Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie oszaleć. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-09, 06:58   #811
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
Wiecie co znów przytyłam kolejny kg . Odkąd wróciłam to już są 4 do przodu niestety- skutek 8 godzin przy biurku i braku ruchu, cały czas sobie obiecuję że zacznę na jakiś fitness chodzić ale jakoś mam lenia.

Pisałam Wam kiedyś że się staramy o kolejną dzidzię, ale nic z tego nie wyszło póki co i postanowiłam do gina iść bo zauważyłam że @ mam dziwny i podejrzewałam że endometrium kiepskie u mnie. No i miałam rację endo marne a owu nie ma. Czyli powtórka z rozrywki i znów hormony z tym że na razie zaczynamy od lżejszych, może obędzie się bez tych co ostatnio.
Powiem Wam że jak tak teraz z pełną mocą sobie uświadomiłam że jak się uda niedługo będzie nas więcej to trochę się boję, ale to chyba normalne. Boję się że Kori będzie mnie miałam mniej , że odbiorę jej beztroskę. Że nie dość że to życie takie zagonione i cały czas mi się wydaje że za mało czasu jej poświęcam to jeszcze będzie go mniej. Do pracy też wróciłam w maju i jak by się udało to przecież na wychowawczy na pół roku pewnie pójdę więc i z kasą będzie krucho ( a tu z budową ruszamy)no i jak my sobie poradzimy organizacyjnie jak wrócę do pracy.
Ale z drugiej strony jak nie teraz to kiedy, zawsze będzie jakieś "ale" a problemy są i będą z zajściem więc fizycznie lepiej żeby się starać jak najwcześniej. Przecież jakoś to będzie, bylebym się dobrze czuła w ciąży- bo u tej większość leżałam ale to też nie ma reguły i teraz mogę się czuć super i prawie do końca pracować.
zapisz się na jakiś aerobik , zmachasz się fizycznie, ale psychicznie odprężysz się. i a nuż przy dobrych wiatrach jakieś kg sobie w dół polecą.

Trzymam kciuki za szybkie zafasolkowanie.
Twoje obawy są jak najbardziej na miejscu, myślę, że tylko kobietki które "wpadły" z drugim dzieckiem, nie miewają takich przed zaciążeniem.
Ja też miałam mnóstwo różnych obaw przed starankami na Tymka. A to finanse, a to praca, a to metraż mieszkania.... zawsze coś nie do końca tak jak powinno być.
Jedynie Maksiem się nie stresowałam w taki sposób jak Ty Korni, wręcz na odwrót, stwierdziłam, że to ostatni dzwonek na rodzeństwo dla niego, z którym jakoś sie jeszcze dogada. Znacznie bardziej niż Maksiu, ja to emocjonalnie przeżyłam, koniecznośc rozstania na kilka dni, które spędziłam w szpitalu, niemożność przytulenie go i wysciskania odpowiednio mocno po powrocie do domu, itd. kurde, nawet napłakałam się z tego powodu sporo.
A teraz luzik. na trzecie bym miała ochotę, ale TŻ na nie.

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
Co do gadania - Stefanek zaczal mowic...po norwesku, smoczek, tak, wiecej, tata
A taki spryciarz sie zrobil - nie lubi soku z cebuli, wiec jak widzi, ze do Niego podchodzimy z lyzeczka to zaklada na glowe pudelko po lego i chodzi tak, bo w ten sposob nie wsadzimy lyzeczki do buzi. Z kolei jak chcemy czyscic Mu nocha w lazience to jak tylko zobaczy fride laduje leb do pralki
na pudełko po lego się usmiechnęłam, ale ostatni tekst mnie rozwalił.

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
moja mama też dzis zaszalała w sklepie, upolowała kilka zestawów duplo ale mówiła, że zostały pustki na półkach
brawo dla mamy.
jakies wyprzedaże gdzieś są?
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 07:04   #812
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

MARGO kciuki trzymam - powodzenia
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 07:35   #813
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
velluto brawo dla Natalii

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Velluto super! Gratulacje ! Mój nadal kilka słów mówi, takich prostych. No ale chlopcy zazwyczaj sporo później zaczynają.
dziekuję
Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
może by mezom na gwiazdke taki kurs zasponsorowac



WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN

Kurs jest dwudniowy i obejmuje następujące zagadnienia:

DZIEŃ PIERWSZY

1. JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU
Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją.
2. PAPIER TOALETOWY - CZY WYRASTA NA UCHWYTACH?
Dyskusja.
3. RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ
Ćwiczenia praktyczne z pomocą zdjęć i wykresów.
4. NACZYNIA I SZTUĆCE: CZY LEWITUJĄ, SAMODZIELNIE KIERUJĄC SIĘ DO ZMYWARKI
ALBO ZLEWU?
Debata panelowa z udziałem ekspertów.
5. PILOT DO TELEWIZORA - UTRATA PILOTA
Linia pomocy i grupy wsparcia.
6. NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY
Otwarte forum tematyczne - Strategia szukania we właściwych miejscach a
przewracanie domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania.
7. ZAPAMIĘTYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓŹNIENIA
Pamiętaj o zabraniu własnego kalendarza lub telefonu komórkowego.


DZIEŃ DRUGI

1. PUSTE KARTONY I BUTELKI - LODÓWKA CZY KOSZ?
Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne
2. ZDROWIE - PRZYNOSZENIE JEJ KWIATÓW NIE JEST GROŹNE DLA ZDROWIA
Prezentacja PowerPoint.
3. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PYTAJĄ O KIERUNEK, KIEDY SIĘ ZGUBIĄ.
Wspomnienia tych, którzy przeżyli.
4. CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO, GDY ONA PROWADZI
Gra na symulatorze.
5. DOROSŁE ŻYCIE - PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJĄ MATKĄ A TWOJĄ
PARTNERKĄ
Ćwiczenia praktyczne i odgrywanie ról.
6. JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM NA ZAKUPACH
Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i techniki oddechowe.
7. TECHNIKI PRZEŻYCIA - JAK ŻYĆ, BĘDĄC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE
Dostępni indywidualni psychoterapeuci.
8. CHOINKA - CZY MUSI STAĆ DO WIELKANOCY
Telekonferencja z udziałem Świętego Mikołaja
Dobre
Dla mojego męża szczególnie przydatny byłby pkt 7 z pierwszego dnia (do tej pory ma niepewna minę jak pytam go kiedy sa moje urodziny ) i pkt 6 z drugiego dnia
Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
No i potwierdzily sie moje przypuszczenia ............mam półpaśca Normalnie za.....ście Heviran przez 6 dni, Pudroderm do smarowania. Dobrze, że chatę wysprzątałam, bo mam się oszczędzać.
Cholerka, żebym Lusi nie zaraziła
ojej... współczuje, obu Luiza sie nie zaraziła
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;30958840]Przczytałam pobieżnie, bo my dzisiaj po imprezie mikołajkowej w pracy dla dzieci nauczycielskich i ledwom żywa Ale Agu genialna, JEDYNA dawała cześć przebierańcom, machała im, robiła sobie fotki Jutro na językach moja córa będzie

Tańczyła w kółeczku (trzymając za ręce inne dzieci! i innych dorosłych!), skakała, szalała na materacach z innymi, no szał. Zero strachu i płaczu. Do Mikołaja podeszła ze mną, co prawda głowę chowała mi pod pachę ale bez sensacji.
[/QUOTE]
super ciekawe jakby moja córa sie zachowywała ale czuje ze pół imprezy spedziłaby z głową wtuloną we mnie
Cytat:
Napisane przez szalony Buziaczek Pokaż wiadomość
dawno nie pokazywałam mojej córci.
urocza
Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
kółko graniaste króluje

kciuki na jutro poproszę i jakieś duże dostawy mocy!
u nas tez
kciuki na dzis i dostawa mocy :m agia:
Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
Velutto właśnie się popłakałam ze śmiechu jak słuchałam Twojej Natalki - ślicznie po prostu i uroczo

Pisałam Wam kiedyś że się staramy o kolejną dzidzię, ale nic z tego nie wyszło póki co i postanowiłam do gina iść bo zauważyłam że @ mam dziwny i podejrzewałam że endometrium kiepskie u mnie. No i miałam rację endo marne a owu nie ma. Czyli powtórka z rozrywki i znów hormony z tym że na razie zaczynamy od lżejszych, może obędzie się bez tych co ostatnio.
Powiem Wam że jak tak teraz z pełną mocą sobie uświadomiłam że jak się uda niedługo będzie nas więcej to trochę się boję, ale to chyba normalne. Boję się że Kori będzie mnie miałam mniej , że odbiorę jej beztroskę. Że nie dość że to życie takie zagonione i cały czas mi się wydaje że za mało czasu jej poświęcam to jeszcze będzie go mniej. Do pracy też wróciłam w maju i jak by się udało to przecież na wychowawczy na pół roku pewnie pójdę więc i z kasą będzie krucho ( a tu z budową ruszamy)no i jak my sobie poradzimy organizacyjnie jak wrócę do pracy.
Ale z drugiej strony jak nie teraz to kiedy, zawsze będzie jakieś "ale" a problemy są i będą z zajściem więc fizycznie lepiej żeby się starać jak najwcześniej. Przecież jakoś to będzie, bylebym się dobrze czuła w ciąży- bo u tej większość leżałam ale to też nie ma reguły i teraz mogę się czuć super i prawie do końca pracować.
Dziekuję
Trzymam kciuki za szybką bezproblemową kolejną ciążę
A wątpliwości, no cóż, sama mam podobne
Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
U nas leci powoli. W zeszlym tygodniu cala trojka sie pochorowala, ja ze Stefankiem wirus, Malz angina i antybiotyk wiec znow zwolnienie i chyrchlanie.
Zdrówka dla Was wszystkich
Fajnie, że z mężem juz ok
Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
dobranoc (do tej godziny walczyłam z wieprzem )
że co?

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Dziewczyny oglądacie czasem "Klan"? Widziałyście jakie zęby ma ta mała Zosia, córka Agi Lubicz (Pauliny Holtz)?

(Mój mąż twierdzi, że to jest aparat na zębach, bo to jest niemożliwe, żeby próchnica była tak rozległa i żeby takiego dzieciaka wzieli do serialu Ja mam inne zdanie...)
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 07:52   #814
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość


Dziewczyny oglądacie czasem "Klan"? Widziałyście jakie zęby ma ta mała Zosia, córka Agi Lubicz (Pauliny Holtz)?

(Mój mąż twierdzi, że to jest aparat na zębach, bo to jest niemożliwe, żeby próchnica była tak rozległa i żeby takiego dzieciaka wzieli do serialu Ja mam inne zdanie...)
Ja nie oglądam.

I chociaż widziałam różne mega próchnice zębów mlecznych, to też wątpię, by takie dziecko do serialu wzięli.

W necie fotek znaleźć nie umiem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 08:05   #815
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Kropka a czy w ogóle zakłada sie aparat na zęby mleczne?
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 08:10   #816
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Dziękuję dziewczyny w imieniu Agatki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 08:44   #817
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Kropka a czy w ogóle zakłada sie aparat na zęby mleczne?
Już tak.

Wydumano, że niektóre wady zgryzu korygowane na mlecznych, nie występują potem i kolejne zęby rosną już prosto.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 08:45   #818
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez szalony Buziaczek Pokaż wiadomość
dawno nie pokazywałam mojej córci.
Mały śmieszek

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
kciuki na jutro poproszę i jakieś duże dostawy mocy!
Trzymam
POWODZENIA.


Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość

Co do gadania - Stefanek zaczal mowic...po norwesku, smoczek, tak, wiecej, tata
A taki spryciarz sie zrobil - nie lubi soku z cebuli, wiec jak widzi, ze do Niego podchodzimy z lyzeczka to zaklada na glowe pudelko po lego i chodzi tak, bo w ten sposob nie wsadzimy lyzeczki do buzi. Z kolei jak chcemy czyscic Mu nocha w lazience to jak tylko zobaczy fride laduje leb do pralki

Wszystkim Chorowitkom zdroweczka
Margo KCIUKI trzymane, bedzie na pewno dobrze
Dobranoc, ide sie wtulic w Malza, bo zimno...a bo konflikt domowy zazegnany na razie - sporo nadal wyjasniamy - idzie ku dobremu




To super, trzymam kciuki


Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość

dobranoc (do tej godziny walczyłam z wieprzem )
Z jakim wieprzem????

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość



Ładne piersi dla mnie to takie, które są okrągłe, gdy kobieta siedzi, stoi, a nie napina się. W takich pozycjach to nawet moja babcia miałaby ładne piersi.



---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Olivka, Margo,Bydgosia - za brzuszki (i zgrabne i te ciążowe), za egzaminy i za zdrówko!
uwierz mi, moja nie





Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość


Dziewczyny oglądacie czasem "Klan"? Widziałyście jakie zęby ma ta mała Zosia, córka Agi Lubicz (Pauliny Holtz)?

(Mój mąż twierdzi, że to jest aparat na zębach, bo to jest niemożliwe, żeby próchnica była tak rozległa i żeby takiego dzieciaka wzieli do serialu Ja mam inne zdanie...)
Nie oglądam.

olivka, kciuki za staranka

A te klocki Jixin mamy takie http://archiwumallegro.pl/kolejka_kl...327054337.html
i http://xarchiwum.pl/happy-home-wesol...376036101.html
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 08:50   #819
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

my tez je mamy, już 3 lata, i sa oki, jedynie lokomotywa się popsuła , Maksiu bardzo chciał zobaczyć, co jest w środku i pourywał kabelki, a TŻ nie ma czasu polutować.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 09:50   #820
araczki
Zadomowienie
 
Avatar araczki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 1 382
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Margo, kciuki i moc z Toba !!!
Justin, alez cwaniaczek ze Stefanka! Moja tez gada cos tam w dwoch jezykach.

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
Ale jesli juz bym miala wybierac to najbardziej chcialabym PRZEDŁUŻANIE RZĘS:ro za:http://www.przedluzanie-rzes.co.uk/GALERIA.html
fajnie wyglada to na zdjeciach, sama bym chciala, tylko czy nie stwarza to efektu sztucznosci na zywca? wiesz jak na karnawal np? musze sie zorientoac czy tutaj to robia i za ile


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;30958840]Przczytałam pobieżnie, bo my dzisiaj po imprezie mikołajkowej w pracy dla dzieci nauczycielskich i ledwom żywa Ale Agu genialna, JEDYNA dawała cześć przebierańcom, machała im, robiła sobie fotki Jutro na językach moja córa będzie

Tańczyła w kółeczku (trzymając za ręce inne dzieci! i innych dorosłych!), skakała, szalała na materacach z innymi, no szał. Zero strachu i płaczu. Do Mikołaja podeszła ze mną, co prawda głowę chowała mi pod pachę ale bez sensacji.
[/QUOTE]
ale fajnie, od razu skojarzylo mi sie z zabawami choinkowymi u rodzicow w pracy za daaawnych czasow. Mama krecila mi wlosy na papiloty a na miejscu dostawalam ogromna paczke. Fajnie bylo.

Cytat:
Napisane przez szalony Buziaczek Pokaż wiadomość
dawno nie pokazywałam mojej córci.
ale sliczna dziewczynka smieszka

Olivka, poruszaj sie nawet troche w domu. ja robie brzuszki codziennie i na posladki cwiczenia. 20 minut.
O 2 dziecku mam takie same przemyslenia. Milion mysli na minute po co i jak to bedzie bo teraz juz jest wygodnie ale wszystko da sie raczej pogodzic.
Bedzie dobrze i kciuki za sprawne safasolkowanie

Bydgosiu, zdrowia!

**
zapowiadaja u nas dzisiaj burze sniezna. Juz wieje a okolo 17 ma sie zaczac sztorm na morzu.
W szoku jestem jak mala widzi strzykawke z antybiotykiem to nie ucieka, nie szuka pudla ani pralki aby sie schowac jak Stefek ale wola MNIAM
__________________
IF MOMMA AIN'T HAPPY
AIN'T NOBODY HAPPY

körö körö kirkkoon
araczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 10:18   #821
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Koleżanka miała doklejane rzęsy. Robiła swojej długości i super to wyglądało, naturalnie.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 11:08   #822
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

jak będzie tak codziennie lało to nie zdążę umyć okien do świąt

lea w carrefourze 7 i 8 grudnia za zakup zabawek powyżej 100 zł dawali bony (w zależności od sumy)

pisząc o wieprzu oczywiście nie miałam na myśli tż-ta tylko zwierzę wieczorem dostałam ćwiartkę świni ze wsi (od babci tż-ta) i musiałam rozporcjować

bydgoś fajne te zestawy

ja też coraz częściej zaczynam myśleć o drugim dziecku
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:15   #823
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
jak będzie tak codziennie lało to nie zdążę umyć okien do świąt
Deszcz Ci umyje
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:27   #824
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

margo choć pewnie już jesteś po...
Olivka kciukasy za szybkie zafasolkowanie.
szalony budziaczku córeczka śliczna
Justin Stefek niezły, uśmiałam się U nas nie ma tego problemu, szymon wszystko wciąga, nawet tran

Idę na kawę c\_/
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:55   #825
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
jak będzie tak codziennie lało to nie zdążę umyć okien do świąt
Ja myłam i od zewnątrz mam już zacieki

Młoda śpi. Położyłam się tez, ale nie mogę zasnąć. Pewnie wieczorem padnę.

kropka, jak to jest z zarażeniem ospą. Od kiedy sie zaraża? Wiem tyle, że wykluwa sie 3-5 tygodni, ale nie moge znaleźć zarażania.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:02   #826
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Bydgoś zaraźliwość jest na 2-3 dni przed wystąpieniem wysypki, okres wykluwania choroby to około 2 tygodnie, czasem nawet trzy.Przestajesz zarazać dopiero jak krostki są już zasuszkone.

Kiedyś się tym interesowałam jak Michał kąpał się w basenie z kolegą, na drugi dzień koleżanka dzwoni, że jej syn ma ospę. Ja w panikę. Czekałam trzy tygodnie ale całe szczęście się nie zaraził. Może przez to, że szczepiony byl.

U nas teraz dużo przypadków ospy, był nawet jeden w przedszkolu w grupie Michała...
Ja myślę czy Szymona nie zaszczepic...
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2011-12-09 o 12:04
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:24   #827
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Ja wie, że internet ma moc ale żeby zarażac mam chore dziecko
wczoraj wieczorem musiałam dac ibum bo było stekanie przez sen , obstawiałam zeba i jest . Dzis rano widze że ostatnia trójka jest na wykluciu , Gabi juz sama mówi i pokazuje że ją tam boli.

ok a do tego zaczął sie jej katar i kaszel z nosa zaczyna sie lac i pokasłuje brzydko , dzwoniłam do znajomej lekarki i wg rozpiski którą mamy z kiedys tam , mam jej dawac Pulneo i nebilizacje z Pulmicortu i Berodualu . uf juz naszykowałam nebulizator - zrobie jej na noc , Pulneo dostała - jak sie nie bedzie kaszel nasilał to ok a jka nie to w pon, do lekarza .
Do tego meczy ją ta cholerna trójka , naszczescie ostatnia .

zastanawiam sie czy ją tydzien temu córka szwagierki nie zaraziła
byłysmy u nich na imprezie , ale szwagierka zapomniała nas poinformowac że córka kaszle od tygodni i jest na lekach
fajnie
mam nadzieje że do poniedziałku jej przejdzie i obejdzie sie bez lekarza , jak do tej pory u nas obywało sie bez antybiotyków a nebulizacje działały cuda

dobrze że do swiąt jeszcze kawałek
ja juz wszystko mam posprzątane , czekam na prasowanie zasłon z salonu , ale młoda znów padła godzine wczesniej , a że spi na dole to nie bede sie peletac , zrobie pózniej .
jutro powyjmuje dekoracje , machne jakis stroik , niestety jeden i to w miejscu niedostepnym dla młodej , i czekamy na tate - kupi choinke jak przyjedzie i świeta
chyba pierwszy raz tak na luzie do swiąt podchodze , od kąd jest Gabi wyluzowałam i stwierdziłam że luz , blues , nie musze robic i miec wszytkiego na pikus , nasze życie towarzyskie jest teraz tak ubogie , nikt mnie też nie sprawdza co se zrobie to moje
dziecko potrafi zmienic priorytety
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:30   #828
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Bydgoś zaraźliwość jest na 2-3 dni przed wystąpieniem wysypki, okres wykluwania choroby to około 2 tygodnie, czasem nawet trzy.Przestajesz zarazać dopiero jak krostki są już zasuszkone.

Kiedyś się tym interesowałam jak Michał kąpał się w basenie z kolegą, na drugi dzień koleżanka dzwoni, że jej syn ma ospę. Ja w panikę. Czekałam trzy tygodnie ale całe szczęście się nie zaraził. Może przez to, że szczepiony byl.

U nas teraz dużo przypadków ospy, był nawet jeden w przedszkolu w grupie Michała...
Ja myślę czy Szymona nie zaszczepic...

Tak sobie myślę, od kogo mogłam się zarazić
Boszzzze, żebym tylko Lusi nie zaraziła, bo na same święta by przypadało

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

silpe, zdrówka dla Gabi
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:38   #829
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość

kropka, jak to jest z zarażeniem ospą. Od kiedy sie zaraża? Wiem tyle, że wykluwa sie 3-5 tygodni, ale nie moge znaleźć zarażania.
Trudno powiedzieć tak precyzyjnie jak przy ospie. Dlatego nie umiesz znaleźć.
Wirus siedzi w wydzielinie z tych zmian skórnych, ale często występują zakażenia u osób, które z wydzieliną chorego (z którym np. mieszkają) nie miały bezpośredniej styczności, bo np. nosił opatrunek.
To wirus, więc...
Zaleca się by kontakt chorego na półpasiec z osobą, która nie przechorowała ospy, był jak najmniejszy.

Z ospą to jest wiadome, bo chory wydycha wirusa i to jeszcze przed wysypką. W półpaścu nie ma tej opcji. Wiadomo gdzie jest wirus. I tyle...
Na logikę - jeśli jest na nieosłoniętej skórze chorego, to przez kąpiele, ręczniki, ubieranie, jest w powietrzu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2011-12-09 o 12:45
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 12:41   #830
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Bydgoś to trzymam kciuki by Lusia się nie zaraziła ! Wiesz szkoda, że nie pomyślałaś wcześniej bo mogłaś dziecko jeszcze zaszczepić. Jest kilka dni gdzie można szczepić zaraz po kontakcie z chorym. Szczepienie nie chroni przez zachorowaniem, ale po szczepieniu dziecko lekko przechodzi, bez gorączki, bez powikłań.

Silpe zdrówka dla Gabi !
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:45   #831
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Bydgoś zaraźliwość jest na 2-3 dni przed wystąpieniem wysypki, okres wykluwania choroby to około 2 tygodnie, czasem nawet trzy.Przestajesz zarazać dopiero jak krostki są już zasuszkone.
Przy ospie.

Nie przy półpaścu.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość

Tak sobie myślę, od kogo mogłam się zarazić
Ty? Od nikogo nawet.

Wirusa masz od czasu choroby. Wystarczy spadek odporności, żeby się uaktywnił. Szczepienie. Choroba jakaś. Stres.

I włala.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:53   #832
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Jeśli dobrze zrozumiałam, to wirusa mam od czasu chorowania na ospę?
Tyle, że ja nie chorowałam

A zmęczenie materiału jest możliwe, chociaż ja dobrze się czuję. Stąd pewnie wcześniejsza @ ( dokładnie 15 dni odstępu ).
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:00   #833
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Przy ospie.

Nie przy półpaścu.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ---------

Aha. Ale co Lusia się ospą może zarazić a nie półpaścem?

Znowu dzieciaka dobudzić nie mogę.
Wyszła wreszcie prawa górna dwójka. Mamy 8 zębów
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:07   #834
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, to wirusa mam od czasu chorowania na ospę?
Tyle, że ja nie chorowałam

A zmęczenie materiału jest możliwe, chociaż ja dobrze się czuję. Stąd pewnie wcześniejsza @ ( dokładnie 15 dni odstępu ).
Powiem tak - medycyna zakłada taką możliwość, ale jakoś nie odnotowuje specjalnie takich przypadków.
Większość osób, które łapią półpaśca miało ospę, kilka kropek gdzieś tam, przeoczonych albo wziętych za wysypkę.

Ja sama miałam ospę taką, że nikt tego za ospę nie brał. W przychodni oceniono to jako niewiadomoco, prognozy były różne, z uczuleniem włącznie. Kilkanaście kropek, lekko swędziały tylko.
Tyle że ja wcześniej byłam z tatą na wyjeździe przez tydzień i tam bawiłam się z chorą dziewczynką. I wiedziałam, że była chora, bo powiedziała, a wysypana była mocno i wszystkie kropki miała malowane na biało, co mnie zainteresowało.
Powiedziałam o tym mamie i na tej postawie oceniono dopiero, że to coś u mnie to ospa.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Aha. Ale co Lusia się ospą może zarazić a nie półpaścem?
Tak jest.

Ten wirus u osoby zdrowej, która nigdy go nie spotkała, wywołuje ospę.

_______________

To działa jak HIV i AIDS. Zarażamy się wirusem - HIV. Bez względu na to czy od chorego na AIDS czy od nosiciela HIV.
Na AIDS chorujemy, potem.
Taki sam jest mechanizm.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2011-12-09 o 13:08
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:10   #835
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Powiem tak - medycyna zakłada taką możliwość, ale jakoś nie odnotowuje specjalnie takich przypadków.
Większość osób, które łapią półpaśca miało ospę, kilka kropek gdzieś tam, przeoczonych albo wziętych za wysypkę.
.
Hehe, to ja jestem dziwny przypadek
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:38   #836
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

udało się dzięki za moce i kciuki
teściowej już nie było jak wróciłam

szczegóły wieczorkiem.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 14:29   #837
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
udało się dzięki za moce i kciuki
teściowej już nie było jak wróciłam

szczegóły wieczorkiem.
GRATULUJĘ !!!
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:09   #838
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Gratulacje margo
specjalnie wpadłam zobaczyć jak Ci poszło- choć wiadomo było że rewelacyjnie


Dzięki za podtrzymanie na duchu- od poniedziałku biorę się za brzuszki bo dziś mi się nie chce

Silpe dokładnie, nie ma co się aż tak przejmować To tylko kilka dni
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:55   #839
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Margo gratulacje!!!

Ja na chwilę tylko, nie wiem czy źle spałam czy zawiało - lewym ramieniem nie mogę cholera ruszać. Od dłoni do łokcia ok, od łokcia do barku - masakra. I sam bark nieruchomy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:37   #840
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Krzyki, tupanie, nocne niespanie - czyli mamy maj-czerwiec 2010 próbują nie osz

Buziaczku ależ synowa moja piękna jest

Velluto normalnie słów mi brak i w szoku jestem po wysłuchaniu Natalki

A ta dziewczynka z Klanu to wg. mnie ma tak zaawansowaną próchnicę, a ta czerń to pewnie efekt lapisowania...

Margo

Bydgoś zdrówka życzę

Ja porządki typowo świąteczne odpuszczam. Na codzień mam czysto więc ogarnę poprostu jak zawsze. Okien nie myję, zasłon nie piorę. Bunt! Chociaż tak naprawdę okna to mąż mój zawsze myje, ale jemu też odpuszczam, bo zarobiony jest. Totalny luzik u nas
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 08:51:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.