Aparaty ortodontyczne cz.II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-25, 12:15   #1951
Szatanka
Raczkowanie
 
Avatar Szatanka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 204
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Anka08 Pokaż wiadomość
Dziewczyny od ósemek....

Moje przeżycia związane z wyrywaniem ósemek (tak jak już pisałam) są traumatyczne, po pierwszej nie pokazałam się u dentysty przez 3 lata!
Natomiast co do drugiej - wiedziałam na co mam się nastawić, i nastawiłam się na najgorsze... i było lepiej niż za pierwszym razem, pomimo, że miałam wycinaną kość. Łzy mi się same lały po policzkach, ale nie z bólu tylko ze świadomości, że ktoś mi wkłada do ust np ustrojstwo z końcówką do wycinania kości.

Ust nie mogłam szeroko otworzyć przez kilka dni - szeroko, tzn tak, żebym mogła włożyć kęs chleba i go zgryźć. Z resztą trzeba uważać na to, żeby nie doszło do zakażenia rany, więc z jedzenia rezygnuje się samoistnie. Dla mnie na opuchliznę najlepszy był lód, a szwy miałam rozpuszczalne. Fakt jeden mi się rozwiązał, ale rana się ładnie zagoiła. Ważne jest mieć po rwaniu silne leki przeciwbólowe np Ketonal - uwaga, uczucie jak na haju, i antybiotyki w razie zakażenia. Oprócz bólu dziąsła na 100% będzie bolała głowa, węzły chłonne jak przy śwince, no i ogólne rozdrażnienie.

Co do wyrywania, to nie dentysta ma to robić, tylko chirurg szczękowy! A to są dwie różne osoby. Tacy zwykle pracują w szpitalach.

Boję się.Jak mi jeden chirurg powiedzial,ze sie nie weźmie za moje ósemki bo jest to strasznie trudny zabieg....to boję się jeszcze bardziej.
Tak poza tym to bez sensu ,że chirurg mi odmówił...w końcu o jego praca.
__________________
Ex-aparatka xD
góra IX 2007 - IV 2011 wrrr...
dół II 2008 - XI 2010

"Kiedy myślałem, że jestem na dnie, ktoś rzucił mi łopatę"
Szatanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 12:44   #1952
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hej dziewczyny, wlasnie przypadkiem natrafilam na ten watek, a tez jestem posiadaczka aparaciku od marca, wiec juz troche go nosze, i powiem ze na poczatku byly ciezkie chwile, ale teraz juz sie przyzwyczailam, i czasami nawet zapominam ze go mam.

A powiedzcie mi, pijecie od czasu do czasu cole? bo u mnie po zalozeniu aparatu, ortodontka powiedziala zeby coli sie wystrzegac;(
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 12:47   #1953
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Szatanka Pokaż wiadomość
Boję się.Jak mi jeden chirurg powiedzial,ze sie nie weźmie za moje ósemki bo jest to strasznie trudny zabieg....to boję się jeszcze bardziej.
Tak poza tym to bez sensu ,że chirurg mi odmówił...w końcu o jego praca.

u mnie mówił, że będzie bardzo ciężko no ale musi się tego podjąć w końcu nie będę jeździła specjalnie gdzieś do większego miasta jak mogę mieć to załatwione na miejscu.

jak długo po usunięciu utrzymywał Wam się ten ścisk szczękowy? boję się,że tak mi zostanie :/
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 12:55   #1954
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez justa84_ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, wlasnie przypadkiem natrafilam na ten watek, a tez jestem posiadaczka aparaciku od marca, wiec juz troche go nosze, i powiem ze na poczatku byly ciezkie chwile, ale teraz juz sie przyzwyczailam, i czasami nawet zapominam ze go mam.

A powiedzcie mi, pijecie od czasu do czasu cole? bo u mnie po zalozeniu aparatu, ortodontka powiedziala zeby coli sie wystrzegac;(

ja czasami piję, mi w ogóle nic nie powiedziała, że nie mogę. dostałam tylko ulotkę czego unikać ale o coli chyba nic tam nie było( może nie doczytałam)
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 13:44   #1955
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Pytanie o aparat stały...

Witam
Dziś założono mi aparat stały metalowy na górną szczękę i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczona, bo samo zakładanie było w miarę krótkie (ok. 1h) i wogóle nie bolało. Nie wiem, czy jutro paszcza będzie mnie boleć, ale przekonam się :P
Zastanawiam się tylko, ile muszę to nosić? Nie ukrywam, że nie podoba mi się wygląd aparatu, takie żelastwo... do tego niewygodne. Mam dość mocno wysuniętą do przodu prawą dwójkę, natomiast cofniętą trójkę i wyglądało to strasznie. Ma ktoś podobną sytuację?
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 14:20   #1956
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Pytanie o aparat stały...

Cytat:
Napisane przez krybcy896 Pokaż wiadomość
Witam
Dziś założono mi aparat stały metalowy na górną szczękę i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczona, bo samo zakładanie było w miarę krótkie (ok. 1h) i wogóle nie bolało. Nie wiem, czy jutro paszcza będzie mnie boleć, ale przekonam się :P
Zastanawiam się tylko, ile muszę to nosić? Nie ukrywam, że nie podoba mi się wygląd aparatu, takie żelastwo... do tego niewygodne. Mam dość mocno wysuniętą do przodu prawą dwójkę, natomiast cofniętą trójkę i wyglądało to strasznie. Ma ktoś podobną sytuację?

zapraszamy tutaj --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196459&page=65 .
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 14:25   #1957
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hej kobitki ja tam cole pije aczkowliek nie prze[padam za napojami gazowanymi, slodzonymi itp
woda woda woda

a mnie jak przestala bolec geba od wyrwanej osemki to teraz napierdziela noga pd 2 dni;/
oby to tylko nie byly zylaki;-(
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 15:22   #1958
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez justa84_ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, wlasnie przypadkiem natrafilam na ten watek, a tez jestem posiadaczka aparaciku od marca, wiec juz troche go nosze, i powiem ze na poczatku byly ciezkie chwile, ale teraz juz sie przyzwyczailam, i czasami nawet zapominam ze go mam.

A powiedzcie mi, pijecie od czasu do czasu cole? bo u mnie po zalozeniu aparatu, ortodontka powiedziala zeby coli sie wystrzegac;(
i jakie tam masz napisane rzeczy których trzeba sie wystrzegać? Bo ja mam aparat od 3 tyg i pożeram wszystko
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 16:02   #1959
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

ja mam napisane w ulotce żeby unikać twardych skórek z chleba, twardych jabłek, orzechów , nie żuć gumy, nie jeść ciągnących słodyczy itd.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 16:11   #1960
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

ja mam jeszcze takie pytanie nie związane z tematem ;/ ma ktoś może rodzinę w Stanach????
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 16:33   #1961
kasiam_a77
Raczkowanie
 
Avatar kasiam_a77
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 301
GG do kasiam_a77
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze takie pytanie nie związane z tematem ;/ ma ktoś może rodzinę w Stanach????
ja mam dwóch braci rodzonych
kasiam_a77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 17:44   #1962
Szatanka
Raczkowanie
 
Avatar Szatanka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 204
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze takie pytanie nie związane z tematem ;/ ma ktoś może rodzinę w Stanach????
Ja mam dosyć dużą rodzinę w USA.A co?
__________________
Ex-aparatka xD
góra IX 2007 - IV 2011 wrrr...
dół II 2008 - XI 2010

"Kiedy myślałem, że jestem na dnie, ktoś rzucił mi łopatę"
Szatanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 18:03   #1963
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
jak długo po usunięciu utrzymywał Wam się ten ścisk szczękowy? boję się,że tak mi zostanie :/
U mnie szczękościsk utrzymywał się dwa tygodnie. Radze codziennie poświęcić pare minut na ćwiczenia 'rozciągające'
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 19:21   #1964
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Gunia_ Pokaż wiadomość
U mnie szczękościsk utrzymywał się dwa tygodnie. Radze codziennie poświęcić pare minut na ćwiczenia 'rozciągające'

i teraz już wszystko jest ok? a rozgrzewałaś te miejsca butelką z gorącą wodą?
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 21:49   #1965
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hey Aparatki

Tak sobie pzegladam watek i czytam o tych osemkach i zaczynam sie martwic:/ w piatek ide na druga wizyte do orto i poda mi plan leczenia. modle sie tylko zeby mi nie kazala usuwac osemek bo chyba umre jak bede musiala isc do jakiegos chirurga i jeszcze miec zakladane szwy w buzi zaraz bym mu chyba na tym fotelu zemdlala biorac pod uwage to ze jak poszlam na zdjecia RTG to 3 razy kobieta probowala mi je zdrobic bo mi sie za kazdym razem slabo robilo a przeciez to nie boli nawet nie naleze do osob ktore sie boja dentysty czy innych lekarzy. chyba cos ze mna nie tak, albo mi cisnienie spada jak widze taki sprzeciol
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 05:38   #1966
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

wszystko mozliwe albo nawet zapach czy cos...
ja musialam 1 osemke wyrwac pozostalo 3 siedza sobie jeszcze tlyko 6 do wyrwania
wyrwanie nic nie boli ale przezycia PO sa nieciekawe niestety;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 06:24   #1967
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
wszystko mozliwe albo nawet zapach czy cos...
ja musialam 1 osemke wyrwac pozostalo 3 siedza sobie jeszcze tlyko 6 do wyrwania
wyrwanie nic nie boli ale przezycia PO sa nieciekawe niestety;]
heheh to jak mój sierściuch jak wchodzi do weterynarza to na miękkich nogach, już na sam zapach dostaje ataku paniki

MrUfKa nie zawsze trzeba usówać ósemki, ja na dole tylko usówałam szóstkę, a szóstka to jak czytam pikuś przy ósemkach Uszy do góry
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 06:45   #1968
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

mrufka sliczny avatar
to modlicha jest?
osemki przewaznie trzeba wyrywac, u mnie orto tak nie zrobila, bo plan leczenia mialam ustalany jakies 5 lat temu i chcialabym miec teraz po problemie
1 dolna juz mi sie wyrznela w polowie, a druga wyrasta mi poziomo i naciska na siodemke i nie wiem co z tym zrobic...
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 09:17   #1969
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

[quote=Zuziku;5380990]mrufka sliczny avatar
to modlicha jest?
osemki przewaznie trzeba wyrywac, u mnie orto tak nie zrobila, bo plan leczenia mialam ustalany jakies 5 lat temu i chcialabym miec teraz po problemie
quote]

Dziekuje

Nie to elf ze skrzypcami kolezanka mi zafundowala na 18stke hehe taki maly, staly prezencik

No ale wracajac do tematu...ja mialam plan leczenia zrobiony juz prawie 8 lat temu ale dopiero teraz mnie stac na leczenie, a lekarka postanowila wszystko dokladnie przeanalizowac jako ze jestem dosc trudnym przypadkiem. Nie mam jednej gornej jedynki, zatrzymala sie na kosci, a w jej miejscu wyrosla sobie dwojka na dodatek ta jedynka jest obrocona o 180stopni, dolna szczene mam maksymalnie wysunieta do tylu i baaaardzo tloczno (ale to chyba prawie kazdy). mam jednak nadzieje ze te osemki nie przeszkadzaja
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 10:18   #1970
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
i jakie tam masz napisane rzeczy których trzeba sie wystrzegać? Bo ja mam aparat od 3 tyg i pożeram wszystko
Ja nie dostalam zadnej ulotki, z tym co mam jesc a czego nie, powiedzmy, ze to byl przekaz ustny. A nie mozna twardych rzeczy jesc, orzechow, chipsow, pic coli (wlasnie z ta cola to te troche sie obawiam pic, bo moj tata uzywa jej czasem do srub;p zeby wyzarlo rdze, i boje sie po prostu o aparat, przeciez to tez metal), rzuć gumy.
Alee w praktyce wyglada to zupelnie inaczej:P po podkreceniu rzeczywiscie kroje sobie kanapki w wagoniki, nic twardego, ale poootem to juz inna bajka tylko wystrzegam sie z guma do rzucia i cola. Jablka i inne twarde owoce kroje w kostke.

Po zalozeniu aparatu, mialam takie dziwne uczucie jakbym miala usta wypchane wata, i nie mogla przez pare dni domknac ust. Mowiac świstalam:P lub seplenilam;p ale teraz juz jest dobrze
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 12:23   #1971
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Iseniu a jak mials wyrywana dolna 6 mialas zakladane szwy??? mowisz ze to pikus..samego wyrywania sie nie boje co kurcze tyc skutkow..po 8 to ja w szoku bylma ale jutro mija tydzien a u mnie sladu bolu nie ma, jak to dobrze
to wyobrazcie sobie ze moja kuzynka w stanach wyrywala naraz 4 ósemki, byla usypiana gazem tym amerykanckim;] niby rozsmieszajacym, a dochodzia do siebie przez ponad 3 tyg.cena 3tys dolców.fajnie no nie;]

ja mam szwy rozpuszcalne na ranie po 8, nic nie juz nie boli a te szwy sie nie rozpuszczaja;P hhe i ta niteczką sie tak smakowo bawie jezorem
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 13:11   #1972
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
mrufka sliczny avatar
to modlicha jest?
osemki przewaznie trzeba wyrywac, u mnie orto tak nie zrobila, bo plan leczenia mialam ustalany jakies 5 lat temu i chcialabym miec teraz po problemie
1 dolna juz mi sie wyrznela w polowie, a druga wyrasta mi poziomo i naciska na siodemke i nie wiem co z tym zrobic...


też tak mam z poziomymi ósemkami, a raczej już z tylko jedną. ta, którą już usunęłam na górze także mi nachodziła na korzeń z siódemki i nieciekawie to wyglądało do wyrwania. chirurg powiedział mi, że jak nie da rady to zaszywa i niech orto kombinuje co dalej. ale na szczęście się udało.

co to aparatu to dziwnie mi się dwójka przesunęła. skrzywiła się i uniosła lekko do góry. nie wiem czy tak ma być czy co bo mają mi się trójki ściągać w dół a nie skrzywiać dwójki, rusza mi się ona cały czas i boli bardziej niż pozostałe zęby :/
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 15:17   #1973
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

a mnie dzis niesamowicie boli 5...bo 3 i 5 maja sie przesuwac i w ogole to 3 mi sie tak odsunela od 2 ze szok..jakies1 mm...i taka szpara ale to znaczy ze zamyka sie szpara po 4
za to z 2 strony moja 3 sie nic nie przesunela a szkoda
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 15:42   #1974
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
a mnie dzis niesamowicie boli 5...bo 3 i 5 maja sie przesuwac i w ogole to 3 mi sie tak odsunela od 2 ze szok..jakies1 mm...i taka szpara ale to znaczy ze zamyka sie szpara po 4
za to z 2 strony moja 3 sie nic nie przesunela a szkoda

bolało wyrwanie czwórek? miałaś zdrowe?

ja wklejam moje zdjęcia, zobaczcie same. co widzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg góra.jpg (47,5 KB, 105 załadowań)
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 16:56   #1975
klamaja
Rozeznanie
 
Avatar klamaja
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 601
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

wczoraj dostałam w przezencie od chłopaka szczotek elektryczny hehe strasznie sie ciesze!! Dzis juz myłam na zabki ale chyba sa tak samo wyszorowane jak zwykła tylko nie trzeba nia tak krecic )

pokaze mi która jak wygala końcówka orto -nom te włoski???
klamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 17:19   #1976
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

ojp te trojki woooow
damonik?

ja sobie chce zostawic te osemki ;((( mialam wyrwane 2 zabki na dole, po zdjeciu aparatu sie powykrzywialy z powrotem, z tym ze teraz sa miedzy nimi szpary no woooow
wyprostuje je sobie jeszcze kiedys, z tym ze to bedzie pilowanie zabkow po bokach a nie wyrywanie nastepnych
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 17:28   #1977
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

a czym sie rozni ten damon od zwyklego aparatu?
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 17:30   #1978
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

w damonie nie ma gumeczek ani zamkow i podobno jest szybszy, lepszy, mnie bolesny i takie tam
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 17:30   #1979
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez klamaja Pokaż wiadomość
wczoraj dostałam w przezencie od chłopaka szczotek elektryczny hehe strasznie sie ciesze!! Dzis juz myłam na zabki ale chyba sa tak samo wyszorowane jak zwykła tylko nie trzeba nia tak krecic )

pokaze mi która jak wygala końcówka orto -nom te włoski???
Ja jak uda mi sie upolować to kupuję taki zestaw http://www.allegro.pl/item225215363_...ls_tanio_.html

i tu jest jeszcze http://www.dlapacjenta.pl/sklep/prod...roducts_id=610
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 17:34   #1980
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Iseniu a jak mials wyrywana dolna 6 mialas zakladane szwy??? mowisz ze to pikus..samego wyrywania sie nie boje co kurcze tyc skutkow..po 8 to ja w szoku bylma ale jutro mija tydzien a u mnie sladu bolu nie ma, jak to dobrze
to wyobrazcie sobie ze moja kuzynka w stanach wyrywala naraz 4 ósemki, byla usypiana gazem tym amerykanckim;] niby rozsmieszajacym, a dochodzia do siebie przez ponad 3 tyg.cena 3tys dolców.fajnie no nie;]

ja mam szwy rozpuszcalne na ranie po 8, nic nie juz nie boli a te szwy sie nie rozpuszczaja;P hhe i ta niteczką sie tak smakowo bawie jezorem
Ja miałam zakładane szwy, ale nie odrazu dopiero jak mi sie krew nie krzepła tylko lała ciurkiemcały dzień (ponoć mam słaba krzepliwość) to mi chirurg założył, ale nic nie bolało, a sciąganie to już wogle nie boli nic nie czuć , a tak apropos mi mój mówił, że nie ma szwów rozpuszczających się :/
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.