Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-21, 10:34   #1171
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez mysiuniunia Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie dotyczace cen u mnie aparat kosztuje 1000zl ale przeciez nie placimy tylko za aparat, ile kosztuja te zdjecia co sie robi wczesniej, jak sie zdejmie juz aparat, to trzeba zalozyc jakis retencyjny chyab tak to sie nazywa to ile on jeszcze kosztuje? czy placi sie jezeli na przyklad zgubi sie cos tam od aparatu? i ogolnie prosze o podanie orientacyjnych cen takich dodatkowych rzeczy
u mnie aparat kosztuje 1500 jeden. 600zł hyrax i 150zł wymiana łuku a retencyjne 300zł jeden
a jezeli coś zgubisz lub ci odpadnie to to nie twoja wina tylko wadliwego sprzętu lub spartaczona robota orto mi jedna blaszka z pierścienia odpadła (ta taka co jest pomiędzy tymi dwoma 'rulonikami' co to wystają z tym takim 'haczykiem') to mnie nie opieprzyła ani nie kazała płacić za 'naprawę' tylko drucikiem przymocowała i powiedziała ze przy wymianie łuku mi to wymieni. I tez jak mi zamek ostatnio odpadł to go tylko zdjęła i nic nie mówiła


a ja mam pytanie do ludzi którym już zdjęto aparat. czy ona go potem wyrzuca czy co z nim robi? i na przykład jak w przyszłości nie daj boże znów mi się zęby skrzywią to musze kupić nowy aparat za 3000zł czy ona mi ten stary naklei?
devi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 13:11   #1172
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Jaki stały aparat?

hej, nie wiem czy w dobrym wątku piszę, ale czy któraś z wizażanek spotkała się z prostowaniem (moze być chirurgicznie) jednego zęba? Jeżeli tak to w jakiej cenie? wiem ze takie coś jest możlwe, bo dendystka mi powiedziała, nie znała ceny, a bardzo mi zalezy na wyprostowaniu górnej 2 bo jest bokiem do widza
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 13:26   #1173
magda_aparatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 901
GG do magda_aparatka
Dot.: Pytanie do noszących stały aparat

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
Hej. Ja tydzien temu dopiero miałam załozone te gumki separacyjne na 6. Czy tez tak mialyscie, ze zeby niesamowicie bola, jakby mialy zaraz powypadać i czy powykrzywiały sie wam gorzej niz były?
ja mam teraz separacyjne zalozone, bo mi z jednej strony sie odkleila obręcz...boli boli...ale tylko kilka dni...nie powykrzywialo sie nic :P
bedzie dobrze...powodzenia wam zycze w noszeniu ... czasem trzeba miec cierpliwosc
__________________
poldi & basti & DFB team

FC BAYERN - Stern des Südens


magda_aparatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 15:30   #1174
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
hmm a te druciki CI sama ortodontka zalozyla, czy ja poprosiłaś? bo ja mam białe gumeczki, na szczęscie po 3 tyg jeszcze nie są żółte

Pozdrawiam
Mi właśnie zżółkły po miesiącu i wyglądało to nie za fajnie (palaczka jestem ), więc stwierdziłyśmy z orto, żeby założyć druciki takie cieniutkie naokoło zamków, bo same zamki są przezroczyste ale wogóle nie żółkną Różnica minimalna, drucików praktycznie nie widać, są takie cieniutkie Jutro ide do orto coby mi obkręciła tego zamka...
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 17:01   #1175
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: Jaki stały aparat?

Emka podnioslas mnie trochę na duchu, ale wiedzialam juz w większosci o tym. Wiem, że mam jakis problem ze zgryzem, ale tak ogólnie patrzac na moje zęby to wyglądają rowno i zgryz tez . Dokładnie nie wiem o co chodzi mojej ortodontce i to mnie nurtuje. Dlatego zamierzam zapytac sie jej wszystkiego dokładnie na temat tej góry, jaki efekt tego będzie itp. Mam nadzieje,że to mi trochę rozjaśni
aniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 19:43   #1176
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Dziś mnie pozbawiono kolejnego ZDROWEGO zęba ciężko mi się z tym pogodzic, że musze mieć wyrywane zdrowe i piękne zęby po to żeby wyprostowac pozostałe. Mam juz obsesje na punkcie zębów
Na górę zakładam aparat za 3 tygodnie...
Jeszcze tylko 1 ząbek do usunięcia.

No i mam pytanie. Dół mam już prosty tylko teraz mi pozostały szpary po piątkach. Orto mi będzie cofać przednie zęby czy tylne pchać do przodu żeby te szpary zniknely??
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 08:34   #1177
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Od wczoraj, oficjalnie dołączyłam do grona "aparatek". Nie jest ta najgorzeje, ale mam straszne rany w buzi i to nie tylko od samego aparatu, ale jeszcze od "czegos" czym babka rozchylala mi usta - okropienstwo.
Dzieki za rady, bo wosk naprawde ratuje mi zycie, ale moze znacie jeszcze jakies "magiczne sposoby"?

I moj najwiekszy problem, ktory rozbawia wszystkich dookola - nie umiemi jesc z tym zelastwem na zebach!! Nie umieim normalnie gryzc. Czy tez tak mieliscie na pocztaku?
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-22, 08:46   #1178
Blacki
Raczkowanie
 
Avatar Blacki
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 118
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez kroolik125 Pokaż wiadomość
I moj najwiekszy problem, ktory rozbawia wszystkich dookola - nie umiemi jesc z tym zelastwem na zebach!! Nie umieim normalnie gryzc. Czy tez tak mieliscie na pocztaku?
Chyba każdy ten problem miał, ja przynajmniej tak i nie znalazłam na niego żadnego cudownego sposobu. Zresztą to samo mija po 2-3 dniach. Ja nie mogłam jeść jak miałam trzy zamki i pierścienie, a dzisiaj zakładam resztę zamków więc wolę nie myśleć co będzie teraz :/ Ale wytrzymam bo się strasznie nakręciłam na ten aparacik.
Blacki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 10:57   #1179
cobi86
Raczkowanie
 
Avatar cobi86
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 126
GG do cobi86 Send a message via Skype™ to cobi86
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
u mnie aparat kosztuje 1500 jeden. 600zł hyrax i 150zł wymiana łuku a retencyjne 300zł jeden
a jezeli coś zgubisz lub ci odpadnie to to nie twoja wina tylko wadliwego sprzętu lub spartaczona robota orto mi jedna blaszka z pierścienia odpadła (ta taka co jest pomiędzy tymi dwoma 'rulonikami' co to wystają z tym takim 'haczykiem') to mnie nie opieprzyła ani nie kazała płacić za 'naprawę' tylko drucikiem przymocowała i powiedziała ze przy wymianie łuku mi to wymieni. I tez jak mi zamek ostatnio odpadł to go tylko zdjęła i nic nie mówiła


a ja mam pytanie do ludzi którym już zdjęto aparat. czy ona go potem wyrzuca czy co z nim robi? i na przykład jak w przyszłości nie daj boże znów mi się zęby skrzywią to musze kupić nowy aparat za 3000zł czy ona mi ten stary naklei?
Mi zdjęto aparat 3 lata temu i kobitka go wyrzuciła. Po odczepieniu nie nadaje sie już do ponownego użycia. Zęby na dole tylko lekko "pofalowały" ale sie nie krzywią Podejrzewam że to ich "pofalowanie" jest spowodowane zbyt krótkim noszeniem retencyjnych
cobi86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 11:42   #1180
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez kroolik125 Pokaż wiadomość
Od wczoraj, oficjalnie dołączyłam do grona "aparatek". Nie jest ta najgorzeje, ale mam straszne rany w buzi i to nie tylko od samego aparatu, ale jeszcze od "czegos" czym babka rozchylala mi usta - okropienstwo.
Dzieki za rady, bo wosk naprawde ratuje mi zycie, ale moze znacie jeszcze jakies "magiczne sposoby"?

I moj najwiekszy problem, ktory rozbawia wszystkich dookola - nie umiemi jesc z tym zelastwem na zebach!! Nie umieim normalnie gryzc. Czy tez tak mieliscie na pocztaku?
Hmm ja po zalozeniu aparatu poszlam na zapiekankę, ale po jakiś 3 godzinach trudno mi było z bólu cokolwiek ugryźć. Teraz (tzn po 3 tyg ) jest juz ok i go zupełnienie czuję, ale uważam na to co jem, żeby nie kursować na przyklejanie zamków i nie narażać si na dodatkowe koszty

Zyczę Wam wszystkim Wesołych Świąt!!
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 12:06   #1181
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez .lonestar. Pokaż wiadomość
Mallutka w którym gabinecie zakładałaś aparat ?? Ja równiez z Częstochowy Poszukuje dobrego ortodonty...
ja zakladalam u dr Parchańskiego on ma prywatny gabinet na tym osiedlu na przeciwko os.Kukuczki (przepraszam ale nie mam pojecia jak ta ulica sie nazywa )

Cytat:
a tak w ogole to ile masz lat i ile nosilas swoj aparat?
elwirko mam 22lata, a swoj aparat wciaz nosze
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-22, 17:59   #1182
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ach, nie ma za co dziękować . Cieszę się z Twojej decyzji. A co do piaskowania, to nie trzeba go wykonywać regularnie, tylko jak zajdzie potrzeba. Zresztą jak do tej pory nie potrzebowałam piaskować aparatu, bo jak napisałam we wcześniejszym poście nie mam problemu z żółknięciem zamków. Może dlatego, że czasem myję zęby pastą wybielającą? Pozdrawiam .
A ktoś mi powiedział ze jak sie piaskuje aparat to on szybciej żółknieje....ale nie wiem czy to prawda...
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 20:11   #1183
www
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 140
Stały aparat ortodontyczny na raty?

Orientuje się ktos czy jest taka możliwość?
www jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 20:51   #1184
madzia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Cytat:
Napisane przez inaxx Pokaż wiadomość
Aparat najcześciej nosi sie na dwóch szczękach co pozwala na idealne zgranie góry z dołem ale można nosić też na jednej z tym że nie wiem na 100% ale jeśli chodzi o dół to chyba w tym przypadku konieczne jest zalożenie również góry. Jeśli cos jeszcze cie interesuje pisz.


Nie trzeba nosic na gorze, poniewaz moja kolezanka wlasnie nosi tylko na dolnej. Pozdrawiam
madzia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 00:27   #1185
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja szczerze mówiąc od samego początku jem co chcem - słodycze, popcorn, wszystko. Jest mi troche dziwnie jesc, ale nie narzekam na żadne bóle.

Jedyna moja dolegliwoscią jest obcieranie sie języka i środka jamy ustnej (znaczy policzków) przez te glupie pierścienie i zamki . Ehh..

Ej, a jakie macie aparaty? Metalowe? Napiszcie.
aniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 08:50   #1186
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Przeźroczysty, porcelanowy (ale na początku stycznia się z nim żegnam )
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 09:57   #1187
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

www jasne, ze jest taka mozliwosc. Wydaje mi sie nawet ze wiekszosc wizazanek ma na tej zasadzie zalozony aparat
ja mam z moim zebologiem taki uklad ze przy kazdej wizycie po prostu place mu ile mam (oprocz kosztow wizyty) + przy zakladaniu aparatu musialam wplacic jakas wieksza kwote
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 10:47   #1188
www
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 140
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

A orientuje się może ktoś czy jest taka możliwość u dr-a Myrdy z Cz-wy?
www jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 13:13   #1189
cobi86
Raczkowanie
 
Avatar cobi86
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 126
GG do cobi86 Send a message via Skype™ to cobi86
Dot.: Jaki stały aparat?

OLEŃKA! Mnie po prawie każdej zmianie drutu zęby bolały... Szczególnie gdy drut był grubszy niż poprzedni. za każdym razem 2 -3 dni na jogurtach :P:

ANIAX! Po jakimś czasie nie będzie Cię już nic obcierać... Mnie przestało po około 2 mcah. Długo już nosisz aparat?
cobi86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-23, 15:53   #1190
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

U mojej orto. rowniez byla taka mozliwosc. Mysle, ze powinnas poprostu zapytac lekarza wtedy bedziesz miala pewnosci i wiedziala na jakich to dziala zasadach.
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 19:59   #1191
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

U mojej orto za pierwszy aparat trzeba zapłacić w całości a drugi można już wziąść na raty
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 21:06   #1192
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

A ja płaciłam na raty, bo szkoda mi było wydawać tyle kasy naraz .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 23:26   #1193
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: Jaki stały aparat?

No powiedzmy, juz cale 6 dni Ju teraz jest lepiej, ale jeszcze troche obciera.

A ty cobi86 jaki masz aparat ?
aniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-24, 12:42   #1194
cobi86
Raczkowanie
 
Avatar cobi86
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 126
GG do cobi86 Send a message via Skype™ to cobi86
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja już nie mam. 3 lata temu zostałam uwolniona :P Miałam metalowy.
cobi86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-24, 15:32   #1195
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

ja na górze mam przezroczysty, a na dole metalowy.

Jesli chodzi o jedzenie to nadal glownioe jogurty i kisiel, a z wigilijnych potraw to tylko specjalnie rozgotowane pierogi
ale wszyscy maja duzo radosci, gdy patrza jak smiesznie probuje jesc...mam nadzieje,ze jeszcze kilka dni i mi to przejdzie.

Najlepsze zyczenia dla wszystkich aparatek, co by sie nam szybko zabki prostowaly
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-25, 22:58   #1196
Sylwunia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

a macie może namiary na ortodonte( gdzie mozna zaplacic w ratach?)
Sylwunia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 14:18   #1197
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

Cytat:
Napisane przez Sylwunia88 Pokaż wiadomość
a macie może namiary na ortodonte( gdzie mozna zaplacic w ratach?)
Zalezy w jakim miescie...
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 15:25   #1198
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

ja także kupiłam swój na raty, na początku zapłaciłam 1000zł, a potem jeszcze przy czterach kolejnych wizytach po 250zł
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 20:20   #1199
olastudio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

Mi by zalezało na kontakcie w Warszawie,wiec jesli jest tu kto
olastudio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 20:22   #1200
olastudio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Stały aparat ortodontyczny na raty?

Mi by zależało na kontakcie w Warszawie,więc jeśli jest tu ktoś komu udało sie tak prosiła bym o namiar.Pozdrawiam
olastudio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.