Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 21:14   #61
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Ja mam waniliowy I u mnie jakos nic nie pryska hehe Moze olejki jakies inne, a kominek stoi w przedpokoju,w neutralnym miejscu

Ps Kubus jest taki kochany Bidula .. zaraz wysle jakis grosz....Ale czy to uratuje zranione serce..oby trafil do wspanialego domu.
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 21:51   #62
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Senseds Pokaż wiadomość
Ps Kubus jest taki kochany Bidula .. zaraz wysle jakis grosz....Ale czy to uratuje zranione serce..oby trafil do wspanialego domu.
Zwierzęta mają bardzo silną wolę życia, więc jeśli będzie w dobrych rękach, to myślę, że Kubuś dojdzie do siebie, psychicznie też

On w ogóle trafi do nowego domu?
Czytałam podlinkowane teksty i jest w nich napisane, że ma właściciela (który go trzymał na łańcuchu widać na zdjęciu, że nawet jak był poparzony to był na łańcuchu)

Chciałam jeszcze dodać informacje o Pollenie-Evie, bo może nie wszyscy o tym wiedzą. Bella i Polena Eva należą do jednej grupy TZMO:
http://www.tzmo.pl/content/Folder.20...007-04-18.1833

(po prawej stronie można to sprawdzić wybierając 'nasze marki')

W swojej ofercie mają też produkty medyczne. Czy tych produktów tez nie testują? chyba zaraz napiszę do nich maila
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:01   #63
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
jak można zrobić coś takiego

Od siebie dodam, że od czasu, gdy mój pies został otruty, nigdy nie zostawiam drugiego psa na podwórku samego. Gdy nie ma nikogo w domu, zawsze jest zamknięta w domu.
Niestety, ale ludziom nie można ufać

Jeszcze nie na temat, ale wspomnę o tym co dziś widziałam

Ktoś założył na gołębia kromkę chleba Chciałam mu ją zdjąć, ale odleciał. Żałuję bardzo, że nie mogłam mu pomóc


Nie wiem, czy wcześniej zwróciłyście na to uwagę, ale ze strony Polleny-Malwy:
http://www.pollena-malwa.pl/menu.htm
jest przekierowanie na stronę Global-Cosmed:
http://www.globalcosmed.eu/

Na tej stronie:
http://www.globalcosmed.eu/pl/index/...sc_i_innowacje
jest informacja:
Czy taka informacja wystarczy?
Chyba jednak napiszę do nich jeszcze maila z pytaniem.
Czytałyście może coś więcej o tej firmie w internecie? (produkują jeszcze m.in Kreta)

Ja nie pozwalam mojej suczce samej biegac po ogrodzie nawet 5min bo ostatnio zawsze biegnie w jedno miejsce na skraju ogrodu i mam podejrzenia, ze sasiad jej cos tam przerzucal. Odkad to zauwazylam nie spuszczam jej z oka nawet na chwile. Z reszta na dogomanii ostatnio tez czytalam o otruciu psa przez sasiada

Co do Polleny Malwa to podejrzewam, ze sa ok bo to polska chyba firma, ale dla pewnosci napisalabym maila.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Senseds Pokaż wiadomość
Ja mam waniliowy I u mnie jakos nic nie pryska hehe Moze olejki jakies inne, a kominek stoi w przedpokoju,w neutralnym miejscu

Ps Kubus jest taki kochany Bidula .. zaraz wysle jakis grosz....Ale czy to uratuje zranione serce..oby trafil do wspanialego domu.
Na jego allegro cegielkowym na samym dole sa aktualne wpisy. Osoba ktora sie tym zajmuje napisala dzis w odpowiedzi na pytania co z Kubusiem gdy bedzie wyleczony - nie trafi do schronu, ani do domu tymczasowego a do dokmu stalego bo jest juz wiele chetnych osob do adopcji
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:10   #64
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Co do Polleny Malwa to podejrzewam, ze sa ok bo to polska chyba firma, ale dla pewnosci napisalabym maila.
Moim zdaniem nie są polską firmą, bo są wykupieni przez Global Cosmed, który jest spółką niemiecką:
http://www.globalcosmed.eu/pl/index/...Historia_Grupy
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:15   #65
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie są polską firmą, bo są wykupieni przez Global Cosmed, który jest spółką niemiecką:
http://www.globalcosmed.eu/pl/index/...Historia_Grupy
No masz racje, myslalam, ze globalcosmed tez jest polski bo kliknelam w zakladke kontakt na ich stronie i wyskoczyly mi polskie adresy. Najlepiej byloby napisac maila czy skladniki sa tesowane. Mysle jednak, ze nie beda choc nigdy nic nie wiadomo.
Na plus przemawia to, ze wiele niemieckich firm nie testuje.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:35   #66
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Maila już wysłałam

Odnośnie tego, czy Polleny sa polskie znalazłam takie informacje:
Cytat:
Do 1989 branża Polleny liczyła 14 fabryk produkujących kosmetyki, mydła, wyroby chemii gospodarczej i kompozycje zapachowe. Należały do niego, m.in. następujące firmy:
Pollena-Aroma
Pollena-Bydgoszcz (Obecnie Unilever)- fabryka proszków do prania
Pollena-Ewa - fabryka kosmetyków w Łodzi
Pollena-Helenówek - fabryka kosmetyków (obecnie L'Oreal)
Pollena-Lechia - fabryka kosmetyków (obecnie Beiersdorf)
Pollena-Łaskarzew
Pollena-Malwa w Świętochłowicach (obecnie Global Cosmed)
Pollena-Nowy Dwór Mazowiecki - fabryka mydła i proszków do prania (obecnie Benckiser)
Pollena-Ostrzeszów
Pollena-Racibórz (obecnie Henkel) - fabryka mydła i proszków do prania
Pollena-Savona w Katowicach
Pollena-Ścinawa
Pollena-Uroda - fabryka kosmetyków w Warszawie (obecnie Cussons)
Pollena-Wrocław - fabryka proszków do prania (obecnie Cussons)
Źródło:
http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Pollena
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pollena

Znalazłam jeszcze taki dokument z 1992 r.:
http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_92/i-81.pdf

Niestety nie chce mi się z niego skopiować tekst, ale jest tam potwierdzenie, że kilka polskich firm zostało wykupionych przez zagraniczne spółki, np. Wedel przez Pepsi co.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 22:41   #67
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Maila już wysłałam

Odnośnie tego, czy Polleny sa polskie znalazłam takie informacje:
Źródło:
http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Pollena
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pollena

Znalazłam jeszcze taki dokument z 1992 r.:
http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_92/i-81.pdf

Niestety nie chce mi się z niego skopiować tekst, ale jest tam potwierdzenie, że kilka polskich firm zostało wykupionych przez zagraniczne spółki, np. Wedel przez Pepsi co.
Czytalam kiedys ten spis dotyczacy "Pollen" na wikipedii
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 22:54   #68
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Czytalam kiedys ten spis dotyczacy "Pollen" na wikipedii
Ja nie miałam pojęcia o tym, że tak wygląda sprawa Pollen, dopóki dzisiaj nie zaczęłam szukać.

Chodzi mi jednak o coś innego - żeby nie wierzyć w to, że firma jest polska, bo tak nam się zawsze wydawało. Lepiej jest sprawdzić i się samemu przekonać

Sama najpierw zainteresowałam się Polleną-Eva, bo w ich firmowym sklepie zobaczyłam produkty Belli. Poszukałam w internecie i wtedy dopiero znalazłam informacje o TZMO.

Od teraz na pewno będę uważniej przyglądała się firmom "polskim". Gdyby nie Wasza lista to np. uważałabym, że "Solidarność" jest polska.
Dzisiaj na szczęście powstrzymałam się przed kupieniem czekolady Wedla (skoro należy do Pepsi to chyba nie jest firmą cruelty free?). Zamiast niego wybrałam Wawel
Jednak z galaretką czy kisielem miałam problem... w Realu nie znalazłam żadnego producenta z listy cruelty free

Odpowiedź od Global Cosmed:
Cytat:
Witam serdecznie
W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, iż zgodnie z obowiązującymi ustawami nasze kosmetyki oraz surowce kosmetyczne nie są testowane na zwierzętach.
Takie same deklaracje składają również nasi dostawcy.
Strona producenta
Pytałam o produkty zwierzęce i odzwierzęce, ale nie odpisali na to w odpowiedzi.

Ich produktami są m.in:Aparat, Malwa, Bobini, Bobini Baby, Global, Kret, Javox, Izo, Robot
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2011-01-27 o 08:25
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 21:15   #69
Tigresa
Raczkowanie
 
Avatar Tigresa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 142
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Dziewczyny, mam do Was prośbę. Czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry podkład, który matuje niedoskonałości, ale jednocześnie nie zatyka porów? I jest oczywiście z przyjaznej firmy.
__________________
13.12.11 - Adaś

Tigresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:16   #70
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Tigresa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was prośbę. Czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry podkład, który matuje niedoskonałości, ale jednocześnie nie zatyka porów? I jest oczywiście z przyjaznej firmy.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=478181
Tu piszemy o naszych ulubionych kosmetykach nietestowanych
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:43   #71
k_ota
Raczkowanie
 
Avatar k_ota
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 149
GG do k_ota
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Chciałabym podziękować wszystkim dziewczynom które przyczyniły się do tych ponad 5000 postów)) Jesteście wielkie

Ja mam pytanie na temat firmy Delia - niedroga, polska firma. Na liście jej nie ma, ani jednej ani drugiej, na e-maila też nie odpisują, w internecie zero wzmianek;/ ale może któraś ma jakieś informacje?...
__________________
Pies myśli: Jaki mój pan jest dobry: daje mi jeść, bawi się ze mną, daje mi miejsce do spania... Chyba musi być Bogiem...
Kot myśli Jaki mój pan jest dobry: daje mi jeść, bawi się ze mną, daje mi miejsce do spania... Chyba muszę być Bogiem...
k_ota jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 10:37   #72
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Ja dzis kupilam plyn do WC FROSH lawendowy,wydaje się bardzo wodnysty,ale kiedy się wyleje ma konsystencje żelu,spływa powoli po muszli Delikatny zapach. pelno produktów Frosha jest w kerfurze,chcialam kupic jeszcze plyn do naczyn,uniwersalny, i płyn z SODĄ, na którym jest ETYKIETA,ze nie ejst testowany na zwierzetach,jest takze informacja o przyjaznosci dla srodowiska,super szkoda ze na kazdym produkcie nie ma takich etykiet.

Ale mam problem z kostką do WC - jaka? Jedyna w sklepie to Harpic,która nie wiem czy jest przyjazna, a Wy uzywacie?Bo ja lubię kiedy jest cos w wc.
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:05   #73
megana88
Raczkowanie
 
Avatar megana88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 200
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Dzięki za porady odnośnie odświeżacza, ale nie o to mi chodziło
Potrzebuję czegoś co pryska i od razu nieprzyjemny zapach znika. Taki olejek może i pachnie, ale żaden z niego pożytek np. w toalecie czy żeby natychmiast usunąć smrodek.
Miałam kiedyś jakiś olejek, nie dość, że drogi to nie pachnie i wcale nie było różnicy (poza ubytkiem w portwelu ).
Kaufland miał swwego czasu jakieś, ale okrutnie wodniste i ptzy psikaniu dawały efekt piany oj, widzę, że Airwicka nie da się zastąpić

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Tigresa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was prośbę. Czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry podkład, który matuje niedoskonałości, ale jednocześnie nie zatyka porów? I jest oczywiście z przyjaznej firmy.

Najlepszy podkład jaki mogę polecić to Gosh i Revlon. Revlon idealnie matuje i kryje, ale minus za szklaną butelkę bez dozownika, a co za tym idzie strata ok. 5ml podkładu.
Gosha używam od 3 lat, rewelacja
__________________
Zawsze będę Cię kochać Karolciu...
megana88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 19:51   #74
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Megana Ale Ty nam pisałaś o Psie a nie o toalecie
Ja kupuję olejek za 5 zł z kerfura(chyba nie drogo) I zapalam,za jakies 3 minuty pachnie w calym przedpokoju, a za jakies parę więcej zapach jest w całym domu. Więc chyba same korzysci Widocznie Ty miałaść olejek nie dosc ze drogi to nie pachnacy ? ja tam mam za 5 zł super pachnacy wydajny ..
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 19:54   #75
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

A taki olejek można przelać do jakiegoś psikacza, dolać wody i psikać nim jak jakimś Bries, airwickiem itp

A co do FROSHA - mam i to do wc i płyn do naczyń i sprawdza się świetnie. I też mydło do rąk.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 22:04   #76
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
Witam i ja w czesci II
Mam pytanie odnosnie firmy Werner & Mertz (Frosch, Bufalo, etc)
Aby zapoznac sie z ich produktami (co jeszcze maja w swojej gamie) weszłam wczoraj na ich strone polska i tam jest napisane:

"W odpowiedzi na Państwa pytanie, dotyczące testów na zwierzętach, możemy Państwa zapewnić, że:


Zgodnie z § 7 (5) Ustawy o ochronie zwierząt, testy na zwierzętach w produkcji wyrobów tytoniowych, środków pralniczych i kosmetyków kolorowych są z zasady zakazane. Zgodnie z tym przy produkcji wyrobów z serii Frosch nie prowadzi się testów na zwierzętach, ani w zakresie surowców ani też samych wyrobów. Nie stosujemy składników pochodzenia zwierzęcego."


Ta wypowiedz sugeruje jakoby tylko Frosch nie był testowany!Oczywiscie wszystko zalezy od interpretacji tej wypowiedzi, bo moze jest tak ze reszta wyrobow jest testowana a tylko Frosch nie jest, albo po prostu pytania dotyczyły tylko Froscha i tylko o nim napisali, ale reszty produktow tez nie testuja.
Pytam, bo firma znalazla sie na zielonej liscie, czy zatem macie na ten temat jakies sprawdzone wiesci?
Sama uzywam Froscha, ale jeśliby sie okazalo ze np. Bufalo testuja to cala firma musi sie znalezc na liscie czerwonej.

Jak donosiłam napisałam do nich maila z zapytaniem czy inne produkty nie sa testowane na zwierzetach oto odpowiedz:

"Szanowna Pani,
Niniejszym potwierdzam, iż wszystkie produkty Werner & Mertz nie sątestowane na zwierzętach."

Szkoda ze nie uzyłam szablonu z zapytaniem, bo tam pytania sa bardziej sprecyzowane, coz trudno, moze ktoras z Was sie pokusi i jeszcze do nich napisze. Pasuje jeszcze zapytac czy ich dostawcy nie testuja

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez megana88 Pokaż wiadomość
Dzięki za porady odnośnie odświeżacza, ale nie o to mi chodziło
Potrzebuję czegoś co pryska i od razu nieprzyjemny zapach znika. Taki olejek może i pachnie, ale żaden z niego pożytek np. w toalecie czy żeby natychmiast usunąć smrodek.
Miałam kiedyś jakiś olejek, nie dość, że drogi to nie pachnie i wcale nie było różnicy (poza ubytkiem w portwelu ).
Kaufland miał swwego czasu jakieś, ale okrutnie wodniste i ptzy psikaniu dawały efekt piany oj, widzę, że Airwicka nie da się zastąpić
Amway ma odswiezacze, widzialam takie na All

P.S. Moze ktoras chce przygarnacMam do oddania zel pod oczy jabłko migdał z L'occitane. Wazny jeszczze przez miesiac, mnie nie słuzy a mam go jeszcze wiecej niz połowe. Moze ktoras z Was zamierzala go kupic i chcialaby go przetestowac?(czego ja nie mogłam zrobic przed kupnem, niestety). Jesli ktoras bylaby chetna to najlepiej osoby z Krk- odbior osobisty (aby nie placic przesyłki).

Edytowane przez Pani_Pusia
Czas edycji: 2011-01-28 o 22:11
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 16:00   #77
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Do 2013 roku w UE nie powinno być już w sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach. Jednak władze rozważają wydłużenie tego terminu. Dzieje się tak pomimo publicznego sprzeciwu wobec kosmetyków testowanych na zwierzętach oraz istniejącego
zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach wewnątrz Unii.


PODPISZCIE PETYCJĘ - przeciwną dalszemu zezwalaniu na testy w UE!
http://www.nocruelcosmetics.org/sign_up.php


Dzięki.
Jeśli już było, to przepraszam. Skasuję post.

Edytowane przez aniyae
Czas edycji: 2011-01-29 o 16:01
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 17:25   #78
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Mam pytanie. Podobno Manhattan nie testuje i nie ma w nim produktów z uboju zwierząt. Nie widze go na listach, szukałam w wątkach i nic nie znalazłam, macie jakieś informacje na ten temat?

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez aniyae Pokaż wiadomość
Do 2013 roku w UE nie powinno być już w sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach. Jednak władze rozważają wydłużenie tego terminu. Dzieje się tak pomimo publicznego sprzeciwu wobec kosmetyków testowanych na zwierzętach oraz istniejącego
zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach wewnątrz Unii.


PODPISZCIE PETYCJĘ - przeciwną dalszemu zezwalaniu na testy w UE!
http://www.nocruelcosmetics.org/sign_up.php


Dzięki.
Jeśli już było, to przepraszam. Skasuję post.
Tą petycje to mamy wydrukować i zbierać podpisy czy jak?
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 17:40   #79
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez potencjalnie Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Podobno Manhattan nie testuje i nie ma w nim produktów z uboju zwierząt. Nie widze go na listach, szukałam w wątkach i nic nie znalazłam, macie jakieś informacje na ten temat?
U nas jest na zielonej liście, znalazł się tam z powodu bardzo ładnej i wyczerpującej odpowiedzi, jaką udzielił Agatri na e-maila oraz przesłaniu listy z wykazem kosmetyków, w których mogą znajdować się składniki odzwierzęce (ale chyba niepochodzące z uboju zwierząt).
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 17:56   #80
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
U nas jest na zielonej liście, znalazł się tam z powodu bardzo ładnej i wyczerpującej odpowiedzi, jaką udzielił Agatri na e-maila oraz przesłaniu listy z wykazem kosmetyków, w których mogą znajdować się składniki odzwierzęce (ale chyba niepochodzące z uboju zwierząt).
Odzwierzęce to chyba mleko itp. Czyli moje wegetariańskie sumienie uspokojone
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:08   #81
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez potencjalnie Pokaż wiadomość
Odzwierzęce to chyba mleko itp. Czyli moje wegetariańskie sumienie uspokojone
Jak byś chciała dokładnie poczytac o odpowiedzi i czego i w jakich prosuktach używają, to na naszym starym wątku (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...n#post23127444) posty nr #4270 do # 4276 (strona 143 n wątku)
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:21   #82
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Jak byś chciała dokładnie poczytac o odpowiedzi i czego i w jakich prosuktach używają, to na naszym starym wątku (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...n#post23127444) posty nr #4270 do # 4276 (strona 143 n wątku)
Przeczytałam Mój niemiecki nie jest taki zły jak myślałam jednak tłumacz się przydał. Dziękuje
Farmona ma w Radikalu podobno coś z uboju zwierząt, to prawda?
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:32   #83
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez aniyae Pokaż wiadomość
Do 2013 roku w UE nie powinno być już w sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach. Jednak władze rozważają wydłużenie tego terminu. Dzieje się tak pomimo publicznego sprzeciwu wobec kosmetyków testowanych na zwierzętach oraz istniejącego
zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach wewnątrz Unii.


PODPISZCIE PETYCJĘ - przeciwną dalszemu zezwalaniu na testy w UE!
http://www.nocruelcosmetics.org/sign_up.php

Wchodzimy na link

i na dole strony wpisujemy swoje dane ( z gwiazdką *):
Imię, Nazwisko, adres mailowy, ulicę, miasto i kod. Wybieramy Poland i naciskamy SIGN UP

aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:44   #84
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Już obowiązek wypełniony, teraz rozsyłamy po znajomych
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:55   #85
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez potencjalnie Pokaż wiadomość
Odzwierzęce to chyba mleko itp. Czyli moje wegetariańskie sumienie uspokojone
produkcja mleka jest okupiona ogromnym cierpieniem krów mlecznych i cieląt:

"ssaki mogą dawać mleko jedynie po narodzinach potomstwa, mleka nie można ,,wycisnąć” ze zwierzęcia, kiedy tylko się chce. Dla ciągłego dawania mleka jest wymagane, aby krowa była cielna każdego roku, ale stosowane metody z pewnością zaskoczyłyby każdego.

Po 9 miesiącach ciąży, mały, chwiejący się cielaczek jest odbierany matce w pierwszym lub drugim dniu życia.

Cielątko przez długi okres pobiera od matki substancje odżywcze, ale po narodzinach ma tylko chwilę, by napić się od niej mleka, które musi trafić do ludzi - zdumiewające, nawet 7000 litrów rocznie, 10 x więcej niż jej małe cielątko potrafiłoby wypić. Jeżeli cielaczek jest płci męskiej, po dwóch/trzech dniach życia zostanie zastrzelony - niechciany produkt uboczny przemysłu mlecznego. Inne cielaki dożywaja 16 tygodni, oddzielone od matki, spętane, żeby mięśnie im za bardzo nie urosły. Po tym czasie trafiają do rzeźni,

Najciężej pracująca matka.Ale co z jego matką, krową nr 324? To było jej ósme cielę i prawdopodobnie ostatnie. Genetyczne manipulacje i kontrolowane odżywianie doprowadziły do niewiarygodnie wysokiej produkcji mleka, a ona to wszystko znosiła. Ma jedną szansę na trzy, że zachoruje na ropienie wymion i zapalenie sutków, a antybiotyki nie będą w stanie powstrzymać choroby.

Z powodu obciążenia w postaci noszenia przerośniętych wymion, prawdopodobnie będzie należeć do jednej trzeciej krów, które kuleją z powodu chorób nóg i kopyt, a jej ciało przeznacza tak dużo energii na produkcję mleka, że jej mięśnie po prostu zanikają. Co czwarta krowa jest tak wyczerpana przez proces produkcji mleka, że nie dożywa trzeciego roku, chociaż ich średnia długość życia wynosi 21 lat. Większość krów zabija się pomiędzy 4-7 rokiem życia, często nawet podczas ciąży. "
http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=3643

mozna to porownac do kobiety :
wyobrazcie sobie ze od ukonczenia 18 roku zycia do powiedzmy 45 lat rok w rok rodzicie dziecko, po czym je karmicie i znowu zachodzicie w ciaze, przestajecie karmić na jakies 3 miesiace, rodzicie dziecko i znowu karmicie i tak do menopauzy.
To rodzone corocznie dziecko, jest przy matce tylko chwilę a potem zostaje zabrane, doprowadzone do anemii i sprzedane na mięso.

Edytowane przez aniyae
Czas edycji: 2011-01-29 o 18:56
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:02   #86
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Mleka nie pije ale chyba zaczne wybierać czysto wegańskie kosmetyki. Chyba przestane jeść rownież jaja, ponieważ są okupione cierpieniem. Tylko co ka będe jadła poza soją i ryżem?
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:04   #87
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Aniyae, żadna firma nie traktuje krów dobrze? Nie ma żadnego mleka od szczęśliwych krów?
Bo to, że wielkie koncerny traktuję krowy źle, to oczywiste Ale te mniejsze robią tak samo?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:09   #88
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Aniyae, żadna firma nie traktuje krów dobrze? Nie ma żadnego mleka od szczęśliwych krów?
Bo to, że wielkie koncerny traktuję krowy źle, to oczywiste Ale te mniejsze robią tak samo?
jedynie to krowy ze wsi ale teraz na wsi trudno o krowe
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:17   #89
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez potencjalnie Pokaż wiadomość
jedynie to krowy ze wsi ale teraz na wsi trudno o krowe
Niestety. Sama wolałabym pić mleko prosto od krowy. O wiele lepsze jest od tego sklepowego. Tyle, że sama nie mam jak kupować mleka na wsi Liczyłam na to, że jednak jakieś sklepowe mleko jest w porządku
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:21   #90
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Wątpie, a na bazarkach stoją Panie z normalnym mlekiem
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.