Utrata jędrności całego ciała :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-16, 17:46   #1
girl.of.glass
Raczkowanie
 
Avatar girl.of.glass
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 122

Utrata jędrności całego ciała :(


Dziewczyny mam ogromny problem. Nigdy nie miałam problemów z nadwagą, zawsze cieszyłam się nienaganną figurą i praktycznie brakiem cellulitu. Jednak w przeciągu ostatnich kilku miesięcy coś strasznego stało się z moim ciałem..Sporo przybrałam zwłaszcza w okolicach brzucha, który pokryty jest tłuszczem, generalnie przytyłam, a co gorsza całe praktycznie ciało-nogi, pośladki, brzuch, ręce, pokryte jest cellulitem i całkowicie pozbawione jędrności Domyślam się, że może to być wina mojego ostatniego trybu życia, ostatnie kilka miesięcy praktycznie przesiedziałam przed biurkiem..ale z drugiej strony nigdy nie byłam jakaś szczególnie aktywne fizycznie, dominował tryb siedzący ze względu na ciężkie studia..z tym że w ostatnim czasie dodatkowo niewiele wychodziłam generalnie.
Dodam, że mam 24 lata, nie biorę/nie brałam żadnych leków, w tym hormonów. Co do diety to w ostatnim czasie nie była jakaś super rewelacyjna (trochę słodyczy), ale też nie jem tłusto i jakoś szczególnie dużo..
pomóżcie mi proszę, jak mogę przywrócic normalny wygląd, bo z obecnym nie wyobrażam sobie by móc się rozebrac, nawet krótki rękawek będzie problemem bo ręce fatalnie wyglądają..
jestem załamana, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki

Edytowane przez girl.of.glass
Czas edycji: 2012-06-16 o 17:50
girl.of.glass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 12:10   #2
konstel
Raczkowanie
 
Avatar konstel
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 187
Dot.: Utrata jędrności całego ciała :(

Po prostu zwyczajnie jesteś coraz starsza, metabolizm zwalnia bo organizm już nie potrzebuje tyle energii co w wieku dojrzewania, poza tym praca, siedzący tryb życia, więc co się dziwić? Ewidentnie brakuje Ci ruchu, skoro uważasz. że dieta jest w miarę ok. Zacznij ćwiczyć, biegać cokolwiek. Teraz być może nie wyglądasz jeszcze fatalnie, gorzej jak obudzisz się za kilka lat, wtedy będzie jeszcze trudniej się zebrać.
Ruch to jest coś co powinnaś włączyć do całego swojego życia, to powinien być nieodzowny element, im wcześniej sobie to uświadomisz tym lepiej.
Bo ruch to nie tylko dobra sylwetka, ale też świetny sposób na stres, relaks, rozbudzenie organizmu, dobrze wpływa na charakter człowieka- upór, konsekwencja, regularność. Aż któregoś dnia stwierdzisz, że kochasz sport, że uwielbiasz aktywnie spędzać czas- tak to jest możliwe.
To jest też prawdziwa walka z własnymi słabościami, człowiek myśli: "po co się wysilać?" Tak też myśli całe ciało, nie jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku niepotrzebnego, takiego który sami sobie narzucamy, to trudne zwłaszcza dla psychiki- bo nasze ciało może dużo więcej niż mówi nam umysł. Więc kwestia przełamania się, zerwania tego złego myślenia to olbrzymi, najważniejszy a zarazem najcięższy krok.
Twój upór gdy wciąż biegniesz do przodu podczas gdy wszystko w Tobie krzyczy: Stój! Zwolnij! To jest tak niesamowita siła, energia która daje tak olbrzymią radość i zadowolenie... Poza tym to wszystko przekłada się na inne aspekty życia.
To coś niesamowitego, niewiarygodnego mieć w sobie tyle siły.
To takie odkrywcze gdy możesz poznać siebie i swoją psychikę z takiej strony.
Sport budzi prawdziwe cudowne uczucia.
Warto to odkryć.

Edytowane przez konstel
Czas edycji: 2012-06-17 o 12:11
konstel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 12:54   #3
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Utrata jędrności całego ciała :(

Cytat:
Napisane przez konstel Pokaż wiadomość
Po prostu zwyczajnie jesteś coraz starsza, metabolizm zwalnia bo organizm już nie potrzebuje tyle energii co w wieku dojrzewania, poza tym praca, siedzący tryb życia, więc co się dziwić? Ewidentnie brakuje Ci ruchu, skoro uważasz. że dieta jest w miarę ok. Zacznij ćwiczyć, biegać cokolwiek. Teraz być może nie wyglądasz jeszcze fatalnie, gorzej jak obudzisz się za kilka lat, wtedy będzie jeszcze trudniej się zebrać.
Ruch to jest coś co powinnaś włączyć do całego swojego życia, to powinien być nieodzowny element, im wcześniej sobie to uświadomisz tym lepiej.
Bo ruch to nie tylko dobra sylwetka, ale też świetny sposób na stres, relaks, rozbudzenie organizmu, dobrze wpływa na charakter człowieka- upór, konsekwencja, regularność. Aż któregoś dnia stwierdzisz, że kochasz sport, że uwielbiasz aktywnie spędzać czas- tak to jest możliwe.
To jest też prawdziwa walka z własnymi słabościami, człowiek myśli: "po co się wysilać?" Tak też myśli całe ciało, nie jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku niepotrzebnego, takiego który sami sobie narzucamy, to trudne zwłaszcza dla psychiki- bo nasze ciało może dużo więcej niż mówi nam umysł. Więc kwestia przełamania się, zerwania tego złego myślenia to olbrzymi, najważniejszy a zarazem najcięższy krok.
Twój upór gdy wciąż biegniesz do przodu podczas gdy wszystko w Tobie krzyczy: Stój! Zwolnij! To jest tak niesamowita siła, energia która daje tak olbrzymią radość i zadowolenie... Poza tym to wszystko przekłada się na inne aspekty życia.
To coś niesamowitego, niewiarygodnego mieć w sobie tyle siły.
To takie odkrywcze gdy możesz poznać siebie i swoją psychikę z takiej strony.
Sport budzi prawdziwe cudowne uczucia.
Warto to odkryć.
Brawo dokładnie tak!
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 08:48   #4
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Utrata jędrności całego ciała :(

Mam to samo, jędrne ciało szlag trafił. Ostatni raz ćwiczyłam w lutym. Nabawiłam się kontuzji kolana, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, następnie zasiedziałam się i zaczęłam żreć co popadnie i ile wlezie

Ale powiedziałam sobie STOP. Od lipca będę miała kartę multisport, więc zaczynam swoją przygodę ze sportem od nowa. I fakt, jeśli same się nie weźmiemy za siebie, to żaden balsam nie pomoże.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:02   #5
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Utrata jędrności całego ciała :(

Ruch i jeszcze raz ruch. Dodatkowo polecam taką zwykłą nylonową, szorstką rękawicę do mycia ciała. W rossmanie chyba po 8 zeta są. No i na peelingach oszczędzisz.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 18:44   #6
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Utrata jędrności całego ciała :(

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Ruch i jeszcze raz ruch. Dodatkowo polecam taką zwykłą nylonową, szorstką rękawicę do mycia ciała. W rossmanie chyba po 8 zeta są. No i na peelingach oszczędzisz.
też polecam. Albo gąbkę 'syrenka' w Rossmanie za 3 zł, świetnie działa
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.