Co mi jest? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 17:49   #31
ogurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: Co mi jest?

Cytat:
Napisane przez Esperanza6 Pokaż wiadomość
To pierwsze zdanie... jest chyba prawdą. Drugie nie. Co do trzeciego: chyba spróbuję z rodzicami, ale oni nie są świadomi, że anoreksja to choroba psychiczna i że ja się m ę c z ę . Chociaż wcale jej nie mam. Ale chyba coś podobnego, nie??
PS: Płaczę pisząc to.
Ale koniec o mnie - Ty też/w przeciwieństwie do mnie (niepotrzebne skreślić) masz problem. Nie wiem, co napisać. Życzę powodzenia w walce z chorobą
Dlaczego uważasz, że musisz komuś coś udowadniać będąc chorobliwie chudą? Czy jest w tym coś cnotliwego?
Ja kiedyś myślałam, że będąc chudą stanę się lepsza.
Teraz zamiast myśleć "Jestem chuda, a wy nie" wyobrażam sobie jak ludzie myślą "Jesteśmy zdrowi i możemy bez obawy jeść, a ty nie"

W anoreksji często pojawia się też problem rywalizacji- mam koleżankę, która przeszła leczenie, w tym półroczną hospitalizację. Przynajmniej u niej na oddziale chore dziewczyny prześcigały się w tym , która najmniej przytyje, a prym wiodły te którym udawało się tak oszukać pielęgniarki , że jeszcze chudły.
A potem wpychano im rurkę przez nos do żołądka i nie było w tym nic godnego podziwu.

Dlatego mam nadzieję że nie będziesz tworzyła w głowie podziału na złą i dobrą anorektyczkę
__________________
Jeśli nie cieszy cię to co masz, czy możesz być szczęśliwszy mając więcej?
ogurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:06   #32
Esperanza6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 21
Dot.: Co mi jest?

Napiszę jedno: jest już lepiej To tyle ode mnie, Wam też życzę powodzenia
Esperanza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:38   #33
ogurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: Co mi jest?

Cytat:
Napisane przez Esperanza6 Pokaż wiadomość
Napiszę jedno: jest już lepiej To tyle ode mnie, Wam też życzę powodzenia
To bardzo dobrze U mnie też z dnia na dzień jest coraz lepiej Najważniejsze by dopuszczać do siebie jak najwięcej pozytywnych myśli
__________________
Jeśli nie cieszy cię to co masz, czy możesz być szczęśliwszy mając więcej?
ogurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 20:53   #34
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Co mi jest?

masz problem, problem psychologiczny. Im szybciej go rozwiążesz tym lepiej dla Ciebie. bierz się za siebie, póki nie upadłaś na dno!
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.