Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 12:58   #781
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

agolek, tak prosto się chyba nie da. Hol ma 9.5m^2, pół z niego to za mało na pokój. Może jakby strop zrobic do końca i wziąć z holu więcej niż połowę znalazło by sie wystarczajaco duzo miejsca. Trzeba by jeszce wtedy przearanzować okna dachowe.

Edytowane przez KrystynaO
Czas edycji: 2009-01-05 o 13:09
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 13:12   #782
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KrystynaO Pokaż wiadomość
agolek, tak prosto się chyba nie da. Hol ma 9.5m^2, pół z niego to za mało na pokój. Może jakby strop zrobic do końca i wziąć z holu więcej niż połowę znalazło by sie wystarczajaco duzo miejsca. Trzeba by jeszce wtedy przearanzować okna dachowe.
Ale właśnie rozrysowałam to przy opcji z likwidacją antresoli, zalaniem stropu. Taką zmianę zrobi każdy architekt spokojnie.
A okna tam przecież są, dwa dachowe.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 13:28   #783
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziekuje dziewczyny!! moj TZt jest budowlancem wiec dzis mu pokaze Wasze sugestie

z ta antresola to troche dziwna sprawa bo mi sie wydawalo,ze antresola w wysokim pomieszczeniu to jakby taki pokoik dodatkowy nad sufitem... Jak ogladalismy lofty do kupienia to wlasnie jeden bardzo wysoki mial antresole i to tak jakby podwieszony byl dodatkowy pokoik ale napewno macie racje, w koncu ze mnie zadna specjalistka dziekuje Wam za porady.

a z drugiej storny to mzoe w miejscu tej antresoli wstawic fajna sofe,fotel bujany,kwiatka,zrobic bilblioteczke... co myslicie?
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 14:03   #784
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

agolek, bo patrząc z salonu to jest właśnie antresola, a część salonu ma wysokość do dachu.
Twój pomysł mi się podoba, gdyby zrobić strop do końca, byłoby sporo miejsca, może nie dość zgrabnego na pokój, ale do wykorzystania na coś w rodzaju drugiego saloniku.
Jest tylko taki problem, że salon jest doświetlany przez okna dachowe, czy będzie wystarczająco jasny, jeżeli to światło odciąć?
p.s. Ten dom chyba projektował miłośnik palm. Fantastycznie by rosły w salonie, prosto, az do tych okien dachowych.

Edytowane przez KrystynaO
Czas edycji: 2009-01-05 o 14:26 Powód: dopisek
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 14:06   #785
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dziekuje dziewczyny!! moj TZt jest budowlancem wiec dzis mu pokaze Wasze sugestie

z ta antresola to troche dziwna sprawa bo mi sie wydawalo,ze antresola w wysokim pomieszczeniu to jakby taki pokoik dodatkowy nad sufitem... Jak ogladalismy lofty do kupienia to wlasnie jeden bardzo wysoki mial antresole i to tak jakby podwieszony byl dodatkowy pokoik ale napewno macie racje, w koncu ze mnie zadna specjalistka dziekuje Wam za porady.

a z drugiej storny to mzoe w miejscu tej antresoli wstawic fajna sofe,fotel bujany,kwiatka,zrobic bilblioteczke... co myslicie?
Od ciebie zależy czy potrzebujesz dodatkowego pokoju, czy otwartej przestrzeni...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:22   #786
magda_222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 044
GG do magda_222
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witam Co myslicie o tym projekcie? http://projekty.dom.pl/dm_zwirek.htm
Mi i mezowi bardzo sie podoba.
__________________

NASZ DZIEŃ :
magda_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 05:42   #787
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez magda_222 Pokaż wiadomość
witam Co myslicie o tym projekcie? http://projekty.dom.pl/dm_zwirek.htm
Mi i mezowi bardzo sie podoba.
Układ generalnie w porządku.
Wiatrołap mały; połączyłabym z garderobą. Ne robiłabym takiej dziwnej skośnej ściany między wiatrołapem a hallem (nie wiem po co to jest, robi się kąt ostry gdzie nic nie można postawić, ciężko się sprząta, itd). Na górze zlikwidowałabym wnękę na telewizor (który i tak nie pasuje w tamtym miejscu ) - zamurować wnękę, aby była prosta ściana - strata powierzchni? No trudno, tak sobie projektant wymyślił komin nie patrząc gdzie on wypada na górze - gratuluję...
To tyle, śmigam do pracy
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 12:28   #788
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Podobnie jak koleżanki,jesteśmy na etapie wyboru projektu
To na wpadło w oko :
http://www.dobredomy.pl/?id_project=142
Prosze powiedzcieco o nim sądzicie?
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2009-01-09 o 13:00
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 15:31   #789
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Podobnie jak koleżanki,jesteśmy na etapie wyboru projektu
To na wpadło w oko :
http://www.dobredomy.pl/?id_project=142
Prosze powiedzcieco o nim sądzicie?
Bardziej podobał mi się projekt, który wczoraj pokazywałaś CHMURKA
Chociaż zamurowałabym jedne drzwi z garażu, zresztą są dziwne, z pomieszczenia gospodarczego mają dwa schodki, a z przedsionka zero, czyli trzeba wykonywać skok

Amaltea I ma za to wszystko co chciałaś plus jeszcze strych i pralnię.
W sumie wylączając balkonik, a nawet dwa (ten w pokojach dzieci bym zlikwidowała na rzecz okna lub barierki za drzwiami) i wejście to mi się podoba.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:31   #790
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Podobnie jak koleżanki,jesteśmy na etapie wyboru projektu
To na wpadło w oko :
http://www.dobredomy.pl/?id_project=142
Prosze powiedzcieco o nim sądzicie?
Mnie się podoba. Wydaje mi się, że będzie ci się dobrze w nim mieszkało.

Oczywiście elewacje to kwestia gustu, a te "wywijasy" w postaci tarasu, murków są zabawne w negatywnym znaczeniu, ale to nie problem zmienić.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 09:56   #791
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Bardziej podobał mi się projekt, który wczoraj pokazywałaś CHMURKA
Chociaż zamurowałabym jedne drzwi z garażu, zresztą są dziwne, z pomieszczenia gospodarczego mają dwa schodki, a z przedsionka zero, czyli trzeba wykonywać skok

Amaltea I ma za to wszystko co chciałaś plus jeszcze strych i pralnię.
W sumie wylączając balkonik, a nawet dwa (ten w pokojach dzieci bym zlikwidowała na rzecz okna lub barierki za drzwiami) i wejście to mi się podoba.
KARMAZYNOWY KAMYKU dlaczego tan projekt http://www.extradom.pl/projekt-domu-...=28&notes=truepodobał Ci się bardziej?
Tak chyba znalazłam to co mi odpowiada http://www.dobredomy.pl/?id_project=142
Wprowadzimy trochę zmian (ujmiemy okien połaciowych,wyrównamy to wcięcie w salonie,w pokojku na dole damy małe okno,natomiast w salonie damy duża witrynę.I zmienimy taras z tyłu na większy.
A co byście WY ZROBIŁY LUB PRZEROBIŁY?
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2009-01-11 o 09:57
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 15:55   #792
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

iza251, nie czuję się ekspertem, ale wpisuję sie, bo żal mi się zrobiło tego wycięcia w salonie, które chcesz skasować. Zawsze mi się marzył taki częściowo zadaszony taras z wejściem bisko kuchni, na którym można by jeść posiłki. Przestrzeń życiowa, wliczając jadalnię to ponad 30m2, powinna wystarczyć, a wykończenie z zewnatrz, kształt filarów itp. można przeprojektować. Zastanowiłabym się nad przesunięciem drzwi do łazienki na górze w stronę schodów i takim poprowadzeniem hydrauliki, żeby kiedyś w razie potrzeby moża z łazienki i pralni zrobić 2 łazienki. W sumie to 9m2, więc nawet odliczjąc 1m2 na zrobienie 2 wejść, na 2 łazienki w razie czego wystarczy.
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 07:52   #793
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Exclamation Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KrystynaO Pokaż wiadomość
iza251, nie czuję się ekspertem, ale wpisuję sie, bo żal mi się zrobiło tego wycięcia w salonie, które chcesz skasować. Zawsze mi się marzył taki częściowo zadaszony taras z wejściem bisko kuchni, na którym można by jeść posiłki. Przestrzeń życiowa, wliczając jadalnię to ponad 30m2, powinna wystarczyć, a wykończenie z zewnatrz, kształt filarów itp. można przeprojektować. Zastanowiłabym się nad przesunięciem drzwi do łazienki na górze w stronę schodów i takim poprowadzeniem hydrauliki, żeby kiedyś w razie potrzeby moża z łazienki i pralni zrobić 2 łazienki. W sumie to 9m2, więc nawet odliczjąc 1m2 na zrobienie 2 wejść, na 2 łazienki w razie czego wystarczy.

Tak masz w sumie rację co do tego wycięcia.Ale dla mnie ten taras jest jeszcze z tą kolumną w środku zdecydowanie za mały.Mam spora rodziną więc zrobic grilla itp.byłby chyba problem.Jeszczechcieliśmy zdudować na zewnatrz grilla.A tak mysle zrobić tak:wyrównac powierzchnie,w małym pokoju zrobić okno,natomiast w salonie zrobiś okono (witrynowe? nie wiem czy tak sie piszę)zlikwiduje balkonik na górze i zrobimy zadaszenie na tarasem,cos w tym stylu jak tył tego domu:http://www.extradom.pl/projekt-domu-...=13&notes=true.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 10:03   #794
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

iza251, w sumie, patrząc na budunek, możesz chyba bez szkody dla niego mieć to i to.
Wyobrażasz sobie dzieci biegające tam i z powrotem przez cały salon do kuchni po cos do jedzenia?
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:58   #795
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KrystynaO Pokaż wiadomość
iza251, w sumie, patrząc na budunek, możesz chyba bez szkody dla niego mieć to i to.
Wyobrażasz sobie dzieci biegające tam i z powrotem przez cały salon do kuchni po cos do jedzenia?
no w sumie nie bardzo
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:21   #796
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Powiedzcie mi moje drogie czy dom z dachem czterospadowym jest napradę dużo droższy od tego dwuspadowego? Przyznam szczerze,że te kopertowe bardziej mi sie podobają niż te stodółkowe ale niestety podobno drogieeee...
Ostatnio znów zachwyciły mnie te projekty...
http://www.z500.pl/projekt/z84.html

i ten... wow


http://www.z500.pl/projekt/z22.html
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2009-01-15 o 12:24
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:37   #797
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dla mnie ten drugi to totalna porażka, ktoś kto to sprzedaje kpi z klienta.

Co do połaci, to jeśli nie ma przewidzianych lukarn, to nie widzę sensu robić dachu czterospadowego w domu, gdzie poddasze ma być użytkowe. No chyba że nie jest dla ciebie problemem przebywać w pokojach, gdzie nie możesz stanąc przy oknie/wyjrzeć przez okno . Dla mnie to jest podstawowy minus dachów czterospadowych, cena jest drugorzędna. Niewiele jest domów z dachami czterospadowymi bez lukarn, po prostu jak już się wybiera opcję z poddaszem użytkowym, to chce się tę przestrzeń jak najlepiej wykorzystać .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 06:52   #798
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Dla mnie ten drugi to totalna porażka, ktoś kto to sprzedaje kpi z klienta.

Co do połaci, to jeśli nie ma przewidzianych lukarn, to nie widzę sensu robić dachu czterospadowego w domu, gdzie poddasze ma być użytkowe. No chyba że nie jest dla ciebie problemem przebywać w pokojach, gdzie nie możesz stanąc przy oknie/wyjrzeć przez okno . Dla mnie to jest podstawowy minus dachów czterospadowych, cena jest drugorzędna. Niewiele jest domów z dachami czterospadowymi bez lukarn, po prostu jak już się wybiera opcję z poddaszem użytkowym, to chce się tę przestrzeń jak najlepiej wykorzystać .
Bardzo mądra uwaga teraz to sie wcale nie dziwię,że ludzie wybierają projekt nieraz parę miesięcy a nawet lat,ba bardzo trudno wybrać...pewnie skończy sie jak u mojej siostry...pójściem do projektanta...
Jeszcze teraz dodatkowo mam różne zdanie z meżem,bo on uparł sie na to poddasze i koniec.Ja nie koniecznie A to nawet ze względu na to,że jesteśmy młodą rodzinkę-mamy 15 miesieczną córkę za 2 lata planujemy drugie (jak wybudujemy dom)-i jakos nie uśmiecha mi sie przez paaarę dobrych lat ganiać za dziećmi po schodach,a po drugie to zapewne będzie zawsze towarzyszyć temu strach,że mi sie wyłożą na tych schodach zanim "dorosną" w miare do tego żeby swobodnie schodzić,A jeszcze przy drugim dziecku nie wyobrażam sobie latać na górę za każym gdy małe zapłacze itp. Nie przemawia za mną lenistwo,bo jako wychowana w bloku,zawsze podobało mi sie "mieć górę i jakieś bajeranckie schody"ale po prostu funkcjonalnosć i bezpieczeństwo.
A co wy myślicie.Czy może jestem w błędzie
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 08:10   #799
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Poddasze to generalnie część "nocna", nie przebywa się tam za dnia (raczej). Projektując dom bierze się pod uwagę wszelkie przywyczjenia, uwagi i zachcianki klienta, ale tego w domach gotowych nie znajdziesz - w końcu to "masówka".
Rozwiązaniem dla matki, która nie chce "latać" po schodach do dzieci jest kącik zabaw w pobliżu kuchni - mama ma dziecko cały czas pod okiem . Widziałam już takie rozwiązanie, ale nie w domu typowym więc nie mam linka...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 23:32   #800
ania sosenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witam
nie mogę spać po nocach zastanawiając się który projekt będzie lepszy:

http://projekty.dom.pl/dm_zwirek.htm
http://www.dobredomy.pl/?id_project=21
http://www.archeton.pl/projekt/szymo...86a4a27d874e9e

już sama nie wiem co w którym jest ok a co nie, im dłużej im sie przyglądam tym mam większą ochote kupić indywidualny projekt który będzie miał z każdego po trochu
prosze o podpowiedz który jest praktyczniejszy i tańszy w budowie...
i czy faktycznie projekt indywidulany kosztuje ok 3 tys?
ania sosenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 07:50   #801
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nie, projekt indywidualny kosztuje indywidualnie, więc zależy od
a) architekta/biura
b) metrażu/stopnia skomplikowania bryły/ilości kondygnacji, itp
c) od tego czy architekt też ma załatwiać sprawy urzędowe

Co do projektu gotowego, to płacisz za sam projekt (który nie jest gotowy do złożenia w urzędzie), ale inny architekt oraz inni inżynierowie muszą zrobić jego adaptację, a koszt tego min. 600zł (w zależności od wprowadzonych zmian) oraz projekt zagospodarowania terenu (nie wiem ile teraz kosztuje, cena około 1000zł - raczej minimalna). Projekt zagospodarowania też trzeba zrobić w przypadku projektu indywidualnego i czasem jest w cenie projektu, a czasem nie.

Dom Żwirek był omawiany kilka postów temu.
Dom Libra nie podoba mi się ze względu na gabinet od frontu zamiast kuchni. Na piętrze w łazience komin w poprzek pomieszczenia - masakra. Zdecydowanie lepiej można było rozplanować górę. A, i wchodząc do domu mamy "piękny" widok na jadalnię, czyli jesz zupę i wchodzący goście to oglądają... A salon gdzieś tam z boku ukryty. Jak ci biedni goście mają go znaleźć? Zobacz w domku Żwirku, tam to jest dobrze rozplanowane - wchodzący goście od razu wiedzą gdzie iść do salonu i tak powinno być
Dom Szymon jest całkiem dobry - klasyk.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2009-01-17 o 07:52
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 08:31   #802
ania sosenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Velvet Acid Kitty! dziękuje dziękuje dziękuje

wiedziałam, że ty tylko spojrzysz i będziesz wiedziała... ja to sie patrzyłam jak sroka w gnat i tylko skugerowałam sie wyglądem zewnętrznym
dzięks!
ania sosenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:26   #803
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ania sosenka Pokaż wiadomość
Velvet Acid Kitty! dziękuje dziękuje dziękuje

wiedziałam, że ty tylko spojrzysz i będziesz wiedziała... ja to sie patrzyłam jak sroka w gnat i tylko skugerowałam sie wyglądem zewnętrznym
dzięks!
Nie ma sprawy Ze względu na układ funkcjonalny wybrałabym dom Szymon.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:00   #804
ania sosenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ratunku!!!!


mój TŻ odkrył że projekt szymon nie spełnia wymogów do dopłaty - chcielibyśmy załapać się na spłatę połowy odsetek przez 8 lat --- zawsze to mniejsza rata przez jakiś czas!
szymon (http://www.archeton.pl/projekt/sztp://www.archeton.pl/projekt/szymo...86a4a27d874e9e) ma pow.użytkowej 148,9m2 a żeby starać sie o kredyt z dopłatą pow. nie moze przekraczać 140m2
czy może ktoś kojarzy dom podobny do szymona ale troszkę mniejszy???
zależy mi na podobnej bryle lub przynajmniej konstrukcji dachu no i rozmieszczeniu pomieszczeń zbliżonym do szymona
ania sosenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:46   #805
księżniczka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mam tydzień na wybór projektu a zaczynam mieć wątpliwości co do wcześniejszego wyboru, byłam przekonana że w domku KASZTEL będzie mi się cudnie mieszkać ale teraz sama nie wiem błagam powiedzcie mi jakie są minusy tego domu błagam na co się nastawić, sam dach wydaję mi się będzie masakrycznie drogi ale czy napewno nie wiem za 4 miesiące stawiam fundamenty a nie wiem jakiego domu powiedzcie mi jaki jest koszt wykonania tego domu i co w nim jest nie tak, najorsze jest to że mam działkę pod skosem i piwnicę będę musiała mieć wyciągniętą i każdy dom będzie inaczej wyglądał po wybudowaniu niż był pokazany na obrazku każdy więc dla mnie to jest straszne że dopiero po wybudowaniu będę mogła ocenić czy mi się podoba no masakra

Jestem w stanie z KASZTELA zrezygnować ale bardzo bym chciała w innym domku mieć duży salon polączony z jadalnią, piwnicę, garaż, pokój na dole i 3 u góry i wysokośc ściany kolankowej względną i nie umiem znaleźć takiego domu jestem zdruzgotana pomocy
księżniczka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 01:01   #806
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez eszeweria Pokaż wiadomość
Witam!
A ja narazie nie wiem czy będę budowac czy jednak przeprowadze się do miasta ale znałazłam taki projekt i strasznie mi się podoba, jeśli się zdecydujemy to własnie chcemy miec taki dom

http://pprojekt.pl/odbicie281-delta,opis.html

Co wy na to?

Pozdrawiam

Mi się bardzo podoba, jest poprostu boski ale tylko z zewnątrz, rozkład pomieszczeń mi wogóle nie odpowiada.

W każdym razie jestem w szoku jak zobaczyłam ten domek, do tej pory podobało mi coś zupełnie innego.

Coś w tym stylu:
http://www.espolska.pl/esp/dom_dtl.p...6120&MESSAGE=6
lub
http://www.espolska.pl/esp/dom_dtl.p...d4&MESSAGE=183
tylko że o mniejszej powierzchni.

Może któraś z wizażanek natknęła się na domy o tej bryle ala "L" poszukując swojego wymarzonego projektu. Bo strona podana przeze mnie jest kiepska.

I czy budowa domu w tej bryle jest dużo droższa niż domu w kształcie prostokąta z tradycyjnym dwuspadowym dachem?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:44   #807
księżniczka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co myślicie o projekcie WILGA 4 ze strony tooba.pl

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Wil...,idp,7859.html

jakie są jego minusy i plusy według was jak myślicie jaki będzie koszt hjego budowy?
księżniczka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 10:51   #808
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez księżniczka_22 Pokaż wiadomość
Co myślicie o projekcie WILGA 4 ze strony tooba.pl
Nic nie myślimy, bo na tej stronie nie ma rzutów.


Cytat:
jakie są jego minusy i plusy według was
Plusów nie ma żadnych.

Minusy:

Dół:
- brak przejścia z garażu do domu
- kuchnia o powierzchni 8,5 m2 - podczas gdy hall ma 12 m2 ( ja w bloku mam 12 m2 kuchnię)
- spiżarnia na środku domu
- w łazience nie zmieści się narysowany prysznic (tylko umywalka i kibelek)
- brak pomieszczeń gospodarczych (gdzie będziesz suszyć ubrania w zimie)
- gdzie jest kotłownia ??

Góra:
- pokoiki klitki jak w kurniku (8 m2 mają pokoje w blokach z wielkiej płyty)
- jedna łazienka.

Ogólnie dom nie nadaje się do mieszkania.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 11:09   #809
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Na stronie MTM są rzuty. Jest kotłownia i pomieszczenia gospodarcze w piwnicy.
Moim zdaniem w łazience zmieści się prysznic, ale niekoniecznie taki jak narysowany.
No kuchnia trochę mała w stosunku do hallu.
Pokoiki na górze małe i nieustawne.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 11:19   #810
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Na stronie MTM są rzuty. Jest kotłownia i pomieszczenia gospodarcze w piwnicy.
A to gut. Bez piwnicy mieszkać by się nie dało

Ta łazienka na dole ma 3,2 m2, jak wstawisz prysznic nawet najmniejszy to nie będzie się gdzie ruszyć, nie będzie jak wejść i wyjść.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.