BEZROBOTNI łączmy się:) - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 08:34   #2311
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Jula dzięki Dziś może do tego siądę.

Pumas to super, bedziesz miała jakiś wybór.

Btw. gdybym nie była w związku od razu bym aplikowała: http://www.pracuj.pl/praca/praca-mar...oferta,1800180
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 08:54   #2312
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Jula, dla mnie takie "zaangazowanie" oznacza gnicie w pracy po x godzin, a obowiazki typu: prace asystenckie na zlecenie, to nic innego, jak tylko robienie WSZYSTKIEGO za wszystkich.
Wyslac zawsze warto.
Mi sie nazbieralo okolo 15 ogloszen, wiec musze przysiasc i szybko sie z nimi uporac.

Kasia, gdzie bylas na wakacjach ? Rzuc to w cholere i spokojnie poszukaj czegos.
Niekoniecznie,
U mnie też mówiono o ponadprzeciętnym zaangażowaniu, co prawda już na rozmowie a nie w ogłoszeniu, i jak teraz z tego mojego już prawie 3tygodniowego pobytu tutaj muszę powiedzieć, że faktycznie w ciągu 8 godzin trzeba z siebie dawać 200%, biegam non stop a dziś mi się udało przysiąść tylko dlatego, że moich obu szefowych nie ma.

Jednak mi się to podoba, albo coś na mieście załatwiam, albo w biurze biegam w tą i drugą.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 08:58   #2313
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

A ja muszę powiedzieć, że już tracę nadzieję, straciłam rachubę ile CV i LM wysłałam, a odpowiedź była tylko jedna w sprawie stażu, i tak zresztą się nie odzywają po rozmowie...a tak to nic, wielkie nic. Jeszcze z tym stażem tak wczoraj wyszło. Po prostu jakieś fatum nade mną ciąży
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 08:59   #2314
kasia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 73
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Jak się coś na horyzoncie pojawi ciekawego to rzuce tę pracę i zrobie sobie wolne. Narazie najwiekszy problem to ogłoszenia. CV i LM mam dobre, tylko nie mam ich gdzie wysyłać. Jestem z Katowic i zastanawiam się czy do Krakowa zacząc wysyłać ? w sumie spokojnie mogę sie przeprowadzić , ale nie wiem czy dla pracodawcy ni bedzie problemu, ze w cv mam wpisane Katowice samo spotykałam się z sytuacjami, że odrzucali kogoś ze wzgledu na miejsce zamiszkania.
kasia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 09:12   #2315
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez bossy
Niestety dosyć często bywa tak tylko podczas studiów. Nie raz już słyszałam od starszych znajomych, że jak studiowali to zarabiali naprawdę dobrze a teraz 1200zł.. bo wcześniej na umowę zlecenie itp. Moja koleżanka obecnie się z tym problemem boryka. Skończyła studia w tym roku i podziękowali jej w pracy - to jest chamstwo. Bo dla ambitnej, młodej osoby, która pracowała i się utrzymywała sama, nagle coś takiego - brak pracy - to tragedia. w sumie dla każdego. sama wiem,że prawie wpadłam w depresję jak nie mogłam znaleźć pracy 2 lata temu.
Widzę, ze jakieś 70% ogłoszeń to zlecenie, gdzie mnie nie wezmą, bo nie studiuję i jest to dla nich nieopłacalne.
Ale zazdroszczę Wam mimo to, bo jak ja zaczęłam szukać pracy (21 lat miałam) to rynek pracy leżał i kwiczał, było straszne bezrobocie. Nikt mnie nie chciał zatrudnić, bo byłam za młoda i normalnie mi to mówili na rozmowie, albo przez telefon (to były czasy, kiedy się biegało rano po wyborczą w pon i dzwoniło do pracodawcy ). Pierwsza praca (oprócz hostessowania) to sprzedawca, na czarno. I śmieję się, bo wtedy mój angielski i rosyjski były naprawdę niezłe - nie to, co teraz - i nikt nie był zainteresowany moją osobą.

Co do ponadprzeciętnego zaangażowania - ja jestem pracoholikiem i jeśli mi się praca spodoba, to będę myśleć o niej w dzień i w nocy Jeśli nie - ucieknę.

Kala!!!! Oferta rewelacyjna!!! Wysyłaj aplikację!!!! Chłopaka znajdziesz jeszcze niejednego a przygoda może się nie powtórzyć!!! )) [ok, wyobrażam sobie Twoja minę ]

Ale BTW, z tymi związkami to tak jest. Ile dziewczyn nie zrealizowało swoich marzeń, nie skorzystało z szansy, z powodu faceta, który okazał się nie być tym jedynym...?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 09:18   #2316
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Ale BTW, z tymi związkami to tak jest. Ile dziewczyn nie zrealizowało swoich marzeń, nie skorzystało z szansy, z powodu faceta, który okazał się nie być tym jedynym...?
No właśnie, dobry wątek poruszyłaś...myślę, że jest tych dziewczyn sporo...ale wybór trudny i jednak większość wybierze miłość coś mi się tak wydaje.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 09:57   #2317
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Dzieki za te oferte, wysylam, nie boje sie takich wyzwan, tylko zeby mnie jeszcze chcieli ;-)

Marta, ja tez lubie prace w ruchu i 100% wypelnienia czasu, jednak jesli ktos pisze juz w ogloszeniu o plnym zaangazowaniu albo obowiazkach nieokreslonych, zlecanych przez kogos, to prosze Cie, widac, ze to moze byc kolchoz.

Kawa kurcze, coz moge Ci poradzic... Czasem sa takie zastoje, ze kompletnie nikt sie nie odzywa, a jesli juz, to sa to padaczne oferty. Cierpliwosci!!!!!!!

Zastanawiam sie bardzo nad swoim zyciem - z jednej strony uwielbiam moja ex firme, bo jest mega rozwojowa i naprawde dba o czlowieka. Z drugiej strony ciary mnie przechodza na wspomnienie o tym, jak zle sie czulam na tamtym stanowisku. Na razie musze pojsc do mojej nowej pracy haha, i podejrzewam, ze nie wytrwam dzisiaj tych 8h :P jestem nieprzyzwyczajona, a jak obowiazki beda beznadziejne, to sie po prostu zmyje i tyle.

Jak mialam 21-22 lata, to bylam wlasnie taka ulozona studentka, ktora pracowala na etacie, miala dobre stopnie i super ulozone zycie, z mezczyzna, z mieszkaniem, zaplaconymi rachunkami, samochodem i dobrymi zarobkami A teraz wszystko sie powywracalo i mimo, ze w srodku tkwi we mnie ta stabilizacja, to jednak wiele rzeczy sie zmienilo niestety na gorsze, zwlaszcza w kwestii pracy i kasy - a przeciez powinno byc na odwrot.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 10:05   #2318
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość

Kala!!!! Oferta rewelacyjna!!! Wysyłaj aplikację!!!! Chłopaka znajdziesz jeszcze niejednego a przygoda może się nie powtórzyć!!! )) [ok, wyobrażam sobie Twoja minę ]

Ale BTW, z tymi związkami to tak jest. Ile dziewczyn nie zrealizowało swoich marzeń, nie skorzystało z szansy, z powodu faceta, który okazał się nie być tym jedynym...?
Heh, ja już widzę minę mojego TŻ jak bym mu powiedziała,że będę zwiedzać świat i mi za to zapłacą i może śledzić mojego bloga
W sumie licencjat mam, więc pewnie zdecydowałabym się zrobić sobie przerwę i wyjechać gdziekolwiek, gdzieś do Szwecji do pracy, bo raczej żeby pojechać tam na wakacje to cieżko by było.
A co do tego wątku poruszonego o rezygnowaniu dla faceta... Hmm przynajmniej ja tak miałam, że wcześniej będąc z kimś w związku, uważałam, że jest ok jak na teraz ale to nie jest nic na całe życie czy na parę lat i wtedy spokojnie bym wybrała pracę a nie faceta. A teraz mimo, że w sumie mam 22 lata i można powiedzieć, że całe życie przede mną to jednak myślę, że to jest to, i w sumie tak jak wcześniej wyjeżdzalam sama na wakacje na 2 tygodnie i luz, tak teraz nie widzę tego
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 10:22   #2319
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas
Jak mialam 21-22 lata, to bylam wlasnie taka ulozona studentka, ktora pracowala na etacie, miala dobre stopnie i super ulozone zycie, z mezczyzna, z mieszkaniem, zaplaconymi rachunkami, samochodem i dobrymi zarobkami A teraz wszystko sie powywracalo i mimo, ze w srodku tkwi we mnie ta stabilizacja, to jednak wiele rzeczy sie zmienilo niestety na gorsze, zwlaszcza w kwestii pracy i kasy - a przeciez powinno byc na odwrot.
Heh, ja wtedy rozstałam się z moim narzeczonym, skończyłam 2letnią, dzienną szkołę i zastanawiałam się, co dalej. Ułożona nigdy nie byłam, stopnie miałam w miarę dobre i byłyby lepsze, gdybym nie wagarowała i nie olewała systemu Główny problem - brak dyscypliny, ADHD, tysiąc interesujących rzeczy wokół i myślenie o milionie różnych rzeczy na sekundę. Nie wróży nic dobrego, prawda?

Pumas, dlaczego źle się czułaś w tamtym środowisku? Co było głównym powodem? Może da się tego jakoś uniknąć..?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 10:29   #2320
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Pumas, gratulacje
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 11:52   #2321
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Czasem ma się ochotę tak pojechać i pozwiedzać świat a by za to jeszcze płacili to bajka!
Jednak hmm... chyba najgorszy by był powrót bo kiedyś to się wszystko skończy, wróci się skąd się wyjechało a tu czeka pustka. Owszem może jacyś znajomi popytają jak było, poooglądają z nami zdjecia, ale pewnego dnia się człowiek obudzi, że jest sam... i wtedy nie daj o losie by serce zawyło w tęsknoty za tą dawną, monotonną rzeczywistością.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 11:59   #2322
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ech, właśnie miałam rozmowę kwalifikacyjną przez telefon - przynajmniej nie trzeba myśleć o tym, co założyć Oczywiście odzywają się z samych g**** ogłoszeń - mam zaproszenie jutro na dzień 2 godziny próbne, na sprzedawcę do Jacqueline Riu...
Ciekawy sposób rekruterów to nie umieszczanie nazwy firmy w ofercie, tylko "klient pracuj.pl, a potem pytanie, czy wysyłałam aplikację do "nazwa firmy"? No ludzieeee!

Pani rekruterka pytała pytała, czy w tym wieku (daleko posuniętym ) nie mam planów prorodzinnych i czy myślę, że z mgr z finansów sprzedawca to kariera dla mnie. Może faktycznie powinnam aplikować z miejsca na dyrektora z tym moim mgr??

W sumie to nawet nie wiem czy iść czy nie iść na to spotkanie jutro. Kurde, godzinki próbne - nie dość, że "nielegalne", to jeszcze ostatnio na takich byłam z 6 lat temu. Degradacja. Ech....
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/



Edytowane przez Jula
Czas edycji: 2010-09-21 o 12:10
Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 12:01   #2323
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Och, uwielbiam godzinki próbne, nie ma jak pracownik za darmochę jeden po drugim
a pytania o studia są moim zdaniem nie ma miejscu, co ich obchodzi co się chce robić po danych studiach? mnie babka zapytała co się robi po moim kierunku
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 12:18   #2324
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

O co w tym chodzi? Ktoś się z tym spotkał?
http://www.pracuj.pl/praca/praca-mar...oferta,1800579
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 12:20   #2325
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
mnie babka zapytała co się robi po moim kierunku

Mnie też często pytają, nie cierpie tego.

Jula - wczoraj odpowiedziałam na takie samo ogłoszenie, tak z ciekawości. Mysle, że to dobre jako jakaś dorywcza praca, ale nie wiem dokładnie.Ja odpowiedziałam, co mi szkodzi.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 12:21   #2326
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

o kurde jaka oferta nie widziałam nigdy takiej. Gdzie tkwi haczyk?
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 12:49   #2327
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ojej, na pewno tam jest jakiś haczyk o którym tutaj nie napisali
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 13:38   #2328
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Nie wiem na ile haczyk, myślę, że niewiele płacą biorąc pod uwagę, że to testowanie różnych "przyjemności". I pewnie to pisanie i wrzucanie zdjęc na facebooku pewnie jest trochę upierdliwe, ja w sumie nie wiem czy chciałabym tak spamować na swoim profilu.

Wysłałam ponad 30 maili do różnych firm, z jednej nawet odpisali,czyli znak że ktoś czyta te maile. I zadzwonila pani z UP, żebym przyszła jutro bo dostali wniosek o staż. W końcu coś się ruszyło.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 13:56   #2329
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Wysłałaś Kala tak w ciemno?
Powodzenia!
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 14:54   #2330
mysia_m
Raczkowanie
 
Avatar mysia_m
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 127
GG do mysia_m
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

byłam dzisiaj w urzędzie pracy- i ponieważ nie kwalifikuję się na staż- to mi babka powiedziała, ze mogę isc do wiezienia (ale nie do pracy w wieziennictwie, tylko jako przestepca)- to jak wyjdę, to wtedy mi staż zapewnią!!!! SZKODA GADAĆ
__________________
Uczyłam się żyć bez Ciebie
A Ty nagle pojawiasz się
Wystarczy jedna iskra, wystarczy jeden gest
By wybaczyć Ci wszystko, by znów poddać się...
mysia_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 14:56   #2331
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Wysłałaś Kala tak w ciemno?
Powodzenia!
Dzięki, zwłaszcza ze w sumie to Ty mnie zmotywowałaś Usiadłam i z panoramy firm brałam strony, i wysyłałam CV. Sporo czasu mi to zajęło, a wysłałam ok.30 maili, to nie jest dużo jak się szuka pracy w ten sposób ale zawsze coś. I podniosło mnie na duchu to, że z jednej firmy mi odpisali, wprawdzie, że niedawno zakończyli rekrutację ale spytali czy szukam pracy na cały etat i że zatrzymają CV. Zawsze to coś.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 15:10   #2332
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez mysia_m Pokaż wiadomość
byłam dzisiaj w urzędzie pracy- i ponieważ nie kwalifikuję się na staż- to mi babka powiedziała, ze mogę isc do wiezienia (ale nie do pracy w wieziennictwie, tylko jako przestepca)- to jak wyjdę, to wtedy mi staż zapewnią!!!! SZKODA GADAĆ

że co?? co za głupia baba. A czemu nie kwalifikujesz się?

Módlcie się za mnie żeby mnie przyjęli w ten poniedziałek, skoro mi zmarnowali tydzień życia
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 15:20   #2333
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Ja muszę zebrać jakieś oferty na impreze integracyjną przy czym budżet nie jest za duży bo już część została na coś wykorzystana a poza tym ma być ona w październiku więc strach organizować coś na "świeżym powietrzu" no ale cóż, coś jutro postaram się wymyśleć.
A może paintball? U mnie sa organizowane takie własnie zajęcia integracyjne Tylko jak ekipa jest w wieku podeszłym do zostaje jakaś posiadówka
cziki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 15:50   #2334
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Heh, ja wtedy rozstałam się z moim narzeczonym, skończyłam 2letnią, dzienną szkołę i zastanawiałam się, co dalej. Ułożona nigdy nie byłam, stopnie miałam w miarę dobre i byłyby lepsze, gdybym nie wagarowała i nie olewała systemu Główny problem - brak dyscypliny, ADHD, tysiąc interesujących rzeczy wokół i myślenie o milionie różnych rzeczy na sekundę. Nie wróży nic dobrego, prawda?

Pumas, dlaczego źle się czułaś w tamtym środowisku? Co było głównym powodem? Może da się tego jakoś uniknąć..?
Jula, ja napisalam, ze bylam ulozona zyciowo, mialam stabilna sytuacje, jak stara baba. A charakterem to nigdy nie bylam i nie bede pewnieTakze nie jest tak zle z Toba

Zle sie czulam, poniewaz nie dostalam zakresu obowiazkow, nie zostalam wprowadzona do pracy, nikt mi nie umial pomoc, a ja błądziłam bezskutecznie, wspolpracujac z osobami z najwyzszych szczebli, ktorzy traktowali mnie jak dziecko, czyli zupelnie niepowaznie. Poza tym bylo fantastycznie, zabawnie, swietnie, jak wsrod znajomych, dobrych przyjaciol
Nie wiem, czy da sie tego uniknac. Skoro inne stanowisko, to i inne obowiazki, juz mi znane, wiec moze byloby latwiej

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Pumas, gratulacje
Nie ma czego juz, ale dziekuje

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Czasem ma się ochotę tak pojechać i pozwiedzać świat a by za to jeszcze płacili to bajka!
Jednak hmm... chyba najgorszy by był powrót bo kiedyś to się wszystko skończy, wróci się skąd się wyjechało a tu czeka pustka. Owszem może jacyś znajomi popytają jak było, poooglądają z nami zdjecia, ale pewnego dnia się człowiek obudzi, że jest sam... i wtedy nie daj o losie by serce zawyło w tęsknoty za tą dawną, monotonną rzeczywistością.
Masz racje, niestety tak jest.

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Ech, właśnie miałam rozmowę kwalifikacyjną przez telefon - przynajmniej nie trzeba myśleć o tym, co założyć Oczywiście odzywają się z samych g**** ogłoszeń - mam zaproszenie jutro na dzień 2 godziny próbne, na sprzedawcę do Jacqueline Riu...
Ciekawy sposób rekruterów to nie umieszczanie nazwy firmy w ofercie, tylko "klient pracuj.pl, a potem pytanie, czy wysyłałam aplikację do "nazwa firmy"? No ludzieeee!

Pani rekruterka pytała pytała, czy w tym wieku (daleko posuniętym ) nie mam planów prorodzinnych i czy myślę, że z mgr z finansów sprzedawca to kariera dla mnie. Może faktycznie powinnam aplikować z miejsca na dyrektora z tym moim mgr??

W sumie to nawet nie wiem czy iść czy nie iść na to spotkanie jutro. Kurde, godzinki próbne - nie dość, że "nielegalne", to jeszcze ostatnio na takich byłam z 6 lat temu. Degradacja. Ech....
o ludzie... co za porazka. Ale juz nic mnie nie zdziwi w dzisiejszym swiecie. Ja pewnie bym nie poszla na te godziny probne, degradacja. Ale ja to ja

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
O co w tym chodzi? Ktoś się z tym spotkał?
http://www.pracuj.pl/praca/praca-mar...oferta,1800579
Jula, widze, ze patrzymy na podobne oferty. Ja tez na to wyslalam, a polega to na testowaniu, za darmo! nie dostaje sie za to wynagrodzenia, tylko mozliwosc sprobowania tych wszystkich rzeczy za friko. Wiec na zarobek nie mozna liczyc.

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile haczyk, myślę, że niewiele płacą biorąc pod uwagę, że to testowanie różnych "przyjemności". I pewnie to pisanie i wrzucanie zdjęc na facebooku pewnie jest trochę upierdliwe, ja w sumie nie wiem czy chciałabym tak spamować na swoim profilu.

Wysłałam ponad 30 maili do różnych firm, z jednej nawet odpisali,czyli znak że ktoś czyta te maile. I zadzwonila pani z UP, żebym przyszła jutro bo dostali wniosek o staż. W końcu coś się ruszyło.
Nic nie placa. jak wyzej
Chyba wezme z was przyklad z tymi firmami.


A teraz powiem wam, co mnie ostatnio strasznie wku&^%$#
To, ze opis stanowiska i zakres obowiazkow sa nieadekwatne do rzeczywistosci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dziewczyny, jestem załamana po prostu. Zrezygnowałam z tej pracy z dzisiaj. To bylo grube nieporozumienie! Ale wole nie wnikac w szczegoly gdyz wiem, ze jedna z osob tam pracujacych zaglada na wizaz (zlapalam ją na tym hehe), tylko nie wiem, czy akurat tutaj na pracę. Smutno mi, poniewaz po raz kolejny dostalam prace i po raz kolejny musialam z niej zrezygnowac nie z mojej winy, a z winy pracodawcy, ktory okazuje sie oszustem i kretaczem!!

Dobrze, ze chociaz jutro ide na te rozmowe z projektu.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 16:19   #2335
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Co Ty gadasz w ogóle?
Dosłownie świat schodzi na psy
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 16:28   #2336
himera86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 187
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Pumas, mam do Ciebie prosbe, jestes nasza specjalistka od cv, moglabys tez kuknac na moje, bo ja juz wlosy z glowy rwe, szukam wszedzie i nic wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrr, jesli mozesz to wysle ci je na maila, dziekuje z gory
__________________
Himera86
himera86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 17:36   #2337
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

A do mnie jak wyśle Cv to dzwonią same call center (odpada). Żaden sklep się nie odezwał.

Ale jest plusik całkiem bez doświadczenia znajomości zostałam zaproszona na rozmowę (super było), i dzień próbny (10,30-16). Poznawanie pracy, i wrycie menu na pamięć potem kolejny- dalsza nauka i cały czas nauka.
Ja tam mała jestem ale wygadana

Bardzo cichutko wierzę że mi sie uda jako kelnerka.

A teraz mam dorywczo, praca na akord składanie np kalendarzy czy wkładanie dotatków do gazet (Kraków, Makuszńskiego jakby która chciała to podam dokładniejesze namiary, ale to praca całkiem dorywczo).
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 17:58   #2338
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Hej Robotnice. Ja żyję jakby ktoś sie martwił. Zmieniłam moje CC na inne CC (ambitnie, nie ma co). Zarobki i system premiowania/nagradzania atrakcyjniejszy. Juz po teorii jestem, jutro praktyka i będę sprzedawała wina. Oczywiście muszę wiedziec co sprzedaję. Podoba mi się ta praca, nie ukrywam. A tak wiele osób narzeka... Ale to pewnie zależy od grupy na jaką się trafi i od projektu, w którym się jest.

Mam problem. Jutro mam rozmowę u Pana Pikusia na DORADCĘ DS. UBEZPIECZEŃ I INWESTYCJI. Mam pytanie czy to to samo co doradca inwestycyjny lub ubezpieczeniowy, czy jednak to ,,do spraw'' ma kluczowe znaczenie i to nie to samo? Po drugie czy potrzebne mi prawo jazdy, bo w ogłoszeniu nie wymagali i w cv tez nie mam napisane, że mam, bo nie mam

Niech mi ktoś powie cokolwiek o tej pracy z własnego doświadczenia lub tego co słyszał od innych i o zarobkach, bo mam się jutro określić .
POMOŻECIE?

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Pumas takie oszukiwanie w ogłoszeniach jest na porządku dziennym, ale w porządku na pewno nie jest. Nie dziwię ci się, bo mnie tez to nie raz spotkało. gdzies tam czeka na ciebie ta jedyna praca, która da ci satysfakcję i zadowolenie. Cierpliwości i powodzenia na rozmowie.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 17:58   #2339
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

himera wyslij, postaram sie pomoc
Gorzka, grunt to byc zadowolonym, niewazne, co sie robi JEsli Ci sie to podoba, to swietnie.
Wg mnie to to samo co podpisywanie umow na ubezpieczenie na zycie itp. Prawko nie jest potrzebne, bo mozna chodzic na nogach do klientow lub autobusem. Ale ja sie nie znam
Swiat zszedl na psy. Agresywna jestem wiec ide z TZ na zakupy.

Pyrola Makuszynskiego powiadasz, a gdzie dokladnie ?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 18:18   #2340
Joanna710
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Między piekłem a niebem...
Wiadomości: 81
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Joanna a do jakiej pracy wyjeżdżasz na 3 tygodnie?

Pumas - spoko, ja rozumiem, że masz swoje sprawy, przecież to Ty robisz mi przysługę Już się pogubiłam w ogóle gdzie jesteś przyjęta bo teraz chyba kilka tego jest?

Jula pisalam wcześniej, może nie widziałaś co piszesz w liście motywacyjnym kiedy piszesz do jakiejś firmy sama z siebie nie wiadomo na jakie stanowisko? Tak jak normalnie piszesię nr ref i stanowisko tak w tym przypadku ja nie wiem jak to ładnie sformułować stąd pytam jak Ty sobie z tym poradziłaś
Do Austrii na zbiory winogron
Pierwszy raz będę na zbiorach, zazwyczaj to przerzedzałam liście winogron, plewiłam ogródki, sprzątałam domy lub winnice, opiekowałam się dziećmi, etykietowałam wino lub je butelkowałam.
Jak tylko się jakaś praca trafiła to tam jechałam

Normalnie nie nadążam z czytaniem za wami dziewczyny hehe
Chyba dlatego, że chora jestem...
__________________
- Staram się utrzymać swoją wagę
- Walczę z nałogami

- Walczę ze słabością - Tobą...


"Czasem boję się Twoich niebieskich oczu, czasem boję się, że są przepełnione miłością nie do mnie..."


Joanna710 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.