Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-31, 15:33   #421
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
ponawiam

R

Sniadanie:
- 5 łyzek platkow owsianych blyskawicznych zalanych 1 szkl. wody i odrobina mleka
- 1/2 banana
- kawałek zwykłego wafla ( mam nadzieje ze nikt nie pomyslal o taki slodkim, bo mam na mysli taki do przekładania czyms wafel ;p)
- kilka orzechow wloskich
- kubek Inki z dodatkiem mleka
śniadanie ok, z tym że nie wiem po co ten wafel Płatki owsiane tylko kup następnym razem zwykłe, bo te błyskawiczne mają wyższy IG

II Sniadanie:
brak niedobrze! staraj się jeść wszystkie posiłki (czyli 5)

Obiad:
- wieksza filizanka rosolu z 2 lyzkami brazowego ryzu
- 1 mala paroweczka
- ryz (ogolnie zjadlam 1/2 torebeczki ryzu na obiad czyli 50g)
- borkuly kalafior marchewka kukurydza groszek - gotowane na parze
zamiast parówki, która zawiera sam tłuszcz i wodę upiecz sobie kawałek piersi z kurczaka w folii. Rosół + ryż to też nie najlepsze połączenie(węgle + tłuszcz) Kurczak z ryżem i warzywami byłby optymalny na obiad.

Podwieczorek:
- 2 suszone sliwki
- herbata bez cukru
- wiecej niz 10 suszonych sliwek
- troszq pestek sloneczkina
Już przy podwieczorku unikaj węgli (śliwki). Mogłaś je zjeść na II śniadanie. Tu pestki słonecznika + np. serek homo naturalny byłyby ok.

Kolacja:
- 1 kromka chelba pelnoziarnistego z serem bialym i odrobina mioda
- herbata bez cukru
Ja przy R jestem zwolenniczką czystobiałkowych kolacji. Ale jeśli to było 3h przed snem to ok. tylko warzywo bym dodała.

Prosze o ocenke
Tak ogólnie to trochę trzeba poprawić
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 16:41   #422
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

i moje R prosi sie o ocenke

sniadanie- serek homo + 4 lyzki platkow owsianych + maly banan( nie lubie innego owoca do owsianki)

2 sniadania+ 100g mieszanki studenckiej ( nie wiem czy nie jest to za duzo)
obiad- tylko ciemna bulka z szynka z kurczat ( w pracy nie mam mozliwosci zjesc cos innego)
podwieczorek -jablko

kolacja - serek grani 200 g z ogorkiem i szczypiorkiem +ziola prowansalskie
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 19:04   #423
tytka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

witam czytam was bardzo czessto jednak udzielam sie pierwszy raz, moze ocenilybyscie moge R

sniadanie platki owsiane 3 lyzki z bananem kostka gorzkiej czekolady troszke orzechow z mlekiem 1,5%

2 sniadanie kromka chleba razowego (70g okolo) z plasterem szynki, banan

obiad 250g warzyw na patelnie 150 fileta z kurczaka 30g kaszy pelnoziarnistej

podwieczorek serek homo z pestkami slonecznika i troszke rodzynek i garstka orzechow

kolacja wiesniak z kromka razowca


a dzisiejsze R

sniadanie 120g razowca ze sliwka polowa z dzemem niskoslodzonym polowa z bialym serkiem

2 sniadanie jablko srednie i maly banan

obiad warzywa na patelnie ok 250g z filetem z kurczaka

podwieczorek serek homo nat z rodzynkami orzechami i slonecznikiem

teraz kawa z odrobina mleka 2% plus batonik fitness

poniewaz ide spac bardzo pozno ok 2 w nocy to jeszcze na kolacje myslalam o wiesniaku i 60g razowca


prosze o rade
tytka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 19:44   #424
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R z cyklu biorę błonniki, CLA itp. i nie jestem głodna:

1. ok 80g razowego (3 kromki kwadratowe), plaster duży szynki chudej, plaster gruby chudego twarogu, 3 małe plasterki krakowskiej ale nie suchej, odrobina margaryny, jabłko, kawa z mlekiem 2%

2. surówka z: 2 marchwi, kawałka rzepy, pietruszki, ok 20g siemienia lnianego, 15 g słonecznika, 330 g lecza rybnego (111 kcal/100g), kawa jw

3. sałatka bałkańska (warzywa zielone, parę oliwek, ok 20-30g fety), schab bez panierki podsmażany na tłuszczu roślinnym (ok 80 g) z kawałeczkiem żółtego sera ( probowałam zrobić dietetycznego de volaya), jakieś 40-50 g razowca (2 kromki kwadratowe), pomarańcza, kawa jw.

kawa zbożowa jw.

wiem że połączenia średnie, ale tak mniej więcej jak? ile kcal tu może być +/-?
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 20:25   #425
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

A ja jednak wracam do R i proszę o ocenę

1. 2 łyżki owsianych, łyżka Bran Flaksów, łyżka otrębów, 20g twarogu, 2 łyżki jogurtu owocowego, mała kromka chleba razowego (kołodziej sie nazywa :P) z polędwica i sałatą.

2. jabłko, kiwi, 150g kefiru (jakieś 80kcal) i duża łyżka słonecznika

3. polędwiczka wieprzowa duszona z marchewka w jogurcie naturalnym z odrobiną mąki i oliwą.

4. kromka chleba razowgo, plaster szynki, 10g twarogu chudego, marchwka, pol szklanki mlka 0,5 z łyżczką miodu.

5. 3 malutkie orzeszki ziemne, 80g twarogu z odrobiną jogurtu i łyzka dzmu na 3h przed snem.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 20:30   #426
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
R z cyklu biorę błonniki, CLA itp. i nie jestem głodna:

1. ok 80g razowego (3 kromki kwadratowe), plaster duży szynki chudej, plaster gruby chudego twarogu, 3 małe plasterki krakowskiej ale nie suchej, odrobina margaryny, jabłko, kawa z mlekiem 2%

2. surówka z: 2 marchwi, kawałka rzepy, pietruszki, ok 20g siemienia lnianego, 15 g słonecznika, 330 g lecza rybnego (111 kcal/100g), kawa jw

3. sałatka bałkańska (warzywa zielone, parę oliwek, ok 20-30g fety), schab bez panierki podsmażany na tłuszczu roślinnym (ok 80 g) z kawałeczkiem żółtego sera ( probowałam zrobić dietetycznego de volaya), jakieś 40-50 g razowca (2 kromki kwadratowe), pomarańcza, kawa jw.

kawa zbożowa jw.

wiem że połączenia średnie, ale tak mniej więcej jak? ile kcal tu może być +/-?
Annie błonnik błonnikiem, ale szybciej i na dłużej schudniesz na 5 posiłkach, na 3 przemiana materii nie jest taka szybka.


Dobry licznik kalorii http://www.female.pl/tabela.php3
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:13   #427
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez tytka19 Pokaż wiadomość
witam czytam was bardzo czessto jednak udzielam sie pierwszy raz, moze ocenilybyscie moge R

sniadanie platki owsiane 3 lyzki z bananem kostka gorzkiej czekolady troszke orzechow z mlekiem 1,5% Brak pełnowartościowego białka i warzyw, poza tym ok: są węgle złożone, nnkt, cukier dozowlony bo to poczatek dnia.

2 sniadanie kromka chleba razowego (70g okolo) z plasterem szynki, banan Mało białka- lepiej zmień proporcje: 1 kromka razowca a conajmniej kilka plastrów chudej szynki. Brak warzyw.

obiad 250g warzyw na patelnie 150 fileta z kurczaka 30g kaszy pelnoziarnistej Ok.

podwieczorek serek homo z pestkami slonecznika i troszke rodzynek i garstka orzechow Warzyw brak.

kolacja wiesniak z kromka razowca Wywal chleb daj warzywa.


a dzisiejsze R

sniadanie 120g razowca ze sliwka polowa z dzemem niskoslodzonym polowa z bialym serkiem Gdyby nie te cukry proste w dżemie to byłoby miło- no i warzyw bral.

2 sniadanie jablko srednie i maly banan Same cukry proste....

obiad warzywa na patelnie ok 250g z filetem z kurczaka Ok.

podwieczorek serek homo nat z rodzynkami orzechami i slonecznikiem ok (staraj się nie jeść codziennie tego samego)

teraz kawa z odrobina mleka 2% plus batonik fitness Batonik fitness lepszy byłby na drugie śnidanie. tu już bym wywaliła.

poniewaz ide spac bardzo pozno ok 2 w nocy to jeszcze na kolacje myslalam o wiesniaku i 60g razowca ok.


prosze o rade
dodaj warzywa, zastąp nimi owoce i bedzie ok.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 21:40   #428
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

WwwW:

śniadanie
(standardzik ) : owsianka- kawałek jabłka, 30g suszonych moreli, 5 łyżek płatków owsianych, 150 ml mleka 0,5%. Reszta jabłka(całe-215g), kawa waniliowa
II śniadanie: kefir 0% tłuszczu (400ml) zmiksowany z jabłkiem(30g) i łyżeczką cynamonu. Dwie kromki razowca(64g), jedna z dżemem truskawkowym niesłodzonym(30g), druga z polędwicą sopocką(14g). 4 pomidorki koktajlowe, troszku pomarańczowej papryki i sałaty. Kawa waniliowa.
(stepper-40min, hh-10min, brzuszki)
obiad: zupa fasolowa(ze 3 fasolki może w niej były )(250ml).Spaghett i al dente "pełne ziarno" (80g suche), sos pomidorowy (200ml, 24kcal/100g, więc nie jest to jakaś bomba kaloryczna ) z przyprawami i szynką z indyka(28g),troszku pomidorka. Zielona herbata.
podwieczorek:nie było, bo nie miałam czasu
kolacja :wieśniak lekki z wkrojoną papryką, twaróg chudy (90g), czerwona kapusta, zielony groszek, 3 ogórasy kwaszone,marchewka. Zielona herbata.

Tak, jak zwykle- ładnie proszę o ocenkę

Edytowane przez Truuuskawek
Czas edycji: 2009-01-31 o 23:25
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:56   #429
aur_0_ra
Raczkowanie
 
Avatar aur_0_ra
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lą
Wiadomości: 479
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Proba poprawy...

R

sniadanie
200ml mleka 0.5% + 4 lyzki muesli zbozowego [dopiero dzisiaj kupilam platki owsiane)] + lyzka otrąb, wafel ryzowy z plastrem poledwicy sopockiej

obiad
maly kotlet z indyka w panierce + smazone warzywa (malo) + krokiecik bez panierki
niestety na obiady mam sredni wplyw

deser :P
serek homogenizowany waniliowy 125g

potem do konca dnia podżeranie kulek owsiano-twarogowych przepisu Ather, nie wiem ile moga miec kcal...
garsc orzechow wloskich

kolacja
dwie kromki chleba slonecznikowego z poledwica + jajko na twardo
troche jogurtu naturalnego Danone z platkami owsianymi, troche otrab i orzechow wloskich
--
echchhh na koniec strasznie duzo ale im pozniej tym mam wiekszy apetyt........ciagle "bym cos zjadla"
prosze o ocene
__________________
"Everyone out there wants to be US."


aur_0_ra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 07:50   #430
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez aur_0_ra Pokaż wiadomość
Proba poprawy...

R

sniadanie
200ml mleka 0.5% + 4 lyzki muesli zbozowego [dopiero dzisiaj kupilam platki owsiane)] + lyzka otrąb, wafel ryzowy z plastrem poledwicy sopockiej
Źle. Wywal mleko- tym bardziej takie odtłuszczone (mleko bez tłuszczu traci witamiany- znaczy witam nie traci, ale my ich bez tłuszczu nie przyjmujemy), wywal musli. Właściwie brak białka. Brak warzyw.

brak drugiego sniadania. spowalniasz metabolizm.
obiad
maly kotlet z indyka w panierce + smazone warzywa (malo) + krokiecik bez panierki
niestety na obiady mam sredni wplyw
Wywal: krokiety i panierkę i będzie ok.
deser :P
serek homogenizowany waniliowy 125g
daj ten serek na drugie śnidadanie.
potem do konca dnia podżeranie kulek owsiano-twarogowych przepisu Ather, nie wiem ile moga miec kcal...
garsc orzechow wloskich
ok
kolacja
dwie kromki chleba slonecznikowego z poledwica + jajko na twardo
troche jogurtu naturalnego Danone z platkami owsianymi, troche otrab i orzechow wloskich przy kolacji lepiej trzymac się tylko białka. Więc ta jest zdecydowanie zbyt obfita w węglowodany
--
echchhh na koniec strasznie duzo ale im pozniej tym mam wiekszy apetyt........ciagle "bym cos zjadla"
prosze o ocene
to, że masz duży apety wieczorem oznacza, że za mało zjadałaś w ciągu dnia. Dorzuć coś do śniadania i jedz drugie śniadanie.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 07:59   #431
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Truuuskawek Pokaż wiadomość
WwwW:

śniadanie
(standardzik ) : owsianka- kawałek jabłka, 30g suszonych moreli, 5 łyżek płatków owsianych, 150 ml mleka 0,5%. Reszta jabłka(całe-215g), kawa waniliowa bardzo ładnie
II śniadanie: kefir 0% tłuszczu (400ml) zmiksowany z jabłkiem(30g) i łyżeczką cynamonu. Dwie kromki razowca(64g), jedna z dżemem truskawkowym niesłodzonym(30g), druga z polędwicą sopocką(14g). 4 pomidorki koktajlowe, troszku pomarańczowej papryki i sałaty. Kawa waniliowa. tutaj ślicznie, tylko ten kefir mógłby nie być 0 %
(stepper-40min, hh-10min, brzuszki)
obiad: zupa fasolowa(ze 3 fasolki może w niej były )(250ml).Spaghett i al dente "pełne ziarno" (80g suche), sos pomidorowy (200ml, 24kcal/100g, więc nie jest to jakaś bomba kaloryczna ) z przyprawami i szynką z indyka(28g),troszku pomidorka. Zielona herbata. smakowicie
podwieczorek:nie było, bo nie miałam czasu czasem się zdarza, ale fajnie jakby się tutaj jakieś orzeszki pojawily
kolacja :wieśniak lekki z wkrojoną papryką, twaróg chudy (90g), czerwona kapusta, zielony groszek, 3 ogórasy kwaszone,marchewka. Zielona herbata. nie za dużo białka na raz, twaróg i wieśniak mogło być do tego jajko albo rybka, lub jakieś nnkt bo brak w całym jadłospisie,

Tak, jak zwykle- ładnie proszę o ocenkę
Ogółem bardzo ładnie, malutkie braki w postaci nnkt ale wiem z własnego doświadczenia że czasem po prostu się o nich zapomina, a mozna by np. warzywa polac łyżka oliwy, lub dodac trochę do spahetti i może warto wrzucic czasem cos zamiast twarogu


Moje UuUUuu wczorajsze:

Iś:
4 kromki żytniego, fresek szczypiorkowy 150g, pomidor, cebulka, kawa z mlekiem

II: 2 jabłka

O: woreczek kaszy gryczanej, ok 250g warzyw z mrożonki (kalafior, marchewka, ziemniaki, por itp.) łyżka oliwy, przyprawy

P: 2 owoce liczi, kawa duża

K: 3 kromki żytniego, 50g twarogu, jajko na miękko, pomidor, cebulka

KII: serek homo naturalny z 1/2 łyżeczki kakao
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 09:19   #432
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość

Dziękuję, kochana No niestety R., bo ciasne się zrobiły spodnie - z 51 waga podskoczyła na 53,5, a teraz nie wiem, ile ważę, ale pewnie koło 53 Nie wiem, jak to się stalo, naprawdę. Trzeba to zrzucić..



Dziękuję, słońce
Nie ma za co oczywiscie hmm a z tą wagą to ja wiem, że komu jak komu, ale Tobie rad nie powinnam udzielać, ale proszę Cię Gwiazdko nie przesadź w tę drugą stronę z tym R

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
jak obiecałam, odpowiadam -> jest + 0,4 kg czyli w 2tygodnie kilogram na plusie i coraz bardziej się wkręęęęęcam dzisiaj, w ramach ostatnich dni ferii ide z rodzinka na pizze. a jak u Ciebie sprawy się mają?
Mongan gratuluję podejścia i przytycia oby tak dalej

Moje 100-dniówkowe wczorajsze P:<nadal>, ale waga wskazała wczoraj rano kg mniej więc...trzeba cieszyć się z P a, że po studniówce jakoś zasnąć nie mogę to siedzę na Wizażu

Iśn- wiiieeeelki rogal z makiem, masełkiem, dżemem truskawkowym, 1.5 szkl kakao, kawałek babki piaskowej, 2 okienka czekolady

IIśn- bułka słodka z serem, kisiel truskawkowy

banan, kilka orzeszków w czekoladzie

O- krupnik z kaszą i ziemniaczkami, mięsko z "zupki", kluski śląskie z sosem z pieczarkami, buraczki, kubuś

P--->W RAMACH AKCJI" o matko! niedługo studniówka a ja nie mam rajstop do sukienki"-->wiem, że OT, ale tylko ja mogłam o tym zapomnieć czyż nie?
kulebiak na cieplo z ketchupem w piekarni, cola

K-czyli studniwka- kawałek karczku, "świnki"-był szwedzki stół, porcja bigosu, sałatki chyba ze 3 rodzaje, oczywiście tort, szampan, sernik ziemniaczki i devolaie plus surówki, poza tym jakieś przekąski typu paluszki, cukierki, cistka, soki, na koniec jakieś kanapki, nie wypiszę wszystkiego bo nie pamiętam, ale sporo tego było
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 09:41   #433
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

mongan, gratuluję! w tym tyg. mniejszy wzrost w takim razie? zwiększasz kcal?
kika171, mniaaam! u mnie na studniówce też dużo pochłonęłam, co chwilę latałam do szwedzkiego stołu (no, w krótkich przerwach od wywijania na parkiecie ). smaczny jadłospis jak zwykle!

lalalalala. a to moje wczorajsze, urodzinowe
Pe:

Iśn: ponad 250g różnych płatków (nesquick, cheerios, lion, coco shreedies, crunchy czeko, granola orzechowa, gold flakes) zalane prawie całym kartonem() ciepłego mleka 3,2% i paroma łyżkami kakao; danio waniliowe z wkrojonym bananem i garścią orzechów w miodzie; kiwi

IIśn: buła 100g z makiem z masełkiem, wędzonym łososiem i szczypiorkiem, 2 jajka na miękko; herbata z cukrem i cytryną

o: sushi!! ^^ (łosoś nigiri, nigiri z kalmarem w tempurze, uramaki z krewetką, awokado i sezamem, temaki z zapiekanym łososiem, melonem i awokado, futomaki z rybą maślaną, serkiem i kawiorem, futomaki z omletem, majonezem i porem) -to na wstęp ; grillowana wieprzowina w zalewie imbirowej z tofu, ryżem i warzywami, latte macchiato
d: 2 ogromne kawałki nugatowego tortu urodzinowego , kawał miodownika, ciastko magnum, kilka małych eklerów z masą kawową, parę belgijskich trufli, 2 lampki słodkiego wina

p: bułka wieloziarnista zgrillowana w piekarniku z masełkiem, serem pleśniowym, gruszką ze słoika (nie wiem w czym marynowana, babcia daała), sałatą i orzechami; inka z mlekiem 3,2% i cukrem; sernikomakowiec od sąsiadki, 2 muffiny czekoladowe z nadzieniem budyniowym

k: 2 kiełbachy smażone ze smażoną cebulką, bagietka z grubą warstwą masła i solą, duużo keczupu i musztardy, leon truskawkowy

+ kawałek tortu, 2 pierniki w czeko, 1/4 torcika wedlowskiego i parę wafelków orzechowych
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 10:54   #434
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

a ja sobie wczoraj na obiadek zrobilam pyyyszne kanapeczki ;D wasa z jajeczkiem na twardo do tego ketchup pikantny i salatka z kapusty pekinskiej ;D mniam ! mowie wam pyyycha ;D malo kcal a naprawde dobre i sycace ;D polecam
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 10:57   #435
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość

Mongan gratuluję podejścia i przytycia oby tak dalej dziękować

Moje 100-dniówkowe wczorajsze P:<nadal> i jak studniówka ? wyszalałaś się?, ale waga wskazała wczoraj rano kg mniej więc kg mniej w ciągu jednej N O C Y ? czy całego tyg? jesli tak to chyba jestes SKAZANA na całe życie na P :P ...trzeba cieszyć się z P a, że po studniówce jakoś zasnąć nie mogę to siedzę na Wizażu haha, czyli zabawa się udała ;D ?

Iśn- wiiieeeelki rogal z makiem, masełkiem, dżemem truskawkowym, 1.5 szkl kakao, kawałek babki piaskowej tym razem nie drożdżowe :P ?, 2 okienka czekolady kochaam słodkie sniadania

IIśn- bułka słodka z serem, kisiel truskawkowy

banan, kilka orzeszków w czekoladzie jak zdrowo

O- krupnik z kaszą i ziemniaczkami, mięsko z "zupki", kluski śląskie z sosem z pieczarkami, buraczki, kubuś buraczki, buraczki, buraczki też dzisiaj mam

P--->W RAMACH AKCJI" o matko! niedługo studniówka a ja nie mam rajstop do sukienki"-->wiem, że OT, ale tylko ja mogłam o tym zapomnieć czyż nie?
kulebiak na cieplo z ketchupem w piekarni, cola

K-czyli studniwka- kawałek karczku, "świnki"-był szwedzki stół, porcja bigosu, sałatki chyba ze 3 rodzaje, oczywiście tort, szampan, sernik ziemniaczki i devolaie plus surówki, poza tym jakieś przekąski typu paluszki, cukierki, cistka, cistka haha soki, na koniec jakieś kanapki, nie wypiszę wszystkiego bo nie pamiętam, ale sporo tego było
Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
mongan, gratuluję! w tym tyg. mniejszy wzrost w takim razie? zwiększasz kcal? wzrost 'mniejszy' o 0,2 niz tydzien temu wiec trudno powiedziec, moze to wina innej piżamy etc :P no ale szkoła się zaczyna = więcej ruchu i pracy U M Y S Ł O W E J + wcześniejsza pobudka => więc bede wiecej jeść i dojdzie chyba cos w ramach III śniadaniaa, bo w codziennie mam lekcje do 15.30 lub 16.25 ;/
kika171, mniaaam! u mnie na studniówce też dużo pochłonęłam, co chwilę latałam do szwedzkiego stołu (no, w krótkich przerwach od wywijania na parkiecie ). smaczny jadłospis jak zwykle!

lalalalala. a to moje wczorajsze, urodzinowe Pe: o rany wszystkiego NAJLEPSZEGO 18 na karku ? toż to Ty też rocznik '91, to tylko 3 msc starsza ode mnie ? i w klasie maturalnej jestes ?

Iśn: ponad 250g różnych płatków (nesquick, cheerios, lion co to za cudo ?? , coco shreedies co to za cudo ?? , crunchy czeko, granola orzechowa, gold flakes) zalane prawie całym kartonem() ciepłego mleka 3,2% i paroma łyżkami kakao; danio waniliowe z wkrojonym bananem i garścią orzechów w miodzie; kiwi o kurczę ->

IIśn: buła 100g z makiem z masełkiem, wędzonym łososiem i szczypiorkiem, 2 jajka na miękko; herbata z cukrem i cytryną hmm nigdy nie jadlam kanapki z lososiem moze dzis na kolacje wpadnie

o: sushi!! ^^ (łosoś nigiri, nigiri z kalmarem w tempurze, uramaki z krewetką, awokado i sezamem, temaki z zapiekanym łososiem, melonem i awokado, futomaki z rybą maślaną, serkiem i kawiorem, futomaki z omletem, majonezem i porem) -to na wstęp ; grillowana wieprzowina w zalewie imbirowej z tofu, ryżem i warzywami, latte macchiato O RANY SUSHI !!!!!!!!! jadlam tylko raz i sie z a k o c h a ł a m.
d: 2 ogromne kawałki nugatowego tortu urodzinowego , kawał miodownika, ciastko magnum, kilka małych eklerów z masą kawową, parę belgijskich trufli, 2 lampki słodkiego wina !!!

p: bułka wieloziarnista zgrillowana w piekarniku z masełkiem, serem pleśniowym, gruszką ze słoika (nie wiem w czym marynowana, babcia daała), sałatą i orzechami; inka z mlekiem 3,2% i cukrem; sernikomakowiec od sąsiadki, 2 muffiny czekoladowe z nadzieniem budyniowym jw ->

k: 2 kiełbachy smażone ze smażoną cebulką, bagietka z grubą warstwą masła i solą, duużo keczupu i musztardy, leon truskawkowy

+ kawałek tortu, 2 pierniki w czeko, 1/4 torcika wedlowskiego i parę wafelków orzechowych
wszystko bym zjadła, no moze oprocz kolacji, bo nie przepadam za kiełbachami i tymi zagęszczonymi sokami z maliną ani truskawką :P

i jeszcze raz wszystkiego najlepszego i żeby apetyt rósł w miarę jedzenia
__________________
fucking eating disorders

Edytowane przez mongan75
Czas edycji: 2009-02-01 o 10:58
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 10:59   #436
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Ogółem bardzo ładnie, malutkie braki w postaci nnkt ale wiem z własnego doświadczenia że czasem po prostu się o nich zapomina, a mozna by np. warzywa polac łyżka oliwy, lub dodac trochę do spahetti i może warto wrzucic czasem cos zamiast twarogu
Nie miałam zbytnio czasu na wymyślanie co tam wszamac, bo miałam sporo nauki, więc wszystko było tak na szybko :P orzeszki się skończyły, to samo z rybką :< Kolację jadłam jakoś 2 h przed snem i dlatego samo białko Ale dziękuję bardzo za ocenkę

Moje UuUUuu wczorajsze:

Iś:
4 kromki żytniego, fresek szczypiorkowy 150g, pomidor, cebulka, kawa z mlekiem Może byc. Nie miałaś ochoty na jakiegoś owocka?

II: 2 jabłka oj, nieładnie :P tutaj przydałby się jeszcze jakiś jogo, albo homo nat.

O: woreczek kaszy gryczanej, ok 250g warzyw z mrożonki (kalafior, marchewka, ziemniaki, por itp.) łyżka oliwy, przyprawy a gdzie mięcho? chyba, że jesteś wege? ;> jeśli tak to polałabym kaszę jakimś sosikiem

P: 2 owoce liczi, kawa duża tak skromniutko się wydaje

K: 3 kromki żytniego, 50g twarogu, jajko na miękko, pomidor, cebulka ładnie

KII: serek homo naturalny z 1/2 łyżeczki kakao rozumiem, że jakoś zaraz przed snem, więc czepiac się nie będę
Wszystko ładnie, tylko tak skromniutko gdzieniegdzie jadłaś ;> Niczego nie brakuje, owoce są, warzywka są, NNKT jest, białko jest, węgle są, tylko mięska brakuje ale to już kwestia tego czy jesteś wege, czy też nie :p
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 12:36   #437
aur_0_ra
Raczkowanie
 
Avatar aur_0_ra
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lą
Wiadomości: 479
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
to, że masz duży apety wieczorem oznacza, że za mało zjadałaś w ciągu dnia. Dorzuć coś do śniadania i jedz drugie śniadanie.
Dziekuje za ocene zgrzewka mleka sie akurat konczy, moze namowie rodzicow na 2% teraz
musze pamietac zeby dawac godziny, brak II sniadania byl spowodowany tym, ze o 12 zjadlam sniadanie, a obiad byl o 14 (bleh..)
Cytat:
przy kolacji lepiej trzymac się tylko białka. Więc ta jest zdecydowanie zbyt obfita w węglowodany
ehh wiem ale tak mi sie chce COS zjesc to wole juz zjesc jogurt niz nawp**** sie sera zoltego jak zwykle
Co do tej kolacji to ja rzadko jestem wieczorem stricte glodna :| tylko bym cos zjadla, chociaz nie musze :/ yhhh
__________________
"Everyone out there wants to be US."


aur_0_ra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 14:57   #438
Paulinka18
Rozeznanie
 
Avatar Paulinka18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 611
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
mongan, gratuluję! w tym tyg. mniejszy wzrost w takim razie? zwiększasz kcal?
kika171, mniaaam! u mnie na studniówce też dużo pochłonęłam, co chwilę latałam do szwedzkiego stołu (no, w krótkich przerwach od wywijania na parkiecie ). smaczny jadłospis jak zwykle!

lalalalala. a to moje wczorajsze, urodzinowe Pe:

Iśn: ponad 250g różnych płatków (nesquick, cheerios, lion, coco shreedies, crunchy czeko, granola orzechowa, gold flakes) zalane prawie całym kartonem() ciepłego mleka 3,2% i paroma łyżkami kakao; danio waniliowe z wkrojonym bananem i garścią orzechów w miodzie; kiwi----mniammm

IIśn: buła 100g z makiem z masełkiem, wędzonym łososiem i szczypiorkiem, 2 jajka na miękko; herbata z cukrem i cytryną

o: sushi!! ^^ (łosoś nigiri, nigiri z kalmarem w tempurze, uramaki z krewetką, awokado i sezamem, temaki z zapiekanym łososiem, melonem i awokado, futomaki z rybą maślaną, serkiem i kawiorem, futomaki z omletem, majonezem i porem) -to na wstęp ; grillowana wieprzowina w zalewie imbirowej z tofu, ryżem i warzywami, latte macchiato
d: 2 ogromne kawałki nugatowego tortu urodzinowego , kawał miodownika, ciastko magnum, kilka małych eklerów z masą kawową, parę belgijskich trufli, 2 lampki słodkiego wina

p: bułka wieloziarnista zgrillowana w piekarniku z masełkiem, serem pleśniowym, gruszką ze słoika (nie wiem w czym marynowana, babcia daała), sałatą i orzechami; inka z mlekiem 3,2% i cukrem; sernikomakowiec od sąsiadki, 2 muffiny czekoladowe z nadzieniem budyniowym

k: 2 kiełbachy smażone ze smażoną cebulką, bagietka z grubą warstwą masła i solą, duużo keczupu i musztardy, leon truskawkowy

+ kawałek tortu, 2 pierniki w czeko, 1/4 torcika wedlowskiego i parę wafelków orzechowych
ślicznie( jak zwykle z resztą)
Paulinka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 15:18   #439
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
wszystko bym zjadła, no moze oprocz kolacji, bo nie przepadam za kiełbachami i tymi zagęszczonymi sokami z maliną ani truskawką :P

i jeszcze raz wszystkiego najlepszego i żeby apetyt rósł w miarę jedzenia
dziękuję, kochaaana! taak, stuknęła mi 18 (poszłam o rok wcześniej do szkoły), więc widzisz, jednak nie jestem taką staruchą przy Tobie
co do Twojej wagi, to baaardzo się cieszę, że nie boisz się tycia i oswoiłaś się z P zresztą nawet jeśli ostatnio podskoczyło mniej, to może tylko znaczyć, że podkręcasz sobie metabolizm i możesz sobie pozwalać na jeszcze więcej (a jadłospisy miałaś takie ładne ostatnio!), więc nic, tylko świętować! ja apetyt mam ogromny, a przez te leki chyba jeszcze większy... mogłabym jeść i jeść, hormony buzują, heh. no ale to chyba wyjdzie mi tylko na dobre, najwyżej szybciej przytyję. głupie wyrzuty sumienia preeecz!
płatków lion nie jadłaś nigdy? kooocham je o takie o http://bestuff.com/images/images_of_...eals-55284.jpg - poduszeczki karmelowo- czeko, a te coco to tu http://farm4.static.flickr.com/3168/...5d2c9a.jpg?v=0 . mam całą szafkę różnistych płatków i uwielbiam, choć peeełno w nich cukru, itp.
sushi też kocham, jak będziesz jakimś trafem we Wrocławiu(zapraszam serdecznie!), to zabieram Cię do mojego ulubionego sushi baru muaa!


Cytat:
Napisane przez Paulinka18 Pokaż wiadomość
ślicznie( jak zwykle z resztą)
dziękuję ślicznie
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 15:35   #440
needrespiree
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 45
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

hej, jestem nowa i mam nadzieję, że ocenicie to, co dzisiaj zjadłam. ;D

01.02.2009.
szklanka wody po przebudzeniu.
1. śniadanie:
garść muesli tropikalnego z kawałkami owoców (350kcal/100g),
ćwiartka pomidora,
250 ml mleka 1,5%
2. drugie śniadanie:
pomidor.
3. obiad (ehem, niestety jako tako obiadu nie było, bo mama wyjechała)
prawie 100g serka naturalnego 'mleczna dolina' (123kcal/100g),
4 kromki pieczywa chrupkiego żytniego (22,4kcal/7g-kromka),
mała marchewka.
4. podwieczorek:
mega duże jabłko,
2 drażetki gumy orbit.
5. kolacja:
200g serka wiejskiego zwykłego (121kcal/100g),
duża marchewka.

+ 2 litry wody mineralnej niegazowanej Żywiec Zdrój i Dobrawa.

ćwiczenia:
- 20 brzuszków przy wstawaniu,
- 10 min hula-hop,
- 15 skłonów,
- 30 skrętoskłonów,
- 1 dzień A6W.

błagam o ocenę. czekam! ;-*
__________________
do schudnięcia:
10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.

needrespiree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 15:51   #441
Juka22
Przyczajenie
 
Avatar Juka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk :D
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

czesc Kobitki piszę po raz pierwszy mając nadzieje na ocenę moich posiłków..dopiero co zaczynam wiec pewno popełniam mase błędow
R
z rana szklanka wody z cytryną
śniadanie : owsianka na wodzie z 3 łyzek płatków + serek homogenizowany naturalny+ parę malin+3 sliwki suszone + otręby pszenne + herbata zielona
II sniadanie : kromka chleba pełnoziarnistego nawet spora+ tuńczyk (1/3 puszki)+ ogórek konserwowy
Obiad : pół torebki brązowego+ ryżu+ ryba z warzywami
Podwieczorek: garść nasionek:P(słonecznik, orzechy itp)
Kolacja: Tunczyk +jakieś warzywko będzie
__________________
puste kieszenie i torba pełna snów.....

Edytowane przez Juka22
Czas edycji: 2009-02-01 o 15:58
Juka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 15:53   #442
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez needrespiree Pokaż wiadomość
hej, jestem nowa i mam nadzieję, że ocenicie to, co dzisiaj zjadłam. ;D

01.02.2009. To miało byc R(redukcja)/U(utrzymanie)?
szklanka wody po przebudzeniu.
1. śniadanie:
garść muesli tropikalnego z kawałkami owoców (350kcal/100g), Lepiej zrobic "własną" owsiankę, bo te kupne mają tylko pełno cukru, a własne jest zdrowsze i z pewnością smaczniejsze
ćwiartka pomidora,
250 ml mleka 1,5% Mało jak na śniadanie...tylko garstka muesli i mleko tak w prawdzie. Śniadanie ma byc duże!Sycące! To paliwo na cały dzień.
2. drugie śniadanie:
pomidor. Ekhm, chyba żarcik jakiś... pomidor?!jeden?! To nie posiłek
3. obiad (ehem, niestety jako tako obiadu nie było, bo mama wyjechała)
prawie 100g serka naturalnego 'mleczna dolina' (123kcal/100g),
4 kromki pieczywa chrupkiego żytniego (22,4kcal/7g-kromka),
mała marchewka. Dlaczego mała? W ogóle co to za posiłek? Obiad ma byc ciepły, w ogóle nie nazwałabym tego obiadem. A jeśli już zdecydowałaś się na pieczywo to zjedz razowca a nie takie deski. Najadłaś się tym? Możesz przecież sama coś ugotowac, uwierz- to nie takie trudne. Jest kilka tematów z przepisami, poszperaj tam.
4. podwieczorek:
mega duże jabłko, Ponownie...to nie jest posiłek...
2 drażetki gumy orbit. To tym bardziej...
5. kolacja:
200g serka wiejskiego zwykłego (121kcal/100g),
duża marchewka. Jeśli jadłaś kolację zaraz przed snem to może byc, chociaż mogłaś dac tutaj więcej warzyw

+ 2 litry wody mineralnej niegazowanej Żywiec Zdrój i Dobrawa.

ćwiczenia:
- 20 brzuszków przy wstawaniu,
- 10 min hula-hop,
- 15 skłonów,
- 30 skrętoskłonów,
- 1 dzień A6W.

błagam o ocenę. czekam! ;-*
Dobra, ogólnie powiem (bez urazy) T-R-A-G-E-D-I-A Śniadanie niby jest, ale małe, kolacja mała, ale ok ujdzie w tłoku...a reszta... to nie są posiłki. Tutaj nie ma z pewnością nawet 1000 kcal, tylko jest ostro poniżej. To jest jakaś głodówka...Guma, woda-zapychacze. Z pewnością byłaś głodna i wypełniałaś czymś żołądek. Jesz za mało, stanowczo za mało. Żadnych wartościowych posiłków, brak NNKT, brak ciepłego posiłku. Powinnaś jeśc więcej, zwłaszcza dlatego, że cwiczysz. Chcesz schudnąc? Jeśli tak to źle robisz, głądząc się, bo na 100% chodzisz głodna. Napisz co chcesz osiągnąc, doradzimy Ci Tak, więc moja I rada- jedz więcej.


Cytat:
Napisane przez Juka22 Pokaż wiadomość
czesc Kobitki piszę po raz pierwszy mając nadzieje na ocenę moich posiłków..dopiero co zaczynam wiec pewno popełniam mase błędow
z rana szklanka wody z cytryną bardzo dobrze
śniadanie : owsianka na wodzie z 3 łyzek płatków + serek homogenizowany naturalny+ parę malin+3 sliwki suszone + otręby pszenne + herbata zielona ładnie, możesz dorzucic jeszcze ze 2 łyżki płatków
II sniadanie : kromka chleba pełnoziarnistego nawet spora+ tuńczyk (1/3 puszki)+ ogórek konserwowy Daj 2 kromki, bo jedna wygląda tak skromnie :p i warzywek troszku więcej
Obiad : pół torebki brązowego+ ryżu+ ryba z warzywami także ładnie, rybka mam nadzieję, że niesmażona
Podwieczorek: garść nasionek:P(słonecznik, orzechy itp) dorzuc wieśniaka i będzie pięknie
Kolacja: Tunczyk +jakieś warzywko będzie jeśli zaraz przed snem to spoko, chociaż nie jedno warzywko, a kilka by się przydało i może jajko do tego dorzuc, bo tak skromnie jest ;> warzyw sobie nie żałuj :P Jeżeli planujesz kolację 3h przed snem to wrzuc jeszcze kromkę razowca.
Oceniałam jako R, a reszta- jw.

Edytowane przez Truuuskawek
Czas edycji: 2009-02-01 o 16:03
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 15:58   #443
needrespiree
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 45
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

pisałam, że mama wyjechała niespodziewanie i nie było obiadu.. jakby był to zjadłabym wszystko tak samo, ale bez niego. a te 'deski' i serek to właśnie dlatego, że obiadu nie było. i wcale nie byłam głodna, naprawdę!
chcę schudnąć 8kg do 01.07.
__________________
do schudnięcia:
10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.

needrespiree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:12   #444
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez katka.c Pokaż wiadomość
i moje R prosi sie o ocenke

sniadanie- serek homo + 4 lyzki platkow owsianych + maly banan( nie lubie innego owoca do owsianki)

2 sniadania+ 100g mieszanki studenckiej ( nie wiem czy nie jest to za duzo)
obiad- tylko ciemna bulka z szynka z kurczat ( w pracy nie mam mozliwosci zjesc cos innego)
podwieczorek -jablko

kolacja - serek grani 200 g z ogorkiem i szczypiorkiem +ziola prowansalskie
up
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:29   #445
chrzescijanka
Zakorzenienie
 
Avatar chrzescijanka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 962
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez chrzescijanka Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza Redukcja - z prośbą o ocenę

Śniadanie (6.00):
- 2 kromki razowca (bez masła) z białym chudym serem
- aktimel naturalny
- małe kiwi

II Śniadanie (11.00):
- grahamka 80g (bez masła) z plasterkiem chudej szynki i ogórkiem
- mała kawa z cukrem i mlekiem (nie wiem jakim bo była z automatu :/)

Obiad (14.00):
- Pół woreczka kaszy gryczanej
- mały kotlet mielony przyrządzany (w foli) w piekarniku
- 100 g mrożonej fasolki szparagowej z Hortexu
Kubek kawy rozpuszczalnej bez cukru (pare minut po obiedzie)

Ok 15.30: pasek (3 kostki) gorzkiej czekolady - wiem zgrzeszyłam

Podwieczorek (18.30):
- serek homo naturalny z łyżeczką maku i odrobiną cynamonu

19.00: Kubek kawy Inki (bez cukru) z przyprawami i odrobiną mleka 0%

Kolacja (21.30):
- 50 g chudego białego sera i trochę szczypiorku
Up
chrzescijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:34   #446
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez katka.c Pokaż wiadomość
Napisane przez katka.c
i moje R prosi sie o ocenke

sniadanie- serek homo + 4 lyzki platkow owsianych + maly banan( nie lubie innego owoca do owsianki) Dobra, się wybaczy tego banana :P możesz dorzucic jeszcze jabłuszko, albo mandarynki, bo sama owsianka to troszkę mało

2 sniadania+ 100g mieszanki studenckiej ( nie wiem czy nie jest to za duzo)ajjj, z mieszanką studencką to lepiej uważaj. O ile pamiętam są tam nie tylko orzechy, a także rodzynki- tłuszcze+węgle=odpada takie połączenie. Za dużo tej mieszanki jeśli już to mogłaś zjeśc 30/40g z jogurtem nat.
obiad- tylko ciemna bulka z szynka z kurczat ( w pracy nie mam mozliwosci zjesc cos innego) szkoda, bo przydałby się jakiś ciepły obiadek Mam nadzieję, że nie jest tak codziennie, iż nie możesz zjeśc porządnego obiadu
podwieczorek -jablko samo jabłko to nie posiłek, brak białka, warzyw. Zresztą na R po godzinie 16 owoce są niedozwolone.

kolacja - serek grani 200 g z ogorkiem i szczypiorkiem +ziola prowansalskie Oj, skromniutko coś tak patrząc na to, co zjadłaś wcześniej ;< mogłaś dac kromkę razowca jeszcze.


up
Ojj, troszku błędów jest do śniadanka coś dorzuc, za mało warzyw-stanowczo, obiadku nie było, podwieczorek także skromniutki, kolacja to samo. Nie jesteś głodna wieczorem? Troszku za dużo tej mieszanki było, zwłaszcza że jadłaś ją samą, bez dodatków. To jabłko wrzuciłabym jako II ś i dodała jakąś kanapeczkę, a orzeszki jako podwieczorem z jogo. Obiad i kolacja wiadomo- skromniutko. Postaraj się zjeśc przynajmniej jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, jest to nawet wskazane na R i w ogóle zimno jest, więc sama wiesz :P. Liczę na poprawę



Cytat:
Napisane przez chrzescijanka Pokaż wiadomość
Napisane przez chrzescijanka
Moja dzisiejsza Redukcja - z prośbą o ocenę

Śniadanie (6.00):
- 2 kromki razowca (bez masła) z białym chudym serem
- aktimel naturalny
- małe kiwi Wstałaś bardzo wcześnie, a do II śniadania masz 5h, więc śniadanko powinno byc większe. Polecam porządną miskę owsianki - syci i to na długo

II Śniadanie (11.00):
- grahamka 80g (bez masła) z plasterkiem chudej szynki i ogórkiem
- mała kawa z cukrem i mlekiem (nie wiem jakim bo była z automatu :/) na pewno w tej kawie nie było tego dużo, o to się nie martw zapewne śladowe ilości i troszku skromnie jeśli chodzi o zawartośc grahamki mogłaś już dac 2 plasterki szynki

Obiad (14.00):
- Pół woreczka kaszy gryczanej
- mały kotlet mielony przyrządzany (w foli) w piekarniku nom, mielony to tak średniawo na R, lepszy jej cycek kuraka
- 100 g mrożonej fasolki szparagowej z Hortexu
Kubek kawy rozpuszczalnej bez cukru (pare minut po obiedzie) Ogólnie obiadek jest ok.

Ok 15.30: pasek (3 kostki) gorzkiej czekolady - wiem zgrzeszyłam oj, nieładnie, nieładnie jednak wybaczamy 3 kostki to nie jest dużo, wręcz malutko, a tak poza tym gorzka czeko jest zdrowa

Podwieczorek (18.30):
- serek homo naturalny z łyżeczką maku i odrobiną cynamonu może byc

19.00: Kubek kawy Inki (bez cukru) z przyprawami i odrobiną mleka 0%

Kolacja (21.30):
- 50 g chudego białego sera i trochę szczypiorku małooo, jeszcze chudy ser to w ogóle mało pod względem kcal i ilościowo. To jedyne ~40kcal. Spokojnie możesz zjeśc więcej

Edytowane przez Truuuskawek
Czas edycji: 2009-02-01 o 17:48
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 18:44   #447
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

U:

IS: jajecznica z trzech jajek na maśle ze szczypiorkiem,bułka pszenna z masłem,herbata czarna z cytryną

Przekąska: kawa z mlekiem,2 kostki czekolady,mandarynka

IIS: owsianka na mleku 3.2% z orzechami brazylijskimi,rodzynkami i bananem(duża miska),zielona herbata

O: zupa ogórkowa,4 ziemniaki z tłuszczykiem i cebulką,kotlet schabowy,ok 200 gr buraczków,kompot jabłkowy

P: serek wiejski z pestkami dyni i słonecznika,sok marchwiowy

K: kawałek halibuta wędzonego,dwie kromki razowca z masłem,sałatka z ogórka,pomidora,papryki i cebuli,herbata owocowa

Przekąska: precel,sok warzywny
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 18:45   #448
adzia281186
Raczkowanie
 
Avatar adzia281186
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 41
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Adzia... po pierwsze, nie zaśmiecasz wątku. Po drugie widzę że jesteś w sytuacji, w której powinnaś DESPERACKO poszukiwać pomocy. Czemu negujesz wszystkie moje rady? Twoją sprawę naprawdę da się nagłośnić - próbowałaś w telewizji? w prasie? Programy typu 'Uwaga' (czy gazety, nawet te najgłupsze, jak choćby 'super express' czy 'fakt' - one umieszczaja na swoich łamach historie różnych ludzi i dzieki temu potrzebujacy znajduja ludzi dobrej woli, ktorych brak w Twoim zyciu) są otwarte na tego typu problemy, moim zdaniem powinnaś spróbować. nie chodzi o to, jak bedzie wygladal reportaż na Twój temat, ale o to, żeby w ogóle BYŁ - na pewno ktoś się tym zainteresuje i wyciągnie do Ciebie rękę. JESTEM PEWNA!

czego potrzebujesz, Adzia? Pieniedzy na leki? zbiórki kasy jest naprawde latwo zorganizowac, mogę zapytać na Back-Office (forum dla moderatorów), czy mogę nagłosnic Twoja sprawe np. tu na dietetyce - podalybysmy numer konta i chetni mogliby przelewac na nie pieniadze. Co o tym sądzisz? (wizażanki pomogly wielu osobom jak chocby dziewczynie, ktorej wspol-spłaciły przeszczep twarzy)

Adzia koniecznie się odezwij i nie przestawaj szukac lekarzy!!!!!!!!!

Przepraszam, że odpisuje dopiero teraz ale nie byłam wcześniej w stanie nawet usiąść do komputera. Co do nagłośnienia naszej sytuacji to naprawdę próbowaliśmy wielokrotnie. Nawet narzyczony kuzynki ma dojścia w telewizji i mimo znajomości nie udało mu się.Jestem też już zbyt zmęczona i nie jestem w stanie jakkolwiek funkcjonować. Mama też nie ma jak bo musi być ze mną przez całą dobę, bo muszę mieć opiekę.Jeszcze tak źle jak teraz to nigdy nie było...przez cały styczeń nie przespałam żadnej nocy i każdy dzień spędzałam zwijając się po podłodze i płacząc z bólu. Ten ból rośnie w siłę, często myślę, że to już koniec, że już umieram, że serce mi nie wytrzyma z tego cierpienia. Boje się, boje niewyobrażalnie o życie, przecież nie chcem umierać, ale naprawdę nie mam już na nic siły i nie wiem co robić. Chwytamy się wszystkiego co tylko usłyszymy, wczoraj przyszedł taki specyfik "Noni" nie wiem czy cokolwiek da, czy znów to cos przereklamowanego, ale cóż jak się nie spróbuje to można mieć później żal do siebie.
Wogóle bardzo, naprawdę bardzo mnie zaskoczyłaś, a wręcz zszokowałaś tą propozycją zbiórki pieniążków poprzez forum
Dziękuję Ci za tak wspaniałe podejście. Rozmawiałam z mamą, i ona również była zszokowana i kazała wam przekazać podziękowania za taką reakcję. Naprzwdę nigdy nie spotkaliśmy się jeszcze z żadną chęcią pomocy. Niestety nie posiadamy konta, ale mama mówiła że postara się zorientować czy możnaby założyć takowe przez internet, czy trzeba gdzieś osobiście. Jeśli uda nam się coś zdziałać w tej sprewie to dam znać. Byłabym ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc, gdyż naprawdę każdy grosz jest dla nas ważny. Na leki idąś naprawdę przeogromne sumy, a jeszcze jakieś zabiegi, bioenergoterapie, odczulania, zabiegi na jelita, to wszystko strasznie dużo kosztuje. Naprawdę byłoby cudownie jakby choć troszkę udało się zebrać.
adzia281186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 18:56   #449
adzia281186
Raczkowanie
 
Avatar adzia281186
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 41
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauważyłam o czym rozmawiacie... Zgadzam się z Izą- nigdy nie wolno się poddać, trzeba walczyć. Myślę, że na początek rzeczywiście świetnym pomysłem byłaby zbiórka na wizażu. Ja się zgłaszam jako pierwsza do wpłaty pieniążków i jestem pewna, że wiele wizażanek również zgłosi taką chęć
Adziu, nie trać nadziei i uwierz,że na prawdę są ludzie, którzy widzą więcej niż czubek własnego nosa i w miarę możliwości chcą pomagać innym

Dziękuję, bardzo dziękuję jesteście wspaniała i dodajecie wiery w ludzi
Przepraszam za post pod postem ale nie potrafię ich złączyć, choć się starałam...ach taka gapa ze mnie...
adzia281186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 19:02   #450
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Adzia, koniecznie załóż konto, a jak o zrobisz - napisz
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.