luszczyca w miejscach intymnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-08, 11:16   #1
Noelia_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 231

luszczyca w miejscach intymnych


mam pytanie dotyczace mojej choroby. choruje juz od 7 lat ale ostatnio luszczyca pojawila mi sie w miejscach intymnym na wzgorku, rowku i u wejscia do pochwy. przy stosunku czesto peka i piecze. golenie maszynka tylko pogarsza ten stan. czy ma ktos jakies rady jak pielegnowac i depilowac skore w tym przypadku?

dziekuje za pomoc
__________________
Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła
Noelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:57   #2
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

wystarczy iść do lekarza i on Ci coś poradzi to chyba najlepsze wyjście jak dla mnie pozdrawiam
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:10   #3
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez Noelia_ Pokaż wiadomość
mam pytanie dotyczace mojej choroby. choruje juz od 7 lat ale ostatnio luszczyca pojawila mi sie w miejscach intymnym na wzgorku, rowku i u wejscia do pochwy. przy stosunku czesto peka i piecze. golenie maszynka tylko pogarsza ten stan. czy ma ktos jakies rady jak pielegnowac i depilowac skore w tym przypadku?

dziekuje za pomoc
Nie golić na zero (proponuję maszynke z trymerem), zostawić włoski o 1-3mm długości i iść do lekarza, może przepisze jakis skuteczny, a delikatny środek, który pomoze.

Osobiście (nie łuszczyca, ale też choroba skóry, która w gorszych momentach docięga i okolice łonowe) kładę tam cieniutką warstwę alantanu plus, który łagodzi pieczenie i chyba (bo nie wiem na ile to rzeczywiście to) zapobiega pogarszaniu się podrażnień.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:32   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez Noelia_ Pokaż wiadomość
mam pytanie dotyczace mojej choroby. choruje juz od 7 lat ale ostatnio luszczyca pojawila mi sie w miejscach intymnym na wzgorku, rowku i u wejscia do pochwy. przy stosunku czesto peka i piecze. golenie maszynka tylko pogarsza ten stan. czy ma ktos jakies rady jak pielegnowac i depilowac skore w tym przypadku?

dziekuje za pomoc
To po co sobie szkodzisz i golisz?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:26   #5
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Jest bardzo fajne forum dla osob chorujacych na luszczyce. Wpisz w google luszczyca forum.
Pamietam ze byly tam sposoby na pielegnowanie miejsc intymnych, poszukaj tam.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:50   #6
Noelia_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 231
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
To po co sobie szkodzisz i golisz?
ani ja ani TZ nie przepadamy za owlosieniem w tych miejscach nigdy nie mialam i nie chce miec. laserowe usowanie wloso przy tej horobie tez odpada.
__________________
Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła
Noelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:52   #7
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez Noelia_ Pokaż wiadomość
ani ja ani TZ nie przepadamy za tzw. bobrem. jakos ciezko mi to sobie wyobrazic
No to albo albo. Jak się ma poważne schorzenie skóry i zamiast ową skóre leczyć, to się ją dodatkowo katuje maszynką, bo "nie lubi się bobra" i owe preferencje stawia się wyżej niż zdrowie i komfort to czego tu oczekiwać? Cudu?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 13:55   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No to albo albo. Jak się ma poważne schorzenie skóry i zamiast ową skóre leczyć, to się ją dodatkowo katuje maszynką, bo "nie lubi się bobra" i owe preferencje stawia się wyżej niż zdrowie i komfort to czego tu oczekiwać? Cudu?
Również tak myślę.

Ja nie lubię mieć tłustej skóry, ale mam taką cerę (dodatkowo nadwrażliwą, skłonną do podrażnień) i lekarka mi zabroniła co chwilę myć, odtłuszczać, bo to przynosi odwrotny efekt. Pewne rzeczy trzeba zaakceptować, żeby potem nie płakać, że jest gorzej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:14   #9
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez krolowakiczu Pokaż wiadomość
wystarczy iść do lekarza i on Ci coś poradzi to chyba najlepsze wyjście jak dla mnie pozdrawiam
Niestety to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Mój TŻ długo walczy z łuszczycą (co prawda jeśli chodzi o miejsca intymne to nie mam co się wypowiadać, bo u niego to jest głównie głowa, brzuch, plecy i ręce - jeśli ma akurat wysyp jest cały jednym wielkim strupkiem...) i był u minimum 10 lekarzy w tym u jakichś super specjalistów i niestety nikt nie jest mu w stanie pomóc, oczywiście stosował mnóstwo leków, które załagadzały sprawę jednak tylko na krótki okres czasu i nigdy do końca. To jest choroba genetyczna, jak walka z wiatrakami... Trzeba się nauczyć po prostu z nią żyć. I jak doradzają dziewczyny robić wszystko, aby jej nie pogłębiać, próbować załagadzać innymi sposobami.
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:01   #10
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Ja również choruję od 8 lat na łuszczycę i mam ten sam problem. Leczę się od kilku lat w poradni i kiedyś właśnie rozmawiałam z panią doktor na ten temat. Poprostu trzeba nauczyć się żyć z tą chorobą i w sprawie depilacji imntymnej również trzeba zachować umiar, tzn. nie golić się do zera. Zostawić krótkie owłosienie. Ja już dawno się do tego przyzwyczaiłam, mój partner zresztą też i Ty również musisz. Tak samo dotyczy to skóry pod piersiami, np. ja tak miałam że przy silniejszych pieszczotach skóra pękała i bolało jak cholera. Trzeba nauczyć się z tym żyć. Chociaż wiem, że to nie łatwe, staram się chociaż mój stan kwalifikowany jest jako bardzo ciężki. Ale grunt to myśleć pozytywnie
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:10   #11
pablosita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 100
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Ja na początek proponuje zająć się problemem biedronkowym a potem dopiero "układać fryzurki". Zmień płyn do higieny na taki który łagodzi podrażnienia. Bielenda ma fajne płyny które napewno nie pogorszą sprawy< ale co skóra to inne zachcianki>, jest też takie specjalne mydło do higieny intymnej, nie pamiętam nazwy firmy ale oni produkują też mydełka siarkowe. Musisz na razie dac odpocząć skórze bo golenie pomimo że pewnie używasz pianek to wysusza skórę a potem jest meeeeeeega ból jak pęknie skóra. Dobre są też algi. Nie mówię że jest to 100% metoda ale spróbuj bo na tym to polega.
pablosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 17:42   #12
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Ja jestem zdrowa, ale moje Kochanie boryka się z tą chorobą od kilku lat. Miejsca intymne kwalifikują się pod ginekologa, ale ze świeca szukać takiego, który będzie wiedział co przepisać...
Mój Tż uczęszczał do urologa bo choroba zaczęła mu zajmować rejony "niedozwolone" i po baaardzo długich wędrówkach od urologa do dermatologa i z powrotem dostał maść "Pimafucort", którą notabene ja używałam na grzyba... pomogło i jemu i mnie No ale nie każdemu musi pomóc...
Przede wszystkim radzę się nie golić, bo to tylko "rozciąga" plamy i udać się do lekarza prowadzącego chorobę, o ile tak można powiedzieć
Polecam także kąpiele z solą z morza martwego, oczywiście w ilościach niewielkich...
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:38   #13
talllulah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 44
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Dziewczyny, ja z łuszczycą żyję od 12 lat. Polecam wizyte u homeopaty. Niby małe cukrowe kulki, ale potrafią zdziałam cuda, sama w to nie wierzyłam, naprawdę!
No i lampy. 2 lata temu gdy byłam jednym wielkim strupem dermatolog zapisała mi naświetlanie UVB. Pomogło!
Teraz stosuję Exorex. Dowiedziałam się o tym cudzie na jednym z for o łuszczycy. To dziegciowy płyn, niestety niedostępny w PL. Ja go sprowadzam z Anglii, wiem że można go też dostać w Irlandii. Śmierdzi strasznie, ale przy regularnym stosowaniu naprawdę pomaga, i na ciało i na skórę głowy.
talllulah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 21:08   #14
AguniaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 30
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Też mam łuszczycę, ale na skórze głowy i z przerażeniem czytam, że choroba ta może zapędzić się aż w takie rejony. Napawa mnie to przerażeniem. Osobiście jak zaatakuje mnie choróbsko stosuję płyn sorel. Może pomoże.
AguniaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 10:46   #15
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez talllulah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja z łuszczycą żyję od 12 lat. Polecam wizyte u homeopaty. Niby małe cukrowe kulki, ale potrafią zdziałam cuda, sama w to nie wierzyłam, naprawdę!
No i lampy. 2 lata temu gdy byłam jednym wielkim strupem dermatolog zapisała mi naświetlanie UVB. Pomogło!
Teraz stosuję Exorex. Dowiedziałam się o tym cudzie na jednym z for o łuszczycy. To dziegciowy płyn, niestety niedostępny w PL. Ja go sprowadzam z Anglii, wiem że można go też dostać w Irlandii. Śmierdzi strasznie, ale przy regularnym stosowaniu naprawdę pomaga, i na ciało i na skórę głowy.
Ja mieszkam w anglii ,takze moglabym kupic sobie ten ex ale problem w tym ze go nie mozna stosowac na miejsca intymne ;( ,a ja kompletnie nie mam pojecia co moge kupic w anglii bez recepty na ł w miejscach intymnych. Do tej pory mama mi wysylala Lorinden A i dzialalo,ale masc jest na recepte i jest problem z dostaniem go. Znacie moze dziewuszki cos dobrego?
__________________
170 cm

Start ----- > 65


Jest 60 kg

55

a moze 53


myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 11:50   #16
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez myszka3009 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w anglii ,takze moglabym kupic sobie ten ex ale problem w tym ze go nie mozna stosowac na miejsca intymne ;( ,a ja kompletnie nie mam pojecia co moge kupic w anglii bez recepty na ł w miejscach intymnych. Do tej pory mama mi wysylala Lorinden A i dzialalo,ale masc jest na recepte i jest problem z dostaniem go. Znacie moze dziewuszki cos dobrego?
Dlaczego nie pojdziesz do lekarza w Anglii?
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:19   #17
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Dlaczego nie pojdziesz do lekarza w Anglii?
Nie mam czasu....od rana do wieczora pracuje, a tylko w niedziele mam wolne.
__________________
170 cm

Start ----- > 65


Jest 60 kg

55

a moze 53


myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:29   #18
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: luszczyca w miejscach intymnych

CHyba nie mozesz sie w takim razie golic na zero. Nie jestes jedyna, ja nie mam luszczycy, ale nie moge sie golic dookola wejscia do pochwy, bo mam murowane podraznienie&infekcje. Kup sobie taka maszybke do podgalania, jak fryzjerzy uzywaja, ale wezsza, i gol sie na bardzo krotko. Nie bedzie wielkiej roznicy, bo przeciez nawet jak golisz sie na zero, to za 2 dni i tak masz juz krociotkie wloski.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.