Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-09, 22:02   #1771
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Niby tak jest, ale sporo osób reaguje zdziwieniem jak im się powie, że na ręcznym lepiej zimą nie zostawiać. Uświadamiałam tak masowo znajomych, jak byłam świeżo po kursie i byli zdziwieni. I nigdy nic im się nie stało z ręcznym, więc jak się zapomnicie to też się raczej nic wielkiego nie stanie.
Mojej mamy nie udało mi się przekonać, zostawia na ręcznym i przez 40 lat nic się nigdy nie stało.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2013-10-09 o 22:04
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 12:19   #1772
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja zostawiam na ręcznym i na biegu Jakaś taka strachliwa jestem, bo raz mi się zdarzyło jechać czyimś samochodem i na bardzo stromym podjeździe zaciągnęłam ręczny (czerwone światło) a po chwili samochód zaczął lekko się staczać. Oczywiście okazało się, że ręczny był do wyregulowania, ale uświadomiłam sobie, że nie zawsze można na nim polegać...
A co do tego jak powinno się zostawiać auto to kierowcy z mojej rodziny uczyli mnie, że ogólnie zostawia się na biegu a jeśli jest to wzniesienie to bezpiecznie zaciągnąć ręczny. W zimie również można, ale nigdy do końca - to lekcja przede wszystkim dla panów, bo im zdarza się zaciągać ręczny na ostatni ząbek (czasem jak Mąż zostawi auto na ręcznym to potrzebuje go ściągać dwoma rękami...) Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło zaciągnąć do samego końca, jak na razie wszystko bez problemów.
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 13:47   #1773
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez raunen Pokaż wiadomość
Ja zostawiam na ręcznym i na biegu Jakaś taka strachliwa jestem, bo raz mi się zdarzyło jechać czyimś samochodem i na bardzo stromym podjeździe zaciągnęłam ręczny (czerwone światło) a po chwili samochód zaczął lekko się staczać. Oczywiście okazało się, że ręczny był do wyregulowania, ale uświadomiłam sobie, że nie zawsze można na nim polegać...
A co do tego jak powinno się zostawiać auto to kierowcy z mojej rodziny uczyli mnie, że ogólnie zostawia się na biegu a jeśli jest to wzniesienie to bezpiecznie zaciągnąć ręczny. W zimie również można, ale nigdy do końca - to lekcja przede wszystkim dla panów, bo im zdarza się zaciągać ręczny na ostatni ząbek (czasem jak Mąż zostawi auto na ręcznym to potrzebuje go ściągać dwoma rękami...) Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło zaciągnąć do samego końca, jak na razie wszystko bez problemów.
Mam to samoTeż strachliwa jestem.
Na kursie uczyli, żeby zaciągac ręczny, mąż każe mi zostawiac na biegu. Przytuliłam więc obie te metody
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 17:34   #1774
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja zawsze auto zostawiam na biegu i ręcznym, chyba że na podwórku ty tylko na biegu. W poprzednim aucie kiedyś zimą zaciągnęłam ręczny i kilka dni nie jeździłam to potem mój tata musiał coś tam rozkręcać i od tej pory ręczny tylko poza podwórkiem

Ja wczoraj znowu powtórzyłam trasę, ale było mniej kolorowo

1. Jadę sobie swoim pasem, widzę autobus, ale nie miał włączonego kierunku więc jadę dalej, a ten bez kierunku mi wyjeżdża na szczęście z przeciwka nic nie jechało więc przecięłam podwójną ciągłą wjeżdżając pod prąd bo inaczej bym chyba w niego przywaliła, aczkolwiek tata mówił że nie byłaby moja wina, ale nie chciałabym wjechać z prędkością 50km/h w autobus :/

2. Jadę lewym pasem ale na najbliższym skrzyżowaniu muszę skręcić w prawo. A na prawym pasie 2 długaśne tiry. Więc chciałam się wbić między nie, bo pierwszy ruszył a drugi zaczął się zbierać więc się wcisnęłam a ten mnie strąbił heh

Poza tym wszystko dobrze, myślę że jest coraz lepiej
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:16   #1775
Murcielaga
Raczkowanie
 
Avatar Murcielaga
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 120
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Kasiasta89 niektórzy są straszni. Mi też lubią wyskakiwać przed maskę bez kierunku ja zmiany pasa nadal boję się strasznie chociaż czasami szczególnie jak mi się spieszy to wyprzedzam auta ale duszę mam wtedy na ramieniu.

Dziewczyny dzięki za wszystkie rady co do pozostawiania auta na ręcznym. Ja nie wiem co robię nie tak ale chciałam dziś zostawić moje autko na biegu (wstecznym) bez ręcznego ale jak go zgasiłam to mi zaczął się do tyłu toczyć(stał raczej na prostej nie na górce) więc nie wiem co źle zrobiłam jakieś rady? co powinnam zrobić krok po kroku jak już zaparkuję?
__________________
When you reduce life to black and white, you never see rainbows. ~Rachel Houston
Murcielaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:27   #1776
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

ja wczoraj parkowałam pierwszy raz z wjazdem na krawężnik, bałam sie strasznie bo nigdy tego nie robiłam ale tata mnie uczył oczywiście zgasł mi, stoczyl sie a za mną auto jechało ale udało sie wyhamować ufff dopiero zaczynam i to wszystko jest jeszcze takie niedoskonałe za kierownicą czuje sie jak dziecko co uczy sie chodzić dopiero, dosłownie
wogule to tak dziwnie mi sie jeździ już nie eLką
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:49   #1777
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Murcielaga - no własnie ja też się boję, że nie dość że sama mistrzem kierownicy nie jestem to jeszcze trzeba bardzo uważać na innych którzy kierunków ostatnio chyba na egzaminie używali :/ albo włączają jak już są w połowie zakrętu :/ no i często ta nie uprzejmość kierowców :/
Ja zostawiam zawsze na jedynce i mi nie stacza się, jednak w mieście i tak zawsze ręczny zaciągam

PPP90 początki są trudne, do tego towarzyszący strach .. ale ja widzę że u mnie strachu coraz mniej bo wcześniej jak ktoś na mnie trąbił to wpadałam w panikę, a po sytuacji z autobusem bym się zatrzymała i już nie wsiadła do auta ze stresu a teraz miałam do głeboko w 4 literach, tzn zdenerwowałam się ale nie miało to żadnego wpływu na moją dalszą jazdę
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 19:55   #1778
Murcielaga
Raczkowanie
 
Avatar Murcielaga
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 120
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
.. ale ja widzę że u mnie strachu coraz mniej bo wcześniej jak ktoś na mnie trąbił to wpadałam w panikę,... a teraz miałam do głeboko w 4 literach, tzn zdenerwowałam się ale nie miało to żadnego wpływu na moją dalszą jazdę

mam to samo dzisiaj miałam niezłą polewkę z kumpelą bo wyjeżdżałam z parkingu i jadę już po jezdni prawym pasem a mi nagle trąbi jakieś auto z lewego to ja się odwracam i pukam w czoło bo wiedziałam, że nic nie zrobiłam źle a tam moja kumpela stałyśmy chwilę razem na czerwonym i ona się śmiała, że migała mi światłami ale ja nie widziałam bo ja nie patrzyłam do tyłu tylko przed siebie, w pełnym skupieniu śmiesznie... a co do stresu to powiem Wam, że ja się też coraz mniej stresuję, jutro aż mi żal, że sobie nie pojeżdżę ale idziemy na alkohol po pracy więc jak na porządnego kierowcę przystało autko zostawiam na parkingu
__________________
When you reduce life to black and white, you never see rainbows. ~Rachel Houston
Murcielaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 20:10   #1779
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Murcielaga Pokaż wiadomość

Dziewczyny dzięki za wszystkie rady co do pozostawiania auta na ręcznym. Ja nie wiem co robię nie tak ale chciałam dziś zostawić moje autko na biegu (wstecznym) bez ręcznego ale jak go zgasiłam to mi zaczął się do tyłu toczyć(stał raczej na prostej nie na górce) więc nie wiem co źle zrobiłam jakieś rady? co powinnam zrobić krok po kroku jak już zaparkuję?
Ja zawsze zostawiam auto tylko na biegu :P

A Ty może po prostu zgasiłaś auto na biegu i nie puściłaś sprzęgła? Dlatego mógł się toczyć :P
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!

Edytowane przez PannaCola
Czas edycji: 2013-10-10 o 20:14
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 15:31   #1780
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PannaCola Pokaż wiadomość
Ja zawsze zostawiam auto tylko na biegu :P

A Ty może po prostu zgasiłaś auto na biegu i nie puściłaś sprzęgła? Dlatego mógł się toczyć :P
W sumie tak mogło być, ja na początku też tak zrobiłam i mi się stoczył kawałek albo jeszcze jedna opcja że bieg Ci nie wszedł - też się zdarza

A ja dzisiaj przeżyłam chrzest bojowy, czyli pierwsza awaria .. jechałam z tatą do szpitala a tu mi się z maski kopci strasznie i smród, szybko włączyłam kierunek i zjechałam z trasy w osiedle. Okazało się że poluzował się przewód od płynu chłodniczego, ten zaczął mi się wylewać, a że tam pod maską wszystko gorące to zaczął parować, co wyglądało jak dym. Się wystraszyłam :P na szczęście TŻ po nas przyjechał, załatwiliśmy w szpitalu to co było do załatwienia, wzięliśmy z domu narzędzia i na miejscu naprawili z tatą oby jak najmniej takich niespodzianek hehe dobrze że to nic poważnego bo dopiero w poniedziałek odebrałam go po gruntownym remoncie silnika i opłacie 1500 zł to było by mi szkoda gdybym znowu musiała inwestować
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 18:24   #1781
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

ja dziś jechałam. Szło mi w miare ale i tak sie boje nadal boje sie że nie wyrobie sie na zakręcie choć zawsze zwalniam dziś na skrzyżowaniu to myślałam że nie wyjade bo musiałam ustąpić i ciągle coś jechało a za mną już sznurek samochodów. I co ? ja sie boje że mnie obtrąbią
jestem na etapie że boje sie wszystkiego na drodze
zimą chyba nie będe jeździć nie chce sie narażać na większy stres.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 23:03   #1782
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

To ja miałam dokładnie ten etap rok temu - identycznie! baa! ja się bałam ja za mną auto za blisko jechało :P a o skrzyżowaniu gdzie miałam problem z wbiciem się to wolałam zapomnieć, i też w zimę nie jeździłam ze strachu i co ? po zimie strach jeszcze większy i serio - praktycznie znowu zaczynałam od zera :/ także teraz nie ma opcji i w zimę chce jeździć, najwyżej nie sama, ale chce, bo doszłam już tak daleko i nie chce żeby znowu jakaś blokada mi przeszkodziła

A mój tato ma takiego kolegę, który jest takim niedzielnym kierowcą, i jakoś dwa lata temu zima go zaskoczyła (wtedy nagle spadło tyle śniegu że masakra i się długo utrzymywało bardzo) i zasypało mu auto a on bidulek nie pamiętał gdzie zaparkował między blokami i całą zimę jeździł komunikacją miejską :P to jest geniusz i nie BABA a chłop który prawko ma 30 lat
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 11:34   #1783
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
To ja miałam dokładnie ten etap rok temu - identycznie! baa! ja się bałam ja za mną auto za blisko jechało :P a o skrzyżowaniu gdzie miałam problem z wbiciem się to wolałam zapomnieć, i też w zimę nie jeździłam ze strachu i co ? po zimie strach jeszcze większy i serio - praktycznie znowu zaczynałam od zera :/ także teraz nie ma opcji i w zimę chce jeździć, najwyżej nie sama, ale chce, bo doszłam już tak daleko i nie chce żeby znowu jakaś blokada mi przeszkodziła

A mój tato ma takiego kolegę, który jest takim niedzielnym kierowcą, i jakoś dwa lata temu zima go zaskoczyła (wtedy nagle spadło tyle śniegu że masakra i się długo utrzymywało bardzo) i zasypało mu auto a on bidulek nie pamiętał gdzie zaparkował między blokami i całą zimę jeździł komunikacją miejską :P to jest geniusz i nie BABA a chłop który prawko ma 30 lat
o nie, nie chce zaczynać od zera czyli z mojego planu nici, trzeba sie będzie zmobilizować
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 14:31   #1784
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
o nie, nie chce zaczynać od zera czyli z mojego planu nici, trzeba sie będzie zmobilizować
Jak się sama boisz to jeździj z kimś, ja zdałam prawko podobnie jak Ty, 1 września 3 tylko że 3 lata temu, i też właśnie na początku trochę jeździłam, spadł śnieg i myślałam tak jak Ty - że to jeszcze za wcześnie, potem śnieg stopniała mi zajęło 2 lata żeby znowu się przekonać do jeżdżenia także najgorsze co na początku można zrobić to nie jeździć, a ja jestem tego żywym przykładem, bo gdybym wtedy nie odpuściła to pewnie bym nawet do tego wątku nie zajrzała bo bym normalnie od dawna jeździła

tak czy siak dziś miałam pierwsze samodzielne tankowanie i znowu przejechałam ok 40 km po mieście także najeździłam się
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 15:19   #1785
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

jeżdże z tatą zawsze i trzyma ręke na ręcznym w razie co sama nie wiem kiedy pojade, na razie nie mam swojego auta jeszcze.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 15:55   #1786
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

od mojej pierwszej jazdy jeszcze ODPUKAĆ nikt na mnie nie trąbił
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:58   #1787
Murcielaga
Raczkowanie
 
Avatar Murcielaga
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 120
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
od mojej pierwszej jazdy jeszcze ODPUKAĆ nikt na mnie nie trąbił
i brawo! na mnie trąbili dwa razy raz porąbana baba, która chyba chciała abym na zielonej strzałce przejechała przechodniów(tak jej się spieszyło) a drugi raz moja kumpela bo akurat jechała za mną

ja niestety dzisiaj mam jakiś kryzys znowu się cykam... pojechałam autko zatankować bo po pracy nigdy mi się nie chce a przy okazji chciałam się na nowo trochę "rozruszać" za kierownicą i nie wiem... niby wszystko było ok, nic złego się nie działo ale ja jakaś zestresowana całą drogę. Generalnie zaczynam się bać innych tras niż te, po których jeżdżę na codzień do tego po ostatniej akcji z parkowaniem, kiedy wzywałam ojca znowu mam jakiś brak wiary we własne możliwości, jak tylko wjeżdżam na osiedle i zaczynam szukać wolnego miejsca to dostaję rozstroju żołądka

kurcze a już mi szło lepiej i fajnie się jeździło a teraz znowu jakieś doły łapię
__________________
When you reduce life to black and white, you never see rainbows. ~Rachel Houston
Murcielaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 17:02   #1788
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

też sie boje nowych tras... a jak na razie to wszystkie są nowe

ale macie racje dziewczyny trzeba sie przełamywać i jeździć!
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:30   #1789
Murcielaga
Raczkowanie
 
Avatar Murcielaga
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 120
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
ale macie racje dziewczyny trzeba sie przełamywać i jeździć!
dzisiaj po raz pierwszy zostawiłam auto tak jak mi pisałyście tj. na biegu bez ręcznego i jak głupia wieczorem poszłam do sklepu i nadrobiłam drogi na parking żeby się przekonać, że on się nigdzie nie stoczył wiem beznadzejna jestem
A jak tam Wam przełamywanie się idzie? ja jutro muszę jechać do lekarza na drugi koniec miasta, strasznie bym chciała autem jechać ale boję się czy dam radę...
__________________
When you reduce life to black and white, you never see rainbows. ~Rachel Houston
Murcielaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 20:36   #1790
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Najlepszy sposób, żeby oduczyć się zostawiania na ręcznym to mieć ręczny, który nie trzyma.
Sprawdzone na własnym przykładzie

Tapnięte z mojego HTC ONE V now Free
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:39   #1791
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

przełamywanie sie jakoś idzie jak tylko mam okazje to ja jade
już troche lepiej sie czuje za kierownicą
ja za to boje sie trasy 1 listopada bo jade na groby, nie sama ale musze całą trase pokonać, troche drogi jest. Już mam zapowiedziane że ja prowadze
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą

Edytowane przez PPP90
Czas edycji: 2013-10-14 o 20:40
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:13   #1792
Murcielaga
Raczkowanie
 
Avatar Murcielaga
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 120
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
przełamywanie sie jakoś idzie jak tylko mam okazje to ja jade
już troche lepiej sie czuje za kierownicą
ja za to boje sie trasy 1 listopada bo jade na groby, nie sama ale musze całą trase pokonać, troche drogi jest. Już mam zapowiedziane że ja prowadze
to super! ja się coraz bardziej zastanawiam nad zakupem jakiejś nawigacji. niestety zauważyłam, że większość moich problemów za kierownicą wynika ze strachu przed zabłądzeniem.. kompletnie nie znam ulic Wawy-zawsze woziłam się z książką autobusem lub pod ziemią metrem i w ten sposób nie jestem w stanie zaplanować trasy bo jej nie znam a to potęguje mój stres bo jak jadę a nie wiem czy dobrze to zaczynam panikować
__________________
When you reduce life to black and white, you never see rainbows. ~Rachel Houston
Murcielaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:26   #1793
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

ja też mam problem z trasami. Jeżdże w większości chyba komunikacją i nie znam drogi wogule a wiadomo że autem można pojechać na skróty małymi uliczkami. Nie wiem jak ja będe potem jeździć sama:p rosi:
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 22:43   #1794
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Mi również przełamywanie się idzie coraz lepiej .. jeżdżę prawie codziennie .. i to w godzinach szczytu głównie po centrum .. jutro jadę sama do lekarza a potem do znajomego mam nadzieję że będzie bezbłędnie

Dziś znowu kawałek przejechałam sama, następnym krokiem będzie przełamania się i pojechanie samej na uczlnie, sama droga jest ok, ale tam bardzo zawalony parking i ciężko znaleźć wolne miejsce :/

Edytowane przez Kasiasta89
Czas edycji: 2013-10-15 o 16:41
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 17:50   #1795
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Znalazłam swój stary post i postanowiłam go umieścić w ramach porównania co było i co jest

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Trafiłam na ten wątek ponieważ sama mam ten problem strach przed jazdą .. prawko zdałam 2 lata temu za 4 razem jak oblałam drugi i trzeci raz to ojciec się strasznie wściekał na mnie. Za 4 razem jak poszłam zdawać to nikomu nie powiedziałam o egzaminie i dopiero się udało. W dniu odebrania prawka jechałam już sama, co prawda nie daleko ale jednak i poszło bardzo dobrze, czułam się genialnie, potem raz pojechałam sama spory kawałek przez ruchliwe ulice i też byłam zadowolona. Potem jechałam z ojcem i zgasł mi silnik a ja zamiast odkręcić kluczyk (to był diesel) to dokręcałam tak jak mnie uczono i znowu awantura, potem przyszła zima to sobie darowałam a po zimie po prostu przestałam jeździć bo zaczełam się bać. Od nie dawna mój TŻ wziął się za mnie i wieczorami nieraz jeździmy to tu to tam i jest wporządku ale nie ma na mnie siły żebym za dnia wyjechała na ruchliwą ulice a widok że ktoś za mną jedzie strasznie mnie denerwuje Po prostu boje się jeździć jak na drodze jest dużo aut porażka
Na dzień dzisiejszy z TŻem czy moim tatą jeżdżę praktycznie wszędzie i o każdej porze. Zaczęłam czerpać pewną przyjemność z jazdy aczkolwiek cały czas pełne skupienie. Jednak największym osiągnięciem jest że w końcu potrafię sama wsiąść w auto, wyprowadzić je z podwórka i pojechać, co prawda narazie w niedalekie trasy ale jednak sama nie martwię się autami za mną bo w końcu najważniejsze jest przed nami .. jeszcze nadal boję się zmiany pasa w dużym ruchu, ciasnych parkingów i wbijania się w ruch gdzie jest on bardzo nasilony ale myślę że i z tym sobie poradzę jeżdżę prawie codziennie, ostatnio po 30-40km przez całe miasto bo zmusiła mnie to tego sytuacja a jednocześnie przełamała mnie ona do jazdy .. jeszcze dużo nauki przede mną ale najważniejsze że w końcu jeżdżę bez takiego stresu, bez bólu brzucha i trzęsących oraz pocących się rąk

Dałam to porównanie aby po raz kolejny potwierdzić że TRENING CZYNI MISTRZA bo wcześniej nie wierzyłam że możliwe jest i myślałam że to tylko gadanie kobitek, którym dane było się nie bać jeździć i nie wiedzą co to stres każdy kolejny przejechany km daje mi kolejne doświadczenie które zbliża mnie do momentu bycia coraz lepszym kierowcom

Życzę Wam powodzenia, jednak nadal będę się tu udzielać bo mam wielki sentyment do tego wątku i po za tym i tak jeszcze wiele barier do przełamania przede mną ale najważniejsze że największą, psychiczną, już przełamałam i Wam też tego życzę!
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 07:49   #1796
Oliwia555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Jeżeli nie zaczniesz jeździć to później będzie jeszcze gorzej !
Radzę wykupić kilka godzinek dla przypomnienia i od razu zakupić również samochód (nawet jakiegoś złomka)
Oliwia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 20:16   #1797
maureen92
Raczkowanie
 
Avatar maureen92
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 257
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Mam to samoTeż strachliwa jestem.
Na kursie uczyli, żeby zaciągac ręczny, mąż każe mi zostawiac na biegu. Przytuliłam więc obie te metody
I ja robię dokładnie tak samo Jakoś tak czuję się jak 'przezorna zawsze ubezpieczona' Ale szczerze muszę przyznać, że jak do tej pory jeździłam całkiem sprawnie, może nie za szybko, ale zawsze wychodziłam z założenia, że jak ktoś chce jechać szybciej to zawsze może mnie wyprzedzić w końcu to prawy pas, to od czasu kiedy ostatnio zagotował mi się samochód do 100 pomimo tego, że płyn był, oczywiście jak potem się okazało po tym jak postał z 30 minut że tego płynu było jednak minimalnie poniżej kreski to strasznie boję się jeździć sama... Później 13 w piątek miałam taką sytuację, że gasł mi i nie mogłam wrzucić wstecznego to już zupełnie się wystraszyłam, mimo tego, ze samochód po naprawie to ciągle mam jakieś paranoje, że nie mam płynu chłodzącego, albo że skończy mi się płyn hamulcowy, a już największa paranoja to taka, że nie widzę tego płynu hamulcowego. Co ile mniej więcej powinno się dolać tego płynu jeżdżąc ze średnią częstotliwością?

No i cały czas gorączkowo patrzę na kontrolkę temperatury
maureen92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 08:36   #1798
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez maureen92 Pokaż wiadomość
I ja robię dokładnie tak samo Jakoś tak czuję się jak 'przezorna zawsze ubezpieczona' Ale szczerze muszę przyznać, że jak do tej pory jeździłam całkiem sprawnie, może nie za szybko, ale zawsze wychodziłam z założenia, że jak ktoś chce jechać szybciej to zawsze może mnie wyprzedzić w końcu to prawy pas, to od czasu kiedy ostatnio zagotował mi się samochód do 100 pomimo tego, że płyn był, oczywiście jak potem się okazało po tym jak postał z 30 minut że tego płynu było jednak minimalnie poniżej kreski to strasznie boję się jeździć sama... Później 13 w piątek miałam taką sytuację, że gasł mi i nie mogłam wrzucić wstecznego to już zupełnie się wystraszyłam, mimo tego, ze samochód po naprawie to ciągle mam jakieś paranoje, że nie mam płynu chłodzącego, albo że skończy mi się płyn hamulcowy, a już największa paranoja to taka, że nie widzę tego płynu hamulcowego. Co ile mniej więcej powinno się dolać tego płynu jeżdżąc ze średnią częstotliwością?

No i cały czas gorączkowo patrzę na kontrolkę temperatury
Jeśli chodzi o chłodzenie to silnik powinien utrzymywać temperaturę pomiędzy 90 a 100 stopni. O przegrzewaniu będziemy mówić koło 120 i tu już trzeba skontrolować co się dzieje. Ja sobie raz w tygodniu robię sprawdzenie - płyn chłodniczy, olej, spryskiwacze, światła, ciśnienie w oponach.
W kwestii biegu wstecznego to w zależności od modelu samochodu i rodzaju skrzyni to takie rzeczy się czasem zdarzają i podobno nie trzeba się tym przejmować. Np. skrzynie VW montowane w Skoda Fabia mają taką tendencję do blokowania wstecznego i co za tym idzie jedynki (sporadycznie). Jeśli bieg nie wchodzi to puść i wciśnij ponownie sprzęgło. Jeśli nadal nie wchodzi to wrzuć inny bieg (np. 3) i z tej pozycji przejdź na wsteczny. Powinien załapać.
z mojego doświadczenia wynika też, że wsteczny czasem nie wchodzi gdy samochód jest na hamulcu. Tak już miałam podczas kursu na prawo jazdy (Clio, corsa) i instruktor mówił, że to normalny objaw.
A płyn hamulcowy... podobno niektórzy dolewają. Mnie uczono, że się nie dolewa tylko wymienia i to minimum raz na 2 lata. Dolewanie nie jest bezpieczne jeśli nie wiesz jaki płyn był wlany i kiedy ostatnio go wymieniano.
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:13   #1799
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

U mnie też czasami się jedynka lub wsteczny blokują, wtedy wrzucam na luz, puszczam sprzęgło, wciskam ponownie i załapuje.

Poza tym chciałam się pochwalić że dziś sama pojechałam na uczelnie w godzinach szczytu przez centrum miasta i jestem z siebie dumna aczkolwiek już byłam przerażona bo nie widziałam wolnego miejsca ale na szczęście znalazłam, ale następnym razem chyba nie będę się tak pchać pod samą uczelnię a dalej sobie zaparkuje gdzieś .. ale tak czy siak jest coraz lepiej nie wierzyłam że kiedyś sama na uczelnie pojadę
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 19:44   #1800
maureen92
Raczkowanie
 
Avatar maureen92
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 257
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez raunen Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o chłodzenie to silnik powinien utrzymywać temperaturę pomiędzy 90 a 100 stopni. O przegrzewaniu będziemy mówić koło 120 i tu już trzeba skontrolować co się dzieje. Ja sobie raz w tygodniu robię sprawdzenie - płyn chłodniczy, olej, spryskiwacze, światła, ciśnienie w oponach.
W kwestii biegu wstecznego to w zależności od modelu samochodu i rodzaju skrzyni to takie rzeczy się czasem zdarzają i podobno nie trzeba się tym przejmować. Np. skrzynie VW montowane w Skoda Fabia mają taką tendencję do blokowania wstecznego i co za tym idzie jedynki (sporadycznie). Jeśli bieg nie wchodzi to puść i wciśnij ponownie sprzęgło. Jeśli nadal nie wchodzi to wrzuć inny bieg (np. 3) i z tej pozycji przejdź na wsteczny. Powinien załapać.
z mojego doświadczenia wynika też, że wsteczny czasem nie wchodzi gdy samochód jest na hamulcu. Tak już miałam podczas kursu na prawo jazdy (Clio, corsa) i instruktor mówił, że to normalny objaw.
A płyn hamulcowy... podobno niektórzy dolewają. Mnie uczono, że się nie dolewa tylko wymienia i to minimum raz na 2 lata. Dolewanie nie jest bezpieczne jeśli nie wiesz jaki płyn był wlany i kiedy ostatnio go wymieniano.
Dziękuję za odpowiedź zwłaszcza ten o płynie hamulcowym, bo byłam w tej kwestii zielona zwłaszcza, że w moim samochodzie aby cokolwiek wlać do tego pojemnika trzeba by było odkręcić i zdjąć pokrywę z silnika. A co do wstecznego to ja też tak zawsze robię, że jak nie wchodzi to puszczam sprzęgło i próbuję jeszcze raz, ale akurat wtedy jakiś pasek się urwał i zostało już do naprawione Chyba też będę tak robić, że co 2 tyg sprawdzę wszystko

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Poza tym chciałam się pochwalić że dziś sama pojechałam na uczelnie w godzinach szczytu przez centrum miasta i jestem z siebie dumna aczkolwiek już byłam przerażona bo nie widziałam wolnego miejsca ale na szczęście znalazłam, ale następnym razem chyba nie będę się tak pchać pod samą uczelnię a dalej sobie zaparkuje gdzieś .. ale tak czy siak jest coraz lepiej nie wierzyłam że kiedyś sama na uczelnie pojadę
Gratulacje ja jeszcze póki co nie odważyłam się pojechać pod uczelnię

Edytowane przez maureen92
Czas edycji: 2013-10-21 o 19:46
maureen92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-23 15:35:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.