Świadkowie - dylematy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-12, 11:44   #571
!! Ivi !!
Raczkowanie
 
Avatar !! Ivi !!
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Świadkowie - dylematy

niektórzy księża już odpuszczają..... widzą przecież co się dzieje na świecie.
Po części świadomie "naginają przepisy".... W końcu według prawa kościelnego osoby przystępujące do sakramentu małżeństwa powinny być "czyste" w stanie łaski uświęcającej... (no i przede wszystkim nie zaciążone), a przecież nawet pary, które mają już odchowane dziecko czy "są" w ciąży bez problemu uzyskują sakrament małżeństwa.

Takie życie.... i księża mimo wszystko również muszą się w jakiś sposób dostosować do tego
!! Ivi !! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 15:01   #572
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
obowiazki swiatkowej -pytania

przeczytalam watek odnosnie swiatkow, ale nie ma tam odpowiedzi na moje bytania.
czy to swiadkowa zajmuje sie oczepinami tj wymyslaniem zabaw?/co jeszcze nalezy do moich obowiazkow.?
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 15:41   #573
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: obowiazki swiatkowej -pytania

Cytat:
Napisane przez katka.c Pokaż wiadomość
przeczytalam watek odnosnie swiatkow, ale nie ma tam odpowiedzi na moje bytania.
czy to swiadkowa zajmuje sie oczepinami tj wymyslaniem zabaw?/co jeszcze nalezy do moich obowiazkow.?
Może warto było przejrzeć wątek dotyczący świadków.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 18:23   #574
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: obowiazki swiatkowej -pytania

zabawy wymyśla zespół/wodzirej, Ty powinnaś w nich uczestniczyć i namawiać do tego innych. Radzę jeszcze raz przeczytać wątek świadek/świadkowa
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 21:12   #575
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: obowiazki swiatkowej -pytania

łączę z wątkiem dotyczącym świadków

oczepinami i zabawami zajmuje się wodzirej bądź dj/zespół, nie świadek. Ty skonsultuj z Panną młodą, czego od Ciebie oczekuje. Twój obowiązek polega na świadkowaniu przy ceremonii, podpisaniu się w księdze (ponadto świadek-mężczyzna powinien trzymać i podać młodym obrączki), reszta zależy już od młodych, o co Cię jeszcze poproszą.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 15:38   #576
joasia65
Raczkowanie
 
Avatar joasia65
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 438
Dot.: Świadkowie - dylematy

Zostałam poproszona przez kuzyna i jego narzeczoną o bycie świadkiem. W większości organizacją ślubu zajmuje się kuzyn i rodziny młodych gdyż ślub będzie 400km ode mnie wiec niestety nie mam możliwości pomagania im. Panna Młoda mieszka ok 40 km ode mnie, widziałam ja tylko 4 razy ale mimo tego ja polubiłam naprawdę świetna dziewczyna. Ślub jest dopiero w sierpniu wiec mam czas aby się z nia zapoznać, suknie ślubną ma juz kupioną (wybrała ja z mama a poszła kupić z koleżanką), za tydzień wybieramy sie na targi ślubne. Na pewno pomogę przy organizacji wieczoru panieńskiego, tak naprawdę mamy jeszcze mnóstwo spraw do omówienia mam do niej tyle pytań mam nadzieje ze wszystko się jakoś ułoży
__________________
Pani Magister
joasia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 10:02   #577
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Świadkowie - dylematy

katka.c - odnośnie Twojego pytania to mam taką rade, żebyś o zakresie swoich obowiązków porozmawiała z Młodą czy nawet Młodymi i zapytała czego od Ciebie oczekują.

U mojej siostry był zespół (bardzo dobry zresztą), który chciał sprawy oczepinowe załatwiać ze świadkami ... ja byłam tym przerażona (byłam świadkową) i tłumaczyłam, że w trakcie uroczystości może być cięzko, ale oni się uparli i rezultat był taki, że żadnych zabaw nie było, bo na to co proponowałam oni nie byli przygotowani i proponowali, żebym zabawy poprowadziła sama, a ja niestety do takich rzeczy się nie nadaje, szczególnie, ze było to moje 3 wesele w życiu i nie bardzo wiedziałam jak to ma wyglądać (opisy zabaw przeczytałam na wizażu czy innych forach). Na szczęście nie było to jakimś dużym problemem, bo Młodzi za zabawami weselnymi nie przepadają i nie chcieli ich za dużo, ale te które miałam na uwadze były całkiem fajne i do tej pory mam kaca moralnego, że nic z nich nie wyszło, że nie dopełniłam swoich obowiązków.

Dobrze jakbyś była wprowadzona w to co Młodzi planują w trakcie wesela, żeby ewentualnie pomóc im ogarnąć wszystko, bo nie zawsze Młodzi są w stanie wszystkiego dopilnować.
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 09:27   #578
Truskawka71
Raczkowanie
 
Avatar Truskawka71
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 121
Dot.: Świadkowie - dylematy

Dziewczyny kochane zwracam się do Was z wielką prośbą czy jest moze jakaś wrocławianka na tym forum która mogłaby mi doradzić gdzie we wrocławiu suzkać super sukienek? oczywiscie chciałam podkreślić,że dla świadkowej. niestety nie stać mnie na to,żeby sprowadzić sukienke ze stanów bo to koszt koło 1000 zł pozdrawiam
__________________
Chłopie, Ty nawet mikrofalówki nie potrafisz obsłużyć a za mnie się zabierasz.


Truskawka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 16:32   #579
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: obowiazki swiatkowej -pytania

Cytat:
Napisane przez katka.c Pokaż wiadomość
przeczytalam watek odnosnie swiatkow, ale nie ma tam odpowiedzi na moje bytania.
czy to swiadkowa zajmuje sie oczepinami tj wymyslaniem zabaw?/co jeszcze nalezy do moich obowiazkow.?

niedawno byłam świadkową więc opisze ci po prostu dzień ślubu
Wcześniej kupowalam kotyliony dla gości i rodziców. Chodzilam z panną młodą oglądać suknie, niestety na wybór bukietów nie moglam przyjechać. Pomagałam w ustawianiu stołów myciu zastawy na ponad 200 osób gotowania - wesele na własny rachunek.
Ok 7 przyszłąm do mojej panny młodej. Ona jeszcze spała. Ja się wziełam za strojenie bramy i ogólnie wejścia do domu. Jak wstała to zrobiłam herbatkę . Pojechałyśmy do fryzjera, wróciłyśmy. Nie było za wiele czasu. Pomagałam jej wkłądać sukienkę, buty ( bo niestety najpierw powinna sobie sama buty założyć i byłoby latwiej) musialam jej upiąć welon, ubrać biżuterie i szystkie takie głupoty (sorki) :P. Jak zjechali się już goście i pan mlody to uczestniczylam w blogoslawienstwie, tzn stalam obok trzymalam bukiety. Musisz wcześniej przypiąć przypinki dla rodziców, chrzestnych, dziadków. W kościele pomagalam przy sukience i niestety musiałam czytać jakieś tam list.... Po ślubie jak skladane są życzenia to odbierasz kwiaty i prezenty i dobrze jak będzie blizko samochód do skladania tego wszystkiego. Caly czas trzebva piln owaćpodpinek sukni Na zdjęciach też ukladanie sukienk,i i trzymanie różnych dupereli, poprawianie makijażu ewentualnie. Na weselu wiadomo słodzenie dobra zabawa. Zero obrażania się i fochów bo to nie twój dzień A później to się zapomina o wszystkim i dobrze bawi

To była bardzo ciężka praca ale wszyscy byli nami zachwyceni i bardzo nam dziękowali

Cytat:
Napisane przez Truskawka71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane zwracam się do Was z wielką prośbą czy jest moze jakaś wrocławianka na tym forum która mogłaby mi doradzić gdzie we wrocławiu suzkać super sukienek? oczywiscie chciałam podkreślić,że dla świadkowej. niestety nie stać mnie na to,żeby sprowadzić sukienke ze stanów bo to koszt koło 1000 zł pozdrawiam
ja postanowiłam uszyć sukienkę, miałam piękną wizję....jk ją zobaczyłam to dzień przed weselem pojechałam czegoś szukać na gwałt. W ostateczności kupilam prostą sukienkę za 170 zl w Łukowie niestety
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2009-01-18 o 16:38
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:22   #580
Truskawka71
Raczkowanie
 
Avatar Truskawka71
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 121
Dot.: Świadkowie - dylematy

Dziękuje że odpisałaś na moją wiaodmość jako jedyna. no właśnie jestem świadkową dopiero pod koneic sierpnia,ale chce się rozglądać za sukienką wcześniej. Też myśle cyz by nie uszyc u krawcowej sukni,zobaczymy ale jeszcze raz dizęki,że wsyztsko opisałaś i wogóle
__________________
Chłopie, Ty nawet mikrofalówki nie potrafisz obsłużyć a za mnie się zabierasz.


Truskawka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:20   #581
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Świadkowie - dylematy

przeciez dla swiadkowej sukienka tak jak normalnie na lsub, nie musi byc jakas nie wiadomo jaka. Ja jako swiadek na slubie przyjaciolki bylam w sukience ze studniowki.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 22:17   #582
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Świadkowie - dylematy

Witam Was Wizażanki

mam taki dylemat odnośnie świadków, ponieważ pochodzę z podkarpacia i w naszej tradycji było tak że na weselu były drużba i druhna i starostowie ( którzy byli świadkami), ja natomiast chciałabym wykluczyć druhne i drużbę ponieważ rodzeństwo już zamężne a nie widzę nikogo w rodzinie aby mógł się taką funkcją zająć ( wszystkie kuzynki mnie wyprzedziły :/ ,mam 25 lat i nie wiem po co im się spieszylo ) i tak więc chciałabym żeby moja siostra była moim świadkiem na ślubie a ona już mężatka i druhna byc nie może jedynie tylko świadkiem a mój TŻ nie ma siostry.
tak więc czy obejdzie sie bez druhny i czy są jakieś przesądy? proszę o radę bo nie chce żebym jakąś plamę dała w takim dniu
Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 22:42   #583
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Świadkowie - dylematy

obejdzie sie bez druchny, to tylko obyczaj i nie wszedzie praktykowany. Ja wychowalam sie w Jeleniej Górze i tam np zawsze sa tylko swiadkowie i nie ma zadnych druchen , a bylam na slubach w Opolskim i tu jest cala druzyna druzek i druzkow

Ja np bede miala na pewno tylko swiadkow
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 23:18   #584
7sambra11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Truskawka71 Pokaż wiadomość
Dziękuje że odpisałaś na moją wiaodmość jako jedyna. no właśnie jestem świadkową dopiero pod koneic sierpnia,ale chce się rozglądać za sukienką wcześniej. Też myśle cyz by nie uszyc u krawcowej sukni,zobaczymy ale jeszcze raz dizęki,że wsyztsko opisałaś i wogóle
Ja np. czesto znajduje fajne wieczorowe sukienki w Zarze i sa niedrogie w porownaniu z takimi co specjalna etykietke "wieczorowa' maja przyczepiona w sklepach. Zagladaj tam od czasu do czasu i moze cos znajdziesz. I tak jak inni mowili jako swiadkowa wiadomo ze chcesz wygladac ladnie, ale na pewno nikt nie oczekuje zebys nie wiadomo jakiej kreacji kupowala. Poza prosta elegancka sukienka moze wygladac niebotycznie z odpowiednimi dodatkami - 'odswietna', elegancka bizuteria, moze pasek lub szarfa, ozdobny szal - dodatki czynia cuda i na dodatek dodatki zawsze sie przydadza
Aha, i moze warto spytac Panny Mlodej czy nie ma jakis zastrzezen, zeby np. nie wyszlo tak, ze Panna Mloda obmyslila dodatki rozowe a Ty wystapisz w pomaranczowej sukience , ale rownie dobrze innym moze pasowac, choc chyba lepiej sie upewnic

Edytowane przez 7sambra11
Czas edycji: 2009-01-22 o 23:22
7sambra11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:49   #585
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
obejdzie sie bez druchny, to tylko obyczaj i nie wszedzie praktykowany. Ja wychowalam sie w Jeleniej Górze i tam np zawsze sa tylko swiadkowie i nie ma zadnych druchen , a bylam na slubach w Opolskim i tu jest cala druzyna druzek i druzkow

Ja np bede miala na pewno tylko swiadkow
a ja sobie nie potrafie wyobrazić mojego ślubu bez druhny i drużby są na prawdędużą pomocą i oparciem w trudnych chwilach
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 09:09   #586
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Świadkowie - dylematy

z tego co wiem to oparcie i pomoc daja swiadkowie - taka ich rola...
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 09:39   #587
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Świadkowie - dylematy

Poza tym dla mnie świadkowa i druhna to ta sama osoba
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 11:03   #588
Alicja z Krainy Czarów
utknęła w Króliczej Norze
 
Avatar Alicja z Krainy Czarów
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: bliżej dołu niż środka
Wiadomości: 273
Dot.: Świadkowie - dylematy

moją świadkową będzie przyjaciółka..to ona pomogła mi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu : wyzwolić się z poprzedniego toksycznego związku, od początku wspierała mnie gdy zaczęłam być z M. wysłuchiwała moich wątpliwości, pomagała..kogo innego mogłabym wybrać Teraz wyjechała wraz ze swoim mężem do Irlandii, przyjadą na kilka dni przed naszym ślubem. Nie ma więc możliwości pomóc mi podczas ślubnych przygotowań ale wiem, że w dniu ślubu będę mogła całkowicie na niej polegać, jest ona taką "perfekcyjna panią domu" zawsze uporządkowana..itp. wiem, że zadba o wszystko, o co ja poproszę...
__________________
Most people never show up in their own lives
Alicja z Krainy Czarów jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:52   #589
poziomkowy raj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 2
Question Przedślubny dylemat-wybór świadków

Witam Was drogie Wizazanki Mam taki wcale niemały dylemat, otóż planujemy ślub i pojawił się problem doboru świadków. Ja wymarzyłam sobie, że w TYM dniu towarzyszyć nam będzie dwóch mężczyzn (każde z nas ma brata), a nie tak jak to jest przyjęte w naszej tradycji - kobieta i mężczyzna, no i spotkałąm się z protestem mojego Lubego... Powiedzcie Drogie Forumowiczki czy spotkałyście się już z takim pomysłem, z taką sytuacją? Jak sądzicie, czy naprawdę to taki zły pomysł?
poziomkowy raj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 20:11   #590
lacallie
Raczkowanie
 
Avatar lacallie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 424
Dot.: Przedślubny dylemat-wybór świadków

Myślę, że troszkę Cię pocieszę mówiąc, że byłam na takim weselu, gdzie świadkami było dwóch meżczyzn. I muszę powiedzieć, że nie spotkałam się wtedy z jakimś oburzeniem czy niegrzecznymi uwagami ze strony gości. W Twoim wypadku taki wybór byłby uzasadniony tym, że chcecie w roli świadków widzieć swoich braci. Natomiast na weselu, o którym piszę, świadkiem Pana Młodego był jego brat, a świadkiem Panny Młodej jej kuzyn (pomimo tego, że ma siostrę, która mogła pełnić tą funkcję). Jak widzisz w tej kwestii to tylko i wyłącznie Wasza decyzja Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia
lacallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:15   #591
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Poza tym dla mnie świadkowa i druhna to ta sama osoba
ano chyba, ze tak ja w sumie nie wiem czym to sie wlasciwie rozni...
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:02   #592
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Przedślubny dylemat-wybór świadków

poziomkowy raj, to nie jest nic niezwykłego: świadkowie mogą być dowolnej płci, nawet dwóch panów.

łączę z wątkiem głównym myślę, że znajdziesz tam więcej odpowiedzi tego typu, które rozwieją Twoje wątpliwości.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:09   #593
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Przedślubny dylemat-wybór świadków

Cytat:
Napisane przez poziomkowy raj Pokaż wiadomość
Witam Was drogie Wizazanki Mam taki wcale niemały dylemat, otóż planujemy ślub i pojawił się problem doboru świadków. Ja wymarzyłam sobie, że w TYM dniu towarzyszyć nam będzie dwóch mężczyzn (każde z nas ma brata), a nie tak jak to jest przyjęte w naszej tradycji - kobieta i mężczyzna, no i spotkałąm się z protestem mojego Lubego... Powiedzcie Drogie Forumowiczki czy spotkałyście się już z takim pomysłem, z taką sytuacją? Jak sądzicie, czy naprawdę to taki zły pomysł?
to nie jest zaden problem, u moich rodziców było dwóch mężczyzn - brat i szwagier za swiadków.
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 22:35   #594
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez poziomkowy raj Pokaż wiadomość
Witam Was drogie Wizazanki Mam taki wcale niemały dylemat, otóż planujemy ślub i pojawił się problem doboru świadków. Ja wymarzyłam sobie, że w TYM dniu towarzyszyć nam będzie dwóch mężczyzn (każde z nas ma brata), a nie tak jak to jest przyjęte w naszej tradycji - kobieta i mężczyzna, no i spotkałąm się z protestem mojego Lubego... Powiedzcie Drogie Forumowiczki czy spotkałyście się już z takim pomysłem, z taką sytuacją? Jak sądzicie, czy naprawdę to taki zły pomysł?
niby nie problem, ale np mnie by się nie podobało chyba wolę tradycyjnie, ale oczywiscie nikogo za to nie potępiam
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:37   #595
poziomkowy raj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 2
Dot.: Świadkowie - dylematy

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz spróbować porozmawiać z Lubym... może Wasze przykłady jakoś do niego dotrą... Pozdrawiam
poziomkowy raj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 11:55   #596
ka4rolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: Świadkowie - dylematy

hej dziewczyny błagam pomóżcie mi niewiem co mam robic... !
W lipcu mamy slub poprosilismy przyjacół o świadkowanie byli jeszcze wtedy para ale rostali sie ze soba i teraz nieweimy jak mamy odmowic świadkowej poniewaz prawie niemamy z nia kontaktu a po drugie nie najlepiej oni teraz ze sobą żyją. Jak ja mam to delikatnie zrobic zeby jej nie urazic, oczywiscie na weselu chcialabym zeby byla ale nie w roli swiadkowej blagam o pomoc!
ka4rolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 01:25   #597
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez ka4rolcia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny błagam pomóżcie mi niewiem co mam robic... !
W lipcu mamy slub poprosilismy przyjacół o świadkowanie byli jeszcze wtedy para ale rostali sie ze soba i teraz nieweimy jak mamy odmowic świadkowej poniewaz prawie niemamy z nia kontaktu a po drugie nie najlepiej oni teraz ze sobą żyją. Jak ja mam to delikatnie zrobic zeby jej nie urazic, oczywiscie na weselu chcialabym zeby byla ale nie w roli swiadkowej blagam o pomoc!
jeśli masz do niej numer telefonu, zadzwoń i poproś o spotkanie, takich rzeczy lepiej nie załatwiać przez telefon, bo to niegrzecznie...
najlepiej delikatnie, ale w szczerej rozmowie powiedz, że przepraszasz, ale świadkiem będzie ktoś inny, ale bardzo Ci będzie miło, jeśli będzie na Twoim weselu.
Daj jej też swobodny wybór czy ta tym weselu będzie chciała być, bo jeśli ma obiekcie wobec byłego partnera, który będzie obecny na ślubie, to może po prostu nie przyjść.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2009-01-31 o 01:26
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 17:01   #598
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Ja wymarzyłam sobie, że w TYM dniu towarzyszyć nam będzie dwóch mężczyzn (każde z nas ma brata), a nie tak jak to jest przyjęte w naszej tradycji - kobieta i mężczyzna, no i spotkałąm się z protestem mojego Lubego... Powiedzcie Drogie Forumowiczki czy spotkałyście się już z takim pomysłem, z taką sytuacją? Jak sądzicie, czy naprawdę to taki zły pomysł?
to nie jest zły pomysł. u mnie będzie świadkować 2 mężczyzn właśnie przez takie dziwne sytuacje nie lubię tzw. tradycji
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:53   #599
zuza1133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: Świadkowie - dylematy

to i ja sie dolacze do dylematu , troszke innego rzedu...wesele mamy w sierpniu, od wrzesnia zaczelismy wszystko organizowac...od zawsze na swiadkow chcialam miec moja przyjaciolke i przyjaciela narzeczonego, ktorzy na dodatek sa razem...pomysla lam o mojej siostrze, ale pomyslalam tez ,ze musza byc to osoby innej plci,a jakbym ja wybrala, to znow siostra narzeczonego bylaby obrazona..wiec wybralismy znajomych.po czasie dowiedzialam sie,ze jest mozliwosc,zeby swiadkowie byli tej samej plci,ale bylo juz za pozno,zeby wszytsko odwolac...zreszta i tak zawsze myslelismy o naszych przyjaciolach...moja siostra poczula sie obrazona, probowalam jej to wytlumaczyc,chcemy,zeby zostala Mama Chrzestna naszego przyszlego dzidziusia,ale ona powiedziala,ze nigdy i tego nie daruje i zastanawia sie,czy w ogole zjawic sie na weselu i ze wszyscy, ktorzy sie dowiaduja o tym, co jej zrobilam, nazywaja mnie swiniajest mi bardzo przykro,a jesli sie nie zjawi, strasznie mnie zasmuci i wesele zrujnowane. czy postapilam strasznie zle
zuza1133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:10   #600
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Świadkowie - dylematy

zuza strasznie mnie dziwi zachowanie twojej siostry... ciekawe jak ona by postąpiła na twoim miejscu. Ja byłam już na kilku weselach gdzie mlodzi mieli rodzeństwo i to w 90% znajomi byli świadkami. My też będziemy mieć znajomych mimo że mamy siostry i nikt się z tego powodu nie obraża
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 12:43:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.