ciągle chudnę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-04, 16:17   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

ciągle chudnę


Dziewczyny, mam odwrotny problem niż większość z was - ciągle chudnę. Przy wzroście 164 ważę 43 kg. Wszystkie moje ubrania, głównie staniki i spodnie zrobiły się na mnie za duże, w staniku zmieściłyby się 3 piersi takie, jak moje, a nosiłam 65C... Zaczęło się po szpitalu (miałam operację). Z 47 kg schudłam do 44 w ciągu miesiąca.
Jestem wegetarianką od 5 lat, ale zawsze starałam się odżywiać z głową, i utrzymywałam tę moją wagę. Natomiast teraz to jest jakaś masakra Jem nawet więcej niż kiedyś, raz w tygodniu uczęszczam na taniec brzucha (1 godzina tygodniowo), jem sporo pustych kalorii (czipsy, frytki, pizza) ale zawsze jem 5 zdrowych posiłków dziennie, słodycze traktuję jak zapychacze. Byłam u lekarza, kazał mi zrobić badania krwi, nie mam anemii, pasożytów, wszystkie witaminy w normie. Nie stresuję się bardziej niż kiedyś, wszystko jest jak było, a i tak moja waga to 43 kg (od grudnia-stycznia). Za nic nie mogę przytyć, ba, ciągle chudnę, bo czasem ważę nawet 42,5. Byłam u 3 lekarzy, dwóch stwierdziło "taki pani urok", jeden zlecił podstawowe badania. Niestety, na argument, że pół roku temu ważyłam ponad 47 kg nie mają odpowiedzi.
Mój przykładowy dzień wygląda tak :
o6 wstaję
o 7 jem śniadanie (2-3 bułki z różnymi dodatkami, czasem z serem, czasem z dżemem, różnie)
7:30 Biorę kąpiel
o 9 jem drugie śniadanie (musli ze świeżymi owocami, lub jakiś owoc)
około 9:30 wychodzę na uczelnię, gdzie nie robię nic, bo mam ją 2 dni w tygodniu
około 11-12 jem jakąś słodką bułkę z piekarni
około 13 jem kanapkę
po południu, około 14-16 staram się zjeść obiad (i tu różnie, od naleśników po ręcznie robione kotlety sojowe z ziemniakami i surówką)
około 19-20 jem kolację, najczęściej jajecznicę + pieczywo z masłem, czasem domowego hot doga (z parówką sojową)
około 22 już śpię

Dziewczyny, ja już naprawdę nie mam pomysłu co z moim ciałem jest nie tak, za nic, ZA NIC nie mogę wrócić do swojej wagi, już mnie to męczy, bardzo proszę o pomoc
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 18:36   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ciągle chudnę

1. Sprawdz tarczycę i jelita pod kątem celiaki.

2. Na własną rękę, wywal na jakiś czas- ze 3-6 miesięcy z diety jak najwięcej produktów mącznych, bez względu czy razowych czy białych i jak najwięcej jedzenia "smiecowego".
W to miejsce wstaw produkty wyskoodżywcze głównie białkowe oraz tłuszczowe + wysokoodzywcze węglodanowe ale bez glutenu.
Zeby uzyskać efekt, musi być czas- zanim inna dieta zacznie działać, organizm czasami potrezbuje czasu zeby się zregenerować, wiec efekty mogą być opóźnieniem.

Czyli z białkowych: jaja (DUŻO! przez jakiś czas, ile wciśniesz), strączkowe w najprostszej formie, żadne kupne parówki sojowe- gotuj sama gar fasoli czy cieiciorki (tu masz wegle z białkiem, bradzo polecam kombinację ryż + soczewica- daje w sumie, białko o przyswajalnosci lepszej niż jajko kurze!), twaróg zwykły ze smietaną lub sam z owocami lub miodem- żadne sfyne Almette czy tego typu badziewia i jogurciki.

Tłuszcze :masło, avokado, orzechy/migadały i masło orzechowe, pestki dyni, słonecznika, masło sezamowe, oliwa, olej rzepakowy i lniany tłoczone na zimno (te nie nadają się do smażenia, tylko do jedzenia na zimno)

Wegle: ziemniaki i nasze i amerykańskie, banany, gotowane/pieczone/duszone, warzywa korzeniowe: marchew, pietruszka, seler, buraczki

Do tego tam wiadomo- warzywa i owoce.

Do uzupełnienia ryże, kasza jaglana. Na jakis czas odstaw zboża glutenowe i mogące podrazniać iloscia błonnika: kasza gryczana - jest zdrowa ale moze podrazniać.

Może źle przyswajasz produkty mączne. Ja mogę niby, ale jak mam za duzo w diecie to nie tyję, tylko dosłownie czernieję z wychudzenia i chudnę potwornie. :/
Nie mam stwierdzonj celiakii, ale tez nie badałam.
Metoda prób i błędów, sama znalazłam przyczynę swojej coraz gorszej formy i wyglądu.
Może też jestes takim typem, który żeby utrzymać a co dopiero budować masę, potrezbuje dużo poąadnego jedzenia, a nie zapchac się mąką z cukrem i frytkami.
Wegle do budowy wyzszej masy sa konieczne, ale moze powinnas je czerpać ze źródeł innych niz mąka i cukier.

Oczywiście to moze być zupełnie cos innego, wiec trezba tez obserwować, czy się nie pogarsza.
Mąka i cukier to bomba kaloryczna, trezba zjeśc dużo wieej normalnego jdzenia, zeby zjeśc tyle kalorii w prostych posiłkach domowych. To tez trezba wziac pod uwagę. njalepiej liczyc kalorie i jeśc ponad zapotezbowanie, ale nie na oko. Oko bywa mylące.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 21:45   #3
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: ciągle chudnę

Dzięki wielkie, postaram się wcielić w życie rady!

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 07:09   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: ciągle chudnę

Też bym tak chciała wszystko jeść i chudnąć

Oczywiście musisz upewnić się,czy ta utrata wagi nie ma podłoża chorobowego.Może stres? Lub po prostu szybkie tempo życia.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 10:04   #5
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: ciągle chudnę

Mialam bardzo szczegółowe badania przed operacją, po niej również (krew, mocz, pasożyty). Na pewno nie jestem na nic chora, bo przecież by wyszło..

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 12:18   #6
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: ciągle chudnę

Czasami zbyt szybkie tempio życia,nerwy,stres powodują chudnięcie.Miałam tak na studiach - ciągle w biegu (studia,praca),stres związany z egzaminami i pomomo,że jadłam często byle co i nieregularnie,to też chudłam
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 09:39   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ciągle chudnę

podlicz sobie kaloryczność swojego menu. bo wiesz, można jeść jajecznicę z 1go jajka albo 4 - różnica w kaloryczności jest ogromna.
czy miałaś robione badania hormonalne przed operacją? jeśli nie wiązała się ściśle z endokrynologią to wątpię.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-07 10:39:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.