typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-19, 21:42   #901
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
O! Ciekawy temat.

Mam pytanie do osób bardziej obeznanych w tych zawiłych kwestiach: czy blisko osadzone, lekko skośne oczy mogą pojawiać się u Słowian (notabene kiedyś wyczytałam, że jest to nawet dość popularne u naszych wschodnich sąsiadów), czy to "pamiątka" po przodku innej narodowości?

Mam dość nietypowe oczy - stalowo niebieskie, ale ten kształt...zawsze mnie to intrygowało. Nikt poza mną w rodzinie nie ma takich oczu.

Z natury jestem albo bardzo ciemną, popielatą blondynką, albo jasną szatynką (fryzjerzy mieli podzielone zdanie w tej kwestii). Typ kolorystyczny lato-zima.
Takie oczy kojarzą mi się z Rosjankami, bo one mają takie migdałowe ponoć

Mi wizażystka powiedziała, że mam charakterystyczną, taka inną urodę, ale czy to znaczy, że wyglądam na kogoś innej narodowości to trudno mi powiedzieć
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 21:48   #902
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Azalia91 Pokaż wiadomość
Takie oczy kojarzą mi się z Rosjankami, bo one mają takie migdałowe ponoć

Mi wizażystka powiedziała, że mam charakterystyczną urodę, ale czy to znaczy, że wyglądam na kogoś innej narodowości to trudno mi powiedzieć
Czytałam twój poprzedni wpis i muszę przyznać, że mam podobne odczucia. Z jednej strony podoba mi się typowo słowiańska uroda, ale ten mój mały akcent "inności" również mi przypadł do gustu.

Za granicą kilkakrotnie byłam mylona z Rosjanką, wiec może coś w tym faktycznie jest.

Nawet wstawię zdjęcie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko.JPG (4,7 KB, 370 załadowań)
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 21:54   #903
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Czytałam twój poprzedni wpis i muszę przyznać, że mam podobne odczucia. Z jednej strony podoba mi się typowo słowiańska uroda, ale ten mój mały akcent "inności" również mi przypadł do gustu.

Za granicą kilkakrotnie byłam mylona z Rosjanką, wiec może coś w tym faktycznie jest.

Nawet wstawię zdjęcie:
Właśnie fajna jest taka inność, w tej chwili podoba mi się i taka oryginalna, często egzotyczna uroda, a z drugiej strony taka typowo słowiańska
Już sama nie wiem która bardziej mi się podoba Ja nie mam typowo egzotycznej, ale też nie typowo polską, sama juz nie wiem jaką mam, bo ludzie różnie gadają

Ładne oczko- śliczny kształt Może faktycznie masz coś z Rosjanki
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 12:13   #904
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

WhiteGyaru - rzeczywiście oryginalny kształt oczu Miałam do czynienia z Rosjanką i miała podobne oczy A i kolor cudny!

Przepraszam, że przerywam , a co powiecie o mojej urodzie? Wstawiłam już kilka postów temu (wczoraj)3 swoje zdjęcia i jestem bardzo ciekawa Waszej opinii.. Być może będzie to dla mnie jakaś wskazówka pochodzenia...
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 12:25   #905
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
WhiteGyaru - rzeczywiście oryginalny kształt oczu Miałam do czynienia z Rosjanką i miała podobne oczy A i kolor cudny!

Przepraszam, że przerywam , a co powiecie o mojej urodzie? Wstawiłam już kilka postów temu (wczoraj)3 swoje zdjęcia i jestem bardzo ciekawa Waszej opinii.. Być może będzie to dla mnie jakaś wskazówka pochodzenia...
Jestem totalnym laikiem w tej kwestii, ale faktycznie nie masz chyba takiej typowo słowiańskiej urody. No i ten prześliczny kolor włosów - dobrze, że chcesz do niego wrócić, bo pasuje do Ciebie idealnie.

Ja przefarbowałam się niedawno na blond i na razie wygląda to troszkę dziwnie, ale to pewnie dlatego, że jest zbyt żółty, a do mnie pasują wyłącznie chłodne barwy (dlatego dążę do jasnego, perłowego blondu).
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 12:57   #906
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Jestem totalnym laikiem w tej kwestii, ale faktycznie nie masz chyba takiej typowo słowiańskiej urody. No i ten prześliczny kolor włosów - dobrze, że chcesz do niego wrócić, bo pasuje do Ciebie idealnie.

Ja przefarbowałam się niedawno na blond i na razie wygląda to troszkę dziwnie, ale to pewnie dlatego, że jest zbyt żółty, a do mnie pasują wyłącznie chłodne barwy (dlatego dążę do jasnego, perłowego blondu).

To chyba dobry wybór, fajne są takie chłodne blondy, ale niestety nie dla wszystkich A taki w kolorze perły jest po prostu boski Zazdroszczę ludziom, którym to pasuje

Szkoda, że nie umiem rozszyfrować swojej urody, bo chciałabym umieć ją podkreślić, a póki co, to wybierałam błędnie (pofarbowanie włosów, czego baardzo załuje)
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 13:50   #907
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie umiem rozszyfrować swojej urody, bo chciałabym umieć ją podkreślić, a póki co, to wybierałam błędnie (pofarbowanie włosów, czego baardzo załuje)
Mam dokładnie ten sam problem. Eksperymentuję, ale na razie bez zadowalającego rezultatu.
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 16:54   #908
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem. Eksperymentuję, ale na razie bez zadowalającego rezultatu.

W ogóle bardzo się dziwię, bo to taki ciekawy temat, a tu taki zastój... Nikt nie pisze postów, nikt nie jest tym zainteresowany... Ja np.od zawsze interesuje się przeszłością, niekiedy potrafi dobrze zainspirować.
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 09:47   #909
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, wszystko niby gra... Włącznie z nazwiskami pradziadków wszystkie są polskobrzmiące, a wglądu w dalsze nazwiska niestety nie mam...

Od zawsze myślałam, że mam urodę typowej Polki- w błąd wprowadził mnie kolor oczu - niebieskie z szarą obwódką oraz kolor włosów-jasny brąz (nie mysi, tylko taki rudawo-złotawy, niestety pofarbowałam je, najpierw na blond, później na czerwono i na koniec na paloną kawę,Przez to, ze źle oceniłam swoją urodę, dokonałam złych wyborów). Czytając ten ciekawy wątek- w sensie ksztalt twarzy,nos, usta, okazało się, że coś mi zaczęło nie pasować... Mam dość duży nos, z profilu jakby orli, duże usta, duże oczy.Mam ziemisty kolor cery. Większość ludzi z mojej rodziny ma ciemne włosy i ciemne oczy,duży nos...Bardzo mnie to interesuje... Kiedys jakiś koleś podszedł do mnie i powiedzial, że mam taką oryginalną urodę.

Zaczęło mnie to bardzo zastanawiać, ale nie mam dostatecznych dowodów, że moje podejrzenia co do mojej innej narodowości, są uzasadnione.

Dam swoje zdjęcie, może Wy, drogie Wizażanki mi powiecie, jak mnie widzicie? Będę wdzięczna za pomoc


PS: A i powracam już do naturalnych włosów To te z pierwszego zdjęcia, bardzo za nimi tęsknię W blondzie nie wstawiłam, bo to była jedna wielka pomyłka.
Mi wyglądasz po rysach twarzy i typie urody na coś pomiędzy Niemką, Szkotką, Irlandką, ale mogę się mylić
Twój naturalny kolor włosów jest piękny- zazdroszczę Ci go bardzo

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
W ogóle bardzo się dziwię, bo to taki ciekawy temat, a tu taki zastój... Nikt nie pisze postów, nikt nie jest tym zainteresowany... Ja np.od zawsze interesuje się przeszłością, niekiedy potrafi dobrze zainspirować.
Temat bardzo ciekawy, ale mało kto się w nim udziela
Ja też nie wiem już na kogo wyglądam bo słyszałam już, że mam francuską urodę, albo włoską
Jakiś ekspert by się tutaj przydał
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 10:05   #910
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

imaginacja93- mnie też skojarzyła się Twoja uroda z Irlandką. Twój naturalny kolor włosów jest świetny, taki rudawy. Chciałabym takie mieć, ale niestety nie pasowałyby mi.
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 22:01   #911
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez _Astaroth_ Pokaż wiadomość
imaginacja93- mnie też skojarzyła się Twoja uroda z Irlandką. Twój naturalny kolor włosów jest świetny, taki rudawy. Chciałabym takie mieć, ale niestety nie pasowałyby mi.

One nie były rude, tylko zdjęcie tak kiedyś przerobiłam, poza tym liche światło, bo zdjęcie było robione wieczorem. Mam włosy brązowe, Wkleję inne zdjęcia w lepszym świetle


Dzięki za przeanalizowanie urody, ale mi się wydaje ,że Irlandki mają raczej małe nosy i wąskie usta Przepraszam za dociekliwość...No nie wiem, zobaczcie inne fotki, bo tamte jakieś nietrafione może, pofarbowana byłam



Co myślicie teraz?




Azalia91, może też wstawisz fotki i wspólnie się poradzimy, jaki masz typ urody
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 (3).jpg (28,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00208.jpg (110,6 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00209.jpg (108,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00211.jpg (94,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg xdd.jpg.jpg (32,0 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0115.jpg (25,8 KB, 57 załadowań)
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 22:24   #912
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
One nie były rude, tylko zdjęcie tak kiedyś przerobiłam, poza tym liche światło, bo zdjęcie było robione wieczorem. Mam włosy brązowe, Wkleję inne zdjęcia w lepszym świetle


Dzięki za przeanalizowanie urody, ale mi się wydaje ,że Irlandki mają raczej małe nosy i wąskie usta Przepraszam za dociekliwość...No nie wiem, zobaczcie inne fotki, bo tamte jakieś nietrafione może, pofarbowana byłam



Co myślicie teraz?




Azalia91, może też wstawisz fotki i wspólnie się poradzimy, jaki masz typ urody
Kurcze, mi nadal wyglądasz jakbyś miała geny i niemieckie i irlandzkie, no! Może też coś z Czeszką mi sie kojarzy Na pewno nie do końca słowiański typ z Ciebie.

Zdjęcie mogę wysłać na pw, bo nie chce publicznie się pokazywać na forum
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 23:15   #913
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
One nie były rude, tylko zdjęcie tak kiedyś przerobiłam, poza tym liche światło, bo zdjęcie było robione wieczorem. Mam włosy brązowe, Wkleję inne zdjęcia w lepszym świetle


Dzięki za przeanalizowanie urody, ale mi się wydaje ,że Irlandki mają raczej małe nosy i wąskie usta Przepraszam za dociekliwość...No nie wiem, zobaczcie inne fotki, bo tamte jakieś nietrafione może, pofarbowana byłam



Co myślicie teraz?




Azalia91, może też wstawisz fotki i wspólnie się poradzimy, jaki masz typ urody
A mi po tych zdjęciach kojarzysz się z południowym typem (nie mam tu na myśli np. Włochów, a raczej Bałkany).
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 00:51   #914
slowiankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez jonnas Pokaż wiadomość
ja proszę, proszę tak bardzo proszę obejrzyjcie mnie i powiedzcie jak mnie widzicie antropologicznie bo wiem, że przodków mam pomieszanych a ciekawa jestem jak wychodzi wypadkowa; bo ja patrząc w lustro raz się widzę tak, raz siak.... proszę, odpowiedzcie!:crazy :
bardzo przepraszam, zdjęcia są trochę dziwaczne, nie umiem wyciąć siebie, więc jest na nich też mój miły, poza tym pewnie za dużo ich, ale skoro nie są takie jak trzeba, to myślałam, że jak dam więcej, to będzie łatwiej mój wygląd uśrednić.
Czego nie widać dokładnie, to opiszę; twarz długa, raczej wąska, nos wąski długi, z garbkiem, duże oczy o wyraźnych powiekach, zielonkawo- brazowa, oliwkowe właściwie, wysokie łuki brwiowe, wysokie czoło.... Budowa- chyba mezomorfik, ostatnio przytyłam, niestety, co widać na zdjęciach, generalnie na ogół bywam smuklejsza. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale wyglądam chyba dośc młodo, bo mam 37 lat.... prosze nie krzyczcie na mnie i nie śmiejcie się, odpowiedzcie
Masz słowiański typ urody, i wcale nie masz pociągłej czy podłużnej twarzy. Słowianie nigdy takiej nie mają, tylko mają wpisaną w koło tj np. okrągłą bądz kwadratową.
slowiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 01:11   #915
slowiankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, wszystko niby gra... Włącznie z nazwiskami pradziadków wszystkie są polskobrzmiące, a wglądu w dalsze nazwiska niestety nie mam...

Od zawsze myślałam, że mam urodę typowej Polki- w błąd wprowadził mnie kolor oczu - niebieskie z szarą obwódką oraz kolor włosów-jasny brąz (nie mysi, tylko taki rudawo-złotawy, niestety pofarbowałam je, najpierw na blond, później na czerwono i na koniec na paloną kawę,Przez to, ze źle oceniłam swoją urodę, dokonałam złych wyborów). Czytając ten ciekawy wątek- w sensie ksztalt twarzy,nos, usta, okazało się, że coś mi zaczęło nie pasować... Mam dość duży nos, z profilu jakby orli, duże usta, duże oczy.Mam ziemisty kolor cery. Większość ludzi z mojej rodziny ma ciemne włosy i ciemne oczy,duży nos...Bardzo mnie to interesuje... Kiedys jakiś koleś podszedł do mnie i powiedzial, że mam taką oryginalną urodę.

Zaczęło mnie to bardzo zastanawiać, ale nie mam dostatecznych dowodów, że moje podejrzenia co do mojej innej narodowości, są uzasadnione.

Dam swoje zdjęcie, może Wy, drogie Wizażanki mi powiecie, jak mnie widzicie? Będę wdzięczna za pomoc


PS: A i powracam już do naturalnych włosów To te z pierwszego zdjęcia, bardzo za nimi tęsknię W blondzie nie wstawiłam, bo to była jedna wielka pomyłka.
Na pierwszy rzut oka widać "perfidnie" , ze nie masz słowiańskiego typu urody..
Czego zresztą sama się dobrze domyslasz .
Ale niestety nie moge Ci dokladnie odpowiedziec jaki to Twoj typ, gdyz nie chce wprowadzic Cię w błąd .
Mozesz sobie to okreslic na podstawie wskaznika dlugosciowo-szerokosciowego czaszki, ktory ustala na ile procent masz jaki typ. Pamietam robilismy to na biologii pod okiem nauczycielki, ktora przy pomocy jakiejs ksiegi wszystko obliczala i odczytywala cechy charakterystyczne. Jednak sama nie bylam w stanie tego sobie obliczyc, bo wychodzily mi jakies kosmiczne wyniki. Do tego jest potrzebny centymetr krawiecki, suwmiarka i druga osoba, najlepiej taka ktora sie troche na tym zna i oczywiscie jakas tabelka i instrukcja sposobu obliczania owego wskaźnika dł-szerokościowego głowy.
(ja jedynie potrafie obliczyc wskaznik nosa )
Powodzenia (i daj znac jaki masz typ, bo sama jestem ciekawa )
slowiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 01:25   #916
slowiankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez slowiankaa Pokaż wiadomość
Z tego co zaobserwowałam:
Brwi, oczy, łuki brwiowe. niskie łuki brwiowe (kształtem przypominają migdał). Charakterystyczne kości policzkowe, czesto dosyć wypukłe. Stosunkowo szeroka twarz, kształt twarzy wpisany w koło, okrągły bądż kwadratowy (nigdy twarz nie jest smukła i pociągła). Lekko wydatny podbrudek. Nos okrągły, nigdy szpiczasty. Czesto fałd mongolski (nieco inny niz u azjatów)(i podobno im bardziej na wschód tym oczy są bardziej "skośne"). - Wszystko to się składa na słowiański typ urody.
Tu nie jest tak bardzo istotna barwa, kolor włosów co bardziej kształt, proporcje, charakterystyczne rysy twarzy.
(stworzyłam kolaz, na ktorym mam nadzieje jest widoczne to co chcialam przedstawic). Mysle, ze to okaże się bardziej pomocne w okresleniu słowiańskiego typu urody od wskazowek na temat koloru włosów i oczu
Pozwólcie, ze zacytuje sama siebie xd .
Nie wiem czy nikt tego nie czyta..
Mi się wydaje, ze bardzo duzo zawarłam w tym komentarzu .
Jestem jak narazie specem od urody słowianskiej, ale chce bardziej sie zapoznac z pozostałymi...
W ogole antropologia jest w ch*j interesująca xD...
slowiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:35   #917
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Azalia91 Pokaż wiadomość
Kurcze, mi nadal wyglądasz jakbyś miała geny i niemieckie i irlandzkie, no! Może też coś z Czeszką mi sie kojarzy Na pewno nie do końca słowiański typ z Ciebie.

Zdjęcie mogę wysłać na pw, bo nie chce publicznie się pokazywać na forum

No z tych niemieckich korzeni (na szczęście nic na to nie wskazuje)raczej nie byłabym zadowolona, Niemki są jakieś brzydkie, ale skoro tak mnie widzisz A Czeszki nie wiem za bardzo, jak wyglądają, więc ciężko mi powiedzieć, czy odpowiada mi takie podobieństwo

A jak chcesz to możesz dać na pw Spróbuję Cię przeanalizować


Cytat:
A mi po tych zdjęciach kojarzysz się z południowym typem (nie mam tu na myśli np. Włochów, a raczej Bałkany).
Oo, jakbym miała bałkańską urodę, to bym się cieszyła W ogóle muszę się Wam do czegoś przyznać, przepraszam, że nie powiedziałam tego od początku, ale chciałam zobaczyć najpierw, jak mnie widzicie, żeby nie sugerować odpowiedzi, nie nakierowywać...

Przeglądałam kiedyś róźne fora antropologiczne i przypadkowo natknęłam się na cechy antropologiczne Żydów i strasznie dużo mi się zgadzało... W ogóle odkąd pamiętam, to bardzo lubiłam ten naród, czułam do nich taką więź , nić porozumienia, ale myślałam, że to po prostu bardzo rozwinięta tolerancja.. Ale od niedawna myślę, że mam żydowskich przodków, myślicie, że to możliwe?Po tym , jak przeczytałam te wszystkie cechy i jeszcze przypomniałam sobie, że od zawsze pociągał mnie wschód i te klimaty... Bo w sumie nie mam na to dokumentów, nie mam zdjęć, ale tak jakoś wewnętrznie się czuję... Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale ja tak mam. Jeszcze mam w planie napisać do takiego instytutu do wydziału genealogii, ciekawe, co by wyszło..


A kilka tych cech wymienię:
-blisko osadzone oczy
- przy oczach bardzo wąski nos
-duży, zagięty nos
-uszy odstające (u mnie jakby elfie), jakby przyrośnięte od razu do skóry głowy, nie mam tej opuszki, czy jak to tam się nazywa)
- płytko osadzone oczy
-wygięte brwi w łuk
- boki czoła tworzą wyraźniejszy łuk (widać to z profilu)
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2011-12-24 o 11:43
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:57   #918
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
No z tych niemieckich korzeni (na szczęście nic na to nie wskazuje)raczej nie byłabym zadowolona, Niemki są jakieś brzydkie, ale skoro tak mnie widzisz A Czeszki nie wiem za bardzo, jak wyglądają, więc ciężko mi powiedzieć, czy odpowiada mi takie podobieństwo

A jak chcesz to możesz dać na pw Spróbuję Cię przeanalizować




Oo, jakbym miała bałkańską urodę, to bym się cieszyła W ogóle muszę się Wam do czegoś przyznać, przepraszam, że nie powiedziałam tego od początku, ale chciałam zobaczyć najpierw, jak mnie widzicie, żeby nie sugerować odpowiedzi, nie nakierowywać...

Przeglądałam kiedyś róźne fora antropologiczne i przypadkowo natknęłam się na cechy antropologiczne Żydów i strasznie dużo mi się zgadzało... W ogóle odkąd pamiętam, to bardzo lubiłam ten naród, czułam do nich taką więź , nić porozumienia, ale myślałam, że to po prostu bardzo rozwinięta tolerancja.. Ale od niedawna myślę, że mam żydowskich przodków, myślicie, że to możliwe?Po tym , jak przeczytałam te wszystkie cechy i jeszcze przypomniałam sobie, że od zawsze pociągał mnie wschód i te klimaty... Bo w sumie nie mam na to dokumentów, nie mam zdjęć, ale tak jakoś wewnętrznie się czuję... Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale ja tak mam. Jeszcze mam w planie napisać do takiego instytutu do wydziału genealogii, ciekawe, co by wyszło..


A kilka tych cech wymienię:
-blisko osadzone oczy
- przy oczach bardzo wąski nos
-duży, zagięty nos
-uszy odstające (u mnie jakby elfie), jakby przyrośnięte od razu do skóry głowy, nie mam tej opuszki, czy jak to tam się nazywa)
- płytko osadzone oczy
-wygięte brwi w łuk
- boki czoła tworzą wyraźniejszy łuk (widać to z profilu)
Niemieckie- bo masz zdecydowane rysy twarzy dlatego tak mi się kojarzy, nie wszystkie Niemki są brzydkie
A z tymi żydowskimi to kurcze faktycznie, patrząc na Twoje zdjęcia można się doszukać tego w Twoich rysach Zwłaszcza Twój nos

Ok wyśle na prywatną kilka zdjęć aktualnych.
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 13:13   #919
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Imaginacja - faktycznie masz coś semickiego w rysach. Zresztą od wieków Żydzi mieszkają w Polsce, więc bardzo możliwe, że "x" pokoleń wstecz ktoś się w waszej rodzinie pojawił takowy.

U mnie natomiast wszyscy pochodzą wyłącznie z Polski, ale w końcu przez nasz kraj przeszło tyle narodów i ras...może i w moich genach ktoś pokombinował.

A tak poza tym wesołych, spokojnych i rodzinnych świat Wam życzę.
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-24, 13:48   #920
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hmm to ja też wrzucę swoje zdjęcie. Niestety nie mam aktualnego zdjęcia twarzy. Mam sprzed 2 lat, w brązowych włosach jeszcze. Tylko jak się tutaj dodaje zdjęcia?
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 09:34   #921
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Nie wiem, dlaczego? Nie wyświetliła się moja ostatnia wypowiedź. Napisałam, że mogę dodać również swoje zdjęcie, żebyście oceniły typ mojej urody, ale nie wiem jak dodać zdjęcie?
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 12:05   #922
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Azalia91 Pokaż wiadomość
Niemieckie- bo masz zdecydowane rysy twarzy dlatego tak mi się kojarzy, nie wszystkie Niemki są brzydkie
A z tymi żydowskimi to kurcze faktycznie, patrząc na Twoje zdjęcia można się doszukać tego w Twoich rysach Zwłaszcza Twój nos

Ok wyśle na prywatną kilka zdjęć aktualnych.

Z tymi zdecydowanymi rysami twarzy to prawda, nie wpadłam na to A nos podobno nie jest aż takim wyznacznikiem, podobno niektórzy Słowianie też mieli duże nosy i ja zawsze myślałam, że ja może właśnie od tych Słowian mogę pochodzić Azalia91, dostałaś moje privy? 2 razy napisałam , bo nie byłam pewna, czy doszła wiadomość..

Cytat:
Imaginacja - faktycznie masz coś semickiego w rysach. Zresztą od wieków Żydzi mieszkają w Polsce, więc bardzo możliwe, że "x" pokoleń wstecz ktoś się w waszej rodzinie pojawił takowy.
WhiteGyaru, jak myślisz, czy takie podobieństwo może być bliskie? Bo mój tata też ma podobny typ urody, mam także zdjęcie babci ze strony taty i jestem do niej podobna (tak, wdałam się w rodzinę taty) i ona też mi wygląda , jakby miała obce pochodzenie... Niestety, nigdy jej osobiście nie poznałam, bo zmarła jak mnie nie było jeszcze w ogole na świecie... A może coś by mi na ten temat powiedziała... Bo taty kiedyś pytałam i stanowczo zaprzeczał ,ale się zdenerwował jak poruszyłam kiedyś ten temat...


Cytat:
Nie wiem, dlaczego? Nie wyświetliła się moja ostatnia wypowiedź. Napisałam, że mogę dodać również swoje zdjęcie, żebyście oceniły typ mojej urody, ale nie wiem jak dodać zdjęcie?

_Astaroth_ :Ja chętnie pomogę z typem urody, jak będę wiedziała!
A zdjęcia dodaje się tak: jak wchodzisz, by napisać na forum wiadomość(ja zawsze korzystam z opcji "cytuj"), to poniżej pola, w którym piszesz wiadomość, masz taki fioletowy pasek i na nim jest napisane : " Dodatkowe opcje" .Zjeżdżasz trochę niżej i masz tam takie rzeczy: "róźne opcje" i jeszcze niżej "Zarządzaj załącznikami". Klikasz na to i wyskakuje małe okienko , w którym jest opcja "przeglądaj" i wstawiasz zdjęcia ze swojego komputera

Mam nadzieję, że napisałam w miarę przystępnie i pomogłam
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2011-12-25 o 12:33
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 22:57   #923
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

_Astaroth_ :Ja chętnie pomogę z typem urody, jak będę wiedziała!
A zdjęcia dodaje się tak: jak wchodzisz, by napisać na forum wiadomość(ja zawsze korzystam z opcji "cytuj"), to poniżej pola, w którym piszesz wiadomość, masz taki fioletowy pasek i na nim jest napisane : " Dodatkowe opcje" .Zjeżdżasz trochę niżej i masz tam takie rzeczy: "róźne opcje" i jeszcze niżej "Zarządzaj załącznikami". Klikasz na to i wyskakuje małe okienko , w którym jest opcja "przeglądaj" i wstawiasz zdjęcia ze swojego komputera

Mam nadzieję, że napisałam w miarę przystępnie i pomogłam [/QUOTE]


Dziękuję bardzo: )
Już się bałam, że zostanę wyśmiana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (66,5 KB, 45 załadowań)
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 23:01   #924
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

_Astaroth_ :Ja chętnie pomogę z typem urody, jak będę wiedziała!
A zdjęcia dodaje się tak: jak wchodzisz, by napisać na forum wiadomość(ja zawsze korzystam z opcji "cytuj"), to poniżej pola, w którym piszesz wiadomość, masz taki fioletowy pasek i na nim jest napisane : " Dodatkowe opcje" .Zjeżdżasz trochę niżej i masz tam takie rzeczy: "róźne opcje" i jeszcze niżej "Zarządzaj załącznikami". Klikasz na to i wyskakuje małe okienko , w którym jest opcja "przeglądaj" i wstawiasz zdjęcia ze swojego komputera

Mam nadzieję, że napisałam w miarę przystępnie i pomogłam [/QUOTE]


Znowu się nie wyświetla, może doda się później. Piszę jeszcze raz. Dzięki za instrukcję; ) To moje zdjęcie, trochę stare, ale w naturalnym kolorze włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (66,5 KB, 6 załadowań)
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 08:36   #925
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

WhiteGyaru - piekne oczy! To jest cos w rodzaju 'faldu mongolskiego' ale ta falda jest mniejsza niz u azjatow, chociaz to chyba jest dowod ze masz troszke azjatyckiej krwi, ja tez mam troche ta skore opadajaca ale duzo mniej, bardzo mi sie podoba taki 'egzotyczny akcent' i jeszcze do tego przy jasnych oczach.
Imaginacja93 - tez uwazam ze nie masz slowianskiej urody. Kobiety o podobnym typie widzialam we Francji, jakbym nie wiedziala ze jestes polka to wzielabym cie za francuzke. Masz niesamowity kolor oczu taki 'granatowy', slowianki raczej takich nie maja, ani kszataltu oka (duze, wypukle z lekko opadajacymi kacikami zewnetrznymi). Kurcze, gdzies tutaj chyba w tym samym watku byl opis roznych typow razem z polozeniem geograficznym i ktos swiatly sie wypowiadal, musze tego poszukac , jakie typy dominuja np. we Francji, bo tak mi sie kojarzysz. Mozesz tez zainteresowac sie swoim drzewem genealogicznym, moze ktos z twoich dalszych krewnych sie tym interesuje i rozrysowal juz cos? Chyba ze to jakies zydowskie korzenie, ale ciezko powiedziec bo znajac przeszlosc naszego kraju to mnostwo nacji pomieszanych i mnostwo typow urody widzi sie na ulicy. Bardzo jestesmy roznorodni, od typow jasnych skandynawskich az po osoby o bardzo ciemnej karnacji - od bardzo wielu pokolen polakow. To ze ktos wyglada 'inaczej' to nie znaczy ze w niedalekiej przeszlosci mial w rodzinie rosjanina, zyda czy ormianina, ciezko dojsc za bardzo wymieszani jestesmy. Genetyka to wielka tajemnica i zaskakujace jest to jak geny sie lacza i po jak wielu pokoleniach jakis gen moze nagle 'wyskoczyc' np.: u latynosow ktorzy sa metysami (mieszanka miejscowych indian i najezdzcow z Europy) zdarza sie ze co pare pokolen nagle gen bialej skory i jasnych wlosow bardzo sie uaktywnia, mimo ze rodzice maja bardzo ciemna skore, moze urodzic im sie biale dziecko o jasnych oczach i wlosach ale rysach latynoskich. U polakow tez tak moze byc, tyle ze kontrast mniejszy .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 10:59   #926
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

To moje zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (66,5 KB, 25 załadowań)
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 11:29   #927
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Wieczorem dodam aktualne zdjęcie, to jest sprzed 2. lat.
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 13:07   #928
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
WhiteGyaru - piekne oczy! To jest cos w rodzaju 'faldu mongolskiego' ale ta falda jest mniejsza niz u azjatow, chociaz to chyba jest dowod ze masz troszke azjatyckiej krwi, ja tez mam troche ta skore opadajaca ale duzo mniej, bardzo mi sie podoba taki 'egzotyczny akcent' i jeszcze do tego przy jasnych oczach.
Imaginacja93 - tez uwazam ze nie masz slowianskiej urody. Kobiety o podobnym typie widzialam we Francji, jakbym nie wiedziala ze jestes polka to wzielabym cie za francuzke. Masz niesamowity kolor oczu taki 'granatowy', slowianki raczej takich nie maja, ani kszataltu oka (duze, wypukle z lekko opadajacymi kacikami zewnetrznymi). Kurcze, gdzies tutaj chyba w tym samym watku byl opis roznych typow razem z polozeniem geograficznym i ktos swiatly sie wypowiadal, musze tego poszukac , jakie typy dominuja np. we Francji, bo tak mi sie kojarzysz. Mozesz tez zainteresowac sie swoim drzewem genealogicznym, moze ktos z twoich dalszych krewnych sie tym interesuje i rozrysowal juz cos? Chyba ze to jakies zydowskie korzenie, ale ciezko powiedziec bo znajac przeszlosc naszego kraju to mnostwo nacji pomieszanych i mnostwo typow urody widzi sie na ulicy. Bardzo jestesmy roznorodni, od typow jasnych skandynawskich az po osoby o bardzo ciemnej karnacji - od bardzo wielu pokolen polakow. To ze ktos wyglada 'inaczej' to nie znaczy ze w niedalekiej przeszlosci mial w rodzinie rosjanina, zyda czy ormianina, ciezko dojsc za bardzo wymieszani jestesmy. Genetyka to wielka tajemnica i zaskakujace jest to jak geny sie lacza i po jak wielu pokoleniach jakis gen moze nagle 'wyskoczyc' np.: u latynosow ktorzy sa metysami (mieszanka miejscowych indian i najezdzcow z Europy) zdarza sie ze co pare pokolen nagle gen bialej skory i jasnych wlosow bardzo sie uaktywnia, mimo ze rodzice maja bardzo ciemna skore, moze urodzic im sie biale dziecko o jasnych oczach i wlosach ale rysach latynoskich. U polakow tez tak moze byc, tyle ze kontrast mniejszy .

U mnie nikt nie bawi się w drzewa genealogiczne, niestety Tylko, że u mnie to tak nie wyskoczyły te geny "znienacka"- mój tata tak wygląda i babcia ze strony taty też tak wyglądała( a jestem do niej baardzo podobna)- z pokolenia na pokolenie sie ten mój wygląd dziedziczy... Więc to musi byc coś "bliskiego".

A co do tej Francji mam pewną teorię: trochę się interesuję historią Żydów i wyczytałam ,że są ich dwa odłamy: SEFARDYJCZYCY i ASZKENAZYJCZYCY. Ci pierwsi to typowi mieszkańcy Izraela a druga grupa jest wymieszana z ludnością europejską i od wieków mieszka w Europie. Na początku podobno osiedlili się na zachód Europy i później przemieścili sie na wschód (to było bodajże w średniowieczu).


Poszperałam w necie i znalazłam kilka zdjęć osób, które są Żydówkami. Kształt oczu mają akurat podobny... Niestety wgrałabym więcej, żeby pokazać o co mi chodzi, ale transfer mam słaby


Pierwsze dwa zdjęcia- Regina Spektor- rosyjska Żydówka, jak patrzę, to jej spojrzenie bardzo przypomina mi moje...

Trzecie zdjęcie- Wiera Gran- polska Żydówka, śpiewaczka


_Astaroth_ : Może dałabyś więcej zdjęć, bo po jednym to ciężko mi określić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg regina spektor.jpg (28,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg regina2.jpg (24,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiera gran.jpg (23,8 KB, 24 załadowań)
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:55   #929
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
A mi po tych zdjęciach kojarzysz się z południowym typem (nie mam tu na myśli np. Włochów, a raczej Bałkany).
No ja bym celowała w jakąś Chorwację również, mam na erasmusie Chorwatki i też mają podobne rysy.

A co do Żydów sefardyjskich to nie jest to prawdą, ze są typowo z Ziemi Świętej, bo mieszkali już w Europie (w Hiszpanii dokładnie) renesansie co najmniej.
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 15:29   #930
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
WhiteGyaru - piekne oczy! To jest cos w rodzaju 'faldu mongolskiego' ale ta falda jest mniejsza niz u azjatow, chociaz to chyba jest dowod ze masz troszke azjatyckiej krwi, ja tez mam troche ta skore opadajaca ale duzo mniej, bardzo mi sie podoba taki 'egzotyczny akcent' i jeszcze do tego przy jasnych oczach.
Juhuu [radocha]!

Przyznam bez bicia, że jestem zakochana praktycznie od dziecka w Azji - zawsze mnie ciągnęło w te strony, a i również egzotyczna uroda bardzo mi się podoba. Chciałabym wyglądać jak Japonka lub Koreanka.

Nie myślałam jednak, że z uwagi na pigmentację tęczówki mogę mieć urodę nawet lekko azjatycką...w końcu praktycznie wszyscy Azjaci mają jednak ciemne oczy (bodajże z wyjątkiem jakiegoś małego plemienia w Mongolii).

Wydedukowałam, że może u Rosjan częściej takie oczy występują (z uwagi na bliskość geograficzną z różnymi plemionami i narodami rasy żółtej) i właściwie parokrotnie byłam mylona z Rosjanką.
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.