Szef to ja - SUPER!!! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-17, 14:56   #121
weruczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 872
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cześć dziewczyny, ja dopiero myślę o założeniu działalności, ale strasznie się dygam i nie wiem, czy mi na cokolwiek kasy wystarczy.Chcę uczyć polskiego obcokrajowców...
Ech, Kropelka, zastanawia mnie to zumi: jak tam podać te swoje dane, bo ja jakaś ciemna jestem i nie wiem:/
__________________
NASZ ŚLUBEX 15.11.2008

www.fajnamamablog.blog.on et.pl
weruczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 08:06   #122
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez weruczek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja dopiero myślę o założeniu działalności, ale strasznie się dygam i nie wiem, czy mi na cokolwiek kasy wystarczy.Chcę uczyć polskiego obcokrajowców...
Ech, Kropelka, zastanawia mnie to zumi: jak tam podać te swoje dane, bo ja jakaś ciemna jestem i nie wiem:/


Już za bardzo nie pamiętam, ale wydaje mi się że trzeba najpierw założyć konto w onecie tzn emaila żeby mieć login i hasło, potem wpisać dane tak jak onie tam mają tzn nazwe firmy, nip, telefony, adres, no i słowa kluczowe- po których ludzie cie znajdą.


Nie bój się założyć działalności to nic trudnego zresztą jeśli nawet ci nie pujdzie to zawsze możesz cos zmienić lub zawiesić firme.

Trzymam kciuki i pozdrawiam
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 11:52   #123
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

A ja wczoraj byłam zarejestrować moją działalność
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:24   #124
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
A ja wczoraj byłam zarejestrować moją działalność
Brawo!

a ja dzis bylam na rozmowie w sprawie poszerzenia swojej dzialanosci
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:25   #125
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Obserwuję z boczku ten wątek i muszę powiedzieć że fajnie się rozwija ...Prowadzę działalność z mężem, ale myślę cały czas o zmianie. Nie cieszy mnie ta działalność i po 15 latach mam jej troszkę dość..Hm.. także czasami nawet na własnym interesie można się wypalić
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 07:41   #126
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
A ja wczoraj byłam zarejestrować moją działalność


Gratuluje i życze powodzenia


okasia10: Nie dziwie ci się po tylu latach też bym miała dość, już czasem się łapie na tym iż moja firma daje mi dużo radości i satysfakcji to zarazem mam jej czasem dość chce stąd wyjść i nigdy nie wracać hehe, ale szybko miła taki stan.

Ostatnio powiedziałam mężowi że lubie swoją prace nie dlatego że zarabiam tylko dlatego, że to miejsce jest moją oazą spokoju od codziennych spraw związanych z domem, dzieckiem itp.
Już sobie niewyobrażam siedzieć w domu i gotować obiadki hehe.

Przepraszam za byki i dziwne sformuowania ale chyba jeszcze śpie
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 11:17   #127
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Co tutaj tak cicho?
Co tam u Was dziewczyny słychać? Jak interesy?
U mnie się powoli rusza, chociaż muszę kupić sporo towaru (upominki, wianuszki i inne dodatki na komunie, no i jeszcze Wielkanoc się zbliża) to aż mnie ściska i liczę pieniążki i liczę, a one jakoś nie chcą ze mną współpracować Ale i tak jestem w tej kwestii optymistką
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 12:18   #128
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Ja powoli rozplanowuję mój budżet . Jak tylko dostanę wszystkie numery nip , regon.. ruszam na zakupy do banku , po telefon itd. Dopiero się zacznie dziać jakoś w pierwszym tygodniu marca Troche zaczyna mnie to wszytsko przerażać - te całe formalności .

Generalnie powinnam być vatowcem bo mam fajnych dostawcow z zagranicy ale nie bardzo się w tym wszyskim łapię a na księgową nie mogę sobie pozwolić Ogarnełąm podatki i te wszystkie zusy ale vatu nie kumam
Może któras z was się orientuje? Bo jak nie ogarne w ciągu 2 tyg to będe musiala poki co zadowolic się towarem z polski .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 12:32   #129
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

No niestety z vatem ci nie pomogę, bo też tego nie łapię
Uwierz mi, że te zakupy to prawdziwa frajda Byłam wtedy taka szczęśliwa, jak jeszcze nigdy w życiu A mój TŻ był po prostu wniebowzięty I tak mu się spodobało, że teraz uwielbia jeździć po towar dla mnie
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 12:54   #130
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witam Panie Prezesowe

Ja dziś byłam w US dać VAT7, nie wiem po jaką cholerę zmienili tę deklarację Poprzednia była na 2 stronach, a teraz se jakąś bzdurę wymyślili i jest na 3 stronach (czyli jedna strona więcej do trzymania papierów i do zaśmiecania).
Zamiast ułatwiać ludziom życie, to ciągle coś durnego wymyślają. Właśnie w radio Weiss o tym nawijał, no i widzę, że nie tylko mnie to wkurza

A z takich pozytywnych kwestii.. to muszę się pochwalić, że u mnie jest całkiem nieźle, powiedziałabym, że coraz lepiej, bo początek stycznia był taki sobie. Kurczę.. taka robota, że jeden dzień człowiek ziewa z nudów, a kolejnego nie ma w co rąk włożyć
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:08   #131
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Ja powoli rozplanowuję mój budżet . Jak tylko dostanę wszystkie numery nip , regon.. ruszam na zakupy do banku , po telefon itd. Dopiero się zacznie dziać jakoś w pierwszym tygodniu marca Troche zaczyna mnie to wszytsko przerażać - te całe formalności .

Generalnie powinnam być vatowcem bo mam fajnych dostawcow z zagranicy ale nie bardzo się w tym wszyskim łapię a na księgową nie mogę sobie pozwolić Ogarnełąm podatki i te wszystkie zusy ale vatu nie kumam
Może któras z was się orientuje? Bo jak nie ogarne w ciągu 2 tyg to będe musiala poki co zadowolic się towarem z polski .
trzymam kciuki
oj tak zakupy są super... jak mi wplynely dotacje na firme bylam przez 2 dni bogata ale trzeba bylo je szybko wydac na potrzebne materialy.

a co do ksiegowej... radze , zebys korzystala jednak z uslug jakiejs
fakt co miesiac jest wydatek... nie wiem jak u Was to sie ksztaltuje? ja place 100 zl , ale mam wszystko poukladane, pospinane w calosc. nie martwie sie rzeczami, ktore sa dla mnie czarna magia
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 13:10   #132
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Madziarka to super Faktycznie nieraz to można z nudów usnąć....A za innym razem, to istny szał... Ale wolę te dni, w których mam co robić
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:25   #133
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez ewulinek@vp.pl Pokaż wiadomość
trzymam kciuki
oj tak zakupy są super... jak mi wplynely dotacje na firme bylam przez 2 dni bogata ale trzeba bylo je szybko wydac na potrzebne materialy.

a co do ksiegowej... radze , zebys korzystala jednak z uslug jakiejs
fakt co miesiac jest wydatek... nie wiem jak u Was to sie ksztaltuje? ja place 100 zl , ale mam wszystko poukladane, pospinane w calosc. nie martwie sie rzeczami, ktore sa dla mnie czarna magia
Generalnie to zależy mi na tym , żeby wszystko robić samodzielnie . Zależy mi na zdobyciu jak największego doświadczenia i wiedzy , żeby później w moim cv wszystko się pięknie prezentowało Napewno jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to skorzystam z porady. Na razie ( poza vatem) wszystko udało mi się zrozumieć . Mam nadzieję , że i vat ogarnę
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:34   #134
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Generalnie to zależy mi na tym , żeby wszystko robić samodzielnie . Zależy mi na zdobyciu jak największego doświadczenia i wiedzy , żeby później w moim cv wszystko się pięknie prezentowało Napewno jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to skorzystam z porady. Na razie ( poza vatem) wszystko udało mi się zrozumieć . Mam nadzieję , że i vat ogarnę
to tym bardziej trzymam kciuki za powodzenie.

u mnie dzis mega spokoj... buuu
z plusow : na dniach bede miec nowa stronke www
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 09:56   #135
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witam szefowe

U mnie super (nie zapeszać) wreszcie się ruszyło.

Rzeczywiście były dni że normalnie z nudów raz przysnełam hihihi
Ale od tygodnia nie wiem gdzie mam łapy wsadzić nawet na internecie nie siedze prucz poczty normalnie szok. Ale ciesze się nareszcie wiem po co tu siedze.
Normalnie skacze do nieba - może przesadzam ale dla mnie to wielka radość.

W piątek wpada ekipa remontowa do biura musze poprawić stan mojego pomieszczonka, ale się ciesze i znowu zakupy - nowe biurko jakies szafki ciesze się jak małe dziecko.

Zakupy były najlepsze, w jeden dzień wszystko kupiłam.

Ja mam księgową i płace jej co miesiąc 150zł i zależne jest to od tego ile mam dokumentów. Bo skarbówka to dla mnie czarna magia.
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 11:00   #136
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witam i pozdrawiam wszystkie szefowe
przeczytałam dopiero wasz wątek i już sama nie wiem
jestem 3 lata po studiach (teologia ) mam 7 m-czne dziecko i dumam nad własną działalnością. pracy w szkole raz że nie dostanę jako katechetka bo nie ma miejsc a dwa że nie chcę tak pracować. chcę robić coś na własną rękę ale jak to mówią i chce się i boję się. póki cokolwiek by ruszyło to córeczka miałaby roczek, a zależy mi bardzo żeby była ze mną bo i nie mam jej komu zostawić. mieszkam w małej miejscowości ok 5 tys mieszkańców a do większej (Mława) mam ok 25 km. nie wiem na razie czy to miałby być praca w realu (czyli np sklepik z odzieżą) czy przez internet. wiem tylko że bardzo chcę coś robić i wreszcie zacząć zarabiać. troszkę wasze wpisy ostudziły moje zapały...szukałam pracy przez internet albo chałupnictwa ale chyba trafić na jakąś ofertę która nie byłaby oszustwem graniczy z cudem. stąd pomysł na własną działalność. rozejrzałam się po necie w sprawie dofinansowania, ale bez wizyty w up się nie obędzie.
no nic zostaje mi pozytywne myslenie i wzięcie spraw w swoje ręce

pozdrawiam was
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:50   #137
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Ja też musiałam się czymś zająć mam 5 lernia córke - cięzko o prace na etat mimo że mała jest w przedszkolu, często zdarza sie że musze być szybciej w domu bo mąż pracuje na zmiany w ciepłe dni lub mała jest chora, a niestety nie mam mamy która by się zajęła corką bo też pracuje.
Dlatego zdecydowałam się na działalność. Teraz też są ferie zimowe a przedszkole u nas nie ma dyżuru i córka pracuje ze mną, jest to małe obciążenie trzeba utrzymac ruchliwe i znudzone dziecko, ale o to mi chodziło właśnie blisko miejsca zamieszkania i w razie nieprzewidzianej sytuacji moge nadal pracować.

Jeśli chodzi o formalności to uwierz nie jest ta jakas filozofia, jeden dzień i po kłopocie. Dobrze jest też zaczynać jak się ma pieniądze ja zaczynałam od zera na pożyczkach.
Wiadomo jesli chcesz wziąć dotacje z PUP trzeba dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o miejsce w którym mieszkasz to zastanów się czego tam brakuje wiadomo jak masz 6-7 butików koło siebie to go nie otworzysz. Zastanów się co przyciągnie ludzi, co zainteresuje, może jakiś mały sklepik z super cenami, albo obuwniczy z bardzo tanimi butami. Ludzie są jak muchy to co tanie lecą do tego jak nie wiem. A do tego sklepiku możesz prowadzić działalność przez internet.
Np.w małej mieścinie koło mojej miejscowości babka przy głównej drodze otwarła sklep z drobiem gdzie ma bardzo niskie ceny aż wygryzła mięsny który w tej chwili drobiu nie sprowadza.
I jeszcze jeden przykład, babka otwarła obuwniczy gdzie kozaki kupisz za 20- 30 zł i to nawet ładne i mocne, tm to było oblężenie za tymi butami.Ja nie wiem jak to zrobiła skąd wzieła takie tanie buty.
A może punkt z totolotkiem i zakłady bukmacherskie, to czego nie ma albo jest tego mało w twoim miejscu zamieszkania.
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 10:21   #138
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Kropelka wody Pokaż wiadomość
Ja też musiałam się czymś zająć mam 5 lernia córke - cięzko o prace na etat mimo że mała jest w przedszkolu, często zdarza sie że musze być szybciej w domu bo mąż pracuje na zmiany w ciepłe dni lub mała jest chora, a niestety nie mam mamy która by się zajęła corką bo też pracuje.
Dlatego zdecydowałam się na działalność. Teraz też są ferie zimowe a przedszkole u nas nie ma dyżuru i córka pracuje ze mną, jest to małe obciążenie trzeba utrzymac ruchliwe i znudzone dziecko, ale o to mi chodziło właśnie blisko miejsca zamieszkania i w razie nieprzewidzianej sytuacji moge nadal pracować.

Jeśli chodzi o formalności to uwierz nie jest ta jakas filozofia, jeden dzień i po kłopocie. Dobrze jest też zaczynać jak się ma pieniądze ja zaczynałam od zera na pożyczkach.
Wiadomo jesli chcesz wziąć dotacje z PUP trzeba dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o miejsce w którym mieszkasz to zastanów się czego tam brakuje wiadomo jak masz 6-7 butików koło siebie to go nie otworzysz. Zastanów się co przyciągnie ludzi, co zainteresuje, może jakiś mały sklepik z super cenami, albo obuwniczy z bardzo tanimi butami. Ludzie są jak muchy to co tanie lecą do tego jak nie wiem. A do tego sklepiku możesz prowadzić działalność przez internet.
Np.w małej mieścinie koło mojej miejscowości babka przy głównej drodze otwarła sklep z drobiem gdzie ma bardzo niskie ceny aż wygryzła mięsny który w tej chwili drobiu nie sprowadza.
I jeszcze jeden przykład, babka otwarła obuwniczy gdzie kozaki kupisz za 20- 30 zł i to nawet ładne i mocne, tm to było oblężenie za tymi butami.Ja nie wiem jak to zrobiła skąd wzieła takie tanie buty.
A może punkt z totolotkiem i zakłady bukmacherskie, to czego nie ma albo jest tego mało w twoim miejscu zamieszkania.

hej no włąśnie tak kombinuję
tutaj w tej miejscowości są sklepy spożywczo - przemysłowe w ilosci ok 7, bank, apteka, zakład pogrzebowy, jeden ciucholand ale marny. zqstanawiałam się na otwarciem drugieego z trochę lepszymi rzeczami ale i a tanimi cenami. właśnie nie wiem skąd wziąć tani towar. w necie znalazłam kilka hurtowni z używanymi ciuchami lub końcówkami kolekcji. większa miejscowość to Mława, myślałam że może tam firma sprzątająca...ale nie wiem jak szukać info czy takie sa, oecnie nawet neta porządnego nie mam tylko na kartę a taki właściwy dopiero na wiosnę. ale muszę do up podjechać i popytać na co ewentualnie by dali kase.
dzięki bede tu zagladac
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 11:45   #139
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
hej no włąśnie tak kombinuję
tutaj w tej miejscowości są sklepy spożywczo - przemysłowe w ilosci ok 7, bank, apteka, zakład pogrzebowy, jeden ciucholand ale marny. zqstanawiałam się na otwarciem drugieego z trochę lepszymi rzeczami ale i a tanimi cenami. właśnie nie wiem skąd wziąć tani towar. w necie znalazłam kilka hurtowni z używanymi ciuchami lub końcówkami kolekcji. większa miejscowość to Mława, myślałam że może tam firma sprzątająca...ale nie wiem jak szukać info czy takie sa, oecnie nawet neta porządnego nie mam tylko na kartę a taki właściwy dopiero na wiosnę. ale muszę do up podjechać i popytać na co ewentualnie by dali kase.
dzięki bede tu zagladac

Żeby znalec dobre hurtownie naprawde trzeba dobrze przeszukać internet. Sama na początku jak przeglądałam to niczego nie mogłam znaleźć ale jak się tak dogłebniej poszuka to można natrafić na coś ekstra .
Sama mieszkam w centrum ale mam rodzinę w małej miejscowości ( może nie aż tak małej jak twoja ) i wiem , że popyt na ciuchy jest ogromny - szczególnie na te tanie . Ludzie nawet w małych mieścinach lubią się ładnie ubrać a takich sklepów naprawde brakuje . Jak są to albo za drogie albo nieciekawe . Myślę , że jeśli nie ma takich sklepów u Ciebie to warto spróbować .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 10:51   #140
dora1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

skierka -mogę ci tylko powiedzieć ,że urzędy pracy niestety nie dają kasy na sklepy z odzieza uzywaną .jestem po spotkaniu informacyjnym w sprawie dotacji z urzędu . czas oczekiwania jest ok 6 miesiecy ,przy najmniej w bydgoszczy ,są bardzo duze wymagania żeby dostać te 18 tys ,masa latania po urzędach ,sądach ,spóldzielniach ,gminach i jeszcze nie wiadomo gdzie ,wszędzie na wszystko muszą miec papierki . sposoby zabezpieczenia tych pieniedzy z urzędu są dla mnie nie do przyjęcia . wejdz sobie na strone pup i poczytaj wszystko o dotacjach . mnie to wszystko zszokowało i przeraziło ,oraz odechciało mi sie przechodzic prze to wszystko zeby dostac 18 tys ,a jeszcze komisja na koniec decyduje czy w ogole dostaniesz czy nie ,egzamin jest na koniec i musisz go jeszcze zdać i obronic swój biznesplan .mnie to wszystko zniechęciło ,więc mam zamiar zrobić tak ja napisała kropelka .isć normalnie do urzędu miasta zalozyc firme mozna prawie w jeden dzien ,za nipem tylko chyba sie czeka do 2 tyg ,niestety jeden minus jest ze no trzeba sie zapozyczyc w banku ,ale masz firme w dwa tyg i mozesz juz działać . takie moje zdanie oczywiscie . pozdrawiam
dora1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 11:00   #141
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
skierka -mogę ci tylko powiedzieć ,że urzędy pracy niestety nie dają kasy na sklepy z odzieza uzywaną .jestem po spotkaniu informacyjnym w sprawie dotacji z urzędu . czas oczekiwania jest ok 6 miesiecy ,przy najmniej w bydgoszczy ,są bardzo duze wymagania żeby dostać te 18 tys ,masa latania po urzędach ,sądach ,spóldzielniach ,gminach i jeszcze nie wiadomo gdzie ,wszędzie na wszystko muszą miec papierki . sposoby zabezpieczenia tych pieniedzy z urzędu są dla mnie nie do przyjęcia . wejdz sobie na strone pup i poczytaj wszystko o dotacjach . mnie to wszystko zszokowało i przeraziło ,oraz odechciało mi sie przechodzic prze to wszystko zeby dostac 18 tys ,a jeszcze komisja na koniec decyduje czy w ogole dostaniesz czy nie ,egzamin jest na koniec i musisz go jeszcze zdać i obronic swój biznesplan .mnie to wszystko zniechęciło ,więc mam zamiar zrobić tak ja napisała kropelka .isć normalnie do urzędu miasta zalozyc firme mozna prawie w jeden dzien ,za nipem tylko chyba sie czeka do 2 tyg ,niestety jeden minus jest ze no trzeba sie zapozyczyc w banku ,ale masz firme w dwa tyg i mozesz juz działać . takie moje zdanie oczywiscie . pozdrawiam
dzieki, domyslalam sie ze nie jest latwo. juz zastanawialam sie kto mala sie zajmie jak poszlabym na ten kurs z up.... w banku z kolei szanas nie mam, ja przeciez dochodu nie mam a mąż umowe ma na czas okreslony i jeszcze mamy kredyt swoj. takze bez szans... juz sama nie wiem...
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 14:36   #142
vicky80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witajcie ja mam agencję graficzno internetową od ponad 4lat. Bardzo sobie cenię posiadanie własnej firmy bo to duża niezależność.
Czasami sobie myślę wygodniej byłoby mi może i siedzieć na etacie i mieć kasę co miesiąc.. tylko mi się praca na etacie po 1-3miesiącach nudzi a szef wkurza no i trzeba rano wstawać

dora1974
Bezpłatne szkolenia z biznesplanu, marketingu, jak finansować własną firmę, jak zacząć, jak działać jak się zacznie, o emarketingu, ecommerce na stronie
Akademia PARP
Szkolenia to jakiś unijny program, można je skończyć online, w dowolnej chwili chyba nawet certyfikat jak się zda mini-egzamin na koniec dają

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Czyli np otwieram firmę w marcu i w marcu osiągam dochód przekraczający kwotę wolną od podatku np 6000 zł . Załóżmy , że wybrałam podatek liniowy - 19% .
6000x19% = 1140zł <-- kwota zalicznki podatku jaki muszę zapłacić
W kolejnym miesiącu również osiągnęłam taki dochód. To co w następnym miesiącu 1140-1140 =0zł <---zaliczka na podatek?
w kolejnym (3) miesiącu również będe miała taki dochód czyli: 1140+1140-1140 =1140 <-- i taka zaplacę zaliczkę ??
Po 1 kwota wolna od podatku jest tylko przy rozliczaniu sie na zasadach ogolnych 18% podatek kwota wolna co roku inna ok 3-3.5tys. chyba nie pamietam ksiegowa to za mnie robi. prog ok.80tys. dochodu! rocznie.

Podatek liniowy to 19% progow i kwot wolnych nie ma.

I teraz zależy czy jesteś vatowcem czy nie
ja jestem bo mi wygodniej było od początku.

Jestes vatowcem i jesteś na 19% liniówce:

Zatem masz dochód netto powiedzmy te 6000zł odliczasz od tego swoje koszty netto (czyli bez podatku vat) i od powiedzmy 5000zł placisz podatek 19%.
Za miesiąc tak samo jeśli koszty netto w danym miesiacu byly wyzsze niz dochód netto to przechodzą na nastepny miesiąc.

Jakbym miała Wam rozbic wszystkie możliwości byłoby tego sporo. serio księgowa na początku dzialalnosci to niewielkie kwoty można znależć i taką od 150-200zł/miesiąc. ja pamiętam 4lata temu znalazłam i za 100zł brutto.
Księgowa to święty spokój wszystko policzy powie ile podatków i zusu masz i do kiedy zapłacić, wyśle co trzeba do urzędów, jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami przepisów, poza tym doradzi co możesz odliczyć, jakie umowy, jak rozliczać lokal, auta, sprzęt, oprogramowanie kupowane w UE itp. itd. Dla mnie jest bezcenna, i tym bardziej na początku działalności wolałam jej zapłacić niż się zastanawiać czy jest ok. Dla niej to 1-2h a dla mnie to byłoby 1-2dni i myślałabym wciąż czy dobrze

Jak chcesz wszystko zrozumiec to zapiszę się na ten kurs z PARP tam księgowość z tego co pamiętam podstawy też jest

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------
Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
skierka -mogę ci tylko powiedzieć ,że urzędy pracy niestety nie dają kasy na sklepy z odzieza uzywaną .jestem po spotkaniu informacyjnym w sprawie dotacji z urzędu . czas oczekiwania jest ok 6 miesiecy ,przy najmniej w bydgoszczy ,są bardzo duze wymagania żeby dostać te 18 tys ,masa latania po urzędach ,sądach ,spóldzielniach ,gminach i jeszcze nie wiadomo gdzie ,wszędzie na wszystko muszą miec papierki . sposoby zabezpieczenia tych pieniedzy z urzędu są dla mnie nie do przyjęcia . wejdz sobie na strone pup i poczytaj wszystko o dotacjach . mnie to wszystko zszokowało i przeraziło ,oraz odechciało mi sie przechodzic prze to wszystko zeby dostac 18 tys ,a jeszcze komisja na koniec decyduje czy w ogole dostaniesz czy nie ,egzamin jest na koniec i musisz go jeszcze zdać i obronic swój biznesplan .mnie to wszystko zniechęciło ,więc mam zamiar zrobić tak ja napisała kropelka .isć normalnie do urzędu miasta zalozyc firme mozna prawie w jeden dzien ,za nipem tylko chyba sie czeka do 2 tyg ,niestety jeden minus jest ze no trzeba sie zapozyczyc w banku ,ale masz firme w dwa tyg i mozesz juz działać . takie moje zdanie oczywiscie . pozdrawiam

Powiem Ci kobietko dobrze się zastanów, jeśli po pewnym czasie wpadnie Ci do głowy żeby chcieć dotację z UE to po1 będziesz zgłaszać wniosek, biznesplan, jeszcze więcej, serio duuuużo więcej papierków niz do UP i to w dodatku poprawki można zbiorczo zgłosić TYLKO RAZ- wtedy go czekasz kilka miesięcy aż go sprawdzą, potem wniesiesz poprawki, i potem wyniki tzw. oceny formalnej.
Potem wyniki merytoryczne, potem podpisywanie umow, Twoj projekt - realizacja (czyli zakup sprzetu maszyn budowa czy co tam potrzebujesz), wykladasz wszystko ze swojej kasy, i jak skonczysz skladasz wniosek o platnosc czekasz az rozpatrza sprawdza czy masz wszystkie papierki to znow czekasz az dostaniesz kasę i to maz 50-60%.. trwa to 1-2lata zależnie od dlugosci projektu. ja zlozylam wniosek we wrzesniu 2009, wyniki oceny formalnej w maju 2010 (mialy byc ostateczne w marcu2010), koncowe wyniki nie wiem kiedy latem? podpisywanie umow jesienią?
Także dostanie kasy z PUP to najprostszy sposób poza tym dużo swietnych projektow rusza 1-2razy do roku typu pakiet szkoleń, sklada sie biznesplany, najlepsze dostaja 30-40tysiecy, czasami jest to kasa, czasami mentoring, czasami tylko mentoring.


W Trójmieście np. ciekawe linki i projekty UE dla start up'ów to:
www.biznesnastart.pl - obecnie projekt jest dla Starogardu Gdańskiego bodajże
www.gfp.com.pl
mentoring kobiet w biznesie II edycja
www.innopomorze.pl
http://www.gpnt.pl/

i wiele innych. Wiem że w każdym województwie coś jest
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, niemożliwe zajmują tylko więcej czasu

Edytowane przez vicky80
Czas edycji: 2010-02-27 o 14:45
vicky80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:07   #143
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witam dziewczyny!
Z radością do Was dołączę Przeczytałam cały wątek i widzę tu siebie - tez się długo zastanawiałam, nie spałam po nocach, dochody starczają na ZUS, ale... MAM!
Od trzech tygodni mam swój własny sklepik internetowy z bielizną w szerokim zakresie rozmiarów
Uświadomiona rozmiarówka gdzie można kupić i 65D i 80GG

Dwa lata o nim marzyłam, pół się zastanawiałam Mam dwoje maluszków 3,5 i 2,5 roku dlatego zdecydowałam się na wersję internetową. Jak się rozkręcę i młodszy pójdzie do przedszkola chcę pomyśleć o stacjonarnym
Na razie mam problem z reklamą - chciałbym tanio i skuteczne

Jaki macie pomysły na reklamę swojej działalności dziewczyny?

Edytowane przez blondie-b1
Czas edycji: 2010-02-28 o 21:36
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 13:57   #144
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez blondie-b1 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!
Z radością do Was dołączę Przeczytałam cały wątek i widzę tu siebie - tez się długo zastanawiałam, nie spałam po nocach, dochody starczają na ZUS, ale... MAM!
Od trzech tygodni mam swój własny sklepik internetowy z bielizną w szerokim zakresie rozmiarów
Uświadomiona rozmiarówka gdzie można kupić i 65D i 80GG


Dwa lata o nim marzyłam, pół się zastanawiałam Mam dwoje maluszków 3,5 i 2,5 roku dlatego zdecydowałam się na wersję internetową. Jak się rozkręcę i młodszy pójdzie do przedszkola chcę pomyśleć o stacjonarnym
Na razie mam problem z reklamą - chciałbym tanio i skuteczne

Jaki macie pomysły na reklamę swojej działalności dziewczyny?
Radzę Ci usunąć swoją reklamę..
Reklamy na Wizaz.pl są płatne (niestety )
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012



Edytowane przez Madziarka.n
Czas edycji: 2010-03-01 o 10:13 Powód: Usunęłam adres, co by na mnie nie było, że kogoś reklamuję ;)
Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 21:38   #145
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Madziarka - szukałam na forum czy mogę wstawić adres strony i takiej info nie znalazłam.
Usunęłam adres www. Teraz jest widoczny tylko w Twoim poście
A można używać nazwy sklepu?
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 22:41   #146
vicky80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Blondie jak rozumiem w lobby biusciastych i mało biusciastych sklep już dodałaś?
możesz pogadac o artkułach sponsorowanych lub recenzji sklepu ze stanikomanią i balkonetką, jest też reklama bannerowa na balkonetce, chyba Cię tam nawet widziałam
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, niemożliwe zajmują tylko więcej czasu
vicky80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 11:58   #147
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez vicky80 Pokaż wiadomość


Po 1 kwota wolna od podatku jest tylko przy rozliczaniu sie na zasadach ogolnych 18% podatek kwota wolna co roku inna ok 3-3.5tys. chyba nie pamietam ksiegowa to za mnie robi. prog ok.80tys. dochodu! rocznie.

Podatek liniowy to 19% progow i kwot wolnych nie ma.

I teraz zależy czy jesteś vatowcem czy nie
ja jestem bo mi wygodniej było od początku.

Jestes vatowcem i jesteś na 19% liniówce:

Zatem masz dochód netto powiedzmy te 6000zł odliczasz od tego swoje koszty netto (czyli bez podatku vat) i od powiedzmy 5000zł placisz podatek 19%.
Za miesiąc tak samo jeśli koszty netto w danym miesiacu byly wyzsze niz dochód netto to przechodzą na nastepny miesiąc.

Jakbym miała Wam rozbic wszystkie możliwości byłoby tego sporo. serio księgowa na początku dzialalnosci to niewielkie kwoty można znależć i taką od 150-200zł/miesiąc. ja pamiętam 4lata temu znalazłam i za 100zł brutto.
Księgowa to święty spokój wszystko policzy powie ile podatków i zusu masz i do kiedy zapłacić, wyśle co trzeba do urzędów, jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami przepisów, poza tym doradzi co możesz odliczyć, jakie umowy, jak rozliczać lokal, auta, sprzęt, oprogramowanie kupowane w UE itp. itd. Dla mnie jest bezcenna, i tym bardziej na początku działalności wolałam jej zapłacić niż się zastanawiać czy jest ok. Dla niej to 1-2h a dla mnie to byłoby 1-2dni i myślałabym wciąż czy dobrze

Jak chcesz wszystko zrozumiec to zapiszę się na ten kurs z PARP tam księgowość z tego co pamiętam podstawy też jest



Cytat:
Napisane przez blondie-b1 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!
Z radością do Was dołączę Przeczytałam cały wątek i widzę tu siebie - tez się długo zastanawiałam, nie spałam po nocach, dochody starczają na ZUS, ale... MAM!
Od trzech tygodni mam swój własny sklepik internetowy z bielizną w szerokim zakresie rozmiarów
Uświadomiona rozmiarówka gdzie można kupić i 65D i 80GG

Dwa lata o nim marzyłam, pół się zastanawiałam Mam dwoje maluszków 3,5 i 2,5 roku dlatego zdecydowałam się na wersję internetową. Jak się rozkręcę i młodszy pójdzie do przedszkola chcę pomyśleć o stacjonarnym
Na razie mam problem z reklamą - chciałbym tanio i skuteczne

Jaki macie pomysły na reklamę swojej działalności dziewczyny?

vicky80 - dzięki za wyjaśnienie wybrałam sobie skalę podatkową 18% , bo póki co jest ona znacznie korzystniejsza niż podatek liniowy Na vatem się jeszcze zastanawiam . Wydaje mi się , że pod wieloma względami bycie vatowcem byłoby przydatne , aczkolwiek chcę się pierw dowiedzieć jak to wygląda w praktyce . Na początku nie jest to tak niezbędne ale mam jeszcze troche czasu do namysłu Na księgową nie mogę sobie na razie pozwolić , bo mam budżet bardzo ograniczony . Poza tym zależy mi na poznaniu zasad księgowości , bo w przyszłości może mi się to przydać . Jak okaże sie to ponad moje możliwości to napewno skorzystam z usług księgowej .

blondie - można zareklamować się na wizażu , nie są to duże koszty a jednak masz możliwość trafienia do sporej liczby potencjalnych klientek . Kiedyś się orientowałam i ceny są naprawde przystępne . Można np zamieścić na stronie głównej zdjęcie z opisem , ceną i odesłaniem do twojej str internetowej. Wystarczy napisać do nich maila i wyślą Ci cennik .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:24   #148
Veroniques
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 90
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Hej! A jak można się rozliczać z zusem i płacić ubezpieczenie emerytalne, pisząc teksty na zlecenie w internecie? Trzeba zakładać własną firmę?
Veroniques jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:36   #149
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez blondie-b1 Pokaż wiadomość
Madziarka - szukałam na forum czy mogę wstawić adres strony i takiej info nie znalazłam.
Usunęłam adres www. Teraz jest widoczny tylko w Twoim poście
A można używać nazwy sklepu?
Ja proponuje bezposrednio do stanikomanaiczek. Kobiet zainteresowanych ta tematyka. Może z kimś kto prowadzi blogi w tej tematyce. Możesz udostępnić którejś z dziewczyn biustonosz do recenzji na własnym blogu. Albo po prostu płatna reklama na którymś z blogów i serwisów zw. z tym tematem.

A tak poza tym to witam. Nie mam własnego biznesu, ale grubo sie nad tym zastanawiam. Z pracą ciężko, bo albo jej nie ma albo trzeba robić za marne pieniądze. A na swoim zawsze będzie jakaś satysafkcja, że robi się dla siebie.
Najprostszy i najtańszy biznes to chyba sprzedaż internetowa. Myśle o tym ponieważ sama często korzystam z tej formy sprzedaży. A ludziom z mniejszych miast bardzo ułatwia to życie. Na razie po mjej głowie chdzą tylko myśli, ale bez żadnych konkretów.
Czy ktoras z kobiet tutaj prowadzi taki sklep. Od czego zacząć? Jak szukać towaru, który mógłby się sprzedać. Czy sprowadzanie produktów z zagranicy jest opłacalne, jak to wygląda?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 14:21   #150
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Hej dziewczyny, dziękuję za wszystkie rady

vicky - LB i LMB mam obcykane od dwóch lat jestem forumką LB
Miałam tam reklamę, na Stanikomanii i Balkonetce również, ale to spore koszty.

Na razie męczę AdWords na Google.
AmericanGirl - spróbuję z Wizażem
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-19 14:34:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.