Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. 4. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-04, 15:58   #31
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Verda, napotkałaś może http://www.memrise.com/home/ ?
Ja tam znalazłam kursy językowe online i powiem Ci że jestem zadowolona
wypróbuj, może Ci podpasuje
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:04   #32
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Bardzo dużo niv miałaś rozmów. To już jakiś sukces, że cię zapraszają na rozmowy. Chciałabym mieć tak dużo rozmów normalnych jak ty, a nie rozmowy tylko do telemarketingu ,ovb czy aviva. Mi zawsze mówią po rozmowach zadzwonimy do wybranej osoby i na tym koniec.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:18   #33
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Rozmowy to jedno....jasne fajnie. Też bym chciała mieć przynajmniej gdzie wysłać CV . Przynajmniej jest szansa. Z każdym zaproszeniem w sumie wzrasta.
Z każdą rozmową zapewne jest wiekszy luz, mniejszy stres.Przynajmniej ktoś dostrzega CV.
Ale jak sie ma kolejną rozmowę i znowu nic.
To też beznadziejnie.W sumie różne myśli pewnie przychodzą.

Po prostu chyba brakuje szczęścia.
Przynajmniej mi bo i u mnie czasem sie zdarzy że ktoś dostanie prace z miejsca...co prawda może nie na jakimś mega cudownym stanowisku. Ale jednak.
Jak to ktoś u góry powiedział w sumie niezłe motto "lepiej mieć prace niż jej nie mieć"
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:28   #34
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-01-14 o 17:33
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:32   #35
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
hmmm a ja nie pamiętam

no ale może i tam gdzieś są Twoje wypowiedzi w sumie nie ważne.

Tak mnie już w 3 cześci to zastanawiało
Dzięki za wyjaśnienie
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:37   #36
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Trzepotka, a może jednak warto się odezwać czasem? My nie gryziemy

no i milej będzie gdy się zapyta wcześniej czy ktoś inny zakłada czy dana osoba może. Jakoś to sympatyczniejsze, zwłaszcza gdy się nie pamięta danego użytkownika
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 17:12   #37
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Bardzo dużo niv miałaś rozmów. To już jakiś sukces, że cię zapraszają na rozmowy. Chciałabym mieć tak dużo rozmów normalnych jak ty, a nie rozmowy tylko do telemarketingu ,ovb czy aviva. Mi zawsze mówią po rozmowach zadzwonimy do wybranej osoby i na tym koniec.
Ostatnio częściej chodzę na rozmowy, ale jak widać bez efektów.

Cytat:
Napisane przez sonnewampire Pokaż wiadomość
Rozmowy to jedno....jasne fajnie. Też bym chciała mieć przynajmniej gdzie wysłać CV . Przynajmniej jest szansa. Z każdym zaproszeniem w sumie wzrasta.
Z każdą rozmową zapewne jest wiekszy luz, mniejszy stres.Przynajmniej ktoś dostrzega CV.
Ale jak sie ma kolejną rozmowę i znowu nic.
To też beznadziejnie.W sumie różne myśli pewnie przychodzą.

Po prostu chyba brakuje szczęścia.
Przynajmniej mi bo i u mnie czasem sie zdarzy że ktoś dostanie prace z miejsca...co prawda może nie na jakimś mega cudownym stanowisku. Ale jednak.
Jak to ktoś u góry powiedział w sumie niezłe motto "lepiej mieć prace niż jej nie mieć"
Kiedyś też tak myślałam, aktualnie zastanawiam się co jest ze mną nie tak, że pomimo chodzenia na rozmowy nikt mnie nie chce zatrudnić.

Zirytowałam się jeszcze bardziej - przeczytałam na wp wpis /trudno to coś nazwać rzetelnym artykułem/ w jaki sposób resort pracy ma zamiar walczyć z bezrobociem i redukcją zatrudnienia.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 17:21   #38
niezapominaczka
Raczkowanie
 
Avatar niezapominaczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 206
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Witam w nowym wątku
Dziewczyny, a nie myślałyście o udzielaniu korepetycji? Wiem, wiem to dobre dla studentek itp. ale mnie dziś na szło (pod wpływem TŻ), że to dobry pomysł - mam zamiar napisać ogłoszenie i powiesić je na tablicy ogłoszeń w mojej miejscowości.
Mieszkam na wsi, ale domów jest sporo, więc może akurat jakiś rodzic się zdecyduje. Dodam tylko, żeby nie było - jestem po politechnice i w tym roku skończę 25 lat

tajkuna, może powieś ogłoszenie u siebie w mieście? jesteś po studiach a pieniążki zawsze się przydadzą, piszesz często, że od Rodziców pieniędzy nie dostaniesz, więc jest to jakieś rozwiązanie by dorobić parę groszy. Zawsze to jakaś inicjatywa
__________________

niezapominaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 17:53   #39
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

niv 22 rozmowy, no nieźle jeśli chodzi o ilość, gorzej niestety ze skutecznością - ale tu jakoś trudno coś poradzić, bo zawsze się znajdzie coś, co się rekrutującemu może nie spodobać. Też miałam rozmowy, gdzie zapewniali że jestem najlepsza i za kilka dni rozpoczynam prace a potem guzik i to jest najbardziej wkurzające! Takie sytuacje dołują najbardziej.
mikados jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:04   #40
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez mikados Pokaż wiadomość
niv 22 rozmowy, no nieźle jeśli chodzi o ilość, gorzej niestety ze skutecznością - ale tu jakoś trudno coś poradzić, bo zawsze się znajdzie coś, co się rekrutującemu może nie spodobać. Też miałam rozmowy, gdzie zapewniali że jestem najlepsza i za kilka dni rozpoczynam prace a potem guzik i to jest najbardziej wkurzające! Takie sytuacje dołują najbardziej.
Łącznie z rozmowami telefonicznymi oraz testami i zadaniami przesłanymi przez internet miałam właśnie 22 rozmowy/testy, ale do października prawie w ogóle nie byłam zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne dopiero ostatnimi miesiącami coś ruszyło.

To prawda człowiek sobie robi nadzieję, a potem zostaje z niczym. Tak to przynajmniej wiadomo, że szanse są średnie, a przez to i rozczarowanie jest mniejsze.

Nie mam pojęcia o co może chodzić...pewnie o miejsce zamieszkania. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Chyba, że nieświadomie popełniam jakieś błędy np. jestem zbyt szczera.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2013-01-04 o 18:09
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:34   #41
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Łącznie z rozmowami telefonicznymi oraz testami i zadaniami przesłanymi przez internet miałam właśnie 22 rozmowy/testy, ale do października prawie w ogóle nie byłam zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne dopiero ostatnimi miesiącami coś ruszyło.

To prawda człowiek sobie robi nadzieję, a potem zostaje z niczym. Tak to przynajmniej wiadomo, że szanse są średnie, a przez to i rozczarowanie jest mniejsze.

Nie mam pojęcia o co może chodzić...pewnie o miejsce zamieszkania. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Chyba, że nieświadomie popełniam jakieś błędy np. jestem zbyt szczera.
skoro mieli ci dać znac co z badaniami i innymi formalnościami to ja na twoim miejscu bym zadzwoniła do nich i zapytała jak się sprawy mają. Przynajmniej będziesz wiedzieć
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:41   #42
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Kurde, znalazłam ogłoszenie o pracę, niedaleko mnie, do domu kultury, czyli mój fach i jakby zadzwonili to była bym przehappy!!! Ale pewnie nie zadzwonią. Praca w linii prostej od domu 6 km Wymagają aż 4 lat w branży, więc mam spore szanse. Zobaczymy...
Wysłałam się jeszcze na dwa inne. Łącznie trzy - jakieś szaleństwo wręcz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość

Ja już po rozmowie, była dosyć luźna. Niestety szukają albo studentów albo kogoś na staż, ja bym się łapała ew na staż. Zobaczymy. W każdym razie mam już jedną rozmowę w nowym roku z głowy
4 stycznia i pierwsza rozmowa = dobry początek

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
dokładnie. poprzednią też zakładała, a w żadnej części nie napisała ani jednego posta.
też to zauważyłam...

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
uwspółcześniona wersja Roszpunki z bajki "Zaplątani"
rozbraja mnie tym swoim "zaglądaniem"

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez sonnewampire Pokaż wiadomość
oferta

Lider ds. osób 50+ wymagania osoba po 50

.
a na bank mają cefałki od osób w różnym wieku

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość


Teraz już wiem, że nauka tych programów naprawdę może się opłacać... Przynajmniej mam motywację.
zastanawiam się, czy nie zainwestować w jakieś książki i nie poślęczeć w domu nad nauką takich programów
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:42   #43
malagosia86
Raczkowanie
 
Avatar malagosia86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 398
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Moja koleżanka miała dostać pracę, ale w tym dniu kiedy facetka miała z nią umówić się po plan pracy zadzwoniła, że jednak nie będzie nikogo zatrudniać, bo kończy swoja działalność. Współczułam jej, bo narobiła sobie dużo nadziei, a tu taka lipa.
malagosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:43   #44
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Tym samym zaliczyłam już 22 rozmowy kwalifikacyjne, testy itd., a pracy nie mam. Jestem chyba "wybitną" osobą.
Kurcze, szkoda... Znowu obiecanki, cacanki a człowiek robi sobie nadzieję

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez malagosia86 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała dostać pracę, ale w tym dniu kiedy facetka miała z nią umówić się po plan pracy zadzwoniła, że jednak nie będzie nikogo zatrudniać, bo kończy swoja działalność. Współczułam jej, bo narobiła sobie dużo nadziei, a tu taka lipa.
dlatego nie ma co się nakręcać póki nie podpisze się umowy

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
skoro mieli ci dać znac co z badaniami i innymi formalnościami to ja na twoim miejscu bym zadzwoniła do nich i zapytała jak się sprawy mają. Przynajmniej będziesz wiedzieć
warto spróbować. nic nie zaszkodzi
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:44   #45
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Nie mogę z tą "facetką"
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:44   #46
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez niezapominaczka Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku
Dziewczyny, a nie myślałyście o udzielaniu korepetycji? Wiem, wiem to dobre dla studentek itp. ale mnie dziś na szło (pod wpływem TŻ), że to dobry pomysł - mam zamiar napisać ogłoszenie i powiesić je na tablicy ogłoszeń w mojej miejscowości.
Mieszkam na wsi, ale domów jest sporo, więc może akurat jakiś rodzic się zdecyduje. Dodam tylko, żeby nie było - jestem po politechnice i w tym roku skończę 25 lat
Ja się ogłaszałam za czasów studiów i liceum, że dam korki z ang i polskiego. Cisza. Więc odpuściłam.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 18:54   #47
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Niv, a masz nawet 'głupiego' meila od nich że Cię chcą?

Bo samo to jest już pewną formą zawarcia umowy o pracę i albo pracodawca musi Cię zatrudnić, albo wypłacić odszkodowanie.
Wiem z doświadczenia, bo przerabiałam z bliską osobą taki przypadek
I dziewczyny dobrze radzą, dopytaj się/zadzwoń do nich. Może się przesunęło o kilka dni
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 21:37   #48
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
nouvelle90 - GRATULACJE

Ja się załamałam i wkurzyłam tak, że brak mi słów. Mianowicie w tym tygodniu /żeby było ciekawiej w sylwestra/ miałam rozmowę kwalifikacyjną w czwartek góra piątek miałam dostać odpowiedź kiedy mam przyjść po skierowanie na badania lekarskie i ustalić wszystkie szczegóły. Oczywiście minął czwartek i piątek też przeminął i nikt się nie odezwał. Kolejny raz z pracą, która wydwała się pewna nic nie wyszło. Śmiało mogę powiedzieć, że gdy ktoś jest dla Ciebie miły i rzuca tekstami "raczej na pewno jesteśmy zdecydowani nawiązać współpracę" to na pracę nie ma co liczyć przynajmniej w moim przypadku sprawdziło się to po raz kolejny. Tym samym zaliczyłam już 22 rozmowy kwalifikacyjne, testy itd., a pracy nie mam. Jestem chyba "wybitną" osobą.
niv ważne, ze chodzisz na rozmowy. Zapraszają Cię, w końcu sie uda. Wiem takie pocieszanie wydaje się głupie...
Ja sama byłam na ponad 30 rozmowach, w samym grudniu byłam na 9 i udało się Z końcem października, poczatkiem listopada nie chodziłam na rozmowy i załamywałam się. Jednak ciągle gdzieś w głębi duszy wierzyłam, że czeka na mnie praca!
I u Ciebie też tak będzie! Uwierz w siebie Kochana

Nouvelle gratuluję!!! Cieszę się razem z Tobą
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 22:08   #49
201612231846
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 143
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Hejka!

Można się przyłączyć? Ja również szukam pracy od jakiegoś czasu. Mam nadzieję ,że szybko znajdę
201612231846 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 22:38   #50
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Jestem

A więc tak, stanowisko nazywałoby się kierownik biura. Jest to stanowisko doposażone z urzędu pracy - nie w moim mieście, ale kobietka mnie zaprosiła, więc chyba była mną zainteresowana. Mówiła, że jakby co musiałabym się po prostu zameldować czasowo w tym mieście i zarejestrować w ich urzędzie.

Placówka to połączenie punktu przedszkolnego i szkoły językowej dla dzieci. Polegałaby na prowadzeniu placówki - sprawy administracyjne, organizacyjne, ale też czasem pomoc przy dzieciach itp. Ogółem taka osoba do wszystkiego. Praca od pon - pt (2dni od 8.30 - 16.30, a 3dni - gdzie są zajęcia popołudniowe z języka od 11 - 19). Jeśli chodzi o warunki to umowa o pracę, a wynagrodzenie nie wiem - zapytała mnie jakie są moje oczekiwania - jak ja nienawidzę tego pytania!!! Nigdy nie wiem co powiedzieć, powiedziałam, że co najmniej najniższa - a ona: na poczatek tak? Więc może potem można liczyć na więcej? Kurczę boję się mówić więcej żeby nie zawyżyć, a potem żałuję , że powiedziałam tak mało. No ale nic, czasu się nie cofnie.

To takie samodzielne stanowisko, nie będę miała nikogo przy sobie, z nią kontakt telefoniczny, ewentualnie współwłaścicielka będzie zaglądać.

Jeśli będą zainteresowani to zadzwonią w poniedziałek do mnie i we wtorek miałabym przyjechać i wejść w grupę dzieci żeby pokazać się też z innej strony.

Hmmm
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 09:37   #51
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez domiwika93 Pokaż wiadomość
Hejka!

Można się przyłączyć? Ja również szukam pracy od jakiegoś czasu. Mam nadzieję ,że szybko znajdę
witaj, powiedz nam coś o sobie


gwiazdeczka172 - jak na takie stanowisko, faktycznie bardzo mało powiedziałaś, bo kierowanie biurem i jeszcze połączenie tego z całością firmy to nie taka prosta sprawa, to wiem z doświadczenia. fajnie, że godziny różne, to zawsze można coś po pracy albo przed załatwić. fajnie by było, gdyby się udało

Edytowane przez tusiamar
Czas edycji: 2013-01-05 o 09:39
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 10:12   #52
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Dziękuję wszytskim za rady i słowa pocieszania. Z tej pracy już jednak nic nie będzie, to była normalna rozmowa nie mam nic na "papierze".

Dziewczyny, co odpowiadać na pytanie o oczekiwania finansowe.

Na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej podałam bardzo niską kwotę, bo zgłupiałam i nie widziałam co odpowiedzieć, na kolejnych mówiłam, że jestem elastyczna i podawałam kwotę w widełkach /od-do/ jeden raz odp., pytaniem coś w stylu "ile Państwo mogą zaproponować?" i rekruter się "wściekł" podniesionym głosem stwierdził, że mam odpowiedź na zadane pytanie, a nie odpowiadać pytaniem na pytanie. Następnie gdy podałam kwotę stwierdził, że to nierealne /kwota, która podałam nie była wygórowana - moim zdaniem oczywiście/ i mogą mi zaproponować taką, a taką pensję na okresie próbnym. Podczas innej rozmowy kwalifikacyjnej dowiedziałam się z kolei, że moje oczekiwania są zbyt niskie i coś jest ze mną chyba nie tak. Jest dobra odp. na to pytanie

W dodatku większość rekruterów nie chce w ogóle podawać wysokości wynagrodzenia na danym stanowisku tylko sobie notują odp. kandydata i tyle. Pytania o wynagrodznie zbywają.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2013-01-05 o 10:21
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 10:32   #53
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Dziękuję wszytskim za rady i słowa pocieszania. Z tej pracy już jednak nic nie będzie, to była normalna rozmowa nie mam nic na "papierze".

Dziewczyny, co odpowiadać na pytanie o oczekiwania finansowe.

Na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej podałam bardzo niską kwotę, bo zgłupiałam i nie widziałam co odpowiedzieć, na kolejnych mówiłam, że jestem elastyczna i podawałam kwotę w widełkach /od-do/ jeden raz odp., pytaniem coś w stylu "ile Państwo mogą zaproponować?" i rekruter się "wściekł" podniesionym głosem stwierdził, że mam odpowiedź na zadane pytanie, a nie odpowiadać pytaniem na pytanie. Następnie gdy podałam kwotę stwierdził, że to nierealne /kwota, która podałam nie była wygórowana - moim zdaniem oczywiście/ i mogą mi zaproponować taką, a taką pensję na okresie próbnym. Podczas innej rozmowy kwalifikacyjnej dowiedziałam się z kolei, że moje oczekiwania są zbyt niskie i coś jest ze mną chyba nie tak. Jest dobra odp. na to pytanie

W dodatku większość rekruterów nie chce w ogóle podawać wysokości wynagrodzenia na danym stanowisku tylko sobie notują odp. kandydata i tyle. Pytania o wynagrodznie zbywają.
Nie ma dobrej odpowiedzi. Najbardziej irytujące jest to kiedy poda się za mało (raz tak miałam)
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 11:36   #54
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Dokładnie, też zawsze mam problem z tym pytaniem, bo nigdy nie wiem ile mogę powiedzieć. Najniższa krajowa to jakaś kpina i podanie jej na stanowiskach, na które startowałam byłoby zupełnie nie na miejscu ale z drugiej strony nie wiadomo ile można podać wiec teraz daję przedział od - do i mówię, że to jest do negocjacji.

BTW. nie orientujecie się może ile zarabia się na stanowisku recepcjonistki i sekretarki w Katowicach i Krakowie?
mikados jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 12:10   #55
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Faktycznie pytanie do dupy.
Chociaż u mnie to wielkiego problemu pewnie by nie było bo i tak zazwyczaj dają najniższą.
Ile mają nie orientuje sie.
U mnie recepcjonistka zarabia najnizsza 1100 góra do 1300 na reke.
No ale w wiekszym pewnie kilka stów wiecej.
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 12:25   #56
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
Verda, napotkałaś może http://www.memrise.com/home/ ?
Ja tam znalazłam kursy językowe online i powiem Ci że jestem zadowolona
wypróbuj, może Ci podpasuje
Nie znam tego, ale zajrzę.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 12:39   #57
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
niv ważne, ze chodzisz na rozmowy. Zapraszają Cię, w końcu sie uda. Wiem takie pocieszanie wydaje się głupie...
Ja sama byłam na ponad 30 rozmowach, w samym grudniu byłam na 9 i udało się Z końcem października, poczatkiem listopada nie chodziłam na rozmowy i załamywałam się. Jednak ciągle gdzieś w głębi duszy wierzyłam, że czeka na mnie praca!
I u Ciebie też tak będzie! Uwierz w siebie Kochana

Nouvelle gratuluję!!! Cieszę się razem z Tobą
taaa. JA niby wysyłam cv 4 rok i jakbym miała się łudzić jak piszesz, to bym już z bloku wyskoczyła...

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Nie ma dobrej odpowiedzi. Najbardziej irytujące jest to kiedy poda się za mało (raz tak miałam)
ja też. Rekruter stwierdził, że nie chce ludzi tanich
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 12:58   #58
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Mnie też denerwuje to pytanie. Jeszcze jak wiesz, z kim masz do czynienia to pół biedy, bo możesz sobie na forach wyguglować jakie mniej więcej stawki obowiązują w danym miejscu. Gorzej jak do końca nie wiesz, z kim ci przyjdzie rozmawiać, co, jak widzę po waszych wypowiedziach, jest chyba dosyć częste (trzeba się prosić żeby pracodawca łaskawie podał nazwę firmy).
Moja siostra dostała podwyżkę. Tak sobie myślę, że w sumie jakby przyjąć statystycznie, że nawet 20% Polaków zarabia tyle, co ona, to ja się nie dziwię, że średnia pensja w tym kraju wynosi rzekomo >3000 zł.....Ok, pracę ma strasznie odpowiedzialną i czasochłonną, ale mimo wszystko.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 13:01   #59
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

Tylko ilu polaków zarabia te 3 tys a ilu najniższa odp. sama się nasuwa.
Więc ta kwota jest z dupy wzięta.
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 13:03   #60
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.4.

No i właśnie o tym mówię. 10-20% społeczeństwa podbija średnią, a reszta zapier.dala za 1200 netto. Właśnie to mnie przeraża i denerwuje lekko.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.