Pomoc w nauce -NOCNIK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 21:07   #1
kgoda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Unhappy

Pomoc w nauce -NOCNIK


Moje synus ma 2,5 roku boi sie nocnika nie wiem jak mam sie wziasc za aby zaczal sikac na nocnik pomozcie....
kgoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:37   #2
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Nie mam tak dużego dziecka, ale znajome mamy.

I niektórym zajmowało to kilak miesięcy innym kilka dni.

Po pierwsze nie zmuszaj. Zaczynaj od zabawy z nocnikiem, on się musi z nim oswoić. Potem dopiero ściagaj gatki i sadzaj, dawaj jakas zabawke. A jak zrobi to klaszcz i pokazuj jaka jestes dumna. Jak mu sie nie podoba ten nocnik kup inny kolor, nawet niech sam sobie wybierze, bo juz jest duzy.

2,5 roku jak dla mnie to trcohe pozno na nauke nocnikowania
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:52   #3
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Ja osobiście uważam, ze zima to nienajlepszy okres na odpieluchowanie.
Wiele stresów chyba kosztuje wyjscie z dzieckiem na dwór bez pieluchy, jak jest zimno. Ja córke odpieluchowałam w lecie i tak tez zamierzam z synem zrobic.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 11:28   #4
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

A może nie zmuszać? Znam wiele osób, które nie "odpieluchowują" na siłę, jedni znajomi mają 3 latka, który nadal biega w pieluchach... podobno dzieci i tak się "odpieluchowują" wcześniej czy później. Każde robi to w innym, swoim własnym momencie.

http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...,10400073.html

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2011-12-03 o 11:30
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 12:05   #5
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

My zaczęlismy jak młody skończył roczek, na początku używał nocnika za fotel lubiał sobie na nim posiedzieć ale nic po za tym. Tłumaczyłam, że tu się robi sisi ale wkońcu odpuściłam. Nocnik wylądował na półce I tak sobie leżał. Jakos jak dzieciak skończył 2 latka sam sobie nocnik ściagnął z póki i zaczął wołać sisi i "pupe".
Wydaje mi się, że dziecku trzeba tłumaczyć i przypominać, a w żadnym wypadku nie zmuszać, przyjdzie moment że dziecko samo poczuje się gotowe do nocnikowania .
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 21:59   #6
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość
A może nie zmuszać? Znam wiele osób, które nie "odpieluchowują" na siłę, jedni znajomi mają 3 latka, który nadal biega w pieluchach... podobno dzieci i tak się "odpieluchowują" wcześniej czy później. Każde robi to w innym, swoim własnym momencie.

http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...,10400073.html

Zgadzam się w 100%!! I nasza pediatra też
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 22:11   #7
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez kgoda Pokaż wiadomość
Moje synus ma 2,5 roku boi sie nocnika nie wiem jak mam sie wziasc za aby zaczal sikac na nocnik pomozcie....
Goraco Ci polecam ksiazke: "Nauka nocniczka dla chłopców"

http://www.esprit.com.pl/128/Nauka-n...ta-metoda.html

Ksiazka jest rewelacyjna, tlumaczy dlaczego chlopcy ucza sie pozniej siusiac do nocnika, opisuje kiedy dziecko jest gotowe do nauki.
I podaje jak nauczyc dziecko sikania jak jest juz gotowe psychicznie i fizycznie.

Moj synus tez ma 2,5 roku i tez siusia jeszcze do pieluszek, wg ksiazki nie jest jeszcze gotowy, a ja mimo iz spodziewam sie drugiego dziecka nie zmuszam go tylko obserwuje i wg zalecen z tej ksiazki czekam az bedzie w 100% gotowy. Poki co spelnia 80% czynnikow gotowosci do nauki siusiania.
Dodam jeszcze, ze prob podejmowalam wiele i rowniez w okresie letnim, kiedy mogl swobodnie polatac w majteczkach, jednak wszystkie proby konczyly sie fiaskiem. Teraz dzieki ksiazce zrozumialam dlaczego tak sie dzieje, dlaczego niektorzy chlopcy moich kolezanek juz siusiaja do nocnika a moje jeszcze nie.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 11:09   #8
kgoda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

ńie dodalam tego ze moje dziecko bardzo chorowalo od urodzenia. Moim zdaniem jak bym jeszcze dodala nocnik calkowicie mial by juz za duzo stresu. Probowalam wczesniej latem ale nie stety nic tó nie dalo. Boi sie nocnika chociaz jak kupilismy ten nocnik bardzo sie cieszyl i siadal w ubranku. Filip mial chore nogi dlugo nie chodzil teraz jest bardzo zywym dzieckiem ktore siada naprawde zadko. Jak sie czymś intereśuje to tylko na chwile. jak komus mowie ze nosi jeszcze pampersy to ludzie robia dziwne miny. Ja poprostu juz nie mam pomyslow jak go do tego zachecic. Dostalam rade aby kupic najpierw pieluszki takie jak majteczki. I zeby kupic inny nocnik lub nakladke na toalete.
kgoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 11:36   #9
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez kgoda Pokaż wiadomość
ńie dodalam tego ze moje dziecko bardzo chorowalo od urodzenia. Moim zdaniem jak bym jeszcze dodala nocnik calkowicie mial by juz za duzo stresu. Probowalam wczesniej latem ale nie stety nic tó nie dalo. Boi sie nocnika chociaz jak kupilismy ten nocnik bardzo sie cieszyl i siadal w ubranku. Filip mial chore nogi dlugo nie chodzil teraz jest bardzo zywym dzieckiem ktore siada naprawde zadko. Jak sie czymś intereśuje to tylko na chwile. jak komus mowie ze nosi jeszcze pampersy to ludzie robia dziwne miny. Ja poprostu juz nie mam pomyslow jak go do tego zachecic. Dostalam rade aby kupic najpierw pieluszki takie jak majteczki. I zeby kupic inny nocnik lub nakladke na toalete.

Moje dziecko też jest bardzo energiczne i po prostu szkoda mu było czasu na siusianie Nasza pediatra radzi - nie dramatyzować ostatnio mówiła, że miała przypadek pięciolatka! który był tak zatwardziały, że za nic w świecie nie siadał na nocnik. Dziecko dojrzało i z dnia na dzień korzystało. To oczywiście ekstremum, ale takie przypadki też się zdarzają

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-12-04 o 11:38
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 07:55   #10
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Goraco Ci polecam ksiazke: "Nauka nocniczka dla chłopców"

http://www.esprit.com.pl/128/Nauka-n...ta-metoda.html

Ksiazka jest rewelacyjna, tlumaczy dlaczego chlopcy ucza sie pozniej siusiac do nocnika, opisuje kiedy dziecko jest gotowe do nauki.
I podaje jak nauczyc dziecko sikania jak jest juz gotowe psychicznie i fizycznie.

Moj synus tez ma 2,5 roku i tez siusia jeszcze do pieluszek, wg ksiazki nie jest jeszcze gotowy, a ja mimo iz spodziewam sie drugiego dziecka nie zmuszam go tylko obserwuje i wg zalecen z tej ksiazki czekam az bedzie w 100% gotowy. Poki co spelnia 80% czynnikow gotowosci do nauki siusiania.
Dodam jeszcze, ze prob podejmowalam wiele i rowniez w okresie letnim, kiedy mogl swobodnie polatac w majteczkach, jednak wszystkie proby konczyly sie fiaskiem. Teraz dzieki ksiazce zrozumialam dlaczego tak sie dzieje, dlaczego niektorzy chlopcy moich kolezanek juz siusiaja do nocnika a moje jeszcze nie.
Moja córka ma 2,5 roku i też jeszcze korzysta z pieluch mimo, że chłopcem nie jest
Niby czasem zrobi siusiu na toaletę. Raz zdarzyło się że nawet kupę ale wtedy się wystraszyła nie wiem czemu Ale jakbym tak luzem pusciła w samych majteczkach to zaraz wszystko osikane
Starsza córka w jej wieku już chodziła bez pampersów. Młodsza widocznie ma to po mnie bo ja od pieluch odeszłam jak miałam 3 latka....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:18   #11
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

zgadzam się, że lato to najlepszy okres do nauki samodzielnego siusiania. a nocnik powinien najpierw być zabawką i dziecko musi się z nim oswoić, jest dużo opcji na rynku typu grające, smiejące sie itp, spróbuj z tym
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 13:40   #12
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Moja córka ma 2,5 roku i też jeszcze korzysta z pieluch mimo, że chłopcem nie jest
Niby czasem zrobi siusiu na toaletę. Raz zdarzyło się że nawet kupę ale wtedy się wystraszyła nie wiem czemu Ale jakbym tak luzem pusciła w samych majteczkach to zaraz wszystko osikane
Starsza córka w jej wieku już chodziła bez pampersów. Młodsza widocznie ma to po mnie bo ja od pieluch odeszłam jak miałam 3 latka....
Bo wlasnie kazde dziecko jest inne, widocznie mamy akurat dzieciaczki ktorym to przychodzi trudniej.
Jesli chcesz, mozesz kupic taka sama ksiazke o ktorej pisalam, tylko dla dziewczynek: http://www.esprit.com.pl/127/Nauka-n...ta-metoda.html
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:19   #13
Kelly_Bundy
Raczkowanie
 
Avatar Kelly_Bundy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

a ja wlasnie takiego nocnika szukam dla córki brata
Kelly_Bundy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 11:55   #14
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Jest taki japoński filmik edukacyjny dla dzieci

http://www.youtube.com/watch?v=Wi8ElHlbv-0
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 13:23   #15
Kelly_Bundy
Raczkowanie
 
Avatar Kelly_Bundy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

a jak to się cenowo przedstawia?
Kelly_Bundy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 17:25   #16
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

to ja napisze zupelnie cos odworotnego...

moja corka tez sie bala nocnika az nabawila sie zatwardzen nawykowych..odpuscilam na pol roku skonczyla 2,5 i stwierdzialm ze musi sie nauczy bo niedlugo pojdzie do przedszkola..

i po prostu bylo czesciowa sila... stwierdzilam ze dopiero jak zrobi i na wlasnej skorze sie przekona ze to nie boli i nie gryzie wtedy przestanie sie bac..

podzialalo! nauka nocnika zajela wtedy 3 dni... pierwszej nocy i dnia wyla wrzeszczala ja ja sila sadzalam i trzymalam by nie zeszla... po pierwszym dniu zaczela robic... chwalilam, mowilam ze to jak widac ni jest straszne ze jestem dumna itp... podlapala i na 3 dzien uznala ze fakycznie to fajne... i od 3 dnia wolala sama.. kilka razy jej sie zdarzylo ze nie zawolala

trzeba wyczuc dziecko

moje jest takie ze jak ja nie przymusze by sie przekonala to zadne tlumaczenia nie daja rady.... jest uparta na tyle..
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:09   #17
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Moja córka pominęła etap nocnikowy i od razu posadziliśmy ją na nakładkę na sedes - taką miękką, wygodną. Może to jest wyjście?

Miała 2,5 roku, też szykowała się powoli do przedszkola. Nauka zajęła nam 1 weekend.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 12:45   #18
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Może sama pomiń ten nocnik i pokaż, że można się załatwiać na sedesie. Oczywiście dziecko musi Cię widzieć przy tej czynności, ja zabierałam swoją córkę na ''siusiu'' i tłumaczyłam co robię. Bardzo mnie chciała naśladować i szybko zaskoczyła

Powodzenia


Za ok pół roku będę miała podobny problem z synkiem. Mam nadzieję, że pójdzie równie szybko.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 16:38   #19
Kelly_Bundy
Raczkowanie
 
Avatar Kelly_Bundy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

a no to okej, bo to w prezencie dam, także cena może być, bo zwykły nocnik jest tani iraczej na prezent się nie nadaje, chyba że jako część prezentu
Kelly_Bundy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-07, 19:04   #20
luhashem
Raczkowanie
 
Avatar luhashem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość

2,5 roku jak dla mnie to trcohe pozno na nauke nocnikowania
ojej kiedy słucham/czytam takich mądrości, to ręce opadają... nie będę powtarzać tego co dziewczyny już tu napisały, ale każde dziecko jest inne... słyszałam niejedną opowieść jak to 'nadgorliwa' mama próbowała nauczyć roczne, półtoraroczne dziecko siusiać do nocniczka i co... i klops, często wracały do odpieluszkowania kiedy maluch kończył 2 lata... bo już więcej rozumiał, bo nie zapominał, że jest bez pieluszki. Moje dziecko jeszcze nie ma 2 lat, owszem wie co to nocnik i do czego służy, ale z odpieluszkowaniem mam zamiar poczekać do wiosny (będzie miał 2 i 3 miesiące) i nie czuję się z tego powodu gorszą matką A tak czasem rozumiem tego typu wypowiedzi.

Edytowane przez luhashem
Czas edycji: 2011-12-07 o 19:11
luhashem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 20:45   #21
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez luhashem Pokaż wiadomość
ojej kiedy słucham/czytam takich mądrości, to ręce opadają... nie będę powtarzać tego co dziewczyny już tu napisały, ale każde dziecko jest inne... słyszałam niejedną opowieść jak to 'nadgorliwa' mama próbowała nauczyć roczne, półtoraroczne dziecko siusiać do nocniczka i co... i klops, często wracały do odpieluszkowania kiedy maluch kończył 2 lata... bo już więcej rozumiał, bo nie zapominał, że jest bez pieluszki. Moje dziecko jeszcze nie ma 2 lat, owszem wie co to nocnik i do czego służy, ale z odpieluszkowaniem mam zamiar poczekać do wiosny (będzie miał 2 i 3 miesiące) i nie czuję się z tego powodu gorszą matką A tak czasem rozumiem tego typu wypowiedzi.

Oj, tak... ile ja się nasłuchałam od najmądrzejszej na świecie babci, że to wszystko moja wina, nie robi na nocnik, bo uwaga! - przegapiłam odpowiedni moment na uczenie dziecka robić na nocnik, tj. wiek 6 (słownie: sześciu) miesięcy. Panie w przedszkolu miały oczy jak spodki, jak im opowiadałam Tak więc to wszystko była moja wina, bo jak by siedział na nocniku jak miał 6 miesięcy to NA PEWNO by robił... Uwielbiam takie poradnictwo

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-12-07 o 20:49
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 20:53   #22
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Jagoda1980 Pokaż wiadomość
no ale to nie o to chodzi z tym nocnikiem zeby dziecko zameczac, ani zeby trzymac dziecko w pieluchach do 3 r.z , tylko na spokojnie reagowac na sygnaly od dziecka i nie robic z tego kompetycji, ze juz wogole nie moze pieluszek uzywac
No własnie, reagować na sygnały, które daje dziecko. Są dzieci, które są gotowe wyjśc z pieluch jak mają 1,5 roku i są takie, które nie są gotowe, jak mają 3 lata. I obie wersje są normą kiedyś słyszałam takie powiedzenie -nikt nie widział 18-latka z pieluchami, więc na KAZDE dziecko w końcu przyjdzie pora. Tylko że w swoim czasie
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 21:39   #23
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
No własnie, reagować na sygnały, które daje dziecko. Są dzieci, które są gotowe wyjśc z pieluch jak mają 1,5 roku i są takie, które nie są gotowe, jak mają 3 lata. I obie wersje są normą kiedyś słyszałam takie powiedzenie -nikt nie widział 18-latka z pieluchami, więc na KAZDE dziecko w końcu przyjdzie pora. Tylko że w swoim czasie
zgadza się, reagować na sygnały
moje dziecko kupkę do nocnika (na początku nad miską) robiło od 8-go miesiąca, szkoda tylko że w wieku około 2 lat mu to przeszło i uznawał tylko pieluszkę poczekałam, spróbowałam kilka razy jak był gotowy to poszło w dwa dni i tyle
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 08:54   #24
luhashem
Raczkowanie
 
Avatar luhashem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Jagoda1980 Pokaż wiadomość
no ale to nie o to chodzi z tym nocnikiem zeby dziecko zameczac, ani zeby trzymac dziecko w pieluchach do 3 r.z , tylko na spokojnie reagowac na sygnaly od dziecka i nie robic z tego kompetycji, ze juz wogole nie moze pieluszek uzywac
Podkreślanie wieku dodatkowo stresuje dziewczynę, a nie o to chodzi.. Zgadzam się reagować i oswajać stopniowo, to dobre metody.. ale jeśli dziecko długo nie będzie chciało, będzie się bało, to ok, nie panikować, dać czas, a nie zakładać, że granicą czasową jest wiek 3 lat. Dziecko zrzuca pieluchę dla siebie, a nie koleżanek, babć czy mam. Oswajanie.. u mnie nocnik stoi na widoku w toalecie, młody nie raz na nim siadał, nie raz wyciągał do pokoju i wyczyniał cuda, SAM z siebie, ja tylko powtarzam, że tam robimy siu siu i kupkę Nie biegam za nim i nie pytam co pół godziny czy nie ma ochoty skorzystać z nocnika, na to przyjdzie jeszcze czas, a może sam powie 'mamo siu siu'.. Dajmy dzieciom być dziećmi jak najdłużej
luhashem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 09:57   #25
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
2,5 roku jak dla mnie to trcohe pozno na nauke nocnikowania
Cóż ja próbuję odkąd ma roczek.
Mam zestaw nocników i nakładek a nwet kilka kibli do wyboru.
I młoda dalej w pieluszce.
Mówię jej że na pieluchę za stara. A ona mówi "Isia nie stara! Pieluche chcę!" No i co z nią począć....
Ostatnio rano sadzam na ubikację to siusiu zrobi. Bije brawo i jest fajnie.
Po południu wysadzam i puszczam bez pieluchy, mija godzina i obsikane rajstopy i krzyk, że mokro... i leci sobie sama pieluche zakładać...Błedne koło... Ma 2,5 roku.
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:32   #26
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Mój w ogóle nie siada i posadzić też się nie daje. Nie chce i już. Ma 1,5 roku. Be są i nakładka i nocnik.

Poczekamy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:20   #27
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mój w ogóle nie siada i posadzić też się nie daje. Nie chce i już. Ma 1,5 roku. Be są i nakładka i nocnik.

Poczekamy.
Moj w tym wieku też nie chciała nawet usiąść - wyginała grzbiet w łuk żeby przypadkiem skóra pupy nie dotknęła nocnika....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 13:21   #28
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Moj w tym wieku też nie chciała nawet usiąść - wyginała grzbiet w łuk żeby przypadkiem skóra pupy nie dotknęła nocnika....
No dokładnie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 13:30   #29
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Cóż ja próbuję odkąd ma roczek.
Mam zestaw nocników i nakładek a nwet kilka kibli do wyboru.
I młoda dalej w pieluszce.
Mówię jej że na pieluchę za stara. A ona mówi "Isia nie stara! Pieluche chcę!" No i co z nią począć....
Ostatnio rano sadzam na ubikację to siusiu zrobi. Bije brawo i jest fajnie.
Po południu wysadzam i puszczam bez pieluchy, mija godzina i obsikane rajstopy i krzyk, że mokro... i leci sobie sama pieluche zakładać...Błedne koło... Ma 2,5 roku.

Asisianko, mój miał prawie 3 lata i za nic nie dawał sobie pieluchy zmienić każda zmiana pieluchy to był straszny wrzask, najszczęśliwszy był, jak miał pełno siuśków, a jeszcze jak do tego kupa, to już w ogóle pełnia szczęścia Wyginał się tak samo, jak Twoja córa albo kładł krzyżem pod toaletą/nocnikiem. Bardzo pomogła nam pani w przeszkolu. Będę jej za to do końca swoich dni wdzięczna przez miesiąc rozbierała małego w przedszkolu z pieluchy (tzn. przebierała mu bawełniane majteczki, w których uwielbiał chodzić). Z anielską cierpliwością całego go przebierała kilka razy dziennie - on siusiał w majty i było mu fajnie w takich mokrych, ale dawał się przebierać w suche bardzo lubił patrzeć, jak załatwiają się inne dzieci na nakładce sedesowej i to nam bardzo pomogło, chociaż zauważyłyśmy z panią, ze on z tego swojego :"nie" przy toalecie zrobił sobie po prostu zabawę. W pewnym momencie to już nie było "nie", że się bał czy coś w tym stylu tylko "nie, bo wszyscy chcą, żebym tu zrobił siusiu, to ja nie zrobię"po 3 tygodniach, pani wyczekała moment, kiedy prawie siusiał już w majtki i błyskawicznie posadziła go na nakładce. Wściekł się potwornie, ale siusiał, bo nie miał wyjścia ucieszył się potem strasznie w domu musiałam zrobić to samo chyba jeden czy dwa razy - potem sam leciał przeszczęśliwy na nocnik albo na nakładkę - mamy taką samą jak w przedszkolu. A w ogóle to on od razu prawie przestawił się na siusianie na stojąco i na ubikację nie siada wcale. Problem siusiania został rozwiązany w ciągu 2 dni, praktycznie od początku nie było żadncyh wpadek. W nocy śpi z pieluchą. Jeszcze nam została tylko kupa - mój mały robi kupę tylko w nocy "na śpiocha" - radziłam się pediatry, kazała, cytuję: "dać dziecku spokój, niektóre dzieci tak mają, nie robić sprawy z niczego, samo przejdzie" z tą kupą to moze dlatego tak jest, że mój synek nigdy, po prostu nigdy nawet nie kucał jak robił kupę - zawsze sztywny, jakby połknął kij, sama się dziwię, jak on robił tę kupę najważniejsze, że nie ma problemów z nierobieniem kupy, bo taki mieliśmy przez chwilę, podobno ok. 3 roku życia tak się dzieje u wielu dzieci, więc kazała nic się nie martwić. No to się nie martwię

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-12-08 o 13:32
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 06:58   #30
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Asisianko, mój miał prawie 3 lata i za nic nie dawał sobie pieluchy zmienić każda zmiana pieluchy to był straszny wrzask, najszczęśliwszy był, jak miał pełno siuśków, a jeszcze jak do tego kupa, to już w ogóle pełnia szczęścia Wyginał się tak samo, jak Twoja córa albo kładł krzyżem pod toaletą/nocnikiem. Bardzo pomogła nam pani w przeszkolu. Będę jej za to do końca swoich dni wdzięczna przez miesiąc rozbierała małego w przedszkolu z pieluchy (tzn. przebierała mu bawełniane majteczki, w których uwielbiał chodzić). Z anielską cierpliwością całego go przebierała kilka razy dziennie - on siusiał w majty i było mu fajnie w takich mokrych, ale dawał się przebierać w suche bardzo lubił patrzeć, jak załatwiają się inne dzieci na nakładce sedesowej i to nam bardzo pomogło, chociaż zauważyłyśmy z panią, ze on z tego swojego :"nie" przy toalecie zrobił sobie po prostu zabawę. W pewnym momencie to już nie było "nie", że się bał czy coś w tym stylu tylko "nie, bo wszyscy chcą, żebym tu zrobił siusiu, to ja nie zrobię"po 3 tygodniach, pani wyczekała moment, kiedy prawie siusiał już w majtki i błyskawicznie posadziła go na nakładce. Wściekł się potwornie, ale siusiał, bo nie miał wyjścia ucieszył się potem strasznie w domu musiałam zrobić to samo chyba jeden czy dwa razy - potem sam leciał przeszczęśliwy na nocnik albo na nakładkę - mamy taką samą jak w przedszkolu. A w ogóle to on od razu prawie przestawił się na siusianie na stojąco i na ubikację nie siada wcale. Problem siusiania został rozwiązany w ciągu 2 dni, praktycznie od początku nie było żadncyh wpadek. W nocy śpi z pieluchą. Jeszcze nam została tylko kupa - mój mały robi kupę tylko w nocy "na śpiocha" - radziłam się pediatry, kazała, cytuję: "dać dziecku spokój, niektóre dzieci tak mają, nie robić sprawy z niczego, samo przejdzie" z tą kupą to moze dlatego tak jest, że mój synek nigdy, po prostu nigdy nawet nie kucał jak robił kupę - zawsze sztywny, jakby połknął kij, sama się dziwię, jak on robił tę kupę najważniejsze, że nie ma problemów z nierobieniem kupy, bo taki mieliśmy przez chwilę, podobno ok. 3 roku życia tak się dzieje u wielu dzieci, więc kazała nic się nie martwić. No to się nie martwię
Zaskakujące, że pani miała tyle czasu na jedno dziecko i jego sikanie.

I że go zapieluchowanego przyjęli do przedszkola. U nas robią z tym problem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.