Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 19:38   #1
sorga90
Przyczajenie
 
Avatar sorga90
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25

Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć?


Hey Mam pytanko - czy kondycja może sie pogorszyć tak dość drastycznie. Otóż byłam dzisiaj na treningu (body shape) po 2 mies. przerwie i po 30 min myślałam że zwymiotuję, musiałam przerwać na chwile. Po treningu wyszłam jakbym miała ciało z galarety - nogi i ręce mi sie trzęsły. Wcześniej byłam osobą dość aktywną fizyczną - trenowałam taniec, jeździłam dużo na rowerze... nawet byłam na biegach na 10km. Potem jak przestałam ćwiczyć na 3 miesiące, bo musiałam wyjechąć - przytyłam ok 10 kg . Gdy wrócilam zapisałam się na fitness i było wszystko ok. Też sie męczyłam, ale nigdy nie w takim stopniu. Trenowałam po 2-3h przez 4, lub 5 dni. + jazda na rowerze na trening. Jednak gdy znalazłam prace (praca siedząca) przestałam ćwiczyć. Zapisałam się znowu na fitness po 2 miesięcznej przerwie ...a tu takie coś, ze po 30 min wymiękam. Załamałam się. Głupio mi się strasznie zrobiło i straciłam chęci na dalsze treningi . Nie wiem jak mam w obecnej chwili poprawić kondycje, gdyż boje sie, że znowu wymięknę po 30 min. Może basen by był lepszy na obecną chwile? No i żeby kondycja az tak mi sie pogorszyła... ?


PS: Przepraszam za błędy.

Edytowane przez sorga90
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:41
sorga90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:12   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć?

Już dwa tygodnie wystarczą, żeby się w znacznym stopniu roztrenować. Ale jeśli przedtem przez długi czas byłaś aktywna, to wrócisz do formy znacznie szybciej niż gdybyś zaczynała od początku.
Basen raczej kondycji nie poprawi, co najwyżej samopoczucie.
Nie zniechęcaj się, ćwicz na początku ile możesz, za kilka treningów poczujesz poprawę kondycji, a w międzyczasie może chociaż szybkie marsze?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 13:56   #3
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć?

niestety mozna. Ja we wrzesniu bralam udzial w maratonie, kondycje mialam swietna, wiadomo, wytrzymalosc mialam super itd. Po maratonie najpierw zrobilam sobie tydzien przerwy ( tzn jakis maly bieg itd) a potem dopadlo mnie lenistwo. Jakis miesiac po , ledwo przebieglam 10k.tak wiec niestety jest to mozliwe, strasznie jest to demotywujace, ale nie poddawaj sie, zawsze warto sie ruszac
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 14:10   #4
Trumpet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć?

Kondycja i siła szybko wracają. Ja byłem załamany gdy ze względu chorobę musiałem przestać ćwiczyć na 3 tygodnie i pierwsze próby były załamujące. Ale po tygodniu wszystko wróciło do normy i poszło do przodu. Wracaj pomału do formy, nie forsuj się, a kondycja wróci szybciej niż zauważysz!
__________________
Audyt SEO Łódź
Trumpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 15:43   #5
sorga90
Przyczajenie
 
Avatar sorga90
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi . No cóż zostaje mi tylko wziąć sie za siebie i zacząć od nowa wyrabiać kondyje Mam nadzieje, ze tak jak mówicie szybo wrócę do formy I tym razem sie nie poddam :P.

Pozdrawiam serdecznie
sorga90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:51   #6
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Czy kondycja może sie tak nagle pogorszyć?

Tak, jak dziewczyny pisały - może
Do wakacji chodziłam na fitness 5 razy w tygodniu, czasem i po 3h za jednym "posiedzeniem", potem nabawiłam się kontuzji ręki, wróciłam po 3 miesiącach i ledwo przetrwałam rozgrzewkę .
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.