35 i mnóstwo pytań... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-07, 20:54   #1
aggulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Unhappy

35 i mnóstwo pytań...


Witajcie Drogie Forumowiczki
Jestem "nowa" i bardzo sie cieszę, że trafiłam na ten portal i na to forum. Mam bardzo wiele pytań, ale postaram się nie nadwyrężać Waszej cierpliwości i je ograniczyć Ostarnie dwa dni spędziłam na czytaniu zawartych tu wiadomości, opinii o kosmetykach i niestety nadal nie jestem pewna czego powinnam używać. Właściwie to jestem zupełnie "zielona" w temacie kosmetyków, ich działania i efektów...
Mam 35 lat i do tej pory kupowałam kosmetyki (głównie kremy do twarzy) dość przypadkowo, nie przejmując się tym, że skóra z pewnością zaczęła się już starzeć. Chciałabym zacząć skutecznie zapobiegać zmarszczkom, które na pewno wkrótce się pojawią - właściwie w okolicach oczu już są widoczne. Pojawiają się też zaczątki "worków" a skóra ma siny odcień.
Jest jeszcze jeden problem z moją cerą - mam wiecznie wągry, czesto różne krosteczki, grudki, przebarwienia, o rozszerzonych totalnie porach nie wspomnę Rozpacz poprostu...
Doradźcie mi więc proszę:
- krem na dzień "porzadkujący" skórę (wągry, powy itp), opóźniający procesy starzenia,
- krem na noc (czy powinno się stosować i jaki? - nigdy nie używałam kosmetyków na noc),
- krem pod oczy,
- żel do mycia twarzy,
- jakąś maseczkę super odżywiającą, nawilżającą, odmładzającą.... i najlepiej czyniącą cuda.

Wiem, że dużo jednak tych pytań, ale obiecuję solennie stosować się do Waszych wskazówek (chyba już jestem zdesperowana poprostu) i poinformować o efektach.
Z góry dziękuje i pozdrawiam, A.
aggulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 21:12   #2
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Witaj Aggulek! Spodoba Ci się tutaj .
Ad rem:
-krem "porządkujący" skórę to raczej na noc, coś retinolowego np. Yestheal+ Avene;
-na dzień - obowiązkowo silne filtry, najlepiej bloker (np.Avene, LRP), pod spód może być coś z witaminą C, zależnie od rodzaju cery;
-pod oczy, jeśli nie masz wrażliwych, to samo co na resztę twarzy, w przeciwnym wypadku - np. maseczka AA Oceanic.
Pozostałe kwestie w zależności od cery i upodobań, zresztą to, co napisałam wcześniej to też jedna ze stu sugestii, jakich można Ci udzielić.
Dziewczyny dorzucą Ci swoje, ale i tak nie unikniesz metody prób i błędów.
Pozdrawiam serdecznie
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 21:16   #3
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Witam nową Wizażankę
Napisałaś o "porządkowaniu" skóry. Jak porządki to kwasy lub retinoidy. Jedne i drugie potrafią działać zarówno "porządkująco" jak i przeciwzmarszkowo, a wręcz odmładzająco. Taki krem 2w1 to np. Renewal+ firmy Neostrata. Sama nie używałam go, ale się przymierzam od jakiegoś czasu, może wypowie się jakaś Wizażanka, która go stosowała. Generalnie pielęgnacja dzienna to raczej ochrona i nawilżanie bez względu na wiek, a "porządki" na twarzy, regeneracja, odmładzanie i inne czary-mary to raczej zadanie dla kosmetyku używanego na noc. Tak więc, jeżeli zdecydujesz się na kwasy lub retinoidy, to tylko na noc, a w dzień wysokie filtry, niezależnie od pogody i pory roku. Jest tu na Wizażu spora grupa osób opętanych strachem przed niszczącym skórę promieniowaniem UV i ja się do niej bezwzględnie zaliczam
Podaję linka do szczegółowego opisu kremu Renewal:

http://www.bio-med.pl/renewal.html

Przede wszystkim jednak polecam lekturę artykułów Basi Kwiatkowskiej na temat kwasów i witamin w kosmetyce, a przede wszystkim jej artykułów o filtrach przeciwsłonecznych. Znajdziesz je na stronie głównej w dziale "Biochemia Urody". To po prostu trzeba przeczytać.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 22:47   #4
hallina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 115
GG do hallina
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

tutaj znajdziesz odpowiedz na wszystkie pytania:www.biochemiaurody.com
hala
hallina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 07:42   #5
aggulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Dziękuję, że nie pozostawiłyście mnie z tymi pytaniami samej sobie
Widzę, że dużo przede mną informacji do pochłonięcia i duże braki w wiedzy do nadrobienia, ech... Dlatego z pewnością lista pytań się wydłuży.

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na kolejne opinie "czego używacie by zachować młoda skórą" a przy okazji pozbyć się wągrów, pryszczyków, przebarwień. Jakie maseczki stosujecie? Jak często

Wczoraj kupiłam żel Nivea Visage głęboko oczyszczający i zamykający pory. Niestety nie znalazłam tu żadnych recenzji na jego temat (może źle szukałam?). Czy któraś z Was stosowała może ten żel? Przyniósł jakieś efekty??

Oczywiście pozdrawiam serdecznie i miło mi Was poznać , A.
aggulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 08:03   #6
calisto69
Raczkowanie
 
Avatar calisto69
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 102
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

tez mam problemy z wagrami szczegolnie strefa T wiesz ja uzywam na oczyszczenie cery maseczki z serii Lirene (dr Eris) wygladzajaca i zwezajaca pory z koalina i wyciagiem z arniki (dla mnie jest swietna), poza tym krem regenujacy na noc nivei(bardzo fajna cere mam rano)na dzien mocno nawilzam ja w tej chwili vichy (ale zmienie )zycze ci powodzenia w odkrywaniu cudow kosmetycznych!!!!i pozdrawiam
calisto69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 08:12   #7
calisto69
Raczkowanie
 
Avatar calisto69
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 102
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

ja tez jestem od niedawna uzaleznisz sie jak ja
__________________
pieniadze nie daja szczescia dopiero zakupy!!!!
calisto69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-08, 19:50   #8
martika1
Raczkowanie
 
Avatar martika1
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Powiem to samo co HALA wejdź na stronkę biochemii a szybko jej nie opuścisz. Basia Kwiatkowska przekazuje tam same wartościowe i bardzo mądre rady. A co najważniejsze obala mit super drogich kosmetyków ( że niby jak wydasz pół pensji na te "cuda "to odejdzie ci z 10 latek ) Można o siebie zadbać bez rujnowania budżetu domowego. A fisia na punkcie filtrów to ja też już dostałam Pozdrawiam.
martika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 20:00   #9
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Nan, renewal to świetny krem, polecam, skuteczny a łagodny, a biomed to w tej chwili jedyny sklep gdzie kupuje skuteczne kremy na noc. Właśnie skończył mi się ten z retinolem Retinol HA Philodermu) Fajnie, że są osoby, które lubią takie kremy...
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:03   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Cześć N, fajnie, że się odezwałaś, liczyłam na to, pamiętam jak kiedyś zachwalałaś stronę bio-med i od jakiegoś czasu pilnie ją studiuję. Szczególnie, że na sklepowych półkach napis na pudełku "retinol" oznacza albo jego śladową ilość, albo palmitynian retinylu czyli wiadomo co (nie będę się wyrażać ). Ja na razie jadę na Ysthealu+, ale przymierzam sie do Renewala, a teraz jeszcze mnie zaintrygowałaś tym Retinolem HA. Chętnie przestudiuję informacje o nim. Jak Ci służył? Nie podrażnił aby? Ja mam cerę dość wrażliwą.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 21:16   #11
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

A jak Ystheal? Widzisz różnicę?
Właśnie skonczyl mi sie ten HA i widac, ze zlikwidowal "borsuczki" kolo ust i linie gniewu miedzy brwiami-pozioma. Na poczatku wydawal mi sie strasznie tlusty, potem juz sie przyzwyczailam, a podraznienia nie bylo zadnego, to nie to co po kwasach (przetestowalam chyba wszystkie z neostraty)) Rano uczucia smalcu na buzi nie stwierdzilam Teraz tylko szukam jakiegos dobrego tłuścioszka pod oczy, bo maseczka różana Dermiki to chała, a zachwalany na noc Oceanika Eye Perfect spowodowal małe krostki, jakby zatkane pory, tuż pod oczami!!! Koszmar! Może masz jakiś typ?
Retinol Byl git, filtry rano, etc i polecam. Zreszta obsluga w biomedzie jest b. pomocna. Jakbys jeszcze cos chciala sie dowiedziec, to czekam.

QUOTE=nan]Cześć N, fajnie, że się odezwałaś, liczyłam na to, pamiętam jak kiedyś zachwalałaś stronę bio-med i od jakiegoś czasu pilnie ją studiuję. Szczególnie, że na sklepowych półkach napis na pudełku "retinol" oznacza albo jego śladową ilość, albo palmitynian retinylu czyli wiadomo co (nie będę się wyrażać ). Ja na razie jadę na Ysthealu+, ale przymierzam sie do Renewala, a teraz jeszcze mnie zaintrygowałaś tym Retinolem HA. Chętnie przestudiuję informacje o nim. Jak Ci służył? Nie podrażnił aby? Ja mam cerę dość wrażliwą.[/QUOTE]
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-10, 22:32   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Ystheal stosuję od jakichś 2 tygodni i właśnie zaczynają się u mnie schody, tzn. piecze mnie gęba po wszystkim prawie, wczoraj w pośpiechu zmywałam z twarzy maseczkę antyrodnikową Erisa, bo miałam wrażenie, że kwas sobie na twarz położyłam. Twarz jest teraz coraz bardziej sucha. Wiem jednak, że trzeba to po prostu przeczekać i zacisnąć zęby, a potem ma być już dobrze. Niepokoi mnie tylko taka reakcja skóry na ponoć łagodniutki retinaldehyd. Co by było po jakimś Retinie-A czy innym silniejszym kremie z żywym retinolem? Znaczy się cerę mam jednak wrażliwą, stąd moje zainteresowanie kwasami PHA, bo AHA w stężeniu 10% (Lysanel) poczynił swego czasu na mojej twarzy niezłe spustoszenie, a kwasy chciałabym zacząć stosować, bo pewnie za jakieś 2 miesiące wróci mi trądzik (mam takie napady od kilku lat, zawsze na jesieni). Mam nadzieję, że dzięki tym kwasom uda mi się zaszachować drania. Piszesz, że przetestowałaś wszystkie Neostratowe kwasy: tę maseczkę 30% AHA też? Chyba bałabym się zaaplikować sobie coś takiego na własną rękę.
Jeszcze co do Ysthealu: na początku stosowania nawet miło nawilżał buzię, teraz od kilku dni muszę się na wierzch dosmarowywać czymś innym (stosuję Lipo-Sensilium z serii Pharmaceris A), bo jednak rano twarz miałam przesuszoną (a używam wersji kremowej). Nakładam go też hojną ręką pod oczy i nie zachowuje się tam wcale gorzej niż na twarzy, zresztą prawie zrezygnowałam z osobnych kremów pod oczy.
Pod oczka to może krem Physiogel, mnie on szczególnie nie służy, ale mnóstwo dziewczyn jest zadowolonych. Lipo-Sensilium też się sprawdza w roli kremu pod oczy. W ogóle jestem bardzo rozczarowana kremami pod oczy jako takimi i postanowiłam przestać wyrzucać na nie pieniądze. Ewentualnie mogę zrobić wyjątek dla kremu Avene z serii do cer nadwrażliwych pod oczy właśnie, w takiej malutkiej 10 ml tubce. Jest naprawdę bardzo fajny. Jak by się u mnie zaczęła jakaś podrażnieniowa tragedia, na pewno się w niego zaopatrzę.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 09:18   #13
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Hey Nan, ja uwielbiam tą antyrodnikową, to prawdziwy przeboj Erisa!!!
A Lysanela nie probowalam. Za to ten krem 30 % jest Mene & Moy, ja go kiedys raz zastosowalam jako krem na noc, rano skora zeszla cala, jak po kuracji u dermatologa tylko ze 10 razy taniej) Teraz raz na jakis czas (1-2 tyg) stosuje go jako maseczke, trzymam z pol godziny i zmywam, skora jest odswiezona, wierzchnie zuzyte warstwy naskorka ida przecz, probowalam tez inne, ale dla Cibie to renewal bedzie najlepszy bo byl najdelikatniejszy, a efekty nie natychmiastowe (po zuzyciu tubki-u mnie). Mimo ze ja mam buzke mieszana, czasem przesuszajaca sie, a casem przed okresem tlusta, to kwasy sa dla mnie super, niedawno kupilam Boreade z wit c i kwasami, zobaczymy co to za cudo!
poproboje ystheal, zaciekawil mnie inny retinol, niz to co miałam
Physiogel stosowalam tylko jako szampon dobrych kilka lat temu, byl super, a pod oczy lubię extra anty-zmarchy) Szukam dalej Ten Avene chyba nie jest za bardzo odmladzajacy... Pzdr, buźka!
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 20:32   #14
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Cześć dziewczyny!
Jestem tu nową trzydziestokilkulatką /33/
Bardzo się cieszę bo takiej wiedzy potrzebowałam. 3-mce temu urodziłam dzidziusia i zauważyłam że moja twarz postarzała się o kilka lat w ciągu tych 3 miesięcy.Zmarszczki przetłuszczająca sięskóra oszarym zabarwieniu.Patrzę w lustro i się dziwię ja to czy nie ja.
Chciałabym zrobićcoś ze swoją buzią aby efekty były w miarę szybko widoczne.Wiem że to bajka ale..zainteresował mnie krem o którym piszecie-Renewal.
Ile on kosztuje /czy mam co sobie nim głowę zawracać/ i gdzie go można kupić?
Pozdrawiam.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 04:23   #15
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Talking Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Cytat:
Napisane przez lola23
Cześć dziewczyny!
Jestem tu nową trzydziestokilkulatką /33/
Bardzo się cieszę bo takiej wiedzy potrzebowałam. 3-mce temu urodziłam dzidziusia i zauważyłam że moja twarz postarzała się o kilka lat w ciągu tych 3 miesięcy.Zmarszczki przetłuszczająca sięskóra oszarym zabarwieniu.Patrzę w lustro i się dziwię ja to czy nie ja.
Chciałabym zrobićcoś ze swoją buzią aby efekty były w miarę szybko widoczne.Wiem że to bajka ale..zainteresował mnie krem o którym piszecie-Renewal.
Ile on kosztuje /czy mam co sobie nim głowę zawracać/ i gdzie go można kupić?
Pozdrawiam.
Agawo tu masz link do kremu: http://www.bio-med.pl/renewal.html
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 07:47   #16
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Też skorzystam z Waszych rad , bo jeszcze nie używalam tych kosmetyków.Przeważnie kupuję jakieś reklamowane kremy i liczę na to ,że stanie się cud i zadziałają tak jak na reklamie
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 08:24   #17
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Hej N, chyba zdecyduję się na ten Renewal, chociaż Ystheal dopiero teraz pokazuje co potrafi. Wczoraj biegiem leciałam z pracy do domu, żeby zmyć makijaż i nałożyć krem ekstra tłusty,bo na twarzy miałam pustynię Gobi. Gdyby nie Basia i jej forum w życiu nie zwróciłabym uwagi na krem za 15 zł, ale jest naprawdę fajny (Ava, Mustela, emulsja przeciwzmarszczkowa).
Szczerze Ci powiem, że nie wierzę w przeciwzmarszczkowe działanie kremów pod oczy. W każdym razie nigdy nie udało mi się takowego zaobserwować, poza może kremem Neutrogeny z miedzią, ale niestety nie można go zaliczyć do tłustych, bo wysusza skórę pod oczami na dłuższą metę. Tak więc teraz jak to tylko możliwe nakładam pod oczy to samo co na resztę twarzy i naprawdę nic złego się nie dzieje. Yshteal występuje też w wersji pod oczy, tyle, że zawiera 0,015% retinalehydu, a krem do twarzy 0.05%, a stosuję ten do twarzy też pod oczy (w sumie gdzie są większe zmarchy jak nie tam) i żyję. Kremów z kwasami jednak chyba bym się nie odważyła nałożyć pod oczy, a już na pewno nie z kwasami AHA (chociaż z Renewalem spróbuję, jak myślisz, przeżyję?).
Ja mam taką dziwną gębę, która nie znosi nakładania na nią czegokolwiek żelowatego. Nawet jak nie jest podrażniona to czuję mrowienie (zwykle lekkie i do zniesienia) a tak jak teraz to po prostu niemiłosiernie szczypie. Takie coś właśnie przytrafiło mi się po maseczce Erisa (która w okresie przed podrażnieniem bardzo mi odpowiadała). Wcześniej miałam tak po Physiogelu (tym zmywaczu) i przede wszystkim po zmywaczu do twarzy Avene do skóry nadwrażliwej. Na razie więc zużywam sobie maseczki kremowe, bo innych po prostu nie mogę znieść na twarzy.
Gdyby nie to, że później ma być ponoć lepiej, chyba bym nie zniosła tego wściekłego przesuszenia. Poza tym traktuję Yshteal trochę jak przygotowanie do Renewalu (co nie znaczy, że Ystheal nie jest skuteczny, ponoć nawet bardzo, tyle że trudno mi się na razie wypowiedzeić o efektach, bo za krótko go używam).
A niebawem chcę sobie ukręcić słynne serum Basi z witaminą C.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 14:03   #18
aggulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Dziewczyny - pytanie za 100 punktów:
Jak długo trzeba stosować jakiś krem, żeby zobaczyć pierwszwe efekty tj. zmniejszające się zmarszczki czy rzdziej występujące pryszczyki? Ja jestem bardzo niecierpliwa i wydaje mi się zaraz, że dany kosmetyk nie działa
A największe problemy mam z "workami" i sińcami pod oczami, których nie mogę się pozbyć i zmarszczkami, które moim zdaniem pojawiają się w kosmicznym tempie - co robić ?

Liczę na Waszą pomoc i oczywiście pozdrawiam, A.
aggulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:05   #19
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Zależy jaka jest substancja czynna ma powodować, żeby zmarszczki się zmniejszyły czy pryszczyki znikły. To co naprawdę działa na powyższe, czyli np. retinol, to szacuje się, o ile dobrze pamiętam, że danego preparatu (czy też substancji czynnej) trzeba używać około roku bez przerwy. W każdym razie nie licz, kupując krem z witaminą C, retinolem czy kwasami, że efekty będą widoczne od razu. Tak jest tylko w reklamach. Są substancje działające szybciej, ale zdążyłam się już przekonać, że często jest tak, że jeżeli kosmetyk działa od razu, to efekt znika równie szybko jak się pojawił (tak jest np. z maseczkami odświeżającymi skórę i z większością kosmetyków liftingujących, niestety). Dlatego podstawowym sojusznikiem w walce z niedoskonałościami skóry jest cierpliwość.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-15, 11:37   #20
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Nanuś, kupiłam Ystheal, we will see. Przypomniało mi się , że mam jeszcze taki krem Erisu Capilaridil, Retinol Philodermy się skończył, zobaczymy ystheal.
To prawda, kremy pod oczy nie działają na zmarszczki, ja teraz mam Oceanic eye perfect p/zmarchom na noc, pol sloiczka poszlo, jedyna zaleta, to ze wieczorem nie sciaga suchość skory. A renewal jest b. delikatny, w porownaniu z innymi kremami ktore uzywalam. Napisze jak w porownaniu z Y.
Zachecona opiniami wizazanek nabylam tez Diacneal, przed okresem w czasie burzy hormonalnej mam problemy z prztluszczeniem, oprocz kwasow ma retionol, skusila mnie kombinacja tych dwu Probowalas?
Kurka, pod oczy taki hard core z kwasami??? Jak to znosisz?
Buźka, lecę do pracy) Zeby miec na nowe mazidla...


Cytat:
Napisane przez nan
Hej N, chyba zdecyduję się na ten Renewal, chociaż Ystheal dopiero teraz pokazuje co potrafi. Wczoraj biegiem leciałam z pracy do domu, żeby zmyć makijaż i nałożyć krem ekstra tłusty,bo na twarzy miałam pustynię Gobi. Gdyby nie Basia i jej forum w życiu nie zwróciłabym uwagi na krem za 15 zł, ale jest naprawdę fajny (Ava, Mustela, emulsja przeciwzmarszczkowa).
Szczerze Ci powiem, że nie wierzę w przeciwzmarszczkowe działanie kremów pod oczy. W każdym razie nigdy nie udało mi się takowego zaobserwować, poza może kremem Neutrogeny z miedzią, ale niestety nie można go zaliczyć do tłustych, bo wysusza skórę pod oczami na dłuższą metę. Tak więc teraz jak to tylko możliwe nakładam pod oczy to samo co na resztę twarzy i naprawdę nic złego się nie dzieje. Yshteal występuje też w wersji pod oczy, tyle, że zawiera 0,015% retinalehydu, a krem do twarzy 0.05%, a stosuję ten do twarzy też pod oczy (w sumie gdzie są większe zmarchy jak nie tam) i żyję. Kremów z kwasami jednak chyba bym się nie odważyła nałożyć pod oczy, a już na pewno nie z kwasami AHA (chociaż z Renewalem spróbuję, jak myślisz, przeżyję?).
Ja mam taką dziwną gębę, która nie znosi nakładania na nią czegokolwiek żelowatego. Nawet jak nie jest podrażniona to czuję mrowienie (zwykle lekkie i do zniesienia) a tak jak teraz to po prostu niemiłosiernie szczypie. Takie coś właśnie przytrafiło mi się po maseczce Erisa (która w okresie przed podrażnieniem bardzo mi odpowiadała). Wcześniej miałam tak po Physiogelu (tym zmywaczu) i przede wszystkim po zmywaczu do twarzy Avene do skóry nadwrażliwej. Na razie więc zużywam sobie maseczki kremowe, bo innych po prostu nie mogę znieść na twarzy.
Gdyby nie to, że później ma być ponoć lepiej, chyba bym nie zniosła tego wściekłego przesuszenia. Poza tym traktuję Yshteal trochę jak przygotowanie do Renewalu (co nie znaczy, że Ystheal nie jest skuteczny, ponoć nawet bardzo, tyle że trudno mi się na razie wypowiedzeić o efektach, bo za krótko go używam).
A niebawem chcę sobie ukręcić słynne serum Basi z witaminą C.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 11:38   #21
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Też tak mialam, dobrych 10 lat temu, teraz buźka to jeden poligon, na pewno nie marketingowy))
Zaglądaj częściej...
Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez Momo
Też skorzystam z Waszych rad , bo jeszcze nie używalam tych kosmetyków.Przeważnie kupuję jakieś reklamowane kremy i liczę na to ,że stanie się cud i zadziałają tak jak na reklamie
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 12:30   #22
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Cytat:
Napisane przez n
Nanuś, kupiłam Ystheal, we will see. Przypomniało mi się , że mam jeszcze taki krem Erisu Capilaridil, Retinol Philodermy się skończył, zobaczymy ystheal.
To prawda, kremy pod oczy nie działają na zmarszczki, ja teraz mam Oceanic eye perfect p/zmarchom na noc, pol sloiczka poszlo, jedyna zaleta, to ze wieczorem nie sciaga suchość skory. A renewal jest b. delikatny, w porownaniu z innymi kremami ktore uzywalam. Napisze jak w porownaniu z Y.
Zachecona opiniami wizazanek nabylam tez Diacneal, przed okresem w czasie burzy hormonalnej mam problemy z prztluszczeniem, oprocz kwasow ma retionol, skusila mnie kombinacja tych dwu Probowalas?
Kurka, pod oczy taki hard core z kwasami??? Jak to znosisz?
Buźka, lecę do pracy) Zeby miec na nowe mazidla...
He, he no właśnie Capilaridil też ma w sobie retinol, ale niestety nikt poza producentem nie wie, w jakim stężeniu (firma nie była łaskawa podać takiej informacji dociekliwemu klientowi, twierdząc, że to jej know-how - moim zdaniem to idiotyzm). Też się kręcę koło Diacnealu, ale cholernik ma 7% kwasu AHA i boję się, że mi wyżre twarz do kości. Ciekawostka przyrodnicza: oprócz kwasów AHA ma dwa razy więcej retinaldehydu niż Ystheal. Może zastosuję go sobie jak już wypróbuję ten Renewal. A może pozostanę przy Renewalu, bom naczynkowiec, a o ile pamiętam naczynka nie lubią się z kwasami AHA w większych stężeniach. Pod oczy nakładam Ystheal do twarzy, kwasów jeszcze nie próbowałam i chyba pomysł nie byłby najszczęśliwszy, chociaż te PHA to ponoć takie łagodne kwasy... Zdaje się, że znowu chcę sobie napytać biedy tak jak po Lysanelu (a tego oczywiście pod oczy nie używałam).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:48   #23
aggulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

O ile dobrze Was zrozumiałam (jestem jeszcze ciągle na etapie uzupełniania wiedzy) to kremy, o których piszecie zawierają retinol - czyli nadają się na noc.
A mi się właśnie skończył krem na dzień i muszę szybciutko coś kupić - dlatego znów gorąca prośba o szybką podpowiedź: co polecacie? Wiem już, że powinien mieć filtry, coś jeszcze? Macie wypróbowane jakieś konkretne produkty?
Mam cerę mieszaną i trochę wrażliwą.

Oczywiście pozdrawiam i miłego weekendu życzę
aggulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 09:45   #24
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Cytat:
Napisane przez aggulek
O ile dobrze Was zrozumiałam (jestem jeszcze ciągle na etapie uzupełniania wiedzy) to kremy, o których piszecie zawierają retinol - czyli nadają się na noc.
A mi się właśnie skończył krem na dzień i muszę szybciutko coś kupić - dlatego znów gorąca prośba o szybką podpowiedź: co polecacie? Wiem już, że powinien mieć filtry, coś jeszcze? Macie wypróbowane jakieś konkretne produkty?
Mam cerę mieszaną i trochę wrażliwą.

Oczywiście pozdrawiam i miłego weekendu życzę
Na dzień polecamy serum z witaminą C i krem z filtrem - te kremy zawierają w składzie nawilżacze (a np. tegoroczne kremy Biodermy jeszcze antyoksydanty) i zwykle można je stosować samodzielnie, nie wymagają koniecznie dodatkowego kremu, jako podłoża, tym bardziej, że same są dość tłuste.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-06-18 o 09:54 Powód: literówka
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 10:09   #25
dragonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
Serum Basi z witaminą C - pytanie ???

Mam pytanie odnośne serum - przejrzałam kilkanaście opinii na formum oraz bylam na stronie biochemiaurody i szczerze - zgłupiłam - każdy ma inny sposób na to serum. Zrobiłam je według przepisu ze stony - ale coś nie wyszło - lecytyna mi się nie rozpusciła - dodałam taką z kapsułki Czy ktoś móglby mi pomóc w zrobieniu tego serum - proszę .... Ja użyłam Juvitu C ( 5ml ), wit. E ( kapsułka), wody destylowanej ( ok. 5 ml ), 3 kropli alkoholu no i krople tej nieszczęsnej lecytyny nie wiem jakiej lecytyny powinnam użyć ((
Dlaczego jest tyle róznych wersji tego serum ?? Czy lepsza jest witamnia C w plynie czy w kapsulkach. Będę wdzięczna za pomoc podaję swój adres e-mail aniap@poczta.enterpol.pl

Dziękuje za wszelką pomoc !!
dragonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 12:46   #26
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Serum Basi z witaminą C - pytanie ???

Cytat:
Napisane przez dragonka
Mam pytanie odnośne serum - przejrzałam kilkanaście opinii na formum oraz bylam na stronie biochemiaurody i szczerze - zgłupiłam - każdy ma inny sposób na to serum. Zrobiłam je według przepisu ze stony - ale coś nie wyszło - lecytyna mi się nie rozpusciła - dodałam taką z kapsułki Czy ktoś móglby mi pomóc w zrobieniu tego serum - proszę .... Ja użyłam Juvitu C ( 5ml ), wit. E ( kapsułka), wody destylowanej ( ok. 5 ml ), 3 kropli alkoholu no i krople tej nieszczęsnej lecytyny nie wiem jakiej lecytyny powinnam użyć ((
Dlaczego jest tyle róznych wersji tego serum ?? Czy lepsza jest witamnia C w plynie czy w kapsulkach. Będę wdzięczna za pomoc podaję swój adres e-mail aniap@poczta.enterpol.pl

Dziękuje za wszelką pomoc !!
Odpowiedz na temat nieszczesnej lecytyny znajdziesz pod podanymi przeze mnie linkami:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...3c1f038728a8db
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Pytasz, dlaczego jest tyle wersji serum? Otoz wedlug oryginalnego przepisu serumo to powinnos ie wykonac na bazie witaminy C w proszku, niestety jest prawie niemozliwoscia dostania jej w Polsce, wiec kazdy sobie radzi jak moze
W zwiazku z ostatnim pytaniem odpowiem, ze jednak lepsze jest na witaminie C w proszku poniewaz Juvit jest dosc tlusty i lubi niektorym zapychac pory
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 13:30   #27
dragonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
Wielkie dzięki

Dziękuję Ci bardzo - już tam byłam i trochę mi się w główce wyjaśniło )) Zabiorę się do robienia od nowa ))
dragonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 14:05   #28
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Nie ma za co, po to tu jestesmy, zeby sobie wzajemnie pomagac
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 10:57   #29
aggulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Konkretne pytania:

jona: "na dzień - obowiązkowo silne filtry, najlepiej bloker (np.Avene, LRP)" Gdzie znajdę informacje na temat tych produktów? Co to jest LPR?

nan: Renewal+ to krem na noc, czy tak? Chciałabym też wiedzieć jak to jest z tym retionolem: z tego co zrozumiałam kremy z retinolem powinny być stosowane na noc, natomiast wiele Wizażanek wypowiedziało się pozytywnie o kremie na dzień AretinaQ (Ziaja). Ja ten dzienny krem zaczęłam stosować na noc (nie ma filtrów) i jestem zadowolona, ale muszę znaleźć coś na dzień. Więc jak to jest z tymi retinoidami?

Jakie są kremy na dzień z filtrami? Czy filtr 15 UVA/UVB wystarczy? CZy producent powinien podać na opakowaniu, że krem jest z filtrem?
Jeśli nie ma takiej informacji to oprócz kremu trzba zastosować jakiś bloker? Kurcze ja rano nie mam zbyt wiele czsu.... I Nie cierpie jak skóra się błyszczy i ma poślizg, yyyyyy!!!

Nie chcę być "bladą twarzą" przez całe lato Co Wy robicie? Stosujecie samoopalacze? Jakie?

Wczoraj był znakomity program w TV z udziałem dermatologa, kosmetologa, kosmetyczki. Szkoda, że go sobie nie nagrałam Nie wiem teraz czy czegoś nie pomieszam, ale bardzo zachwalano kremy i maseczki pod oczy z anyżem (chyba!). Czy któraś z Was o tym słyszała??? Ponoć najlepsze to na zmarszczki, worki, sińce, przebarwienia...

Ja tak ciągle pytam i pytam i mam wyrzuty sumienia, że powinnam coś od siebie tu wnieść. Tylko doświadczenie niewielkie, a dotychczasowe działania dość przypadkowe
Powiem jednak jak w miarę szybko (ok. 2 tygodnie) poprawiłam sobie cerę na twarzy, głównie rozszerzone pory i drobne wypryski. Zrobiłam ten "numer" dwa razy i za każdym razem poskutkowało, więc może....
- Co drugi dzień nakładałam na 20 min. maseczkę z kwiatu lipy zakupioną w aptece.
- Najbardziej jednak pomaga mi "Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami" . Przez miesiąc 2x dziennie po 2 tabletki potem 2 x dziennie jedna tabletka. Wyciąg zawiera drożdże, które znakomicie poprawiają przemianę materii. Być może w moim przypadku te problemy z cerą są właśnie z tym związane. W każdym bądź razie po około 10 dniach pory są znacznie mniejsze, a skóra jakby "bardziej zwarta" czy jak to opisać
Jeśli będziecie zainteresowane podam skład tabletek

Pozdrawiam, A.
aggulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 13:06   #30
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: 35 i mnóstwo pytań...

Ha, o retinolu to możnaby pisać tomy... Jest to jeden z najlepiej przebadanych składników w kosmetyce, ponieważ jest stosowany już od 70 lat. Polecam ci lekturę artykułu Basi na ten temat. Jest napisany jasno i dokładnie wyjaśnia sposób działania retinolu i jak powinno się go stosować.
http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz1.php

Nie bałabym się kosmetyku Ziaji na dzień, o ile pamiętam zapakowany jest w zwykły słoiczek z plastiku, czyli retinolu jako takiego w nim nie ma, co najwyżej tylko palmitynian retinylu a to jest najsłabiej działająca forma witaminy A. Nawet jeżeli w składzie retinol jest, to pewnie już tylko w składzie, bo z takiego słoiczka retinol odszedł już dawno w niebyt. Problem z retinolem jest taki, że utlenia się bardzo szybko, dlatego kremy z retinolem powinny być opakowane w aluminiowe tubki lub w opakowania z pompką, bez dostępu światła i powietrza. O wszystkich tych rzeczach przeczytasz w artykule Basi.

Jeżeli chcesz stosować teraz kremy z retinolem, lub ze wspomnianymi również w tym wątku kwasami powinnaś bezwzględnie zaopatrzyć się w bloker i używać go codziennie. Filtry słoneczne to też temat rzeka, ale ogólnie chodzi o to, że właściwie filtr przeciwsłoneczny powinno się stosować codziennie, lato czy zima przez cały dzień, obojętnie czy stosuje się retinol czy kwasy czy też nie. Retinol i kwasy dodatkowo uwrażliwiają skórę na promienie słoneczne, delikatnie złuszczając naskórek i bardzo łatwo dorobić się przebarwień posłonecznych, jeżeli nie stosuje się filtrów. Kremy z retinolem i kwasami z tego między innymi powodu powinno się używać tylko na noc, a na dzień krem z filtrem. Ja np. używam obojętnie jaka jest pora roku faktorów 60 - 100. Najlepsze są blokery firm aptecznych: La Roche Posay (to jest właśnie LRP, o który pytałaś), Bioderma i SVR. Jednym z lepszych, które stosowałam (jeżeli chodzi o komfort użycia) jest Bioderma, Photoderm Max, SPF 60 Spray. Znajdziesz recenzje tego kosmetyku na naszym KWC. Dokładne zalecenia odnośnie stosowania tych kremów znajdziesz znowu w artykule Basi "Słońce i opalanie" na głównej stronie Wizażu. Nie należy polegać na filtrach stosowanych w Polskich kosmetykach drogeryjnych (mówię to z przykrością), bo gros z nich zawiera tylko filtry UVB, czyli nie gwarantuje żadnej ochrony przed najbardziej szkodliwym promienowaniem czyli UVA.
Pozdrwiam i zapraszam do lektury artykułów Basi.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.