pani doktor czy to moze byc uczulenie na farbe itp. Przepisala mi szampon ktory wcale nie pomogl
Ja nie wytrzymam bez farbowania ale tez nie wytrzymam jak za kazdym farbowaniem bedzie swedsziala mnie glowa. Czy mozecie doradzic jakie farby maja najmniej skladnikow uczulajacych? Z gory dzieki pozdrawiam!!!
__________________
stawiam malutkie kroczki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post20244338

''Cel jest wielki, kiedy mu się poświęcasz. Lecz cel staje się niski, kiedy robisz sobie z niego tytuł do chwały.''
playbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 12:31   #44
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 90
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Hej dziewczyny!
Czy te uczulenie u którejś z was powodowało wypadanie włosów. Mi po pierwszym farbowaniu zaczęły wypadać jakoś 2 tyg. po koloryzacji. O ile sięgam pamięcią to skóra głowy lekko mnie piekła jak miałam nałożoną farbę. Ale nie miałam krostek, swędzenia itp. Jedyne co to może to zbieg okoliczności ale na dekolcie miałam czerwone plamki jakby pokrzywka wysypka swędziało myślałam że to uczulenie na słońce bo mam jasną karnację ale jak czytam te wasze wypowiedzi to już sama nie wiem. Tyle że teraz już tego nie mam znaczy uczulenia a jest lato w pełni....
Poradźcie coś!
karolajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:53   #45
ryffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

probowalam BIOKAP NUTRICOLOR DELICATO tez mnie uczulilo. Dziewczyny a czy blondynki tez maja takie problemy? moze trzeba sie na blond farbnac !!!!
ryffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 17:46   #46
Truskaawkowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: okolice Krakowa ;]
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ehh ja mam ten sam problem, zawsze farbowałam się na blond i nic mi nie było.
Wczoraj pofarbowałam się na kolor czekoladowy i mam na skórze głowy ropne krostki które swędzą a ropa skleja mi włosy !
Musze się umuwić z dermatologiem bo wygląda to okropnie a rok szkolny się zaczyna ..

Edytowane przez Truskaawkowaa
Czas edycji: 2010-08-31 o 22:11
Truskaawkowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 22:02   #47
elma19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Hej dziewczyny,
wypróbujcie farb do włosów BIOKAP ale tylko wersji DELICATO bo tylko ta nie zawiera PFD dostępne są tylko w aptekach
pozdrawiam
elma19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 14:26   #48
rubi202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Biokap delicato takze uczula. mam spuchnieta i czerwona glowe boje sie ze rozejdzie sie znowu na twarz tak jak ostatnio. Niby bez ppd a w skladzie jest podany ten alergen. nie polecam. KOSZMAR i jeszcze tyle kasy wydalam na farbe prawie 50 zl plus leki by to zeszlo
rubi202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 15:05   #49
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ja po farbie Joanna (farbowałam w grudniu) zaczęłam się dusić. Nie wiem dlaczego, ale nie mogłam jednego zdania wymówić w całości nie kaszląc przy tym i nabierać dużo powietrza(trwało to doczasu aż nie zafarbowałam na nowo włosów inną farbą (syoss) i po tygodniu ustało). Nie wiem czym to było spowodowane bo po farbie z Syoss`a (wczoraj farbowałam) nic mi nie jest.

Miał ktoś podobnie ?
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 01:34   #50
Felliee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ja kilka lat temu pofarbowałam się na ciemny brąz (wyszedł czarny). Najpierw skóra zaczęła mnie swędzieć a po kilku godzinach zaczęłam puchnąć na twarzy (wyglądało komicznie) gorzej jednak że nawet zastrzyk odczulający nie pomógł. Spędziłam w szpitalu trzy dni. Okazało się że mogę być uczulona na hennę i mam zakaz farbowania włosów do 25 roku życia. Kiedyś używałam szamponetek i nie miałam żadnej alergii ale to były kolory zbliżone do czerwonego. Teraz chciałabym pofarbować się na rudo i się boję, czy wszystkie farby mają hennę?
Felliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 14:44   #51
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

hej dziewczyny, powiem Wam ze czytam wasze posty i jestem przerazona... zawsze farbowalam wlosy i nigdy mi nic nie bylo, az rok temu zafarbowalam i spuchly mi oczy nie wiedzialam od czego to jest, poszlam do okulisty dal mi krople i masc i mi przeszlo pozniej znowu zafarbowalam wlosy i znowu to samo wiec wtedy doszlo do mnie ze to przez farbe do wlosów wiec kropilam oczy, opuchlizna zeszla ale wyszlo mi uczulenie na skorze, takie plamki dermatolog mowil ze to nie jest wina farby, wiec jak uczulenie zeszlo prawie cale, zafarbowalam wlosy jeszcze raz i to samo... dwa dni temu robilam test za uchem i dzis mam juz troche spuchniete oczy;/ mam juz odrosty i kilka siwych wlosow.... musze zafarbowac wlosy bo nie moge na nie patrzec...
dodam ze zawsze farbowalam wlosy na czarno! moze naprawde jakbysmy zmienily kolor na blond to by nic sie nam nie dzialo.. czy jest jakas farbowana blondynka ktora ma uczulenie?? pomocy!!!!!!!!!!!
__________________

Edytowane przez Dojotka1987
Czas edycji: 2011-02-22 o 14:46
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 16:07   #52
kingulek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam,
w piątek ufarbowałam włosy na ciemny rudy.
Wieczorem zaczelo mnie mocno szmyrać.
A wczoraj wieczorem spuchła mi twarz tzn.
tam gdzie miałam grzywke <na czole> to całe
czoło mi spuchło i jeden bok <prawy> bo na lewym
mam krótkie włosy to jest opuchnięte tylko tam gdzie sięgają
włosy. Byłam dzisiaj z tym u lekarza i powiedziała mi, że
musze zwiazać włosy tak zeby nie wchodzily mi na czolo i opuchnięte
miejsca. Dostałam jeszcze wapno Calcium, tabletki Zyx i maść
Locoid Crelo. Myslicie, że mi przejdzie? Boje się, że opuchlizna zostanie
kingulek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 01:33   #53
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Zgłasza się kolejna pokrzywdzona...
Włosy farbowałam i rozjaśniałam tyle razy, że nawet nie umiem policzyć. Dziś wielkie bąble na skórze głowy. Jeśli spuchnę albo dalej będzie bolało to pojadę do szpitala...

I od tej pory będę robić próby, choćbym miała zmarnować opakowanie farby (bo w przypadku niektórych tym właśnie się to kończy).
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 13:11   #54
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
spróbuj farbowanie henną - różne opcje kolorystyczne, jest specjalny wątek o tym. Jest to farba roślinna , nie posiadająca chemii przez co nie uczula. Jest neutralna dla włosów. Działa wręcz jak odzywka, nie obciąża włosów, nie niszczy ich. Jest w składzie wielu szamponów
Oj nie można pisać, ze tylko sysntetyczne składniki uczulają... henna też może uczulić. jest wiele składników roślinnych, które są alergenami...

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kingulek22 Pokaż wiadomość
Witam,
w piątek ufarbowałam włosy na ciemny rudy.
Wieczorem zaczelo mnie mocno szmyrać.
A wczoraj wieczorem spuchła mi twarz tzn.
tam gdzie miałam grzywke <na czole> to całe
czoło mi spuchło i jeden bok <prawy> bo na lewym
mam krótkie włosy to jest opuchnięte tylko tam gdzie sięgają
włosy. Byłam dzisiaj z tym u lekarza i powiedziała mi, że
musze zwiazać włosy tak zeby nie wchodzily mi na czolo i opuchnięte
miejsca. Dostałam jeszcze wapno Calcium, tabletki Zyx i maść
Locoid Crelo. Myslicie, że mi przejdzie? Boje się, że opuchlizna zostanie
Przejdzie, tylko potrzebna czasu... Życzę powodzenia i zdrowia
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 22:38   #55
kami358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam. Podobnie jak niektóre z pań farbuje przez 10 lat włosy zazwyczaj jasny blond, czasami ciemny i dużo innych kolorów już miałam. Farby używałam róznych firm i ostatnio kupiłam piankę perfect mousse i dostałam bąbli na całym ciele, niby bez amoniaku ale niestety w składzie ma wszystkie trzy składniki: rezorcyna, amoniak, PDP. Pod reką miałam lek odczulajacy i calcium i jakoś po 3 godzinach minęło, ale kolejnym razem zrobiłam henne na brwi i zaczęłam się dusić . W szpitalu podano mi odczulajacy zastrzyk. Potem farbowałam włosy swoja starą farbą loreal zrobiłam próbę i jakoś się udało nic nie wyszło, oczywiście w trakcie wypiłam calcium. Jednakże cały czas boję się. W sobotę idę do fryzjerki na pasemka blond, niby nie dotyka skóry ale zastanawiam się czy ryzykować czy kupić tą farbę co polecacie bio line delicate. Czy ona na pewno jest bezpieczna? Wiem że może za bardzo panikuje, ale lekarz stwierdził, że nie ma żartów, bo można dostać wstrząsu anafilaktycznego. masakra... Czy ktoś po uczuleniu wykonywał pasemka i nic nie działo się? Z góry dzieki za informacje.
kami358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 16:48   #56
magduszek82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Ratunku!!!

Witam kobietki mam ten sam problem - właśnie pofarbowałam włosy i chyba się zadrapię! na dodatek ze skóry wycieka mi klejąca się maź (prawdopodobnie ropa!) ja chyba zwariuję z bólu! byłam w aptece i już mam zamówiony jakiś szampon - ale dopiero jutro będzie do odbioru ! może znacie jakieś domowe sposoby na załagodzenie tych dolegliwości. Włosy farbuję już od ok 12 lat - i po przerwie 2 letniej (ciąża i okres karmienia nie farbowałam) tak się urządziłam. Czy to też jest uczulenie ?- kurcze mam już 29 lat i troszkę siwych włosów i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła ich farbować! mam nadzieję że ten szampon który odbieram jutro choć troszkę pomoże.
Proszę o porady
Może znacie jakieś domowe sposoby na załagodzenie?
Jak pielęgnować skórę głowy po takiej reakcji na farbę?

Edytowane przez magduszek82
Czas edycji: 2011-04-20 o 16:50
magduszek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 21:40   #57
kami358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Ratunku!!!

[QUOTE=magduszek82;2647589 8]Witam kobietki mam ten sam problem - właśnie pofarbowałam włosy i chyba się zadrapię! na dodatek ze skóry wycieka mi klejąca się maź (prawdopodobnie ropa!)

Na Twoim miejscu poszłambym do alergologa. Ja też farbuje od 10 lat i po raz pierwszy dostałam na całym ciele bąbli wypełnionych płynem. Jestem już po pierwszej wizycie i czekam na testy kontaktowe, dzięki którym dowiem się na jaki składnik jestem uczulona. I wtedy będę posuzkiwać odpowiednich preparatów. pozdrawiam
kami358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:00   #58
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez ryffka Pokaż wiadomość
probowalam BIOKAP NUTRICOLOR DELICATO tez mnie uczulilo. Dziewczyny a czy blondynki tez maja takie problemy? moze trzeba sie na blond farbnac !!!!
Ryffka im ciemnięszy kolor tym więcej zawiera barwników widocznie uczulają one a nie PFD poszukaj farby aptecznej i koniecznie sprawdź skład przed użyciem zrób test czy coś nie uczula bo to bardzo niebezpieczne.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

[QUOTE=kami358;26483094]
Cytat:
Napisane przez magduszek82 Pokaż wiadomość
Witam kobietki mam ten sam problem - właśnie pofarbowałam włosy i chyba się zadrapię! na dodatek ze skóry wycieka mi klejąca się maź (prawdopodobnie ropa!)

Na Twoim miejscu poszłambym do alergologa. Ja też farbuje od 10 lat i po raz pierwszy dostałam na całym ciele bąbli wypełnionych płynem. Jestem już po pierwszej wizycie i czekam na testy kontaktowe, dzięki którym dowiem się na jaki składnik jestem uczulona. I wtedy będę posuzkiwać odpowiednich preparatów. pozdrawiam
bardzo dobra decyzja!!!
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:14   #59
zwiezda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam
Jak dobrze ,że znalazłam wasze forum czytając post gdzie znalazłam ten wstrzas strasznie sie przestraszyłam bo miałam jego objawy miedzy innymi całe ciało mnie swędziało i miałam drgawki
Sama maluje już włosy kilka lat i nigdy nie miałam takiej reakcji .
Cała głowe mam okropnie czerwona jak i całe włosy sklejają mi się bo pewnie leci z nich ropa nie wspominając , że z uszy całe miałam zaropiałe . Głowa mi napuchła tak ,że nie dałam rady sie położyć swędziało mnie i piekło . Szczerze powiem , że był to środek nocy wiec nie miałam jak iśc do dermatologa . Znalazłam sama na to rozwiązanie .
Obecnie to stosuje , bo jeszcze teraz głowa mi się goi .(W sumie to mój 3 dzień)
Najpierw cała głowe nasmarowałam PIANKĄ PANTHENOL ( ok .15 ZŁOTY) wtedy pieczenie ustało , lecz zaczeło sie wszystko goić i strasznie swędziały te rany na to też znalazłam lekarstwo TERMENTIOL (OK .8 ZŁOTYCH) ma tylko dziwną konsystencje ale bardzo pomaga
Na razie jeszcze mam rany , ale już czuje , że się goją (a przede wszystkim dam rade jakoś funkcjonować)ale na pewno zrezygnuje już z malowania włosów po co mam przeżywać to drugi raz
zwiezda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:20   #60
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez zwiezda Pokaż wiadomość
Witam
Jak dobrze ,że znalazłam wasze forum czytając post gdzie znalazłam ten wstrzas strasznie sie przestraszyłam bo miałam jego objawy miedzy innymi całe ciało mnie swędziało i miałam drgawki
Sama maluje już włosy kilka lat i nigdy nie miałam takiej reakcji .
Cała głowe mam okropnie czerwona jak i całe włosy sklejają mi się bo pewnie leci z nich ropa nie wspominając , że z uszy całe miałam zaropiałe . Głowa mi napuchła tak ,że nie dałam rady sie położyć swędziało mnie i piekło . Szczerze powiem , że był to środek nocy wiec nie miałam jak iśc do dermatologa . Znalazłam sama na to rozwiązanie .
Obecnie to stosuje , bo jeszcze teraz głowa mi się goi .(W sumie to mój 3 dzień)
Najpierw cała głowe nasmarowałam PIANKĄ PANTHENOL ( ok .15 ZŁOTY) wtedy pieczenie ustało , lecz zaczeło sie wszystko goić i strasznie swędziały te rany na to też znalazłam lekarstwo TERMENTIOL (OK .8 ZŁOTYCH) ma tylko dziwną konsystencje ale bardzo pomaga
Na razie jeszcze mam rany , ale już czuje , że się goją (a przede wszystkim dam rade jakoś funkcjonować)ale na pewno zrezygnuje już z malowania włosów po co mam przeżywać to drugi raz
tak naprawdę powinnaś zrobić próbę uczuleniową. Na każdej dobrej farbie jest napisane, że to konieczne, zawsze możesz przetestować delikatne farby apteczne typu Biokap ( tylko ona chyba w aptece, Sanontin to tylko w necie można kupić) ale sama nazwa apteczne nie sugeruje że nagle jakiś barwnik cię nie uczuli więc najpierw próba uczuleniowa a później farbowanie jeżeli oczywiście się zdecydujesz.
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:10:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.