Litwa- jaki budżet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-08, 09:10   #1
Claymes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Question

Litwa- jaki budżet?


20 sierpnia szykuje mi się wyjazd na Litwę (Kłajpeda). Z tego co czytałam, jakoś rok temu wprowadzono tam Euro wiec nie wiem czy i jak zmieniły się tam ceny. Nocleg oraz wyżywienie mam zapewnione.
Nie bardzo wiem jaki budżet powinnam ze sobą zabrać na takie "dodatkowe wydatki".
Początkowo myślałam aby wziąć 100 euro. Uważacie, że nie jest to zbyt mała kwota?
Claymes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:45   #2
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Litwa- jaki budżet?

Zbyt mało informacji. Przede wszystkim - na jak długo jedziesz i co macie w programie? Bo jeśli to jakiś dłuższy wyjazd, to może być było. Za to na te 2-3 mając wykupione jedzenie raczej większej kasy zabierać nie musisz. Litwa nie jest droga na tle Polski, ale powiedzmy, że też byłam tam po raz ostatni kilka lat temu.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 17:47   #3
Claymes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Litwa- jaki budżet?

Jadę na tydzień. Generalnie jest to wyjazd głównie edukacyjny więc od rana, do wieczora są zajęcia. Podejrzewam, że w planie to pewnie jakieś wyskoczenie na piwo, pamiątkowe magnesy na lodówkę i ewentualnie dojazdy.
50 euro wystarczy?
Claymes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 22:30   #4
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Litwa- jaki budżet?

Myślę ze 50 euro wystarczy, a poza tym tam można normalnie płacić kartą, bankomaty są dostępne a i złotówki dasz radę wymienić. ;-)

Zamiast zastanawiać się ile wziąć pieniędzy, postudiuj oferty banków i znajdź sobie konto z korzystnymi wypłatami za granicą. Będziesz miała rozwiązany problem nie tylko na ten wyjazd ale też na wszystkie kolejne. ;-)
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 12:56   #5
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Litwa- jaki budżet?

Cytat:
Napisane przez GrubaGoska Pokaż wiadomość
Myślę ze 50 euro wystarczy, a poza tym tam można normalnie płacić kartą, bankomaty są dostępne a i złotówki dasz radę wymienić. ;-)

Zamiast zastanawiać się ile wziąć pieniędzy, postudiuj oferty banków i znajdź sobie konto z korzystnymi wypłatami za granicą. Będziesz miała rozwiązany problem nie tylko na ten wyjazd ale też na wszystkie kolejne. ;-)
Masz na myśli wybieranie lokalnej waluty z konta prowadzonego w PLN? Jak rozpoznać korzystną ofertę w banku? Na co zwracać uwagę?
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 13:40   #6
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Litwa- jaki budżet?

Po prostu na tabelę prowizji za wyplaty z bankomatów
Ale możesz też założyć sobie konto w euro i przelewać na nie pieniądze za pomocą jakiegoś kantoru internetowego, np. cinkciarz.pl
W kilku bankach jest prowadzenie konta za darmo, a karta do takiego konta kosztuje niewiele. Np. w mBanku 30 zł rocznie, ale wypłaty z bankomatów masz za darmo.
Jak jedziesz 2 razy w roku za granicę, to Ci się to 30 zł zwróci bo w internetowym kantorze masz kurs dużo lepszy niż w zwykłym. Nie mówiąc już o mega wygodzie
Np. tu możesz poczytać porównanie: http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-walutowych
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 19:39   #7
janbuk1
janbuk1
 
Avatar janbuk1
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2
Dot.: Litwa- jaki budżet?

Zależy na jak długo jedziesz. Konta walutowe są spoko na dłuższy wyjazd, ale na jeden czy dwa dni nie ma co specjalnie zakładać konta walutowego. Wtedy warto mieć takie konto osobiste, które wychodzi w miarę tanio przy płatnościach za granicą. xxx

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-12-31 o 11:42 Powód: link
janbuk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-19 20:39:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.