Blizny-wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-06, 23:07   #331
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: DELOXAR-żel na blizny

Hey

Osobiście to nie wiem czy w ogóle jest szansa na pozbycie się jakich kolwiek śladów no może prócz przebarwień oczywiście po dłuższym czasie stosowania- jakimi kolwiek maściami żelami etc ...
Może warto pomyśleć o peelingu mechanicznym takim jak Dermabrazja bądź wg mnie najlepsze rezultaty jednak przynieść może chemiczny na kwasach
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:05   #332
basinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 94
GG do basinka
Dot.: DELOXAR-żel na blizny

Dzięki ale nie taka odpowiedź mnie interesuje. Pytałam czy ktoś używał żelu Deloxar i nie interesują mnie inne metody ani rady.Chodzi mi tylko o ten żel!!!
basinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:17   #333
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: DELOXAR-żel na blizny

a ciesz się że w ogóle ktoś raczył odpisać :PPPP
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 17:19   #334
Kornelia_s
Przyczajenie
 
Avatar Kornelia_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Wklęsła blizna po ospie

Otóż prawie na środku czoła mam okrągłą, o średnicy ok. 0.5 cm wklęsłą bliznę. Jest to pozostałość po ospie, którą przechodziłam w wieku 6 lat. Niestety jest bardzo widoczna i w związku z tym mam pytanie - czy kiedy będę starsza (mam 15 lat), mogłabym ją jakoś usunąć?
Dodam, że przy okazji wizyty u p. dermatolog spytałam ją o to. Powiedziała, że nie ma szans na jej usunięcie - ale z drugiej strony ta kobieta sprawiała wrażenie, że niezbyt się zna na swym zawodzie. Nie będę się rozpisywać na ten temat, ale może istnieję nowe metody pozbywania się takich blizn?
Kornelia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 08:12   #335
Laurin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 40
Dot.: Wklęsła blizna po ospie

Ja ci nie pomoge bo nie wiem ale takze mam podobna blizne i sie nią nie przejmuje, nie jest jakos szczegolnie widoczna.
Laurin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 15:12   #336
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Wklęsła blizna po ospie

Podłączam się pod pytanie! Również mam taką wklęsłą bliznę po ospie, ale po lewej stronie nosa. Przestała mi już tak strasznie przeszkadzać, jestem jednak ciekawa czy można ją jakoś usunąć.
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 12:07   #337
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Wklęsła blizna po ospie

I ja się podłączam Mam bliznę po ospie na środku nosa (o zgrozo! ) i baaardzo chciałabym ją ,,zlikwidować''. Tylko jak? Contractubexem narazie smaruję ale nie widzę żadnej poprawy, więc chyba to bezsensu..
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 18:45   #338
kuba69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
blizny po raz wtóry ;)

no więc :)
mam kilka blizn na twarzy po usunietych znamionach, maja one 7 miesiecy i są czerwone i wklęsłe :) stosowałem do ich zmniejszenia/usuniecia/zblednięcia (przede wszystkim zblednięcia) juz no-scar, contractubex (tylko chwile bo strasznie mi sie czerwniły), płytki cica-care i efekty są znikome... teraz (od tygodnia) stosuje dermatix i narazie efektów też nie widze (wiem że tydzien to malo ale jestem strasznie niecierpliwy bo to blizny na twarzy...)
i pytanie moje brzmi, czy dermatix pomoze w "pozbyciu" sie takiego typu blizn ? to napewno nie są bliznowce, nigdy nie miałem z nimi problemów :) denerwuje mnie kolor tych blizn :/ czy w moim przypadku czas okaze sie jedynym skutecznym lekarstwem ? prosze, pocieszcie mnie ze dermatix pomoze predzej czy pozniej bo moja cierpliwosc i tak skromna jest juz powaznie nadszarpnięta...
pozdrawiam :)
kuba69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:47   #339
She_is_Gentle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: KRK bronowice ;]
Wiadomości: 221
Dot.: Wklęsła blizna po ospie

ja tez sie podpinam
mam az dwie na samym czole a na reszcie twarzy chyba ze 6 :P
slyszlaam ze to jakims laserem mozna usunac, ale nie wiem co i jak.
She_is_Gentle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:52   #340
She_is_Gentle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: KRK bronowice ;]
Wiadomości: 221
blizna po kolczyku w brwi

(szukalam podobnego tematu, ale byl tylko o bliznach po ospie)

no wiec kilka lat temu mialam przekluwana brew.
jak go wyjelam to zrobila mi sie paskudna blizna... zeby to samaskowac przeklulam brew jeszcze raz (a co tam, podobaly mi sie kolczyki w tym miejscu ) moja skora tego nie wytrzymala, kolczyk po krotkim czasie olecial sam a blizna sie powiekszyla...

wiem, ze to byl glupi pomysl ale mialam wtedy 15 lat wiec w tym wieku ciezko to rozsadek....

teraz chcialabym sie tego pozbyc. czy jest to wogule mozliwe??
czy sa jakies preparaty ktore splycala tego typu blizny?

prosze o rade
She_is_Gentle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:19   #341
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: blizna po kolczyku w brwi

w aptekach można kupić maści które niwelują blizny , znajoma pozbyła się w ten sposób blizny na kolanie, jeżeli ci nie pomoże to warto spróbować dermabrazji albo lasera??? na twoim miejscu wybrałabym się do lekarza medycyny estetycznej , bo jezeli nie jest to duża blizna to napewno coś zaradzi.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 16:18   #342
She_is_Gentle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: KRK bronowice ;]
Wiadomości: 221
Dot.: blizna po kolczyku w brwi

dziekuje bardzo
popytam w aptekach.

a czy mozesz mi cos konkretnego polecic?
She_is_Gentle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 23:28   #343
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: blizna po kolczyku w brwi

niestety nie, ale zapytaj Pań w aptece napewno ci dobrze doradzą.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 15:23   #344
poziomka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 86
Bliny po ospie

Witam
Chciałam dowiedzieć się jakie są sposoby zlikwidowania blin po ospie wietrznej. Jakie są metody i koszty. Z gory dziekuje za odpowiedzi
poziomka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 08:39   #345
pelka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: blizny po ospie

też się dołączam do pytania osoby powyżej Jakie są koszty takiego zabiegu i gdzie można go wykonać?
pelka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:16   #346
Eselandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Unhappy Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Cześć
Zastanawiam się nad laserowym usuwaniem blizn i przebarwien (a właściwie brzydkich ciemnych plam ), które zostały na mojej twarzy po trądziku. Słyszałam, ze taki zabieg nie wszystkim pomaga... Miałam juz robione kiedys serię peelingów, ale nastapił u mnie nawrót trądziku i mam juz nowe przebarwienia. Peelingi dały dośc duże efekty, ale cała serie przyjmowałam przez 3 m-ce. Mam nadzije, ze efekty laseru bede mogła zobaczyć szybciej...
Moze macie jakieś doswiadczenia z laserowym usuwaniem przebarwien i podzilicie sie tym ze mna
Z góry dziękuję
Eselandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 12:12   #347
manilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Myślę, że warto spróbować laserowego peelingu. Efekt oczyszczenia porów będzie natychmiastowy, a z czasem szybko zaczną goić się blizny i przebarwienia. Trądzik zacznie zanikać. A po 3-4 zabiegach powinien zniknąć na stałe.
manilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 16:44   #348
Eselandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

A wiesz może ile kosztuje taki peeling laserowy??
Eselandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 07:33   #349
manilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Niestety nie wiem. Ciężko będzie również znaleźć gabinet, który zaoferuje Ci taką usługę. Wiem na pewno, że można to zorbić w Bydgoszczy i Gdańsku. Może również gdzieś w Warszawie, ale pewności nie mam.
manilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 13:54   #350
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Ceny za zabiegi laserowe (usuwanie blizn, przebarwień, rozszerzonych porów) są bardzo różne - za ten sam zabieg można zapłacić od 200 do 1000 zł. W Trójmieście przykładowo zabieg laserem erbowym (ja taki miałam) na policzki to koszt rzędu 200-300zł (cała twarz 400-500zł). Jednak nie wykonuje się tych zabiegów latem! Może powiedz, skąd jesteś, to będę w stanie coś Ci doradzić
Pozdrawiam
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 15:56   #351
Eselandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Świetnie sie składa, bo jestem z Gdańska

Wiem, że z tym zabiegiem bede musiała się wstrzymać do jesieni, ale chciałam juz się zorientowac w cenach (zeby odłozyć sobie wystarczająca ilośc pieniędzy) albo nawet umówić się na jakieś wstępne konsultację w tej sprawie.

A Ty byłaś zadowolona z efektów tego zabiegu laserem??
Może polecisz mi gabinet, w którym go wykonywałaś...

Pozdrawiam
Eselandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 16:12   #352
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Skoro z Gdańska, to jest w czym wybierać Osobiście korzystam z gabinetu Dermis (mają stronę internetową, warto zajrzeć, www.dermis.pl) Chodzę tam zarówno po porady dermatologiczne, jak również tam robiłam zabiegi - najpierw mikrodermabrazja, ale nie byłam zbytnio zadowolona z efektów, po prostu moje blizny potrądzikowe wymagały większej interwencji. 2,5 m-ca temu zdecydowałam się na laser erbowy - nie należy do przyjemnych zabiegów, a efekty są uzależnione od indywidualnych dolegliwości i właściwości skóry. Trzeba liczyć się z 5-6 dniowym wyłączeniem z życia, gdyż twarz jest bardzo czerwona i łuszczy się skóra niesamowicie. W 6 dniu zauważalny jest już nowy, supergładki naskórek (jak u niemowlaka!). Jestem zadowolona z efektów zabiegu, choć potrzebowałabym ich jeszcze kilku, niestety przyplątało mi się jakieś uczulenie, które dopiero teraz zwalczyłam, a jest już za późno na kolejny zabieg. Proponowałabym Ci umówienie się na konsultację, wtedy lekarz zaleci, ile u Ciebie potrzebnych by było zabiegów i będziesz w stanie wycenić sobie, ile to pieniążków Sama wizyta kosztuje 50zł, a zabig to tak jak wcześniej mówiłam, w zależności od powierzchni.
W razie innych pytań - pisz śmiało
Pozdrawiam
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 18:32   #353
Osa1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Question Blizny po trądzikowe

Dzień Dobry wszystkim jestem tu nowy hehe. Mam pytania chyba jak kazdy i oczekuję na tej stronce jakis sensownych podpowiedzi i porad.

Mam problem z bliznami po trądzikowymi nie wiem w jaki sposob to leczyc. Nie wiem czy isc do kosmetyczki czy moze samemu probowac sie jakos leczyc prosze o szybka odpowiedz
Dziękuje z góry
Osa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 10:47   #354
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: Blizny po trądzikowe

Ja tez mam ten sam problem mam nadzieje ze pomozecie
tylko ze ja mam dopiero 16 lat i tradzik jeszcze mi nie zszedl wiec nie wiem czy zaczac zajmowac sie bliznami juz teraz czy poczekac tak do 20? help
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 11:49   #355
Osa1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny po trądzikowe

Cześc. Po pierwsze nigdy nie choc na kosmetyczki na wysiskanie bo własnie od tego powstja bilzny ja byłem 4 razy i mam skutki wiec nie wysiskaj. To wiec tak najpierw sie zacznji leczyc a po skonczeniu leczenia dopiero sie zajmji bilznami jezeli jeszcze bedą . Nie wyciskaj bo to sie nie opłaca ale jezeli chcesz miec blizny to rob sobie . Ja własnie teraz sie smaruje kremikiem i powoli zchodza ale to trzeba czekac. A za 2 tyg. idę do kosmetyczki ale na pilingi chyba to sie tak nazywa cos takiego było. Więc życze powodzenia i nie wiciskaj jezeli nie chesz miec blizn bo ja wyciskałem i troche mam. PA z szacunkiem Grzes aha ja mam18lat
Osa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 11:09   #356
agaciulka
Raczkowanie
 
Avatar agaciulka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 99
Dot.: Blizny po trądzikowe

Oj mam ten sam problem. Mam już 22 latka a trądzik nie chce mnie opuścić ale ja jak mi sie poprawi pójde na mikrodermabrazję bo to jest podobno bardzo skuteczne, a przynajmniej mój kolega bardzo to chwali- na pewno nie pójdę do kosmetyczki tylko do lekarza medycyny estetycznej bo wtedy mogę liczyć no dobre efekty...
agaciulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:01   #357
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Question Blizny po usunieciu pieprzyków

Witam.Moje pytanie jest skierowane w szczegolnosci do lekarza,mianowicie - jakos pod koniec stycznia usuwalam pieprzyki na plecach (2 wypalalam a kilka nozem elektrycznym). Wszystko bylo w porzadku (liczylam sie z tym, ze proces gojenia sie trwa conajmniej rok), byly strupki, potem "normalne" slady - zaczerwienione. Kilka juz zorbilo sie mniej widocznych ale nie one sa moja zmora. Trzy slady (po najwiekszych pieprzykach) to nic innego jak po prostu zgrubienia (tez takie zarozowione) - jakos 1,5 temu mi sie zrobily..Zdziwilam sie bo na poczatku lepiej to wygladalo.Bylam ostatnio u lekarza dowiedziec sie co z tym robic bo balam sie, ze to jakies zrosty..Jednak on zaprzeczyl i kazal smarowac te miejsca mascia CONTRACTUBEX (nie wiem czy pisowania oryginalna) badz CEPAN.. Wolalabym jednak zasiegnac rady innego specjalisty..Moze dodac jakis antybiotyk (po wizycie u dermatologa oczywiscie) badz zmienic masc?Pytalam czy nie lepiej byloby gdybym uzywala masci silikonowych (czy tez na bazie tego) jednak odpowiedz rowniez byla przeczaca.. A podobno po takich masciach najlepiej to wszystko sie goi. Sama nie wiem co robic, Prosze o odpowiedz.. Z gory dziekuje
__________________
"Tyle mam, ile mam, ile bym chciał"
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 15:30   #358
marcowa
Raczkowanie
 
Avatar marcowa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 109
Unhappy została blizna:( nie chciałam:(

Witam

Jak sam tytuł wskazuje-ten wpis będzie o bliźnie...

Chciałam bym Was prosić o radę...

Czym smarować bliznę po paznokciu?;/

Jest ona zrobiona na twarzy i chciałabym żeby ona z niej znikła

Jest dość duża (około 5 cm)

Zrobiłam ją komuś i bardzo tego żałuję

Tylko jak pomóc Mu ja zagoić?

Zrobiłam to pare miesięcy temu a ona ciągle jest(nie goi się) a ona nie może zostac!;(

Pomóżcie!! Czym ją zagoić??

Wielkie dzięki za mądre komentarze
marcowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:21   #359
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: została blizna:( nie chciałam:(

??? Jak dobrze zrozumiałam podrapałaś kogoś paznokciem i teraz ma blizne? Jak to się nie goi? Po 3 miesiącach nie zagoiła sie?:O Skoro tak to chyba najlpszym wyjsciem będzie wizyta u lekarza (nawet rodzinnego)
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 18:12   #360
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: została blizna:( nie chciałam:(

W aptece można kupić maść na blizny(bez recepty) którą można stosować tylko jeśli rana się dobrze zagojiła. Nie pamiętam niestety nazwy ale panie w aptece napewno będą wiedzieć. Maść jest dość skuteczna, znam wiele osób które ją stosowały i chwaliły.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-09 10:35:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.