Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-24, 06:41   #1
Flyth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8

Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?


Ja i mój chłopak jesteśmy w związku na odległość, może przyjeżdżać tylko w wakacje, więc wiadomo "skorzystaliśmy z okazji". Ja byłam świeżo po okresie, użyliśmy gumki i robiliśmy to tylko raz(jakieś 5 tygodni temu). Miałam potem okres w normalnym terminie, z tym że skończył się dzień wcześniej i pierwszy raz ból doprowadził mnie do wymiotów.
Jestem straszną panikarą i teraz jeszcze zauważyłam że mój brzuch jest większy niż powinien - zwykle kiedy wstaje rano kości biodrowe mocno mi wystają. Czytałam o możliwości krwawych upławów w czasie ciąży i ciąży mimo prezerwatywy i strasznie panikuje. Zostałabym zlinczowana przez moją rodzinkę gdyby zobaczyli mnie z brzuchem.
Flyth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 07:05   #2
rozowo
Raczkowanie
 
Avatar rozowo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 392
Dot.: Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?

Cytat:
Napisane przez Flyth Pokaż wiadomość
Ja i mój chłopak jesteśmy w związku na odległość, może przyjeżdżać tylko w wakacje, więc wiadomo "skorzystaliśmy z okazji". Ja byłam świeżo po okresie, użyliśmy gumki i robiliśmy to tylko raz(jakieś 5 tygodni temu). Miałam potem okres w normalnym terminie, z tym że skończył się dzień wcześniej i pierwszy raz ból doprowadził mnie do wymiotów.
Jestem straszną panikarą i teraz jeszcze zauważyłam że mój brzuch jest większy niż powinien - zwykle kiedy wstaje rano kości biodrowe mocno mi wystają. Czytałam o możliwości krwawych upławów w czasie ciąży i ciąży mimo prezerwatywy i strasznie panikuje. Zostałabym zlinczowana przez moją rodzinkę gdyby zobaczyli mnie z brzuchem.
A nie wpadłaś na to, żeby po prostu zrobić test?
__________________
rozowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 07:06   #3
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?

Zrób test, ale moim zdaniem niepotrzebnie się nakręcasz. Poza tym są odpowiednie wątki na forum gdzie można o to zapytać!
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 08:03   #4
Flyth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?

Cytat:
Napisane przez rozowo Pokaż wiadomość
A nie wpadłaś na to, żeby po prostu zrobić test?
Oczywiście że wpadłam, rzecz w tym że dzisiaj zajmuje się dziećmi siostry i po prostu nie mam jak wyjść do apteki. A jak mówiłam straszna ze mnie panikara i chciałam wysłuchać paru opinii.


@Katalonkaaa
Podle się przyznam że trafiłam na forum przez google i post który tam znalazłam był w tym dziale. Nie znalazłam niczego odpowiedniejszego. Mogę spytać jakie to wątki?

Wiem że strasznie panikuje ale jestem w sytuacji w której nie mogę zajść w ciąże. Bardzo prawdopodobne że zrujnowało by to mi życie
Flyth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 08:31   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?

Cytat:
Napisane przez Flyth Pokaż wiadomość

Wiem że strasznie panikuje ale jestem w sytuacji w której nie mogę zajść w ciąże. Bardzo prawdopodobne że zrujnowało by to mi życie
W takim razie na przyszłość trzeba pomyśleć o przykrych konsekwencjach zanim dopuści się do sytuacji, która może do nich doprowadzić. Tymczasem zrób test - będziesz spokojniejsza i nikt nie da Ci na forum odpowiedzi czy jesteś w ciąży czy nie - wymioty z bólu? Wybrałabym się też do odpowiedniego lekarza.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 08:43   #6
Flyth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
W takim razie na przyszłość trzeba pomyśleć o przykrych konsekwencjach zanim dopuści się do sytuacji, która może do nich doprowadzić. Tymczasem zrób test - będziesz spokojniejsza i nikt nie da Ci na forum odpowiedzi czy jesteś w ciąży czy nie - wymioty z bólu? Wybrałabym się też do odpowiedniego lekarza.
Jak mówiłam byliśmy zabezpieczeni i umiemy używać gumki. Nie mogę przyjmować hormonów a niektóre dopochwowe środki mogą uszkodzić prezerwatywę więc woleliśmy nie ryzykować.
Co do wymiotów to często miewam niesamowicie bolesne miesiączki i czasem dostaje mdłości ale nigdy faktycznie nie zwymiotowałam. Moja matka zawsze zapewniała że to u nas rodzinne i lekarz nic z tym nie zrobi, więc nigdy z tym nigdzie nie chodziłam
Flyth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 11:52   #7
Kiara91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239
Dot.: Ciąża mimo poprawnej antykoncepcji?

Przy tak dużych bólach lekarz może Ci przepisać ketonal lub dać zastrzyk, ale poza tym faktycznie niewiele da się zrobić (miałam podobne z wiekiem mi się poprawiło, choć bywa ciężko). Faktycznie to rodzinne bo moja mama i ciocia miały to samo dopóki nie urodziły dzieci, tak że na przyszłość jest nadzieja Polecam termofor na brzuch i kręgosłup a ponad to ibuprom i no-spe - trochę łagodzi

A co do ciąży to nie jesteś nie panikuj
Kiara91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-24 12:52:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.