robienie na drutach dla począkujących - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 20:21   #1
aguska1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15

robienie na drutach dla począkujących


Witam wszystkich. Właśnie postanowiłam nauczyć się robienia nadrutach. Znam juz oczka prawe i lewe. Zaczęłam robić nawet szalik już bo to chyba najprostsze. Nawet coś fajnego wychodzi. Nie znam jeszcze pozostałych trików więc proszę o jakieś rady i pomoc w nauce.
Po szlikuu chciałabym zrobić np ponczo ale to chyba już trochę więcej wiedzy trzeba mieć.
aguska1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 18:45   #2
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

po szaliku radziłabym nauczyc sie gubienia i dobvierania oczek bo to przy swetrach i ponczach potrzebne .przy szalu nie ma zbyt wiele pracy przerabiasz tylko oczka z druta na drut i po okreslonej długosci konczysz.
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 21:13   #3
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Jak znasz prawe i lewe to wystarczy przestudiować

http://maranta.livenet.pl/podstawy_druty.htm

http://maranta.livenet.pl/oznaczenia...czne_druty.htm

http://maranta.livenet.pl/wzory_na_druty.htm
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 18:09   #4
aguska1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Dzięki dziweczyny za pomocne rady. Jak skończe szalik to to biore sie ostro za dalszą naukę. Jedno mogę powiedzić - Robienie na drutach wciąga i to bardzo!!
aguska1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 20:15   #5
Hanyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

witam wcale nie jest trudne można zrobić wzór jaki sobie wymarzysz, warkocze dziurki itp.
Robisz dwa prostokąty. Mniej więcej w 1/3 zaginasz i układasz tak jakby na skos i zszywasz.
z pierwszego prostokąta przyszywasz krótszy brzeg do dłuższego brzegu drugiego prostokąta i analogicznie w drugą stronę
Najlepiej zacząć zszywać od dołu
Hanyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 16:27   #6
aguska1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

A to moje wypociny, jestem dopiero gdzieś tak na 1/3 długości ale myślę, że jak na pierwszy raz to całkiem nieźle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10-06-09_165458.jpg (56,2 KB, 130 załadowań)
aguska1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 21:27   #7
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

no, no, całkiem nieźle jak na początek. Zgdzam się ze stwierdzeniem, że robótki ręczne wciągają, a jak osiągniesz wyższy stopień wtajemniczenia, co nastąpi szybko, to wtedy dopiero zobaczysz jaka to frajda zrobić sobie wymarzony sweterek
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 00:52   #8
EwcIaKIcIA
Zakorzenienie
 
Avatar EwcIaKIcIA
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kutno :D
Wiadomości: 5 482
GG do EwcIaKIcIA
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Cytat:
Napisane przez aguska1984 Pokaż wiadomość
A to moje wypociny, jestem dopiero gdzieś tak na 1/3 długości ale myślę, że jak na pierwszy raz to całkiem nieźle.
pewnie ze niezle, moj pierwszy szalik sie jakos tak zwijał i wogole chybapolowe oczek pogubilam (albo zjadła) po drodze bo raz szerszy byl raz wezszy i jakos tak nie wychodziło mi najlepiej, ale widze ze ty sobie swietnie radzisz
__________________
Zapraszam Serdecznie
Origami

wędrowniczek:
Monika_75>honka'>JaneB>hejasz>Pagata>ewel ika>dagus_gd>poppy>Alexan draM>joanwi>nir>agniesia1 25>Damurek>kaariokaa>JA

Już praawie w domku
EwcIaKIcIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 15:51   #9
aguska1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Dziewczyny skończyłam mój szalik Oto on
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21-06-09_164404.jpg (52,0 KB, 111 załadowań)
aguska1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 15:55   #10
aguska1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Teraz myślę co by tu zrobić dalej. Muszę się podszkolić w dzierganiu i wykąbinować coś jeszcze. Może ponczo. Chciałabym takie ażurowe (chyba tak to sie nazywa) ale musze sie jeszcze troche podszkolić.
aguska1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 13:52   #11
Rosmerta244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Aguś, wiem coś o tym gdyż sama zaczynałam nie tak dawno, w sumie to cały czas się uczę. Szaliki i czapki są już za mną więc mogę radzić. Po pierwsze kup sobie druty najlepiej 4 albo 5 i takąż włóczkę. Za gruba włóczka jest zła a cienka jest bardzo zła. Przy cienkiej się narobisz a nie będzie widać efektu ( robótka wolno przyrasta) Nie kupuj też czarnej ani białej, czarnej nie widać co się robi i bardzo męczą się oczy biała szybko się brudzi a zakładamy , że najpierw będziesz parę razy pruć. Najlepiej jakiś miły kolor. Po drugie faktura włóczki jest ważna, najpierw do ćwiczeń kup gładką włóczkę taką na której będziesz widziała błędy. Jeśli będzie ci to już względnie szło a chciałabyś już zrobić pierwszą np czapkę, polecam bucle, na niej nawet jak robisz trochę krzywo niewiele widać a zawsze czapka będzie. W necie jest wiele stron na których znajdziesz podstawy ( google), spróbuj tez na youtube tam są instruktażowe filmy.
Rosmerta244 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 16:58   #12
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: robienie na drutach dla począkujących

Cytat:
Napisane przez Rosmerta244 Pokaż wiadomość
Aguś, wiem coś o tym gdyż sama zaczynałam nie tak dawno, w sumie to cały czas się uczę. Szaliki i czapki są już za mną więc mogę radzić. Po pierwsze kup sobie druty najlepiej 4 albo 5 i takąż włóczkę. Za gruba włóczka jest zła a cienka jest bardzo zła. Przy cienkiej się narobisz a nie będzie widać efektu ( robótka wolno przyrasta) Nie kupuj też czarnej ani białej, czarnej nie widać co się robi i bardzo męczą się oczy biała szybko się brudzi a zakładamy , że najpierw będziesz parę razy pruć. Najlepiej jakiś miły kolor. Po drugie faktura włóczki jest ważna, najpierw do ćwiczeń kup gładką włóczkę taką na której będziesz widziała błędy. Jeśli będzie ci to już względnie szło a chciałabyś już zrobić pierwszą np czapkę, polecam bucle, na niej nawet jak robisz trochę krzywo niewiele widać a zawsze czapka będzie. W necie jest wiele stron na których znajdziesz podstawy ( google), spróbuj tez na youtube tam są instruktażowe filmy.

Witam
Odpowiedziałaś dziewczynie która była ostatnio tu w czerwcu 2009 roku i nie wiadomo czy jeszcze zagląda
A podstawy o drutach tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411702
Wątek zamykam - jak się znajdzie właścicielka da znać na pw
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.