Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 10:23   #3031
al10dona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z bloku :D
Wiadomości: 77
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej
ja biorę tetralysal od 14 lutego, pierwsze dwa tyg po 2x dziennie jedna tabletka, pozniej po jednej. Na poczatku jakieś dolegliwosci były a to pewnie wszystko przez to ze tyle sie o tym naczytałam ;/ poprawe widze, na buzi zero ropnego pryszcza, na plecach czasem ale to przed okresem i nie goi sie tak szybko jak kiedyś czyli ze dwa dni a teraz tydzień. używam dodatkowo do kuracji tonik benzacne, codziennie po dwa razy(rano i wieczorem) i jesli juz punktowo coś wyskoczy to tez beznacne ale maść.
Plus kremy nawilżajace. Moze trochę stan paznokci mi sie pogorszył, ale nie wiem czy to ma z tym coś wspólnego. Co do alkoholu,ja osobiscie zapytałam pani dermatolog czy mogę się napić na imprezie na ostatkach
powiedziała mi ze lepiej odstawić ze dwa dni wczesniej antybiotyk zebym mogła sie dobrze bawić, i tak zrobiłam, powiedziała też ze nie ma znaczenia przebieg kuracji jak ze 3 dnie nie bede go brać.
__________________
razem od 28. X. 2008
zaręczeni 28. IV. 2010

... w przyszłości

kocham Cię

al10dona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 10:50   #3032
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja jak mialam tak mam ropne pryszcze i gorsze plamy jakich nie mialam przed kuracja !!!
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:49   #3033
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mam pytanie - czy w trakcie kuracji zauważyliście u siebie jakieś znaczące zmiany, jeżeli chodzi o typ cery - np przed Tetra mieliście cerę mieszaną, w trakcie zmieniła się w tłustą, bądź mieliście tłustą, a w trakcie brania antybiotyku stała się sucha?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:32   #3034
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
Leczyłam się tetralysal ok 2-3 lata temu, dwa opakowania pod rząd, byłam wymęczona,źle się po nim czułam, cera poprawiła się, jednak.. po pół roku od kuracji wszystko wróciło.

Stwierdziłam,że już nigdy nie będę brała antybiotyków. Sama uporałam się z moją buzią i na dzień dzisiejszy jestem zadowolona
Star a czym sie leczysz?co stosujesz?
U mnie cos dziwnego sie stało-bralam ten lek 2 tygodnie ale zachorowalam na zapalenie tchawicy i lekarz kazal mi odstawic przy drugim antybiotyku.
W czasie choroby wszystko mi zniknelo
jest 5 dzien i narazie cisza.
Antybiotyk mnie mega osłabił(na tchwice)i tez obiecalam sobie ze nigdy nie wezwe juz zadnego swinstwa.
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:52   #3035
al10dona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z bloku :D
Wiadomości: 77
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy w trakcie kuracji zauważyliście u siebie jakieś znaczące zmiany, jeżeli chodzi o typ cery - np przed Tetra mieliście cerę mieszaną, w trakcie zmieniła się w tłustą, bądź mieliście tłustą, a w trakcie brania antybiotyku stała się sucha?


miałam cere mieszaną a w strefie T tłustą. aktualnie bez kremu dobrze nawilżającego sie nie obejdzie, wysuszył mnie strasznie.
__________________
razem od 28. X. 2008
zaręczeni 28. IV. 2010

... w przyszłości

kocham Cię

al10dona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:38   #3036
robertnowak
Raczkowanie
 
Avatar robertnowak
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 31
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Tak jak poprzednicy proponuję przeczyścić porządnie jelita. Borykam się z trądzikiem od 3 lat, 3 kurację antybiotykowe i ciągłe nawroty. Odkąd zacząłem jeść sporo owsianek, przeczyściłem jelita i krosty przestały wyskakiwać. Codziennie rano, albo co wieczorem zjeść jakieś musli, najlepiej z siemiem lninanym i efekty naprawdę są
__________________
<ciach_reklama>
robertnowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:42   #3037
SemperInvicta007
Przyczajenie
 
Avatar SemperInvicta007
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dołączam i ja do grona zażywających tetralysal i...i oby pomogło!
__________________
Bloguje: http://semperinvicta007.blogspot.com
Instagram:semperinvicta00 7
SemperInvicta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 10:21   #3038
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez thekayce2019 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam już chyba wszystkie z możliwych metod na jego pozbycie się i nie wiem czy z niego wyrosłam czy zadziałały maseczki domowej roboty z drożdży, aspiryny, cebuli i zielonej glinki, chyba to mi pomogło
A czy możesz napisac przepis na tą maseczkę?

Mi pod dolnymi powiekami wróciły te chrostki i narazie obserwuje,nie wiem z czego sie to wzieło!
Czy żadna z Was nie ma takich małych krostek pod oczami?
Nie mam takiego standardowego trądziku(na policzkach z dużymi wypryskami)tylko drobniutkie krostki pod oczami i kolo nosa ale to narazie sie nie pojawiło.

Jedno jest pewne ze nie planuje brac tetralyslalu przez kilka msc czy lat -oj nie!

moze wybiore sie do dermatologa ale bez antybiotyku.
mam tylko jakas masc robiona i nia sie smaruje ale znow to przywedrowalo.
Moze uda mi sie zrobic zdjecie to Wam pokaze.
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:39   #3039
al10dona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z bloku :D
Wiadomości: 77
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja dostałam jeszcze dwa opakownia antybiotyku plus masc epiduo? uzywał ktos jej?
i czy jest bardzo droga?
w kwietniu mam kolejną wizytę u dermatologa, ale już nie chce antybiotyku na lato, ponieważ nie bede mogła sie opalać a o wyjezdzie nad morze mogę zapomnieć.
__________________
razem od 28. X. 2008
zaręczeni 28. IV. 2010

... w przyszłości

kocham Cię

al10dona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:54   #3040
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez al10dona Pokaż wiadomość
ja dostałam jeszcze dwa opakownia antybiotyku plus masc epiduo? uzywał ktos jej?
i czy jest bardzo droga?
w kwietniu mam kolejną wizytę u dermatologa, ale już nie chce antybiotyku na lato, ponieważ nie bede mogła sie opalać a o wyjezdzie nad morze mogę zapomnieć.
koło 40 zł z tego co pamiętam
na antybiotyk o tej porze też bym się nie zdecydowała, ja brałam od końca września i musiałam się "chować" przed słońcem bo zdarzały się jeszcze bardzo słoneczne dni
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-03-25 o 10:59
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:06   #3041
sylle
Raczkowanie
 
Avatar sylle
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

niedawno skończyłam swoją 'terapię' tetralysalem. łykałam go bagatela pół roku, po tygodniu od odstawienia trądzik wrócił, wraz z tym czego najbardziej się obawiałam czyli bolesnymi podskórnymi gulami. gdybym jeszcze miała ładną cerę podczas łykania go, to może i byłoby warto, jednak podczas tych wszystkich miesięcy było bez rewelacji, może nie wyskakiwało tego tyle, ale co z tego skoro znów jestem w punkcie wyjścia? poszłam do innego lekarza i dostałam odpowiedź, że skoro wszystkiego już próbowałam nie pozostaje nic innego jak izotretynoina. może w końcu pozbędę się tego świństwa raz na zawsze. a tetralysalu nie polecam. czy jest tu w ogóle jakakolwiek osoba, którą wyleczył ją na stałe? pozdrawiam i życze powodzenia w walce
sylle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 10:52   #3042
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez sylle Pokaż wiadomość
niedawno skończyłam swoją 'terapię' tetralysalem. łykałam go bagatela pół roku, po tygodniu od odstawienia trądzik wrócił, wraz z tym czego najbardziej się obawiałam czyli bolesnymi podskórnymi gulami. gdybym jeszcze miała ładną cerę podczas łykania go, to może i byłoby warto, jednak podczas tych wszystkich miesięcy było bez rewelacji, może nie wyskakiwało tego tyle, ale co z tego skoro znów jestem w punkcie wyjścia? poszłam do innego lekarza i dostałam odpowiedź, że skoro wszystkiego już próbowałam nie pozostaje nic innego jak izotretynoina. może w końcu pozbędę się tego świństwa raz na zawsze. a tetralysalu nie polecam. czy jest tu w ogóle jakakolwiek osoba, którą wyleczył ją na stałe? pozdrawiam i życze powodzenia w walce

ja !
UWAGA drastyczne zdjęcia !




1) przed kuracją - wrzesień 2013
2) obecnie,zdjęcie bez makijażu (4 miesiące po odstawieniu)

trtralysal zaleczył mi wszystko a odpowiednia pielęgnacja po i przejście na minimalizm i naturalne kosmetyki utrzymują ten efekt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (10,1 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (77,0 KB, 106 załadowań)
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-03-26 o 10:56
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 13:05   #3043
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

tez nie polecam tetralysalu juz 2 miesiace a moj stan cery sie tylko pogorszyl !!!!!!!!!!!!!!!! juz wiecej nie bede brala tego swinstwa
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:13   #3044
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez sylle Pokaż wiadomość
niedawno skończyłam swoją 'terapię' tetralysalem. łykałam go bagatela pół roku, po tygodniu od odstawienia trądzik wrócił, wraz z tym czego najbardziej się obawiałam czyli bolesnymi podskórnymi gulami. gdybym jeszcze miała ładną cerę podczas łykania go, to może i byłoby warto, jednak podczas tych wszystkich miesięcy było bez rewelacji, może nie wyskakiwało tego tyle, ale co z tego skoro znów jestem w punkcie wyjścia? poszłam do innego lekarza i dostałam odpowiedź, że skoro wszystkiego już próbowałam nie pozostaje nic innego jak izotretynoina. może w końcu pozbędę się tego świństwa raz na zawsze. a tetralysalu nie polecam. czy jest tu w ogóle jakakolwiek osoba, którą wyleczył ją na stałe? pozdrawiam i życze powodzenia w walce
W takim razie informuj nas na bieżąco jak reagujesz na izotrerynoinę. Ja w sobotę robię całą morfologię, idę do rodzinnego, sprawdzam wątrobę. Jak wszystko będzie ok to ciągnę Tetrę dalej, chociaż teraz, w trakcie tej drugiej kuracji, mam coraz więcej wątpliwości i chcę rzucić ten antybiotyk. No ale nic, zostało mi jeszcze 5 opakowań, skończę kurację, jeżeli nie będzie poprawy to podobnie jak u Ciebie, dermatolog powiedziała mi że ruszamy z bronią ostateczną

Mam tak wysuszoną skórę, zwłaszcza w okolicach nosa i pod oczami ... Masakra. Nigdy nic takiego mi się nie działo. Postanowiłam odstawić wszystkie, WSZYSTKIE kremy, i wprowadzić jak najbardziej minimalną liczbę produktów i tak:

- oczyszczanie niezmiennie Vichy Normaderm
- woda termalna
- krem Emolium na dzień i na noc
- na noc punktowo AcneDerm (mam jeszcze Epiduo, Duac, Normaclin, ale póki co nic z tego nie używam) i that's all
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:29   #3045
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
W takim razie informuj nas na bieżąco jak reagujesz na izotrerynoinę. Ja w sobotę robię całą morfologię, idę do rodzinnego, sprawdzam wątrobę. Jak wszystko będzie ok to ciągnę Tetrę dalej, chociaż teraz, w trakcie tej drugiej kuracji, mam coraz więcej wątpliwości i chcę rzucić ten antybiotyk. No ale nic, zostało mi jeszcze 5 opakowań, skończę kurację, jeżeli nie będzie poprawy to podobnie jak u Ciebie, dermatolog powiedziała mi że ruszamy z bronią ostateczną

Mam tak wysuszoną skórę, zwłaszcza w okolicach nosa i pod oczami ... Masakra. Nigdy nic takiego mi się nie działo. Postanowiłam odstawić wszystkie, WSZYSTKIE kremy, i wprowadzić jak najbardziej minimalną liczbę produktów i tak:

- oczyszczanie niezmiennie Vichy Normaderm
- woda termalna
- krem Emolium na dzień i na noc
- na noc punktowo AcneDerm (mam jeszcze Epiduo, Duac, Normaclin, ale póki co nic z tego nie używam) i that's all
Jak masz suchą skórę to odstawiłabym ten żel Normaderm, nie dość że ma agresywne SLS to jeszcze kwas salicylowy.
Polecam piankę Pharmaceris Sebostatic.
Ten krem Emolium Ci nie szkodzi ? Nie użyłabym tego przy cerze trądzikowej
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 17:04   #3046
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Nie mam suchej skóry, mam skórę mieszaną w kierunku tłustej. Po prostu ostatnio, głównie przez stres i jak mniemam, antybiotyk, zaczęły mi się pojawiać jakieś suche placki w tych miejscach.

Emolium to jedyny krem, który ratuje mi tyłek, za przeproszeniem. Ostatnio trochę namieszałam, używałam wszystkiego na zmianę (wszystkie Iwostiny, Pharmacerisy, Nivejki, Bambino i inne pierdoły), nawet o tym nie myśląc - po prostu mam obecnie młyn w życiu i pielęgnacja to ostatnia rzecz, o której myślałam. No nic, poużywam trochę mojego Emolium, może mi się buzia 'naprawi'
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 11:44   #3047
turbiniak
Przyczajenie
 
Avatar turbiniak
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post na wizażu...

zmagam się z trądzikiem od wieku 13 lat, czyli już dekadę. Jak mieszkałam w Polsce nie leczyłam - po prostu nie było mnie stać. Obecnie mieszkam w Szkocji i byłam na dwóch terapiach - Oksytetracyliną i właśnie Tetralysalem. Oba zadziałały, podczas kuracji gęba jak z bajki, ale po odstawieniu... bo Oksy wszystko stopniowo wróciło do poprzedniego stanu, czyli kijowo ale stabilnie natomiast po Tetralysalu przeżyłam najgorszy wysyp w swoim życiu, w życiu nie miałam takiego stanu zapalnego na gębie.

Cytat:
Mam pytanie - czy w trakcie kuracji zauważyliście u siebie jakieś znaczące zmiany, jeżeli chodzi o typ cery - np przed Tetra mieliście cerę mieszaną, w trakcie zmieniła się w tłustą, bądź mieliście tłustą, a w trakcie brania antybiotyku stała się sucha?
Cera mi się nie zmieniła - nadal tłusta, ale za to zmienił mi się typ trądziku - do tej pory miałam trądzik głównie podskórny, robiły mi się takie gule, ale zawsze tylko jedna równocześnie, więc szło przeżyć. Po Tetra robiły mi się chyba wszystkie możliwe wypryski oprócz grudek, w najgorszym momencie podskórne gule robiły mi się trzy naraz. Masakra =.=

także ze swojej strony odradzam Tetra, Oksytetracyklina sprawdziła mi się znacznie lepiej.... ale wiadomo każdy ma inną buzię. Zastanowiło mnie tylko, co niektóre dziewczyny piszą, że nawet po 3-tygodniach nie widzą efektów... ja przy antybiotykach efekty miałam już po 3 dniach. Obecnie jestem na Oksy od miesiąca i ani jednego pryszcza, nawet podczas okresu. I nie stosuję żadnych maści (zanim byłam na antybiotyku stosowałam Brevoxyl - pomagał, ale wysusza) ani produktów przeciwtrądzikowych. Więc wydaje mi się, że jak nie widzicie efektów, to trzeba rozejrzeć się za innym typem kuracji...

swoją drogą dziewczęta, co bez recepty można brać osłonowo? Bo tutaj nawet nystatyny nie dają do kuracji antybiotykowej, a mam je brać przez 6 m-cy...

Jeśli chodzi o oczyszczanie jelit, to faktycznie trochę pomaga ja brałam specjalne tabletki z aloesu + mocno ograniczyłam czarną herbatę i zaczęłam pić zieloną kawę

No i odpowiednia pielęgnacja, nawilżanie nawilżanie nawilżanie i delikatne złuszczanie naskórka. Dobrze zadbana buzia szybciej się goi przerzuciłam się na azjatyckie kosmetyki i to co najbardziej mi pomaga to: żel z aloesu, niweluje zaczerwienienia i wspomaga gojenie; delikatne żele peelingujące - oczyszczają, ale nie podrażniają; specjalne "acne patch" - jakby plasterki na wypryski, cudo

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim trądzikowym bojownikom i bojowniczkom ja wciąż mam nadzieję, że pewnego dnia po prostu wyrosnę (u mojej mamy tak było, więc może...)

Edytowane przez turbiniak
Czas edycji: 2014-03-27 o 11:51
turbiniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 13:07   #3048
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

chce oczyscic sobie jelita ale nie wiem czy podczas kuracji tetrą moge ..
no chodzi mi o jedzenie owsianki rano i siemienia lnianego jedzenia suszonych owoców itd.jak myslicie ma to jakis wplyw na to czy nie ?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 11:21   #3049
Hormon
Przyczajenie
 
Avatar Hormon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witajcie,
Jestem tutaj nowy (pierwszy post) i postanowiłem napisać kilka słów nt. mojego trądziku i sposobie leczenia oraz opinie co do stosowania lekarstw. Generalnie cierpię na trądzik hormonalny - ponieważ jestem obecnie skazany na terapię hormonalną (androgenami) - więc siłą rzeczy trądzik jest nieunikniony jeśli ma się do tego predyspozycje a ja takową mam (niestety rodzinne-genetyczne). W styczniu tego roku był szczyt wysypu w postaci bolących gul, ropnych wyprysków, torbieli , worków z ropą (można było nalać prawie do pełna kiliszka Więc mimo dużej niechęci do lekarzy (ze względu na słabą skuteczność leczenia) udałem się w końcu do dermatologa :
przepisał mi:
Tetralysal na 3 mc + aknemycin plus codziennie wieczorem.
Niestety tetralysal nie podpadł mi do gustu (nie brałem bo miałem już uczulenie na tego rodzaju antybiotyku a jestem mocno uwrażliwiony na każdą chemię) poza tym trądzik mam tylko na twarzy więc nie brałem go w ogóle (właściwie mam do zbycia ) . Aknemycin plus strasznie pogorszył sprawę ale to dosyć mocny antybiotyk miejscowy (erytromycyna + retinoid) więc rozumiałem dlaczego. Po pewnym czasie (2 tygodniach) jakby troszkę wysuszały stany zapalne i było ciut lepiej ale i tak cały czas wyłaziły nowe wulkany..Myślałem o Izoteku ale po przeczytaniu skutków ubocznych stwierdziłem ,że to nie dla mnie.. nawet przy takim stanie wręcz potwornym.. szukałem innych metod - w ogóle nie wychodziłem z domu było fatalnie , dopadała mnie depresja choć jestem silny psychicznie.
Uspokoiłem się, zastanowiłem się (po przeczytaniu forów/opinii/ lekarzy/kosmetyczek itd...) wziąłem to do kupy i to co najlepsze i postanowiłem zastosować własną kurację:
1) miejscowy silny retinoid + erytromycyna :isotrexin codziennie na noc przez prawie 3 tygodnie aż do stanu mocnego zaczerwienia - prawie uszkodzenia skóry - bo twarz się pogarszała z dnia na dzień i wiedziałem, że jest on za silny dla mnie.Ale trądzik trzeba zwalczyć.
Był pierwszy najgorszy rzut.
Oczywiście nie wychodziłem z domu ani się nie smarowałem żadnymi kremami nawilżającymi , tłustymi oraz sztucznymi filtrami UV (chemia) - bo nie oszukujmy się ale nawet najlepszy krem/zel zawsze będzie psuł/zaburzał/hamował kurację retinoidami (a wszystkie te opinie nt. kremów to tylko reklama).
2) Następnie stosowałem isotrexin 1 -2 razy w tygodniu ale później przestałem stosować bo nadal był dla mnie za silny (zaczerwienie, pieczenie), jednak cera się wyrażnie poprawiała
3) Przeszedłem na aknemycin plus na zmianię z differinem (też retinoid ale innej generacji działa silnie przeciwzapalnie) i tu cera się coraz bardziej poprawiała -
4) do tego włączyłem skrzyp polny + pokrzywę + cynk (cytrynian cynku!!) i drożdże - w jednym preparacie (do dziś biorę) to dodatkowo poprawiało stan cery
5) następnie w międzyczasie włączyłem kurację oczyszczającą Aloesem Feroxem przez 2 tygodnie (czyli bez lewatyw itp.) - tylko uwaga na nerki!!
I na tym etapie (wszystko razem biorąc) nie było już ropnych wyprysków - bakterie pożegnały się z buźką . Natomiast taki typowy trądzik hormonalny jeszcze pozostał ale to była już łagodna postać (czerwone grudki).
6) Aknemycin plus odłożyłem (więc i erytromycynę) a przeszedłem tylko na differin - i było już tylko lepiej - grudki zniknęły
Obecnie nie mogę się na patrzeć na moją twarz - jest gładka wulkany zniknęły. Choć dalej biorę androgeny skóra zdecydowanie jest odporniejsza.
Generalnie efet jest b. dobry bez użycia żadnych antybiotyków i doustnych izoteków nawet przy takiej najgorszej - bardzo ciężkiej postaci trądziku.
Teraz właściwie mogę wymazać to co się stało w styczniu/lutym i w poprzednich miesiącach i żyć normalnie. Oby tak trwało!!
To tyle, jeśli ktoś chciałby znać więcej szczegółów nt. leczenia - piszcie na priva.
Info : retinoidy można z powodzeniem stosować długo nawet przez całe życie - byle dawkować z głową - głównie zimą - latem jednak się zabezpieczać przed słońcem lub zrobić przerwę na lipiec i sierpien. I tylko zewnętrznie jeśli ktoś ma tylko problem z twarzą.
pozdrawiam wszyskich cierpiących na tą cholerną przypadłość, i głowa do góry, każdy znajdzie swój sposób na pokonanie tej choroby bez przechodzenia hardcorowych terapii antybiotykowych.
(choć nie mówię że one nie pomagają..)

P.S przepraszam za ten przydługawy post ale raz a dobrze
Aha i uważać na prohormony - jakie mają np. banany - mocno wywołuje/potęguje trądzik...

Edytowane przez Hormon
Czas edycji: 2014-03-31 o 11:22
Hormon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 16:30   #3050
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ludzie !! własnie dostałam wyniki , bo nic mi nie pomagalao zadne kuracje zadne masci i co sie okazalo mam na twarzy gronkowca złocistego !!! zrobcie badania a nie szpikujcie sie lekami a potem sie to okaze ze to nie tradzik tylko gronkowiec....jestem zalamana cała noc przebeczalam ale w sumie sa jedne plusy ze w koncu wiem co mi jest !! od dzisiaj zaczynam sie leczyc tydzien antybiotykiem jak nie pomoze to zastrzyki w dupke ,trzymajcie kciuki
ile ja przeszlam z tym cholerstwem to moje ,mam nadzieje ze wkoncu zaswita u mnie sloneczko
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 17:03   #3051
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
Ludzie !! własnie dostałam wyniki , bo nic mi nie pomagalao zadne kuracje zadne masci i co sie okazalo mam na twarzy gronkowca złocistego !!! zrobcie badania a nie szpikujcie sie lekami a potem sie to okaze ze to nie tradzik tylko gronkowiec....jestem zalamana cała noc przebeczalam ale w sumie sa jedne plusy ze w koncu wiem co mi jest !! od dzisiaj zaczynam sie leczyc tydzien antybiotykiem jak nie pomoze to zastrzyki w dupke ,trzymajcie kciuki
ile ja przeszlam z tym cholerstwem to moje ,mam nadzieje ze wkoncu zaswita u mnie sloneczko
Jakie badania robiłaś i gdzie? Wymaz w laboratorium?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:29   #3052
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

tak robilam wymaz z twarzy na grzyby i bakterie i wyszedl gronkowiec zlocisty ,chociaz tyle ze wiem na co sie bede wreszcie leczyc(a nie leczylam sie ponad 2 msc tetralysalem bezuzytecznie ktora tylko mnie oslabia!! ), wlasnie zaczelam jesc antybiotyk augumentin na gronkowca
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:34   #3053
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
tak robilam wymaz z twarzy na grzyby i bakterie i wyszedl gronkowiec zlocisty ,chociaz tyle ze wiem na co sie bede wreszcie leczyc(a nie leczylam sie ponad 2 msc tetralysalem bezuzytecznie ktora tylko mnie oslabia!! ), wlasnie zaczelam jesc antybiotyk augumentin na gronkowca
Jak wygląda pobranie takiego wymazu? Trzeba mieć ropne wypryski? I czy dostałaś na to jakieś skierowanie od dermatologa, czy po prostu poszłaś do laboratorium i zrobiłaś?

Nie orientuję się, stąd pytam
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 19:32   #3054
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

to nie jest na skierowanie musisz zrobic sobie to na wlasną ręke u mnie kosztowało to 50 zł , tak najlepiej przyjsc z ropną zmiana ,pani wygniata ci tego 'syfka' zbiera patyczkiem i zamyka w probowce no i idzie do badania ,wyniki mialam po 2 dniach
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 09:30   #3055
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
chce oczyscic sobie jelita ale nie wiem czy podczas kuracji tetrą moge ..
no chodzi mi o jedzenie owsianki rano i siemienia lnianego jedzenia suszonych owoców itd.jak myslicie ma to jakis wplyw na to czy nie ?
Mysle ze nie ma zadnego wpływu.nie robisz sobie płukanki tylko zdrowo sie odzywiasz.[COLOR="Silver"]
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 09:59   #3056
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
Ludzie !! własnie dostałam wyniki , bo nic mi nie pomagalao zadne kuracje zadne masci i co sie okazalo mam na twarzy gronkowca złocistego !!! zrobcie badania a nie szpikujcie sie lekami a potem sie to okaze ze to nie tradzik tylko gronkowiec....jestem zalamana cała noc przebeczalam ale w sumie sa jedne plusy ze w koncu wiem co mi jest !! od dzisiaj zaczynam sie leczyc tydzien antybiotykiem jak nie pomoze to zastrzyki w dupke ,trzymajcie kciuki
ile ja przeszlam z tym cholerstwem to moje ,mam nadzieje ze wkoncu zaswita u mnie sloneczko
A jak ten Twój trądzik wyglądał ?
Super,że znasz przyczynę.Teraz może być tylko lepiej.Dawaj znać jak przebiega leczenie.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 13:19   #3057
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

tradzik mam w postaci czerwonych gul,ropnych bolących.
mam ta przyczyne ale kazdy jedenk lekarz glupszy od drugiego, obawiam sie ze tak szybko sie nie wylecze ,zazywam teraz agumentin i po tyg jak nie bedzie lepiej to mam isc po nowy lek , ponoc antybiotyki na dluzsza mete nie sa dobre, a nie wiem czym sie leczyc mam ??
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 14:13   #3058
anusia890
Raczkowanie
 
Avatar anusia890
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

teraz już mogę napisać - nie pomógł. Dostałam tylko na 14 dni x2 kapsułkę dziennie + differin. Może się zmniejszyły moje 'pryszczaki', ale oprócz tego zero efektów.... ;(
anusia890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:02   #3059
Hormon
Przyczajenie
 
Avatar Hormon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

supriseapple : masz "szczęście" ,że Ci coś wykryto, wiadomo gronkowiec złocisty jest z reguły ciężki do wyleczenia, ale masz szanse na trwałe wyleczenie bez stosowania antybiotyków , maści itp. w przeciwieństwie do trądziku hormonalnego. Ponieważ dobrym rozwiązaniem jest wykonanie autoszczepionki i po prawidłowej terapii możesz mieć to już z głowy...
U mnie "niestety" w gulach ropnych nie wyhodowano/wykryto żadnych patologicznych bakterii, co mnie mocno zdziwiło bo byłem przekonany ,że to właśnie gronkowiec (tym bardziej że miałem kiedyś w oku i słabą odporność) lub jakieś bakterie typu Propionibacterium acnes lub pokrewne.. (co też się leczy autoszczepionkami jeśli oporne na leczenie antybiotykami) a tu nic!! TYLE ROPY i nic.. i bolące gule trwały i "ropa" się zbierała albo raczej zwyczajnie tylko łój...
Hormon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:12   #3060
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

no wlasnie chca mnie leczyc antybiotykami ale mi to srednio sie podoba bo juz tyle ich zjadlam...
a ta autoszczepionka pomoze ,ile kosztuje? bezpieczna jest ?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.