Uczulenie Na Farbe Do Wlosów - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-11, 22:50   #61
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Niekiedy zrobienie próby uczuleniowej zgodnie z instrukcją (24 lub najczęściej 48h przed farbowaniem) wiąże się z kupieniem dodatkowego opakowania farby, więc wiesz...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:29   #62
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Niekiedy zrobienie próby uczuleniowej zgodnie z instrukcją (24 lub najczęściej 48h przed farbowaniem) wiąże się z kupieniem dodatkowego opakowania farby, więc wiesz...
według mnie przy takich problemach warto zrobić próbę uczuleniową tym bardziej jeżeli farbujesz się na ciemny kolor
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 12:07   #63
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Jasne, ale właśnie dlatego ja będę teraz korzystała tylko z farb profesjonalnych.

Tak swoją drogą to dwa lata farbowałam na czarno, rok na rudo, pół roku na blond i wszystko było ok. Raz wzięłam jaśniutki blond Palette i bum! Uczulenie jak stąd do Kanady.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 06:50   #64
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Jasne, ale właśnie dlatego ja będę teraz korzystała tylko z farb profesjonalnych.

Tak swoją drogą to dwa lata farbowałam na czarno, rok na rudo, pół roku na blond i wszystko było ok. Raz wzięłam jaśniutki blond Palette i bum! Uczulenie jak stąd do Kanady.
ale właśnie wszystkie farby profesjonalne mają składniki uczulające ja na twoim miejscu rozejrzałam się za Biokapem albo Sanontinem nawet na wizażu są wątki na ten temat.
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:42   #65
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ale farby profesjonalne mogę sprawdzić bez marnowania całego opakowania. Nie będę kupować jakiś specjalnych farb, które w dodatku mają inne składniki mogące uczulać. U mnie jest taki psikus, że w maju uczulają mnie banany a w czerwcu jabłka więc nigdy nie będę miała żadnej gwarancji, że nic się nie stanie.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:30   #66
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ale farby profesjonalne mogę sprawdzić bez marnowania całego opakowania. Nie będę kupować jakiś specjalnych farb, które w dodatku mają inne składniki mogące uczulać. U mnie jest taki psikus, że w maju uczulają mnie banany a w czerwcu jabłka więc nigdy nie będę miała żadnej gwarancji, że nic się nie stanie.
sprawdzając każdą farbę i tak musisz kupić opakowanie i aktywator, jeżeli nie dopasuje to wywalasz albo oddajesz tak samo. Ale jeżeli cię uczulają skaładniki naturalne to nie ma co ryzykować
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:31   #67
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Jeśli mnie uczuli to zawsze mogę oddać komuś z rodziny lub znajomych.
No mnie uczula właściwie wszystko. Tzn. może uczulić. Na przykład taka lanolina i pantenol, co podobno jest bardzo dziwne
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 13:05   #68
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

ja mam ten problem, że prawdopodobnie mam uczulenie na hennę, a nie na ppd. Ale gdy farbuję włosy czarnymi szamponetkami to nic mi nie jest, a one też zawierają hennę. Aktualnie jestem w kropce i pozostaje mi chyba ślepe kupowanie farb i testowanie ich na sobie.
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 06:22   #69
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez Czokou Pokaż wiadomość
ja mam ten problem, że prawdopodobnie mam uczulenie na hennę, a nie na ppd. Ale gdy farbuję włosy czarnymi szamponetkami to nic mi nie jest, a one też zawierają hennę. Aktualnie jestem w kropce i pozostaje mi chyba ślepe kupowanie farb i testowanie ich na sobie.
a może zrób test? poszukaj farby które nie zawierają hennę. Henna jest składnikiem metalicznym więc większość farb jej nie zawiera
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 14:35   #70
NaiwnaAlergiczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez EWELINAMAZ Pokaż wiadomość
CHCE SIE DOWIEDZIEC VZY JEST JAKIS TRWALY PRODUKT NIE UCZULAJACY BADZ CZY DA SIE WYLECZYC TA ALERGIE?
DROGIE ALERGICZKI! NIE KUPUJCIE FARBY SANOTINT JEŚLI JESTEŚCIE UCZULONE NA PARAFENYLODWUAMINĘ (PPD) LUB JEJ POCHODNE!!! Firma reklamuje swój produkt jako superbezpieczny, a w rzeczywistości jej skład JEST TAKI SAM JAK W INNYCH FARBACH, tyle, że z dodatkiem większej ilości "naturalnych" składników (np złote proso). Asekurują się zrobieniem próby uczuleniowej, żeby nie zostać oskarżonym o łamanie prawa. Ja wykonałam takową próbę i nic mi nie wyszło. Pofarbowałam się i następnego dnia MOJA GŁOWA SPUCHŁA JAK BALON, ZACZĘŁA MI SIĘ Z NIEJ LAĆ ROPA I POJAWIŁO SIĘ STRASZLIWE SWĘDZENIE. Żadne środki typu fenistil, zyrtec czy wapno nie pomagają (skuteczne leki są tylko i wyłącznie na receptę). Dostałam zastrzyk w szpitalu, ale żeby wykupić receptę potrzebny jest lekarz, który ją wypisze. Od tak mnie nie przyjmą, muszę płacić za prywatną wizytę. Tak więc całkowity koszt to ok 200zł (farba+ przesyłka + wizyta + leki). Warto tyle bulić za farbowanie? Nie wspominając już o koszcie uszczerbku na zdrowiu (leczenie zajmie około miesiąca w trakcie którego będziecie zmagać się ze strasznym swędzeniem i bólem)? NIE WARTO RYZYKOWAĆ!!! NIE ŁUDŹCIE SIĘ, ŻE ISTNIEJE FARBA "DLA ALERGIKÓW", KTÓRA POZWOLI WAM UZYSKAĆ FAJNY KOLOR I UNIKNĄĆ RYZYKA ALERGII!!! Mam nadzieję, że mój przykład będzie przestrogą dla innych i pożądnie się zastanowicie zanim ulegniecie złudnym nadziejom, jakie dają reklamy "bezpieznych" farb do włosów.
NaiwnaAlergiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 13:12   #71
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

jestem w szoku!
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 18:57   #72
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ja znów zaryzykowałam, zaślepiona tym, że po malowaniu oczu tuszem czy kredką oczy przestały mi łzawić jak to było kiedyś, nie dostawałam przez długi okres czasu wysypek po kontakcie skóry z czarnym ubraniem itd, jakiś miesiąc temu użyłam czarnej szamponetki, potem jeszcze trzy razy i zero objawów (wiem, że szamponetki mają mniej szkodliwe działanie od farb). Tak więc szczęśliwa, że być może się odczuliłam, albo chociaż efekt na głowie nie będzie aż taki jak kiedyś, przedwczoraj postanowiłam pofarbować włosy. Dodatkowo skusił mnie 'czekoladowy brąz', który na opakowaniu wyglądał tak zachęcająco, że już tylko wyobrażałam go sobie na mojej główce. Efekt? Wielgachne uczulenie. Co prawda nie swędzi, ale cała głowa jakby poparzona. O opuchliźnie nie wspomnę, całe czoło plus migdałki. Teraz lecę tylko na wapnie, maści o nazwie advantan, a wieczorem wyciągam cięższy kaliber, telfasta i claritine. Jak jeszcze wczoraj mimo bólu cieszyłam się z kolorku, tak dziś mi się nie uśmiecha, zwłaszcza że jutro potrzebuję dosyć normalnie funkcjonować. A farba niby łagodna, niby wszystko ładnie, pięknie no niestety, drugi raz już się sparzyłam, a jak jeszcze z ciekawości poczytałam o składnikach farb, to stwierdziłam, że takie farbowanie to mi już starczy tak na 20 lat :p
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:11   #73
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

a taka szamponetka po jakim czasie schodzi?? i ona napewno nie uczula??
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:06   #74
Blond_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
GG do Blond_20
Smile Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cześć, miałam ten sam problem. Puchły mi oczy, nos i miałam wysypkę, ale pewnego razu spróbowałam wypić wapno przed malowaniem oraz połknęłam tabletki na alergię Amertil i zakryłam nos i oczy, podczas malowania, żeby tego nie wdychać i uczulenie ustąpiło od tamtej pory go nie miałam jak tak robię.
Blond_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 09:02   #75
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Dziewczyny mając uczulenie na farbę lepiej nie ryzykować z farbowaniem jedna z wizażanek wklejała linki co się stało z nią po farbowaniu. Wyglądało to przerażająco!
Więc polecam koniecznie zrobić przed farbowaniem test na skórze a dopiero potem kłaść na włosy!
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:37   #76
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
a taka szamponetka po jakim czasie schodzi?? i ona napewno nie uczula??
szamponetka starcza na 4-6 myć (niestety).
Nie uczula, farbowałam szamponetką hoho razy i nic. Dlatego podejrzewam, że ja nie jestem uczulona na samo ppd, ale na jakąś reakcję chemiczną, która powstaje w połączeniu z czymś co jest zawarte w tych magicznych tubkach do wymieszania farby. Bo takie gotowe farby typu szamponetka czy toner nie uczulają mnie.
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:00   #77
ewelinkamokka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witajcie, właśnie dziś farbowałam włosy farbą z Joanny i muszę powiedzieć, że chyba jednak coś się z tego "urodzi" bo już zaraz po nałożeniu strasznie swędziała mnie skóra z tyłu szyi, tam gdzie farba miała kontakt ze skórą ,ale wielokrotnie farbowałam się tymi farbami i delikatnie swędziało i dodam ,że zawsze tylko z tyłu szyi. Po 15 minutach farbę musiałam zmyć bo wychodziło mi na rękach uczulenie, ale teraz po 4 h nie widzę go tak bardzo. Natomiast strasznie piecze mnie buzia, policzki jakby mi płonęły. Nie wiem czy już lecieć do lekarza czy się wstrzymać. Nie mam krostek o których piszecie,ale w miejscach na czole gdzie "zeszła" nam farba mnie swędzi. Już sama nie wiem czy to moja wyobraźnia czy jestem spuchnięta delikatnie. A wiadomo czym kończy się czekanie.....
Dodam, że nie byłam alergikiem, nie uczulało mnie nic, a ostatnio uczulił mnie antybiotyk, który (jak stwierdziła pani doktor) "raczej nie uczula".Miałam wtedy okropną wysypkę na wewnętrznej stronie rąk,ud, a nawet na brzuchu!

Edytowane przez ewelinkamokka
Czas edycji: 2011-09-06 o 14:03
ewelinkamokka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 17:06   #78
czarnowlosa szatynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

pare lat temu,tez zafarbowalam sie na czarno ,nigdy w zyciu nie zapomne tej chwili.opuchlam na calym ciele a z glowy wyciekala mi ropa.Gdyby nie szybka pomoc lekarzy to udusilabym sie od opuchlizny.5 dni spedzilam w szpitalu. CZARNA farba zawiera silne substancje utrwalajace i stad ta szybka reakcja alergiczna.oOd tamtej pory minelo troche teraz czasem farbuje ale wybieram kolory mniej intensywne no i przedewszystkim farby bez amoniaku.POZDRAWIAM

czarnowlosa szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 19:57   #79
czarnowlosa szatynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

yyyyy

Edytowane przez czarnowlosa szatynka
Czas edycji: 2011-09-07 o 09:21
czarnowlosa szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-11, 09:39   #80
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez ewelinkamokka Pokaż wiadomość
Witajcie, właśnie dziś farbowałam włosy farbą z Joanny i muszę powiedzieć, że chyba jednak coś się z tego "urodzi" bo już zaraz po nałożeniu strasznie swędziała mnie skóra z tyłu szyi, tam gdzie farba miała kontakt ze skórą ,ale wielokrotnie farbowałam się tymi farbami i delikatnie swędziało i dodam ,że zawsze tylko z tyłu szyi. Po 15 minutach farbę musiałam zmyć bo wychodziło mi na rękach uczulenie, ale teraz po 4 h nie widzę go tak bardzo. Natomiast strasznie piecze mnie buzia, policzki jakby mi płonęły. Nie wiem czy już lecieć do lekarza czy się wstrzymać. Nie mam krostek o których piszecie,ale w miejscach na czole gdzie "zeszła" nam farba mnie swędzi. Już sama nie wiem czy to moja wyobraźnia czy jestem spuchnięta delikatnie. A wiadomo czym kończy się czekanie.....
Dodam, że nie byłam alergikiem, nie uczulało mnie nic, a ostatnio uczulił mnie antybiotyk, który (jak stwierdziła pani doktor) "raczej nie uczula".Miałam wtedy okropną wysypkę na wewnętrznej stronie rąk,ud, a nawet na brzuchu!
nie ryzykowałabym na twoim miejscu
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 18:11   #81
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Dziewczyny mam problem. Jakoś w styczniu, lutym i marcu farbowałam włosy farbą joanny. W tym czasie i jeszcze trochę po, miałam straszny katar (ale nie taki, ze mi się 'lało' tylko ciągle zatkany nos) i mnie strasznie dusiło. Potem innymi farbami farbowałam i było spoko. W czwartek zafarbowałam znowu joanną, teraz szamponem i od piątku mam znowu 'ten' katar i mnie dusi! Nie wiem co mam zrobić.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 08:17   #82
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

idz do lekarza pewnie masz uczulenie na jakiś składnik!
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 21:38   #83
Naatalaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
GG do Naatalaaa
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

A już myśłłam, że Ja mam tylko taki prblem. ; )
Farbuje włosy od jakiegoś roku na czarno. Dopiero teraz zaczęło mi coś wychoddzić. Na początek było swędzenie głowy później zaczęły się blizny, miałam popalon uszy, skóre głowy, ropa mi leciaja. Wyszła m też na szyi blizna i przy każdym farbowaniu ona się powiększa. Biore sterydy jakieś maści i można powiedzieć, ze pomaga.
4 listopada idę na testy więc zobacze na co mi wyjdzie uczulenie.
Naatalaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 07:58   #84
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez Naatalaaa Pokaż wiadomość
A już myśłłam, że Ja mam tylko taki prblem. ; )
Farbuje włosy od jakiegoś roku na czarno. Dopiero teraz zaczęło mi coś wychoddzić. Na początek było swędzenie głowy później zaczęły się blizny, miałam popalon uszy, skóre głowy, ropa mi leciaja. Wyszła m też na szyi blizna i przy każdym farbowaniu ona się powiększa. Biore sterydy jakieś maści i można powiedzieć, ze pomaga.
4 listopada idę na testy więc zobacze na co mi wyjdzie uczulenie.
o matko!!! Farby o mocnym pigmencie często uczulają im mocniejszy pigment tym bardziej musisz uważać
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 14:34   #85
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

ja również dostałam uczulenia rok temu a 2 lata temu dostałam pierwszego uczulenia na farbę.... od lat rozjaśniałam włosy i kombinowałam na wszelkie sposoby nic się nie działo później 2 lata farbowałam na czarno i los tak chciał że przed maturą dostałam pierwszy raz uczulenia... wyglądałam jak Kwazimodo olałam ten fakt i przed sylwestrem ubiegłego roku poszłam do fryzjerki mówiąc że mam uczulenie na farby i czy ma jakąś bez amoniaku delikatną... stwierdziła że tak... pomalowała mi włosy a na następny dzień wyglądałam jak po starciu z Gołotą szpital zastrzyki przez 3 dni + leki odczulające ! Koszmar ! Od roku nie farbuje włosów... musiałam je ściąć z długości do połowy pleców na chłopaka i niestety teraz kupiłam sobie włosy clip in w ciemniejszym odcieniu niż moje własne... muszę swoje jakoś przyciemnić. Czytałam że naturalna henna typu "Khadi" albo mazidła nie uczulają, czy ktoś próbował?
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 12:08   #86
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

a ja ostatnio dostałam uczulenie ale dzięki bogu nie takie jak dziewczyny, ale pojawił się łupiesz i swąd skóry okropny zwalam na farbę bo nie miałam tego przed tym.
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 17:20   #87
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

leosia80 u mnie na początku zaczynało się od okropnego swędzenia czaszki i tak ok. 2 dni chodziłam i drapałam się non stop i po 3 razie wyszło uczulenie od swędzenia się zaczyna a kończy na okropnej opuchliźnie ja przerzuciłam się na henne i jestem wniebowzięta ^^ nigdy więcej chemicznych farb nie daja takiego efektu błyszczących mięciutkich włosów jak henna no i trójwymiarowego kolorku
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:02   #88
NaiwnaAlergiczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Drogie dziewczyny, jakiś czas temu odkryłam fenomenalną farbę. w 100% ziołowa. Indygo Khadi, kosztuje 26zl. Można nią uzyskać kolory od brązów, przez kasztan po czerń. Nie uczula (przynajmniej mnie, a jestem uczulona chyba na wszystkie chemiczne środki w farbach), rewelacja, używam jej od kilku miesięcy i polecam
NaiwnaAlergiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 12:08   #89
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

NaiwnaAlergiczka kochana ^^ też wyczaiłam ten sposób tyle że ja kupuje w Norwegii pakę czarnej henny 500g za 15zł. Również jestem uczulona a ta henna w ogóle mnie nie uczula i dzięki temu mam piekne kruczoczarne włoski ^^
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 19:24   #90
Naatalaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
GG do Naatalaaa
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

ja byłam niedawno na testach i wyszło mi, że jestem uczulona na ppd i teraz nie wiem co zrobic.. nie moge znalesc zadnej farby bez tego składnikaa. wlosy farbuje na czarno ale chce zmienic na braz.. znacie moze jakies farby bez tego ?
Naatalaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:10:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.