Smutne Święta - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-25, 14:25   #31
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Smutne Święta

Za bardzo komplikujesz
Chcesz znim porozmawiać: zadzwoń.
Możliwe, że nie chciał wczoraj rozmawiać z przyczyn, których ujawnić nie chciał.
To znaczy, że nie znasz swojego TŻ aż tak jak ci się wydaje. Na pewno warto porozmawiać
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 14:32   #32
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
Czy nie byłoby Ci przykro wiedząc że Twój TŻ nie ma nawet 2 minut żeby Ci powiedzieć "Wesołych Świąt", bo mu się spać zachciało?
Jakoś mam wrażenie, że później miałabyś żal do swojego faceta, że powiedział Ci tylko 'Wesołych Świąt'
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 15:23   #33
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Smutne Święta

przesadzasz.. trzeba było samej zadzwonic.
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 16:15   #34
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Smutne Święta

Przesadzasz.
Robisz z tych telefonicznych życzeń sprawę życia lub śmierci. I założę się, że Twój chłop nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ze robisz z tego powodu taki armagedon.
Mieliście sobie złożyć życzenia przed - nie wyszło, złóżcie po - jak chłop wróci i staniecie twarzą w twarz.
Wg mnie takie życzenia będą lepsze niż przez telefon.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-12-25 o 16:17
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 16:24   #35
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Życzenia jej złożył, smsem, bo może u nich jest taka tradycja. Skoro u autorki jest inna to niech ja kultywuje. Ja nie wypisuje do znajomych i bliskich "dajcie znać sygnałem jak będziecie mieć chwile to wam złożę życzenia"-paranoja jakaś. Chcę złożyć to dzwonię, piszę smsa, wysyłam kartkę.
Dla mnie przesadzasz.
dokładnie
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 16:27   #36
siarczan_sodu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 015
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Już wiem po kim odziedziczyłaś egocentryzm.

W tym momencie, to Ty przesadzasz
__________________
it's over.
siarczan_sodu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 16:38   #37
zlemistrasznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 296
Dot.: Smutne Święta

I to że mimo mojej proby kontaktu do tej pory się nie odzywa to tez moja przesada?
zlemistrasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-25, 17:09   #38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Smutne Święta

Jeśli cię to męczy, to zadzwoń sama. W czym widzisz problem?
Mamy tu wymyślać przyczyny jego (domniemanego) focha?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 17:38   #39
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
I to że mimo mojej proby kontaktu do tej pory się nie odzywa to tez moja przesada?
znajdż sobie jakieś zajęcie, żeby o nim nie mysleć i nie martwić się, że się nie kontaktuje. Książka, film?
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 17:42   #40
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Smutne Święta

Przesadzasz.
Faktycznie może był skrępowany czyjąś obecnością, nie miał warunków do składania osobistych życzeń, a Ty robisz wyrzuty smutnym głosem i tragizujesz.
Daj spokój, pewnie zadzwoni, jak będzie miał chwilę i już.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 18:02   #41
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez zielonooka niewiasta Pokaż wiadomość
szczerze? Twój chłopak zachował się jak ostatni prostak, u mnie by takie coś nie przeszło.... też bym się nieźle wkurzyła. Widać ma Cię głęboko w poważaniu. Tyle w temacie

jasne i na pewno jej nie kocha, bo facet był zmęczony i nie miał siły gadać.

moim zdaniem autorka powinna z nim zerwać, zlinczować i opluć, bo facet cham i świnia jakich mało.wstyyyyyyyyyd.



dzizas!

edit. jeśli to miałabyć ironia, to przepraszam za powyższego posta.
__________________

Edytowane przez suszarka
Czas edycji: 2010-12-25 o 18:16
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-25, 18:13   #42
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Smutne Święta

Autorko - Przesadzasz.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 18:19   #43
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Smutne Święta

Jak dla mnie nie przesadzasz, generalnie ja tam wymagam od faceta szacunku. Święta traktuję zbyt poważnie, że by ktoś, kogo nazywam Towarzyszem Życia napisał mi smsem życzenia ot tak, na odwal się. Tak to sobie może do znajomych pisać, nie do mnie, dla mnie takie życzenia są ważne i on, na szczęście, o tym wie.

A poza tym sorry, NIE WIERZĘ, że przez cały dzień nie znalazł nawet chwili na telefon do podobno ukochanej osoby.

Ale ja to ja, mój facet mimo że SAM przygotowywał Wigilię dla całej rodziny i naprawdę miał zapieprz od 5 rano, to jednak dzwonił kilkakrotnie i jeszcze prosił mnie, bym przekazała telefon kolejno mamie i babci, żeby mógł osobiście im złożyć życzenia.

To się kultura nazywa, ale cóż, inna sprawa, że my ogólnie SMSów do siebie nie piszemy, tylko dzwonimy.


Ja bym na twoim miejscu zadzwoniła teraz do niego i zwyczajnie, spokojnie porozmawiała o całej sytuacji. Faceta usprawiedliwiać nie chcę, niby Święta rodzinne, pojawiają się takie argumenty, że może u niego w zwyczaju jest spędzać Wigilię z bliskimi, ale własna dziewczyna to co, przechodzień na ulicy? Też powinna być mu bliska, tym bardziej, że w różnych miejscowościach mieszkają.


Poza tym sorry, chłop jakoś nie krępuje się u panny sypiać, jedzonko od mamusi dziewczyny bierze radośnie, bo sam sobie gotować nie bedzie, obiadki wpieprza, a nie znalazł 3 minut na to, by rodzicom dziewczyny życzenia na święta złożyć? Żenada.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:27   #44
TheBlackCat
Raczkowanie
 
Avatar TheBlackCat
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 88
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Jak dla mnie nie przesadzasz, generalnie ja tam wymagam od faceta szacunku. Święta traktuję zbyt poważnie, że by ktoś, kogo nazywam Towarzyszem Życia napisał mi smsem życzenia ot tak, na odwal się. Tak to sobie może do znajomych pisać, nie do mnie, dla mnie takie życzenia są ważne i on, na szczęście, o tym wie.

A poza tym sorry, NIE WIERZĘ, że przez cały dzień nie znalazł nawet chwili na telefon do podobno ukochanej osoby.

Ale ja to ja, mój facet mimo że SAM przygotowywał Wigilię dla całej rodziny i naprawdę miał zapieprz od 5 rano, to jednak dzwonił kilkakrotnie i jeszcze prosił mnie, bym przekazała telefon kolejno mamie i babci, żeby mógł osobiście im złożyć życzenia.

To się kultura nazywa, ale cóż, inna sprawa, że my ogólnie SMSów do siebie nie piszemy, tylko dzwonimy.


Ja bym na twoim miejscu zadzwoniła teraz do niego i zwyczajnie, spokojnie porozmawiała o całej sytuacji. Faceta usprawiedliwiać nie chcę, niby Święta rodzinne, pojawiają się takie argumenty, że może u niego w zwyczaju jest spędzać Wigilię z bliskimi, ale własna dziewczyna to co, przechodzień na ulicy? Też powinna być mu bliska, tym bardziej, że w różnych miejscowościach mieszkają.


Poza tym sorry, chłop jakoś nie krępuje się u panny sypiać, jedzonko od mamusi dziewczyny bierze radośnie, bo sam sobie gotować nie bedzie, obiadki wpieprza, a nie znalazł 3 minut na to, by rodzicom dziewczyny życzenia na święta złożyć? Żenada.
DOKŁADNIE!
Zawsze, nawet gdy przygotowuje się Wigilię, można znaleźć w ciągu dnia parę minut, żeby napisać do ukochanej czy ukochanego.
Ja z TŻ mam ciągły kontakt i po prostu odpisujemy sobie czy oddzwaniamy gdy akurat znajdziemy chwilę. I choćby nie wiem jak ciężki był dzień, to w końcu ta chwila się znajdzie - i nawet jeśli jest to krótka rozmowa to robi się cieplej na sercu bo pamiętał, bo chciał, bo ZNALAZŁ ten czas, pomimo że było ciężko.
I ja robie tak samo.

Z moim TŻ myśleliśmy, że złożymy sobie życzenia następnego dnia, bo pierwszy zarezerwowany dla rodziny. Ale wyszło tak, że ja chciałam iść na pasterkę, a TŻ w środku nocy, nawet nie proszony przeze mnie o to, przyjechał, bo chciał spędzić czas ze mną. A był i zmęczony (kładł się spać, gdy mu napisałam, że ja idę na pasterkę ) i wcale tak blisko nie miał. Po prostu trochę dobrej woli i wszystko jest możliwe.

Po prostu są takie dni jak Wigilia, urodziny, rocznice... kiedy wypada się postarać, pokazać, że mimo zmęczenia, braku czasu, chcemy drugiej osobie sprawić radość. Jeśli autorce zależało na tych życzeniach to jej facet powinien przynajmniej przed tym snem z nią pogadać. Nie rozumiem, w całym domu, w każdym kącie byli ludzie, że absolutnie nie mógł rozmawiać?

Przykre jest to, dziewczyny, że wy nawet nie wymagacie, żeby faceci się postarali CHOCIAŻ w taką Wigilię. Wszyscy przecież spędzają święta z rodziną przy stole. Dlaczego jedni znajdują pare minut, żeby się odezwać a inni ani sekundy? Nie rozumiem oburzenia i usilnego szukania usprawiedliwień dla faceta. Jeśli facetowi zależy to ZAWSZE znajdzie sposób.

Droga Autorko, nie przesadzasz. Twój facet potraktował Cię jak jedną z wielu znajomych. Ja bym nie zniosła takiego traktowania ze strony TŻ, bo tak może Cie potraktować jakiś tam kolega. Od TŻ wymaga się jakby więcej. Tyle w temacie.
TheBlackCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:33   #45
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Smutne Święta

Ludzie, ale oni są ze sobą tylko 10 miesięcy... Niektórzy po takim czasie się nawet na miłosne wyznania nie zebrali, a niektórzy traktują dziewczynę jako lepszą wersję koleżanki. LUŹNO bo i związek jest jeszcze luźny. I tutaj to trochę tak wygląda z jego strony. Dobrze, czy źle. Nie mi oceniac.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:41   #46
zlemistrasznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 296
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Ludzie, ale oni są ze sobą tylko 10 miesięcy... Niektórzy po takim czasie się nawet na miłosne wyznania nie zebrali, a niektórzy traktują dziewczynę jako lepszą wersję koleżanki. LUŹNO bo i związek jest jeszcze luźny. I tutaj to trochę tak wygląda z jego strony. Dobrze, czy źle. Nie mi oceniac.
No dobrze...ale to chyba powinno iść jakoś w parze. Jak ktoś po 10 miesiącach ma związek bez wyznań to ok. Ale jak ktoś ma związek z wyznaniami, wspólnymi wyjazdami (równiez dłuższymi zagranicznymi), nocowaniem u siebie (nawet kiedy sa moi rodzice w domu), przychodzeniem na rodzinne obiadki.... to jest to normalne?

Rozumiem traktowanie w Święta jak koleżankę jeśli caly związek tak wygląda.... Ale jesli wygląda jak prawdziwy związek? Ba ja to się czasem czuję jak w starym dobrym malżeństwie...
zlemistrasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:46   #47
pabi28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 552
Dot.: Smutne Święta

A czy nie lepiej po prostu Droga Autorko gdy TZ wróci wyjaśnić sobie jak ważne są dla ciebie życzenia od bliskiej osoby i że same "wesołych świąt' Ci nie wystarczy tylko pragniesz czegoś osobistego. Dla każdego życzenia mają inny wymiar, może dla niego nie są one aż tak ważne, był zmęczony, nie dotarło do niego że jest Ci przykro. Jedna osoba znajduje czas żeby co chwile dzwonić to swojego partnera/partnerki innym aż tak to potrzebne nie jest tym bardziej, że on rodziców ma daleko i teraz ten krótki czas poświęca im. Ty poczułaś się urażona, on ma inne priorytety świąteczne i chyba nie ma co się więcej wywodzić. Porozmawiaj z nim, wytłumacz jak Ty to czujesz i tyle.
__________________
On ci się przygląda tak intensywnie, jakby był twoim ochroniarzem, gotowym w każdej chwili osłonić cię własnym ciałem przed strzałem, czy coś w tym rodzaju...



Edytowane przez pabi28
Czas edycji: 2010-12-25 o 19:48
pabi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 22:07   #48
hors de prix
Raczkowanie
 
Avatar hors de prix
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 437
Dot.: Smutne Święta

moim zdaniem nie przesadzasz, ale wigilia wigilią, życzenia życzeniami, poglądy będą różne. ale to co napisałaś tutaj mówi samo za siebie:
Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
miałam operację, a mój TŻ dzień po operacji dopiero o 22 wysłał smsa dokładnie o treści "jak sie masz?"
tak w ostateczności (jeśli ma się wyjątkowo zabiegany dzień) można potraktować dobrą znajomą/koleżankę. nic nie wskazuje na to, że jesteś jego miłością, a przeżywasz to wszystko jakby tak było. według mnie szkoda twojego czasu na te rozmyślania o nim, bo on cię po prostu nie traktuje tak poważnie jak ty jego. jak dobrą znajomą i tyle.
__________________
Będę Cię kochać do końca życia.
A jeżeli jest coś potem, będę Cię kochać także po śmierci.
Czy mnie rozumiesz?
hors de prix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 01:06   #49
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: Smutne Święta

Osobiście to bym to olała, czy rozmowa czy sms, bo ja to i tak jakoś świąt specjalnie nie przeżywam. My z chłopakiem wysłaliśmy sobie smsa, potem gadalismy przez tel ale już życzeń nie składaliśmy ponownie

Ale potrafie zrozumieć, że komuś na tym zależy. Pomijając już to, że autorka mogła zadzwonić w ciągu dnia (chociaż Tż smsów nie przeczytał, bo był zajęty, wiec i tak by sie nie dodzwoniła) to uważam, że o tej 24 mogli pogadać minutke, skoro jej tak bardzo zależało. A poza tym to nie wierze, ze nie można znaleźć w ciagu dnia kilku minut na telefon, no bez przesady

---------- Dopisano o 02:06 ---------- Poprzedni post napisano o 02:03 ----------

Możesz mu powiedzieć, że trochę Cię to dotknęło, ale ja bym się nie rozwodziła nad tą sytuacją na Twoim miejscu, bo pokłócicie sie za chwilę o bzdure. Jeżeli Cie kocha, to życzy Ci "najlepszego" każdego dnia, nie tylko w Święta. A słowa to i tak tylko słowa
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-26, 01:19   #50
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Nic mnie tak nie denerwuje, jak mówienie o rodzicach chłopaka, z którym się jest kilka miesięcy: teściowie, przyszli teściowie, potencjalni teściowie itd.
Moze meliski?
Notabene, uwazam, ze to wstyd, zeby w dzisiejszych czasach nie zrozumiec prostego wyrazu po lacinie. Nikt tu Horacego nie cytuje. Dziewczyna nie nazwala tych ludzi tesciami, ale quasi tesciami. Nijak wiec to sie do Twojej "riposty" nie ma. Czepiasz sie po prostu kogos niepotrzebnie.

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Jest z nią 10 miesiecy. Nie dziwię się, że nie czuje się w potrzebie traktowac jej rodziny jak własnej, dzwonic pół dnia z życzeniami, wysyłac kartki i może prezenciki posyłac. To mój Tż już całkiem niewychowany bo 2,5 roku razem, zaręczeni, a nie dzwoni specjalnie w wigiilię by przyszłym teściom złożyc życzenia. Nie ma takiej potrzeby najzwyczajniej w świecie. Przyjeżdża w drugi dzień świąt, to także łamie się opłatkiem tylko ze mną. Reszcie ewentualnie powie że wesołych świąt, czy miłych dni świątecznych, choc nie zawsze. Ja robię podobnie. Nikt nas za niewychowanych chamów nie ma
Posłał jej życzenia a potem nie mógł rozmawiac. To nie jedo wina, że dziewczyna rzuca wielkim fochem jak jeden dzień nie zawiśnie z nią na telefonie. Jak się nie odezwie całe święta no to ok, nieładnie i niegrzecznie, ale bez przesady.

No tak jest się z czego cieszyc
Ja bym z takiego "dzentelmena" zadowolona nie byla. Jestescie 2,5 roku razem, do tego zareczeni a nawet chlopak zyczen nie zlozyl rodzicom bo "potrzeby nie ma". Dla mnie to klasycznym chamidlem zalecialo. Jak widzisz kazdy jednak lubi co innego. Twoj zwiazek standardow nie wyznacza. Dziewczyna miala prawo poczuc sie urazona. Nie powinnas rowniez obrazac ani jej, ani jej mamy imputujac im obu egocentryzm.

---------- Dopisano o 02:19 ---------- Poprzedni post napisano o 02:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość

Poza tym sorry, chłop jakoś nie krępuje się u panny sypiać, jedzonko od mamusi dziewczyny bierze radośnie, bo sam sobie gotować nie bedzie, obiadki wpieprza, a nie znalazł 3 minut na to, by rodzicom dziewczyny życzenia na święta złożyć? Żenada.
Zgadzam sie.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-12-26 o 01:20
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 01:19   #51
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Już wiem po kim odziedziczyłaś egocentryzm.
Jej to chociaz wysłał smsa, dla mnie to jest ok, ale według mnie wypadałoby się w jakiś sposób skontaktować z rodzicami dziewczyny. No bez przesady, skoro u nich nocuje, je obiadki, kanapeczki dostaje i generalnie dobrze się znają.... Ale pewnie On po prostu nie jest świadomy, ze to ma dla Ciebie takie znaczenie.
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 01:51   #52
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Ale ja to ja, mój facet mimo że SAM przygotowywał Wigilię dla całej rodziny i naprawdę miał zapieprz od 5 rano, to jednak dzwonił kilkakrotnie i jeszcze prosił mnie, bym przekazała telefon kolejno mamie i babci, żeby mógł osobiście im złożyć życzenia.

To się kultura nazywa, ale cóż, inna sprawa, że my ogólnie SMSów do siebie nie piszemy, tylko dzwonimy.
nienienie. to się nazywa ZWYCZAJ

naprawdę, dla faceta to, że - cytuję autorkę - 'TŻ napisał (będąc w drodze do domu), że nie złożyliśmy sobie jeszcze życzeń....i napisał SMSEM "Wszystkiego najlepszego na Święta".'
MOŻE zostać uznane za coś hm, ujmijmy to satysfakcjonującego dla obu stron [uznane przez niego w sensie] i ja nie widzę tu nic dziwnego. może dla niego po prostu 'życzenia świąteczne' to są gadki szmatki i woli po całym ambarasie zadzwonić na spokojnie i pogadać normalnie nie wplątując w to żadnych wszystkiego najlepszego zdrowia szczęścia pomyślności i innych takich. mniemam że autorka spędzała z tżtem mnóstwo czasu przed świętami, może on po prostu teraz wolałby wykorzystać na maxa czas z rodziną bo przecież wie, że po świętach znowu będzie miał autorkę na co dzień?

moim zdaniem autorko nakręciłaś się niepotrzebnie i facet mógł normalnie nie skumać o co ci chodzi. ja to widzę tak - ty od niego czegoś oczekiwałaś tylko on się o tym nie dowiedział. z resztą zadzwoń do niego sama i pogadajcie i sobie wszystko wyjaśnijcie bo od takiego gdybania na forum i tak nic nie wyniknie.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 02:14   #53
Vinanti
Raczkowanie
 
Avatar Vinanti
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 355
Dot.: Smutne Święta

*
__________________


Edytowane przez Vinanti
Czas edycji: 2010-12-31 o 10:33
Vinanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 02:33   #54
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Smutne Święta

Cytat:
Napisane przez Vinanti Pokaż wiadomość
Może zwyczaj, może kultura, jednak dla mnie bardzo niekulturalnym jest niezłożenie życzeń najbliższej rodzinie swojej partnerki. Zwłaszcza, że nie ma tu żadnych różnic wyznaniowych czy kulturowych. Jakoś brać obiadki potrafi, a odwdzięczyć się zwykłą pamięcią podczas Świąt już nie łaska?

Nie było to ładne zachowanie zarówno wobec swojej dziewczyny, jak i jej mamy. Jak ktoś nie chce, to nie dzwoni, jak chce, to będzie potrafił znaleźć w ciągu dnia/wieczora/nocy minutę na złożenie życzeń zwłaszcza, że wie, że partnerce zależy.
tak, jak sama napisałaś - jak ktoś nie chce to nie dzwoni. a nie chcieć można dlatego, że nie czuje się takiej potrzeby i nie wie, że partnerka taką potrzebę czuje.


ja życzeń rodzinie tżta nie składam jeżeli nie widzę ich osobiście w bliskiej okolicy świąt. jestem z facetem niedługo już 5 lat i nigdy nie dzwoniłam do matki czy ojca tżta po cokolwiek i myślę że jakbym do nich zadzwoniła złożyć im życzenia to chyba by stwierdzili, że coś mnie boli. i w drugą stronę działa to tak samo i o dziwo wszyscy się szanują, traktują poważnie i są zadowoleni z obecnej sytuacji. naprawdę, to że u was coś jest normą to nie znaczy że wszyscy tak muszą.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 04:53   #55
Vinanti
Raczkowanie
 
Avatar Vinanti
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 355
Dot.: Smutne Święta

*
__________________


Edytowane przez Vinanti
Czas edycji: 2010-12-31 o 10:33
Vinanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 07:00   #56
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Smutne Święta

O co Ci tak naprawdę chodzi? O to, że nie złożyliście sobie telefonicznie życzeń (to jest akurat błahostka) czy o to, że po prostu poczułaś się nie aż tak ważna dla niego jak on dla Ciebie? Bo mnie się wydaje, zabolało Cię to, że potraktował Cię jak osobę z kręgu tych "nienajbliższych" czyli którą można zająć się później (z najbliższymi spędza Święta i musi mieć dla nich czas, Tobie może go poświęcić jak już będzie miał wolną chwilę). Możliwe że przesadzasz, a możliwe że masz nieco innego oczekiwania co do waszego związku. Tak czy siak denerwowanie się na niego niewiele pomoże, możesz co najwyżej porozmawiać z nim już po świętach i zapytać o co chodziło (może faktycznie był padnięty albo miał sprzeczkę podczas Świąt?) i spróbować mu wytłumaczyć dlaczego Cię ta sprawa zdenerwowała. A powody do irytacji masz, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi powyżej odnośnie tego jak Cię potraktował po Twojej operacji.

Swoją drogą, długość Twojego związku nie ma tu żadnego znaczenia, bo znam paroletnie związki, w których ludzie się nigdy nie będą umieli tak poważnie traktować jak ludzie innych w poważnych parumiesięcznych związkach. Na takie rzeczy nie ma reguły.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2010-12-26 o 07:10
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 08:31   #57
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Smutne Święta

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;23980132]Moze meliski?
Notabene, uwazam, ze to wstyd, zeby w dzisiejszych czasach nie zrozumiec prostego wyrazu po lacinie. Nikt tu Horacego nie cytuje. Dziewczyna nie nazwala tych ludzi tesciami, ale quasi tesciami. Nijak wiec to sie do Twojej "riposty" nie ma. Czepiasz sie po prostu kogos niepotrzebnie.[/QUOTE]

Lol... Generalnie ja rozumiem co oznacza słowo quasi, studiując prawo ciężko by było nie wiedziec. I mój komentarz w dalszym ciągu ma sens. Należało po prostu napisać: rodzice mojego chłopaka. I tyle.



Cytat:
Ja bym z takiego "dzentelmena" zadowolona nie byla. Jestescie 2,5 roku razem, do tego zareczeni a nawet chlopak zyczen nie zlozyl rodzicom bo "potrzeby nie ma". Dla mnie to klasycznym chamidlem zalecialo. Jak widzisz kazdy jednak lubi co innego. Twoj zwiazek standardow nie wyznacza. Dziewczyna miala prawo poczuc sie urazona. Nie powinnas rowniez obrazac ani jej, ani jej mamy imputujac im obu egocentryzm.


Ja nie mówię, że mój związek wyznacza standard. Pokazuje jedynie, że nie trzeba mieć potrzeby wydzwaniać w wigilię przed karpiem i składać życzeń. Zwykle jak Tż przyjedzie w jakiś dzień świąt to życzy rodzicom wesołych ja podobnie. I spokojnie odbywa się bez życzeniowej litanii przez telefon. Póki co mama nad barszczem w wigilijną kolację nie płakała jaki to mój narzeczony niewychowany bo z życzeniami nie zadzwonił.

No a u autorki wygląda to mniej więcej tak, że on ją traktuje bardziej jak dobrą koleżankę, fajne urozmaicenie w życiu, spoko odskocznię, ale nikogo na poważnie, nikogo kto jest mu tak bliski by było ważne pogadać w święta, dowiedzieć się jak się czuje po operacji czy w chorobie. Bywa.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 09:07   #58
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Smutne Święta

A mimo, że ja nie jestem taką panikarą i nie wymagam od faceta składania życzeń mi i mojej rodzinie w jakiejkolwiek formie, to wydaje mi się, że z chłopakiem autorki coś jest nie tak. To dziwne zachowanie, nie znalazł przez TAK DŁUGI okres czasu ani momentu, żeby zadzwonić? Nie wróżę wam przyszłości. Skoro nie zadzwonił, to nie chciał zadzwonić. Nie wiem co trzeba robić, żeby NIE MÓC zadzwonić. Ja nawet jak jestem mega zarobiona i nie mam w rąk włożyć to zawsze znajdę chwilkę na napisanie chociaż smsa, to trwa pół minuty, a rozmawiać też nie trzeba pół dnia, wystarczy krótko.
Moim zdaniem mógł, ale nie chciał.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 09:59   #59
zlemistrasznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 296
Dot.: Smutne Święta

Dzięki za odpowiedzi

Temat w sumie można zamknąć. Mój TŻ postanowił zerwać ze mną. W pierwszy dzień świąt, ładny prezencik? Bo jak powiedział "nie jestem widocznie tym kogo szukasz skoro masz pretensje"...

No to mam święta.
zlemistrasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 10:41   #60
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Smutne Święta

Autorko - bardzo mi przykro..
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.